Exactly. En het is te hopen dat het wat rustiger wordt zodat het glaasje weer over de rode knop kan...quote:Op dinsdag 4 maart 2014 10:07 schreef b4kl4p het volgende:
Iedereen is afhankelijk van elkaar. Het is wachten totdat iemand op de grote rode knop durft te drukken. Putin is er al als een echte psycho overheen aan het aaien, de rest van de wereld kijkt toe en durft niet in de buurt te komen.
Ze fokken fantastisch mooie paarden en het stoofvlees is geweldig daar.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 10:08 schreef TangleFuZZ. het volgende:
[..]
Ze moeten ook niet te taai zijn natuurlijk. Mooi rondborstig rood vlees. En ze zijn ernstig anti Rusland. Dat is dan op zich wel weer charnant
Bleh... Kom niet aan met paardenquote:Op dinsdag 4 maart 2014 10:12 schreef schvvmert het volgende:
[..]
Ze fokken fantastisch mooie paarden en het stoofvlees is geweldig daar.
Die internationale steun gaat er écht niet komen. Niet vanuit de NAVO. Je moet niet onderschatten dat Rusland een kernmacht is, oorlogen met kernmachten beginnen, ik kan even niets verzinnen wat linker is om te doen - behalve dan misschien een kerncentrale op een breuklijn van tektonische plaat bouwen.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 09:46 schreef TangleFuZZ. het volgende:
[..]
Daarom roept Kiev nu ook al heel de wereld op tot militaire steun. En Kiev zit niet alleen aan Rusland gebonden maar ook aan de EU. En beide partijen vechten een machtspelletje uit over Oekraine. Het is te hopen dat het loopt zoals jij stelt. Maar zodra er 1 schot gelost gaat worden zie ik de EU/NATO ingrijpen en dan wordt het maar hopen dat het binnen Oekraine blijft en zonder veel bloedvergieten.
Verder hoeft het geweld niet te komen vanuit Kiev. Tot nu toe proberen de Russen zonder geweld de Oekrainse basisen over te nemen. Maar dat gaat geen maanden duren. Ook een eventueel referendum zie ik niet erkend worden door Kiev. Ik vrees er dus voor dat Rusland eerder op een gewapend conflict aanstuurt dan Kiev
Precies.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 09:48 schreef schvvmert het volgende:
[..]
Wanneer Oekraine nog als zelfstandige staat verder wil zullen ze concessies moeten doen qua grondgebied dat is wel duidelijk.
Gaat de Navo er wat aan doen? Denk het niet.
Ik zie dit meer als een herhaling van de historie ten tijden van de Cuba crisis. Ook toen werd er landje pik gespeeld over de rug van een 3e land. En toen hebben we dichter tegen een horror scenario gestaan dan ooit. En omdat er op dit moment alleen maar steeds hardere taal uitgekraamt wordt door beide partijen zie ik de situatie tot hetzelfde kookpunt stijgen. We kunnen hierover in visie/mening verschillen natuurlijk.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 10:13 schreef Frank_Drebin het volgende:
Die internationale steun gaat er écht niet komen. Niet vanuit de NAVO. Je moet niet onderschatten dat Rusland een kernmacht is, oorlogen met kernmachten beginnen, ik kan even niets verzinnen wat linker is om te doen - behalve dan misschien een kerncentrale op een breuklijn van tektonische plaat bouwen.
Mocht Oekraïne een schot lossen, en nogmaals, dat zou echt zelfmoord zijn, dan stoot Rusland door naar Kiev. Het Westen zal vol afgrijzen reageren, maar zal niet militair ingrijpen. Daar zijn de risico te groot voor, en de belangen te klein. Daarnaast kan Moskou ook op steun van Peking rekeningen in deze kwestie. Het is dus te hopen voor Oekraïne dat Kiev het verstandigste doet, namelijk, inbinden.
Als ze doorstoten naar Kiev, en vervolgens buiten de landsgrenzen van de Oekraine verder gaan, dan pas breekt de pleuris uit.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 10:19 schreef TangleFuZZ. het volgende:
[..]
Ik zie dit meer als een herhaling van de historie ten tijden van de Cuba crisis. Ook toen werd er landje pik gespeeld over de rug van een 3e land. En toen hebben we dichter tegen een horror scenario gestaan dan ooit. En omdat er op dit moment alleen maar steeds hardere taal uitgekraamt wordt door beide partijen zie ik de situatie tot hetzelfde kookpunt stijgen. We kunnen hierover in visie/mening verschillen natuurlijk.
Daar komt bij dat als de Russen inderdaad doorstoten naar Kiev ik me af ga vragen wat de houding van de NATO hierin gaat zijn. Die kunnen bijna niet anders dan troepen gaan plaatsen in Polen, Hongarije etc. En dan wordt het echt feest...
http://www.washingtonpost(...)b1709222c_story.htmlquote:Op dinsdag 4 maart 2014 10:16 schreef Wotte het volgende:
Ben ik nou de enige die het niet helemaal snapt wat daar gebeurd ? Ik snap dat de russen daar een strategische basis hebben en poetin z'n invloed in z'n achtertuin niet wil verliezen. Maar waarom staan daar een stel Europarlementaires te schreeuwen op een podium over democratie en dat ze oekranië bij de EU moet dit dat. Hypocriet als fuck, we mogen hier niet eens een referendum hebben over de EU, de EU in zijn huidige vorm is allesbehalve democraties gekozen, zeg maar gerust door onze strot gedouwt. Waarom hebben wij in de EU in godsnaam nog meer behoefte aan falliete lidstaten, dat snap ik niet ? De EU en de VS gooien naar mijn idee alleen maar meer olie op het vuur, en ik vraag me af wat voor belang wij erbij hebben ?
In Kiev zullen ze nog even tegensputteren en wanner ze dan zien dat er weinig te verwachten valt van de Navo dan is er inderdaad nog de optie van het referendum zodat alle gebieden zelf kunnen bepalen waar ze bij willen horen of is dat te democratisch?quote:Op dinsdag 4 maart 2014 10:13 schreef Frank_Drebin het volgende:
[..]
Precies.
Als ik nu in Kiev het voor het zeggen had, zou ik een redden wat er te redden valt politiek voeren. Zover ik kan inschatten is Rusland niet van plan heel Oekraïne in te lijven. Wat er nu rest is het Oostelijke deel, waar én een groot deel van de bevolking tegen je is én een grootmacht het op je voorzien heeft. Dat is zelfmoord.
Wat Oekraïne naar mijn mening moet doen, is accepteren dat het de Krim en waarschijnlijk meer gebieden in het Oosten, kwijt is. Militairen terug trekken in overleg met Moskou. Dan is er weliswaar veel grondgebied verloren, maar het is even niet anders. Daarna kan Kiev eens zien of het de economie weer op de rails kan krijgen, en verder gaan met het gebied dat ze overhouden. Een andere optie is er niet.
Ik zie het niet gebeuren dat VS/EU/NATO zomaar over z'n kant laat gaan dat Rusland even doorstoot naar Kiev.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 10:22 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Als ze doorstoten naar Kiev, en vervolgens buiten de landsgrenzen van de Oekraine verder gaan, dan pas breekt de pleuris uit.
De vergelijkingen met de periode van de Koude Oorlog, vind ik persoonlijk nog wat te ver gaan. Toen was het echt Oost tegen West, met een reële dreiging van een kernoorlog. Tegenwoordig zijn Oost en West ook afhankelijk van elkaar, zijn er meer internationale organen en zijn het dus niet meer twee aparte blokken. Dat is meer vervlochten geworden. Daardoor vermoed ik dat de kans op het uitbreken van de pleuris, wat kleiner is geworden. Maar niet uitgesloten natuurlijk.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 10:19 schreef TangleFuZZ. het volgende:
[..]
Ik zie dit meer als een herhaling van de historie ten tijden van de Cuba crisis. Ook toen werd er landje pik gespeeld over de rug van een 3e land. En toen hebben we dichter tegen een horror scenario gestaan dan ooit. En omdat er op dit moment alleen maar steeds hardere taal uitgekraamt wordt door beide partijen zie ik de situatie tot hetzelfde kookpunt stijgen. We kunnen hierover in visie/mening verschillen natuurlijk.
Daar komt bij dat als de Russen inderdaad doorstoten naar Kiev ik me af ga vragen wat de houding van de NATO hierin gaat zijn. Die kunnen bijna niet anders dan troepen gaan plaatsen in Polen, Hongarije etc. En dan wordt het echt feest...
Amerika roept al Rusland volledig Economisch te blokkeren en Rusland dreigt zelf voorzienend te worden. Zoals Eend112 hier eerder heeft gepost. Dit scenario is dus al een heel stuk dichterbij helaas.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 10:27 schreef Frank_Drebin het volgende:
[..]
De vergelijkingen met de periode van de Koude Oorlog, vind ik persoonlijk nog wat te ver gaan. Toen was het echt Oost tegen West, met een reële dreiging van een kernoorlog. Tegenwoordig zijn Oost en West ook afhankelijk van elkaar, zijn er meer internationale organen en zijn het dus niet meer twee aparte blokken. Dat is meer vervlochten geworden. Daardoor vermoed ik dat de kans op het uitbreken van de pleuris, wat kleiner is geworden. Maar niet uitgesloten natuurlijk.
Ik hoop daarom dat Kiev het enige verstandige doet, wat ze kunnen doen. Dat is redden wat er te redden valt, want zoals ik al eerder zei, ik vermoed dat niet dat Rusland erop uit is om heel Oekraïne in te lijven. Die kans is ook wat groter, want Kiev weet dat het geen militaire steun zal krijgen en dat strijden tegen én een vijandige lokale bevolking én een supermacht zinloos is. Zeker als er alleen verouderd wapentuig is, de troepenmacht weet ik veel hoeveel kleiner is, en de staatskas nagenoeg leeg.
En ook Poetin weet natuurlijk dat hij niet té ver kan gaan. Op een echte clash tussen de NAVO en Rusland zit ook hij niet te wachten. Dat zou een strijd van ongekende schaal zijn, waar niemand wint en niemand baat bij heeft. Maar zo ver is het echt nog lang niet.
Oftewel Oekraïne is een gas knooppunt, daar draait dit politieke machtsspelletje om als ik het goed begrijp. Aangezien Oekraïne politiek al jaren instabiel is, en een groot deel van de bevolking uit etnische russen bestaat. Waardoor Poetin een legitiem excuus heeft om onder het mom van russen beschermen, de controle kan behouden over de gaspijpen richting de EU. En omdat toenadering richting de EU meer kansen bied op een stoeltje bij de NAVO waardoor die strategische basis die voor de Russen belangrijk is onmogelijk word.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 10:22 schreef TangleFuZZ. het volgende:
[..]
http://www.washingtonpost(...)b1709222c_story.html
ik zag op twitter anders wel wat gepaniek van amerikanen door een russisch oorlogs/spionageschip bij cuba een paar dagen geleden, en er schijnen ook schepen vanuit iran onderweg te zijn. Rusland schijnt zijn invloed in Venezuela/zuid-amerika te verstevigen. En de houding van Obama speelt hem wat parten, bijv dat filmpje van Palin dat opgedoken is, waarin ze verwachtte dat hij een te slappe houding zou hebben bij de buitenlandse politiek vs Rusland.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 10:33 schreef TangleFuZZ. het volgende:
[..]
Amerika roept al Rusland volledig Economisch te blokkeren en Rusland dreigt zelf voorzienend te worden. Zoals Eend112 hier eerder heeft gepost. Dit scenario is dus al een heel stuk dichterbij helaas.
Het vestandigste is inderdaad om de Krim gewoon te laten gaan. Maar dat kan Kiev principieel gewoon niet laten gebeuren. Dan hebben ze het risico dat heel het land uitelkaar valt. Ze zullen dus kosten wat het kost voet bij stuk houden.
Rusland had de Krim economisch moeten proberen toe te eigenen door alles wat los en vast zit op te kopen. Deze spierballen actie vraagt gewoon om problemen en toont een kortzichtige visie vanuit Rusland die mij zorgen baart.
Je zou kunnen stellen dat Amerika eventueel baat heeft bij een conflict mocht het zonder nukes blijven. Dat zou een mooie boost voor de economie zijn. Die zitten als 3e partij op rozen zonder dat hun landgrenzen in gevaar zijn en ondertussen wel lekker olie op het vuur gooien onderandere door Kerry
Ja, beide partijen zijn gewoon over de rug van Oekraine een krachtmeting aan het doen die veel gevaar met zich meebrengt. Ik vind dat beide partijen zich onbehoorlijk gedragen. Maar de Russen zijn zelf zo stom geweest om de Krim te schenken aan Oekraine en de militaire basis daar te houden 60 jaar lang. Getuigt niet echt van politieke doortastendheidquote:Op dinsdag 4 maart 2014 10:44 schreef Wotte het volgende:
[..]
Oftewel Oekraïne is een gas knooppunt, daar draait dit politieke machtsspelletje om als ik het goed begrijp. Aangezien Oekraïne politiek al jaren instabiel is, en een groot deel van de bevolking uit etnische russen bestaat. Waardoor Poetin een legitiem excuus heeft om onder het mom van russen beschermen, de controle kan behouden over de gaspijpen richting de EU. En omdat toenadering richting de EU meer kansen bied op een stoeltje bij de NAVO waardoor die strategische basis die voor de Russen belangrijk is onmogelijk word.
Aan de andere kant wil de EU graag de controle over de gasleidingen ook behouden en spelen ze over de rug van Oekraïne een redelijk gevaarlijk politiek machtsspelletje als ik het goed begrijp.
Lijkt mij allemaal beetje ver gezocht op dit moment...quote:Op dinsdag 4 maart 2014 10:52 schreef poemojn het volgende:
[..]
ik zag op twitter anders wel wat gepaniek van amerikanen door een russisch oorlogs/spionageschip bij cuba een paar dagen geleden, en er schijnen ook schepen vanuit iran onderweg te zijn. Rusland schijnt zijn invloed in Venezuela/zuid-amerika te verstevigen. En de houding van Obama speelt hem wat parten, bijv dat filmpje van Palin dat opgedoken is, waarin ze verwachtte dat hij een te slappe houding zou hebben bij de buitenlandse politiek vs Rusland.
Dat was een dronken Croetsjov die zelf uit Oekraine kwam.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 10:52 schreef TangleFuZZ. het volgende:
Maar de Russen zijn zelf zo stom geweest om de Krim te schenken aan Oekraine en de militaire basis daar te houden 60 jaar lang. Getuigt niet echt van politieke doortastendheid
Dit kun je niet vergelijken met Irak, Afgahnistan vanwege de ligging van het land. Het is geen ver van ons bed show meer, maar letterlijk aan de grens van Europa. Ook spelen hier compleet andere motieven mee dan in Irak, Afghanistan.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 11:03 schreef KolonelKhedaffi het volgende:
Zoveel mensen zijn er daar toch niet dood gegaan. Als je kijkt naar Irak, Afghanistan enzo dan valt dit allemaal wel mee m.i. Wat grote woorden van een aantal leiders en het waait straks wel over. Niks geen serieuze dreiging van een wereldoorlog.
Dat is inderdaad het probleem ja... Putin die eigenlijk al lang niet meer zoveel macht zou moeten kunnen hebben... Was geen echt slimme zet van Gorbachev toenquote:Op dinsdag 4 maart 2014 11:07 schreef schvvmert het volgende:
[..]
Dat was een dronken Croetsjov die zelf uit Oekraine kwam.
Poetin is zo'n figuur die dat weleens ff gaat rechtzetten. Hik.
De grens van Europa is natuurlijk wel erg snel oostwaarts opgeschoven, het zal mij eerlijk gezegd een biet zijn wat die Russen doen.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 11:09 schreef TangleFuZZ. het volgende:
[..]
Dit kun je niet vergelijken met Irak, Afgahnistan vanwege de ligging van het land. Het is geen ver van ons bed show meer, maar letterlijk aan de grens van Europa. Ook spelen hier compleet andere motieven mee dan in Irak, Afghanistan.
Bleef het maar bij woorden. De ene actie/daad volgt de andere op in rap tempo...
Niet alleen de Europese grenzen maar ook de NATO landen. Je moet niet vergeten dat volgens mij alle buurlanden van Oekraine NATO lid zijn en mocht er dus enige agressie vanuit Rusland naar een van die landen gaan zitten we automagisch in een wereldoorlogquote:Op dinsdag 4 maart 2014 11:13 schreef schvvmert het volgende:
[..]
De grens van Europa is natuurlijk wel erg snel oostwaarts opgeschoven, het zal mij eerlijk gezegd een biet zijn wat die Russen doen.
Nu nog een keer goed lezen wat je hebt geschreven. Je spreekt jezelf tegen... Eerst zeg je dat het niks oplevert en dan zeg je dat ze het doen voor het geld...quote:Op dinsdag 4 maart 2014 11:13 schreef terrorsjaak het volgende:
Ze mogen Oekraine hebben van mij hoor. Kost de EU toch alleen maar geld en we krijgen er niks voor terug. Maar wat van belang is voor het westen, dat ze willen laten zien dat ze voor elkaar opkomen. Maar stiekem boeit het ze niks alles draait om geld.
Daarom kan Poetin gewoon zijn gang gaan en dan wordt het vervolgens diplomatiek geregeld met wat stoere taal om het klootjesvolk tevreden te houden.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 11:13 schreef terrorsjaak het volgende:
Ze mogen Oekraine hebben van mij hoor. Kost de EU toch alleen maar geld en we krijgen er niks voor terug. Maar wat van belang is voor het westen, dat ze willen laten zien dat ze voor elkaar opkomen. Maar stiekem boeit het ze niks alles draait om geld.
Henk & Ingrid willen oorlog hoor. Die vinden dat maar slap als er geluld wordt en geen dadenquote:Op dinsdag 4 maart 2014 11:16 schreef schvvmert het volgende:
[..]
Daarom kan Poetin gewoon zijn gang gaan en dan wordt het vervolgens diplomatiek geregeld met wat stoere taal om het klootjesvolk tevreden te houden.
Dan woon je verkeerd in Europa, daar is het lullen tot kunst verheven.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 11:17 schreef TangleFuZZ. het volgende:
[..]
Henk & Ingrid willen oorlog hoor. Die vinden dat maar slap als er geluld wordt en geen daden
blijkbaar hebben ze toch het gevoel dat het dichterbij komt dan Oekraïne alleen.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 10:58 schreef TangleFuZZ. het volgende:
[..]
Lijkt mij allemaal beetje ver gezocht op dit moment...
Ook niet... Heb daar geen zin in.quote:
En jij schaart mij onder de Henk & Ingrid van deze samenleving?quote:Op dinsdag 4 maart 2014 11:19 schreef schvvmert het volgende:
[..]
Dan woon je verkeerd in Europa, daar is het lullen tot kunst verheven.
Je moet het niet zo persoonlijk opvatten, het was een domme opmerking, die maakt elke mens weleens, zelfs presidenten en koningen.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 11:24 schreef TangleFuZZ. het volgende:
[..]
En jij schaart mij onder de Henk & Ingrid van deze samenleving?
Oost-Duitsland vooralquote:Op dinsdag 4 maart 2014 11:24 schreef schvvmert het volgende:
Rusland is 1 grote corrupte bende met veel geld.
Al die staten erom heen die vroeger bij USSR hoorde, met welk land gaat het goed?
Koningen horen bier te gaan drinken met Putinquote:Op dinsdag 4 maart 2014 11:26 schreef schvvmert het volgende:
[..]
Je moet het niet zo persoonlijk opvatten, het was een domme opmerking, die maakt elke mens weleens, zelfs presidenten en koningen.
Dat is nog steeds het zorgenkindje bij onze oosterburen, de welvaart is daar nog wat ongelijker verdeeld dan in NL.quote:
Jazeker. Maar ik vind het daar relatief wel goed gaan. Zeker als je het afzet tegen Polen / Hongarije, Tsjechiequote:Op dinsdag 4 maart 2014 11:29 schreef schvvmert het volgende:
[..]
Dat is nog steeds het zorgenkindje bij onze oosterburen, de welvaart is daar nog wat ongelijker verdeeld dan in NL.
Het draait het westen om geld. Oekraïne kost veel geld dus maakt het het westen niet veel uit bedoel ik ermee.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 11:15 schreef TangleFuZZ. het volgende:
[..]
Nu nog een keer goed lezen wat je hebt geschreven. Je spreekt jezelf tegen... Eerst zeg je dat het niks oplevert en dan zeg je dat ze het doen voor het geld...
Dat is precies wat ik denk wat er gebeurtquote:Op dinsdag 4 maart 2014 11:16 schreef schvvmert het volgende:
[..]
Daarom kan Poetin gewoon zijn gang gaan en dan wordt het vervolgens diplomatiek geregeld met wat stoere taal om het klootjesvolk tevreden te houden.
Je mag het volgende even lezen:quote:Op dinsdag 4 maart 2014 11:43 schreef terrorsjaak het volgende:
[..]
Het draait het westen om geld. Oekraïne kost veel geld dus maakt het het westen niet veel uit bedoel ik ermee.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |