O ja nu je het zegt..quote:Op zondag 27 oktober 2013 23:41 schreef Hexley het volgende:
Net maar eens de schakelklokken op tijd gezet, achterlijke zomer en wintertijd ook,....
Nog nooit problemen mee gehad.quote:Op zondag 27 oktober 2013 22:20 schreef Nemephis het volgende:
[..]
Eén meter vijftig lang, vijftig cm diep en 60cm hoog, 450 liter: Enorm dus, naar mijn maatstaven.
Het onderkastje is lelijk en grijs, daar wil ik nog plakplastic overheen plakken.
[..]
Ja zo denk ik er ook wel over: wat niet uit de bak gaat kan ook niet lekken..
Ik geloof best dat het iets gevoelsmatigs is, mijn onderbuik-gevoel.. maar ik stoor me dan ook niet aan een pomp in de hoek van de bak.quote:Op maandag 28 oktober 2013 13:07 schreef Komakie het volgende:
[..]
Nog nooit problemen mee gehad.
Daarnaast is het een kwestie van goed aansluiten...
Oh, dat moet ik ook nog doen... Die hele zomer- naar wintertijd is volledig aan me voorbij gegaanquote:Op zondag 27 oktober 2013 23:41 schreef Hexley het volgende:
Net maar eens de schakelklokken op tijd gezet, achterlijke zomer en wintertijd ook,....
Neem een mantis shrimpquote:Op zaterdag 26 oktober 2013 20:23 schreef onlogisch het volgende:
[..]
Sorry, ik denk dat ik toch een kreeft bedoel
Ik wil er 1 die zo'n 10 cm wordt. Of heb je die ook in garnaal vorm?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Er zijn ook garnalen die groot worden, de Atya gabonensis, Atyoida Pilipes en de Atyopsis Moluccensis, bijvoorbeeld. Die worden resp. 14 cm, 7 á 8 cm en 8 tot 12 cm ongeveer.
Voordeel (of nadeel...) is dat deze dieren zich niet voort planten in aquaria. Laat ik het anders stellen, de eitjes komen uit, maar de larven gaan redelijk snel dood. Ze overleven enkel in brak water en er is nog geen kweeksucces bekend.
Je kunt ook kijken naar de Lanchesterigarnaal, echt bijzonder mooie garnalen, de vrouwen worden zo'n 5 tot 8 cm, de mannen zo'n 10 cm. De kameleongarnaal is ook nog een optie, de man wordt zo'n 15 cm inclusief scharen.
Als je een gezellige garnaal wilt, dan zou ik voor de Lanchesterigarnaal gaan (Macrobrachium Lanchesteri). Ze zijn wel lastig te krijgen, schijnt.
[ Bericht 10% gewijzigd door Samzz op 28-10-2013 14:47:01 ]“What do I wear in bed? Why, Chanel No. 5, of course”
pacifische poetsgarnaal.quote:Op zaterdag 26 oktober 2013 20:23 schreef onlogisch het volgende:
[..]
Sorry, ik denk dat ik toch een kreeft bedoel
Ik wil er 1 die zo'n 10 cm wordt. Of heb je die ook in garnaal vorm?
Mooi beestje, maar die lange voelsprieten vind ik er ook wat eng uit zienquote:Op maandag 28 oktober 2013 15:23 schreef Rickario het volgende:
[..]
pacifische poetsgarnaal.
[ afbeelding ]
Heeft alleen wel zout water nodig
De Atyopsis Moluccensis, oftewel Molukken waaierhandgarnaal. Dat 'graven' in het zand is niet zo'n heel best teken, eigenlijk moet je voor die dieren heel erg fijn zand hebben op de bodem omdat anders de waaiers beschadigen. Wat voer je ze?quote:Op maandag 28 oktober 2013 16:49 schreef joekeloekes het volgende:
Ook lange voelsprieten, maar niet eng
http://joekeloekes.nl/effe/waai4.mp4
Heel leuke beestjes, ik heb er nu 2, en die lopen de hele dag een beetje rond te scharrelen door de bak. Ze zijn totaal niet schuw, wassen al het zand en klauteren wat door planten om die te poetsen. Ze slopen in elk geval niets en het zijn ook geen gravers. Ik heb ze nu een week, 1 is er gister verveld, dus die was een dag pleite. De andere gaat zo te zien heel binnenkort vervellen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Het probleem zit 'm in de 2 gemarkeerde stukken. Aangezien ik zo'n hark ben geweest om de rechterplaat niet geheel uit te meten, en te verzuimen dit bij het inpassen na het verven goed op te merken, veroorzaakt dit dus een probleem. De naad is hierdoor duidelijk zichtbaar, en de achterwand staat gewoon een beetje scheef.
Hoe ik het op wil lossen is het volgende te doen :
Een stukje verder wegzagen aan de bovenkant. Slechts een centimeter, of een halve centimeter. Dat is voldoende en daarmee zal de complete achterwand goed wegzakken en de naad hopelijk een stuk minder zijn.
Dat brengt wel 1 probleem met zich mee, namelijk een stukje van een paar cm2 die niet bedekt zijn door de epoxy hars. Het is vervelend dat dat gedeelte nog net onder het maximale waterniveau komt.
Opnieuw een stukje epoxy harsen gaat niet. Om er zeker van te zijn dat ik het goed zou mengen (was mijn eerste keer werken met epoxy hars) heb ik alles gebruikt aangezien de mengverhouding 1 op 2 was. En dat had ik precies besteld, 500gr harder 1kg epoxy hars.
Wat is jullie advies in deze? Ik zelf zat er aan te denken om het gedeelte wat straks "open ligt" vol te spuiten met de speciale aquarium kit die ik uit de speciaalzaak heb?
Ik hoor het graag, thanks
[ Bericht 0% gewijzigd door onlogisch op 28-10-2013 17:34:04 ]
Ik heb geen speciaal voer voor ze, ze lopen overal een beetje te poetsen, ik neem aan dat ze daar hun eten mee binnenkrijgen. Ze zitten ook regelmatig met hun wappers in de stroming te waaieren. Ik wrijf gewoon vlokvoer heel fijn, daarvan zweeft dan een deel in het water, voor zover de vissen het niet kapen.quote:Op maandag 28 oktober 2013 17:15 schreef Samzz het volgende:
[..]
De Atyopsis Moluccensis, oftewel Molukken waaierhandgarnaal. Dat 'graven' in het zand is niet zo'n heel best teken, eigenlijk moet je voor die dieren heel erg fijn zand hebben op de bodem omdat anders de waaiers beschadigen. Wat voer je ze?
Ja, dat zie ik. Met dat waaieren filteren ze inderdaad voedseldeeltjes uit het water. Nu zijn de waaierhandjes van de waaierhandgarnalen wel vele malen delicater dan de baarddraden van corydoras en dat graven in grove korrels is niet echt goed ervoor. Je zou eventueel stofvoer bij kunnen geven, maar als het op fijngemalen vlokvoer ook goed gaat, why change.quote:Op maandag 28 oktober 2013 18:00 schreef joekeloekes het volgende:
[..]
Ik heb geen speciaal voer voor ze, ze lopen overal een beetje te poetsen, ik neem aan dat ze daar hun eten mee binnenkrijgen. Ze zitten ook regelmatig met hun wappers in de stroming te waaieren. Ik wrijf gewoon vlokvoer heel fijn, daarvan zweeft dan een deel in het water, voor zover de vissen het niet kapen.
Ik heb heel fijn grind, meer een soort grof zand, met allemaal ronde korrels. Dat heb ik gedaan zodat de baarddraden van de corydoras niet beschadigen, en die vermaken zich zo te zien ook prima op die bodem.
quote:Op maandag 28 oktober 2013 14:41 schreef Samzz het volgende:
[..]
Neem een mantis shrimp!
Lol, wat is er mis met zo'n mantis shrimp?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Er zijn ook garnalen die groot worden, de Atya gabonensis, Atyoida Pilipes en de Atyopsis Moluccensis, bijvoorbeeld. Die worden resp. 14 cm, 7 á 8 cm en 8 tot 12 cm ongeveer.
Voordeel (of nadeel...) is dat deze dieren zich niet voort planten in aquaria. Laat ik het anders stellen, de eitjes komen uit, maar de larven gaan redelijk snel dood. Ze overleven enkel in brak water en er is nog geen kweeksucces bekend.
Je kunt ook kijken naar de Lanchesterigarnaal, echt bijzonder mooie garnalen, de vrouwen worden zo'n 5 tot 8 cm, de mannen zo'n 10 cm. De kameleongarnaal is ook nog een optie, de man wordt zo'n 15 cm inclusief scharen.
Als je een gezellige garnaal wilt, dan zou ik voor de Lanchesterigarnaal gaan (Macrobrachium Lanchesteri). Ze zijn wel lastig te krijgen, schijnt.
Ik wil er graag één met een zéér felle kleur
Die blauwe die ik zag voldoet daaraanAlleen het moet wel gaan in mn bak straks i.c.m. planten en andere bewoners
![]()
Ahaquote:Op maandag 28 oktober 2013 19:28 schreef Maria2.0 het volgende:
Die Mantisdingen zijn zoutwater en fakking eng![]()
Wel echt waanzinnig mooi trouwens, ken iemand van een ander forum die ze heeft.
Ten eerste, zout waterquote:Op maandag 28 oktober 2013 19:27 schreef onlogisch het volgende:
[..]
Lol, wat is er mis met zo'n mantis shrimp?
Ik wil er graag één met een zéér felle kleur
Die blauwe die ik zag voldoet daaraanAlleen het moet wel gaan in mn bak straks i.c.m. planten en andere bewoners
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |