Mijn interpretatie van het originele idee is dat de blockreward als een soort subsidie gezien kan worden om de miners aan het werk te houden zo lang de transactie fee's niet genoeg opleveren per block.quote:Op donderdag 12 december 2013 19:21 schreef Sjemmert het volgende:
Wat als het minen straks niet meer rendabel genoeg is ? Wie gaan er dan voor zorgen dat het netwerk veilig blijft ? Ik las iets over transactie fees verhogen waar dan voor gemined kan worden. Maar wordt betalen met btc dan niet te duur in vergelijking tot bijvoorbeeld paypal ?
Ben nog een noob met betrekking tot cryptocurrencys maar des te meer ik erover lees des te meer vragen ik heb. Moet wel zeggen dat ik het zeer interessante ontwikkelingen vindt
Dat is mijn idee erover inderdaad. Rond het jaar 2140 valt de 'subsidie' ook pas volledig weg. Dus er is nog wel even tijd om die groei in volume te realiseren.quote:Op donderdag 12 december 2013 19:39 schreef Sjemmert het volgende:
Dus als ik je goed begrijp zal er door de toename van transacties dan nog genoeg te verdelen zijn onder de miners ?
oke ik snap het bedankt voor de uitlegquote:Op donderdag 12 december 2013 19:43 schreef Maxbet het volgende:
[..]
Dat is mijn idee erover inderdaad. Rond het jaar 2140 valt de 'subsidie' ook pas volledig weg. Dus er is nog wel even tijd om die groei in volume te realiseren.
Beste CBB,quote:Op donderdag 12 december 2013 19:45 schreef crashbangboom het volgende:
Elke alternatieve visie weer aan het negeren, Maxbet?
Wat is eigenlijk jouw mening hierover Micro? Je hebt mijn inziens meer nuance tov Maxbet over het gehele bitcoin verhaal.quote:Op donderdag 12 december 2013 18:31 schreef µ het volgende:
Het kan niet allemaal positief zijn. Toch?
Er zijn wat zaken die bitcoin nog niet helemaal geschikt maken voor wereldwijde adoptie als betaalmiddel (voor iedereen).
Het is voorlopig nog te complex voor mijn oma om zonder instructie te laten gebruiken. En de volatiliteit ligt te hoog.
Ik denk dat als bitcoin wereldwijd geadopteerd is, dat niet alle transacties meer op de blockchain gaan gebeuren. Dat de blockchain enkel nog een soort clearing-mechanisme wordt, en dat gebruikers bij partijen zitten die 'under the hood' de blockchain gebruiken. Zoals de gewone gebruiker tegenwoordig ook niets van SWIFT hoeft te weten om over te maken.
Hoe zien jullie dat? Welke hobbels moeten we nog nemen met zijn allen?.
Je zou natuurlijk de nuance kunnen aanhouden. Was jij niet de user die in het verleden veel gasten van TRU en BNW als gek weg stempelde? Nuance is toch het woord hier wat we zoeken!?quote:Op donderdag 12 december 2013 19:57 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Beste CBB,
Wij hebben jou nou al een tijdje hier rondlopen in dit Bitcoinforum en het is gebleken dat jij gewoon niet goed genoeg begrijpt wat Bitcoin nou precies is, of je wilt het niet begrijpen omdat je niets beters met je tijd te doen hebt dan hier de boel lopen te verstieren.
Mensen hebben tijd gestoken in het zo goed mogelijk beantwoorden van jouw vragen, maar keer op keer laat je zien dat je helemaal niet geďnteresseerd bent in wat anderen te zeggen hebben.
Mijn advies, en anderen hier zullen er ook zo over denken, is dat jij je niet meer bezighoudt met dit onderwerp. Je hebt vast wel andere interesses waar jij je tijd kunt insteken.
Uhm nee niet echt. Waar heb je het over??quote:Op donderdag 12 december 2013 20:06 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Je zou natuurlijk de nuance kunnen aanhouden. Was jij niet de user die in het verleden veel gasten van TRU en BNW als gek weg stempelde? Nuance is toch het woord hier wat we zoeken!?
Veel mensen hier hebben hun best gedaan voor CBB en dan worden we weggezet als sekte. Het zegt veel over jou Sitting Elfling dat je hem de hand boven het hoofd blijft houden.quote:Op donderdag 12 december 2013 18:51 schreef crashbangboom het volgende:
49% het gevaar is dat bitcoins het domein blijft van bitheads die niet gelovigen bedreigen en de mond snoeren. Dat probleem heb je bij elke sekte.
Je zou ook de rest van de post kunnen lezen, of mag dat niet van je master?quote:Op donderdag 12 december 2013 20:20 schreef videonatic het volgende:
Dus ik hoor bij een sekte omdat ik Bitcoin gebruik? nice
Ja, dat willen we niet, de stemming doen omslaanquote:Op donderdag 12 december 2013 20:44 schreef MaGNeT het volgende:
Er is uiteraard niets mis met een kritische noot, wel met valse noten. Die doen de stemming omslaan.
Goede post, duidelijke onderbouwing.quote:Op donderdag 12 december 2013 20:54 schreef strbo het volgende:
Er zijn een hele boel zaken die Bitcoin ongeschikt maken als wereldwijd betaalmiddel. Allereerst heb je de kleine hobbels die genomen moeten worden. Mensen moeten er van op de hoogte raken, het gaan snappen en uiteindelijk de voordelen ervan inzien en het gaan gebruiken, en de volatiliteit moet echt heel erg veel minder worden. Ik weet niet of dat ooit gaat gebeuren, maar als het gebeurt zal het nog erg lang duren.
Het grote probleem van Bitcoin is dat er een aantal fundamentele dingen zijn die het, mijn inziens, ongeschikt maakt als wereldwijd betaalmiddel. De blockchain bijvoorbeeld. Alle transacties ooit uitgevoerd met Bitcoin zijn publiekelijk in te zien, te traceren en te analyseren. Met de capaciteiten van tegenwoordig (grote dataminers als Facebook, Google ed. zijn hier bijzonder goed in) acht ik de kans vrij groot dat, zodra een grote partij zich erover gaat buigen, Bitcoin vrijwel onbruikbaar wordt omdat addressen en transacties aan personen (of internetprofielen) gelinkt kunnen en zullen worden. Er zijn al verbazend nauwkeurige profielen over iedereen m.b.t. surfgedrag, daar zou dan dus betaalinformatie aan kunnen worden gekoppeld.
Een manier om dat te ontwijken is door gebruik te maken van verschillende adressen, doorsluizen ed. Wat me op een tweede punt brengt: Bitcoin is onhandig in gebruik. Als casual gebruiker wordt je gestort in een wereld bestaande uit wallet bestanden, public & private keys en iedereen wordt aangemoedigd vooral zoveel mogelijk van deze adressen te gebruiken (voor het overzicht). Stel je eens voor: voor elke transactie (we praten nu in fiat) moet een nieuw bankrekeningnummer worden aangemaakt. En vergeet vooral niet je wallet file weer opnieuw te encrypten en te back-uppen want anders ben je straks alles weer kwijt. Het is gewoon een ontzettend grote taak om alles veilig & overzichtelijk te houden.
Daarnaast zitten we nu nog een periode waarin het relatief makkelijk is het hele Bitcoin netwerk te ontregelen. Er zijn nog steeds (recentelijk nog een geval) pools die zes blocks achter elkaar vinden. Dat dat onwenselijk is lijkt me wel duidelijk. Een grote klant als Amazon (cloud), Google, Microsoft of vrijwel iedere inlichtingendienst kan een 51% aanval uitvoeren. Dat wil je niet hebben in een wereldwijd betaalsysteem.
Als laatste nog even iets over de verdeling van de valuta. Maarliefst de helft van de (tot nu toe geminede) Bitcoins is in hadden van 927 personen. Vijftig personen hebben bijna 30% in handen. Het huidige systeem is niet helemaal 'eerlijk' (voor zover je dat kan definiëren), maar de verdeling in Bitcoins is echt absurd scheef.
Dat gezegd hebbende, Bitcoin biedt ook een enorme lading voordelen tegenover ons huidig systeem. Ik denk dat het probleem een beetje is dat het juist Bitcoin is die nu zo groot is geworden en als gezicht van alle cryptocurrencies dient. Er zijn nu al veel betere altcoins in omloop, en de echte altcoin mania is nog maar net begonnen. Moet je nagaan wat er over enkele jaren allemaal op de markt is.
Helaas zijn cryptocurrencies nu een belegingsinstrument geworden en is het erg lastig om jezelf als altcoin in de markt te zetten. Neem Peercoin bijvoorbeeld, op vrijwel alle vlakken beter dan Bitcoin en ook daadwerkelijk innovatief beter (in tegenstelling tot coins die schreeuwen met 2 seconden blockconfirmatie tijd o.i.d.), maar die wordt op dit forum de grond in geboord omdat de waarde maar blijft dalen. Ik kan me voorstellen dat dit op meerdere discussieplekken zo is, en de mond-op-mond reclame zou dus ook wel niet van-je-het zijn. Peercoin? Nee joh, koop lekker Quarks, Peercoin heeft geen toekomst!
Ik ben erg onder de indruk van het protocol achter Bitcoin, en altijd enthousiast tegenover anderen geweest met betrekking tot Bitcoin, en dat blijft ook zo (hoewel ik eerder over crypto's in het algemeen zal praten). Het idee van p2p cryptocurrencies zal nog lange tijd bij ons blijven. Wellicht door andere crypto's als valuta te gebruiken, wellicht door een implementatie in banken of door iets waar we ons nu nog geen voorstelling over kunnen maken. Maar over het algemeen zie ik als ik heel eerlijk ben helaas nul toekomst in Bitcoin.
Ik denk dat we moeten wachten op regulering. Dat klinkt niet des-bitcoins, maar dat is wel hoe de wereld werkt. Zodra het geaccepteerd wordt zullen de grote bedrijven/banken zien dat er geld in zit.quote:Op donderdag 12 december 2013 19:58 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Wat is eigenlijk jouw mening hierover Micro? Je hebt mijn inziens meer nuance tov Maxbet over het gehele bitcoin verhaal.
Again, nuance is wat ik zoek. Jij hebt exact hetzelfde gedaan in BNW met lambiekje, bankfurt, etc. Het gaat om nuance. CBB heeft terecht op z'n donder gekregen maar jij zit toch ook echt aan de andere kant. Sta er boven, serieus!quote:Op donderdag 12 december 2013 20:17 schreef Probably_on_pcp het volgende:
Veel mensen hier hebben hun best gedaan voor CBB en dan worden we weggezet als sekte.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |