Geen enkel anti-conceptiemiddel is 100% safe, er is altijd een kleine kans. Die kans wordt groter bij het vergeten van meer dan 1 pil vlak voor of vlak na de stopweek. Hoe groot de kans statistisch is mag je zelf bedenken.quote:Op donderdag 9 januari 2014 12:23 schreef Caevinius het volgende:
Hoi iedereen
Mijn beste vriend en zijn vriendin hebben het condoom lang geleden afgezworen en hebben dus (buiten de pil van haar) gemeenschap zonder bescherming.
Nou had ze laatst een pil vergeten de dag na gemeenschap en met 2 dagen vertraging kreeg ze uiteindelijk toch (redelijk heftig) haar maandelijks geschenkje.
Mn vriend en zn vriendin dachten dat ze mogelijk zwanger kon zijn, maar dat lijkt me toch statistisch gezien onmogelijk ?
De kans dat ze EN vruchtbaar was door de pil 1 dag te vergeten, EN tegelijk toch zwanger zou zijn door maandstonden.
Heb ik niet gelijk? Of is die mogelijkheid er toch?
Ook door het vergeten van de pil na de seks kun je zwanger worden, zaadcellen kunnen een paar dagen blijven leven onder de juiste omstandigheden. Hier was geen sprake was van die omstandigheden, maar de meeste zwangerschappen ontstaan dankzij seks voorafgaand aan de eisprong.quote:Op vrijdag 10 januari 2014 02:37 schreef Moira. het volgende:
(ná de seks ook echt, dus die zaadcellen waren allang dood,
Wtf? Er zijn ook testjes die je voor een paar euro bij de drogist kan kopen en dan weet je het gewoon zeker?quote:Op zaterdag 11 januari 2014 22:06 schreef Angst het volgende:
Er zijn online testjes voor wat je moet doen en of je verhoogd risico heb. Google eens op pil vergeten.
die kan je pas later doen.quote:Op zaterdag 11 januari 2014 22:19 schreef Moira. het volgende:
[..]
Wtf? Er zijn ook testjes die je voor een paar euro bij de drogist kan kopen en dan weet je het gewoon zeker?
Sowieso is de kans dat die vriendin zwanger is echt nihil. Maar in plaats van je erover te lopen stressen met allemaal aannames en eventuele mogelijkheden en twijfels, hoeft het maar 15 minuten van je tijd te kosten om erachter te komen of je zwanger bent of niet.
Ik snap die moeilijkdoenerij niet.
Ja, ik weet wel hoe dat allemaal werkt enzo, maar het gaat toch over TS' geval?quote:Op zaterdag 11 januari 2014 22:23 schreef Angst het volgende:
[..]
die kan je pas later doen.
Als je in de eerste week hem vergeet kan het wel kwaad, en het hangt ook van je soort pil af.
In de bijsluiter staat wanneer je verhoogd risico hebt en daar zijn testjes van gemaakt op internet.
En daar sluiten we mee afquote:Op zaterdag 11 januari 2014 22:32 schreef Moira. het volgende:
[..]
Ja, ik weet wel hoe dat allemaal werkt enzo, maar het gaat toch over TS' geval?
Daarvoor is namelijk genoeg tijd verstreken, inmiddels.
Ze kán zwanger zijn, ja. Die mogelijkheid is altijd sowieso aanwezig als je überhaupt seks hebt (veilig of onveilig).
Maar in dit geval is die kans enorm klein, en moet je je óf niet druk maken of ze zwanger is of niet, óf gewoon naar de winkel gaan en een test kopen en over een strookje heen pissen.
Simple as that.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |