quote:do 10 okt 2013, 07:49 | 0 reacties
Draghi: doemdenkers over euro zaten ernaast
CAMBRIDGE - Doemdenkers over de euro hebben de toewijding van Europeanen aan hun muntunie onderschat. Dat stelde de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Mario Draghi, woensdag (plaatselijke tijd) in een toespraak op de Amerikaanse universiteit Harvard.
„Veel commentatoren aan deze kant van de oceaan waren ervan overtuigd dat de euro ten onder zou gaan”, hield Draghi zijn Amerikaanse publiek voor. Volgens de Italiaanse econoom hadden die eurosceptici allereerst een verkeerd beeld van de economie. Hij wees erop dat sinds 1999 zo'n 600.000 banen meer zijn gecreëerd in de eurozone dan in de VS. De hogere werkloosheid in de eurozone geeft volgens Draghi een vertekend beeld, omdat het aantal werkenden in de VS de afgelopen jaren juist sterker is gekrompen dan in de eurolanden.
„Maar ze zaten er ook op een fundamenteler vlak naast”, stelde Draghi verder. „Ze onderschatten de toewijding van Europeanen aan de euro.
Ze dachten dat de euro een stelsel van vaste wisselkoersen is, terwijl het een onomkeerbare eenheidsmunt is.
Hij is onomkeerbaar omdat hij is ontstaan uit ons verlangen naar vrede, veiligheid en het overstijgen van nationale verschillen.”
quote:do 10 okt 2013, 11:40
Griekse werkloosheid fractie hoger
ATHENE (AFN) - De werkloosheid in Griekenland is in juli een fractie gestegen ten opzichte van een maand eerder. Dat bleek donderdag uit cijfers van het nationale statistiekbureau.
De werkloosheid kwam uit op 27,6 procent van de beroepsbevolking. In juni was dat nog 27,5 procent. In juli 2012 bedroeg de Griekse werkloosheid 25 procent. In totaal waren er in Griekenland in juli bijna 1,4 miljoen mensen zonder baan.
quote:do 10 okt 2013, 15:13
Aantal zeer arme Spanjaarden verdubbeld
MADRID - Het aantal Spanjaarden dat van minder dan 307 euro in de maand moet rondkomen, is sinds 2008 verdubbeld. Volgens de katholieke liefdadigheidsorganisatie Caritas leven inmiddels 3 miljoen mensen in 'absolute armoede' in het Zuid-Europese land.
De toename is het gevolg van de economische crisis. De zeer arme Spanjaarden vormen inmiddels 6,4 procent van de bevolking.
Caritas hielp in 2012 ruim 1,3 miljoen mensen in Spanje. Dat is drie keer zoveel als voor de crisis.
quote:'Nederland houdt te hoog begrotingstekort'
Economen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) voorspellen dat het begrotingstekort in Nederland in 2015 oploopt naar 4,8 procent van het bbp.
Voor 2014 wordt een begrotingstekort van 3,2 procent verwacht.
Dat blijkt uit een rapport van het IMF. In de jaren daarna wordt het volgens het IMF niet veel beter. De economen voorspellen een tekort van 4,9 procent in 2016, 4,7 procent in 2017 en 4,4 procent in 2018.
Nederland heeft momenteel al een begrotingstekort dat hoger is dan volgens Europese regels is toegestaan. Bij de invoering van de euro spraken alle landen in de eurozone af dat zij een begrotingstekort van maximaal 3 procent mogen hebben om zo de stabiliteit van de munt te kunnen garanderen.
Daarom heeft het kabinet voorgesteld om volgend jaar 6 miljard euro extra te bezuinigen. Het kabinet onderhandelt nu al twee weken met de oppositie om steun te krijgen voor deze plannen.
Belasting
Het IMF oppert in hetzelfde rapport dat landen die in de problemen zitten een eenmalige belasting kunnen heffen van 10 procent van het spaargeld in de eurozone, als alternatief voor belastingverhogingen en bezuinigingen.
Verschillende economen opperden het idee van een brede spaardersheffing al eens, schrijft het IMF. Volgens het rapport zou het een ongebruikelijke, maar effectieve maatregel zijn. De heffing zou voor vijftien met financiële problemen kampende eurolanden de staatsschuld terugbrengen tot een verantwoord niveau, berekende het IMF.
De IMF-economen denken niet dat het belasten van spaargeld het vertrouwen van spaarders zal schaden. "Als het echt éénmalig is zal dat het spaargedrag niet verstoren. Het zou door sommigen zelfs als eerlijk worden aangemerkt."
Ja grootschalige diefstal. Als ze dit toch echt zouden doen zou ik toch denken/hopen dat we een revolutie krijgen in heel Europa.quote:Op donderdag 10 oktober 2013 17:48 schreef wormtrein het volgende:
Het IMF heeft nog een grandioos plan om de staatsschuld te verminderen in Europa.
http://www.nu.nl/economie(...)egrotingstekort.html
[..]
In Nederland is het simpel, hier kunnen ze gewoon de pensioenen gaan belasten met een voorlopige aanslag bij de pensioenuitvoerders , dat doet niemand pijnquote:Op donderdag 10 oktober 2013 18:14 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Ja grootschalige diefstal. Als ze dit toch echt zouden doen zou ik toch denken/hopen dat we een revolutie krijgen in heel Europa.
Maar ze hebben het over een spaarbelasting. Dus van iedereens rekening geld jatten.quote:Op donderdag 10 oktober 2013 18:24 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
In Nederland is het simpel, hier kunnen ze gewoon de pensioenen gaan belasten met een voorlopige aanslag bij de pensioenuitvoerders , dat doet niemand pijn
soort extra belasting hequote:Op donderdag 10 oktober 2013 18:33 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Maar ze hebben het over een spaarbelasting. Dus van iedereens rekening geld jatten.
Er is ook een ander alternatief. Monetaire stelsel hervormen bv. Schulden kwijt schelden. Zijn wel andere dingen mogelijk.quote:Op donderdag 10 oktober 2013 18:44 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
soort extra belasting he
lijkt Rutte wel
Het alternatief is landen die failliet gaan en alle banken ook dus , want die hebben de obligaties gekocht
Of einde van de euro
Rapport: http://ifrc.org/economiccrisisquote:'Miljoenen Europeanen met honger bedreigd'
Door de economische crisis hebben 43 miljoen mensen in Europa onvoldoende te eten. 120 miljoen mensen lopen het risico in armoede te vervallen.
Dat schrijft de Internationale Federatie van Rode Kruis- en Rode Halve Maanorganisaties in een rapport dat donderdag in Rome en Genève is gepubliceerd.
Secretaris-general Bekele Geleta van de federatie zei dat Europa met de zwaarste humanitaire crisis in zestig jaar wordt geconfronteerd.
Weliswaar gaat het in enkele Europese landen economisch beter, maar elders op het continent dreigen miljoenen mensen niet meer rond te kunnen komen.
Uit de studie blijkt dat de afgelopen drie jaar het aantal mensen dat van voedselbanken van hulporganisaties afhankelijk is, in 22 Europese landen met 75 procent is gestegen.
Je denkt dat er bij schulden kwijtschelden niemand is die de prijs betaalt?quote:Op donderdag 10 oktober 2013 19:18 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Er is ook een ander alternatief. Monetaire stelsel hervormen bv. Schulden kwijt schelden. Zijn wel andere dingen mogelijk.
En het is maar hoe je het bekijkt. Ik vind het gewoon diefstal als ze zoiets zouden doen.
De ABN AMRO die neemt 10.000.000.000 aan obligaties leent van de NB tegen 1% en leent aan de overheid tegen 2% , vervolgens zegt de IMF doe maar 10% kwijtschelden. dan gaat de ABNAMRO faillietquote:Op donderdag 10 oktober 2013 19:18 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Er is ook een ander alternatief. Monetaire stelsel hervormen bv. Schulden kwijt schelden. Zijn wel andere dingen mogelijk.
En het is maar hoe je het bekijkt. Ik vind het gewoon diefstal als ze zoiets zouden doen.
Dan gaat de Nederlandse Bank 'failliet', niet ABN AMRO, en dan gaat de ECB briefjes bijdrukken.quote:Op donderdag 10 oktober 2013 19:39 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De ABN MARO die neemt 10.000.000.000 aan obligaties leent van de NB tegen 1% en leent aan de overheid tegen 2% , vervolgens zegt de IMF doe maar 10% kwijtschelden. dan gaat de ABNAMRO failliet
maar dan hadden ze dat toch ook met Griekenland kunnen doen >>???quote:Op donderdag 10 oktober 2013 19:46 schreef crashbangboom het volgende:
[..]
Dan gaat de Nederlandse Bank 'failliet', niet ABN AMRO, en dan gaat de ECB briefjes bijdrukken.
Niet van die 'en dan gaat het licht uit verhalen' vertellen, ze hebben een baard zo onderhand.
lees het rapport eerst eens voordat je weer je onzin komt spammen?quote:Op donderdag 10 oktober 2013 19:51 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
maar dan hadden ze dat toch ook met Griekenland kunnen doen >>???
niks briefjes bijdrukkenquote:Op donderdag 10 oktober 2013 19:52 schreef crashbangboom het volgende:
[..]
lees het rapport eerst eens voordat je weer je onzin komt spammen?
quote:Het IMF oppert in hetzelfde rapport dat landen die in de problemen zitten een eenmalige belasting kunnen heffen van 10 procent van het spaargeld in de eurozone, als alternatief voor belastingverhogingen en bezuinigingen.
Verschillende economen opperden het idee van een brede spaardersheffing al eens, schrijft het IMF. Volgens het rapport zou het een ongebruikelijke, maar effectieve maatregel zijn.
niks obligatiesquote:Op donderdag 10 oktober 2013 19:54 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
niks briefjes bijdrukken
[..]
ik zeg niet dat het licht uitgaat, ik zeg dat 10% belasting over alle spaartegoeden een heel vreemd idee isquote:Op donderdag 10 oktober 2013 19:55 schreef crashbangboom het volgende:
[..]
niks obligaties
lees toch de brontekst van het rapport maar eens alvorens te propangeren dat overal het licht uitgaat.
quote:Op donderdag 10 oktober 2013 20:03 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik zeg niet dat het licht uitgaat, ik zeg dat 10% belasting over alle spaartegoeden een heel vreemd idee is
Duidelijk een uitgaand licht, maar bij elke post gaat het licht uit als de euro niet ontploftquote:dan gaat de ABNAMRO failliet
quote:do 10 okt 2013, 18:04
IMF ziet sterke stijging Nederlands begrotingstekort
WASHINGTON (AFN) - Het begrotingstekort van Nederland gaat op basis van het huidige beleid in 2015 omhoog naar 4,8 procent van het bruto binnenlands product (bbp).
Dat voorspelt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in een nieuw rapport.
Het IMF verwacht dat het tekort van de Nederlandse overheid dit jaar afneemt tot 3 procent en volgend jaar min of meer stabiliseert op 3,2 procent. Vanaf 2015 wordt echter een sterke stijging tot bijna 5 procent voorzien. Daarmee zou Nederland in 2015 het grootste tekort in de eurozone hebben.
Het IMF baseert zijn ramingen op eigen inschattingen van het huidige beleid.
Wat een hel is die euro toch. Wanneer staat er eens een echte leider op die orde op zaken stelt.quote:Op donderdag 10 oktober 2013 20:32 schreef michaelmoore het volgende:
O vandaar die extra heffing van 10% over de spaargelden
misschien moet Mark nog wat meer nivelleren
http://www.telegraaf.nl/d(...)rotingstekort__.html
[..]
Dat is hetzelfde een schuld kwijtschelden , lijd tot een verlies bij de bank.. dat verlies nemen de aandeelhouders, daarna de obligatie houders en daarna de ongedekte spaardersquote:Op donderdag 10 oktober 2013 19:18 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Er is ook een ander alternatief. Monetaire stelsel hervormen bv. Schulden kwijt schelden. Zijn wel andere dingen mogelijk.
En het is maar hoe je het bekijkt. Ik vind het gewoon diefstal als ze zoiets zouden doen.
Beste oplossing is dan ook om de macht van geldcreatie weg te halen bij de banken.quote:Op donderdag 10 oktober 2013 20:56 schreef arjan1112 het volgende:
[..]
Dat is hetzelfde een schuld kwijtschelden , lijd tot een verlies bij de bank.. dat verlies nemen de aandeelhouders, daarna de obligatie houders en daarna de ongedekte spaarders
Beetje raar om de euro de schuld te geven van ons begrotingstekort. Dat is toch iets voor de Grieken?quote:Op donderdag 10 oktober 2013 20:54 schreef Bombshell het volgende:
[..]
Wat een hel is die euro toch. Wanneer staat er eens een echte leider op die orde op zaken stelt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |