Nee, je zou aan de hand van die website eens de boeken in kunnen duiken voor wat serieuzere bronnen. Als is dat niet eens nodig, de officier van justitie kent de wet en als ts hier gewoon bezwaar tegen indient (de agent wist zelf niet eens waarvoor hij een bekeuring uitschreef) geef ik hem grote kans dat de boete de shredder in kan.quote:Op dinsdag 8 oktober 2013 18:19 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
met als argument, maar een website?
Ik heb met rijlessen wel gehad dat het niet mocht en dat de functie op de auto's zinloos is, dit terwijl het in andere Europese landen ook niet mag
Maar bezwaar maken is natuurlijk altijd slim, succes TS
de agent wist wel dat het niet mocht he maar nie de achterliggende reden. Moet dat dan?quote:Op dinsdag 8 oktober 2013 18:23 schreef Frank_Drebin het volgende:
[..]
Nee, je zou aan de hand van die website eens de boeken in kunnen duiken voor wat serieuzere bronnen. Als is dat niet eens nodig, de officier van justitie kent de wet en als ts hier gewoon bezwaar tegen indient (de agent wist zelf niet eens waarvoor hij een bekeuring uitschreef) geef ik hem grote kans dat de boete de shredder in kan.
Natuurlijk. Dat hoort een agent te weten. Je kunt er geen boete mee aanvechten met alleen dat argument maar een agent hoort natuurlijk wel uit te kunnen leggen waarom iets niet mag.quote:Op dinsdag 8 oktober 2013 18:24 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
de agent wist wel dat het niet mocht he maar nie de achterliggende reden. Moet dat dan?
Nee dat valt het niet, dus daarom mag het niet gevoerd worden. Dat probeer ik duidelijk te maken, maar gaat erg moeizaam...quote:Op dinsdag 8 oktober 2013 18:23 schreef hugecooll het volgende:
[..]
En het rijden op een autosnelweg valt onder het 'stilstaan buiten de bebouwde kom stilstaan op de rijbaan of op langs autosnelwegen en autowegen gelegen parkeerstroken, parkeerhavens, vluchtstroken en vluchthavens' ?
Sta je nou de boel in de zeik te nemen?quote:Op dinsdag 8 oktober 2013 18:26 schreef Sandyman het volgende:
[..]
Nee dat valt het niet, dus daarom mag het niet gevoerd worden. Dat probeer ik duidelijk te maken, maar gaat erg moeizaam...
Ik betwijfel of dat een valide argument is om een boete te verscheuren. Zeker omdat je niet van iemand kan verlangen dat hij van alle regels de achterliggende gedachten en argumentatie kent. Net zoals een officier van justitie ook regelmatig spiekt in dat boekquote:Op dinsdag 8 oktober 2013 18:25 schreef Frank_Drebin het volgende:
[..]
Natuurlijk. Dat hoort een agent te weten. Je kunt er geen boete mee aanvechten met alleen dat argument maar een agent hoort natuurlijk wel uit te kunnen leggen waarom iets niet mag.
Als je nu eens inhoudelijk reageert ipv alleen maar oneliners neer te knallen, dan snap ik misschien waar je naartoe wil.quote:Op dinsdag 8 oktober 2013 18:27 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Sta je nou de boel in de zeik te nemen?
okquote:Op dinsdag 8 oktober 2013 18:28 schreef Sandyman het volgende:
[..]
Als je nu eens inhoudelijk reageert ipv alleen maar oneliners neer te knallen, dan snap ik misschien waar je naartoe wil.
Hier staat dus niet dat stadslicht overdag tijdens het rijden verboden is.quote:Op dinsdag 8 oktober 2013 17:48 schreef Sandyman het volgende:
[..]
Natuurlijk hebben auto's die optie omdat het ook een functie heeft!
Combinatie stadslicht en achterlicht
Als u buiten de bebouwde kom stilstaat op de rijbaan of op langs autosnelwegen en autowegen gelegen parkeerstroken, parkeerhavens, vluchtstroken en vluchthavens moet u overdag als het zicht ernstig wordt belemmerd en s nachts stadslicht en achterlicht voeren.
Bron: Rijksoverheid
Er staat ook niet dat met de handrem er op en groot licht aan op de snelweg rijden niet goed is voor je brandstofverbruik.quote:Op dinsdag 8 oktober 2013 18:31 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Hier staat dus niet dat stadslicht overdag tijdens het rijden verboden is.
Nu snap ik waar je naartoe wilt, dank. Misschien moet je je theorieboek er weer eens bij pakken waar dit toch vrij duidelijk beschreven wordt. Bij mijn voorbeeld wordt aangegeven in welke situatie je stadslicht van pas komt en waar je het dus voor gebruikt. Dat jij leest dat er niet staat dat het in andere situatie's niet gebruikt mag worden is prachtig.quote:Op dinsdag 8 oktober 2013 18:30 schreef hugecooll het volgende:
[..]
ok
in jouw situatie, situatie A, moet je stadslicht + achterlicht voeren
Jouw logica:
In situatie A moet je stadslicht + achterlicht voeren, dus mag het in situatie B niet.
Begrijp je nu waarom die logica niet klopt?
Ik haal die website aan omdat het daat netjes verteld wordt.quote:Op dinsdag 8 oktober 2013 18:19 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
met als argument, maar een website?
Ik heb met rijlessen wel gehad dat het niet mocht en dat de functie op de auto's zinloos is, dit terwijl het in andere Europese landen ook niet mag
Maar bezwaar maken is natuurlijk altijd slim, succes TS
Hugecooll heeft gewoon gelijkquote:Op dinsdag 8 oktober 2013 18:34 schreef Sandyman het volgende:
[..]
Nu snap ik waar je naartoe wilt, dank. Misschien moet je je theorieboek er weer eens bij pakken waar dit toch vrij duidelijk beschreven wordt. Bij mijn voorbeeld wordt aangegeven in welke situatie je stadslicht van pas komt en waar je het dus voor gebruikt. Dat jij leest dat er niet staat dat het in andere situatie's niet gebruikt mag worden is prachtig.
Nu ga ik mijn geld weer tellen
ok (zo werkt het trouwens niet)quote:Op dinsdag 8 oktober 2013 18:34 schreef Sandyman het volgende:
[..]
Nu snap ik waar je naartoe wilt, dank. Misschien moet je je theorieboek er weer eens bij pakken waar dit toch vrij duidelijk beschreven wordt. Bij mijn voorbeeld wordt aangegeven in welke situatie je stadslicht van pas komt en waar je het dus voor gebruikt. Dat jij leest dat er niet staat dat het in andere situatie's niet gebruikt mag worden is prachtig.
Nu ga ik mijn geld weer tellen
Naja het enige punt dat je zou kunnen aanvoeren is dat Artikel 32 lid 1 RVV 1990 stelt dat:quote:
Waarbij 'steeds' dus 'altijd' betekent. Het lijkt me alleen vreemd dat daar een bekeuring op zou staan wanneer het niet verplicht is enige verlichting te voeren.quote:Achterlicht en de verlichting van de achterkentekenplaat moeten steeds gelijktijdig met groot licht, dimlicht, stadslicht of mistlicht branden
Dus omdat TS gedrag vertoonde waar de agent eigenlijk geen boete voor kon geven maar ook niet helemaal volgens de regels was ging hij maar naar op zoek naar een rede voor een boete?quote:Op dinsdag 8 oktober 2013 19:45 schreef Leandra het volgende:
Je reed op de snelweg en een inhalende motoragent zag gelijk dat je je stadslicht voerde en hield je staande?
Dan ging hij vast niet vanwege dat stadslicht spontaan voor je rijden.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |