Tijdens het bezichtigen van ons nieuwe (jaren 90) huis in Januari hadden we al lichte vochtplekken op de muur geconstateerd en in het koopcontract op laten nemen dat dit hersteld moest worden. Zij gingen er vanuit dat het door het nieuwe stucwerk kwam en hebben een blower er op gezet en de boel opnieuw gestuct en geverfd.
Echter zagen we 2 weken geleden dat de vochtplekken vele malen erger waren geworden, de eigenaar heeft hierop een loodgieter aan het werk gezet en die sprak ik gisteren toevallig. Het blijkt dat de koppelingen van de verwarming die achter een afgesloten bak zaten zijn gaan roesten en gaan lekken. Deze heeft hij nu hersteld en geadviseerd om een ventilatie rooster in de bak te zetten.
Echter ziet de muur er nu uit als op onderstaande foto en dit gaat de verkoper niet meer binnen een week, sleuteloverdracht is 1 april, herstellen en zal onze rechtsbijstand hier een regeling voor moeten treffen.
Maar wat kan ik verwachten als oplossing en oplos tijd? 2 maanden lang extra ventileren en kan dan een deel gestuit en geverfd worden of zal alles opnieuw gedaan moeten worden om het op orde te krijgen, of moet zelfs een deel van de muur verwijderd worden?