abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_134636867
Over Roaccutane:

quote:
Voor wie is deze behandeling bedoeld
Roaccutane (werkzame stof, isotretinoïne) wordt gebruikt bij ernstige vormen van acne (zoals nodulaire acne of acne conglobata of acne met het risico van blijvende littekens) die niet verholpen konden worden door andere behandelingen, waaronder die met orale antibiotica.

Roaccutane wordt al vele jaren en door miljoenen patiënten overal ter wereld gebruikt. Het wordt door artsen beschouwd als één van de meest effectieve methoden die er bestaan bij het behandelen van ernstige vormen van acne. U moet echter weten dat Roaccutane een aantal ernstige bijwerkingen kan hebben en u moet de ernst van uw acne en de mogelijke voordelen en bijwerkingen van Roaccutane samen met uw arts bespreken, voordat u besluit dit middel te gebruiken. Het is belangrijk dat u weet hoe u het moet gebruiken en wat u ervan mag verwachten.

Wat houdt de behandeling in
WERKING
De werkzame stof isotretinoïne, is afgeleid van vitamine A. Vitamine A heeft in hoge doseringen een gunstig effect op ziekten waarbij de verhoorning van de huid gestoord is, maar veroorzaakt ook ernstige bijwerkingen. Isotretinoïne heeft een andere chemische samenstelling en daardoor een betere werking dan het oorspronkelijke vitamine A. Sinds 1984 is Roaccutane in Nederland verkrijgbaar. Roaccutane heeft een uniek viervoudig werkingsmechanisme. Het remt de overvloedige vorming van talg en voorkomt het groter worden van de talgklier. Hierdoor komt er minder talg vrij, zodat de afvoerkanaaltjes van de talg niet verstopt raken. Er worden geen nieuwe puistjes of mee-eters meer gevormd. Roaccutane zorgt er verder voor dat de mee-eters loslaten van de huid en vervolgens verdwijnen. Bovendient remt roaccutane de ontstekingsreactie (die gepaard gaat met roodheid) en zorgt het ervoor dat de bacterie die de ontsteking veroorzaakt langzaam maar zeker verdwijnt.

HOE MOET IK ROACCUTANE INNEMEN?
- De dosis Roaccutane die uw arts u heeft voorgeschreven (het aantal capsules dat u neemt) is speciaal -afgestemd op uw behoefte en kan tijdens de behandeling worden veranderd. Breng geen verandering aan in de dosis tenzij uw arts u dat vertelt.
- Roaccutane wordt gewoonlijk één of twee keer per dag ingenomen. Dit moet tijdens een maaltijd gebeuren. Het is echter mogelijk dat uw arts u een ander advies heeft gegeven en u dient het advies van uw arts op te volgen.
- Als u een dosis bent vergeten, neem deze dan zo snel mogelijk alsnog in. Als het alweer bijna tijd is voor uw volgende dosis, sla dan de vergeten dosis over en ga verder met uw normale doseringsschema. Neem nooit een dubbele dosis van Roaccutane om zo de vergeten dosis in te halen.
- U dient uw arts te consulteren zoals voorgeschreven om ervoor te zorgen dat de behandeling veilig verloopt. In enkele gevallen kan Roaccutane bijwerkingen hebben die alleen aan te tonen zijn in een bloedonderzoek en daarom vindt er bij enkele van deze consulten mogelijk een bloedonderzoek plaats. Vrouwelijke patiënten dienen maandelijks een bezoek aan hun arts te brengen waarbij altijd een zwangerschapsonderzoek zal plaatsvinden.

Wat zijn de resultaten van de behandeling
Het resultaat van de behandeling hangt af van een aantal factoren, zoals de aard en de ernst van de acne, de dosering, het al dan niet optreden van bijwerkingen, etc. De individuele gevoeligheid kan van patiënt tot patiënt verschillen. Meestal treedt de eerste verbetering pas in de derde of vierde week op (in de eerste 2-3 weken kan zelfs een tijdelijke verergering van de acne optreden).
Het “maximale” resultaat kan men pas na twee tot drie maanden verwachten. Bij een goede indicatiestelling en adequate begeleiding leidt gebruik van Roaccutane tot een goed tot zeer goed resultaat bij ongeveer 95% van de patiënten. Een groot aantal van deze patiënten (65%) is na 1 kuur zelfs jarenlang klachten vrij.
pi_134636979
quote:
0s.gif Op maandag 23 december 2013 21:16 schreef san86 het volgende:

[..]

Maar bedoel je dan kleine puistjes? Of enorme puisten? Ik heb liever een hoofd vol kleine pukkeltjes dan 3 die zo groot zijn en zo diep zitten dat ze heel de dag pijn doen. Zolang ze oppervlakkig zijn vind ik het echt allemaal prima ;)
Denk dat ik ze allemaal nog wel eens heb, maar het is echt sporadisch. Sowieso, als ik ze dan heb zitten ze niet eens altijd meer in mijn gezicht.
pi_134658727
Update: geen verbeteringen, geen verslechteringen. Slechts erg moe op dit moment door de combinatie van Roa en sport :(.
  dinsdag 24 december 2013 @ 23:14:38 #4
406326 jvo91
Impossible is nothing
pi_134671632
Even geleden alweer dat ik gelezen heb hier nieuw topic zelfs! Geennaam25 zit ik laatste week anderhalve week ook beetje mee. Mijn knieeen zijn echt pijnlijk. Afgelopen dagen voelde ik me qua hoe me huid er uit zag echt happy nu sinds gister echt weer paar grote puisten. 1tje is kapot gegaan en nu korst op echt bluuh zo hatelijk!! Was vandaag zonder make up in de supermarkt had echt idee dat iedereen me aan keek baal van zon dip nu net weer met de feestdagen. Ben overigens precies 2 maanden bezig nu.

Ik heb btw nog niets van me zorgverzekering gekregen weet dus ook niet hoe t bij mij zit.

Zijn er nog mensen met resultaat van sudo creme? Fijne kerstdagen allemaaal!!
pi_134678108
Merry Christmas!! ~:) O~) >:O ):O

Bijna een maand aan 40mg per dag (na cummulatieve waarde al gehaald te hebben met 30mg). Vorige week was het drama en ik heb vandaag eindelijk het gevoel dat het zich herstelt. Hoop dat het rode snel wegtrekt, wat morgen zonder make-up (sauna). De wondjes op zich vind ik niet zo erg, maar door het rode valt het zo op. Ik heb wel besloten dat als het na de 40mg (heb nog voor 3 maanden en dan stopt het) ik toch een doorverwijzing naar de derma vraag en 'ga zeuren' om meer Roa.

Letten jullie ook op eten/drinken? Op zich zijn dingen als varkensvlees en chocolade een fabel, maar bijv. veel water drinken is wel goed. Ik moet eerlijk zeggen dat ik me daar eens in zou moeten verdiepen, want ik eet/drink wat me uitkomt en is vaak niet heel gezond.

En houden jullie met nog andere dingen rekenign m.b.t. je huid?

Fijne dag iedereen!
pi_134680087
Normaal let ik sowieso wel op mijn eten maar niet vanwege m'n huid. Normale eetpatroon: kip/rund/vis en aardappels/rijst, (&groente&fruit), varkensvlees en pasta eet ik niet, of ik moet het bij iemand voorgeschoteld krijgen. Ik drink ook alleen water/melk en helaas redbull(wel de zero,en max 1blikje per dag :') ). Oja, in tijden van actief sporten neem ik ook eiwit-shakes erbij.

Helaas ben ik de afgelopen maanden laks geworden met goed eten en zijn er ook kilo's aangevlogen, helaas wordt het echt pas het nieuwe jaar voordat ik weer normaal kan eten, damn you feestdagen :'). Ik merk wel dat gezond eten ECHT een verschil maakt in hoe je je voelt. Qua huid merk ik het niet altijd maar met goed eten kan het er wel net wat beter uitzien.

Volgens mij is dat water drinken ook een fabeltje voor je huid. Dat neemt niet weg dat het wel goed voor je lichaam opzich is.

Fijn dat je huid weer wat hersteld Lolo00! :D

vo91. Ja ik gebruik Sudocreme nu al een jaar of 5 maar niet altijd structureel. Ik vind het wel een fijn product, echter is het geen wonderproduct(logisch). Gebruik het nu ( soms op m'n hele gezicht) voordat ik ga slapen.
pi_134680692
GeenNaam25, ja Damn die feestdagen haha. Ik moet ook weer ff 2 kilo afvallen na de feestdagen (ga ik er van uit dat er niets bijkomt de aankomende dagen haha).

Ik eet echt te slecht. Weinig groenten/fruit, aardappels sowieso niet en drink liters cola light. Ik ben heel moe van de Roa maar stiekem vermoed ik dat het van vitaminetekort komt. Ik durf alleen geen vitaminen bij te slikken ivm die allergische reactie. Ik wil namelijk niets anders dan anders doen, want you never know. Goede voornemen is dus gezonder eten en meer beweging (sport wat is dat? _O- ).

Jullie nog goede voornemens (ja onzin maar leuk om te horen).
pi_134680901
Ik denk niet dat je alleen heel moe van de Roa bent. Als je structureel slecht eet en veel cola dan is het niet zo gek dat je je lamlendig voelt. Je lichaam is geen vuilnisbelt ;). Ik zou juist i.v.m. de Roa wat gezonder eten en die cola laten staan tot een enkel glaasje in het weekend. Ik zou ook maar eerst wat gezonder gaan eten en daarna pas gaan sporten, zonder goed eten is sporten vrij waardeloos. Je lichaam heeft dan nog meer vitaminen en brandstof nodig!

Geen goede voornemens behalve dan weer verder gaan waar ik met goed eten en goed sporten was gebleven ;).
  woensdag 25 december 2013 @ 13:05:00 #9
406326 jvo91
Impossible is nothing
pi_134682474
quote:
0s.gif Op woensdag 25 december 2013 11:43 schreef Geennaam25 het volgende:
Normaal let ik sowieso wel op mijn eten maar niet vanwege m'n huid. Normale eetpatroon: kip/rund/vis en aardappels/rijst, (&groente&fruit), varkensvlees en pasta eet ik niet, of ik moet het bij iemand voorgeschoteld krijgen. Ik drink ook alleen water/melk en helaas redbull(wel de zero,en max 1blikje per dag :') ). Oja, in tijden van actief sporten neem ik ook eiwit-shakes erbij.

Helaas ben ik de afgelopen maanden laks geworden met goed eten en zijn er ook kilo's aangevlogen, helaas wordt het echt pas het nieuwe jaar voordat ik weer normaal kan eten, damn you feestdagen :'). Ik merk wel dat gezond eten ECHT een verschil maakt in hoe je je voelt. Qua huid merk ik het niet altijd maar met goed eten kan het er wel net wat beter uitzien.

Volgens mij is dat water drinken ook een fabeltje voor je huid. Dat neemt niet weg dat het wel goed voor je lichaam opzich is.

Fijn dat je huid weer wat hersteld Lolo00! :D

vo91. Ja ik gebruik Sudocreme nu al een jaar of 5 maar niet altijd structureel. Ik vind het wel een fijn product, echter is het geen wonderproduct(logisch). Gebruik het nu ( soms op m'n hele gezicht) voordat ik ga slapen.
Je merkt dus wel dat bijv. roodheid of rode plekjes minder fel worden?

Betreft eten heb ik hetzelfde als jouw, ik eet bewust en gezond maar geniet ook zeker maar niet bewust voor me huid merk daar ook geen verschil in heb ik het idee. Voel me beter in het algemeen als ik goede dingen eet. Maar ben ook zeker een bourgondiër, maar kan van veel soorten eten genieten ook salades fruit etc! Macdonals en dat soort doet me niets. Ik eet echt wel eens een hamburger maar dan lekker een zelfgemaakte als je dat doet wil je niet meer naar de mac! (alleen voor het sundae ijsje met caramel en nootjes :o )
  woensdag 25 december 2013 @ 13:06:31 #10
406326 jvo91
Impossible is nothing
pi_134682523
quote:
0s.gif Op woensdag 25 december 2013 12:12 schreef Geennaam25 het volgende:
Ik denk niet dat je alleen heel moe van de Roa bent. Als je structureel slecht eet en veel cola dan is het niet zo gek dat je je lamlendig voelt. Je lichaam is geen vuilnisbelt ;). Ik zou juist i.v.m. de Roa wat gezonder eten en die cola laten staan tot een enkel glaasje in het weekend. Ik zou ook maar eerst wat gezonder gaan eten en daarna pas gaan sporten, zonder goed eten is sporten vrij waardeloos. Je lichaam heeft dan nog meer vitaminen en brandstof nodig!

Geen goede voornemens behalve dan weer verder gaan waar ik met goed eten en goed sporten was gebleven ;).
Mee eens :Y
pi_134689316
Fijne kerst allemaal!! :)

Qua eetgewoontes... De varkensrollade ligt hier heerlijk in de pan te pruttelen hoor! Ik probeer in periodes wel voedingsmiddelen te vermijden die acne zouden kunnen veroorzaken, maar op dit moment even niet ;) Ik hou gewoon te veel van lekker eten om me er altijd druk om te maken. Maar ik zorg wel altijd dat ik naast het snoepen genoeg gezonde voeding binnen krijg en genoeg drink. Water, thee, etc... Maar dat doe ik gewoon om gezond te blijven en niet voor m'n huid alleen. Cola of andere frisdranken vind ik niet eens lekker dus dat is makkelijk.
pi_134698050
GeenNaam, je hebt gelijk hoor, lichaam is ook geen vuilnisbelt. Is er in geslopen ivm privésituatie en stress op werk. Geen excuus natuurlijk, maar moet en ga er idd wat aan doen. Scheelt dat mijn date heel lekker en gezond kookt haha.

Morgen lekker naar de sauna, knapt huid ook altijd van op. Gelukkig is het redelijk toonbaar, want je moet daar wel erg 'naakt' (qua huid dan, meer moeite mee dan met lichaam - gek eigenlijk).
pi_134715982
Hi,
Ik heb dit spul 2 jaar geleden gebruikt 3 maanden maar de bijwerkingen waren te erg dus was ik er mee gestopt.. 2 jaar later loop ik nog steeds met acne dat echt niet minder word, dus twijfel ik om het weer te gebruiken.. tips?
pi_134726038
Nickskuh, wat waren de bijwerkingen die te erg waren en hoeveel slikte je bij hoeveel gewicht?
  vrijdag 27 december 2013 @ 09:40:30 #15
406326 jvo91
Impossible is nothing
pi_134737595
Nickskuh bij vele wordt bij lagere dosis de bijwerkingen beduidend minder misschien te hoge dosis voor jouw lichaam? Ben ook benieuwd hoeveel mg je hebt geslikt
pi_134750159
Aangezien ik deze rommel 4 maanden geslikt heb zal ik mijn ervaringen ook even met jullie delen.

Gelul vooraf: Ik was net als veel jongens van mijn leeftijd (17) een puisterige puber. Hoewel mijn rug normaal was kon je mijn gezicht vergelijken met de eerste de beste paddestoelenfamilie in het bos :')

In de hete zomer van 2012 verdwenen de puisten tijdelijk, terwijl het in de winter van 2013 dubbel terugkwam. Huismiddeltjes werkten averechts, dus ik viel m'n huisarts maar lastig met m'n voormalig puistenkop.

Hij stuurde gaf me eerst antibiotica en toen bleek dat het nauwelijks effect heeft gehad stuurde hij me door naar de dermatoloog. De dermatoloog rommelde eerst ook wat aan en uiteindelijk kreeg ik de roaccutane mee omdat ik een hopeloos gevalletje was. Hij benadrukte echter wel dat mijn slechte eetpatroon en levensstijl NIET de boosdoener waren van mijn puistenprobleem.

De kern: De pillen heb ik dus 4 maanden geslikt. Ik kreeg een dagelijkse dosis van 80 mg (2 keer 2 pillen per dag). Mijn lange bazenlichaam woog toen rond de 80 kilo.

Afijn, mijn lever moest gecontroleerd worden omdat ik daar mogelijk problemen mee kom krijgen. Gelukkig niets aan het handje.

De eerste drie weken was er geen significant resultaat en mijn vader vond dat mijn huid er nog steeds waardeloos uitzag.
Al snel merkte ik dat de boel zeer uitdroogde waardoor met name mijn lippen een woestijn waren. Twintig keer (dit is niet overdreven) per dag een kwak vaseline op mijn gezicht was de beste oplossing. Ik ervaarde deze bijwerking als zeer vervelend.

Als ik dit niet deed dan beet ik het vel van m'n lippen eraf. Daar kwam vervolgens dan een korstje op en dan vraagt iedereen zich af wat voor AIDS ik op m'n lippen had :')

In die tijd had ik ook voor het eerst van m'n leven last van spontane bloedneuzen, wat voor veel rommel zorgde. Een andere bijwerking was dat m'n sprintsnelheid afnam. Normaal gesproken rende ik iedereen eruit maar toen behoorde ik tot de middenmoot.

De eerste verbeteringen zag ik pas na 6 weken slikken. De frequentie van opkomende puisten was tot een minimum beperkt en m'n huid scheen te herstellen. Na ruim 3 maanden was m'n huid relatief schoon; helemaal puistloos moet het tot de dag van vandaag nog worden.
Wel moet ik meegeven dat er niets meer bijkomt en de ontstekingen afnemen.


Samenvatting: middel werkt, maar de bijwerkingen zijn kut.
pi_134750465
quote:
0s.gif Op woensdag 25 december 2013 17:12 schreef san86 het volgende:
Fijne kerst allemaal!! :)

Qua eetgewoontes... De varkensrollade ligt hier heerlijk in de pan te pruttelen hoor! Ik probeer in periodes wel voedingsmiddelen te vermijden die acne zouden kunnen veroorzaken, maar op dit moment even niet ;) Ik hou gewoon te veel van lekker eten om me er altijd druk om te maken. Maar ik zorg wel altijd dat ik naast het snoepen genoeg gezonde voeding binnen krijg en genoeg drink. Water, thee, etc... Maar dat doe ik gewoon om gezond te blijven en niet voor m'n huid alleen. Cola of andere frisdranken vind ik niet eens lekker dus dat is makkelijk.
Je kunt eten wat je wilt. Zolang je er niet allergisch voor bent zorgt dat niet voor een zichtbaar slechtere huid.

Mijn gepromoveerde dermatoloog (dokter Van der Waal) heeft me dit verteld en mijn eigen ervaringen hebben zijn bewering benadrukt.
pi_134750539
quote:
0s.gif Op donderdag 26 december 2013 15:03 schreef Nickskuh het volgende:
Hi,
Ik heb dit spul 2 jaar geleden gebruikt 3 maanden maar de bijwerkingen waren te erg dus was ik er mee gestopt.. 2 jaar later loop ik nog steeds met acne dat echt niet minder word, dus twijfel ik om het weer te gebruiken.. tips?
Je was een sukkel.

Als je had doorgeslikt had je hier waarschijnlijk geen last van gehad. Juist wanneer je dacht dat je klaar was moest je de kuur afmaken; dan zouden de puisten niet meer massaal teruggekomen zijn.
  vrijdag 27 december 2013 @ 20:46:04 #19
406326 jvo91
Impossible is nothing
pi_134760895
@Waterloos, ben je nu net klaar met je 4maanden kuur? Omdat je zegt dat je nog steeds niet helemaal puistvrij bent? En eventueel 2de kuur of niet over gehad met je derma?
pi_134766949
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 december 2013 16:37 schreef Waterloos het volgende:

[..]

Je kunt eten wat je wilt. Zolang je er niet allergisch voor bent zorgt dat niet voor een zichtbaar slechtere huid.
Dat neemt niet weg dat je beter gezond kunt eten. Als je zo slecht eet dat je algehele gezondheid eronder leidt, heeft dat vrijwel zeker ook effect op je huid. Dat jij geen voedselallergie hebt betekent niet dat het bij anderen geen rol kan spelen, maar voor jou is t erg prettig dat je daar geen last van hebt :)

quote:
1s.gif Op vrijdag 27 december 2013 16:39 schreef Waterloos het volgende:

[..]

Je was een sukkel.

Als je had doorgeslikt had je hier waarschijnlijk geen last van gehad. Juist wanneer je dacht dat je klaar was moest je de kuur afmaken; dan zouden de puisten niet meer massaal teruggekomen zijn.
Niet zo aardig om te zeggen... Hij is gestopt omdat de bijwerkingen te erg werden. Je stopt heus niet zomaar met een kuur als deze. Wie weet reageerde z'n lever slecht op de medicijnen oid. Laat hem eerst z'n verhaal eens vertellen voordat je hem voor sukkel uitmaakt.
  zaterdag 28 december 2013 @ 12:30:25 #21
406326 jvo91
Impossible is nothing
pi_134780395
@san86, nu weer wat dagen verder merk je nu nog weer meer verschil dan na de 1ste week na je 1ste behandeling?
pi_134780859
Waterloos, Ik vind jouw ervaringsverhaal erg 'bam' geschreven, met opmerkingen als Aids op je lip, rommel en kut. Ook vind ik de opmerking naar Nikskuh ook erg kort door de bocht, wie weet hoe erg zijn bijwerkingen waren en hoe erg hij wellicht lijdt onder zijn acne. We kennen zijn verhaal nog helemaal niet en volgens mij steunen we elkaar hier juist op dit forum. Iedereen weet dat Roa een uiterst zwaar middel is en de bijwerkingen niet te onderschatten, maar we hopen allemaal op het juiste resultaat.
pi_134781020
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 december 2013 12:47 schreef Lolo00 het volgende:
Waterloos, Ik vind jouw ervaringsverhaal erg 'bam' geschreven, met opmerkingen als Aids op je lip, rommel en kut. Ook vind ik de opmerking naar Nikskuh ook erg kort door de bocht, wie weet hoe erg zijn bijwerkingen waren en hoe erg hij wellicht lijdt onder zijn acne. We kennen zijn verhaal nog helemaal niet en volgens mij steunen we elkaar hier juist op dit forum. Iedereen weet dat Roa een uiterst zwaar middel is en de bijwerkingen niet te onderschatten, maar we hopen allemaal op het juiste resultaat.
Mee eens dat zijn reactie naar Nikskuh een beetje kort door de bocht is, maar als die kerel/griet dit topic een beetje had gelezen had hij/zij ook kunnen concluderen dat er over het algemeen iets meer informatie per post wordt gegeven als hetgeen wat hij/zij nu heeft gedaan.
pi_134786643
Sinds twee dagen ineens last van spontane bloedneuzen. Daarvoor alleen een klein beetje bloed als ik mijn neus snoot. Hebben jullie dat ook, dat wondjes minder snel genezen dan voor je met je roaccutane-kuur begon?
pi_134788875
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 december 2013 15:34 schreef GetOutOfTown het volgende:
Sinds twee dagen ineens last van spontane bloedneuzen. Daarvoor alleen een klein beetje bloed als ik mijn neus snoot. Hebben jullie dat ook, dat wondjes minder snel genezen dan voor je met je roaccutane-kuur begon?
Neuszalf is meer tegen korstjes in je neus, maar het kan ook helpen tegen bloedneuzen.
  zaterdag 28 december 2013 @ 18:05:25 #26
406326 jvo91
Impossible is nothing
pi_134793738
Ik heb (nog) geen bloedneus gehad. Had dit wel verwacht omdat ik al vrij droge neus heb en die ook wel eens bloeit. Mijn derma zei dat bloedneuzen over t algemeen meer bij jongens dan bij meiden voorkwam...
pi_134795958
Extremebanaan, waar (maar ik dacht die komt nog wel terug haha).

Getoutoftown, ik heb nog nooit een bloedneus van Roa gehad. Wel droog etc. Misschien weet iemand hier iets tegen en anders HA/derma vragen?
pi_134801164
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 december 2013 22:43 schreef san86 het volgende:

[..]

Dat neemt niet weg dat je beter gezond kunt eten. Als je zo slecht eet dat je algehele gezondheid eronder leidt, heeft dat vrijwel zeker ook effect op je huid. Dat jij geen voedselallergie hebt betekent niet dat het bij anderen geen rol kan spelen, maar voor jou is t erg prettig dat je daar geen last van hebt :)
Het eten van bijvoorbeeld chochola is niet de oorzaak van de acne. Als dat zo zou zijn, dan zouden veel volwassenen ook last moeten hebben van acne. De situatie is dat de acne voor het grootste deel in de pubertijd voorkomt waarin de talgproductie het hoogst is, daarna stopt het in de meeste gevallen.

Dat is het enige wat ik duidelijk wilde maken.
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 december 2013 22:43 schreef san86 het volgende:

Niet zo aardig om te zeggen... Hij is gestopt omdat de bijwerkingen te erg werden. Je stopt heus niet zomaar met een kuur als deze. Wie weet reageerde z'n lever slecht op de medicijnen oid. Laat hem eerst z'n verhaal eens vertellen voordat je hem voor sukkel uitmaakt.
Hier heb ik niets aan toe te voegen, ik oordeelde inderdaad te snel.

quote:
0s.gif Op zaterdag 28 december 2013 12:47 schreef Lolo00 het volgende:
Waterloos, Ik vind jouw ervaringsverhaal erg 'bam' geschreven, met opmerkingen als Aids op je lip, rommel en kut. Ook vind ik de opmerking naar Nikskuh ook erg kort door de bocht, wie weet hoe erg zijn bijwerkingen waren en hoe erg hij wellicht lijdt onder zijn acne. We kennen zijn verhaal nog helemaal niet en volgens mij steunen we elkaar hier juist op dit forum. Iedereen weet dat Roa een uiterst zwaar middel is en de bijwerkingen niet te onderschatten, maar we hopen allemaal op het juiste resultaat.
Mijn post is niet subtiel en stijlloos geschreven inderdaad, dat ben ik met je eens. Maar zolang je de kern van mijn verhaal begrijpt ben ik tevreden.

[ Bericht 23% gewijzigd door Waterloos op 28-12-2013 21:21:13 ]
pi_134807837
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 december 2013 15:34 schreef GetOutOfTown het volgende:
Sinds twee dagen ineens last van spontane bloedneuzen. Daarvoor alleen een klein beetje bloed als ik mijn neus snoot. Hebben jullie dat ook, dat wondjes minder snel genezen dan voor je met je roaccutane-kuur begon?
Hier heb ik dus heel erg last van gehad tijdens mijn kuur jaren terug. Dagelijks had ik bloedneuzen zonder reden. Erg vervelend, maar toch even doorbijten! :Y
pi_134824013
Ik las: "aids op m'n lip"... mmmmmmkay, goed verhaal :')

Over bloedneuzen, ik heb ook regelmatig dat er stukjes bloed in een tissue achterblijven. Geen lopende bloedneuzen gelukkig.

Ik ga half januari vragen om de dosis te verhogen naar 40mg per dag, 20 in de ochtend, 20 tijdens het avondeten. Dan gaat het hopelijk wat sneller in plaats van 9 maanden. Wil ook erg graag weer eventjes onder de zonnebank, ik ben bijna doorzichtig :'), maar helaas..
  zondag 29 december 2013 @ 16:34:55 #31
259897 Sjef_Arie
Of gewoon Arie
pi_134832177
Zelf slik ik nu 3 weken roaccutane en was nogal huiverig voor de bijwerkingen.
Het is me tot nu toe wel meegevallen moet ik zeggen.
Ik heb een zeer droge huid en lippen. Op mijn huid smeer ik tot nu toe niks omdat ik een hekel aan zalfjes heb.
Mijn ervaring is ook dat je het beste zo veel mogelijk van je huid kunt afblijven.
Maar het schilfert nu zo dat ik er toch wat op moet gaan smeren denk ik.
Verder merk ik dat ik bij sporten niet zo veel uithouding en kracht heb als voordat ik begon.
Maar verder eigenlijk geen noemenswaardige bijwerkingen, en de genoemde bijwerkingen neem ik graag voor lief om van de acne af te komen.
Ook merk ik nu pas dat er geen nieuwe onderhuidse ontstekingen meer aan zitten te komen,
de acne werd de eerste twee weken juist een stuk erger.
  zondag 29 december 2013 @ 18:16:19 #32
415908 Wendy1992
Faith, hope, love.
pi_134836821
Hallo allemaal!!

Haha ik heb me dood gelachen.... Ik zat steeds op het vorige forum te kijken en ik dacht steeds: Hé waarom reageert niemand meer en waarom kan ik niks meer neer zetten?
Nee, ik ben niet blond. Maar toen zag ik dit nieuwe forum.... Oeps! :P

Om even weer in het gesprek te komen.... Ik let ook wel op mijn voeding hoor... ik probeer (lukt niet altijd) van chocola, koekjes en snoep af te blijven... en ik eet liever geen varkensvlees.. Daarnaast lust ik graag een glas rosé, maar ik heb het idee dat daar de acne ook erger van word! Dus daar let ik nu ook op... zeker verstandig nu ik natuurlijk roa gebruik... maar vind dat nog het aller lastigst van alles! Het niet/nauwelijks alcohol drinken... hoe ervaren jullie dat? Drinken jullie alcohol of helemaal niks? Hoe gaan jullie dat zo doen met oud en nieuw?

Afgelopen week was echt een outbreak week :( Vreselijk wat was het erg... echt hele erge ontstekingen weer net zoals voordat ik met roa begon... dik, rood en ontzettend pijnlijk! Gelukkig trekken ze nu weer een beetje weg... Morgen ga ik de zevende week in... Verder erg last van vermoeidheid! Afgelopen dagen zelfs een middagdutje gedaan... hoe is dat bij jullie? Ik heb nog geen last van bloedneuzen....
pi_134838072
Ik dronk tijdens mijn kuur geen glas alcohol. Alleen tegen het eind, toen ik wist dat ik bijna klaar was ben ik langzaam weer begonnen met drinken. Wat betreft eten, hier heb ik ook niet op gelet tijdens mijn kuur. Naar mijn mening eet ik gevarieerd genoeg en daar hoort wat snoepen ook bij.
pi_134840520
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 december 2013 12:30 schreef jvo91 het volgende:
@san86, nu weer wat dagen verder merk je nu nog weer meer verschil dan na de 1ste week na je 1ste behandeling?
Ik durf t bijna niet hardop te zeggen, maar t gaat nog steeds best goed! Ik heb op dit moment nog 1 echte diepe pukkel in m'n gezicht, 1 in m'n nek en 2 op m'n rug. Verder overal nog wel vele kleinere pukkeltjes, maar daar stoor ik me niet zo aan.

quote:
0s.gif Op zaterdag 28 december 2013 12:47 schreef Lolo00 het volgende:
We kennen zijn verhaal nog helemaal niet en volgens mij steunen we elkaar hier juist op dit forum.
Precies :)

quote:
0s.gif Op zondag 29 december 2013 13:37 schreef Geennaam25 het volgende:
Over bloedneuzen, ik heb ook regelmatig dat er stukjes bloed in een tissue achterblijven. Geen lopende bloedneuzen gelukkig.
Daar heb ik idd ook last van gehad.
quote:
0s.gif Op zondag 29 december 2013 18:16 schreef Wendy1992 het volgende:
Hallo allemaal!!

Haha ik heb me dood gelachen.... Ik zat steeds op het vorige forum te kijken en ik dacht steeds: Hé waarom reageert niemand meer en waarom kan ik niks meer neer zetten?
Nee, ik ben niet blond. Maar toen zag ik dit nieuwe forum.... Oeps! :P

Om even weer in het gesprek te komen.... Ik let ook wel op mijn voeding hoor... ik probeer (lukt niet altijd) van chocola, koekjes en snoep af te blijven... en ik eet liever geen varkensvlees.. Daarnaast lust ik graag een glas rosé, maar ik heb het idee dat daar de acne ook erger van word! Dus daar let ik nu ook op... zeker verstandig nu ik natuurlijk roa gebruik... maar vind dat nog het aller lastigst van alles! Het niet/nauwelijks alcohol drinken... hoe ervaren jullie dat? Drinken jullie alcohol of helemaal niks? Hoe gaan jullie dat zo doen met oud en nieuw?

Afgelopen week was echt een outbreak week :( Vreselijk wat was het erg... echt hele erge ontstekingen weer net zoals voordat ik met roa begon... dik, rood en ontzettend pijnlijk! Gelukkig trekken ze nu weer een beetje weg... Morgen ga ik de zevende week in... Verder erg last van vermoeidheid! Afgelopen dagen zelfs een middagdutje gedaan... hoe is dat bij jullie? Ik heb nog geen last van bloedneuzen....
Haha, Wendy _O- Welkom terug! Heb t al eerder gemeld, maar alcohol dronk ik altijd gewoon af en toe een glaasje. En de vermoeidheid had ik ook last van, maar je doet er helaas nx aan... Ik probeerde er wel rekening mee te houden dat ik af en toe wat meer rust kon nemen, dus voorkomen dat je met een overvolle agenda zit. En de kuur uitzitten. Je energie komt daarna wel weer terug. En ook balen van die uitbraken die je nog steeds hebt! Maar kom op meid, gewoon doorbijten. Als je over een paar maanden een gave huid hebt weet je dat het t allemaal waard is geweest ;)
pi_134848342
haha Wendy, tja dan kun je lang wachten ;-). Alcohol drink ik normaal toch al nooit, maar met Oud en Nieuw wel. Staat een mooie fles Moët klaar en daar komt nog wel een fles bij (en we zijn maar met z'n tweeën). Een glas of 3-4 lukt bij mij nog wel, wel aangeschoten dan. Maar Roa werkt hier sowieso veel minder, dus bijwerkingen wat dat betreft ook. Trouwens de enige uitzondering tijdens de kuur, want goed voor je lever is het niet.

Hier maand 1 op 40mg voorbij, dus nog 3 maanden te gaan en dan is het echt klaar helaas. Ik weet dat de meesten van jullie graag klaar zouden zijn, ik ook maar alleen als het weg zou zijn en dat is dus nog niet zo. Ik heb nog steeds het gevoel dat het onderdrukt en dat ik dus ontplof zodra ik stop, dat vooruitzicht alleen al :'( maar goed misschien gaat het meevallen, you never know.
  maandag 30 december 2013 @ 11:40:20 #36
415908 Wendy1992
Faith, hope, love.
pi_134867896
Hahaha ja snapte er al niks van.... Maar goed, ik ben er weer :P
Alcohol is inderdaad niet goed voor je tijdens de roa kuur.... maar ik ben nog echt van het stappen enzo en dan is het echt wel lastig! Na oud en nieuw is het echter wel even afgelopen met stappen en dus ook de alcohol... Heb ook weleens gelezen dat door alcohol de werking van roa kan verminderen en de bijwerkingen juist erger worden dus het is ook goed als ik er eens mee kap :)

Ik hoop voor je Lolooo dat je na deze kuur er eindelijk echt van af bent!
Ik heb trouwens weer nieuwe blog en foto's op http://wendyvdhel.wordpress.com voor degene die het interessant vinden...... ;)
pi_134868356
Mooi dat je een blog bijhoudt, zal voor veel mensen heel nuttig zijn! ^O^

Alleen één vraag, ga je morgen/oudjaarsdag geen medicatie innemen om overmorgen/nieuwjaarsdag weer te beginnen? Heeft dat wel heel veel zin? De werkende stof zit toch nog steeds in je lichaam? Lijkt mij dat je net zo goed door kan slikken.
  maandag 30 december 2013 @ 12:21:48 #38
415908 Wendy1992
Faith, hope, love.
pi_134869135
Ja weet het nog niet.... Dacht als ik drinken kan ik misschien beter een avondje geen medicatie in nemen... Hoeft mijn lichaam in ieder geval één avond geen medicatie te verwerken... Maar moet er nog maar ff over nadenken :P
pi_134870833
Ik doe dat ook hoor, ff een dagje geen Roa, of het zin heeft... :p
pi_134993815
Heb Roa gewoon doorgeslikt, het heeft geen zin om een dag te stoppen. Het stofje zit toch al in je bloed. Een dag zondigen kan altijd.
pi_135017766
Hier gaat het redelijk eigenlijk wel. Linkerkant helemaal schoon, rechts wil maar niet weggaan. Wel heb ik het idee dat mn huid wat herstelt. alleen elke keer dat ik denk 'nu gaat het werken' komen er weer nieuwe ontstekingen en zolang dat zo is werkt het nog niet afdoende (tenminste niet zoals vroeger). Fingers crossed dus weer :-)
pi_135058630
Hier ook geen verslechtering/verbetering. Alleen rode vlekjes die wat erger zijn geworden en een wondje op mn lip die maar niet wil genezen :(
  zaterdag 4 januari 2014 @ 11:30:26 #43
406326 jvo91
Impossible is nothing
pi_135059013
Ik durf het bijna niet te zeggen maar sinds aantal dagen kan ik gewoon ''grof'' me gezicht wassen zonder voorzichtig te wrijven, en voel ik dus bijna geen puisten. Alleen met afdrogen met handdoek doe ik nog wat voorzichtiger dat er niets kapot/open gaat. Begin ook echt te hopen dat het nu echt gaat werken. ook al vaker die gedachte gehad maar nu 2,5 maand bezig dus het mag wel vortaan.

Alleen die rode vlekken worden echt erger volgens mij }:| vooral bij me kaaklijn en mond soms lijkt het net of ik een clownsmond heb zo rood is het dan echt vreselijk.

20ste naar dermatoloog voor controle ga dan zijn advies even vragen of ik al met iets kan gaan smeren en vraag ook wat hij vind van het veelgenoemde sudo creme.
  maandag 6 januari 2014 @ 12:42:47 #44
415908 Wendy1992
Faith, hope, love.
pi_135140806
Hier gaat het redelijk wat betreft de pukkels en rode vlekken.... Naar mijn idee beetje hetzelfde gebleven... In ieder geval geen verslechtering.... :)

Ik ben benieuwd jvo91 wat je dermatoloog van de sudocreme vind!

Ik heb sinds paar dagen wel last van lusteloosheid, snel geirriteerd en chagerijnig... beetje depri...
Ik hou dat wel ff in de gaten! Hebben jullie daar ook last van?
pi_135142677
Hier valt het eigenlijk wel mee. Ik krijg ook wel rode vlekken maar daar zet ik mezelf maar over heen.

Verder heb ik wel een gigantisch droge huid. Je kan de uitgedroogde huid zien d.m.v witte plekken soms. Ik weet niet of het goed is maar ik heb vroeger voordat ik roa kreeg andere middelen gekregen om puisten te voorkomen. Hier onder viel ook lanette creme i.v.m met droogheid van de huid. Dit helpt nu dus ook en ik gebruik het. Ik zal morgen vragen aan de derma of dit wel goed is.

Verder heb ik wel droge ogen, wat gebruiken jullie hier voor? Want ik heb mijn ogen laten laseren, en op advies van de oogarts mocht ik 1 maand na laseren roa gebruiken.
pi_135143907
quote:
0s.gif Op maandag 6 januari 2014 12:42 schreef Wendy1992 het volgende:
Hier gaat het redelijk wat betreft de pukkels en rode vlekken.... Naar mijn idee beetje hetzelfde gebleven... In ieder geval geen verslechtering.... :)

Ik ben benieuwd jvo91 wat je dermatoloog van de sudocreme vind!

Ik heb sinds paar dagen wel last van lusteloosheid, snel geirriteerd en chagerijnig... beetje depri...
Ik hou dat wel ff in de gaten! Hebben jullie daar ook last van?
Ja, en dan vooral de lusteloosheid.
Kan elke dag wel een middag en avonddutje doen als ik zou willen.
En dan nog ben ik moe.
Verder last van gewrichtspijn, vooral de rug en voeten.
Droge ogen en huid + lippen.

Maar het helpt bij mij wel enorm! heb al zeker een maand geen puistje meer gehad.
Je kent het gevoel wel, dat je wat voelt onder je huid en je dan zeker wist dat er eentje aan het groeien was. Nou, dat gevoel heb ik nog regelmatig, maar er komt niets!
De talg kan makkelijker je huid door omdat het dunner is geworden door de roa.

Nog ff doorzetten! Het is het echt waard! (voor mij althans)
Ben zelfs weer aan het daten geslagen, iets wat ik me een aantal maanden geleden niet kon indenken.
pi_135155042
Na lang niet aanwezig te zijn op Fok wil ik mijn verhaal toch even doen over me ervaring met Roa en alle andere middelen die ik heb geprobeerd. Even een kleine opsomming van wat ik allemaal heb geprobeerd.
-Minocycline (werkt voor een maand)
-Zonnebankkuren (totaal geen effect)
- Inderm applicatievloeistof (Zorgt er alleen voor dat puistjes sneller wegtrekken)
-Speciaal dieet, waarbij ik geen varkensvlees, kaas of andere zuivel producten mocht eten. (geen effect)

Op een gegeven moment was ik zo wanhopig dat ik zelf Clearasil heb geprobeerd :D Toen via Fok Roa leren kennen en natuurlijk direct afspraak gemaakt met huisarts!

Ik ben nu aan mijn 3de kuur Roa. Eerste twee kuren van 2-3 maand 20mg/per dag. Na elke kuur had ik een super gave huid en mocht ik stoppen. Maar helaas keerde het elke keer weer net zo hard terug na een half jaar gestopt te zijn. Met wat kleine puistjes kan ik leven, maar had altijd een uitbraak van grote rode ontstoken bulten ter grote van een 50 cent. En dan niet 1 maar gelijk 4-5 in mijn gezicht en in mijn liezen.

Nu sinds augustus bezig met mijn derde kuur. Eerst begonnen met 20mg. Toen verhoogd naar 40. Alles leek goed te gaan. Totdat ik wakker werd en voelde alweer 3 van die mega-units opkomen 8)7. Ik zat op dat moment op 2/3de van mijn kuur en de huisarts verwees mij door naar een dermatoloog. Deze raadde mij aan om de officiële Roa te slikken ipv van Isotreiotine. Volgens de dermatoloog werden er betere resultaten geboekt met Roa dan met Isotreo. Vandaag net begonnen met 60mg. Nu hopen dat het aanslaat en dat ik er eindelijk vanaf ben.

Ook heb ik vele crèmes en lippenbalsems geprobeerd. Mijn favorieten zijn:
-Cethaphil crème voor mijn gezicht en eventueel andere droge lichaamsdelen
-Carmex voor de lippen, maar als je lanoline vaseline glycerine in gelijke delen kan krijgen van je derma/huisarts zou ik dat direct doen. Helemaal geen last meer van droge lippen!

Ik hou jullie op de hoogte van mijn voortgang!
pi_135168275
Hier is het weer mis, zo erg is het nog nooit geweest. In 2 dagen zit alles onder, zou bijna zeggen wonderbaarlijk dat het kan als ik er niet zo van zou balen (en stiekem heel verdrietig van word).

Wendy, ik ben altijd meer moe als ik Roa slik en mijn rug lijkt wel vast te zitten. Is wel een bekende bijwerking volgens mij en weinig aan te doen.

Xaverius, dat is nieuw voor mij dat de 'echte' Roa beter aan zou kunnen slaan. Ik ga me door laten verwijzen naar de Derma aangezien ik ook al aan kuur 3 bezig ben en het gewoon niet weg wil. Hopelijk vinden ze het erg genoeg om nog een keer aan de Roa te kunnen.

Weet iemand hoe lang je moet stoppen met Roa na behalen cummulatieve waarde voordat je opnieuw mag starten? Kan het niet vinden.
  maandag 6 januari 2014 @ 22:58:11 #49
406326 jvo91
Impossible is nothing
pi_135169839
@wendy1992 Echt last van moeheid/chaggie heb ik niet. Wel de bekende rug en merk na t sporten dat ik wel wat meer last heb van me gewrichten maar dat had ik toch al dus is niets nieuws voor me en kan t denk daarom ook wel loslaten zeg maar. Alleen rugpijn is iets waar ik voor roa nooit last van hem dus dat vind ik wel vervelend. Ben ook benieuwd wat hij vd sudo vind wil graag zsm iets gaan smeren liever gister dan vandaag maar vind weer zonde om maar weer van alles te kopen en uitproberen

@Xaverius leuk dat je mee gaat posten ben benieuwd na je verloop. Valt me wel op dat je steeds lage dosering hebt gehad en dan nu vja dermatoloog direct 60mg. Hopelijk nu met blijvens resultaat. Heb jij ook nog veel littekens/vlekken omdat het al meerdere malen is terug gekomen bij je? Of zijn die steeds wel weggetrokken na stoppen met roa?

@lolo00 balen dat het niet goed gaat. Nooit leuk!!

Heb mijn derma ooit horen zeggen 8 weken pauze tussen eventuele kuren in.
pi_135181447
quote:
@Xaverius leuk dat je mee gaat posten ben benieuwd na je verloop. Valt me wel op dat je steeds lage dosering hebt gehad en dan nu vja dermatoloog direct 60mg. Hopelijk nu met blijvens resultaat. Heb jij ook nog veel littekens/vlekken omdat het al meerdere malen is terug gekomen bij je? Of zijn die steeds wel weggetrokken na stoppen met roa?
20 mg hielp de eerste twee kuren gewoon goed bij mij. Bij de derde kuur is het wel langzaam opgebouwd. eerst twee maand 20 mg geslikt, daarna 40, en nu dus net begonnen met 60mg Roa. Littekens heb ik niet echt. Heb echt onderhuidse onstekingen die heel langzaam wegtrekken en rode vlekken achterlaten, deze trekken wel heel langzaam weg duurt ongeveer 2-3 maanden voordat het helemaal verdwenen is. Littekens blijven voornamelijk achter wanneer je gaat lopen drukken.

@Lolo00, Volgens mijn derma moet er minstens 3 maand tussen zitten. Maar persoonlijk denk ik dat het na een maand wel weer mag, aangezien je na een maand ook weer bloed mag geven
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')