Je quote de verkeerde, ik ben niet zo achterlijk.quote:Op woensdag 4 december 2013 21:37 schreef hottentot het volgende:
[..]
Je hebt helemaal gelijk, sterker nog ik zou de hele woning met zwart doen, want dat is dunner en goedkoper. Moet je alleen niet jammeren als de brandverzekering later niet uit wil keren als er door kortsluiting een halve woning is afgebrand.
Zijn gewoon wettelijke normen voor.
Haha,quote:Op woensdag 4 december 2013 21:53 schreef cvboer het volgende:
[..]
Je quote de verkeerde, ik ben niet zo achterlijk.
Voor stopcontacten is die regel er ook, fase links en nul rechts, tenminste als de installatie goed aangelegd is.quote:Op woensdag 4 december 2013 22:09 schreef Fukushima het volgende:
zwart op de middenpoot en blauw inderdaad op het schroefdraadgedeelte
Andersom kwam ik vaker tegen.quote:Op woensdag 4 december 2013 23:47 schreef klipper het volgende:
[..]
Voor stopcontacten is die regel er ook, fase links en nul rechts, tenminste als de installatie goed aangelegd is.
Als je het stopcontact op de juiste manier monteert zit de fase vanzelf al links, immers de fase sluit je aan op het P contact.quote:Op donderdag 5 december 2013 00:14 schreef hottentot het volgende:
[..]
Andersom kwam ik vaker tegen.
En een groot verschil is dat de lamp een vaste fase en nul aansluiting heeft. Een wcd heeft die niet, er zijn in Nederland dan ook geen normeringen/regels of whatever over of de fase nu links of rechts moet. Zelfs combinaties die je in de winkel koopt met de onderlinge verbindingen al aangebracht zijn volstrekt willekeurig.
In de praktijk probeer je bij elke utiliteiten klus een éénheid aan te houden, maar verder is het echt maar net hoe de wind waait.
Hoe graag je ook zou willen er is in de normen geen regel te vinden waarbij word gesteld dat de fase links moet. Als dat recentelijk veranderd is zou ik hem graag weten.quote:Op donderdag 5 december 2013 07:21 schreef klipper het volgende:
[..]
Als je het stopcontact op de juiste manier monteert zit de fase vanzelf al links, immers de fase sluit je aan op het P contact.
Links wordt ook als gevaar gezien en rechts als veilig.
Hetzelfde geldt bijvoorbeeld voor de mengkraan, warm links en koud rechts.
Dat de regel minder goed nageleefd wordt, komt meer doordat er steeds goedkoper gewerkt moet worden en zodoende minder aandacht is voor hoe goed iets aangesloten is.
Als ik al kijk bij wat voor problemen ik kom bij nieuwe installaties, vraag ik me soms al af of afbreken en opnieuw beginnen niet goedkoper is dan herstellen, prutswerk is tegenwoordig eerder schering en inslag dan dat het sporadisch voorkomt.
ik doe ook fase rechts, en als iedereen van het bedrijf dat doet, is dat ook makkelijk met metenquote:Op donderdag 5 december 2013 08:13 schreef exlurker het volgende:
Bij de Rijksgebouwendienst was vroeger de eis altijd de fasedraad rechts op de wandcontactdoos, of dat nu nog zo is weet ik niet, ben er al wat jaren tussenuit
Ik heb ook nergens vermeld dat het een norm betreft.quote:Op donderdag 5 december 2013 09:20 schreef hottentot het volgende:
[..]
Hoe graag je ook zou willen er is in de normen geen regel te vinden waarbij word gesteld dat de fase links moet. Als dat recentelijk veranderd is zou ik hem graag weten.
Frankrijk heeft wel regels hiervoor (en ik dacht België ook)
Automaten e.d. zijn ook willekeurig (dat vond ik wel altijd vreselijk lastig, kans op fouten bij een uitwisseling neemt daardoor toe).
Yep.quote:Op woensdag 4 december 2013 21:43 schreef gateway het volgende:
[..]
inderdaad, dat heb ik ook zo geleerd. En ik let er ook nog op als ik zoiets aansluit.
Je noemde het een regel, ik wil alleen aangeven dat er geen algemene regel is voor WCD's, is inderdaad afhankelijk van wat een bestek aangeeft of een klant wil, of wat jijzelf of je baas beslist.quote:Op donderdag 5 december 2013 17:59 schreef klipper het volgende:
[..]
Ik heb ook nergens vermeld dat het een norm betreft.
Hetzelfde geld voor de fittingen.
Zal ook aan der egio of land liggen
Frankrijk doet inderdaad f-r en n-l
wie heeft het over een wisselschakeling? en welke buitenring? ik volg je even niet Ou-Tannuquote:Op donderdag 5 december 2013 20:07 schreef Ou-Tannu het volgende:
[..]
Yep.
en daarom mag zo`n bepaalde wisselschakeling ook niet worden toegepast, omdat daarbij de L en N om beurten op de buiten ring komen
Met buitenring bedoelt hij de voorste ring in de fitting.quote:Op donderdag 5 december 2013 22:26 schreef gateway het volgende:
[..]
wie heeft het over een wisselschakeling? en welke buitenring? ik volg je even niet Ou-Tannu
a, de franse variantquote:Op vrijdag 6 december 2013 00:53 schreef hottentot het volgende:
[..]
Met buitenring bedoelt hij de voorste ring in de fitting.
En zijn opmerking is aangaande wat de fase aansluiting op een fitting moet zijn. Er is een wisselschakeling die de fase en de nul bij een lamp omdraait, tevens heeft die de mogelijkheid om op de aansluitingen van de lamp spanning te zetten, zodat de lamp niet brand maar wel alles onder spanning staat.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |