abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_137786943
Ik zit een beetje met een probleem waar ik wel wat advies en tips in kan gebruiken. Over een aantal maanden gaan mijn vriend en ik trouwen en naast al het andere wat we nog moeten regelen, moeten we de gastenlijst ook nog definitief maken.

Ik werk op een afdeling met ong 40 mensen en ivm flexplekken en dagelijks wisselende taken werk ik met vrijwel iedereen ook echt samen. Met de meeste kan ik het prima vinden en met een aantal erg goed. Dat ik deze mensen uitnodig staat dan ook vast. En er zijn een x aantal waarvan ik al weet dat ik hen niet uitnodig. En dan nog een aantal waarvan ik het nog niet weet.

Het probleem is een tweetal collega's. Het contact met hen is schommelend, heel erg schommelend. Zit je hen ene moment gezellg te lunchen, het volgende moment kun je niets meer goed doen.. Een tijd geleden kregen een van hen en ik samen een projectje en omdat zij een aantal dagen afwezig was, besloot ik iets voorbereidend werk te doen. Een paar lijsten alvast printen en wat zaken klaarzetten. Nou, ik kreeg me toch de wind van voren daarover, dat was echt niet meer normaal. Ze was woedend, echt woedend dat ik niet gewacht had. Ik heb nog proberen uit te leggen dat ik het enkel deed uit goede bedoeling, maar dat was volgens haar niet zo. En daar kun je haar dan niet meer vanaf brengen.

Er zijn wel meer van dit soort voorbeelden met een van de beide dames, of samen. Op dit moment gaat het redelijk goed, vooral omdat ik bijv nooit bij hen ga zitten of met ze ga lunchen. Ik geef ze geen kans op mij te letten. Dus af en toe kan er een 'gezellig' praatje vanaf en dan lijken ze oprecht geinteresseerd. Lijken, want voor ik het weet ben ik weer de boeman omdat ik uitademde ofzo..

Je zou zeggen, je nodigt die twee niet uit, obviously. Nou ja, dat is dus het probleem. Zij verwachten wel dat ze worden uitgenodigt. Ik heb dat ooit eens maanden terug gezegd, dat ze in principe welkom zijn. Toen ging het erg goed tussen ons. Inmiddels is dus bovenstaande voorgevallen en nog meer, een aantal zodanig vervelend dat ik dus echt nooit meer bij hen ga zitten. Eea is een soort van uigepraat, maar meer van ik zeg het zit zo en zo, zij zegt dat dat niet zo is en ik het hier en daar om deed, ik zeg dat ze moet denken wat ze wil, als ze niet wil luisteren moet ze dat zelf weten. En dan gaan we verder, tot de volgende keer dat het weer gebeurt.

Ik wil hun dus eigenlijk niet op mijn bruiloft. Het is godsamme MIJN feestje en dat hebben ze maar te respecteren. Maar waarom maak ik me dan ZO druk over wat er zal gebeuren als zij dus geen uitnodiging krijgen? Ik weet dat ze boos zullen zijn, met alle gevolgen van dien. Ze zijn niet vies van een roddel of wat stoken. Er zal dan weer geen fatsoenlijk gesprek mogelijk zijn en de nodige leugens zullen weer verspreid worden.

Ik hen gelukkig een aantal collega's waar ik het leuk mee heb en die wel weten hoe het zit en hoe zij zijn, maar toch. Ik kan zo slecht tegen onredelijkheid en leugens. En ik kan al helemaal niet tegen ruzie, vooral al het nergens op gebaseerd is.

Ik weet wel dat ik gewoon sterk moet zijn, maar dat is niet altijd makkelijk. Iedereen zegt dat ik gewoon moet doen wat IK wil, maar dat is makkelijk praten als je zelf de gevolgen niet hoeft te ondervinden.


Tja, wat wil ik eigenlijk van jullie? Ik weet dondersgoed wat ik moet doen.. Misschien heeft iemand een soortgelijke ervaring?
pi_137787044
Lastig parket. Als je goeie collega's hebt, dan zullen ze wel pal achter je staan, ongeacht de roddels die de ronde gaan.

Wat wel lastig kan worden, is hoeverre ze je van slecht werk kunnen beschuldigen met ontslag als uiteindelijk gevolg. Uit je bericht is het moeilijk op te maken, in welke positie op werk je verkeert tegenover ze.
pi_137787082
Sinds wanneer horen collega's op een bruiloft op te dagen?
pindazakje
pi_137787113
quote:
0s.gif Op zondag 16 maart 2014 00:15 schreef Hyaenidae het volgende:
Sinds wanneer horen collega's op een bruiloft op te dagen?
Als je goed met elkaar omweg kan, zie ik het probleem niet.
pi_137787130
quote:
0s.gif Op zondag 16 maart 2014 00:15 schreef Hyaenidae het volgende:
Sinds wanneer horen collega's op een bruiloft op te dagen?
gewoon niemand uitnodigen idd.... probleem opgelost. Eventueel nog een keertje trakteren ofzo.
  Donald Duck held zondag 16 maart 2014 @ 00:19:08 #6
46149 __Saviour__
Superstapelsmoor op Kristel
pi_137787189
Nodig ze uit maar zet ze met de tafelschikking bij de kinderen.
❤ Rozen zijn rood ❤
❤ Viooltjes zijn blauw ❤
❤ Kristel, ik hou van jou! ❤
  zondag 16 maart 2014 @ 01:04:40 #7
334030 Raggingbull
Raw to the core!
pi_137788494
Gewoon niet doen. Tis jou feestje dus jij bepaald de regels. Net zoals dat jou uitnodiging geen eis is om te komen maar je zou het leuk vinden als...

Punt is hierin heb je 2 partijen jij partij 1 bepaald op voorhand WIE ER KOMEN MAG! De ander partij 2 bepaald of HIJ/ZIJ K.OMEN WIL! Jij hebt eerste keuze maak er eens gebruik van
Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results.
Niemand kent het gewicht van de last waaronder een ander gebukt gaat - George Herbert.
pi_137789599
quote:
0s.gif Op zondag 16 maart 2014 00:15 schreef Hyaenidae het volgende:
Sinds wanneer horen collega's op een bruiloft op te dagen?
Ik heb met een aantal collega's goed contact, ik zou het leuk vinden als ze kwamen. Dus niemand van mn collega's uitnodigen vind ik niet leuk.

Voor mijn baan ben ik niet bang, ik zit een functie hoger (geen felicitatie van ze gehad overigens, toen ik de functie kreeg. Daarvoor zat ik in dezelfde functie als hun) Mijn chef weet ook wel hoe het zit met hen. Het gaat me meer om de algemene werksfeer.

Ik vraag mijzelf ook af waarom ik me in godsnaam hier zo druk over maak, maar ik doe het toch :-(
pi_137789613
Gewoon geen collega's uitnodigen, ook geen gezeik hierom

Privé en werk enigszins gescheiden houden dit dat.
  zondag 16 maart 2014 @ 02:41:11 #10
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_137789852
Ik kan me niet voorstellen dat die collega's goed liggen bij de meerderheid van de rest van het bedrijf dus heb je eigenlijk de overhand. Niet uitnodigen en over laten waaien is mijn gedachte erover. Blijft lastig natuurlijk, dat wel.
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
  zondag 16 maart 2014 @ 08:05:39 #11
393893 Hyaenidae
Haaien-idee
pi_137790940
quote:
1s.gif Op zondag 16 maart 2014 02:07 schreef Elohel het volgende:

[..]
(geen felicitatie van ze gehad overigens, toen ik de functie kreeg. Daarvoor zat ik in dezelfde functie als hun).
Dat je überhaupt zulke pietluttige details onthoudt en er een issue van maakt. :')
Heb je toen wel getrakteerd? Want dat dat zou ik veel belangrijker vinden.

[ Bericht 17% gewijzigd door Hyaenidae op 16-03-2014 08:10:53 ]
pindazakje
pi_137791265
Alleen de collega's uitnodigen waar je het gewoon tof mee hebt. Zit je altijd bij vaste mensen in de pauze enzo?
I solemnly swear i'm up to no good
  zondag 16 maart 2014 @ 08:50:10 #13
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_137791300
De uitnodigingen naar het huisadres sturen, en wie thuis geen uitnodiging heeft ontvangen is niet uitgenodigd.
De twee dames dus ook niet.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_137792229
Ik denk dat je het meest bang bent voor wat er na je bruiloft gaat gebeuren op je werk met die 2. Maar als het grootste deel van je collega's wel weet hoe zij zijn, dan waait dat vanzelf wel weer over. Die 2 zullen geen of weinig negatiefs over jou terug krijgen van je collega's, omdat iedereen wel weet hoe zij zijn. Wees gewoon oprecht eerlijk tegen jezelf en besluit alleen de mensen uit te nodigen die je bij JOUW speciale dag wilt hebben.
pi_137792293
Ik zou er VET boven gaan staan en ze lekker WEL uitnodigen. Dan kunnen ze geen kant op, ha!
pi_137792320
quote:
1s.gif Op zondag 16 maart 2014 00:11 schreef Elohel het volgende:

Ik weet wel dat ik gewoon sterk moet zijn, maar dat is niet altijd makkelijk. Iedereen zegt dat ik gewoon moet doen wat IK wil, maar dat is makkelijk praten als je zelf de gevolgen niet hoeft te ondervinden.

Doe wat JIJ wil en hoezo moet jij de gevolgen zelf ondervinden? Dan gaan ze lastig or irritant doen op het werk? Who cares? Dat lijkt me zelfs een bevestiging van je vermoedens dat je ze nooit had moeten uitnodigen? Waar is je ruggengraat? Lijkt me verstandig dat je die gaat zoeken voor je gaat trouwen.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  zondag 16 maart 2014 @ 10:14:34 #17
277627 Seven.
We are Borg.
pi_137792365
Bweh, gewoon een keertje die twee apart nemen en zeggen dat zij als enige niet uitgenodigd zijn omdat ze onberekenbaar en onaardig zijn. Opgelost.
Resistance is futile.
pi_137792529
Als je ze tijdens het werk al bewust vermijdt zie ik geen enkele reden om ze wel op je bruiloft uit te nodigen. Dat is JOUW dag.
Some weasel took the cork out of my lunch...
  zondag 16 maart 2014 @ 10:37:54 #19
423656 Moppert
omgwtfbbqroflwouters
pi_137792723
Ik zie echt het probleem niet. :@
Toen onze mop een mopje was,
Was ze aardig om te zien;
Nu bromt zij alle dagen
En bijt nog bovendien.
pi_137792966
Collega's?
Moest er niet aandenken :)

Dat terwijl ik het met bijna iedereen wel goed kan vinden, maar het hele werk met een privé situatie mengen, mwah.
  zondag 16 maart 2014 @ 10:57:28 #21
247887 Takaiki
Obladi, oblada life goes on
pi_137793099
Heb je ook een receptie? Nodig ze alleen daarvoor uit en de collega's die je wel op het echte feest wilt hebben een volledige uitnodiging sturen.
Sometimes you're the windshield
Sometimes you're the bug
pi_137794154
Niet uitnodigde natuurlijk, lekker boeiend wat ze vinden.
Sowieso niet teveel aantrekken wat mensen van je vinden, je gaat naar je werk om te werken.
Als je nog leuk sociaal kan doen met mensen is dat mooi meegenomen maar als dat niet zo is dan niet.

Gewoon lekker zakelijk blijven.
R.I.P. nachtburgemeester van Rotterdam, 1944-2019
pi_137795535
Zucht .. wat een non-issue ..
"Pools are perfect for holding water"
pi_137796809
Dus je zit te twijfelen of je twee mensen die jou minachten en naar willen doen over jou om het minste of geringste, toegang moet geven tot jouw familie en vrienden?

Ik zou die twee gewoon niet uitnodigen en als ze bij jou komen zeuren gewoon de waarheid vertellen, dat ze het aan zichzelf te danken hebben.

Chef uiteraard even informeren over dat je de komende tijd pestgegedrag van ze verwacht, omdat je ze niet uit hebt genodigd op je huwelijk.

O, en als je je echt zorgen maakt dat ze onuitgenodigd toch op komen dagen, gewoon alleen op vertoon van de uitnodiging binnen laten.
pi_137797060
Ik zou ze niet uitnodigen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')