hoe durfen ze het nummer van Sting ( - Shape of my heart ) zo verschrikkelijk te coveren.
ik ben het nu echt spuugzat al dat eeuwige gecover. WEES IS CREATIEF! maar dat schijnt tegenwoordig een doodzonde
quote:Jouw muziek is lekker populair
Op woensdag 9 oktober 2002 14:32 schreef Wisp het volgende:
luister dan ook naar normale muziek en niet die commerciele top40 troep
quote:Wie is Wees?
Op woensdag 9 oktober 2002 14:30 schreef -roys- het volgende:
WEES IS CREATIEF!![]()
quote:Wees is creatief
Op woensdag 9 oktober 2002 14:46 schreef Asphyxion het volgende:[..]
Wie is Wees?
Zo lang er mensen zijn die deze totaal a-creatieve vorm van muziek maken belonen door het aan te schaffen, zullen er altijd neppers blijven die het maken. Sim-pel.
quote:Nou, ik ben anders blij dat er ook simpele muziek bestaat. Ik hoef niet bij elk nummer dat ik hoor sympathiserend mee te voelen met de zanger of in complete kippenvel-extase te zitten. Overigens vind ik de sugababes helemaal niet zo simpel, die stomme boybands zijn veel erger met hun kalverliefdesverdriet
Op woensdag 9 oktober 2002 14:55 schreef AEJT het volgende:
Dé oplossing. Radio af. TV af. MP3 collectie aan.Zo lang er mensen zijn die deze totaal a-creatieve vorm van muziek maken belonen door het aan te schaffen, zullen er altijd neppers blijven die het maken. Sim-pel.
Toen ik er toch eens goed naar ging luisteren merkte ik dat ik het eigenlijk best een aardig nummer vond. Ze hebben er een heel ander nummer van gemaakt (geen cover) met best leuke tekst. Geen standaard I-love-you-and-will-always-be-true gezeur.
Hij staat hier nu wel eens een uurtje op repeat.
De tijd dat ik mij schaamde om bepaalde muziek leuk te vinden ligt inmiddels achter mij. Als ik iets leuk vind, vind ik het leuk, of het nou al weken op 1 in de TOP40 staat of niet.
Overigens heb ik ook een zwak voor Keisha
quote:Dat is prima. Ik luister ook gewoon liedjes uit de top-40 als ik die leuk vind. Dat komt alleen niet zo bijster vaak voor. Maar de topicstarter luistert naar de Sugababes en maakt zich daarna kwaad over de schaamteloze covers. Dat is nou eenmaal het risico van dit soort muziek.
Op woensdag 9 oktober 2002 15:09 schreef Dante_A het volgende:
De tijd dat ik mij schaamde om bepaalde muziek leuk te vinden ligt inmiddels achter mij. Als ik iets leuk vind, vind ik het leuk, of het nou al weken op 1 in de TOP40 staat of niet.
Als ik in een rokersruimte zit, dan hou ik er ook rekening mee dat iemand een sigaret zal opsteken. Ik heb echter een hekel aan die rook, dus ga ik die ruimte gewoon niet in. En als ik de ruimte wel in ga, dan zal ik niet gaan zeuren over mijn buurman die aan het paffen is.
quote:wat heeft mijn smaak ermee te maken, ik vind het nogal hypocriet om naar top40 te gaan luisteren en ondertussen wel zeiken over covers
Op woensdag 9 oktober 2002 14:40 schreef StephanL het volgende:[..]
Jouw muziek is lekker populair
. Respecteer de smaak eens van een ander zeg, sjees.
luister dan gewoon niet naar
sugababes kicken echt ass die zijn echt vet man
en ze zijn muzikale kwaliteit op het moment de king inde top 40
quote:Sterker nog, Overload was van een vorig album, en dat meisje was zelf uit de groep gestapt, zo schijnt het. Round and round is wel degelijk de tweede single van dit nieuwe album.
Op woensdag 9 oktober 2002 14:54 schreef K3 het volgende:
Nu we het toch over de sugababes hebben, volgens mij is Round Round al hun derde nummer. Ik meen me te herinneren dat hun eerste single een clip had met een ander meisje (rossig haar) en dat ze de hele tijd ronddraaiden (Overload, "it's a one way ticket to a madman's situation").
Is dat meisje vervangen?
quote:Het irriteerd me meer dat zo'n beetje elke groep het tegenwoordig doet. Ik vind hun nieuwe single best aardig, de vorige singles waren ook best oke, maar waarom moeten ze nu coveren als ze zelf zonder het gecover veel leukere liedjes maken
Op woensdag 9 oktober 2002 15:47 schreef Wisp het volgende:[..]
wat heeft mijn smaak ermee te maken, ik vind het nogal hypocriet om naar top40 te gaan luisteren en ondertussen wel zeiken over covers
luister dan gewoon niet naar
quote:Goh, ik wist niet dat dat een cover was. Hm.
Op woensdag 9 oktober 2002 16:37 schreef Apfel het volgende:
Nou ik vind die Freak Like Me versie van de Sugababes wel even stukken vetter dan het origineel van Adina Howarden kan mij die cover verrekken, beter dan een cover met 'boemstjikkieboem' eronder en klaar.
quote:Zoals iemand al zei, de rest van het nummer is wel degelijk een cover, en wel van Adina Howard. Het enige wat ze dus bedacht hebben is de combinatie van de twee.
Op woensdag 9 oktober 2002 15:09 schreef Dante_A het volgende:
Toen ik er toch eens goed naar ging luisteren merkte ik dat ik het eigenlijk best een aardig nummer vond. Ze hebben er een heel ander nummer van gemaakt (geen cover) met best leuke tekst. Geen standaard I-love-you-and-will-always-be-true gezeur.
Hij staat hier nu wel eens een uurtje op repeat.
quote:jaaa de video clippies bedoel jij zeker
Op woensdag 9 oktober 2002 17:35 schreef Strolie75 het volgende:
Sugababes kan ik op zich wel waarderen.
quote:Dat schijnen m...
Op woensdag 9 oktober 2002 14:40 schreef StephanL het volgende:[..]
Jouw muziek is lekker populair
. Respecteer de smaak eens van een ander zeg, sjees.
quote:Mee Eens
Op woensdag 9 oktober 2002 19:18 schreef -Dalai- het volgende:
kweenie, als ze die blonde meid maar wat vaker in beeld plaatsen
En de muziek zelf vind ook best wel ok. Cover of geen cover, who gives a shit anyway? Het ligt gewoon lekker in het gehoor, en dat is natuurlijk het primaire doel van muziek. (voor mij dan)
Sting zingt zelf mee op Shape en doet 't gitaarwerk, is dus meer een samenwerking dan een cover!
Heidi bij Atomic Kitten gezeten? Voordat Jenny er in kwam zat Keri Katona er in, maar die is er zwanger uit gestapt.
Voor zover ik weet is Siobian (?) naar The Honeyz overgestapt.
Freak Like Me was niet alleen een cover van Freak Like Me van Adina Howard, maar ook van Are Friends Electric van Gary Newman (& Tubeway Army) (tekst van Adina, muziek van Gary)
Round Round vind ik erg veel weg hebben van You Spin Me Round Like A Record van Dead Or Alive (foute 80s )
Probeer maar es: (you spin me) right round, baby, right round, like a record baby, right round, round, round
Overload geinspireerd door Jeffersons Airplane? Mwa, heeeeeeeeeeeeeeeel in de verte komen er misschien twee noten overeen met de basslijn uit White Rabbit, maar is toch wel erg anders hoor. (waarbij ik persoonlijk de voorkeur geef aan White Rabbit)
Wat ik niet weet: iemand een idee waar de strijkers uit Just Don't Need This komen? Ik heb een vermoeden dat dit geleend is, weet alleen niet waarvan...
maar om algemeen on-topic te gaan: gemiddeld is de helft van wat in de Top 40 staat of gecoverd, of met samples van oudere nummers of geinspireerd op oudere nummers.
Nou ja, helft... valt mee. Zal zo es kijken wat er nu in de Top 40 staat en wat ik meteen kan plaatsen. BRB
* LEiPiE heeft een tijdje geprobeerd een Covers & Originelen database bij te houden, is alleen nu een stuk meer werk dan een paar jaar geleden.
Leukste eigen bevindingen:
- Modjo - Lady is dus gesampled van Chic - Soup For One
- Intro van Shakira - Whenever Whereever (Suerter) komt uit Shine On, You Crazy Diamond (pt 1) van Pink Floyd
- Nieuwe Paul Oakenfold (Starry Eyed Surprise) heeft sample van Harry Nilsson - Everybody's Talking
- Angie Stone - Wish I Didn't Miss you -> lijkt wel erg veel op Tavares' Don't Take Away The Music
tot zo ver de spoilers van vandaag
en pas het origineel van Sunglasses At Night (Tiga & Zyntherius) van Corey Hart gekocht.
Ach ja, was pas schokkend toen ik er achter kwam dat USURA - Open Your Mind van de Simple Minds gesampled is (New Gold Dream)
quote:Ok dan (leve een netwerk met veel mp3
Op donderdag 10 oktober 2002 03:10 schreef LEiPiE het volgende:
Nou ja, helft... valt mee. Zal zo es kijken wat er nu in de Top 40 staat en wat ik meteen kan plaatsen. BRB
Wanadoo Top 40 week 40.
(ik heb niet alle jaren direct in m'n hoofd, vandaar +/- erbij)
directe covers:
3 Atomic Kitten - The Tide Is High (Blondie 1980)
9 Jan Wayne - Because The Night (Patti Smith +/- 1983?)
14 Liberty X - Got To Have Your Love (Mantronix +/- 1985)
21 Scooter - Nessaja (Peter Maffay 1983)
23 The Nightflyer - Voyage Voyage (Desireless +/- 1984)
Inspiratie / samples:
1 Las Ketchup - Asereje (Sugar Hill Gang - Rapper's Delight 1979)
2 Sugababes - Round Round (Dead Or Alive - You Spin Me Round +/- 1984?)
20 Paul Oakenfold - Starry Eyed Suprise (Harry Nillson - Everybody's Talking +/- 1971)
22 Jennifer Lopez - I'm Gonna Be Alright (Luniz - I Got Five On It +/- 1993)
25 Drunkenmunky - E (Eminem - Without Me 2002, die 't ongetwijfeld ergens anders vandaan heeft)
Twijfels:
9 JCA - I Begin To Wonder
10 Eminem - Cleanin' Out My Closet (hij weet goede onbekende samples te vinden altijd )
16 Pink - Just Like A Pill (het lijkt ergens op.... mmzz..)
26 Brainpower - Voel De Vibe
Valt dus mee: 10 a 14 niet (volledig) origineel
Het is dus eerder een kwart!
Tipparade meteen ook maar ff doen:
Cover:
1 Jan Wayne - Only You (Yazoo +/-1982)
12 Mad'House - Like A Virgin (Madonna +/-1984)
14 The Sound Bluntz - Billie Jean (Michael Jackson +/- 1981)
Twijfels:
6 Appleton - Fantasy (waar komt die slepende gitaar ook al weer vandaan...)
15 Yanou ft Do - On And On (?)
Hier is 't 10%, waarvan van de drie covers iig 1 en 12 hoog in de Top 40 gaan komen
quote:Die baslijn is gewoon poepent hetzelfde!!!11 dat is net zo goed rip off!
Op donderdag 10 oktober 2002 03:10 schreef LEiPiE het volgende:
Overload geinspireerd door Jeffersons Airplane? Mwa, heeeeeeeeeeeeeeeel in de verte komen er misschien twee noten overeen met de basslijn uit White Rabbit, maar is toch wel erg anders hoor. (waarbij ik persoonlijk de voorkeur geef aan White Rabbit)
quote:Triest maar waar.....
Op donderdag 10 oktober 2002 09:32 schreef extreme het volgende:
ach, de doelgroep kent het origineel toch niet, dus die zien het als een briljante nieuwe hit....
quote:Tja en dan te bedenken dat Blondie niet eens het orgineel heeft...
Op donderdag 10 oktober 2002 11:09 schreef CherrymoonTraxx het volgende:[..]
Triest maar waar.....
Hoort men Tide is High van Blondie op de radio, zeggen ze...heeej das hetzelfde als die van Atomic Shitten
quote:Ik wilde het net zeggen!
Op donderdag 10 oktober 2002 11:11 schreef ranja het volgende:[..]
Tja en dan te bedenken dat Blondie niet eens het orgineel heeft...
Was al even op Allmusic.com aan het zoeken, wie het origineel ook al weer zong.
quote:
If you're familiar with the song "The Tide Is High" you probably know it as a huge hit for Blondie, but before Deborah Harry and company got a hold of it, it was a 1960s hit in for the Paragons.
quote:De Paragons!! Natuurlijk, lag op het puntje van m'n tong
Op donderdag 10 oktober 2002 11:14 schreef Jane het volgende:Ik wilde het net zeggen!
Was al even op Allmusic.com aan het zoeken, wie het origineel ook al weer zong.
quote:Ja ja.....
Op donderdag 10 oktober 2002 11:15 schreef ranja het volgende:[..]
De Paragons!! Natuurlijk, lag op het puntje van m'n tong
quote:Die is wel lekker
Op woensdag 9 oktober 2002 17:33 schreef wyccie het volgende:
Dat meisje dat eruit gestapt is, Siobhan, is dus vervangen door Heidi. Zij heeft ooit in een ver verleden bij Atomic kitten gezongen!
quote:idd talent hoef je niet meer te hebben... liedjes die bestaan kun je altijd een "nieuw" jasje geven... alleen een stel stevige tieten en een leuk koppie, als je vals zingt, boeie dat is allemaal recht te trekken op cd en in het echt zingen?? hahaha we kunnen toch playbacken?
Op woensdag 9 oktober 2002 14:30 schreef -roys- het volgende:
Het nummer Shape van hun wat op hun nieuwe album staathoe durfen ze het nummer van Sting ( - Shape of my heart ) zo verschrikkelijk te coveren.
ik ben het nu echt spuugzat al dat eeuwige gecover. WEES IS CREATIEF!
maar dat schijnt tegenwoordig een doodzonde
quote:Hoe ze bij top of the pops met haar kontje draait..........
Op woensdag 9 oktober 2002 19:18 schreef -Dalai- het volgende:
kweenie, als ze die blonde meid maar wat vaker in beeld plaatsen - de muziek luister ik toch niet naar
echt gruwelijk
Soulwax weet zelfs van deze plaat wat leuks te maken.
quote:Soulwax covert de Sugarbabes?
Op donderdag 10 oktober 2002 15:18 schreef Ruudboy het volgende:
Check eens de Soulwax remix van round round.
Die is echt erg lekker!!!!!!!!!!!Soulwax weet zelfs van deze plaat wat leuks te maken.
quote:Zullen we ook wat gaan coveren?
Op donderdag 10 oktober 2002 12:34 schreef Mrs.R.Mortis het volgende:[..]
idd talent hoef je niet meer te hebben... liedjes die bestaan kun je altijd een "nieuw" jasje geven... alleen een stel stevige tieten en een leuk koppie, als je vals zingt, boeie dat is allemaal recht te trekken op cd en in het echt zingen?? hahaha we kunnen toch playbacken?
quote:Euhh.. ik zei toch remix??? da's wat anders hoor
Op donderdag 10 oktober 2002 15:20 schreef ranja het volgende:[..]
Soulwax covert de Sugarbabes?
quote:Voor de verantwoorde luisteraar die kotst op covers misschien... voor de gemiddelde muziekliefhebberechter zie ik geen verschil
Op donderdag 10 oktober 2002 15:55 schreef Ruudboy het volgende:[..]
Euhh.. ik zei toch remix??? da's wat anders hoor
quote:Ze hebben al 4 singles uit hoor.
Op donderdag 10 oktober 2002 16:17 schreef DanceV het volgende:
Ik kan ze ook waarderen, zover ik weet zijn de 2 singles die ze hebben uitgebracht, geen covers..
quote:Er is wel degelijk een verschil... Een cover wordt vaak gemaakt om op eigen albums neer te planten en om plaatjes mee te verkopen, een remix wordt vaak gemaakt voor iemand anders, om op andermans CD-single/remixalbum te gooien. Uitzonderingen daargelaten, maar ik geloof niet dat Soulwax die remix ooit zelf commercieel zal uitbrengen, tenzij op een remixverzamelaar.
Op donderdag 10 oktober 2002 16:11 schreef ranja het volgende:[..]
Voor de verantwoorde luisteraar die kotst op covers misschien... voor de gemiddelde muziekliefhebberechter zie ik geen verschil
quote:Ben ik met je eens. Met zo'n tekst hoort het nummer wat wilder en ondeugender te zijn. Wat dat betreft hebben de Sugababes het IMHO beter gedaan dan Adina Howard. Hoewel ik ook moet toegeven dat ik niet wist dat de tekst een cover was. I stand corrected.
Op woensdag 9 oktober 2002 16:37 schreef Apfel het volgende:
Nou ik vind die Freak Like Me versie van de Sugababes wel even stukken vetter dan het origineel van Adina Howarden kan mij die cover verrekken, beter dan een cover met 'boemstjikkieboem' eronder en klaar.
quote:Rock me Amadeus is ook al gecovered.
Op donderdag 10 oktober 2002 15:24 schreef Witchfynder het volgende:[..]
Zullen we ook wat gaan coveren?
Jij bent een lekker ding die wel kan zingen. Kan niet mis gaan. Hmmm, Rock Me Amadeus ofzo doen?
quote:Sugababes remixen is ook behoorlijk triest hoor.
Op donderdag 10 oktober 2002 15:55 schreef Ruudboy het volgende:[..]
Euhh.. ik zei toch remix??? da's wat anders hoor
Ik vond Sugarbabes best leuk klinken...
Zeker het nummer Round Round vond ik best aardig
quote:Yups, mijn fout, excuseer
Op donderdag 10 oktober 2002 10:15 schreef LenL het volgende:[..]
Die baslijn is gewoon poepent hetzelfde!!!11 dat is net zo goed rip off!
Persoonlijk heb ik een grote hekel aan Atomic Kitten. Da's pas een coverband... BAh
quote:Zo'n tekst moet juist ingezongen worden door een teef/slet/hoer als Adina Howard en niet door een stelletje schoolmeisjes.
Op donderdag 10 oktober 2002 16:59 schreef Dante_A het volgende:[..]
Ben ik met je eens. Met zo'n tekst hoort het nummer wat wilder en ondeugender te zijn. Wat dat betreft hebben de Sugababes het IMHO beter gedaan dan Adina Howard. Hoewel ik ook moet toegeven dat ik niet wist dat de tekst een cover was. I stand corrected.
quote:Idd!
Op vrijdag 11 oktober 2002 02:31 schreef wizarddragon het volgende:[..]
Zo'n tekst moet juist ingezongen worden door een teef/slet/hoer als Adina Howard en niet door een stelletje schoolmeisjes.
quote:Train comes, I don't know its destination! Ja, die was idd echt goed.
Op vrijdag 11 oktober 2002 02:06 schreef lzandman het volgende:
sugababes hebben nog wel geinige nummers, vooral de allereerste. Die was echt goed.
quote:Maar, maar... die meisjes dansen zo leuk.
Persoonlijk heb ik een grote hekel aan Atomic Kitten. Da's pas een coverband... BAh
En Whole Again is geen cover en wel een prachtig nummer.
En It's OK is volgens mij ook geen cover en wel een leuk nummer.
The Tide is High is wel een cover, maar ook een leuk nummer.
Atomic Kitten
quote:weddend at ze het neit zelf hebben geschreven?
Op vrijdag 11 oktober 2002 20:00 schreef Arcee het volgende:En Whole Again is geen cover en wel een prachtig nummer.
quote:Nou en?
Op vrijdag 11 oktober 2002 22:17 schreef LenL het volgende:[..]
weddend at ze het neit zelf hebben geschreven?
En als het verkoopt hoor je die meiden helemaal niet klagen hoor!
quote:
Op donderdag 10 oktober 2002 15:24 schreef Witchfynder het volgende:[..]
Zullen we ook wat gaan coveren?
Jij bent een lekker ding die wel kan zingen. Kan niet mis gaan. Hmmm, Rock Me Amadeus ofzo doen?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |