quote:Op vrijdag 6 december 2013 00:53 schreef kvd het volgende:
![]()
een mede PDS-er hier. Post eigenlijk meestal illegaal mee in crohn en CU ,maar als meer PDS-ers zich hier melden,ben ik hier beter op m'n plek...
Het is heel wisselend.quote:Op vrijdag 6 december 2013 09:42 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
[..]![]()
Ik ben benieuwd of er meer PDS-ers komen posten.
Heb jij veel klachten?
Mijn ma heeft het ook, en mijn zus ook (maar verder is het niet erfelijk volgens de artsen) dus er word altijd wel rekening mee gehouden, al reageren we natuurlijk allemaal andersquote:Op vrijdag 6 december 2013 11:13 schreef kvd het volgende:
Oh ja, sinaasappelsap...en lief maar zeggen 'Is goed voor je'....euhmmm....nee....krampen (tenzij het zoete sinaasappelsap is)
En ja, je leert er mee leven, in je eigen vertrouwde, geregiseerde wereld. Daarbuiten is het toch wat lastiger merk ik, want niet iedereen wil of kan er rekening mee houden.
Als ik bijvoorbeeld bij mijn moeder eet, dan zijn het erg vaak de makkelijke maaltijden (lees: kant en klare lasagne gevolgd door kant en klare tiramisu...alles uit een pakje/zakje/compleet bereid). Ik merk echt dat ik dan 's avonds alleen nog maar kromgebogen op de bank/bed kan liggen. Ik kies er op dat moment wel voor om mee te eten, accepteer de gevolgen, maar vind het ook wel jammer dat ze er op dat moment geen rekening mee houdt (ze weet wat ik heb en wat het kan triggeren, maar doet daar echt niks mee)
Of als ik met lief ergens ben/wandel/fiets en ik krijg ineens kramp en kom niet meer vooruit, dan heeft hij ook niet altijd het geduld en kan dan even bot uit de hoek komen (eigenlijk is het meer inlevingsvermogen, hij heeft de pijn nooit gevoeld).
Oh, en weet je waar ik laatst achter kwam...bij bepaalde groenten ligt het aan de bereidingswijze! Ik ben altijd helemaal lijp geweest van bloemkool, vond dat heerlijk, maar kreeg op een gegeven moment heel erg veel krampen door het eten daarvan, soms al tijdens het eten. Dus vanaf dat moment eigenlijk (onbewust) de bloemkool gemeden. Alleen als het echt niet anders kon (bv op het werk, dan nam ik een heel klein beetje, alleen aardappels zijn ook niet lekker). Maar goed, vorig jaar een ovenschotel met bloemkool gemaakt en ik had nergens last van! Dus die staat sindsdien regelmatig op het menu. Laatst weer een keer gekookte bloemkool gehad en meteen weer last. Dus ik weet hoe ik mijn bloemkool moet eten
Haha dat heb ik ook. Dacht eerst dat de pijn na melkproducten de pds was, totdat ik lactasepillen nam en de pijn toen wegbleefquote:Op vrijdag 6 december 2013 11:36 schreef Danielle83 het volgende:
Dit topic even volgen. Heb ook pds met lactose intolerantie. Gaat nu veel beter met klachten, omdat ik weet dat melkproducten en mn buik niet samen gaan
En niet alleen de lichamelijke weerstand, ook de psychische. Als ik niet goed in mijn vel zit, dan heb ik veel meer last van aanvallen van pijn en diarree.quote:Op vrijdag 6 december 2013 22:38 schreef Chicolate het volgende:
[..]
Haha dat heb ik ook. Dacht eerst dat de pijn na melkproducten de pds was, totdat ik lactasepillen nam en de pijn toen wegbleef. Nu is het altijd lactosevrije melk etc (toch goedkoper dan pillen slikken).
Achja, pds, je went eraan. Diarree afwisselen met obstipatie. Ben een mooi studieobject voor mijn broertje (arts in opleiding). Ook grappig om te zien hoe mijn reactie altijd afhankelijk is van mijn weerstand: bij hoge weerstand reageer ik op andere dingen dan bij lage weerstand.
Wel eens in de trein/bus gehad. Wanneer er eigenlijk geen toilet is. En dan bijna flauwvallen omdat je lichaam opeens a la minute acuut je darminhoud wil lozen, en jij het 10 minuten wil uitstellen (totdat je bij een toilet/station bent). Ben er een keer bijna door flauwgevallen, werd helemaal duizelig/misselijk/kreeg het heel erg warm. Het rotte is: een paar minuten daarvoor was er niets aan de hand, het komt bijna altijd acuut en onverwacht.quote:Op vrijdag 6 december 2013 22:41 schreef nikky het volgende:
Ik bedenk mij net.... Ik weet wanneer het is begonnen...dat is toen ik zwanger was. Toen ben ik ook gestopt met roken! Toen ik rookte ging ik al niet vaak naar de wc, maar nu soms wel en week (soms twee) niet.... En als iets verkeerd valt, dan enorme krampen en de hele avond op de wc. Soms gepaard met fikse verhoging van lichaam temp. en kippenvel.
quote:Op vrijdag 6 december 2013 22:52 schreef Chicolate het volgende:
[..]
Wel eens in de trein/bus gehad. Wanneer er eigenlijk geen toilet is. En dan bijna flauwvallen omdat je lichaam opeens a la minute acuut je darminhoud wil lozen, en jij het 10 minuten wil uitstellen (totdat je bij een toilet/station bent). Ben er een keer bijna door flauwgevallen, werd helemaal duizelig/misselijk/kreeg het heel erg warm. Het rotte is: een paar minuten daarvoor was er niets aan de hand, het komt bijna altijd acuut en onverwacht.
O nee niet zo heftig - maar wel vaak pijn of een enorm opgeblazen buik.quote:Op vrijdag 6 december 2013 22:52 schreef Chicolate het volgende:
[..]
Wel eens in de trein/bus gehad. Wanneer er eigenlijk geen toilet is. En dan bijna flauwvallen omdat je lichaam opeens a la minute acuut je darminhoud wil lozen, en jij het 10 minuten wil uitstellen (totdat je bij een toilet/station bent). Ben er een keer bijna door flauwgevallen, werd helemaal duizelig/misselijk/kreeg het heel erg warm. Het rotte is: een paar minuten daarvoor was er niets aan de hand, het komt bijna altijd acuut en onverwacht.
Herkenbaar, en ook misselijk op zo'n moment en t idee dat je flauw gaat vallen... Meer dan eens zit ik tegenwoordig met een emmer tussen mijn knieeen op de wc, puur omdat mn darm zo opgeblazen onder mijn maag gaat staan...quote:Op vrijdag 6 december 2013 22:41 schreef nikky het volgende:
Hier ook een PDSser.
Ik bedenk mij net.... Ik weet wanneer het is begonnen...dat is toen ik zwanger was. Toen ben ik ook gestopt met roken!Toen ik rookte ging ik al niet vaak naar de wc, maar nu soms wel en week (soms twee) niet.... En als iets verkeerd valt, dan enorme krampen en de hele avond op de wc. Soms gepaard met fikse verhoging van lichaam temp. en kippenvel.
Speculaas schijnt dus een goede werking op de darmen te hebben, met name door de kaneel die erin zitquote:Op vrijdag 6 december 2013 23:16 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
[..]
Herkenbaar, en ook misselijk op zo'n moment en t idee dat je flauw gaat vallen... Meer dan eens zit ik tegenwoordig met een emmer tussen mijn knieeen op de wc, puur omdat mn darm zo opgeblazen onder mijn maag gaat staan...
Sinds ik niet meer rook is t helemaal prut. Stom eigenlijk!
Ik ben vandaag tot de ontdekking gekomen dat speculaas een trigger is.., voorheen nooit en nu legde ik vanavond de link nadat ik voor de zoveelste keer er last van heb, (lucht, kramp, t zuur) ben vandaag met lijnzaad begonnen en met een voedingsdagboek, eens onderzoeken wat mn darm triggert nu ik niet meer rook.
quote:Invloed van kaneel op de spijsvertering
Van oudsher wordt kaneel aanbevolen bij spijsverteringproblemen en maag-darmklachten. Kaneel wordt door de Duitse ‘Kommission E’ (autoriteit op het gebied van fytotherapie) aanbevolen bij dyspepsie (misselijkheid, winderigheid, darmkrampen, zure oprispingen). Kaneel is een belangrijk natuurgeneeskundig middel bij diarree. Onderzoek bij dieren toont een beschermende werking aan tegen maag- en twaalfvingerige-darmzweren.
Naast de bovengenoemde werkingsgebieden is kaneel ook een sterke antioxidant (lipidenperoxidatieremmer en superoxideradicaalvanger) en heeft het ontstekingremmende en bloedverdunnende eigenschappen.
quote:De werking van kaneel?
Kaneel werkt verwarmend en krampwerend. Verder werkt kaneel ook antisceptisch, het bestrijden en voorkomen van bacterieën en schimmels. Kaneel heeft een gunstige werking op je darmen, bij verkoudheden, bij vermoeidheid en tegen kouwelijkheid.
-knip-
Maagpijn Ook hiervoor is de heilzame combinatie van honing, water en kaneel effectief. Het heeft een goede reinigende werking en maakt ook komaf met overtollige gassen. Daarnaast zou het zelfs helpen tegen maagzweren en deze kunnen wegwerken vanaf de wortel.
-knip-
Kaneel werkt goed bij misselijkheid, winderigheid, en diarree.
Het kan de combinatie net zijn he, of verkeerde verhoudingen (of als het uit een pakkie komt de e-nummers enzovoort...)quote:Op vrijdag 6 december 2013 23:36 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
Grappig, alle klachten die genoemd worden, krijg ik dus juist van speculaas...![]()
Ach ja.. Jammer joh
T was verdomd lekkere echte banketbakker speculaas, maar qua pijn maakr t nu niet uitquote:Op vrijdag 6 december 2013 23:40 schreef kvd het volgende:
[..]
Het kan de combinatie net zijn he, of verkeerde verhoudingen (of als het uit een pakkie komt de e-nummers enzovoort...)
en ik herken het wel, heel veel dingen van het rijtje 'vermijden' leveren bij mij geen klachten op, dingen die zouden moeten kunnen, kunnen slecht vallen....
wel 'fijn' om te lezen dat mijn lichaam niet de enige is die die geintjes uithaalt![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |