Nu is het bij wet toegestaan dat WO'ers met een MSc.-titel de titel drs. voeren (zie mijn topic van gisteren). Nu hbo-opleidingen MSc's (science is wetenschap, heel wat anders dan hbo imho, ik vind het een waardeloos idee) toe mogen kennen, dan zouden hbo'ers in theorie ook de drs.-titel mogen voeren. Dit is toch heel vreemd? Niet dat ik zoveel geef om die titel, maar nu ik me er toch in verdiep.. Het is toch nivellering van je bul.quote:Titels hbo’ers
De kogel is door de kerk, want dit is het sluitstuk van een jarenlang slepende discussie. Sommige hbo’ers zullen dezelfde afstudeertitels krijgen als academici. Zo hoeven fysiotherapeuten zich niet langer bachelor of health te noemen, maar krijgen ze de internationaal gebruikelijke titel bachelor of science.
Dit voorkomt verwarring op de internationale arbeidsmarkt. Het maakt in één oogopslag duidelijk wat de waarde van iemands titel is. Critici vrezen dat het verschil tussen universiteit en hogeschool zal verwateren, als afgestudeerden dezelfde titels mogen voeren. Volgens minister Bussemaker zal het diplomasupplement bij twijfel uitsluitsel geven: daarin staat wat de opleiding inhield.
Dit vind ik helemaal een vreemde redenering overigens. Door alles op één hoop te flikkeren zie je duidelijker wat de waarde van iemands titel is? Een fysiotherapeut heeft geen driejarige wetenschappelijke opleiding gehad, maar een praktijkgerichte opleiding. Dit is toch appels en peren op één hoop flikkeren en dan zeggen dat het duidelijker is omdat het allemaal fruit is?quote:Dit voorkomt verwarring op de internationale arbeidsmarkt. Het maakt in één oogopslag duidelijk wat de waarde van iemands titel is.
Volgens mij heeft de Eerste Kamer gisteren goedkeurig gegeven.quote:
B.Sc., niet M.Sc.quote:Op woensdag 10 juli 2013 17:40 schreef Skv het volgende:
De onderwijswet is aangenomen, waarin dit is geregeld:
[..]
Nu is het bij wet toegestaan dat WO'ers met een MSc.-titel de titel drs. voeren (zie mijn topic van gisteren). Nu hbo-opleidingen MSc's (science is wetenschap, heel wat anders dan hbo imho, ik vind het een waardeloos idee) toe mogen kennen, dan zouden hbo'ers in theorie ook de drs.-titel mogen voeren. Dit is toch heel vreemd? Niet dat ik zoveel geef om die titel, maar nu ik me er toch in verdiep.. Het is toch nivellering van je bul.
Dus de aankomende hbo-afgestudeerden (dus niet van dit jaar) krijgen een BSc-titel?quote:Op woensdag 10 juli 2013 17:43 schreef Skv het volgende:
[..]
Volgens mij heeft de Eerste Kamer gisteren goedkeurig gegeven.
Een B ja. Een BBA bij een economische studie of een andere B, maar geen BSc.quote:
hbo's bieden sinds kort ook 'master'opleidingen aan. Lang leve de eenheidsworst!quote:
Ja, als je een master hebt gehaald mag je jezelf Msc noemen. Maar dat was al zo.quote:Op woensdag 10 juli 2013 17:47 schreef .PRISM het volgende:
Saaang! Ben nu Bachelor of Science, maar dan zou ik mij binnenkort dus Master of Science mogen noemen? Stuur even een PM als die regel er door is in de TK!
Euh, wat? Nee. hbo'ers kunnen straks BSc.-titels halen. Nu bieden sommige hogescholen ook 'masters' aan, dus ik vraag me af of ze dan ook MSc. mogen uitdelen. Als dat het geval is, zou een hbo'er theoretisch gezien drs. mogen gaan voeren.quote:Op woensdag 10 juli 2013 17:47 schreef .PRISM het volgende:
Saaang! Ben nu Bachelor of Science, maar dan zou ik mij binnenkort dus Master of Science mogen noemen? Stuur even een PM als die regel er door is in de TK!
Ik zou het ook bijzonder treurig vinden als mensen hun BSc. serieus gaan voeren. 'Jeej, ik heb een bijzonder matige opleiding afgerond, kijk mij!'quote:Op woensdag 10 juli 2013 17:53 schreef Epsix het volgende:
ik kom in het dagelijks leven eigenlijk nooit iemand tegen die BSc. hanteert. Sowieso zijn de meeste Science wetenschappen van dusdanige aard dat alleen een BSc. halen onzinnig is. De meeste BSc. zijn ook MSc. (wat in andere sectoren duidelijk niet het geval is).
Daarnaast hanteren HBO'ers vaker de title Ing. and BSc. Voor niet-techneuten weet ik niet hoe dat zit. Maar ik heb volgens mij nog nooit een voordracht of een businesscard met alleen BSc. gezien.
Het bama-systeem was ingevoerd zodat studenten sneller bij een andere universiteit zouden studeren. Tegenwoordig gaan er stemmen in de politiek op om alleen bacheloronderwijs te financieren zodat studenten straks alleen een bachelortitel hebben en zelf voor een master moeten betalen.quote:Op woensdag 10 juli 2013 17:54 schreef Skv het volgende:
[..]
Ik zou het ook bijzonder treurig vinden als mensen hun BSc. serieus gaan voeren. 'Jeej, ik heb een bijzonder matige opleiding afgerond, kijk mij!'.
Het gaat dan om de afschaffing van de prestatiebeurs voor de masterfase. Het stelsel van studiefinanciering blijft dan wel bestaan, alleen via een lening. Dat heeft denk ik in de praktijk weinig effect op de toegankelijkheid van een master. De Bsc titel blijft in de toekomst ook waardeloos.quote:Op woensdag 10 juli 2013 17:58 schreef superdrufus het volgende:
[..]
Het bama-systeem was ingevoerd zodat studenten sneller bij een andere universiteit zouden studeren. Tegenwoordig gaan er stemmen in de politiek op om alleen bacheloronderwijs te financieren zodat studenten straks alleen een bachelortitel hebben en zelf voor een master moeten betalen.
Zie hier waarom het een slecht idee isquote:Op woensdag 10 juli 2013 17:47 schreef .PRISM het volgende:
Saaang! Ben nu Bachelor of Science, maar dan zou ik mij binnenkort dus Master of Science mogen noemen? Stuur even een PM als die regel er door is in de TK!
Volgend uit mijn vorige redenering (dat hbo het 'nieuwe' mbo is), loopt straks 50% van NL rond met een BSc.-titel. Dan ben je toch direct de hele meerwaarde van een universitaire opleiding kwijt?quote:Op woensdag 10 juli 2013 17:58 schreef superdrufus het volgende:
[..]
Het bama-systeem was ingevoerd zodat studenten sneller bij een andere universiteit zouden studeren. Tegenwoordig gaan er stemmen in de politiek op om alleen bacheloronderwijs te financieren zodat studenten straks alleen een bachelortitel hebben en zelf voor een master moeten betalen.
Op het moment dat de meerwaarde van een universitaire opleiding hem zou zitten enkel en alleen in de te voeren titel gaat dit land failliet.quote:Op woensdag 10 juli 2013 18:02 schreef Skv het volgende:
[..]
Volgend uit mijn vorige redenering (dat hbo het 'nieuwe' mbo is), loopt straks 50% van NL rond met een BSc.-titel. Dan ben je toch direct de hele meerwaarde van een universitaire opleiding kwijt?
Oke oke, ietwat gecharcheerd. Het gaat om het idee dat alles gelijktrekken de algehele kwaliteit niet verhoogt, maar juist de meerwaarde weghaalt van een groep.quote:Op woensdag 10 juli 2013 18:04 schreef Ryon het volgende:
[..]
Op het moment dat de meerwaarde van een universitaire opleiding hem zou zitten enkel en alleen in de te voeren titel gaat dit land failliet.
Tot nu toe wel ja.quote:Op woensdag 10 juli 2013 18:24 schreef poepeneesje het volgende:
Voor een hbo'er is het toch BASc en niet BSc?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |