FOK!forum / Werk, Geldzaken, Recht en de Beurs / Ontslag in proeftijd (Engeland)
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 11:02
Hoi, ik woon/werk in Engeland en puur uit nieuwsgierigheid wil ik meer weten over verschillen tussen Nederlands en Engels ontslagrecht omdat ik geen flater wil slaan op de werkvloer door teveel van mijn Nederlandse ervaring uit te gaan.

In september hebben we John aangenomen via een uitzendbureau voor een tijdelijke rol tot december-januari. Hij is 52 jaar oud en heeft meer dan 20 jaar ervaring als transportplanner. Daar een planner met een relatief zware rol doorgroeide, leek het mij wel een goed idee om hem te interviewen voor deze rol in mijn team. In het interview heb ik specifiek doorgevraagd naar zijn vermogen om met werkdruk om te gaan, daar dit voor deze rol heel belangrijk is. Hij kwam als beste kandidaat naar voren en dus kon hij aan de slag met een vast contract (6 maanden proeftijd) begin oktober (standaard binnen mijn bedrijf).

Zijn training zag er als volgt uit:
Drie weken opleiding van de vertrekkende planner. Daarna nam ik het stokje over, beginnen met loslaten en minder sturend. In deze fase werd hij met slechts 65% van zijn totale workload geconfronteerd. De rest deed ik, aangezien ik zijn supervisor ben. Ik heb een fulltime baan zonder dat ik plan, maar OK, dit hoort nu eenmaal bij de training.

In december begon het duidelijk te worden dat hij veel fouten maakt. Tegen elk transport dat wij plannen, moeten we een kost A ingeven. Wij krijgen van onze klanten op onze beurt omzet B. John bleek dit concept niet goed te snappen, hoewel dit minstens 10x uitgelegd is. Hij heeft heel veel transporten geld verloren. John begon te klagen over zijn werkdruk en gaf aan het niet aan te kunnen, waarop ik zei dat ik me daar zorgen over maakte omdat hij nog niet eens mijn deel van zijn werk opgepakt had. In de drukste week van het jaar meldde John zich een paar dagen ziek, stuurde mij een sms om 2 uur 's nachts dat hij longontsteking had (maar 3 dagen later zat hij weer aan zijn bureau). Daarna volgden de twee rustigste weken van het jaar (kerst en O&N) waarin hij met minimale werkdruk geconfronteerd werd. Na deze twee weken bleek dat hij zelfs met minimale werkdruk bijzonder veel fouten gemaakt heeft, van alle kostberekeningen die hij deed was meer dan de helft fout ondanks het feit dat we meerdere malen uitgelegd hebben hoe hij dit moest doen. Uiteindelijk kwam het dus zover dat de General Manager mij vriendelijk verzocht heeft om zelf dat deel van zijn planning te doen, en daarop besloot ik om hem dan mijn 35% van zijn planning te geven. Dit lijkt iets beter te werken, al maakt hij nog steeds grove fouten en wijs ik hem vrijwel elke dag op een enorme fout (op respectvolle wijze, hoe gestoord ik ook word van deze situatie, ik blijf hem met respect behandelen).

Al met al kan ik de problemen als volgt opsommen:
-John heeft geen oog voor detail, hij houdt de software niet up to date (de klanten en leveranciers zien dit en stellen veel vragen)
-John kan 2 vergelijkbare situaties niet uit elkaar houden, hij raakt volledig in de war en maakt hierin grove fouten die geld kosten
-John overspendeert en snapt het verschil niet tussen onze kosten en onze omzet.
-John communiceert zeer slecht met zijn klanten en zijn leveranciers
-John luistert niet goed genoeg naar aanwijzingen.
-John kan niet omgaan met werkdruk.

Dus nu gaan we een traject in. We hebben op zijn eerste review aangegeven dat zijn presteren echt ondermaats is op bovenstaande punten en hoewel hij probeert, het is amper verbeterd. Zijn tweede beoordeling is gepland voor eind februari/begin maart maar aangezien dit teveel tijd en geld kost willen we z.s.m. een einde maken aan zijn dienstverband. Daarom heeft het hoger management een disciplinair onderzoek ingesteld, John wordt dinsdag per brief op de hoogte gesteld van dit onderzoek. Ik moet voor dit onderzoek een statement geven waarin ik aangeef wat ik heb gedaan om hem te begeleiden en wat de problemen precies zijn. Daarna gaat een onpartijdige derde (planning manager aan wie hij en ik niet rapporteren) onderzoeken en zijn bevindingen zullen doorslaggevend zijn. De verwachting is dat deze planning manager het eens zal zijn met reden tot ontslag.

Zijn in Nederland zulke onderzoeken nodig tijdens proeftijd?
Wat voor een bewijzen moet ik als backup geven bij mijn statement? Ik heb een dossier van zo'n 50 e-mails waarin hij duidelijk fouten maakt en een deel van deze e-mails zijn ook waar ik hem wijs op gemaakte fouten (op geen van die e-mails heb ik ooit een antwoord gekregen).
Zijn enige verweer hiertegen zou kunnen zijn dat hij niet respectvol behandeld is maar a) dit is niet het geval en b) er is dus ook geen enkel bewijs voor, al zeg ik eerlijk dat het moeilijk is om een goede band op te bouwen met iemand die mijn eigen werkdruk met meer dan de helft verdubbeld.
Is het zinvol om te vermelden dat ik door al deze shit eigenlijk de rest van mijn team aan hun lot over moet laten? Mijn hele werkweek draait om zijn planning, zijn fouten en dit alles rechtbreien.

Hoe dan ook, advies is meer dan welkom.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 11:05
Lang verhaal :')

Samenvatting:
Transportplanner John zit nog in zijn proeftijd (6 maanden) maar functioneert heel slecht doordat hij bepaalde principes niet begrijpt en doordat hij niet met werkdruk om kan gaan. Omdat het Engels ontslagrecht afwijkt van het Nederlandse, moet er blijkbaar een disciplinair onderzoek ingesteld worden voordat John ontslagen kan worden.

Advies wordt zeer gewaardeerd.
Geraltzaterdag 1 februari 2014 @ 11:07
Ik neem aan dat jouw Engelse baas/werkgever precies weet hoe het met de wetgeving in dat land zit.

Althans dat kan ik me zo voorstellen.
Postzeeegelzaterdag 1 februari 2014 @ 11:09
Is er geen HR afdeling die je hiermee kan helpen?
n00b13zaterdag 1 februari 2014 @ 11:10
Ik vraag me ook af wat je hier nu wilt.

Je zit zelf in Engeland en vraagt dan op een Nederlands forum hoe het recht daar zit? Wel een beetje gek.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 11:11
quote:
7s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:07 schreef Geralt het volgende:
Ik neem aan dat jouw Engelse baas/werkgever precies weet hoe het met de wetgeving in dat land zit.

Althans dat kan ik me zo voorstellen.
Die indruk heb ik ook. Maar advies over hoe men dit in Nederland aan zou pakken wordt ook gewaardeerd. Ik heb nog nooit in deze situatie gezeten dat ik iemand moet ontslaan.

Die verklaring die ik af moet geven, die wordt dus door John gelezen. Momenteel zijn mijn bevindingen vrij hard en ik vraag me af of ik mijn verklaring niet beter kan nuanceren.

Ik heb in de OP niet eens vermeld dat ik precies kan voorspellen wanneer John zich ziekmeldt, trouwens. Hij heeft zich in januari weer ziekgemeld toen er zwaar weer op komst was aangaande fouten die hij gemaakt heeft.
Geraltzaterdag 1 februari 2014 @ 11:12
In Nederland lijkt het me vrij makkelijk. Hij voldoet niet aan de gestelde eisen en zit in zijn proeftijd. Morgen hoef je niet meer te komen.

:)
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 11:13
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:10 schreef n00b13 het volgende:
Ik vraag me ook af wat je hier nu wilt.

Je zit zelf in Engeland en vraagt dan op een Nederlands forum hoe het recht daar zit? Wel een beetje gek.
Ja OK, goed punt. Misschien moeten we dit topic dan maar beschouwen alsof het in Nederland was, dan zou ik ongetwijfeld veel advies krijgen.

Afgaande op de OP, zou jij hem in mijn positie ontslaan? Ik vind het een kutsituatie omdat hij niet 1,2,3 aan een andere baan kan komen, maar doorgaan is ook geen optie en mijn verklaring zal doorslaggevend zijn.
Duvelzaterdag 1 februari 2014 @ 11:13
In NL is een proeftijd van 6 maanden niet gebruikelijk volgens mij.
Wespensteekzaterdag 1 februari 2014 @ 11:13
quote:
7s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:12 schreef Geralt het volgende:
In Nederland lijkt het me vrij makkelijk. Hij voldoet niet aan de gestelde eisen en zit in zijn proeftijd. Morgen hoef je niet meer te komen.

:)
Maar niet als de proeftijd al voorbij is, in Nederland maar twee maanden max.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 11:14
Als ik mijn verklaring in een spoiler post, wordt dit dan opgepikt door google?
Duvelzaterdag 1 februari 2014 @ 11:15
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:14 schreef Seven. het volgende:
Als ik mijn verklaring in een spoiler post, wordt dit dan opgepikt door google?
Spoilers zijn volgens mij alleen onzichtbaar gemaakte code.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 11:16
quote:
3s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:15 schreef Duvel het volgende:

[..]

Spoilers zijn volgens mij alleen onzichtbaar gemaakte code.
OK. Sowieso niet echt respectvol om het te posten naar John toe, ondanks zijn functioneren is het een prima kerel.
Wespensteekzaterdag 1 februari 2014 @ 11:19
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:02 schreef Seven. het volgende:
omdat ik geen flater wil slaan op de werkvloer door teveel van mijn Nederlandse ervaring uit te gaan
Zoals ik het lees wordt je niet gevraagd om te vertellen hoe het juridisch in elkaar zit maar te vertellen hoe het gaat met het werk. Dat moet je m.i. zo eerlijk mogelijk doen, daar heeft werkgever het meest aan.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 11:23
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:19 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Zoals ik het lees wordt je niet gevraagd om te vertellen hoe het juridisch in elkaar zit maar te vertellen hoe het gaat met het werk. Dat moet je m.i. zo eerlijk mogelijk doen, daar heeft werkgever het meest aan.
En ik ook uiteindelijk als supervisor. Ik wil dit niet meer, mijn hele werkweek draait om 65% van zijn werk doen en de overige 35% ben ik bezig met door hem gemaakte fouten recht te breien. Dan nog eens 25% in mijn eigen tijd die doorgaans besteed aan meer van zijn gemaakte fouten. Ik ben aan het einde van mijn latijn, om heel eerlijk te zijn. Ik wil heel graag stoppen met plannen maar ik krijg er de kans niet voor. De rest van mijn team lijdt eronder, ik heb 2 hele goede planners die ik klaar wil stomen voor meer dan hun eigen rol. Ik wil eigenlijk een half uur per dag kunnen besteden aan hun ontwikkeling maar op dit moment kan ik niet eens de tijd nemen om hen dingen uit te leggen.
Duvelzaterdag 1 februari 2014 @ 11:23
quote:
7s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:16 schreef Seven. het volgende:

[..]

OK. Sowieso niet echt respectvol om het te posten naar John toe, ondanks zijn functioneren is het een prima kerel.
Ongetwijfeld, maar je hebt 'm niet aangenomen om gezellig een pint mee te drinken in de pub.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 11:26
quote:
6s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:23 schreef Duvel het volgende:

[..]

Ongetwijfeld, maar je hebt 'm niet aangenomen om gezellig een pint mee te drinken in de pub.
Dat klopt maar ik vind het wel belangrijk om een goede band te hebben met mijn planners, en ik vrees dat 1 van de andere planners wel teleurgesteld zal zijn. Maar OK, dat overleeft hij wel.
n00b13zaterdag 1 februari 2014 @ 11:30
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:13 schreef Seven. het volgende:

[..]

Ja OK, goed punt. Misschien moeten we dit topic dan maar beschouwen alsof het in Nederland was, dan zou ik ongetwijfeld veel advies krijgen.

Afgaande op de OP, zou jij hem in mijn positie ontslaan? Ik vind het een kutsituatie omdat hij niet 1,2,3 aan een andere baan kan komen, maar doorgaan is ook geen optie en mijn verklaring zal doorslaggevend zijn.
Zijn kutpositie is natuurlijk geen reden om niet 100% te eisen.
Je moet je denk ik afvragen of hij werkelijk zijn best doet en of je dit de komende maanden nog goed ziet komen. Is dat niet het geval: Dan zou ik hem ontslaan. Is het een wel het geval en het ander niet, dan zou ik hem gewoon eens navragen wat hij nou eigenlijk zelf vindt en of hij het nog wel goed ziet komen.
CafeRokerzaterdag 1 februari 2014 @ 11:31
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:13 schreef Seven. het volgende:

Afgaande op de OP, zou jij hem in mijn positie ontslaan? Ik vind het een kutsituatie omdat hij niet 1,2,3 aan een andere baan kan komen, maar doorgaan is ook geen optie en mijn verklaring zal doorslaggevend zijn.
Afgaande op wat je schrijft kan het nooit iets worden. Het verbetert zo te zien hoogstens van ronduit slecht naar vrij slecht, en daar heeft niemand iets aan.

Door hem niet te ontslaan rek je het alleen maar.
n00b13zaterdag 1 februari 2014 @ 11:32
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:13 schreef Duvel het volgende:
In NL is een proeftijd van 6 maanden niet gebruikelijk volgens mij.
Een eerste contract is vaak 6 maanden, waarvan 2 maanden proeftijd. Er zijn dan dus in eerste instantie 2 ontslagmomenten: na 2 maanden of na 6 maanden. Na 6 maanden krijg je over het algemeen nog een halfjaarcontract of een jaarcontract, waarna je van de wet nog éénmaal een tijdelijk contract mag hebben. Na 3 tijdelijke contracten is men verplicht je een contract voor onbepaalde tijd te geven of ze moeten je laten gaan.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 11:35
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:30 schreef n00b13 het volgende:

[..]

Zijn kutpositie is natuurlijk geen reden om niet 100% te eisen.
Je moet je denk ik afvragen of hij werkelijk zijn best doet en of je dit de komende maanden nog goed ziet komen. Is dat niet het geval: Dan zou ik hem ontslaan. Is het een wel het geval en het ander niet, dan zou ik hem gewoon eens navragen wat hij nou eigenlijk zelf vindt en of hij het nog wel goed ziet komen.
Nee, ik denk echt niet dat dit beter gaat worden. Hij meldt zich gauw ziek als het hem te heet onder de voeten wordt en ondanks 10x herhaling van uitleg blijft hij fouten maken. Zelfs met minimale werkdruk lukt het hem niet en ik kan geen tweede planner op zijn rol aannemen omdat hij het niet trekt.
n00b13zaterdag 1 februari 2014 @ 11:36
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:35 schreef Seven. het volgende:

[..]

Nee, ik denk echt niet dat dit beter gaat worden. Hij meldt zich gauw ziek als het hem te heet onder de voeten wordt en ondanks 10x herhaling van uitleg blijft hij fouten maken. Zelfs met minimale werkdruk lukt het hem niet en ik kan geen tweede planner op zijn rol aannemen omdat hij het niet trekt.
En heb je er met hem over gesproken (op een normale manier - van mens tot mens)?
Ferrari_Tapezaterdag 1 februari 2014 @ 11:39
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:02 schreef Seven. het volgende:
Hoi, ik woon/werk in Engeland en puur uit nieuwsgierigheid wil ik meer weten over verschillen tussen Nederlands en Engels ontslagrecht omdat ik geen flater wil slaan op de werkvloer door teveel van mijn Nederlandse ervaring uit te gaan.

In september hebben we John aangenomen via een uitzendbureau voor een tijdelijke rol tot december-januari. Hij is 52 jaar oud en heeft meer dan 20 jaar ervaring als transportplanner. Daar een planner met een relatief zware rol doorgroeide, leek het mij wel een goed idee om hem te interviewen voor deze rol in mijn team. In het interview heb ik specifiek doorgevraagd naar zijn vermogen om met werkdruk om te gaan, daar dit voor deze rol heel belangrijk is. Hij kwam als beste kandidaat naar voren en dus kon hij aan de slag met een vast contract (6 maanden proeftijd) begin oktober (standaard binnen mijn bedrijf).

Zijn training zag er als volgt uit:
Drie weken opleiding van de vertrekkende planner. Daarna nam ik het stokje over, beginnen met loslaten en minder sturend. In deze fase werd hij met slechts 65% van zijn totale workload geconfronteerd. De rest deed ik, aangezien ik zijn supervisor ben. Ik heb een fulltime baan zonder dat ik plan, maar OK, dit hoort nu eenmaal bij de training.

In december begon het duidelijk te worden dat hij veel fouten maakt. Tegen elk transport dat wij plannen, moeten we een kost A ingeven. Wij krijgen van onze klanten op onze beurt omzet B. John bleek dit concept niet goed te snappen, hoewel dit minstens 10x uitgelegd is. Hij heeft heel veel transporten geld verloren. John begon te klagen over zijn werkdruk en gaf aan het niet aan te kunnen, waarop ik zei dat ik me daar zorgen over maakte omdat hij nog niet eens mijn deel van zijn werk opgepakt had. In de drukste week van het jaar meldde John zich een paar dagen ziek, stuurde mij een sms om 2 uur 's nachts dat hij longontsteking had (maar 3 dagen later zat hij weer aan zijn bureau). Daarna volgden de twee rustigste weken van het jaar (kerst en O&N) waarin hij met minimale werkdruk geconfronteerd werd. Na deze twee weken bleek dat hij zelfs met minimale werkdruk bijzonder veel fouten gemaakt heeft, van alle kostberekeningen die hij deed was meer dan de helft fout ondanks het feit dat we meerdere malen uitgelegd hebben hoe hij dit moest doen. Uiteindelijk kwam het dus zover dat de General Manager mij vriendelijk verzocht heeft om zelf dat deel van zijn planning te doen, en daarop besloot ik om hem dan mijn 35% van zijn planning te geven. Dit lijkt iets beter te werken, al maakt hij nog steeds grove fouten en wijs ik hem vrijwel elke dag op een enorme fout (op respectvolle wijze, hoe gestoord ik ook word van deze situatie, ik blijf hem met respect behandelen).

Al met al kan ik de problemen als volgt opsommen:
-John heeft geen oog voor detail, hij houdt de software niet up to date (de klanten en leveranciers zien dit en stellen veel vragen)
-John kan 2 vergelijkbare situaties niet uit elkaar houden, hij raakt volledig in de war en maakt hierin grove fouten die geld kosten
-John overspendeert en snapt het verschil niet tussen onze kosten en onze omzet.
-John communiceert zeer slecht met zijn klanten en zijn leveranciers
-John luistert niet goed genoeg naar aanwijzingen.
-John kan niet omgaan met werkdruk.

Dus nu gaan we een traject in. We hebben op zijn eerste review aangegeven dat zijn presteren echt ondermaats is op bovenstaande punten en hoewel hij probeert, het is amper verbeterd. Zijn tweede beoordeling is gepland voor eind februari/begin maart maar aangezien dit teveel tijd en geld kost willen we z.s.m. een einde maken aan zijn dienstverband. Daarom heeft het hoger management een disciplinair onderzoek ingesteld, John wordt dinsdag per brief op de hoogte gesteld van dit onderzoek. Ik moet voor dit onderzoek een statement geven waarin ik aangeef wat ik heb gedaan om hem te begeleiden en wat de problemen precies zijn. Daarna gaat een onpartijdige derde (planning manager aan wie hij en ik niet rapporteren) onderzoeken en zijn bevindingen zullen doorslaggevend zijn. De verwachting is dat deze planning manager het eens zal zijn met reden tot ontslag.

Zijn in Nederland zulke onderzoeken nodig tijdens proeftijd?
Wat voor een bewijzen moet ik als backup geven bij mijn statement? Ik heb een dossier van zo'n 50 e-mails waarin hij duidelijk fouten maakt en een deel van deze e-mails zijn ook waar ik hem wijs op gemaakte fouten (op geen van die e-mails heb ik ooit een antwoord gekregen).
Zijn enige verweer hiertegen zou kunnen zijn dat hij niet respectvol behandeld is maar a) dit is niet het geval en b) er is dus ook geen enkel bewijs voor, al zeg ik eerlijk dat het moeilijk is om een goede band op te bouwen met iemand die mijn eigen werkdruk met meer dan de helft verdubbeld.
Is het zinvol om te vermelden dat ik door al deze shit eigenlijk de rest van mijn team aan hun lot over moet laten? Mijn hele werkweek draait om zijn planning, zijn fouten en dit alles rechtbreien.

Hoe dan ook, advies is meer dan welkom.
Ik dacht interviewen voor het bedrijfsnieuwsblad ofzo.
Maar je bedoelde dus sollicitatiegesprek.

Verder kan ik alleen zeggen:
1. John heeft flink gelogen in zijn sollicitatiegesprek
2. Jij hebt je werk niet goed gedaan als personeelsverwerver voor je afdeling.

Moet jij dan niet ontslagen worden? Door jou is deze incompetente man aangenomen en kosten gemaakt.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 11:41
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:31 schreef CafeRoker het volgende:

[..]

Afgaande op wat je schrijft kan het nooit iets worden. Het verbetert zo te zien hoogstens van ronduit slecht naar vrij slecht, en daar heeft niemand iets aan.

Door hem niet te ontslaan rek je het alleen maar.
En terwijl ik het rek ga ik er zelf aan onderdoor. Ik vind dat ik als supervisor zwaar faal op dit moment en dat komt alleen maar doordat ik niet aan supervisen toekom. Het is nu zo erg dat ik zelf aan het rondkijken ben voor ander werk. Mijn werkgever vraagt wel gruwelijk veel van ons allemaal maar het is buigen of barsten. Wie niet met die werkdruk om kan gaan, moet eruit want dat is het beleid dat vanuit de directie bepaald wordt. Ik kan heel goed met druk omgaan maar ik ben in mijn leven nog nooit geconfronteerd met zo'n belachelijke werkdruk. Dus ergens snap ik Johns klachten heel goed, het ligt niet allemaal aan John. Wat mijn teamleden helaas niet beseffen is dat mijn werkdruk vergeleken met die van hun ongeveer 1,5 keer zo zwaar is. Ik vond het zelf al behoorlijk zwaar toen ik nog geen supervisor was.

Nou ja, met dat in mijn achterhoof: ik weet niet of ik wel uit het juiste hout gesneden ben voor een management positie (binnen dit bedrijf met dit beleid).
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 11:42
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:36 schreef n00b13 het volgende:

[..]

En heb je er met hem over gesproken (op een normale manier - van mens tot mens)?
Buiten zijn beoordeling niet echt nee, grotendeels door tijdgebrek. En als we erover spreken, dan is het vooral omdat ik hem -alweer- op een fout moet wijzen.
n00b13zaterdag 1 februari 2014 @ 11:43
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:41 schreef Seven. het volgende:

[..]

En terwijl ik het rek ga ik er zelf aan onderdoor. Ik vind dat ik als supervisor zwaar faal op dit moment en dat komt alleen maar doordat ik niet aan supervisen toekom. Het is nu zo erg dat ik zelf aan het rondkijken ben voor ander werk. Mijn werkgever vraagt wel gruwelijk veel van ons allemaal maar het is buigen of barsten. Wie niet met die werkdruk om kan gaan, moet eruit want dat is het beleid dat vanuit de directie bepaald wordt. Ik kan heel goed met druk omgaan maar ik ben in mijn leven nog nooit geconfronteerd met zo'n belachelijke werkdruk. Dus ergens snap ik Johns klachten heel goed, het ligt niet allemaal aan John. Wat mijn teamleden helaas niet beseffen is dat mijn werkdruk vergeleken met die van hun ongeveer 1,5 keer zo zwaar is. Ik vond het zelf al behoorlijk zwaar toen ik nog geen supervisor was.

Nou ja, met dat in mijn achterhoof: ik weet niet of ik wel uit het juiste hout gesneden ben voor een management positie (binnen dit bedrijf met dit beleid).
Je kunt in dat geval misschien beter stoppen met zoeken naar werk en beginnen met hier iets van te maken. Word wakker. Stop met twijfelen. Fouten maken is menselijk en zonder fouten te maken kun je niets leren.

Maar trek wel de juiste conclusies voor jezelf. Zodat je de juiste lessen trekt.
Anders is dit inderdaad voor niets geweest.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 11:44
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:39 schreef Ferrari_Tape het volgende:

[..]

Ik dacht interviewen voor het bedrijfsnieuwsblad ofzo.
Maar je bedoelde dus sollicitatiegesprek.

Verder kan ik alleen zeggen:
1. John heeft flink gelogen in zijn sollicitatiegesprek
2. Jij hebt je werk niet goed gedaan als personeelsverwerver voor je afdeling.

Moet jij dan niet ontslagen worden? Door jou is deze incompetente man aangenomen en kosten gemaakt.
1. Ik denk dat het een kwestie van weinig zelfkennis is
2. Ik ben geen personeelswerver maar het idee om hem op gesprek te laten komen kwam van mij. Het alternatief was extern gaan en zijn eerste paar weken waren positief. Helaas heb ik zijn ervaring overschat, hij kan geen ingewikkelde en zware rol aan.
n00b13zaterdag 1 februari 2014 @ 11:46
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:42 schreef Seven. het volgende:

[..]

Buiten zijn beoordeling niet echt nee, grotendeels door tijdgebrek. En als we erover spreken, dan is het vooral omdat ik hem -alweer- op een fout moet wijzen.
En ik denk dat dit je fout is.

Als Supervisor is je werk niet belangrijk. Je moet mensenskills hebben en met hem praten. Als jij je opstelt als de eindbaas in de ivoren toren. Dan zal hij je ook zo behandelen en je 's nachts een smsje sturen dat 'ie ziek is omdat hij geen zin heeft.

Als jij met hem praat over werk. Hem op een normale en sociaal fijne manier vertelt wat er beter zou kunnen. Het rustig - zonder driftig te worden, uit zou leggen. Dan zou John zich misschien heel anders opstellen.

Het is maar een idee.
hoaszaterdag 1 februari 2014 @ 11:47
Ik ben zelf leidinggevend, en hoe haal je het zelf in je hoofd om iemand een vaste aanstelling te geven op grond van zijn Cv en ervaring, lijkt mij dat jezelf niet op de goede plaats zit.
Wespensteekzaterdag 1 februari 2014 @ 11:49
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:47 schreef hoas het volgende:
Ik ben zelf leidinggevend, en hoe haal je het zelf in je hoofd om iemand een vaste aanstelling te geven op grond van zijn Cv en ervaring, lijkt mij dat jezelf niet op de goede plaats zit.
Dat heeft zijn werkgever gedaan.
CafeRokerzaterdag 1 februari 2014 @ 11:53
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:41 schreef Seven. het volgende:

[..]

En terwijl ik het rek ga ik er zelf aan onderdoor. Ik vind dat ik als supervisor zwaar faal op dit moment en dat komt alleen maar doordat ik niet aan supervisen toekom. Het is nu zo erg dat ik zelf aan het rondkijken ben voor ander werk. Mijn werkgever vraagt wel gruwelijk veel van ons allemaal maar het is buigen of barsten. Wie niet met die werkdruk om kan gaan, moet eruit want dat is het beleid dat vanuit de directie bepaald wordt. Ik kan heel goed met druk omgaan maar ik ben in mijn leven nog nooit geconfronteerd met zo'n belachelijke werkdruk. Dus ergens snap ik Johns klachten heel goed, het ligt niet allemaal aan John. Wat mijn teamleden helaas niet beseffen is dat mijn werkdruk vergeleken met die van hun ongeveer 1,5 keer zo zwaar is. Ik vond het zelf al behoorlijk zwaar toen ik nog geen supervisor was.

Nou ja, met dat in mijn achterhoof: ik weet niet of ik wel uit het juiste hout gesneden ben voor een management positie (binnen dit bedrijf met dit beleid).
Of jij er nu wel of niet zit, en of John's klachten nu wel of niet terecht zijn verandert dat op zich niets aan de situatie waar hij in zit. Hij kan niet aan de eisen voldoen. Zoals ik het lees worden die eisen veroorzaakt door de cultuur en die gaat hoe dan ook niet binnen korte tijd veranderen. Of die nu redelijk is of niet.
DezeBestaatVastNogNietzaterdag 1 februari 2014 @ 11:53
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:47 schreef hoas het volgende:
...mij dat jezelf niet op de goede plaats zit.
Hier ben ik het mee eens. Ben zelf geen manager, maar wel diverse keren meegemaakt dat mensen niet functioneren (zelfde verhaal als hier) en dan is het heel jammer maar dan vliegen ze er gewoon uit. De manager die teveel bezig is met de privé situatie van zo iemand kan beter 100% van zijn werk overnemen en het managen aan iemand anders overlaten. Het is leuk dat het blijkbaar een aardige kerel is, maar op zijn matige functioneren wordt jij uiteindelijk afgerekend.
Ergens heb ik het gevoel dat jij het plannen eigenlijk veel leuker vindt, alhoewel dat natuurlijk ten koste gaat van je salaris.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 11:55
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:46 schreef n00b13 het volgende:

[..]

En ik denk dat dit je fout is.

Als Supervisor is je werk niet belangrijk. Je moet mensenskills hebben en met hem praten. Als jij je opstelt als de eindbaas in de ivoren toren. Dan zal hij je ook zo behandelen en je 's nachts een smsje sturen dat 'ie ziek is omdat hij geen zin heeft.

Als jij met hem praat over werk. Hem op een normale en sociaal fijne manier vertelt wat er beter zou kunnen. Het rustig - zonder driftig te worden, uit zou leggen. Dan zou John zich misschien heel anders opstellen.

Het is maar een idee.
Het probleem is niet zozeer John zijn opstelling. De beste man wil wel maar hij snapt het gewoon niet en alle problemen worden hem uitgelegd. Ik heb meerdere handleidingen geschreven die hij doorleest, beaamt dat hij het snapt en vervolgens gaat hij weer de fout in. Maar eerlijk is eerlijk, vaak bespreek ik dit gewoon met hem (hij zit tegenover mij) tussen 2 telefoontjes door. Iets van 'John, het viel me op dat dit niet goed gegaan is, heb je een idee waar dit fout ging of hoe je dit de volgende keer beter aan kunt pakken?' of 'John, how are you getting on with [insert potentieel probleem]. Ikzelf zou mijn uur lunchpauze er voor opgeven als ik het gevoel dat dat John zijn prestaties erdoor zouden verbeteren maar ik moet mijn lunchpauze besteden aan zijn planning en dan besteed ik dagelijks nog minstens een half uur tot een uur in mijn eigen tijd aan zijn fouten. Dus het is niet zo dat ik zelfs maar 5 minuten heb om er rustig met hem over te praten. Ik heb niet eens de tijd om te gaan pissen. For the record, lunchpauze en overtijd worden niet betaald dus ik werk gemiddeld 8 tot 10 uur per week voor niks.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 11:55
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:47 schreef hoas het volgende:
Ik ben zelf leidinggevend, en hoe haal je het zelf in je hoofd om iemand een vaste aanstelling te geven op grond van zijn Cv en ervaring, lijkt mij dat jezelf niet op de goede plaats zit.
Standaard procedure, zo kwam ik ook binnen. Vast contract met een half jaar proeftijd. Als ik in de directie zat, dan zou ik dit ook niet promoten.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 11:56
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:53 schreef CafeRoker het volgende:

[..]

Of jij er nu wel of niet zit, en of John's klachten nu wel of niet terecht zijn verandert dat op zich niets aan de situatie waar hij in zit. Hij kan niet aan de eisen voldoen. Zoals ik het lees worden die eisen veroorzaakt door de cultuur en die gaat hoe dan ook niet binnen korte tijd veranderen. Of die nu redelijk is of niet.
Klopt als een bus.
n00b13zaterdag 1 februari 2014 @ 11:56
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:55 schreef Seven. het volgende:

[..]

Het probleem is niet zozeer John zijn opstelling. De beste man wil wel maar hij snapt het gewoon niet en alle problemen worden hem uitgelegd. Ik heb meerdere handleidingen geschreven die hij doorleest, beaamt dat hij het snapt en vervolgens gaat hij weer de fout in. Maar eerlijk is eerlijk, vaak bespreek ik dit gewoon met hem (hij zit tegenover mij) tussen 2 telefoontjes door. Iets van 'John, het viel me op dat dit niet goed gegaan is, heb je een idee waar dit fout ging of hoe je dit de volgende keer beter aan kunt pakken?' of 'John, how are you getting on with [insert potentieel probleem]. Ikzelf zou mijn uur lunchpauze er voor opgeven als ik het gevoel dat dat John zijn prestaties erdoor zouden verbeteren maar ik moet mijn lunchpauze besteden aan zijn planning en dan besteed ik dagelijks nog minstens een half uur tot een uur in mijn eigen tijd aan zijn fouten. Dus het is niet zo dat ik zelfs maar 5 minuten heb om er rustig met hem over te praten. Ik heb niet eens de tijd om te gaan pissen. For the record, lunchpauze en overtijd worden niet betaald dus ik werk gemiddeld 8 tot 10 uur per week voor niks.
Okay. Dan weet ik het ook niet.

Je baas is een slavendrijver, denk ik als ik dit lees.
DezeBestaatVastNogNietzaterdag 1 februari 2014 @ 11:57
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:55 schreef Seven. het volgende:

[..]

dus ik werk gemiddeld 8 tot 10 uur per week voor niks.
Je werkt over om hem binnen te houden...
drWhozaterdag 1 februari 2014 @ 11:58
Probation is in de UK inderdaad mogelijk tot 6 maanden. Ik heb hier ervaring mee met een aantal mensen die we "hebben laten gaan".

Probation is in principe niet anders dan de normale voorwaarden in het contract, het is alleen zo dat je de notice period voor onstlag korter maakt dan normaal. De voorwaarden moeten hiervoor in het contract van je werknemer staan. Check deze samen met HR!

Het is in probation nog steeds niet mogelijk om werknemers te ontslaan zonder goede reden. Zorg daarom dat je al je gesprekken vastlegt, inclusief doelen die gehaald moeten worden om wel/niet te onstlaan. Ikzelf liet de samenvatting van gesprekken en doelen altijd ook door de werknemer tekenen. De samenvatting van dit geheel is je disciplinair vooronderzoek.

Worder doelen dan nog steeds niet gedaan en zijn de doelen redelijk (en dat is makkelijk omdat de rest van de staff ze waars. met 2 vingens in de neus haalt) dan kun je in principe gaan ontslaan. Plan een gesprek (dit liet ikzelf altijd door HR doen) en geef schriftelijk 24 uur notice. Dan komt er een gesprek waarin je in principe kunt onstlaan. Zorg dat je alles weer vastlegt, als je werknemer het er niet mee eens is zou hij in principe een rechtszaak kunnen aanspannen wegens unfair dismissal.

Zorg iig dat je HR afdeling je bijstaat en succes.
CafeRokerzaterdag 1 februari 2014 @ 11:58
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:56 schreef Seven. het volgende:

[..]

Klopt als een bus.
Dus: afscheid van hem nemen, ook al is dat erg rot voor hem.

en misschien vervolgens zelf ander werk overwegen
n00b13zaterdag 1 februari 2014 @ 11:59
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:58 schreef CafeRoker het volgende:

[..]

en misschien vervolgens zelf ander werk overwegen
Met zo'n bedrijfscultuur zou ik dat ook overwegen ja. Niet bepaald 'one happy family'...
hoaszaterdag 1 februari 2014 @ 12:03
Vraagje TS, wie gaat het doen als John helemaal weg is?
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 12:04
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:53 schreef DezeBestaatVastNogNiet het volgende:

[..]

Hier ben ik het mee eens. Ben zelf geen manager, maar wel diverse keren meegemaakt dat mensen niet functioneren (zelfde verhaal als hier) en dan is het heel jammer maar dan vliegen ze er gewoon uit. De manager die teveel bezig is met de privé situatie van zo iemand kan beter 100% van zijn werk overnemen en het managen aan iemand anders overlaten. Het is leuk dat het blijkbaar een aardige kerel is, maar op zijn matige functioneren wordt jij uiteindelijk afgerekend.
Ergens heb ik het gevoel dat jij het plannen eigenlijk veel leuker vindt, alhoewel dat natuurlijk ten koste gaat van je salaris.
Nope, ik vind supervisen veel leuker. We zijn sinds september in een nieuwe structuur begonnen dus supervisor is een relatief nieuwe rol. Dat schept voor mij veel mogelijkheden want ik ben verbaal veel sterker dan de andere supervisors. Ik geef de rol in hoge mate zelf vorm, en daar ben ik me scherp van bewust. Ik ben 100x liever bezig met kostbesparingen dan aan de telefoon hangen om vrachtwagens te boeken. Ik ben liever bezig met KPI management dan met kosten ingeven.

Ik wil niet plannen maar in september was mijn planner voor Duitsland nog bezig met haar planning voor een ander team (Frankrijk) dus ik plande Duitsland. In oktober waren een aantal mensen op vakantie en dus plande ik twee weken Belgie, twee weken Italie. Toen begon John en nam ik een deel van zijn werkdruk op me omdat je ook tijd moet nemen om iemand te trainen etc.

Laat ik het zo zeggen: ik snap heel goed wat je wil zeggen aangaande een leidinggevende die het leuker vind om het echte werk zelf te doen. Voor mij gaat dat echter helemaal niet op. Ik vind het geen probleem om planners te vervangen bij ziekte en vakantie (3-4 maanden per jaar dus) maar deze situatie is nu al 6 maanden aan de gang. Ik kan niet zeggen dat ik geniet van plannen, ik haal 100x meer voldoening uit kosten drukken, mensen helpen bij hun ontwikkeling etc. etc.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 12:05
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:57 schreef DezeBestaatVastNogNiet het volgende:

[..]

Je werkt over om hem binnen te houden...
Inderdaad en dit is een uitstekend punt dat ik zeker bij het management neer ga leggen. Sowieso wordt het tijd voor een salarisverhoging, als deze storm voorbij is.
DezeBestaatVastNogNietzaterdag 1 februari 2014 @ 12:09
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:04 schreef Seven. het volgende:

[..]

Nope, ik vind supervisen veel leuker. We zijn sinds september in een nieuwe structuur begonnen dus supervisor is een relatief nieuwe rol. Dat schept voor mij veel mogelijkheden want ik ben verbaal veel sterker dan de andere supervisors. Ik geef de rol in hoge mate zelf vorm, en daar ben ik me scherp van bewust. Ik ben 100x liever bezig met kostbesparingen dan aan de telefoon hangen om vrachtwagens te boeken. Ik ben liever bezig met KPI management dan met kosten ingeven.

Ik wil niet plannen maar in september was mijn planner voor Duitsland nog bezig met haar planning voor een ander team (Frankrijk) dus ik plande Duitsland. In oktober waren een aantal mensen op vakantie en dus plande ik twee weken Belgie, twee weken Italie. Toen begon John en nam ik een deel van zijn werkdruk op me omdat je ook tijd moet nemen om iemand te trainen etc.

Laat ik het zo zeggen: ik snap heel goed wat je wil zeggen aangaande een leidinggevende die het leuker vind om het echte werk zelf te doen. Voor mij gaat dat echter helemaal niet op. Ik vind het geen probleem om planners te vervangen bij ziekte en vakantie (3-4 maanden per jaar dus) maar deze situatie is nu al 6 maanden aan de gang. Ik kan niet zeggen dat ik geniet van plannen, ik haal 100x meer voldoening uit kosten drukken, mensen helpen bij hun ontwikkeling etc. etc.
Nee maar je komt op mij wel erg "lief" over, en dat is leuk als je een relatie met John hebt, maar als je zijn manager bent liggen de verhoudigen toch anders. Hoelang duurt het gemiddeld voor iemand ca 90% op zijn functioneren zit? 2 maanden? Dan geef je de volgende 2 maanden de tijd (jouw tijd) en als zijn werk dan nog niet voldoende van niveau is wip je hem eruit.
Er is een soort punt waarop iemand gewoon niet verder ontwikkelt binnen een bepaalde functie, en dat punt is per functie verschillend. John komt op mij over als iemand die geen gevoel voor cijfers/cost accounting heeft, dat had je denk ik binnen een maand wel kunnen voelen. Of nog beter: op het eerste sollicitatiegesprek een casus voorleggen en dan kijken of hij het begrijpt.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 12:10
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:58 schreef drWho het volgende:
Probation is in de UK inderdaad mogelijk tot 6 maanden. Ik heb hier ervaring mee met een aantal mensen die we "hebben laten gaan".

Probation is in principe niet anders dan de normale voorwaarden in het contract, het is alleen zo dat je de notice period voor onstlag korter maakt dan normaal. De voorwaarden moeten hiervoor in het contract van je werknemer staan. Check deze samen met HR!

Het is in probation nog steeds niet mogelijk om werknemers te ontslaan zonder goede reden. Zorg daarom dat je al je gesprekken vastlegt, inclusief doelen die gehaald moeten worden om wel/niet te onstlaan. Ikzelf liet de samenvatting van gesprekken en doelen altijd ook door de werknemer tekenen. De samenvatting van dit geheel is je disciplinair vooronderzoek.

Worder doelen dan nog steeds niet gedaan en zijn de doelen redelijk (en dat is makkelijk omdat de rest van de staff ze waars. met 2 vingens in de neus haalt) dan kun je in principe gaan ontslaan. Plan een gesprek (dit liet ikzelf altijd door HR doen) en geef schriftelijk 24 uur notice. Dan komt er een gesprek waarin je in principe kunt onstlaan. Zorg dat je alles weer vastlegt, als je werknemer het er niet mee eens is zou hij in principe een rechtszaak kunnen aanspannen wegens unfair dismissal.

Zorg iig dat je HR afdeling je bijstaat en succes.
Thanks! HR is erbij betrokken.

Zoals ik het begreep zijn er 2 manieren om van iemand af te komen:
Ofwel je doet een disciplinary investigation ofwel je zegt tijdens probationary review 1 dat deze punten moeten verbeteren en als dat bij probationary review 2 niet verbeterd is, dan exit. Mijn manager was bij zijn eerste PBR en hij heeft dit getekend maar de tweede zou pas over een maand kunnen, daarom het onderzoek.

Overigens: PBR1 is wel redelijk 'vaag' gebleven als in 'communicatie naar de klant moet verbeteren', 'meer oog voor detail' . Ik heb wel een flink dossier natuurlijk en ik ben niet de enige die een verklaring aflegt dus op zich staan we best wel sterk maar ik maak me zorgen over de vaagheid van zijn eerste PBR.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 12:13
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:03 schreef hoas het volgende:
Vraagje TS, wie gaat het doen als John helemaal weg is?
Er is een plan B. We hebben een jonge hond op de afdeling, zijn rol is makkelijk te vervangen. En onlangs hebben we een goede kandidaat op gesprek gehad. Maar de procedure is als volgt:

John wordt ontslagen
We interviewen mensen voor zijn rol inclusief de jonge hond
Afhankelijk van de sollicitatiegesprekken kiezen we een kandidaat

En dan maar hopen dat dit hele proces niet langer dan een maand in beslag neemt. Ik zal in ieder geval van mijn teamleden verwachten dat zij John's huidige 35% tussen elkaar verdelen want ik ben op.
drWhozaterdag 1 februari 2014 @ 12:13
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:10 schreef Seven. het volgende:

[..]

Thanks! HR is erbij betrokken.

Zoals ik het begreep zijn er 2 manieren om van iemand af te komen:
Ofwel je doet een disciplinary investigation ofwel je zegt tijdens probationary review 1 dat deze punten moeten verbeteren en als dat bij probationary review 2 niet verbeterd is, dan exit. Mijn manager was bij zijn eerste PBR en hij heeft dit getekend maar de tweede zou pas over een maand kunnen, daarom het onderzoek.

Overigens: PBR1 is wel redelijk 'vaag' gebleven als in 'communicatie naar de klant moet verbeteren', 'meer oog voor detail' . Ik heb wel een flink dossier natuurlijk en ik ben niet de enige die een verklaring aflegt dus op zich staan we best wel sterk maar ik maak me zorgen over de vaagheid van zijn eerste PBR.
Misschien dan nu maar eens wat SMART targets op gaan stellen? Zal allicht helpen. Niet meer dan x% fouten in quotes etc. Zie niet in waarom je dat niet nu zou kunnen doen aangezien dat redelijk normale targets zijn. Ik deed altijd weekly reviews, schiet wat beter op dan maandelijks.
n00b13zaterdag 1 februari 2014 @ 12:15
Hoe moeilijk is de functie eigenlijk?

(hoe specialistisch?)
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 12:15
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:59 schreef n00b13 het volgende:

[..]

Met zo'n bedrijfscultuur zou ik dat ook overwegen ja. Niet bepaald 'one happy family'...
Nee, dat is het bepaald niet. Mensen zijn heel bang om extra hooi op hun vork te nemen omdat het dan als normaal beschouwd wordt etc. Dus ze willen elkaar niet helpen, ze willen niks extra doen voor het management en ik voel me er ook zeker niet thuis.
hoaszaterdag 1 februari 2014 @ 12:16
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:13 schreef Seven. het volgende:

[..]

Er is een plan B. We hebben een jonge hond op de afdeling, zijn rol is makkelijk te vervangen. En onlangs hebben we een goede kandidaat op gesprek gehad. Maar de procedure is als volgt:

John wordt ontslagen
We interviewen mensen voor zijn rol inclusief de jonge hond
Afhankelijk van de sollicitatiegesprekken kiezen we een kandidaat

En dan maar hopen dat dit hele proces niet langer dan een maand in beslag neemt. Ik zal in ieder geval van mijn teamleden verwachten dat zij John's huidige 35% tussen elkaar verdelen want ik ben op.
Jij bent supervisor dus je EIST als je gaat verwachten ben je wederom het haasje.
n00b13zaterdag 1 februari 2014 @ 12:17
quote:
1s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:16 schreef hoas het volgende:

[..]

Jij bent supervisor dus je EIST als je gaat verwachten ben je wederom het haasje.
Ik houd niet van eisen! Ben ik allergisch voor.

Je kunt het me vragen. En waarschijnlijk zeg ik dan ja.
hottentotzaterdag 1 februari 2014 @ 12:20
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:32 schreef n00b13 het volgende:

[..]

Een eerste contract is vaak 6 maanden, waarvan 2 maanden proeftijd. Er zijn dan dus in eerste instantie 2 ontslagmomenten: na 2 maanden of na 6 maanden. Na 6 maanden krijg je over het algemeen nog een halfjaarcontract of een jaarcontract, waarna je van de wet nog éénmaal een tijdelijk contract mag hebben. Na 3 tijdelijke contracten is men verplicht je een contract voor onbepaalde tijd te geven of ze moeten je laten gaan.
Bij een contract voor zes maanden mag de proeftijd maximaal een maand zijn.

Een proeftijd mag pas 2 maanden zijn bij een contract voor onbepaalde tijd of bij een tijdelijk contract met een duur van meer dan 2 jaar.
DezeBestaatVastNogNietzaterdag 1 februari 2014 @ 12:21
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:15 schreef Seven. het volgende:

[..]

Nee, dat is het bepaald niet. Mensen zijn heel bang om extra hooi op hun vork te nemen omdat het dan als normaal beschouwd wordt etc. Dus ze willen elkaar niet helpen, ze willen niks extra doen voor het management en ik voel me er ook zeker niet thuis.
Klinkt als mijn bedrijf _O- (en hier zijn er ook heel veel uitgegooid wegens niet-functioneren). Voordeel: iedereen wordt ontzettend vrij gelaten, zijn vrij weinig "regels" dus voor mij ideaal ;).
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 12:22
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:09 schreef DezeBestaatVastNogNiet het volgende:

[..]

Nee maar je komt op mij wel erg "lief" over, en dat is leuk als je een relatie met John hebt, maar als je zijn manager bent liggen de verhoudigen toch anders. Hoelang duurt het gemiddeld voor iemand ca 90% op zijn functioneren zit? 2 maanden? Dan geef je de volgende 2 maanden de tijd (jouw tijd) en als zijn werk dan nog niet voldoende van niveau is wip je hem eruit.
Er is een soort punt waarop iemand gewoon niet verder ontwikkelt binnen een bepaalde functie, en dat punt is per functie verschillend. John komt op mij over als iemand die geen gevoel voor cijfers/cost accounting heeft, dat had je denk ik binnen een maand wel kunnen voelen. Of nog beter: op het eerste sollicitatiegesprek een casus voorleggen en dan kijken of hij het begrijpt.
Geef het 3 maanden, daarna moet iemand wel redelijk solo kunnen vliegen. Na 2 maanden had ik er genoeg van. Ik kom lief over omdat ik lief over wil komen. Maar uiteindelijk ben ik degene die zijn ontslag drijft. Ik wil heel graag mensen vooruit helpen maar zodra ik de hoop opgeef, ben ik degene die voorop loopt met maatregelen nemen. En laat ik nou net degene zijn die nogal kritisch is en dus ook als eerste uitspreekt wanneer het genoeg geweest is. Dat ik een leuke band met mijn team waardeer is vooral uit eigen belang want zo nu en dan moet je gewoon even kunnen ouwehoeren, en ik ben van mening dat gelukkige mensen beter presteren en beter met druk omgaan. Ik legde vorige week aan mijn team voor dat ik het niet meer trok. Zeiden ze allemaal dat de werkdruk voor ons team te hoog is. Dat klopt, maar aangezien ik hun supervisor ben bepaal ik de werkverdeling. Dus dan moeten we allemaal maar afzien, ik ga dit niet allemaal in mijn eentje doen.
n00b13zaterdag 1 februari 2014 @ 12:22
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:20 schreef hottentot het volgende:

[..]

Bij een contract voor zes maanden mag de proeftijd maximaal een maand zijn.

Een proeftijd mag pas 2 maanden zijn bij een contract voor onbepaalde tijd of bij een tijdelijk contract met een duur van meer dan 2 jaar.
Oh? Ik herinner me dat ik dat kreeg. Nou ja, ook goed.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 12:23
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:13 schreef drWho het volgende:

[..]

Misschien dan nu maar eens wat SMART targets op gaan stellen? Zal allicht helpen. Niet meer dan x% fouten in quotes etc. Zie niet in waarom je dat niet nu zou kunnen doen aangezien dat redelijk normale targets zijn. Ik deed altijd weekly reviews, schiet wat beter op dan maandelijks.
Probleem is dat KPI management nog volop in ontwikkeling is dus op het moment is het moeilijk om te meten.
hugecoollzaterdag 1 februari 2014 @ 12:23
https://www.gov.uk/dismis(...)y-or-conduct-grounds
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 12:24
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:15 schreef n00b13 het volgende:
Hoe moeilijk is de functie eigenlijk?

(hoe specialistisch?)
Iemand zonder ervaring in logistiek kan het leren, dat duurt dan ongeveer een maandje langer. Je hebt er wel HBO werk/denkniveau voor nodig en ik denk dat John dat domweg niet heeft.
Ferrari_Tapezaterdag 1 februari 2014 @ 12:25
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:03 schreef hoas het volgende:
Vraagje TS, wie gaat het doen als John helemaal weg is?
Iemand anders.
John is heus niet onvervangbaar.
DezeBestaatVastNogNietzaterdag 1 februari 2014 @ 12:25
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:23 schreef Seven. het volgende:

[..]

Probleem is dat KPI management nog volop in ontwikkeling is dus op het moment is het moeilijk om te meten.
Operationele SMART targets heeft weinig met KPI te maken.. MT heeft geen interesse in hoeveel fouten Pietje of Jantje maakt, MT wilt weten hoeveel kosten er verloren gaan op afdeling X.

Je kunt voor je team gewoon kwantitatieve doelstellingen neerleggen, hoeft niet meteen gerapporteerd worden op MT-niveau. Maar je kunt wel medewerkers vergelijken en als John naar verhouding erg slecht presteert is dat je onderbouwing voor zijn vertrek.
hottentotzaterdag 1 februari 2014 @ 12:27
quote:
1s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:16 schreef hoas het volgende:

[..]

Jij bent supervisor dus je EIST als je gaat verwachten ben je wederom het haasje.
Ik moest keihard lachen.

Als mijn werkgever bij mij komt en zegt: "ik eis dat je dit erbij doet" dan lach ik hem keihard uit en ga lekker koffie drinken.
n00b13zaterdag 1 februari 2014 @ 12:28
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:27 schreef hottentot het volgende:

[..]

Ik moest keihard lachen.

Als mijn werkgever bij mij komt en zegt: "ik eis dat je dit erbij doet" dan lach ik hem keihard uit en ga lekker koffie drinken.
Maar in de organisatie van TS is dit blijkbaar onderdeel van de bedrijfscultuur!
:')
hottentotzaterdag 1 februari 2014 @ 12:29
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:28 schreef n00b13 het volgende:

[..]

Maar in de organisatie van TS is dit blijkbaar onderdeel van de bedrijfscultuur!
:')
Ik quote TS niet ;)
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 12:29
quote:
1s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:16 schreef hoas het volgende:

[..]

Jij bent supervisor dus je EIST als je gaat verwachten ben je wederom het haasje.
Nou ja, dat is simpel zat zonder al te dwingend te zijn. Zodra John vertrokken is, ga ik met de andere twee planners in gesprek. Ik leg ze gewoon een aantal opties voor:
-Ik neem 20% werkdruk weg bij A en leg dat bij B zodat A John's 35% kan doen
-Hebben jullie zelf betere ideeen om dit te managen, laat maar horen dan
-Komen ze zelf met niks op de proppen, dan neem ik het besluit voor ze
-Als ik in een goeie bui ben, dan geef ik ze een dag de tijd om zelf met suggesties op de proppen te komen aangezien mijn beste planner het haat om overhaaste beslissingen te nemen.

Zulke dingen kunnen ook in overleg zonder dat ik als stier over iedereen heen wals. Iemand het gevoel geven dat ze een keus hadden kan geen kwaad. Je kunt er alleen maar bij winnen, want met een beetje mazzel komen ze zelf met suggesties op de proppen. Je hoeft alleen je zin door te drijven als dat nodig is.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 12:30
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:21 schreef DezeBestaatVastNogNiet het volgende:

[..]

Klinkt als mijn bedrijf _O- (en hier zijn er ook heel veel uitgegooid wegens niet-functioneren). Voordeel: iedereen wordt ontzettend vrij gelaten, zijn vrij weinig "regels" dus voor mij ideaal ;).
Hah, bij ons zijn er echter ontzettend veel regels :')
n00b13zaterdag 1 februari 2014 @ 12:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:29 schreef hottentot het volgende:

[..]

Ik quote TS niet ;)
Nee, maar aan de verhalen van TS te zien is dat wel de bedrijfscultuur.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 12:32
quote:
Thanks!
n00b13zaterdag 1 februari 2014 @ 12:33
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:29 schreef Seven. het volgende:

[..]

Nou ja, dat is simpel zat zonder al te dwingend te zijn. Zodra John vertrokken is, ga ik met de andere twee planners in gesprek. Ik leg ze gewoon een aantal opties voor:
-Ik neem 20% werkdruk weg bij A en leg dat bij B zodat A John's 35% kan doen
-Hebben jullie zelf betere ideeen om dit te managen, laat maar horen dan
-Komen ze zelf met niks op de proppen, dan neem ik het besluit voor ze
-Als ik in een goeie bui ben, dan geef ik ze een dag de tijd om zelf met suggesties op de proppen te komen aangezien mijn beste planner het haat om overhaaste beslissingen te nemen.

Zulke dingen kunnen ook in overleg zonder dat ik als stier over iedereen heen wals. Iemand het gevoel geven dat ze een keus hadden kan geen kwaad. Je kunt er alleen maar bij winnen, want met een beetje mazzel komen ze zelf met suggesties op de proppen. Je hoeft alleen je zin door te drijven als dat nodig is.
Ik zou hier dwars door heen prikken.

En ik zou het anders noemen, maar verder goed bezig ^O^
En nu weer aan het werk, hop hop!
hottentotzaterdag 1 februari 2014 @ 12:33
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:32 schreef n00b13 het volgende:

[..]

Nee, maar aan de verhalen van TS te zien is dat wel de bedrijfscultuur.
Ik weet niet waar jij werkt, maar ik ken weinig mensen die de baas niet keihard uitlachen als hij gelijk begint met eisen. En als hij blijft eisen dan neem ik ontslag. (voordeel van zeer gemakkelijk een andere baan kunnen vinden)
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 12:34
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:25 schreef DezeBestaatVastNogNiet het volgende:

[..]

Operationele SMART targets heeft weinig met KPI te maken.. MT heeft geen interesse in hoeveel fouten Pietje of Jantje maakt, MT wilt weten hoeveel kosten er verloren gaan op afdeling X.

Je kunt voor je team gewoon kwantitatieve doelstellingen neerleggen, hoeft niet meteen gerapporteerd worden op MT-niveau. Maar je kunt wel medewerkers vergelijken en als John naar verhouding erg slecht presteert is dat je onderbouwing voor zijn vertrek.
Smart heeft alles met KPI's te maken. KPI's moeten SMART zijn maar helaas scheelt het bij ons nogal aan measurable. Het enige dat ik aan harde KPI heb is zijn invoice queries. Een goede planner heeft er normaal een stuk of 5-6 max. Hij heeft er momenteel 60!! Dus dat zijn allemaal kosten die niet kloppen met wat hij in het systeem geregistreerd heeft.
n00b13zaterdag 1 februari 2014 @ 12:36
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:33 schreef hottentot het volgende:

[..]

Ik weet niet waar jij werkt, maar ik ken weinig mensen die de baas niet keihard uitlachen als hij gelijk begint met eisen. En als hij blijft eisen dan neem ik ontslag. (voordeel van zeer gemakkelijk een andere baan kunnen vinden)
Hetzelfde hier. Zie mijn andere posts.
Maar bij het bedrijf van TS werkt het aan haar posts te zien wel zo.
hottentotzaterdag 1 februari 2014 @ 12:38
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:36 schreef n00b13 het volgende:

[..]

Hetzelfde hier. Zie mijn andere posts.
Maar bij het bedrijf van TS werkt het aan haar posts te zien wel zo.
Nee ik krijg toch wel een andere impressie uit de postings.

Ik ben wel in andere landen geweest waar het echt vreselijk was als werknemer, Argntinie net voor de grote crisis van 2001, logeren bij vrienden, maar ik ben maar ergens anders heengegaan want ze moesten vijf uur per dag onbetaald overwerken of ze zouden ontslag krijgen. En zonder vangnet is er eigenlijk geen keuze.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 12:39
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:33 schreef n00b13 het volgende:

[..]

Ik zou hier dwars door heen prikken.

En ik zou het anders noemen, maar verder goed bezig ^O^
En nu weer aan het werk, hop hop!
Ja tuurlijk prikt men daar doorheen maar het is heel wat prettiger dan iemand die je domweg mededeelt dat jij vanaf nu een deel van John's werk op je moet nemen. Verder hoop ik daadwerkelijk op goeie suggesties, zij doen het dagelijks werk en weten goed wat ze doen. Wat ook een tactiek is: bewust met een veel minder geschikt idee op de proppen komen. De logische optie is dat planner A de Polen planning overneemt van planner B. Planner B kan dan John's 35% overnemen. Als ik nou bijvoorbeeld vraag of planner A een deel van Duitsland van planner B over wil nemen, dan komen ze vanzelf tot de ontdekking dat er een betere oplossing is. En daar prikken ze niet zo snel doorheen.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 12:43
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:36 schreef n00b13 het volgende:

[..]

Hetzelfde hier. Zie mijn andere posts.
Maar bij het bedrijf van TS werkt het aan haar posts te zien wel zo.
Bwah, eisen, eisen.... Laat ik het zo zeggen: we hebben een paar van die drammerds van managers er tussen zitten die heel dwingend zijn. Voor dit tweetal steek ik mijn nek niet uit en om eerlijk te zijn, met geen van beiden heb ik ooit een gesprek gehad! Met 3 andere managers heb ik het gevoel dat ik in hetzelfde schuitje zit, wij helpen elkaar gewoon waar we dat kunnen. Zelfs al ben ik maar supervisor, de general manager is echt wel bereid om te helpen of mij in ieder geval op het juiste spoor te zetten. En dan is er nog een bende mensen die ik wel of niet waardeer maar met wie ik relatief weinig interactie heb.
hoaszaterdag 1 februari 2014 @ 12:47
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:27 schreef hottentot het volgende:

[..]

Ik moest keihard lachen.

Als mijn werkgever bij mij komt en zegt: "ik eis dat je dit erbij doet" dan lach ik hem keihard uit en ga lekker koffie drinken.
Ja is inderdaad bedrijfscultuur bij ons, ik moet ook verantwoording afleggen bij de directie dus als wij geen strak beleid hanteren zijn we zelf de l.l , het is ook de hoogste tijd om wat anders te gaan zoeken.
n00b13zaterdag 1 februari 2014 @ 12:47
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:43 schreef Seven. het volgende:

[..]

Bwah, eisen, eisen.... Laat ik het zo zeggen: we hebben een paar van die drammerds van managers er tussen zitten die heel dwingend zijn. Voor dit tweetal steek ik mijn nek niet uit en om eerlijk te zijn, met geen van beiden heb ik ooit een gesprek gehad! Met 3 andere managers heb ik het gevoel dat ik in hetzelfde schuitje zit, wij helpen elkaar gewoon waar we dat kunnen. Zelfs al ben ik maar supervisor, de general manager is echt wel bereid om te helpen of mij in ieder geval op het juiste spoor te zetten. En dan is er nog een bende mensen die ik wel of niet waardeer maar met wie ik relatief weinig interactie heb.
Ik vind het zo raar dat je mensen aanstuurt maar nauwelijks met ze praat en kan me dat maar moeilijk voorstellen eerlijk gezegd.
hoaszaterdag 1 februari 2014 @ 12:52
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:47 schreef n00b13 het volgende:

[..]

Ik vind het zo raar dat je mensen aanstuurt maar nauwelijks met ze praat en kan me dat maar moeilijk voorstellen eerlijk gezegd.
Ik zelf denk niet dat Ts aanstuurt maar dat het een zelfsturend team is waar Ts verantwoordelijk voor is, en niet om lullig te doen het pispaaltje van zowel boven als onder is.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 12:56
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:58 schreef CafeRoker het volgende:

[..]

Dus: afscheid van hem nemen, ook al is dat erg rot voor hem.

en misschien vervolgens zelf ander werk overwegen
Trouwens, weet je nog mijn vorige topic over mijn werk waarin mij een rol als planning manager werd beloofd? Toen zei je dat ook al. Ik ben nog steeds!! aan het rondkijken en dat topic is een jaar oud :'). Ik heb wel voet bij stuk gehouden, de andere supervisors moesten allemaal op gesprek komen en op een formulier invullen dat ze supervisor wilden worden. Ik heb bij supervisor een vraagteken gezet en planner aangekruist omdat ik het absoluut vertikte om nog eens door een sollicitatieprocedure te gaan. Drie weken later kreeg ik in het rookhok te horen dat ik supervisor was.

:')
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 12:58
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:47 schreef n00b13 het volgende:

[..]

Ik vind het zo raar dat je mensen aanstuurt maar nauwelijks met ze praat en kan me dat maar moeilijk voorstellen eerlijk gezegd.
Tja, dat is ook zeker niet hoe ik het me voorstelde. Maar in de praktijk blijkt het onmogelijk om aan de verrekte planning te ontsnappen, daarmee zou al mijn shit opgelost zijn.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 13:01
quote:
1s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:52 schreef hoas het volgende:

[..]

Ik zelf denk niet dat Ts aanstuurt maar dat het een zelfsturend team is waar Ts verantwoordelijk voor is, en niet om lullig te doen het pispaaltje van zowel boven als onder is.
Ik ben geen pispaaltje natuurlijk :P . Maar mijn twee planners zijn wel zo goed als zelfsturend, ik gun ze die vrijheid ook en als ze dat willen zou ik ze graag introduceren in de wereld van de supervisor zodat ze zelf in beeld komen als ik eindelijk wat anders vind. Verder wordt ik door mijn direct leidinggevenden wel enorm gewaardeerd en gesteund in vrijwel alles wat ik maar aandraag.
n00b13zaterdag 1 februari 2014 @ 13:02
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:56 schreef Seven. het volgende:

[..]

Trouwens, weet je nog mijn vorige topic over mijn werk waarin mij een rol als planning manager werd beloofd? Toen zei je dat ook al. Ik ben nog steeds!! aan het rondkijken en dat topic is een jaar oud :'). Ik heb wel voet bij stuk gehouden, de andere supervisors moesten allemaal op gesprek komen en op een formulier invullen dat ze supervisor wilden worden. Ik heb bij supervisor een vraagteken gezet en planner aangekruist omdat ik het absoluut vertikte om nog eens door een sollicitatieprocedure te gaan. Drie weken later kreeg ik in het rookhok te horen dat ik supervisor was.

:')
Dus als je net doet alsof het je niet écht interesseert krijg je de baan. :)
Onthouden.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 13:08
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 13:02 schreef n00b13 het volgende:

[..]

Dus als je net doet alsof het je niet écht interesseert krijg je de baan. :)
Onthouden.
Net even dat topic doorgelezen, LOL.

R&P / Hoeveel pik je van je baas?

Er is werkelijk niks maar dan ook niks verbeterd.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 13:10
quote:
0s.gif Op zondag 14 juli 2013 11:45 schreef Kingstown het volgende:
Doe ook vooral een update als je tzt overspannen en/of met een burn out thuis zit.
Je wilde een update in mijn vorige topic over mijn werk en dus zul je die krijgen. Ik voorspel dat dit nog een maand of maximaal 2 maanden duurt voordat ik met een burnout thuis zit.
Ouder1zaterdag 1 februari 2014 @ 13:24
Je vraagt naar hoe dat in Nederland zit. Dan loop je gelijk tegen dat verschil op met de proeftijd waar je in Nederland een werknemer zonder opgaaf van redenen mag ontslaan. Dus laat ik als voorbeeld nemen iemand in vaste dienst die niet functioneert.

In een beoordelingsgesprek geef je aan dat iemand niet functioneert en dat onderbouw je met duidelijke voorbeelden en een overzicht van gemaakte fouten. Je stelt dat WN een functioneringstraject in gaat van 3 maanden. Je maakt een verslag en laat WN tekenen voor gelezen.
Dat traject start met een gesprek waarin je het probleem weer uitlegt met voorbeelden en cijfers. Je stelt smart doelen op waaraan WN moet voldoen op verschillende punten (om de 2 weken) in het traject. Je geeft aan welke hulp daarbij wordt geboden, door wie en wie daarin initiatief neemt. Je vraagt WN voor het volgende gesprek schriftelijk aan te geven welke hulp hij nog meer nodig heeft. Je geeft aan dat bij het niet behalen van de doelstellingen WN ontslag krijgt bij het einde van het traject. Je maakt een verslag en laat WN tekenen voor gelezen.

Elke 2 weken evalueer je met WN elke doelstelling, ook degenen die nog niet behaald hoeven te zijn. (Voortgang.) Je stelt tussendoelen zo nodig bij. Einddoelen blijven gelijk. Je maakt een verslag van elk gesprek waarin ook de gegeven hulp en op wiens initiatief geboden is. Alles onderbouwen met voorbeelden en cijfers. In elk gesprek geef je aan dat bij het niet behalen van de doelstellingen WN ontslag krijgt bij het einde van het traject. Elk verslag wordt getekend door WN voor gelezen.

Bij het niet behalen van de (smart) einddoelstellingen ontsla je WN. Het gehele dossier van beoordelingsgesprek en functioneringstraject is je onderbouwing.

Dat is de juiste weg in Nederland.
hoaszaterdag 1 februari 2014 @ 13:24
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 13:10 schreef Seven. het volgende:

[..]

Je wilde een update in mijn vorige topic over mijn werk en dus zul je die krijgen. Ik voorspel dat dit nog een maand of maximaal 2 maanden duurt voordat ik met een burnout thuis zit.
Ik heb zelf 3 jaar geleden een burnout gehad, het feit dat jij in het weekend nog met werk bezig bent zegt genoeg.
Mijn advies is, zet die computer uit en ga wat leuks doen, maandag zijn ze eerste weer.
n00b13zaterdag 1 februari 2014 @ 13:25
quote:
1s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 13:24 schreef hoas het volgende:

[..]

Ik heb zelf 3 jaar geleden een burnout gehad, het feit dat jij in het weekend nog met werk bezig bent zegt genoeg.
Mijn advies is, zet die computer uit en ga wat leuks doen, maandag zijn ze eerste weer.
Maar ik vind werk leuk. Ik vind het gaaf om dingen te maken!
Kingstownzaterdag 1 februari 2014 @ 14:00
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 13:10 schreef Seven. het volgende:

[..]

Je wilde een update in mijn vorige topic over mijn werk en dus zul je die krijgen. Ik voorspel dat dit nog een maand of maximaal 2 maanden duurt voordat ik met een burnout thuis zit.
Wow....het gebeurt niet vaak dat iemand een anderhalf jaar oude post quote, dus ik heb je vorige topic even teruggelezen tot het moment waarop ik mijn opmerking plaatste.

Heb je dat zelf ook gedaan en zo ja....begrijp je dan waar mijn reactie vandaan kwam?
Wel waardeloos om nu te lezen dat je zelf het idee hebt dat er een burnout aan zit te komen. :{
Dit topic heb ik (nog) niet gelezen.
hoaszaterdag 1 februari 2014 @ 14:01
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 13:25 schreef n00b13 het volgende:

[..]

Maar ik vind werk leuk. Ik vind het gaaf om dingen te maken!
Ik ook, tot vrijdagmiddag maar dat leer je zelf wel een keer.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 14:04
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 14:00 schreef Kingstown het volgende:

[..]

Wow....het gebeurt niet vaak dat iemand een anderhalf jaar oude post quote, dus ik heb je vorige topic even teruggelezen tot het moment waarop ik mijn opmerking plaatste.

Heb je dat zelf ook gedaan en zo ja....begrijp je dan waar mijn reactie vandaan kwam?
Wel waardeloos om nu te lezen dat je zelf het idee hebt dat er een burnout aan zit te komen. :{
Dit topic heb ik (nog) niet gelezen.
Ja, ik snap het nu. Dit topic zal je wel meer idee geven. ;) .
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 14:05
quote:
1s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 14:01 schreef hoas het volgende:

[..]

Ik ook, tot vrijdagmiddag maar dat leer je zelf wel een keer.
Ik heb een hoop te leren :')
robskemzaterdag 1 februari 2014 @ 14:10
Ook geëvalueerd waarom hij fouten maakt of kennis niet tot zich neemt? Alleen op fouten wijzen lijkt mij weinig zinvol.
Ouder1zaterdag 1 februari 2014 @ 14:22
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 14:05 schreef Seven. het volgende:

[..]

Ik heb een hoop te leren :')
Jammer dan dat ik je oprecht probeer te helpen maar je dat volledig negeert.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 14:25
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 14:22 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Jammer dan dat ik je oprecht probeer te helpen maar je dat volledig negeert.
Sorry, ik had je post wel gezien en die is heel nuttig als vergelijkingsmateriaal.
CafeRokerzaterdag 1 februari 2014 @ 14:25
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:56 schreef Seven. het volgende:

[..]

Trouwens, weet je nog mijn vorige topic over mijn werk waarin mij een rol als planning manager werd beloofd? Toen zei je dat ook al. Ik ben nog steeds!! aan het rondkijken en dat topic is een jaar oud :'). Ik heb wel voet bij stuk gehouden, de andere supervisors moesten allemaal op gesprek komen en op een formulier invullen dat ze supervisor wilden worden. Ik heb bij supervisor een vraagteken gezet en planner aangekruist omdat ik het absoluut vertikte om nog eens door een sollicitatieprocedure te gaan. Drie weken later kreeg ik in het rookhok te horen dat ik supervisor was.

:')
Ik ben blij dat m'n adviezen consistent blijken te zijn :7

Ik denk dat je gewoon niet in die cultuur past.
hottentotzaterdag 1 februari 2014 @ 14:26
Best nog wel veel mensen die het voor John opnemen hier terwijl uit het topic duidelijk naar voren komt dat hij totaal ongeschikt is voor de positie,
eightzaterdag 1 februari 2014 @ 14:27
Ik werk o.a. ook op de planning en de situatie die je schets is heel herkenbaar. Als ik je verhaal lees krijg ik het idee dat je mensen goed kunt trainen en bereid bent veel tijd & energie in hun te steken.
Doordat hij dit niet oppakt wil het niet zeggen dat hij de functie niet aankan.

Het lijkt het er sterk op dat John de vertaalslag niet kan maken. Probeer het eens over een geheel andere boeg te gooien door hem te laten samenwerken met een andere planner. Het klinkt misschien vreemd maar soms zijn dit soort subtiele veranderingen genoeg om hem op het juiste pad te krijgen.
Bij ons heeft deze aanpak verscheidene malen goed gewerkt (niet altijd uiteraard).
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 14:27
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 14:26 schreef hottentot het volgende:
Best nog wel veel mensen die het voor John opnemen hier terwijl uit het topic duidelijk naar voren komt dat hij totaal ongeschikt is voor de positie,
In WGR worden zoveel topics door de werknemer geopend, dat het te verwachten was. Maar ook die posts worden gewaardeerd. Ik zal in de toekomst wel vaker geconfronteerd worden met dit soort situaties dus ik moet er van leren.
hottentotzaterdag 1 februari 2014 @ 14:30
quote:
6s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 14:27 schreef Seven. het volgende:

[..]

In WGR worden zoveel topics door de werknemer geopend, dat het te verwachten was. Maar ook die posts worden gewaardeerd. Ik zal in de toekomst wel vaker geconfronteerd worden met dit soort situaties dus ik moet er van leren.
Veel mensen schieten gelijk in een soort reflex dat het wel aan de baas zal liggen.

Op het werk ook van die mensen, verprutsen veel te veel, snappen er te weinig van en als het aan mij zou liggen ontslaan we ze maandag gelijk.

Maar volgens hen ligt het allemaal aan de werkgever.....
Wespensteekzaterdag 1 februari 2014 @ 14:54
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 14:26 schreef hottentot het volgende:
Best nog wel veel mensen die het voor John opnemen hier terwijl uit het topic duidelijk naar voren komt dat hij totaal ongeschikt is voor de positie,
Is dat zo?
quote:
Het is nu zo erg dat ik zelf aan het rondkijken ben voor ander werk. Mijn werkgever vraagt wel gruwelijk veel van ons allemaal maar het is buigen of barsten. Wie niet met die werkdruk om kan gaan, moet eruit want dat is het beleid dat vanuit de directie bepaald wordt. Ik kan heel goed met druk omgaan maar ik ben in mijn leven nog nooit geconfronteerd met zo'n belachelijke werkdruk. Dus ergens snap ik Johns klachten heel goed, het ligt niet allemaal aan John.
hottentotzaterdag 1 februari 2014 @ 14:57
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 14:54 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Is dat zo?

[..]

Ja dat vind ik wel. Ligt er ook maar aan wat je voor info uit de teksten haalt.

Zelfs de mensen die vinden dat de werkgever teveel vraagt, vinden John volledig incapabel in zijn handelen. Dat wil meestal wel wat zeggen.
Wespensteekzaterdag 1 februari 2014 @ 15:05
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 14:57 schreef hottentot het volgende:
Ligt er ook maar aan wat je voor info uit de teksten haalt.
Het ligt er met name aan wat de oorzaak is. Als de werkdruk te hoog is gaat men ook fouten maken wat zorgt voor meer werk en wat zorgt voor een spiraal naar beneden. Een leidinggevende die aangeeft dat sprake is van een "belachelijke werkdruk" haalt in mijn ogen zijn verhaal onderuit dat het aan de redelijk nieuwe werknemer ligt. Bij de OP was het mij redelijk duidelijk, bij dat latere verhaal werd het mij veel duidelijker. Een oudere werknemer die jaren heeft gefunctioneerd als planner kan slecht wennen op de nieuwe werkplek met andere methoden en een enorm hoge werkdruk.
sirdanilotzaterdag 1 februari 2014 @ 15:06
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:41 schreef Seven. het volgende:

[..]

Nou ja, met dat in mijn achterhoof: ik weet niet of ik wel uit het juiste hout gesneden ben voor een management positie (binnen dit bedrijf met dit beleid).
Ik denk het niet. Een manager moet hard zijn. Als iemand niet goed functioneert moet hij gewoon gaan. Zo simpel is het.
hottentotzaterdag 1 februari 2014 @ 15:09
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 15:05 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Het ligt er met name aan wat de oorzaak is. Als de werkdruk te hoog is gaat men ook fouten maken wat zorgt voor meer werk en wat zorgt voor een spiraal naar beneden. Een leidinggevende die aangeeft dat sprake is van een "belachelijke werkdruk" haalt in mijn ogen zijn verhaal onderuit dat het aan de redelijk nieuwe werknemer ligt. Bij de OP was het mij redelijk duidelijk, bij dat latere verhaal werd het mij veel duidelijker. Een oudere werknemer die jaren heeft gefunctioneerd als planner kan slecht wennen op de nieuwe werkplek met andere methoden en een enorm hoge werkdruk.
Diezelfde leidinggevende geeft ook aan dat John maar een deel van zijn eigenlijk takenpakket krijgt en na vier maanden nog steeds dagelijkse fuck ups maakt. Ook in de rustige Kerstperiode was de helft van zijn kosten analyses fout.

John hoort daar gewoon niet te zitten, en als hij de eer niet aan zichzelf houd dan hoort zijn werkgever hem te ontslaan, want dit is voor niemand leuk of goed.
Wespensteekzaterdag 1 februari 2014 @ 15:25
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 15:09 schreef hottentot het volgende:

[..]

Diezelfde leidinggevende geeft ook aan dat John maar een deel van zijn eigenlijk takenpakket krijgt en na vier maanden nog steeds dagelijkse fuck ups maakt. Ook in de rustige Kerstperiode was de helft van zijn kosten analyses fout.

John hoort daar gewoon niet te zitten, en als hij de eer niet aan zichzelf houd dan hoort zijn werkgever hem te ontslaan, want dit is voor niemand leuk of goed.
Ik kan alleen constateren dat in het verhaal van werkgever duidelijk aanwijzingen zitten dat het niet functioneren van John voor een deel bij werkgever zelf zit. Het verhaal van John, ik kan me er iets bij voorstellen: gezien de werkdruk zal de interne training niet voldoende zijn geweest, heerst een gespannen sfeer omdat iedereen onder druk moet werken daarnaast heeft hij eerst een tijd via het uitzendbureau gewerkt en is door het later geven van een vast contract de indruk gewerkt dat hij goed genoeg functioneerde. Als werkgever zorgt dat de arbeidsomstandigheden verbeteren kan hij bewijzen dat hij wel goed kan functioneren zoals hij 20 jaar elders eerder heeft gedaan.
hottentotzaterdag 1 februari 2014 @ 15:28
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 15:25 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Ik kan alleen constateren dat in het verhaal van werkgever duidelijk aanwijzingen zitten dat het niet functioneren van John voor een deel bij werkgever zelf zit. Het verhaal van John, ik kan me er iets bij voorstellen: gezien de werkdruk zal de interne training niet voldoende zijn geweest, heerst een gespannen sfeer omdat iedereen onder druk moet werken daarnaast heeft hij eerst een tijd via het uitzendbureau gewerkt en is door het later geven van een vast contract de indruk gewerkt dat hij goed genoeg functioneerde. Als werkgever zorgt dat de arbeidsomstandigheden verbeteren kan hij bewijzen dat hij wel goed kan functioneren zoals hij 20 jaar elders eerder heeft gedaan.
Zijn we het wederom niet met elkaar ééns :)

Hoort gewoon elke week te gebeuren.
Wespensteekzaterdag 1 februari 2014 @ 15:33
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 15:28 schreef hottentot het volgende:

[..]

Zijn we het wederom niet met elkaar ééns :)

Hoort gewoon elke week te gebeuren.
We zijn het wel eens dat John niet functioneert, ik geef alleen de nuancering aan die ook blijkt uit de tekst van TS. Er is grote kans, in Nederland, dat werkgever in zo'n geval zich meer moet inspannen om de problemen van John (in vast dienst) op te lossen omdat het anders geld gaat kosten.
hottentotzaterdag 1 februari 2014 @ 15:35
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 15:33 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

We zijn het wel eens dat John niet functioneert, ik geef alleen de nuancering aan die ook blijkt uit de tekst van TS. Er is grote kans, in Nederland, dat werkgever in zo'n geval zich meer moet inspannen om de problemen van John (in vast dienst) op te lossen omdat het anders geld gaat kosten.
Als na vier maanden John ondanks een beperkt arbeidspakket nog niet functioneert en dagelijks terugkerende handelingen ondanks veelvuldige aanwijzingen nog steeds niet goed uit kan voeren dan ligt m.i. het probleem vooral bij John, en niet bij John en de werkgever, hierover verschillen wij van mening.
Wespensteekzaterdag 1 februari 2014 @ 15:52
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 15:35 schreef hottentot het volgende:

[..]

Als na vier maanden John ondanks een beperkt arbeidspakket nog niet functioneert en dagelijks terugkerende handelingen ondanks veelvuldige aanwijzingen nog steeds niet goed uit kan voeren dan ligt m.i. het probleem vooral bij John, en niet bij John en de werkgever, hierover verschillen wij van mening.
Ik denk eerder dat we van mening verschillen over de gevolgen van de opmerking van de leidinggevende dat sprake is van een "belachelijke werkdruk".
hottentotzaterdag 1 februari 2014 @ 15:55
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 15:52 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Ik denk eerder dat we van mening verschillen over de gevolgen van de opmerking van de leidinggevende dat sprake is van een "belachelijke werkdruk".
Die opmerking zou ik meenemen in de evaluatie van John ware het niet dat John al een zwaar gereduceerd arbeidspakket heeft.
eightzaterdag 1 februari 2014 @ 20:02
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 14:30 schreef hottentot het volgende:

[..]

Veel mensen schieten gelijk in een soort reflex dat het wel aan de baas zal liggen.

Op het werk ook van die mensen, verprutsen veel te veel, snappen er te weinig van en als het aan mij zou liggen ontslaan we ze maandag gelijk.

Maar volgens hen ligt het allemaal aan de werkgever.....
De waarheid zal wel in het midden liggen. Er zijn genoeg werkgevers die de afgelopen jaren flinke saneringen hebben doorgevoerd waardoor de werkdruk hoger is geworden. Als ze dan weer op zoek gaan naar nieuw personeel ter uitbreiding dan is er vaak weinig tijd op de mensen goed in te werken.
Hierdoor duurt het vaak langer voordat iemand is ingewerkt en daar krijgen ze niet altijd de gelegenheid voor.

quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 14:57 schreef hottentot het volgende:

[..]

Ja dat vind ik wel. Ligt er ook maar aan wat je voor info uit de teksten haalt.

Zelfs de mensen die vinden dat de werkgever teveel vraagt, vinden John volledig incapabel in zijn handelen. Dat wil meestal wel wat zeggen.
Eigenlijk geef je hier aan dat je selectief leest (geen aanval :) )

TS geeft aan dat ze nog nooit zo'n belachelijk hoge werkdruk heeft gehad. Zij werkt er een tijdje dus is het niet meer dan logisch dat een nieuwkomer hier nog meer moeite mee heeft aangezien hij nog niet de automatismen heeft die zijn collega's wel al hebben.
hottentotzaterdag 1 februari 2014 @ 20:20
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 20:02 schreef eight het volgende:

Eigenlijk geef je hier aan dat je selectief leest (geen aanval :) )

TS geeft aan dat ze nog nooit zo'n belachelijk hoge werkdruk heeft gehad. Zij werkt er een tijdje dus is het niet meer dan logisch dat een nieuwkomer hier nog meer moeite mee heeft aangezien hij nog niet de automatismen heeft die zijn collega's wel al hebben.
Vraagje, wat is er selectief aan mijn tekst, staat letterlijk in de postings van TS.
eightzaterdag 1 februari 2014 @ 20:56
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 20:20 schreef hottentot het volgende:

[..]

Vraagje, wat is er selectief aan mijn tekst, staat letterlijk in de postings van TS.
Ik krijg alleen de indruk dat je wat selectief leest omdat je oordeel over John vast staat terwijl er ook een belangrijk argument is dat voor hem spreekt . Nadat Wespensteek je hierop wijst zeg je: ligt er aan welke info je uit de tekst haalt. Ik interpreteer dit als: Ik gebruik niet alle beschikbare info maar maak een keuze hieruit.
Maar goed, het kan ook zijn dat ik jouw opmerking niet goed interpreteer. :)
hpeopjeszaterdag 1 februari 2014 @ 21:15
Ik denk dat je John wat harder moet knuffelen. Dan "functioneert" hij misschien wat beter.
hottentotzaterdag 1 februari 2014 @ 21:20
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 20:56 schreef eight het volgende:

[..]

Ik krijg alleen de indruk dat je wat selectief leest omdat je oordeel over John vast staat terwijl er ook een belangrijk argument is dat voor hem spreekt . Nadat Wespensteek je hierop wijst zeg je: ligt er aan welke info je uit de tekst haalt. Ik interpreteer dit als: Ik gebruik niet alle beschikbare info maar maak een keuze hieruit.
Maar goed, het kan ook zijn dat ik jouw opmerking niet goed interpreteer. :)
Ik had hierop al naar wespensteek toe gereageerd dat John volgens TS een sterk gereduceerd pakket heeft, lijkt mij dat de enorme werkdruk dus niet bij hem van toepassing is.
eightzaterdag 1 februari 2014 @ 21:28
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 21:20 schreef hottentot het volgende:

[..]

Ik had hierop al naar wespensteek toe gereageerd dat John volgens TS een sterk gereduceerd pakket heeft, lijkt mij dat de enorme werkdruk dus niet bij hem van toepassing is.
Ligt eraan hoeveel nieuwe zaken hij moet leren. Als hij nog nooit eerder met het softwarepakket gewerkt dan verliest hij hier tijd waardoor hij in tijdsnood komt. Op zich lijkt 65% workload wel schappelijk, zeker na 2 maanden. Wat ook een negatieve rol kan spelen is zijn leeftijd.
hottentotzaterdag 1 februari 2014 @ 21:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 21:28 schreef eight het volgende:

[..]

Ligt eraan hoeveel nieuwe zaken hij moet leren. Als hij nog nooit eerder met het softwarepakket gewerkt dan verliest hij hier tijd waardoor hij in tijdsnood komt. Op zich lijkt 65% workload wel schappelijk, zeker na 2 maanden. Wat ook een negatieve rol kan spelen is zijn leeftijd.
We zijn inmiddels vier maanden verder.

In die tijd kun je leren autocad tekenen, laat staan dat je een stuk bedrijfssoftware niet onder de knie zou kunnen krijgen.

Het zal een aardige man zijn, maar hij zit wel op de verkeerde stoel.
Wespensteekzaterdag 1 februari 2014 @ 22:03
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 21:32 schreef hottentot het volgende:

[..]

We zijn inmiddels vier maanden verder.

In die tijd kun je leren autocad tekenen, laat staan dat je een stuk bedrijfssoftware niet onder de knie zou kunnen krijgen.

Het zal een aardige man zijn, maar hij zit wel op de verkeerde stoel.
Maar ja, de leidinggevende spreekt niet van een hoge werkdruk of een erg hoge werkdruk maar van een belachelijke werkdruk.
hottentotzaterdag 1 februari 2014 @ 22:14
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 22:03 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Maar ja, de leidinggevende spreekt niet van een hoge werkdruk of een erg hoge werkdruk maar van een belachelijke werkdruk.
Vergeet dit dan ook even niet:

quote:
Daarna volgden de twee rustigste weken van het jaar (kerst en O&N) waarin hij met minimale werkdruk geconfronteerd werd. Na deze twee weken bleek dat hij zelfs met minimale werkdruk bijzonder veel fouten gemaakt heeft, van alle kostberekeningen die hij deed was meer dan de helft fout ondanks het feit dat we meerdere malen uitgelegd hebben hoe hij dit moest doen.
Wespensteekzaterdag 1 februari 2014 @ 22:28
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 22:14 schreef hottentot het volgende:

[..]

Vergeet dit dan ook even niet:

[..]

Dat ben ik niet vergeten, maar de vraag is dus wat je mag verwachten van een nieuwe werknemer op een afdeling met een belachelijke werkdruk. In elk geval mag je van een werkgever verwachten dat er geen belachelijke werkdruk is. Het is duidelijk dat de leidinggevende meer verwacht dan John kan presteren in deze omstandigheden en dan is de vraag of dat in die omstandigheden richting werknemer verwijtbaar is, het is aan werkgever om dat duidelijk te maken. De kerstperiode, tja waar was toen de begeleiding waar eindelijk tijd voor was en hoe kon hij met die begeleiding zoveel fouten maken? Die belachelijke werkdruk roept heel veel vragen op die werkgever moet beantwoorden.

quote:
Dus het is niet zo dat ik zelfs maar 5 minuten heb om er rustig met hem over te praten. Ik heb niet eens de tijd om te gaan pissen.
Zonder die opmerkingen was het duidelijk,
hottentotzaterdag 1 februari 2014 @ 22:36
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 22:28 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Dat ben ik niet vergeten, maar de vraag is dus wat je mag verwachten van een nieuwe werknemer op een afdeling met een belachelijke werkdruk. In elk geval mag je van een werkgever verwachten dat er geen belachelijke werkdruk is. Het is duidelijk dat de leidinggevende meer verwacht dan John kan presteren in deze omstandigheden en dan is de vraag of dat in die omstandigheden richting werknemer verwijtbaar is, het is aan werkgever om dat duidelijk te maken. De kerstperiode, tja waar was toen de begeleiding waar eindelijk tijd voor was en hoe kon hij met die begeleiding zoveel fouten maken? Die belachelijke werkdruk roept heel veel vragen op die werkgever moet beantwoorden.

[..]

Zonder die opmerkingen was het duidelijk,
Laat maar, we hebben allebeide onze mening over John en die is is nogal verschillend.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 23:05
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 14:25 schreef CafeRoker het volgende:

[..]

Ik ben blij dat m'n adviezen consistent blijken te zijn :7

Ik denk dat je gewoon niet in die cultuur past.
Dat weet ik wel zeker :') maar dat wist ik eigenlijk na 2 weken daar al wel.

quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 14:27 schreef eight het volgende:
Ik werk o.a. ook op de planning en de situatie die je schets is heel herkenbaar. Als ik je verhaal lees krijg ik het idee dat je mensen goed kunt trainen en bereid bent veel tijd & energie in hun te steken.
Doordat hij dit niet oppakt wil het niet zeggen dat hij de functie niet aankan.

Het lijkt het er sterk op dat John de vertaalslag niet kan maken. Probeer het eens over een geheel andere boeg te gooien door hem te laten samenwerken met een andere planner. Het klinkt misschien vreemd maar soms zijn dit soort subtiele veranderingen genoeg om hem op het juiste pad te krijgen.
Bij ons heeft deze aanpak verscheidene malen goed gewerkt (niet altijd uiteraard).
Hij heeft al met een andere planner gewerkt, hij heeft ten slotte wekenlang on the job training gehad van de vertrekkende planner. Tel dat op bij het feit dat mijn planners allemaal een fulltime baan hebben en maar met moeite hun deel gedaan krijgen... Het spijt me voor John maar er is genoeg tijd geinvesteerd in hem.

quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 14:54 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Is dat zo?

[..]

Dit ben ik wel met je eens. Maar zoals al eerder gezegd: de cultuur zal niet veranderen, de werkdruk zal alleen maar toenemen en hij kan domweg niet meekomen.

quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 14:57 schreef hottentot het volgende:

[..]

Ja dat vind ik wel. Ligt er ook maar aan wat je voor info uit de teksten haalt.

Zelfs de mensen die vinden dat de werkgever teveel vraagt, vinden John volledig incapabel in zijn handelen. Dat wil meestal wel wat zeggen.
Ik kom tot de conclusie dat John incapabel is in deze rol omdat hij zelfs met minimale werkdruk niet presteert. Hoe jammer dat ook is.
Wespensteekzaterdag 1 februari 2014 @ 23:09
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 22:36 schreef hottentot het volgende:
we hebben allebeide onze mening over John en die is is nogal verschillend.
Nee, hoor onze mening over John is gelijk voor zover ik kan constateren. We verschillen volgens mij van mening over of het werkgever valt te verwijten en in welke mate.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 23:13
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 15:05 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Het ligt er met name aan wat de oorzaak is. Als de werkdruk te hoog is gaat men ook fouten maken wat zorgt voor meer werk en wat zorgt voor een spiraal naar beneden. Een leidinggevende die aangeeft dat sprake is van een "belachelijke werkdruk" haalt in mijn ogen zijn verhaal onderuit dat het aan de redelijk nieuwe werknemer ligt. Bij de OP was het mij redelijk duidelijk, bij dat latere verhaal werd het mij veel duidelijker. Een oudere werknemer die jaren heeft gefunctioneerd als planner kan slecht wennen op de nieuwe werkplek met andere methoden en een enorm hoge werkdruk.
Dit kan ik hier niet tegenspreken, de werkdruk is echt ziekmakend en vrijwel niemand is tevreden met de werkdruk en de cultuur in mijn bedrijf. Maar dat gaat niet veranderen en dus moet hij helaas het veld ruimen, onder meer omdat het teveel druk legt op de rest van het team en op mij.

Overigens zou ik hem ook in een ander bedrijf met een normale werkdruk geen kans geven omdat hij zelfs niet met een minimale werkdruk om kan gaan. Hij mist een sense of urgency, zijn prioriteiten zijn niet op orde, de klanten moeten hem tot 3 keer toe om informatie vragen en worden boos (dat is overigens wel licht verbeterd), ikzelf krijg bijzonder vage antwoorden als ik meer informatie wil hebben, hij negeert vrijwel alles dat slecht nieuws is maar de hele wereld krijgt het wel te horen als hij iets goed gedaan heeft (stuurt hij een mailtje naar de general manager dat hij x bedrag winst gemaakt heeft om er de eer voor op te strijken, terwijl ik degene was die hem precies uitgelegd heeft wie die rit wel voor een hele lage prijs wilde doen). Als de general manager hem vraagt waarom iets niet gedaan is, dan klikt hij gewoon delete.

Nee, ik heb bij bedrijven gewerkt waar ik eigenlijk extreem gelukkig was, elke dag fluitend er naartoe wegens leuk team en uitdaging en normale werkdruk. En ik zou hem in die omgeving onder geen enkel beding een kans geven.
Dabomanzaterdag 1 februari 2014 @ 23:15
Ik heb wel enig advies van wat meer praktische aard.

Mocht hij het bedrijf verlaten, dan denk ik dat de moraal van het verhaal is dat werkervaring geen garantie is voor succes. Dat zie ik bij mijn eigen werkgever ook. Ervaren mensen die lang bij het bedrijf zitten maken er een potje van en verbeterpunten worden opgepakt door jonge honden van eind 20/begin 30, die hooguit 1-2 jaar interne ervaring hebben. Daar kan je bij de selectie van de volgende kandidaat rekening mee houden. Staar je bij de selectierondes dus niet blind op ervaring.

Qua mentale gesteldheid zou ik heel goed in de gaten houden of je niet te ver gaat. Als je aan het einde van je latijn bent ga je vanzelf meer fouten maken en dan raak je in een heel vervelende spiraal. Let er op dat je je pauzes neemt, als de werkdruk constant heel erg hoog is, helpen deze om je scherp te houden, hiermee voorkom je dus dat je naast het missen van je pauze nog weer extra tijd moet besteden om eventuele eigen fouten op te ruimen. En misschien heb je een mogelijkheid tot het plannen van wat dagen vrij.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 23:15
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 15:25 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Ik kan alleen constateren dat in het verhaal van werkgever duidelijk aanwijzingen zitten dat het niet functioneren van John voor een deel bij werkgever zelf zit. Het verhaal van John, ik kan me er iets bij voorstellen: gezien de werkdruk zal de interne training niet voldoende zijn geweest, heerst een gespannen sfeer omdat iedereen onder druk moet werken daarnaast heeft hij eerst een tijd via het uitzendbureau gewerkt en is door het later geven van een vast contract de indruk gewerkt dat hij goed genoeg functioneerde. Als werkgever zorgt dat de arbeidsomstandigheden verbeteren kan hij bewijzen dat hij wel goed kan functioneren zoals hij 20 jaar elders eerder heeft gedaan.
Hij heeft meer training gehad dan wie dan ook, hij heeft meer ervaring dan wie dan ook inclusief mijzelf. De meeste mensen die bij ons beginnen hebben niet eens relevante ervaring, de andere planners waren rij-instructeur en schoonheidsspecialiste en allebei hebben ze nog niet de helft van zijn training nodig gehad.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 23:18
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 21:28 schreef eight het volgende:

[..]

Ligt eraan hoeveel nieuwe zaken hij moet leren. Als hij nog nooit eerder met het softwarepakket gewerkt dan verliest hij hier tijd waardoor hij in tijdsnood komt. Op zich lijkt 65% workload wel schappelijk, zeker na 2 maanden. Wat ook een negatieve rol kan spelen is zijn leeftijd.
De eerste maand deelde hij zijn werkdruk met de vertrekkende collega, daarna nam hij 65% op zich maar toen bleek dat het gruwelijk slecht ging en sinds januari doet hij nog maar 35%, de rest doe ik en nog wijs ik hem elke dag op ernstige fouten die geld kosten.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 23:22
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 23:09 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Nee, hoor onze mening over John is gelijk voor zover ik kan constateren. We verschillen volgens mij van mening over of het werkgever valt te verwijten en in welke mate.
De werkgever heeft bepaald geen cultuur gecreeerd waarin nieuwkomers floreren. Maar minstens 90% van de nieuwkomers blijft langer dan een jaar ondanks belachelijke werkdruk. Er zijn er ook zat die om 5 uur gewoon de deur achter zich dichttrekken maar die desondanks zeiken over de werkdruk. Ik denk dat het beeld aangaande werkdruk ook gekleurd is door mijn eigen ervaring. Omdat ik initiatief toon en goed presteer onder druk, denkt men dat ik het allemaal best aan kan. Dus mijn werkdruk is vergeleken met de planners ook nog erg hoog.
Seven.zaterdag 1 februari 2014 @ 23:26
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 23:15 schreef Daboman het volgende:
Ik heb wel enig advies van wat meer praktische aard.

Mocht hij het bedrijf verlaten, dan denk ik dat de moraal van het verhaal is dat werkervaring geen garantie is voor succes. Dat zie ik bij mijn eigen werkgever ook. Ervaren mensen die lang bij het bedrijf zitten maken er een potje van en verbeterpunten worden opgepakt door jonge honden van eind 20/begin 30, die hooguit 1-2 jaar interne ervaring hebben. Daar kan je bij de selectie van de volgende kandidaat rekening mee houden. Staar je bij de selectierondes dus niet blind op ervaring.

Qua mentale gesteldheid zou ik heel goed in de gaten houden of je niet te ver gaat. Als je aan het einde van je latijn bent ga je vanzelf meer fouten maken en dan raak je in een heel vervelende spiraal. Let er op dat je je pauzes neemt, als de werkdruk constant heel erg hoog is, helpen deze om je scherp te houden, hiermee voorkom je dus dat je naast het missen van je pauze nog weer extra tijd moet besteden om eventuele eigen fouten op te ruimen. En misschien heb je een mogelijkheid tot het plannen van wat dagen vrij.
Thanks, dit neem ik zeker ter harte. Ik moet nog een week werken en dan heb ik een week vakantie. Een maand geleden heb ik voor het eerst in jaren 2 weken vrij gehad, ook van geleerd dat ik in 1 week niet genoeg tot rust kom. Misschien kan ik met mijn baas afspreken dat ik in plaats van een uur pauze een half uur pauze heb of zo, en dan eerder naar huis kan gaan. Echt pauze nemen is geen optie, er is geen fatsoenlijke kantine waar je lekker relaxt kunt zitten (een hok met bankjes, snoepautomaten en een enorme TV), er zijn geen faciliteiten in de buurt en ik ben 45 minuten onderweg. Als ik aan mijn bureau zit, vuurt men gewoon allerlei vragen op me af hoor, zelfs al zeg ik dat ik pauze heb :').
Wespensteekzaterdag 1 februari 2014 @ 23:28
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 23:15 schreef Seven. het volgende:
Hij heeft meer training gehad dan wie dan ook, hij heeft meer ervaring dan wie dan ook inclusief mijzelf.
Ik weet niet of dat in het voordeel van werkgever is. Blijkbaar kon hij namelijk elders wel 20 jaar functioneren. Dat is juist het grote probleem wat ik met jouw verhaal heb. Je geeft aan veel tijd in hem te steken maar ook geen 5 minuten rustig met hem te kunnen praten, er is een belachelijke werkdruk en blijkbaar is de sfeer ook niet alles. Omstandigheden waaronder alle mensen slecht functioneren. Als jij het verhaal van werkgever vertelt en daar komt een verhaal van werknemer bij die mogelijk gaat aangeven dat de opleiding door werkdruk even tussen neus en lippen door gedaan moest worden, dat de sfeer slecht is en dat duidelijk is dat je eigenlijk geen tijd voor hem hebt. Tja hoe zou een rechter (in Nederland) dan oordelen over verwijtbaarheid? Ik wijs er maar op dat jullie hem een vast contract aanboden nadat hij via een uitzendbureau aan het werk was geweest? Was hij toen ook al zo slecht of is hij ten onder gegaan aan de werkdruk?
Dabomanzaterdag 1 februari 2014 @ 23:47
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 23:26 schreef Seven. het volgende:

[..]

Thanks, dit neem ik zeker ter harte. Ik moet nog een week werken en dan heb ik een week vakantie. Een maand geleden heb ik voor het eerst in jaren 2 weken vrij gehad, ook van geleerd dat ik in 1 week niet genoeg tot rust kom. Misschien kan ik met mijn baas afspreken dat ik in plaats van een uur pauze een half uur pauze heb of zo, en dan eerder naar huis kan gaan. Echt pauze nemen is geen optie, er is geen fatsoenlijke kantine waar je lekker relaxt kunt zitten (een hok met bankjes, snoepautomaten en een enorme TV), er zijn geen faciliteiten in de buurt en ik ben 45 minuten onderweg. Als ik aan mijn bureau zit, vuurt men gewoon allerlei vragen op me af hoor, zelfs al zeg ik dat ik pauze heb :').
Dan zou ik zeggen dat dit het eerste is dat je aan moet pakken. Praat er eens over met collega's of ze misschien ideeën hebben. Want zoals het nu is heb je dus eigenlijk geen rust. Je hebt ook best kans dat je eigen leidinggevende zich meedenkend op stelt, een beetje weldenkend mens beseft best dat een pauze zich terugbetaalt in minder fouten. Een wandeling kan bijv ook wonderen doen, misschien behoort dat tot de mogelijkheden.
Ferzondag 2 februari 2014 @ 00:29
Heeft het ook niet te maken met de minimale marges op transport tegenwoordig. Volgens mij gebeurt het werk hier in krappe zweethokken door afgekeurde chauffeurs die inderdaad werk voor 2 planners verrichten per persoon en ze laten Oost-Europeanen rijden tegen minimumloon.

Dan heb je nog concurrentie van planners uit Bulgarije ook, die nog goedkoper zijn en net zo goed kunnen plannen.

20 jaar ervaring of niet. Een planner is niet overal hetzelfde, net zoals een monteursfunctie of administratieve functie gewoon kan verschillen kwa inhoud, druk en moeilijkheid.

Maar voor je eigen rust, zorg dat ie verdwijnt, hij is niet geschikt voor jullie.

In nederland hebben we de proeftijd, waarin dit onder reden kan. En je mag 3x of 3 jaar een tijdelijke contract aanbieden, waar je bij ieder aflopend contract kan kiezen om niet te verlengen.
Seven.zondag 2 februari 2014 @ 12:22
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 23:28 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Ik weet niet of dat in het voordeel van werkgever is. Blijkbaar kon hij namelijk elders wel 20 jaar functioneren. Dat is juist het grote probleem wat ik met jouw verhaal heb. Je geeft aan veel tijd in hem te steken maar ook geen 5 minuten rustig met hem te kunnen praten, er is een belachelijke werkdruk en blijkbaar is de sfeer ook niet alles. Omstandigheden waaronder alle mensen slecht functioneren. Als jij het verhaal van werkgever vertelt en daar komt een verhaal van werknemer bij die mogelijk gaat aangeven dat de opleiding door werkdruk even tussen neus en lippen door gedaan moest worden, dat de sfeer slecht is en dat duidelijk is dat je eigenlijk geen tijd voor hem hebt. Tja hoe zou een rechter (in Nederland) dan oordelen over verwijtbaarheid? Ik wijs er maar op dat jullie hem een vast contract aanboden nadat hij via een uitzendbureau aan het werk was geweest? Was hij toen ook al zo slecht of is hij ten onder gegaan aan de werkdruk?
Hij was bij zijn vorige werkgevers ook bepaald niet goed, hij heeft nog nooit een baan langer dan 2 jaar volgehouden. Hij zei dat hij ramen moest schoonmaken bij zijn vorige werkgever en dus is hij daar weg gegaan. Als we een betere kandidaat hadden op dat moment, dan hadden we hem uiteraard geen contract aangeboden.

Het probleem is grotendeels bij John en daarnaast is de cultuur in ons bedrijf inclusief werkdruk gewoon kut. Wie daar niet mee om kan gaan, moet eruit. Zo hard en zo simpel is het in ons bedrijf, ik ga niet tegen de stroom inzwemmen. En John heeft wel degelijk genoeg training gehad, EEN MAAND ON THE JOB WEET JE NOG!! Niet alle mensen functioneren slecht onder deze omstandigheden. Ik vind het kut maar ik functioneer wel goed bijvoorbeeld.

Maar goed, jij gaat nu weer zeggen dat iedereen slecht functioneert in zo'n kutcultuur. Newsflash, dat is dus niet zo. In feite zijn er maar een paar mensen die slecht functioneren bij ons. Nog een newsflash: John vliegt eruit omdat hij domweg niet goed genoeg is voor deze functie in dit bedrijf. Ik ben nu eenmaal supervisor en daar horen ook besluiten bij die niet zo leuk zijn voor de enkeling die niet meekomt met de rest.

[ Bericht 5% gewijzigd door Seven. op 02-02-2014 12:27:39 ]
Seven.zondag 2 februari 2014 @ 12:25
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 23:47 schreef Daboman het volgende:

[..]

Dan zou ik zeggen dat dit het eerste is dat je aan moet pakken. Praat er eens over met collega's of ze misschien ideeën hebben. Want zoals het nu is heb je dus eigenlijk geen rust. Je hebt ook best kans dat je eigen leidinggevende zich meedenkend op stelt, een beetje weldenkend mens beseft best dat een pauze zich terugbetaalt in minder fouten. Een wandeling kan bijv ook wonderen doen, misschien behoort dat tot de mogelijkheden.
In de komende week ga ik aankaarten bij mijn leidinggevende en dan zeg ik er gelijk bij dat ik geen vergaderingen meer bijwoon zolang ik plan, en dat ik ook niet meer door mijn pauzes wil werken en noem maar op. Als ze daar moeite mee hebben, dan kan ik altijd nog solliciteren op de functie die vrij zal komen en van daaruit lekker verder zoeken naar een normale werkgever.
Wespensteekzondag 2 februari 2014 @ 12:28
quote:
2s.gif Op zondag 2 februari 2014 12:22 schreef Seven. het volgende:
Als we een betere kandidaat hadden op dat moment, dan hadden we hem uiteraard geen contract aangeboden. Het probleem is grotendeels bij John en daarnaast is de cultuur in ons bedrijf inclusief werkdruk gewoon kut. Wie daar niet mee om kan gaan, moet eruit. Zo hard en zo simpel is het in ons bedrijf, ik ga niet tegen de stroom inzwemmen. En John heeft wel degelijk genoeg training gehad. Niet alle mensen functioneren slecht onder die omstandigheden. Ik vind het kut maar ik functioneer wel goed bijvoorbeeld.
Eerlijk gezegd vind ik dat uit jouw verhaal iets anders blijkt. Als eerste nemen jullie dus iemand aan die ongeschikt is, dat kun je hem niet verwijten. Vervolgens is de werkdruk hoog en de cultuur "kut" wat je hem niet kunt verwijten. Dat de cultuur hard is kun je hem niet verwijten. Dat hij genoeg training heeft gehad, tja, blijkbaar niet gezien de omstandigheden.

"maar ik functioneer wel goed bijvoorbeeld." ik lees voor het eerst een topic over wat onder jouw leiding is gebeurd maar het overtuigd mij niet echt.
Seven.zondag 2 februari 2014 @ 12:29
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2014 00:29 schreef Fer het volgende:
Heeft het ook niet te maken met de minimale marges op transport tegenwoordig. Volgens mij gebeurt het werk hier in krappe zweethokken door afgekeurde chauffeurs die inderdaad werk voor 2 planners verrichten per persoon en ze laten Oost-Europeanen rijden tegen minimumloon.

Dan heb je nog concurrentie van planners uit Bulgarije ook, die nog goedkoper zijn en net zo goed kunnen plannen.

20 jaar ervaring of niet. Een planner is niet overal hetzelfde, net zoals een monteursfunctie of administratieve functie gewoon kan verschillen kwa inhoud, druk en moeilijkheid.

Maar voor je eigen rust, zorg dat ie verdwijnt, hij is niet geschikt voor jullie.

In nederland hebben we de proeftijd, waarin dit onder reden kan. En je mag 3x of 3 jaar een tijdelijke contract aanbieden, waar je bij ieder aflopend contract kan kiezen om niet te verlengen.
Bulgaarse planners hebben we niet, wel Russische, Franse, Nederlandse en Litouwse planners maar die krijgen gewoon Engels salaris dus dat is geen concurrentie. Maar inderdaad zeg, die winstmarges verdampen waar je bij staat en John verliest wekelijks duizenden euro's met zijn kostberekeningen.
Seven.zondag 2 februari 2014 @ 12:38
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2014 12:28 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Eerlijk gezegd vind ik dat uit jouw verhaal iets anders blijkt. Als eerste nemen jullie dus iemand aan die ongeschikt is, dat kun je hem niet verwijten. Vervolgens is de werkdruk hoog en de cultuur "kut" wat je hem niet kunt verwijten. Dat de cultuur hard is kun je hem niet verwijten. Dat hij genoeg training heeft gehad, tja, blijkbaar niet gezien de omstandigheden.

"maar ik functioneer wel goed bijvoorbeeld." ik lees voor het eerst een topic over wat onder jouw leiding is gebeurd maar het overtuigd mij niet echt.
OK, ik heb genoeg van jouw spelletje. Je komt keer op keer met dezelfde argumenten. Je discussieert gewoon omwille van de discussie. Ik heb daar geen geduld voor, ik heb geen zin meer om mijn eigen besluit te betwijfelen.

Ik vind het niet leuk voor John maar hij moet eruit en ik vind dat dit 90% aan hem ligt. Hij heeft gelogen in zijn sollicitatiegesprek, hij heeft wel genoeg training gehad en hierbij wordt logischerwijs ook gekeken naar hoe andere planners hiermee omgaan en dan komt hij domweg gruwelijk slecht uit de verf. Ik heb wel genoeg gedaan om hem te wijzen op hoe het beter kan, hij heeft wel beoordelingsgesprekken gehad, mijn manager zit wekelijks een half uur met hem samen om zijn kostenanalyses te bespreken en hij heeft voor £100.000 invoice queries uitstaan omdat hij het niet voor elkaar krijgt om de kosten juist in het systeem registreren, ZELFS al bekijk ik ze met hem en laten de leveranciers hem weten dat het allemaal niet klopt. We hebben dit allemaal met hem besproken en het verslechterde tot een punt waar ik zijn werkdruk grotendeels op mij moet nemen, terwijl hij momenteel met minimale werkdruk nog steeds grove fouten maakt.

Mij valt niets te verwijten. Mijn werkgever valt weinig te verwijten, buiten het feit dat er een kutcultuur is ontstaan waarin toch de meeste mensen zich staande weten te houden. Discussie afgelopen.
Wespensteekzondag 2 februari 2014 @ 12:46
quote:
2s.gif Op zondag 2 februari 2014 12:38 schreef Seven. het volgende:
OK, ik heb genoeg van jouw spelletje. Je komt keer op keer met dezelfde argumenten. Je discussieert gewoon omwille van de discussie. Ik heb daar geen geduld voor, ik heb geen zin meer om mijn eigen besluit te betwijfelen.
Het is best lastig als je de andere kant van jouw eigen verhaal hoort maar dat is wel wat er gaat gebeuren als een rechter of zo jouw verhaal gaat beoordelen. Ik denk niet dat die erg van jouw argument dat je het zat bent onder de indruk zal zijn. Je mag mijn reacties vervelend vinden maar ik denk dat je er meer aan hebt dan aan mensen die jouw teksten toejuichen en roepen dat je een geweldig verhaal hebt, ten minste als je bereid bent goed te lezen en er jouw voordeel mee te doen.
hottentotzondag 2 februari 2014 @ 12:50
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2014 12:46 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Het is best lastig als je de andere kant van jouw eigen verhaal hoort maar dat is wel wat er gaat gebeuren als een rechter of zo jouw verhaal gaat beoordelen. Ik denk niet dat die erg van jouw argument dat je het zat bent onder de indruk zal zijn. Je mag mijn reacties vervelend vinden maar ik denk dat je er meer aan hebt dan aan mensen die jouw teksten toejuichen en roepen dat je een geweldig verhaal hebt, ten minste als je bereid bent goed te lezen en er jouw voordeel mee te doen.
De rechter....

Ik denk dat John blij is als het hoge woord eruit is, die kan hier ook alleen maar ongelukkig van worden. En daarbij zit hij na vier maanden nog in Proeftijd, functioneert niet met meer uitleg/instructie en minder werk dan de rest.
Seven.zondag 2 februari 2014 @ 13:04
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2014 12:50 schreef hottentot het volgende:

[..]

De rechter....

Ik denk dat John blij is als het hoge woord eruit is, die kan hier ook alleen maar ongelukkig van worden. En daarbij zit hij na vier maanden nog in Proeftijd, functioneert niet met meer uitleg/instructie en minder werk dan de rest.
Er zal geen rechter aan te pas komen, hij zit in zijn proeftijd. HR zal wel zijn kant van het verhaal willen horen maar zij zijn nou juist degenen die het beleid aangaande werkdruk sturen in opdracht van de directie. John's functioneren in vergelijking met de 12 andere onervaren planners schiet domweg tekort en HR zal daar niet omheen kunnen. We bekorten zijn proeftijd met een paar maanden door middel van dit onderzoek maar indien nodig zitten we die tijd uit en zeggen we daarna tabee. En ik ben het met je eens dat hij onmogelijk gelukkig kan zijn in ons bedrijf, maar dat is een ander verhaal. Ik ben ook niet gelukkig in ons bedrijf maar ik heb altijd nog de keus om elders mijn licht op te steken.
eightzondag 2 februari 2014 @ 13:13
quote:
2s.gif Op zondag 2 februari 2014 13:04 schreef Seven. het volgende:

En ik ben het met je eens dat hij onmogelijk gelukkig kan zijn in ons bedrijf, maar dat is een ander verhaal. Ik ben ook niet gelukkig in ons bedrijf maar ik heb altijd nog de keus om elders mijn licht op te steken.
Dat geldt voor hem natuurlijk ook. De kans is vrij groot dat hij al op zoek is naar ander werk.


quote:
2s.gif Op zondag 2 februari 2014 12:38 schreef Seven. het volgende:

[..]

OK, ik heb genoeg van jouw spelletje. Je komt keer op keer met dezelfde argumenten. Je discussieert gewoon omwille van de discussie. Ik heb daar geen geduld voor, ik heb geen zin meer om mijn eigen besluit te betwijfelen.
Dat geeft eigenlijk al aan dat zijn argumenten steekhoudend zijn.
Het is toch zorgwekkend dat je moeite hebt met meningen die niet in je straatje passen. In feite had je al voor jezelf al een besluit genomen voordat je dit topic opende en sta je eigenlijk alleen maar open voor opmerkingen die jouw besluit ondersteunen.

quote:
We hebben dit allemaal met hem besproken en het verslechterde tot een punt waar ik zijn werkdruk grotendeels op mij moet nemen
quote:
Mij valt niets te verwijten. Mijn werkgever valt weinig te verwijten, buiten het feit dat er een kutcultuur is ontstaan waarin toch de meeste mensen zich staande weten te houden. Discussie afgelopen.
Dit is natuurlijk flauwekul. Enerzijds heb jij hem aangenomen ondanks een twijfelachtig CV. Bovendien verslechterd zijn functioneren terwijl hij juist vooruitgang dient te tonen.
Op zich ook wel logisch als hij een collega heeft met een mij-valt-niets-te-verwijten instelling.
Zijn falen is jouw falen.

[ Bericht 6% gewijzigd door eight op 02-02-2014 13:24:58 ]
Wespensteekzondag 2 februari 2014 @ 13:13
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2014 12:50 schreef hottentot het volgende:

[..]

De rechter....

Ik denk dat John blij is als het hoge woord eruit is, die kan hier ook alleen maar ongelukkig van worden. En daarbij zit hij na vier maanden nog in Proeftijd, functioneert niet met meer uitleg/instructie en minder werk dan de rest.
Of de andere collega die het verhaal van TS gaat aanhoren en dan moet rapporteren. Als die kritische vragen gaat stellen en TS geeft toe dat op zijn afdeling een belachelijke werkdruk is, de cultuur kut en hij iemand heeft aangenomen waarvan hij wist dat die niet functioneerde en dat TS dan ook nog niet in staat is als leidinggevende te voorkomen dat in de rustige tijd zijn medewerkers veel fouten maken. Dan kan John heel goed ontslag krijgen maar sluit ik niet uit dat John niet de enige is.
Ferzondag 2 februari 2014 @ 13:25
quote:
2s.gif Op zondag 2 februari 2014 12:22 schreef Seven. het volgende:

[..]

Hij was bij zijn vorige werkgevers ook bepaald niet goed, hij heeft nog nooit een baan langer dan 2 jaar volgehouden. Hij zei dat hij ramen moest schoonmaken bij zijn vorige werkgever en dus is hij daar weg gegaan. Als we een betere kandidaat hadden op dat moment, dan hadden we hem uiteraard geen contract aangeboden.

Dit is wel een heel belangrijke graadmeter op zijn cv. In hoeverre heeft HRM je geholpen tijdens zijn job interview en zijn hier vragen over gesteld? Het is hun taak jouw als line-manager/supervisor hierin te ondersteunen. Het is dus onzin om nu te stellen dat het jouw schuld is.

Verder mag de werkdruk hoog zijn, dat is het overal in de logistieke sector, als John hier niet geschikt voor is moet ie gewoon weg. Heb je tijdens zijn job interview ook de financiële kant van het plannen besproken, kan me voorstellen dat niet veel planners hiermee te maken hebben, je bent op deze manier ook meer een broker (handelaar) en dat vereist vaak meer skills dan een planner.

Jammer dat het daar zo lastig gaat in de UK. Hier had je gewoon kunnen zeggen dat ie voor het einde van het contract thuis had kunnen blijven en dat het daarna niet verlengd wordt.

PS. Ik heb het over Bulgaarse planners in een Bulgaars logistics centre tegen Bulgaars salaris. Oost Europeanen kunnen wel meer dan asperges steken en bollen pellen.
Seven.zondag 2 februari 2014 @ 13:31
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2014 13:13 schreef eight het volgende:

[..]

[..]

Dit is natuurlijk flauwekul. Enerzijds heb jij hem aangenomen ondanks een twijfelachtig CV. Bovendien verslechterd zijn functioneren terwijl hij juist vooruitgang dient te tonen.
Op zich ook wel logisch als hij een collega heeft met een mij-valt-niets-te-verwijten instelling.
Zijn falen is jouw falen.
Nah, ik vind echt dat hij keer op keer met hetzelfde argument komt, en die heb ik inmiddels al 20 keer weerlegd omdat alle andere planners wel goed functioneren ondanks de hoge werkdruk en rotcultuur.

Dat ik hem aangenomen heb, is omdat hij gelogen heeft over zijn vermogen met werkdruk om te gaan en omdat ik er vanuit ging dat zijn ervaring waardevol zou zijn. Dat laatste is inderdaad mijn fout en die fout zal ik niet meer maken. Helaas hadden we op dat moment geen goede sollicitanten dus hij kwam ondanks zijn twijfelachtige CV als beste uit de bus. Zeker een leermoment voor mij.

Zijn falen is mijn falen, daar kan ik het slechts ten dele mee eens zijn. Ten slotte zeg je hier dat ik in staat zou moeten zijn om een mongool goed te laten functioneren, terwijl John domweg het HBO denkvermogen mist dat nodig is voor deze functie.

Voorbeeldje: ik vertel John dat wij 2000 euro verdienen op een rit van Rome naar Utrecht. John boekt vervolgens een vrachtwagen die hem 2200 euro gaat kosten. Ik zie dit ruim op tijd, ik vraag hem waarom hij een vrachtwagen geboekt heeft die 200 euro teveel kost. Hij zegt daarop dat hij nooit gecheckt heeft wat wij erop verdienen. Hij heeft vervolgens nog 3 dagen om dit te veranderen. Ik herinner hem er nog een keer of 3-4 aan, stuur hem zelfs een e-mailtje 'Hi John, just noticed that the the trip from Rome to Utrecht has not been rebooked, please don't forget to check other options because there is still time to rebook this load.' Op de dag van vertrek schiet hij in actie, boekt een vrachtwagen voor 2000 euro maar vergeet daarbij dat als wij op de dag van vertrek cancellen, dat we dan 400 euro cancellation fee betalen en daar de fout bij de planner ligt, krijgen wij dit geld niet terug van onze klant. En zo zijn er dus dagelijks voorbeelden, dit was slechts een klein voorbeeldje met kleine gevolgen maar elke week wijs ik hem op ladingen die hele grote gevolgen hebben. Dus in mijn optiek is er het volgende gebeurd:

Weken on the job training waarbij zeker 20 keer benadrukt is dat wij x verdienen en dat wij daaronder moeten blijven. In deze periode is ook minstens 10-15 keer benadrukt dat de planner tot 14:00 de dag voor laden kan cancellen zonder kosten.
Tijdens de training die ik hem in de maanden erna heb gegeven heb ik hem minstens 50 keer gevraagd of hij gecheckt heeft hoeveel wij verdienen en wat hij uitgeeft. Verder heb ik hem zelf nog minstens 20 keer gewezen op cancellation fee en de regels daaromtrent.
Ik heb dit mondeling gedaan, via e-mail, door met hem zijn werk door te nemen en ook mijn leidinggevende heeft dit tot in den treure met hem besproken.
Aangaande dit specifieke geval heb ik hem mondeling en per e-mail meerdere malen aangegeven dat het scheef liep.
Dus ik kom tot de conclusie dat hij het verschil tussen kosten en opbrengst niet kan vertalen naar de planning.

Wat zou jij verbeteren aan bovenstaande? Ik ben wel degelijk geinteresseerd in andere standpunten en als supervisor vind ik ook dat het falen van mijn team een reflectie is op mijn kunnen.
Seven.zondag 2 februari 2014 @ 13:32
Overigens: John heeft al aangegeven bij een ander teamlid dat hij op zoek is naar ander werk. Hij is in de planning gerold vanuit zelf chauffeur zijn ooit, en dat wil hij weer gaan oppakken.
Wespensteekzondag 2 februari 2014 @ 13:32
quote:
2s.gif Op zondag 2 februari 2014 13:04 schreef Seven. het volgende:
Er zal geen rechter aan te pas komen, hij zit in zijn proeftijd.
quote:
Daarom heeft het hoger management een disciplinair onderzoek ingesteld, John wordt dinsdag per brief op de hoogte gesteld van dit onderzoek. Ik moet voor dit onderzoek een statement geven waarin ik aangeef wat ik heb gedaan om hem te begeleiden en wat de problemen precies zijn. Daarna gaat een onpartijdige derde (planning manager aan wie hij en ik niet rapporteren) onderzoeken en zijn bevindingen zullen doorslaggevend zijn. De verwachting is dat deze planning manager het eens zal zijn met reden tot ontslag.

Dus werkgever laat een andere leidinggevende onderzoek doen naar John en laat jou vertellen wat er allemaal is gebeurd. Probleem is alleen dat dat rapport dus niet nodig is om John's functioneren in kaart te brengen want hij zit in de proeftijd, wat zorgt dat de vraag opkomt waarvoor het rapport dan wel is bedoeld?
Seven.zondag 2 februari 2014 @ 13:36
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2014 13:25 schreef Fer het volgende:

[..]

Dit is wel een heel belangrijke graadmeter op zijn cv. In hoeverre heeft HRM je geholpen tijdens zijn job interview en zijn hier vragen over gesteld? Het is hun taak jouw als line-manager/supervisor hierin te ondersteunen. Het is dus onzin om nu te stellen dat het jouw schuld is.

Verder mag de werkdruk hoog zijn, dat is het overal in de logistieke sector, als John hier niet geschikt voor is moet ie gewoon weg. Heb je tijdens zijn job interview ook de financiële kant van het plannen besproken, kan me voorstellen dat niet veel planners hiermee te maken hebben, je bent op deze manier ook meer een broker (handelaar) en dat vereist vaak meer skills dan een planner.

Jammer dat het daar zo lastig gaat in de UK. Hier had je gewoon kunnen zeggen dat ie voor het einde van het contract thuis had kunnen blijven en dat het daarna niet verlengd wordt.

PS. Ik heb het over Bulgaarse planners in een Bulgaars logistics centre tegen Bulgaars salaris. Oost Europeanen kunnen wel meer dan asperges steken en bollen pellen.
Geen hulp van HR aangaande de sollicitatieprocedure. Financiele kant is benadrukt, we hebben aangegeven dat het eeen high profile rol is, dat deze rol min of meer de melkkoe is binnen dit contract en dat het bijzonder belangrijk is dat hij de kosten goed beheerst.

En die Oost Europese ontwikkeling: ik heb de indruk dat het momenteel harder toeslaat bij de chauffeurs maar zonder twijfel zullen veel distributiecentra zich verplaatsen op termijn. Wie weet, ik denk dat ik in Bulgarije ook wel zou kunnen aarden :P.
Seven.zondag 2 februari 2014 @ 13:38
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2014 13:32 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

[..]

Dus werkgever laat een andere leidinggevende onderzoek doen naar John en laat jou vertellen wat er allemaal is gebeurd. Probleem is alleen dat dat rapport dus niet nodig is om John's functioneren in kaart te brengen want hij zit in de proeftijd, wat zorgt dat de vraag opkomt waarvoor het rapport dan wel is bedoeld?
Wij mogen zijn proeftijd niet voortijdig beeindigen. Dat mag alleen tijdens een review, waarvan de eerste begin januari geweest is (dat zouden we eind december doen maar toen meldde hij zich ziek) en nu moeten we dus wachten tot begin maart. Dat willen we niet omdat het management ook wel in lijkt te zien dat hij gruwelijk veel geld verliest en het management beseft denk ik ergens ook wel dat ik niet noodgedwongen kan blijven plannen.
Seven.zondag 2 februari 2014 @ 13:39
quote:
2s.gif Op zondag 2 februari 2014 13:38 schreef Seven. het volgende:

[..]

Wij mogen zijn proeftijd niet voortijdig beeindigen. Dat mag alleen tijdens een review, waarvan de eerste begin januari geweest is (dat zouden we eind december doen maar toen meldde hij zich ziek) en nu moeten we dus wachten tot begin maart. Dat willen we niet omdat het management ook wel in lijkt te zien dat hij gruwelijk veel geld verliest en het management beseft denk ik ergens ook wel dat ik niet noodgedwongen kan blijven plannen.
Oh, we mogen ook geen vervanger zoeken zolang hij nog op zijn post is, dat speelt ook mee in het besluit. Vanaf het moment dat hij niet meer werkzaam is bij ons, kunnen we pas een sollicitatieprocedure opstarten.
Ferzondag 2 februari 2014 @ 13:42
Tja, iemand die op zoek is naar een baan zal altijd wel ja zeggen. Dan zien we later wel of het echt wel zo moeilijk is. Zie het als een les en probeer volgende keer een soort testje te bedenken van een case.

Daarnaast is het leuk om te zien dat HRM ook in buitenland faalt. Zij hadden hem moeten laten zweten om dat CV met iedere 2 jaar iets anders, wat volgens mij erger is dan een gat of ww.

Bulgarije :P ?? Ben je een jongen of val je echt van die grote goulash vretende, bier zuipende kerels met snorren?

w/
Seven.zondag 2 februari 2014 @ 13:43
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2014 13:13 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Of de andere collega die het verhaal van TS gaat aanhoren en dan moet rapporteren. Als die kritische vragen gaat stellen en TS geeft toe dat op zijn afdeling een belachelijke werkdruk is, de cultuur kut en hij iemand heeft aangenomen waarvan hij wist dat die niet functioneerde en dat TS dan ook nog niet in staat is als leidinggevende te voorkomen dat in de rustige tijd zijn medewerkers veel fouten maken. Dan kan John heel goed ontslag krijgen maar sluit ik niet uit dat John niet de enige is.
TS geeft in officiele rapporten en documenten natuurlijk niet toe dat de werkdruk belachelijk is en dat de cultuur kut is. Overigens is TS een zij en TS zou wel gek zijn om gemaakte fouten toe te geven in dit proces. Maar op fok wil ik dat allemaal best aangeven omdat ik hiervan wil leren.
Seven.zondag 2 februari 2014 @ 13:45
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2014 13:42 schreef Fer het volgende:
Tja, iemand die op zoek is naar een baan zal altijd wel ja zeggen. Dan zien we later wel of het echt wel zo moeilijk is. Zie het als een les en probeer volgende keer een soort testje te bedenken van een case.

Daarnaast is het leuk om te zien dat HRM ook in buitenland faalt. Zij hadden hem moeten laten zweten om dat CV met iedere 2 jaar iets anders, wat volgens mij erger is dan een gat of ww.

Bulgarije :P ?? Ben je een jongen of val je echt van die grote goulash vretende, bier zuipende kerels met snorren?

w/
Mja, we hadden nu eenmaal op korte termijn iemand nodig voor de rol :') . Volgende keer bedank ik ervoor en geef ik liever direct aan dat ik het zelf wel doe!! :')_!!! Dan zijn we in ieder geval geen half jaar kwijt.
Seven.zondag 2 februari 2014 @ 13:46
Hondjes uitlaten O+

:W
Ferzondag 2 februari 2014 @ 13:48
quote:
2s.gif Op zondag 2 februari 2014 13:46 schreef Seven. het volgende:
Hondjes uitlaten O+

:W
Dogging?
hottentotzondag 2 februari 2014 @ 13:49
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2014 13:13 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Of de andere collega die het verhaal van TS gaat aanhoren en dan moet rapporteren. Als die kritische vragen gaat stellen en TS geeft toe dat op zijn afdeling een belachelijke werkdruk is, de cultuur kut en hij iemand heeft aangenomen waarvan hij wist dat die niet functioneerde en dat TS dan ook nog niet in staat is als leidinggevende te voorkomen dat in de rustige tijd zijn medewerkers veel fouten maken. Dan kan John heel goed ontslag krijgen maar sluit ik niet uit dat John niet de enige is.
Ik ben soms een totale achterlijke, maar jij hebt ook je momenten dat ik mijn vraagtekens heb bij je motivatie om te posten.
Wespensteekzondag 2 februari 2014 @ 13:49
quote:
2s.gif Op zondag 2 februari 2014 13:43 schreef Seven. het volgende:

[..]

TS geeft in officiele rapporten en documenten natuurlijk niet toe dat de werkdruk belachelijk is en dat de cultuur kut is. Overigens is TS een zij en TS zou wel gek zijn om gemaakte fouten toe te geven in dit proces. Maar op fok wil ik dat allemaal best aangeven omdat ik hiervan wil leren.
Ga je dan liegen tegen de persoon die het onderzoek moet doen? Wat als John vervolgens wel duidelijk maakt dat de werkdruk belachelijk hoog is en de cultuur kut? Wat zei John overigens toen je vroeg wat jij kon doen om de problemen op te lossen?
eightzondag 2 februari 2014 @ 13:50
quote:
7s.gif Op zondag 2 februari 2014 13:31 schreef Seven. het volgende:

Wat zou jij verbeteren aan bovenstaande? Ik ben wel degelijk geinteresseerd in andere standpunten en als supervisor vind ik ook dat het falen van mijn team een reflectie is op mijn kunnen.
Heeft John al andere voorstellen gedaan op welke wijze hij het beste getrained kan worden? Aangezien hij degene is die moet presteren zou ik de bal volledig bij hem neerleggen aangaande de trainingsmethodes.
De kans bestaat dat hij zijn voorkeuren niet eerder heeft uitgesproken omdat hij gelijktijdig
ook afhankelijk is van je.
Indien hij met geen zinnige alternatieven komt dan weet je met zekerheid dat hij niet de juiste man is.
Wespensteekzondag 2 februari 2014 @ 13:51
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2014 13:49 schreef hottentot het volgende:

[..]

Ik ben soms een totale achterlijke, maar jij hebt ook je momenten dat ik mijn vraagtekens heb bij je motivatie om te posten.
Dat mag rustig natuurlijk. Als je daar vragen over hebt mag je ze rustig stellen, ik heb aan TS ook duidelijk proberen te maken dat mijn kritische vragen geen kwestie van pesten zijn maar ze kan beter die vragen hier krijgen en fout beantwoorden dan later op het werk.
eightzondag 2 februari 2014 @ 13:56
quote:
2s.gif Op zondag 2 februari 2014 13:36 schreef Seven. het volgende:

En die Oost Europese ontwikkeling: ik heb de indruk dat het momenteel harder toeslaat bij de chauffeurs maar zonder twijfel zullen veel distributiecentra zich verplaatsen op termijn. Wie weet, ik denk dat ik in Bulgarije ook wel zou kunnen aarden :P.
Ik denk dat het niet zo'n vaart zal lopen. Onze distributiecentra zijn toch van hoogstaande kwaliteit en met Rotterdam als haven staan we sterk. Een compleet distributiecentra overhevelen naar een ander land met een minder professionele cultuur is voor veel opdrachtgevers toch een brug te ver.

Bulgaars is overigens een best pittig taaltje :P
eightzondag 2 februari 2014 @ 14:04
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2014 13:42 schreef Fer het volgende:
Tja, iemand die op zoek is naar een baan zal altijd wel ja zeggen. Dan zien we later wel of het echt wel zo moeilijk is. Zie het als een les en probeer volgende keer een soort testje te bedenken van een case.

Daarnaast is het leuk om te zien dat HRM ook in buitenland faalt. Zij hadden hem moeten laten zweten om dat CV met iedere 2 jaar iets anders, wat volgens mij erger is dan een gat of ww.
Ligt er natuurlijk ook over welke periode dit is geweest.
We hebben 5 jaar economische crisis achter de rug en die heeft bij veel mensen flink wat sporen achtergelaten op het CV. Zeker als je uit de logistieke sector komt.
Ferzondag 2 februari 2014 @ 14:16
Ik vraag toch af waar die mening vandaan komt dat John dit planningswerk op een of andere manier wel goed zou kunnen leren. De ene planningsfunctie is de andere niet en zeker met een financiële component en krappe marges maakt het erg moeilijk en nauwkeurig werk. Ben dan ook van mening dat het een broker/trader moet zijn en geen planner.

Heb zelf ook meegemaakt dat een afgestudeerde HBO'r die geen werk kon krijgen, ging plannen. Hij snapte het na 3 maanden al beter andere planners met 10 jaar ervaring.
Ferzondag 2 februari 2014 @ 14:17
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2014 14:04 schreef eight het volgende:

[..]

Ligt er natuurlijk ook over welke periode dit is geweest.
We hebben 5 jaar economische crisis achter de rug en die heeft bij veel mensen flink wat sporen achtergelaten op het CV. Zeker als je uit de logistieke sector komt.
Er kan zeker een goede verklaring voor zijn, maar een hrm'r hoort deze boven water te krijgen en een line manager op dit soort zaken te wijzen en assisteren.
Dabomanzondag 2 februari 2014 @ 16:07
quote:
7s.gif Op zondag 2 februari 2014 13:31 schreef Seven. het volgende:

[..]

Nah, ik vind echt dat hij keer op keer met hetzelfde argument komt, en die heb ik inmiddels al 20 keer weerlegd omdat alle andere planners wel goed functioneren ondanks de hoge werkdruk en rotcultuur.

Dat ik hem aangenomen heb, is omdat hij gelogen heeft over zijn vermogen met werkdruk om te gaan en omdat ik er vanuit ging dat zijn ervaring waardevol zou zijn. Dat laatste is inderdaad mijn fout en die fout zal ik niet meer maken. Helaas hadden we op dat moment geen goede sollicitanten dus hij kwam ondanks zijn twijfelachtige CV als beste uit de bus. Zeker een leermoment voor mij.

Zijn falen is mijn falen, daar kan ik het slechts ten dele mee eens zijn. Ten slotte zeg je hier dat ik in staat zou moeten zijn om een mongool goed te laten functioneren, terwijl John domweg het HBO denkvermogen mist dat nodig is voor deze functie.

Voorbeeldje: ik vertel John dat wij 2000 euro verdienen op een rit van Rome naar Utrecht. John boekt vervolgens een vrachtwagen die hem 2200 euro gaat kosten. Ik zie dit ruim op tijd, ik vraag hem waarom hij een vrachtwagen geboekt heeft die 200 euro teveel kost. Hij zegt daarop dat hij nooit gecheckt heeft wat wij erop verdienen. Hij heeft vervolgens nog 3 dagen om dit te veranderen. Ik herinner hem er nog een keer of 3-4 aan, stuur hem zelfs een e-mailtje 'Hi John, just noticed that the the trip from Rome to Utrecht has not been rebooked, please don't forget to check other options because there is still time to rebook this load.' Op de dag van vertrek schiet hij in actie, boekt een vrachtwagen voor 2000 euro maar vergeet daarbij dat als wij op de dag van vertrek cancellen, dat we dan 400 euro cancellation fee betalen en daar de fout bij de planner ligt, krijgen wij dit geld niet terug van onze klant. En zo zijn er dus dagelijks voorbeelden, dit was slechts een klein voorbeeldje met kleine gevolgen maar elke week wijs ik hem op ladingen die hele grote gevolgen hebben. Dus in mijn optiek is er het volgende gebeurd:

Weken on the job training waarbij zeker 20 keer benadrukt is dat wij x verdienen en dat wij daaronder moeten blijven. In deze periode is ook minstens 10-15 keer benadrukt dat de planner tot 14:00 de dag voor laden kan cancellen zonder kosten.
Tijdens de training die ik hem in de maanden erna heb gegeven heb ik hem minstens 50 keer gevraagd of hij gecheckt heeft hoeveel wij verdienen en wat hij uitgeeft. Verder heb ik hem zelf nog minstens 20 keer gewezen op cancellation fee en de regels daaromtrent.
Ik heb dit mondeling gedaan, via e-mail, door met hem zijn werk door te nemen en ook mijn leidinggevende heeft dit tot in den treure met hem besproken.
Aangaande dit specifieke geval heb ik hem mondeling en per e-mail meerdere malen aangegeven dat het scheef liep.
Dus ik kom tot de conclusie dat hij het verschil tussen kosten en opbrengst niet kan vertalen naar de planning.

Wat zou jij verbeteren aan bovenstaande? Ik ben wel degelijk geinteresseerd in andere standpunten en als supervisor vind ik ook dat het falen van mijn team een reflectie is op mijn kunnen.
Ik kan me goed voorstellen dat dit strontvervelend is. Ik heb ook ooit een niet functionerende collega ingewerkt. Het was slopend, de meest simpel ogende zaken pakte hij niet goed op en het was aan mij (en soms een andere collega) om zijn troep op te ruimen. Soms ging het zelfs mis voor de ogen van klanten. Gelukkig was hij na 3 maanden weg, de halve afdeling had schijnbaar over hem geklaagd.
Seven.zondag 2 februari 2014 @ 22:18
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2014 13:49 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Ga je dan liegen tegen de persoon die het onderzoek moet doen? Wat als John vervolgens wel duidelijk maakt dat de werkdruk belachelijk hoog is en de cultuur kut? Wat zei John overigens toen je vroeg wat jij kon doen om de problemen op te lossen?
De persoon die het onderzoek doet weet precies hoe ik erin sta, ik heb bij hem minstens 10 keer aangegeven dat de cultuur niet OK is en dat de werkdruk belachelijk is.

John weet zelf niet goed wat hij nodig heeft. Ik heb hem een paar keer op de man af gevraagd hoe ik hem het beste kan helpen, waarop hij min of meer zijn schouders ophaalt. Vervolgens zegt hij tegen een andere collega dat ik hem te dicht op de huid zit, en dus teveel bemoei. Tja.. beetje tegenstrijdig.
Seven.zondag 2 februari 2014 @ 22:20
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2014 14:16 schreef Fer het volgende:
Ik vraag toch af waar die mening vandaan komt dat John dit planningswerk op een of andere manier wel goed zou kunnen leren. De ene planningsfunctie is de andere niet en zeker met een financiële component en krappe marges maakt het erg moeilijk en nauwkeurig werk. Ben dan ook van mening dat het een broker/trader moet zijn en geen planner.

Heb zelf ook meegemaakt dat een afgestudeerde HBO'r die geen werk kon krijgen, ging plannen. Hij snapte het na 3 maanden al beter andere planners met 10 jaar ervaring.
Ik werkte voorheen als planner bij een ander bedrijf, ik had enorm veel moeite met me aanpassen binnen dit bedrijf in het begin. En ik heb ook fouten gemaakt maar ik maak dezelfde fout hooguit 1 of 2 keer.
Wespensteekzondag 2 februari 2014 @ 22:20
quote:
2s.gif Op zondag 2 februari 2014 22:18 schreef Seven. het volgende:

[..]

De persoon die het onderzoek doet weet precies hoe ik erin sta, ik heb bij hem minstens 10 keer aangegeven dat de cultuur niet OK is en dat de werkdruk belachelijk is.

John weet zelf niet goed wat hij nodig heeft. Ik heb hem een paar keer op de man af gevraagd hoe ik hem het beste kan helpen, waarop hij min of meer zijn schouders ophaalt. Vervolgens zegt hij tegen een andere collega dat ik hem te dicht op de huid zit, en dus teveel bemoei. Tja.. beetje tegenstrijdig.
Nou doe in elk geval voorzichtig dat je zelf geen last krijgt van wat je vertelt.
Pietverdrietzondag 2 februari 2014 @ 22:38
Leg het bij HR neer
.SP.maandag 3 februari 2014 @ 10:59
Beetje lang, komt van achter inlog 'wall'

The Trouble With Hanging On To Workplace Misfits

It would be ideal if recruiting worked perfectly and all new hires were perfect assets to your specific workplace culture. But that’s not ever going to be the case. We humans are a widely varied bunch and every process — recruiting, onboarding, and management — is dictated by the uniqueness of the people involved.

So there are always going to be some new hires that in due time reveal themselves as inappropriate to the requirements and spirit of your workplace culture. And typically, all too often, these people are kept on and on and on until the inevitable has to happen. They must be let go. But usually this follows months and even years of team upheaval, manager distress and disappointment, and of course inadequate work ethic and output.

What’s the problem? Why is it so hard to pull the plug on these folks early on?

Three Key Management Traps:

1 - False Hope

You believed in the person when you agreed to hire him/her, so you want to give that person as much time and freedom to get acclimated and prove you were correct in your decision. You know it’s often challenging at first when someone joins an existing team or takes over for a leader that has now left the company or been promoted to new stature and greater responsibilities.

So you continue to hope that all will be well — in due time — even when the signals start to appear that it won’t. After all, you are terrifically busy and you don’t want to believe that you made a mistake and now have to let this person go and hire someone new. After all, that’s going to be a drag on your time AND on your ego AND on your professional reputation. 

2 - Not Wanting To Hurt Anyone’s Feelings

Most people would prefer to never hurt anyone’s feelings or upset the status quo. And business managers and supervisors are no different. So rather than bring up the evidence that someone is having a difficult time, or is acting out their dissatisfaction by coming late to meetings, refusing to be present in team meetings by monkeying around in their iphone, or routinely turning in their work after the deadline you wait, you put off the "big talk for small boys/girls."

And it just gets worse. And worse. And even worse. Until you absolutely have to take action or your entire team or company will be all over you to do something.

3 - Hating To Admit The Mistake In Hiring

It’s not just that you have to face having confrontational conversations with the misfit in question, you also have to come to terms with the fact tat you got it wrong during the recruiting process. And even if you inherited the person when their former manager left the company or got promoted, you still had faith that everything would work out.

But now there’s no room for turning a blind eye, hoping against hope that you will be redeemed as having made a good decision in bringing the person on and/or having hoped they will turn themselves around and become reformed. You must accept defeat and it feels terrible.

So what to do the next time!?

Three Management Misfit Musts

1 - Address Issues Immediately

The biggest mistake managers make is to wait to bring up problems. It gives both people a false sense of optimism that everything will be alright when it isn’t now and may never be. Nip problems in the bud, as they say, and you’ll be way ahead of the game when the person does step up to the plate OR they continue to spiral downhill making their exit a foregone conclusion.

2 - Allow Only One Second Chance

The second biggest mistake we see is managers waffling about what to do. They announce one thing ("You have to meet the next deadline or we’ll need to meet with HR.") and then do something else ("I appreciate that there was some difficulty in your family this past month, perhaps you can get everything on track now.") leaving the managee to believe they have many more options and/or chances going forward and therefore making the task of letting them go more prolonged and more painful—for both of you.

3 - Cut The Connection ASAP

We’ve seldom seen a PIP (performance improvement program) lead to someone turning it around and being able to stay on the job. We’re not saying never do it, but it’s cleaner and more in keeping with fair treatment to let the person go, allowing HR to take care of the specific details, so that the person can get on with their professional life and you can move on to recruit a more appropriate replacement. The sooner you can come to the conclusion that the person will not ever be a good culture fit, the better for everyone involved.

The key to moving forward with less pain and considerably reduced use of your precious time is to remember that almost never do people change their stripes in order to fit in where they don’t actually belong in the first place.

I look forward to hearing about your experiences with having to let misfits go.

(Photo: Ed Yourdon/Flickr)

Judith Sherven, PhD and her husband Jim Sniechowski, PhD http://JudithandJim.com have developed a penetrating perspective on people’s resistance to success, which they call The Fear of Being Fabuloustm. Recognizing the power of unconscious programming to always outweigh conscious desires, they assert that no one is ever failing—they are always succeeding. The question is, at what? To learn about how this played out in the life of Whitney Houston, check out their 6th book: http://WhatReally KilledWhitneyHouston.com

Contributors to the Huffington Post and currently working as consultants on retainer to LinkedIn providing executive coaching, leadership training and consulting as well as working with private clients around the world, they continually prove that when unconscious beliefs are brought to the surface, the barriers to greater success and leadership presence begin to fade away. They call it Overcoming the Fear of Being Fabulous http://OvercomingtheFearofBeingFabulous.com

Their 7th book "25 Power Speaking Tips" has just been published at: http://tinyurl.com/25PWRSPKGTips
Seven.woensdag 5 februari 2014 @ 23:03
quote:
0s.gif Op maandag 3 februari 2014 10:59 schreef .SP. het volgende:
Beetje lang, komt van achter inlog 'wall'

The Trouble With Hanging On To Workplace Misfits

It would be ideal if recruiting worked perfectly and all new hires were perfect assets to your specific workplace culture. But that’s not ever going to be the case. We humans are a widely varied bunch and every process — recruiting, onboarding, and management — is dictated by the uniqueness of the people involved.

So there are always going to be some new hires that in due time reveal themselves as inappropriate to the requirements and spirit of your workplace culture. And typically, all too often, these people are kept on and on and on until the inevitable has to happen. They must be let go. But usually this follows months and even years of team upheaval, manager distress and disappointment, and of course inadequate work ethic and output.

What’s the problem? Why is it so hard to pull the plug on these folks early on?

Three Key Management Traps:

1 - False Hope

You believed in the person when you agreed to hire him/her, so you want to give that person as much time and freedom to get acclimated and prove you were correct in your decision. You know it’s often challenging at first when someone joins an existing team or takes over for a leader that has now left the company or been promoted to new stature and greater responsibilities.

So you continue to hope that all will be well — in due time — even when the signals start to appear that it won’t. After all, you are terrifically busy and you don’t want to believe that you made a mistake and now have to let this person go and hire someone new. After all, that’s going to be a drag on your time AND on your ego AND on your professional reputation. 

2 - Not Wanting To Hurt Anyone’s Feelings

Most people would prefer to never hurt anyone’s feelings or upset the status quo. And business managers and supervisors are no different. So rather than bring up the evidence that someone is having a difficult time, or is acting out their dissatisfaction by coming late to meetings, refusing to be present in team meetings by monkeying around in their iphone, or routinely turning in their work after the deadline you wait, you put off the "big talk for small boys/girls."

And it just gets worse. And worse. And even worse. Until you absolutely have to take action or your entire team or company will be all over you to do something.

3 - Hating To Admit The Mistake In Hiring

It’s not just that you have to face having confrontational conversations with the misfit in question, you also have to come to terms with the fact tat you got it wrong during the recruiting process. And even if you inherited the person when their former manager left the company or got promoted, you still had faith that everything would work out.

But now there’s no room for turning a blind eye, hoping against hope that you will be redeemed as having made a good decision in bringing the person on and/or having hoped they will turn themselves around and become reformed. You must accept defeat and it feels terrible.

So what to do the next time!?

Three Management Misfit Musts

1 - Address Issues Immediately

The biggest mistake managers make is to wait to bring up problems. It gives both people a false sense of optimism that everything will be alright when it isn’t now and may never be. Nip problems in the bud, as they say, and you’ll be way ahead of the game when the person does step up to the plate OR they continue to spiral downhill making their exit a foregone conclusion.

2 - Allow Only One Second Chance

The second biggest mistake we see is managers waffling about what to do. They announce one thing ("You have to meet the next deadline or we’ll need to meet with HR.") and then do something else ("I appreciate that there was some difficulty in your family this past month, perhaps you can get everything on track now.") leaving the managee to believe they have many more options and/or chances going forward and therefore making the task of letting them go more prolonged and more painful—for both of you.

3 - Cut The Connection ASAP

We’ve seldom seen a PIP (performance improvement program) lead to someone turning it around and being able to stay on the job. We’re not saying never do it, but it’s cleaner and more in keeping with fair treatment to let the person go, allowing HR to take care of the specific details, so that the person can get on with their professional life and you can move on to recruit a more appropriate replacement. The sooner you can come to the conclusion that the person will not ever be a good culture fit, the better for everyone involved.

The key to moving forward with less pain and considerably reduced use of your precious time is to remember that almost never do people change their stripes in order to fit in where they don’t actually belong in the first place.

I look forward to hearing about your experiences with having to let misfits go.

(Photo: Ed Yourdon/Flickr)

Judith Sherven, PhD and her husband Jim Sniechowski, PhD http://JudithandJim.com have developed a penetrating perspective on people’s resistance to success, which they call The Fear of Being Fabuloustm. Recognizing the power of unconscious programming to always outweigh conscious desires, they assert that no one is ever failing—they are always succeeding. The question is, at what? To learn about how this played out in the life of Whitney Houston, check out their 6th book: http://WhatReally KilledWhitneyHouston.com

Contributors to the Huffington Post and currently working as consultants on retainer to LinkedIn providing executive coaching, leadership training and consulting as well as working with private clients around the world, they continually prove that when unconscious beliefs are brought to the surface, the barriers to greater success and leadership presence begin to fade away. They call it Overcoming the Fear of Being Fabulous http://OvercomingtheFearofBeingFabulous.com

Their 7th book "25 Power Speaking Tips" has just been published at: http://tinyurl.com/25PWRSPKGTips
Schuldig aan 1 en 2, ik heb al toegegeven dat we een fout hebben gemaakt door hem aan te nemen.

Update dan maar?

De knuppels van HR hebben een fout gemaakt. Nu moeten we met hem een improvement plan opstellen dus heel dat onderzoek gaat niet door. Vrijdag om tafel met John met SMART doelstellingen, tekenen. Dan heeft hij tot 28 februari de tijd om te verbeteren. We gaan weer met HR om tafel als blijkt dat John niet genoeg verbetering vertoont 'en dan gaan ze verder kijken wat de opties zijn'. In dat document staat dan weer niet dat het einde verhaal is als hij zijn doelstellingen niet haalt.

:{

Het gaat nog lang duren voor we van hem af zijn, ik schat dat hij minimaal zijn proeftijd uit kan dienen. We blijven vooral zo doorgaan, zijn ze nog eerder van mij af dan van hem :') !!!!!

:') x tienduizend.
Deshaindonderdag 6 februari 2014 @ 07:46
quote:
2s.gif Op woensdag 5 februari 2014 23:03 schreef Seven. het volgende:

[..]

Schuldig aan 1 en 2, ik heb al toegegeven dat we een fout hebben gemaakt door hem aan te nemen.
Als je nou van 'we' de stap kan maken naar 'ik' maak je een hele grote sprong in capabiliteit als leidinggevende.

Ik heb overigens een beeld voor ogen van een John die de hele dag zijn bureau onderkwijlt, je omschrijft hem zowat als een zwakzinnige. Zal toch niet echt zo zijn?
Kreatordonderdag 6 februari 2014 @ 08:52
Als je dit soort vragen op een forum als fok moet stellen, dan zit je zelf overduidelijk in een verkeerde functie.

quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 12:04 schreef Seven. het volgende:
We zijn sinds september in een nieuwe structuur begonnen dus supervisor is een relatief nieuwe rol. Dat schept voor mij veel mogelijkheden want ik ben verbaal veel sterker dan de andere supervisors. Ik geef de rol in hoge mate zelf vorm, en daar ben ik me scherp van bewust.
Verder dan deze post kwam ik overigens niet. Toen kwam er wat braaksel naar boven. Je vindt jezelf veel te geweldig, terwijl je niet meer bent dan een meewerkend 'voorman'. Je hebt kennelijk totaal geen sociale vaardigheden en 0,0 ervaring met 'supervisor' zijn.
Ik snap wel dat John zich continu ziekmeldt als ik je reacties bekijk.

[ Bericht 81% gewijzigd door Kreator op 06-02-2014 09:04:06 ]
drWhodonderdag 6 februari 2014 @ 09:26
quote:
14s.gif Op donderdag 6 februari 2014 08:52 schreef Kreator het volgende:
Als je dit soort vragen op een forum als fok moet stellen, dan zit je zelf overduidelijk in een verkeerde functie.

[..]

Verder dan deze post kwam ik overigens niet. Toen kwam er wat braaksel naar boven. Je vindt jezelf veel te geweldig, terwijl je niet meer bent dan een meewerkend 'voorman'. Je hebt kennelijk totaal geen sociale vaardigheden en 0,0 ervaring met 'supervisor' zijn.
Ik snap wel dat John zich continu ziekmeldt als ik je reacties bekijk.
Oh nee, iemand steekt boven het maaiveld uit! Oh, en ziekmelden als je niet ziek bent is natuurlijk altijd fout. Veel bedrijven in de UK hebben gelukkig een HR policy waarbij je mensen die continu ziek zijn en geen verbetering willen tonen (dus niet voor chronisch/ernstig zieken) via een disciplinair proces de deur uit kan werken. En geloof me, dat werkt.

Terug naar de case. Helaas is HR hier vaak terughoudend in, heb ik ook gehad, die willen namelijk niet al te veel gedoe en dit soort zaken is natuurlijk lastig. Ze dekken zich het liefst 200% in. Gewoon doorgaan, SMART targets is de enige juiste stap, dan heb je straks tenminste een objectieve manier om te beoordelen.
drWhodonderdag 6 februari 2014 @ 09:29
quote:
14s.gif Op donderdag 6 februari 2014 08:52 schreef Kreator het volgende:
Als je dit soort vragen op een forum als fok moet stellen, dan zit je zelf overduidelijk in een verkeerde functie.
Dit nog niet eens gezien. Het is natuurlijk absolute onzin dat je in een nieuwe functie direct alles weet. Zeker bij dit soort lastige zaken is het altijd handig om zo veel mogelijk informatie in te winnen, zeker als je HR team niet hulpvaardig is.
Deshaindonderdag 6 februari 2014 @ 09:32
quote:
0s.gif Op donderdag 6 februari 2014 09:29 schreef drWho het volgende:

[..]

Dit nog niet eens gezien. Het is natuurlijk absolute onzin dat je in een nieuwe functie direct alles weet. Zeker bij dit soort lastige zaken is het altijd handig om zo veel mogelijk informatie in te winnen, zeker als je HR team niet hulpvaardig is.
Ik heb sinds ik hier regelmatig posts van TS over lees een heel ander beeld van transportplanners gekregen. Ik dacht altijd dat het een functie was waar je met een beetje gezond verstand en een redelijke werkethiek best ver kon komen, nu denk ik dat je een afgestudeerd raketgeleerde moet zijn om wat transporten in te plannen.
drWhodonderdag 6 februari 2014 @ 09:34
quote:
0s.gif Op donderdag 6 februari 2014 09:32 schreef Deshain het volgende:

[..]

Ik heb sinds ik hier regelmatig posts van TS over lees een heel ander beeld van transportplanners gekregen. Ik dacht altijd dat het een functie was waar je met een beetje gezond verstand en een redelijke werkethiek best ver kon komen, nu denk ik dat je een afgestudeerd raketgeleerde moet zijn om wat transporten in te plannen.
Niet relevant. TS heeft er eentje in het team die het niet kan en daar moet ze van af. Dat is het probleem.
Deshaindonderdag 6 februari 2014 @ 09:44
quote:
0s.gif Op donderdag 6 februari 2014 09:34 schreef drWho het volgende:

[..]

Niet relevant. TS heeft er eentje in het team die het niet kan en daar moet ze van af. Dat is het probleem.
Wel relevant, het werk is niet dusdanig gecompliceerd dat een goede supervisor het niet kan bijbrengen aan een gekwalificeerd iemand (naar eigen inzicht zelfs) tenzij de medewerker gewoon ongemotiveerd is om verandering aan te brengen (mogelijk zelfs door de werkdruk en verrotte cultuur).

In dergelijke situaties wordt je kans op verlies groter naarmate je langer je best doet om je eigen fouten in deze te maskeren.

Vooraf een balans creëren tussen de realiteit en het ideaal van een situatie is dé uitdaging bij sollicitaties, ook de werkgever heeft dingen niet correct voorgesteld (of stond er in de vacature "wie komt er onder immense druk in een kutsfeer en kutcultuur gezellig bij ons werken"?) waardoor je dus idd niet zomaar van iemand af kan als een gebruiksvoorwerp. Als leidinggevende dus de verantwoordelijkheid om omstandigheden te scheppen waarbij je medewerkers optimaal kunnen floreren. Leidinggeven gaat niet alleen naar beneden de organisatie in, je moet ook voor de mensen onder je de belangen de organisatie in naar boven kunnen sturen.
Kreatordonderdag 6 februari 2014 @ 09:46
quote:
0s.gif Op donderdag 6 februari 2014 09:26 schreef drWho het volgende:
Oh nee, iemand steekt boven het maaiveld uit!
Ik manage 6 vestigingen van een bedrijf, inclusief personeel. Steek ik er nu ook bovenuit? :').

Er is niks moeilijks aan. Je moet alleen wel social skills hebben. 'meewerkende teamleiders' zijn de ergste mensen die ik ooit heb meegemaakt. Ze denken dat ze baas zijn, maar zijn het niet. Ze denken dat ze in hun functie het gewone werk niet meer hoeven te doen, maar dat is niet zo.
TS zit al 100 jaar op fok en dat weegt ook wel mee in mijn mening. Klassiek geval van zelfoverschatting.
Opercdonderdag 6 februari 2014 @ 13:16
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 februari 2014 11:13 schreef Seven. het volgende:

Afgaande op de OP, zou jij hem in mijn positie ontslaan? Ik vind het een kutsituatie omdat hij niet 1,2,3 aan een andere baan kan komen,
Zou je dan niet juist verwachten dat hij 100% zijn best doet? Er zijn 2 opties:
1. Hij doet niet 100% zijn best -> Geen reden om medelijden te hebben dus.
2. Hij doet wel 100% zijn best, maar het lukt gewoon niet. -> Moeilijk, maar als bedrijf ben je geen liefdadigheidsinstelling en volgens jou lijdt de ontwikkeling van anderen hieronder, ook een reden om het dienstverband te stoppen dus.

EDIT: paar pagina's gemist zie ik. :X
Seven.donderdag 6 februari 2014 @ 23:33
quote:
14s.gif Op donderdag 6 februari 2014 08:52 schreef Kreator het volgende:
Als je dit soort vragen op een forum als fok moet stellen, dan zit je zelf overduidelijk in een verkeerde functie.

[..]

Verder dan deze post kwam ik overigens niet. Toen kwam er wat braaksel naar boven. Je vindt jezelf veel te geweldig, terwijl je niet meer bent dan een meewerkend 'voorman'. Je hebt kennelijk totaal geen sociale vaardigheden en 0,0 ervaring met 'supervisor' zijn.
Ik snap wel dat John zich continu ziekmeldt als ik je reacties bekijk.
Hoi Krea!

:*

:W
Seven.donderdag 6 februari 2014 @ 23:37
quote:
0s.gif Op donderdag 6 februari 2014 09:32 schreef Deshain het volgende:

[..]

Ik heb sinds ik hier regelmatig posts van TS over lees een heel ander beeld van transportplanners gekregen. Ik dacht altijd dat het een functie was waar je met een beetje gezond verstand en een redelijke werkethiek best ver kon komen, nu denk ik dat je een afgestudeerd raketgeleerde moet zijn om wat transporten in te plannen.
Helemaal niet maar HBO denkniveau heb je er doorgaans wel voor nodig. Het is dag in dat uit problemen oplossen, vaak onder enorme druk de juiste beslissingen nemen en je moet constant bewust bezig zijn met wat je verdient op een rit en wat je uitgeeft. Dat kostenplaatje kwam trouwens bij mijn vorige werkgever helemaal niet naar voren, daar werd dat gedaan voor de planners (en vrijwel alle administratie die erbij komt kijken), maar daar was je wel constant bezig met uitvogelen waarom chauffeur Pietje drie kwartier te laat was. Dus het ligt er nogal aan waar je werkgever de focus legt.
Seven.vrijdag 7 februari 2014 @ 00:01
quote:
0s.gif Op donderdag 6 februari 2014 09:44 schreef Deshain het volgende:

[..]

Wel relevant, het werk is niet dusdanig gecompliceerd dat een goede supervisor het niet kan bijbrengen aan een gekwalificeerd iemand (naar eigen inzicht zelfs) tenzij de medewerker gewoon ongemotiveerd is om verandering aan te brengen (mogelijk zelfs door de werkdruk en verrotte cultuur).

In dergelijke situaties wordt je kans op verlies groter naarmate je langer je best doet om je eigen fouten in deze te maskeren.

Vooraf een balans creëren tussen de realiteit en het ideaal van een situatie is dé uitdaging bij sollicitaties, ook de werkgever heeft dingen niet correct voorgesteld (of stond er in de vacature "wie komt er onder immense druk in een kutsfeer en kutcultuur gezellig bij ons werken"?) waardoor je dus idd niet zomaar van iemand af kan als een gebruiksvoorwerp. Als leidinggevende dus de verantwoordelijkheid om omstandigheden te scheppen waarbij je medewerkers optimaal kunnen floreren. Leidinggeven gaat niet alleen naar beneden de organisatie in, je moet ook voor de mensen onder je de belangen de organisatie in naar boven kunnen sturen.
Het duurt wel een maand of 6 tot een jaar voor iemand echt fatsoenlijk ingewerkt is, ik denk dat je dat onderschat. Helaas wordt iedereen in het diepe geflikkerd bij aanvang (ik kreeg mijn login en een uurtje uitleg over het planningssysteem uit het jaar nul).

Sinds ik begon als supervisor heb ik altijd moeten plannen wegens ziekte/vakanties/training op twee weken na. Binnen ons bedrijf komen we standaard 4 a 5 planners tekort, de huidige ploeg kan het net aan in rustige tijden (eerste zes maanden van het jaar). Dat is heel bewust het beleid dat gevoerd wordt vanuit de directie. De Japanse oorsprong zal er ook wel aan ten grondslag liggen. Dat zijn zaken waar ik niets aan kan veranderen.

Er zijn wel dingen die ik voor elkaar gekregen heb voor mijn team. Ze hebben allemaal het salaris dat ik kreeg toen ik planner was (dit was zeer ongelijk verdeeld). Hoger management is bezig met een fatsoenlijk opleidingsplan voor alle nieuwe starters omdat ik dat wilde. Er is nu vervanging en verdeling van de werkdruk als iemand op vakantie gaat omdat ik dat geregeld heb voor mijn eigen team, dat werkt best goed en dus is het uitgerold naar de andere teams. Alle werkdruk komt binnen via e-mail en dus heb ik geregeld dat alle teams een gedeelde inbox hebben zodat teamleden elkaars e-mails kunnen zien en dus elkaar kunnen helpen. Mijn andere twee planners helpen elkaar vrijwel elke dag op die manier en werken heel goed samen. Omdat ze elkaar helpen, hoef ik voor hen niet te plannen, ik zorg alleen dat ik beschikbaar ben voor vragen en ik vertel zo vaak mogelijk dat ze goed bezig zijn.

Ik ben niet 'De Werkgever' hier. Ik maak het beleid niet, ik probeer er gewoon het beste van te maken maar ik ben sterk beperkt in de middelen en vooral de tijd die ik heb. De werkgever is inderdaad bepaald niet oprecht in de advertentie, ik was zeer teleurgesteld na een week of 2. Ik ben stom geweest door Joh zijn training over te laten aan de vertrekkende planner die nu zelf supervisor is. Vandaag heb ik hem een uur uitleg gegeven over hoe hij snel en foutloos zijn planning voor een week in orde kan brengen, blijkbaar ging er een wereld voor hem open. Ik kies er zelf niet voor om te plannen, dit is door de general manager opgelegd omdat John veel te veel fouten maakt.
Seven.vrijdag 7 februari 2014 @ 00:24
quote:
14s.gif Op donderdag 6 februari 2014 09:46 schreef Kreator het volgende:

[..]

Ik manage 6 vestigingen van een bedrijf, inclusief personeel. Steek ik er nu ook bovenuit? :').

Er is niks moeilijks aan. Je moet alleen wel social skills hebben. 'meewerkende teamleiders' zijn de ergste mensen die ik ooit heb meegemaakt. Ze denken dat ze baas zijn, maar zijn het niet. Ze denken dat ze in hun functie het gewone werk niet meer hoeven te doen, maar dat is niet zo.
TS zit al 100 jaar op fok en dat weegt ook wel mee in mijn mening. Klassiek geval van zelfoverschatting.
Dit snap ik niet goed.

De valkuil van meewerkend teamleider is dat ze alleen maar focussen op meewerken. Dat heb ik gezien aan de vorige planning managers, die waren alleen maar bezig met plannen en daardoor zijn de problemen alleen maar groter geworden. Daardoor is er geen trainingsplan voor nieuwe starters, daardoor zijn er geen heldere regels omtrent vervanging. En ze waren inderdaad bepaald niet 'de baas', ik veegde mijn voeten aan die twee.

Mijn rol behoort te bestaan uit aansturen (voornamelijk op KPI's), en slechts meewerken ter vervanging (theoretisch 4 maanden per jaar). Ik heb echter sinds mijn doorgroei nog nooit een volledig werkend team gehad wegens:

-ziekte/verlof (2 maanden in totaal)
-training John (2 maanden)
-meer dan een maand waarin mijn planner toegewezen werd aan een ander team
-in 6 maanden heb ik nog geen kans gehad om ook anderen te trainen op John zijn rol
-er is dus niemand anders die hem momenteel kan vervangen buiten mijzelf

Ik begin over 2/3 weken met mijn andere planners trainen op Johns rol, zodat ik mezelf er makkelijker aan kan onttrekken. En wat je zegt over social skills: ja, ik ben nogal zelfverzekerd op mijn werk maar dat wil ook weer niet zeggen dat ik een tiran ben :') .
Seven.vrijdag 7 februari 2014 @ 00:36
quote:
0s.gif Op donderdag 6 februari 2014 07:46 schreef Deshain het volgende:

[..]

Als je nou van 'we' de stap kan maken naar 'ik' maak je een hele grote sprong in capabiliteit als leidinggevende.

Ik heb overigens een beeld voor ogen van een John die de hele dag zijn bureau onderkwijlt, je omschrijft hem zowat als een zwakzinnige. Zal toch niet echt zo zijn?
Ik was niet de enige die hem aangenomen heeft, daar was mijn direct leidinggevende ook bij betrokken. Dus 'we' is zowel zij als ik.

En John is geen zwakzinnige maar ik schat zijn intelligentie in op MBO niveau. Prima kerel, je kunt er hele leuke gesprekken mee hebben, fijn teamlid maar hij legt bepaalde verbanden niet of totaal verkeerd. Nieuwelingen zonder ervaring snappen binnen een week dat je op een lading van Rome naar Helsinki 4000 euro verdient en dat je dus minder dan dat uit moet geven, of dit op zijn minst met je leidinggevende bespreekt (je kunt onderhandelen, je kunt pallets van een andere klant toevoegen om meer dan 4000 euro te verdienen.. dit zijn basisprincipes die elke planner hoort te kennen, zeker ervaren planners). John geeft 5500 euro uit zonder blikken of blozen en zegt dan achteraf dat hij 'vergeten was te checken hoeveel winst hij had'. Onderhandelen of pallets toevoegen is nooit in hem opgekomen. Dit was 4 weken geleden, hij was toen 5 maanden in dienst.
Seven.zaterdag 8 maart 2014 @ 23:52
Update dan maar?

Sinds dit topic ben ik serieus bezig geweest met John trainen. Veel tijd aan besteed, hem veel geholpen en vooral voor veel fouten behoedt. Dit alles wordt mij niet in dank afgenomen, John reageert vrijwel niet op mijn vragen, opmerkingen, tips en als ik een update wil hebben aangaande zaken waarover ik rapporteer, dan krijg ik domweg geen reactie. Hij is nu vaak ronduit onbeleefd ('John?' 'WHAT') , zegt geen goeiemorgen meer en noem maar op (zal mij an sich de reet roesten trouwens).

Dus de zaken zijn verslechterd. John stuurde een paar weken geleden een mailtje naar mijn manager. 'Can I see you later today about handing in my notice' *O* maar in het gesprek zelf bleek dat slechts een dreigement -O- . John zei 'I can never please my supervisor' (klopt wel, ik ben kritisch en omdat ik absoluut geen vertrouwen heb in hem, dubbelcheck ik veel van zijn werk en ik spoor elke dag minstens 2-3 grote fouten op). Hij zegt ook dat ik hem anders behandel dan de rest. Ook dat klopt, ik focus al mijn aandacht op hem, en dat levert veel negativiteit op. Hij kan in ieder geval niet meer zeggen dat ik niet beschikbaar ben voor hulp. Ik moet hem elke dag herinneren aan bepaalde dingen, je zou denken dat je na 4 maanden automatisch gaat denken 'OK, dit hoort dus bij mijn dagelijkse verantwoordelijkheden' maar John lijkt het niet te snappen. Ik ben eigenlijk minstens 5 uur per dag bezig met zijn reet afvegen.

Ik ben dus ook met het management gaan praten om te zeggen dat ik een schadeclaim aan voelde komen, en dat ik sterk de indruk krijg dat hij aan het opbouwen is richting een rechtzaak. Niet dat hij dat noodzakelijkerwijs zou doen, maar als een soort van 'je weet nooit' strategie. Ik heb gezegd dat ik hem niet meer direct aan wilde sturen omdat hij domweg afwacht tot hij zich ziek kan melden etc. Hier waren ze het mee eens en dus zou mijn manager hem wel even aansturen. Binnen 2 dagen kwam ze tot de conclusie dat hij een idioot is en dat hij met grote spoed uit zijn huidige rol gehaald moet worden omdat die rol te belangrijk is.

John werkt nog een week in mijn team omdat ik volgende week een paar dagen voor zaken naar Milaan ga (nieuw project dat volledig dreigt te ontsporen mede dankzij Johns onkunde). Als ik terugkom, plan ik zelf een week, daarna ga ik waarschijnlijk voor zaken een week naar Rome (voornamelijk omdat John er zo'n gruwelijke teringbende van gemaakt heeft dus ik moet nu met de witte vlag uitvogelen hoe zaken er daar nu echt aan toe gaan). Dus ik krijg een laptop mee en ga ter plaatse de de planning doen. En dan begint mijn geheime wapen Sarah in John's rol. Sarah is een ervaren planner uit mijn eigen team. Sarah wordt vervangen door Michael, een jonge hond van 21 die maandag start in mijn team start zodat Sarah hem een week kan trainen terwijl ik in Milaan zit. Voor Italie hebben we een zwaargewicht nodig met alle veranderingen en zodra Sarah zelfstandig is (ik verwacht dat ze het meeste binnen 2-3 weken wel oppikt) kan ik me richten op Michael die heel wat vorming nodig zal hebben. Voor hem heb ik een trainingsplan opgesteld.

John zal naar een ander team verhuizen, ondertussen probeert hij uit alle macht Sarah te demotiveren door te zeggen dat hij blij zal zijn als hij van rol verandert. In zijn nieuwe rol heeft hij minder contact met klanten, dus dat is voor hem beter. Echter, hij zal meer aandacht voor details moeten hebben, veel meer moeten updaten en verschillende dingen 100x moeten checken. Hoe dan ook, het zal mijn probleem niet meer zijn.

*O*

[ Bericht 4% gewijzigd door Seven. op 09-03-2014 00:01:46 ]
Pietverdrietzaterdag 8 maart 2014 @ 23:54
Whatever happend to, your hired, your fired?
Seven.zondag 9 maart 2014 @ 00:03
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 maart 2014 23:54 schreef Pietverdriet het volgende:
Whatever happend to, your hired, your fired?
Binnen dit bedrijf moet iemand eerst een kans krijgen om zijn proeftijd lekker aan te prutsen, dan moet die proeftijd verlengd worden en al die tijd moeten er minstens 3-4 actieplannen geschreven en ondertekend zijn door de werknemer om HR in te dekken.
Seven.zondag 9 maart 2014 @ 00:13
Oh ja: ik hoefde zowaar een week niet te plannen! John heeft zich vorige week nog een dag afgemeld omdat de zoon van zijn vriendin een auto-ongelukje had gehad (die zoon is 28 en hoefde niet eens naar het ziekenhuis!!!!). Maar afgelopen week was iedereen in da house.

Was leuk :* . Kon ik me bezig houden met mijn echte werk, gelijk wat tijd genomen met mijn andere planners om een paar van hun ideeen uit te werken en mijn eigen achterstallige rommel op te ruimen. Als alles volgens plan gaat, dan is het nog een maandje afzien met noodgedwongen zelf plannen. En dan kan mijn echte werk beginnen.
Ferzondag 9 maart 2014 @ 00:14
Lol, en dan vinden ze dat 3 tijdelijke contracten in Nederland nog niet flexibel genoeg is. Hier kom je gewoon nooit vanaf, terwijl hij er pas een paar maanden zit.

Maar schrik niet, als je een aantal jaar hier werkt, merk je dat de meeste mensen in dit soort posities dezelfde soort capaciteiten hebben als John. Duurde even voordat ik erachter kwam, maar het was best shocking.
Pietverdrietzondag 9 maart 2014 @ 09:09
quote:
10s.gif Op zondag 9 maart 2014 00:03 schreef Seven. het volgende:

[..]

Binnen dit bedrijf moet iemand eerst een kans krijgen om zijn proeftijd lekker aan te prutsen, dan moet die proeftijd verlengd worden en al die tijd moeten er minstens 3-4 actieplannen geschreven en ondertekend zijn door de werknemer om HR in te dekken.
WTF
Waarom? Om zeker te zijn dat je prutsers binnen houdt en kwaliteit gillend wegrend?
Seven.zondag 9 maart 2014 @ 09:58
quote:
0s.gif Op zondag 9 maart 2014 00:14 schreef Fer het volgende:
Lol, en dan vinden ze dat 3 tijdelijke contracten in Nederland nog niet flexibel genoeg is. Hier kom je gewoon nooit vanaf, terwijl hij er pas een paar maanden zit.

Maar schrik niet, als je een aantal jaar hier werkt, merk je dat de meeste mensen in dit soort posities dezelfde soort capaciteiten hebben als John. Duurde even voordat ik erachter kwam, maar het was best shocking.
Nou ja, ik heb hem uit mijn team gewerkt door dat gesprek waarin ik aangaf dat ik hem niet meer aan wilde sturen wegens het risico. Wat ze verder met hem doen moeten ze lekker zelf weten.
Seven.zondag 9 maart 2014 @ 10:01
quote:
1s.gif Op zondag 9 maart 2014 09:09 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

WTF
Waarom? Om zeker te zijn dat je prutsers binnen houdt en kwaliteit gillend wegrend?
Ik vermoed dat ze in het verleden succesvol aangeklaagd zijn voor unfair dismissal door iemand in zijn proeftijd en dus moeten wij dit behandelen alsof John al een vast contract heeft en zijn proeftijd voorbij is.
Geraltzondag 9 maart 2014 @ 10:15
quote:
7s.gif Op zondag 9 maart 2014 09:58 schreef Seven. het volgende:

[..]

Nou ja, ik heb hem uit mijn team gewerkt door dat gesprek waarin ik aangaf dat ik hem niet meer aan wilde sturen wegens het risico. Wat ze verder met hem doen moeten ze lekker zelf weten.
Zit je lekker op je eilandje? :')

Godsklere man; zo iemand kost geld en dan moet je niet blij zijn als ie uit je team gehaald wordt. Je moet pas blij zijn als ze zo iemand buiten flikkeren.

Maar nee, het gaat helemaal niet om de winst (of verlies) wat hij maakt; het gaat weer puur over je eigen KPI's en zonder John zijn die waarschijnlijk wel gewoon te halen.

Sjongejonge zeg :X
Geraltzondag 9 maart 2014 @ 10:17
Ik heb een grafhekel aan die eilandjescultuur wat tegenwoordig welhaast overal heerst :r

Iedereen zit maar krampachtig zn eigen eilandje te verdedigen en wat op al die andere eilandjes gebeurd is niet zijn/haar zorg, want dat is iemand anders zijn/haar eilandje.

:X
Seven.zondag 9 maart 2014 @ 10:24
quote:
13s.gif Op zondag 9 maart 2014 10:15 schreef Geralt het volgende:

[..]

Zit je lekker op je eilandje? :')

Godsklere man; zo iemand kost geld en dan moet je niet blij zijn als ie uit je team gehaald wordt. Je moet pas blij zijn als ze zo iemand buiten flikkeren.

Maar nee, het gaat helemaal niet om de winst (of verlies) wat hij maakt; het gaat weer puur over je eigen KPI's en zonder John zijn die waarschijnlijk wel gewoon te halen.

Sjongejonge zeg :X
Stel je niet aan man :') , natuurlijk was ik blijer geweest als hij buiten gelegen had maar helaas zit dat er momenteel niet in. Maar als je het topic had doorgelezen zit ik door zijn gepruts dicht tegen een burnout aan (nou ja, eigenlijk komt dat doordat het management hem veel te lang op mijn team aan heeft laten modderen ondanks mijn advies). Dus ja, ik ben blij dat hij mijn probleem niet meer is. Ik kan nu investeren in mijn hele team en mijn echte werk doen.

Het spijt me dat ik, in dit topic dat vooral over mezelf gaat, niet even aanstipte dat ik het vooral voor het bedrijf kut vind.
Seven.zondag 9 maart 2014 @ 10:25
quote:
15s.gif Op zondag 9 maart 2014 10:17 schreef Geralt het volgende:
Ik heb een grafhekel aan die eilandjescultuur wat tegenwoordig welhaast overal heerst :r

Iedereen zit maar krampachtig zn eigen eilandje te verdedigen en wat op al die andere eilandjes gebeurd is niet zijn/haar zorg, want dat is iemand anders zijn/haar eilandje.

:X
Lees even het hele topic en dan snap je zelf ook wel dat het hoger management deze cultuur zelf voedt en uitdraagt.
Geraltzondag 9 maart 2014 @ 10:25
quote:
14s.gif Op zondag 9 maart 2014 10:25 schreef Seven. het volgende:

[..]

Lees even het hele topic en dan snap je zelf ook wel dat het hoger management deze cultuur zelf voedt en uitdraagt.
Dat kan wel zijn, maar dan hoef ik het er nog niet mee eens te zijn :+
Pietverdrietzondag 9 maart 2014 @ 10:26
quote:
3s.gif Op zondag 9 maart 2014 10:25 schreef Geralt het volgende:

[..]

Dat kan wel zijn, maar dan hoef ik het er nog niet mee eens te zijn :+
Punt is dat je nogal verwijtend uit de hoek kwam
Seven.zondag 9 maart 2014 @ 10:27
quote:
3s.gif Op zondag 9 maart 2014 10:25 schreef Geralt het volgende:

[..]

Dat kan wel zijn, maar dan hoef ik het er nog niet mee eens te zijn :+
Ik ben het er ook niet mee eens, maar goed..

Trouwens, de kans dat we hem kunnen ontslaan in zijn proeftijd is vele malen groter als hij op een ander team ook faalt en met die verwachting wordt hij dan ook overgeplaatst.
Geraltzondag 9 maart 2014 @ 10:27
quote:
1s.gif Op zondag 9 maart 2014 10:26 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Punt is dat je nogal verwijtend uit de hoek kwam
Ja nou en dus?
Seven.zondag 9 maart 2014 @ 10:32
quote:
14s.gif Op zondag 9 maart 2014 10:27 schreef Geralt het volgende:

[..]

Ja nou en dus?
Punt is dat het niet eerlijk was. In mijn positie doe ik het gezien de omstandigheden eigenlijk heel goed, ik ben de enige supervisor die op de werkvloer juist wel bezig is met samenwerken en het afbreken van de eilandjescultuur. Dat ik blij ben dat iemand die mij tegenwerkt overgeplaatst wordt is niet meer dan logisch en heeft eigenlijk weinig met de eilandjescultuur te maken. Het heeft alles met mij te maken want ik ben doodongelukkig op mijn werk omdat ik mijn werk niet kan doen.
Ferzondag 9 maart 2014 @ 11:26
quote:
15s.gif Op zondag 9 maart 2014 10:17 schreef Geralt het volgende:
Ik heb een grafhekel aan die eilandjescultuur wat tegenwoordig welhaast overal heerst :r

Iedereen zit maar krampachtig zn eigen eilandje te verdedigen en wat op al die andere eilandjes gebeurd is niet zijn/haar zorg, want dat is iemand anders zijn/haar eilandje.

:X
Niet zo aanstellen, zo gaat het tegenwoordig bij ieder middelgroot bedrijf er aan toe. Je KPI's halen en er iedere keer weer een mooie dag van maken, verder moet je niet kijken.
Seven.donderdag 29 mei 2014 @ 23:22
Update!

We stonden op het punt om alsnog een disciplinair onderzoek tegen John in te stellen. Dit keer omdat hij voor een vrachtwagen naar Turkije geen export documenten nodig had geregeld. Dit alles kwam aan het licht tegen de tijd dat de vrachtwagen in bulgarije was. Met alle wachttijd en de extra kilometers (de hele lading moest terug naar Milaan, dik 2 dagen rijden) was het kostenplaatje om en nabij 5000 euro bovenop de 5000 euro die wij voor zo'n trip betalen. De vracht was VEEL te laat, hij heeft niemand op de hoogte gesteld en mijn managers manager moest eraan te pas komen om door middel van een rapport de klant gerust te stellen.

Verder deed hij het in het andere team ook heel slecht dus eindelijk besloot het management om dit serieus te nemen.

De brief zou op maandag op de bus gaan, op vrijdag kwam John zijn ontslag indienen. Hij werkt sinds 3 of 4 weken als vrachtwagenchauffeur, hoop dat hij het naar zijn zin heeft.

Mijn werk is weer leuk! Ik krijg maandag nog iemand in mijn team waardoor ik iedereen kan gaan trainen op elkaars werk, zodat ze elkaar helpen en ook zodat ik niet gelijk de volledige werklading van een afwezige planner op me hoef te nemen. Mijn teamleden zijn ook allemaal een stuk relaxter nu ik beschikbaar ben vooor vragen en hulp. Ik heb echter wel een sollicitatiegesprek binnenkort, ik heb geen toekomst binnen dit bedrijf. Een aantal van de managers zeggen dat ik binnen een jaar doorgroei en blablabla, maar ik wil voor dit bedrijf in deze cultuur eigenlijk geen manager zijn. Hopelijk vind ik een bedrijf waarin ik me meer thuisvoel.
Fervrijdag 30 mei 2014 @ 20:09
lol en dan willen ze hier in Nederland de wetten nog meer versoepelen dan ze al zijn. Hier waren al minstens 3 kansen geweest om zonder problemen van hem af te komen.

Tip: ga eens kijken bij een bank, verzekeraar of chemisch bedrijf.
Wespensteekzaterdag 31 mei 2014 @ 13:02
quote:
7s.gif Op donderdag 29 mei 2014 23:22 schreef Seven. het volgende:
Update!

We stonden op het punt om alsnog een disciplinair onderzoek tegen John in te stellen. Dit keer omdat hij voor een vrachtwagen naar Turkije geen export documenten nodig had geregeld. Dit alles kwam aan het licht tegen de tijd dat de vrachtwagen in bulgarije was. Met alle wachttijd en de extra kilometers (de hele lading moest terug naar Milaan, dik 2 dagen rijden) was het kostenplaatje om en nabij 5000 euro bovenop de 5000 euro die wij voor zo'n trip betalen. De vracht was VEEL te laat, hij heeft niemand op de hoogte gesteld en mijn managers manager moest eraan te pas komen om door middel van een rapport de klant gerust te stellen.

Verder deed hij het in het andere team ook heel slecht dus eindelijk besloot het management om dit serieus te nemen.

De brief zou op maandag op de bus gaan, op vrijdag kwam John zijn ontslag indienen. Hij werkt sinds 3 of 4 weken als vrachtwagenchauffeur, hoop dat hij het naar zijn zin heeft.

Mijn werk is weer leuk! Ik krijg maandag nog iemand in mijn team waardoor ik iedereen kan gaan trainen op elkaars werk, zodat ze elkaar helpen en ook zodat ik niet gelijk de volledige werklading van een afwezige planner op me hoef te nemen. Mijn teamleden zijn ook allemaal een stuk relaxter nu ik beschikbaar ben vooor vragen en hulp. Ik heb echter wel een sollicitatiegesprek binnenkort, ik heb geen toekomst binnen dit bedrijf. Een aantal van de managers zeggen dat ik binnen een jaar doorgroei en blablabla, maar ik wil voor dit bedrijf in deze cultuur eigenlijk geen manager zijn. Hopelijk vind ik een bedrijf waarin ik me meer thuisvoel.
Het bedrijf heeft ook duidelijk de interne organisatie niet op orde.

Succes met solliciteren.