En waar ga je die 4K-footage dan op afspelen?

Of eerder nog. Waar ga je die 4K-footage opslaan en heb je al bedacht hoe je dat gaat editten?
Je hebt al een computer met razendsnelle SSD's een quadcore processor, een videokaart met 4GB geheugen en 16GB RAM 1600Mhz werkgeheugen?
Denken dat een Nokia met 41MP als een ARRI Alexa of een RED EPIC uit de verf komt.

Lekker naïef.
Denk dat je gewoon ff lekker op jezelf een middagje of wat research moet gaan doen. Dan kom je er hopelijk al gauw genoeg achter dat het aantal megapixels helemaal niks betekent en dat je het moet hebben van sensor- en pixelgrootte, daar die, en de lichtsterkte van een lens, de lichtvangstcapaciteit van een camera bepalen, wat dus inhoud wat de kwaliteit daarvan zal zijn.
Zo'n Nokia Pureview heeft een leuke camera(sensor)
voor een mobieltje. Maar meer dan dat ook niet. Als je je trouwens inleest leer je overigens dat die sensor voornamelijk pixels samenvoegt tot enkele pixels (een gemiddelde neemt) en daarmee de kwaliteit ietsjes boost en dat de voornaamste feature eigenlijk is, het inzoomen door een sensorcrop te nemen. Getalletjes en features zijn leuk, maar dat betekent dat het een interessante telefooncamera is, niet dat je 'em kan vergelijken met een cinema camera of een spiegelreflex.
Een GoPro is leuk, maar heeft ook maar een mini sensor. Bovendien is de lens weinig flexibel en zit je vast een bepaalde field of views. Je mist overigens volledige handmatige controle over de meest belangrijke instellingen voor een foto-/videograaf.
Met een dSLR haal je gewoon een toegewijde camera in huis met een grote sensor en een vol arsenaal aan mogelijkheden en instellingen. Neem gewoon zoiets inderdaad om gave kwaliteit foto's en video's te maken.
De D5200 is een geweldige camera, met in z'n klasse ongekende sensorkwaliteit. De verdere features zijn ook top en deze camera verslaat haast met gemak de Canon EOS-rivalen uit dezelfde prijsklasse.
Qua videomogelijkheden kun je EOS-modellen echter 'hacken' en er Magic Lantern opzetten (
http://magiclantern.fm /
http://magiclantern.wikia.com ). Daarmee unlock je een ton aan features die je vooral qua videografie enorm helpen (focus peaking, bitrates, ISO steps, overlays, enz etc). Al die vrijheid heb je niet bij de Nikon. Die is in dat opzicht wat beperkt. Ligt er dus maar net aan waar jij denkt het beste mee uit de voeten te kunnen.
Dus... ga eens in de winkel een paar camera's proberen. Desnoods neem je je eigen SD-kaartje mee om thuis eens wat resultaten te bekijken.
Als je veel wilt zoomen dan moet je eens kijken naar de Panasonic superzooms/bridgecamera's zoals de FZ200 en de FZ70.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz