wat, een drol is dikker dan een vinger! en het is vaseline. Ik mocht nooit glijmiddel zeggen van mijn opleiders.quote:Op woensdag 31 juli 2013 15:27 schreef samthegreat5 het volgende:
[..]
Wat een vergelijking: een dokter die een beglijmiddelde vinger naar binnen ramt tegen je prostaat aan, of rustig ontspannen een poepje doen op het toilet
Haha, jezusquote:Op woensdag 31 juli 2013 17:53 schreef Pluizel het volgende:
[..]
wat, een drol is dikker dan een vinger!
Met als functie de frictie te verminderen. Same difference. Wat was hun argumentering? ^^quote:Op woensdag 31 juli 2013 17:53 schreef Pluizel het volgende:
[..]
en het is vaseline. Ik mocht nooit glijmiddel zeggen van mijn opleiders.
ik geloof dat glijmiddel op de een of andere manier te veel klinkt alsof wij het aangenaam vinden om te doen en het klinkt te seksueel. want ja glijmiddel is voor seks. vaseline nietquote:Op woensdag 31 juli 2013 17:57 schreef samthegreat5 het volgende:
[..]
Haha, jezus.
[..]
Met als functie de frictie te verminderen. Same difference. Wat was hun argumentering? ^^
Is dat niet zo dan?quote:Op woensdag 31 juli 2013 18:07 schreef Pluizel het volgende:
[..]
ik geloof dat glijmiddel op de een of andere manier te veel klinkt alsof wij het aangenaam vinden om te doen en het klinkt te seksueel.
Je weet van niks Pluizel, niks!quote:Op woensdag 31 juli 2013 18:07 schreef Pluizel het volgende:
[..]
want ja glijmiddel is voor seks. vaseline niet
Dat is wat ik impliceerde met mijn Nederlandse vertaling van de GoT uitspraak.quote:Op woensdag 31 juli 2013 18:12 schreef dotKoen het volgende:
Want vaseline heeft geen seksuele connotatie?
Digital Rectal Exam, anglicisme.quote:Op woensdag 31 juli 2013 18:21 schreef dotKoen het volgende:
RE's? RT's noemen we dat. En houd je fantasieën maar binnen de slaapkamer
You gotta get your kicks one way or anotherquote:Op woensdag 31 juli 2013 18:37 schreef Merel1808 het volgende:
In het AMC hebben ze een aantal vrijwilligers die daar blijkbaar gelukkig van worden
Aha. Nee, zal wel niet zo ingewikkeld zijn. Kom ik vast nog wel achter als ik besluit een Master Gnk of AKO te doen.quote:Op woensdag 31 juli 2013 18:37 schreef dotKoen het volgende:
In Nijmegen oefen je op een compleet onrealistisch fantoom en vervolgens op de eerste patiënt die je onderzoekt waarbij een rectaal touche is geïndiceerd. Zo ingewikkeld is het natuurlijk ook weer niet.
In Nijmegen hebben we zelfs vrouwen die vrijwillig VT's en speculumonderzoeken ondergaan.quote:Op woensdag 31 juli 2013 18:37 schreef Merel1808 het volgende:
In het AMC hebben ze een aantal vrijwilligers die daar blijkbaar gelukkig van worden
in groningen gaat het ook zo. net als de vaginale onderzoeken.quote:Op woensdag 31 juli 2013 18:37 schreef dotKoen het volgende:
In Nijmegen oefen je op een compleet onrealistisch fantoom en vervolgens op de eerste patiënt die je onderzoekt waarbij een rectaal touché is geïndiceerd. Zo ingewikkeld is het natuurlijk ook weer niet.
Eh, verkeerd volk xD ?quote:Op woensdag 31 juli 2013 22:18 schreef Asgard het volgende:
In het EMC hebben we voor de VT's en speculumonderzoeken ook vrijwilligers. RT's hadden we tot een twee jaar geleden ook nog vrijwilligers voor maar dat trok blijkbaar verkeerd volk aan waardoor dat nu op fantomen geoefend word.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.I used to be schizofrenic, but we're okay now.
lol, derp.quote:Op donderdag 1 augustus 2013 06:50 schreef Asgard het volgende:
[..]
Volgens geruchten mannetjes die ervan genoten om getoucheerd te worden. Maar ja, geruchten he
Ja, wen maar aan die telefoon. Die is zo ongeveer de grootste challenge als arts assistent. Zit je op de wc, gaat dat ding nog steeds afquote:Op maandag 29 juli 2013 21:42 schreef MaxC het volgende:
Na 8 maanden onderzoek doen en backpacken, vandaag eerste dag gehad als oudste/keuze-co/semi-arts bij de Cardiologie. Was behoorlijk wennen, vooral omdat ik meteen 2 telefoons kreeg die hele tijd tegelijk afgingen omdat er geen assistent was.
Was wel erg leuk, je leert snel zwemmen als je in het diepe wordt gegooid.
Ben je mal. Geen collega die een vinger in mijn kont steekt, ik sla je echt tegen de vlakte. Wat zeg ik, als ik later oud ben gaat er ook geen co assistent mij toucherenquote:Op woensdag 31 juli 2013 18:15 schreef samthegreat5 het volgende:
Maar goed, een ander ding waar ik wel benieuwd naar ben: hoe gaat dat met het oefenen van de RE's?
Dat gebeurt op artsen heb ik gehoord. Ik neem maar even aan dat niet 1 arts door 10 ongeoefende studenten rectaal gevisiteerd wordt?
Hehehequote:Op donderdag 1 augustus 2013 21:08 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Ben je mal. Geen collega die een vinger in mijn kont steekt, ik sla je echt tegen de vlakte. Wat zeg ik, als ik later oud ben gaat er ook geen co assistent mij toucheren
ik weiger dat kreng op te nemen op de plee. Dus of ik laat hem tactisch op m'n bureau achter, of het geluid gaat even uit.quote:Op donderdag 1 augustus 2013 21:04 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Ja, wen maar aan die telefoon. Die is zo ongeveer de grootste challenge als arts assistent. Zit je op de wc, gaat dat ding nog steeds af
Nee ik neem m mee (als het de diensttelefoon is dan, anders niet)quote:Op donderdag 1 augustus 2013 22:48 schreef Pluizel het volgende:
[..]
ik weiger dat kreng op te nemen op de plee. Dus of ik laat hem tactisch op m'n bureau achter, of het geluid gaat even uit.
als er echt iemand doodgaat bellen ze het reanimatiesein wel.quote:Op donderdag 1 augustus 2013 23:30 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Nee ik neem m mee (als het de diensttelefoon is dan, anders niet)
Het kan namelijk acute spoed zijn
Niet dat ik dan met m'n broek op de knieën naar buiten kom hollen maar ik kan dan snel zeggen om back up te bellen zonder dat er paniek uitbreekt
Maar dat sein zit ook in mijn zak tijdens de dienstquote:Op vrijdag 2 augustus 2013 17:36 schreef Pluizel het volgende:
[..]
als er echt iemand doodgaat bellen ze het reanimatiesein wel.
Ik heb geen reanimatiesein. Ze hebben ons recentelijk uit het team gekickt toen de seinen vervange werden. En zelfs al had ik er eentje: ik ben niet de enige met zo'n ding op zak.quote:Op vrijdag 2 augustus 2013 18:37 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Maar dat sein zit ook in mijn zak tijdens de dienst
Die gaat dus mee de wc in. Doe jij dat niet dan?
hehe behalve als het een reanimatie is.quote:Op vrijdag 2 augustus 2013 18:42 schreef Pluizel het volgende:
[..]
Ik heb geen reanimatiesein. Ze hebben ons recentelijk uit het team gekickt toen de seinen vervange werden. En zelfs al had ik er eentje: ik ben niet de enige met zo'n ding op zak.
En meestal zit de telefoon wel in m'n jaszak maar ik vertik het gewoon om hem op te nemen als ik op de plee zit. Dus die laat ik vrolijk rinkelen. Die 3 minuten gaan het verschil echt niet maken.
Ze worden geactiveerd naar aanleiding van de lichaamstemperatuur. Als zijn ze natuurlijk altijd wel een klein beetje actief.quote:Op vrijdag 2 augustus 2013 20:46 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Ik heb een vraagje. Wanneer het warm is, hoe worden de zweetklieren dan geactiveerd? Ik weet dat ze in contact staan met het autonome zenuwstelsel (vandaar zweet bij stress) maar ik vraag me af of dat de zweetklieren in het geval van warmte worden geactiveerd doordat het lokaal warm is (op die plaats op het lichaam) of doordat de temperatuur van het bloed verhoogd is.
quote:Op vrijdag 2 augustus 2013 21:43 schreef dotKoen het volgende:
Zweet bij stress wordt op een andere manier (corticaal) geregeld dan zweten voor thermoregulatie, dat centrum zit in de preoptische regio van de hypothalamus en stuurt inderdaad via de sympatische grensstreng zweetklieren aan. Het lokale regelmechanisme verfijnt dit, maar hoe dat precies werkt is volgens mij niet helemaal opgehelderd. Er wordt gedacht dat de temperatuur de afgifte van acetylcholine (de neurotransmitter van zweetklieren) en/of de gevoeligheid van postsynaptische receptoren beïnvloedt.
Hehe, mooi om te zien hoe, vanwege duidelijke redenen, dotKoen antwoordt vanuit een neurobiologische benadering en Pluizel simpelweg vanuit fysiologisch perspectief.quote:Op vrijdag 2 augustus 2013 21:43 schreef Pluizel het volgende:
[..]
Ze worden geactiveerd naar aanleiding van de lichaamstemperatuur. Als zijn ze natuurlijk altijd wel een klein beetje actief.
Helemaal mee eens. Wij zitten ook wel in het reanimatieteam, maar dan zijn we er alleen bij voor de 4 H's en 4 T'squote:Op vrijdag 2 augustus 2013 18:42 schreef Pluizel het volgende:
[..]
Ik heb geen reanimatiesein. Ze hebben ons recentelijk uit het team gekickt toen de seinen vervange werden. En zelfs al had ik er eentje: ik ben niet de enige met zo'n ding op zak.
En meestal zit de telefoon wel in m'n jaszak maar ik vertik het gewoon om hem op te nemen als ik op de plee zit. Dus die laat ik vrolijk rinkelen. Die 3 minuten gaan het verschil echt niet maken.
Ik zal even vertellen wat mij nieuwsgierig maakte naar de exacte werking. Ik zat gisteren binnen (binnentemperatuur van 29 graden Celsius) met mijn voeten in een bak water (een flinke hoeveelheid water, meer dan 2 emmers (dus niet al te snel opgewarmd). Normaal gesproken begin ik behoorlijk te zweten bij een binnentemperatuur van zo'n 27 graden Celsius als mijn lichaam aan de warmte is aangepast (zou nu toch het geval moeten zijn). Je zou verwachten dat zo'n voetbad je lichaam aardig koelt, minstens zo sterk als een grote ventilator (geen lagere binnentemperatuur (zelfs iets hoger) maar wel een lagere lichaamstemperatuur dankzij een betere afvoer van je lichaamswarmte). Vandaar dat ik me afvroeg of dat het zo is dat het niet alleen om de bloedtemperatuur gaat maar ook om de warmte op het lokale huidweefsel.quote:Op vrijdag 2 augustus 2013 21:43 schreef dotKoen het volgende:
Zweet bij stress wordt op een andere manier (corticaal) geregeld dan zweten voor thermoregulatie, dat centrum zit in de preoptische regio van de hypothalamus en stuurt inderdaad via de sympatische grensstreng zweetklieren aan. Het lokale regelmechanisme verfijnt dit, maar hoe dat precies werkt is volgens mij niet helemaal opgehelderd. Er wordt gedacht dat de temperatuur de afgifte van acetylcholine (de neurotransmitter van zweetklieren) en/of de gevoeligheid van postsynaptische receptoren beïnvloedt.
De sensorische input van temperatuur informatie op thermoreceptoren in de dermis wordt via afferente zenuwen naar de hypothalamus, zoals dotKoen al zei. Daar wordt al die informatie geïntegreerd en wordt via efferente effector zenuwbanen de temperatuur van het lichaamsweefsel naar behoeven aangepast. Dus inderdaad speelt de lokale temperatuur een rol.quote:Op zaterdag 3 augustus 2013 20:29 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik zal even vertellen wat mij nieuwsgierig maakte naar de exacte werking. Ik zat gisteren binnen (binnentemperatuur van 29 graden Celsius) met mijn voeten in een bak water (een flinke hoeveelheid water, meer dan 2 emmers (dus niet al te snel opgewarmd). Normaal gesproken begin ik behoorlijk te zweten bij een binnentemperatuur van zo'n 27 graden Celsius als mijn lichaam aan de warmte is aangepast (zou nu toch het geval moeten zijn). Je zou verwachten dat zo'n voetbad je lichaam aardig koelt, minstens zo sterk als een grote ventilator (geen lagere binnentemperatuur (zelfs iets hoger) maar wel een lagere lichaamstemperatuur dankzij een betere afvoer van je lichaamswarmte). Vandaar dat ik me afvroeg of dat het zo is dat het niet alleen om de bloedtemperatuur gaat maar ook om de warmte op het lokale huidweefsel.
Niet helemaal juist. De centrale thermoregulatie werkt voornamelijk op basis van warmtegevoelige neuronen in de area preoptica, maar dit centrum ontvangt inderdaad ook sensore informatie van de rest van het lichaam.quote:Op zaterdag 3 augustus 2013 21:26 schreef samthegreat5 het volgende:
[..]
De sensorische input van temperatuur informatie op thermoreceptoren in de dermis wordt via afferente zenuwen naar de hypothalamus, zoals dotKoen al zei. Daar wordt al die informatie geïntegreerd en wordt via efferente effector zenuwbanen de temperatuur van het lichaamsweefsel naar behoeven aangepast. Dus inderdaad speelt de lokale temperatuur een rol.
Wel juist. Hoewel de Preoptische-Anterieure Hypothalamus inderdaad thermosensitieve neuronen bevat die gevoelig zijn voor subtiele schommelingen in de hypothalame en/of kerntemperatuur, krijgen deze neuronen ook een groot scala aan sensorische input vanuit de huid en ruggenmerg binnen. Op die wijze kunnen die thermosensitieve neuronen in de POAH perifere en centrale informatie vergelijken, integreren en verwerken. De POAH kan daarna zijn thermoregulerende effector functie uitoefenen naar perifere gebieden. .quote:Op zaterdag 3 augustus 2013 23:50 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Niet helemaal juist. De centrale thermoregulatie werkt voornamelijk op basis van warmtegevoelige neuronen in de area preoptica, maar dit centrum ontvangt inderdaad ook sensore informatie van de rest van het lichaam.
4 H's en 4 T's?quote:Op zaterdag 3 augustus 2013 10:26 schreef June. het volgende:
[..]
Helemaal mee eens. Wij zitten ook wel in het reanimatieteam, maar dan zijn we er alleen bij voor de 4 H's en 4 T'sbij ons beginnen de verpleegkundigen al met reanimeren en vervolgens komen de SEH artsen en IC artsen erbij.
Ken je dat niet? Bij ons is er dat er bij elke reanimatieles weer ingehamerd (en nog pak ik het kaartje vaak erbijquote:
Dat zeg ik.quote:Op zondag 4 augustus 2013 00:20 schreef samthegreat5 het volgende:
[..]
Wel juist. Hoewel de Preoptische-Anterieure Hypothalamus inderdaad thermosensitieve neuronen bevat die gevoelig zijn voor subtiele schommelingen in de hypothalame en/of kerntemperatuur, krijgen deze neuronen ook een groot scala aan sensorische input vanuit de huid en ruggenmerg binnen. Op die wijze kunnen die thermosensitieve neuronen in de POAH perifere en centrale informatie vergelijken, integreren en verwerken. De POAH kan daarna zijn thermoregulerende effector functie uitoefenen naar perifere gebieden. .
Als ik in opleiding ben moet ik op een gegeven moment wel, tijdens mijn IC stage. Gelukkig nu nog nietquote:Op zondag 4 augustus 2013 14:01 schreef _Lily_ het volgende:
Ik haat reanimeren. Jammerlijk onderwerp in dit topic *doet niet mee aan discussie*
En ik ben jaloers op pluizel en june dat ze het niet hoeven doen. Let wel: ik heb het over de leiding hebben tijdens een reanimatie, niet het masseren zelf want dat kan een voorbijganger ook doen.
O nee dat is ons zo niet geleerd.quote:Op zondag 4 augustus 2013 08:28 schreef June. het volgende:
[..]
Ken je dat niet? Bij ons is er dat er bij elke reanimatieles weer ingehamerd (en nog pak ik het kaartje vaak erbij). Zijn namelijk behandelbare oorzaken voor een hartstilstand.
Hypoxie, hypovolumie, hypothermie, hypo/hyperkaliemie, tamponade, toxisch, tromboembolie, tensie pneumothorax
Ik betwijfel of de doorsnee voorbijganger op de juiste manier een hartmassage kan geven...quote:Op zondag 4 augustus 2013 14:01 schreef _Lily_ het volgende:
Ik haat reanimeren. Jammerlijk onderwerp in dit topic *doet niet mee aan discussie*
En ik ben jaloers op pluizel en june dat ze het niet hoeven doen. Let wel: ik heb het over de leiding hebben tijdens een reanimatie, niet het masseren zelf want dat kan een voorbijganger ook doen.
Ze hebben er tegenwoordig een machine voor, las ik in de krantquote:Op zondag 4 augustus 2013 20:17 schreef christiman het volgende:
[..]
Ik betwijfel of de doorsnee voorbijganger op de juiste manier een hartmassage kan geven...
Ja je hebt gelijk. Ik bedoelde ook meer de *voorbijganger* in het ziekenhuis. Want we hadden het over het reanimatie team. De kans is dan groter dat je iemand treft die het kan. Dr springt zo iemand op, heb daar ook nog nooit om moeten vragenquote:Op zondag 4 augustus 2013 20:17 schreef christiman het volgende:
[..]
Ik betwijfel of de doorsnee voorbijganger op de juiste manier een hartmassage kan geven...
Dat klopt. Ik vind het een mooi ding. Mensen kunnen hun handen vrij houden voor andere dingen en er wordt kwalitatief goede reanimatie gegeven (goed tempo, goede diepte) zonder dat er iemand moe wordt.quote:Op zondag 4 augustus 2013 20:37 schreef computergirl het volgende:
[..]
Ze hebben er tegenwoordig een machine voor, las ik in de krant
Moet je vragen of je het mag doen onder supervisie. Bijv als de seh arts erbij is, vragen of je het mag overnemen (hij is er dan dus bij en kan altijd helpen)quote:Op zondag 4 augustus 2013 14:23 schreef Pluizel het volgende:
wij waren voor we uit het team gekickt zijn idd ook chef 4H's en 4T's. De leiding hebben lijkt me juist wel gaaf, beetje de klok in de gaten en roepen wanneer er weer adrenaline in moet. Ik sta er maar een beetje hulpeloos bij te kijken als internerd.
Ah ok, voorbijganger kan je inderdaad in verschillende scenario's hebben. Mag inderdaad hopen dat elke 'voorbijganger' in het ziekenhuis bekwaam is tot hartmassagequote:Op zondag 4 augustus 2013 20:55 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Ja je hebt gelijk. Ik bedoelde ook meer de *voorbijganger* in het ziekenhuis. Want we hadden het over het reanimatie team. De kans is dan groter dat je iemand treft die het kan. Dr springt zo iemand op, heb daar ook nog nooit om moeten vragen
Deze gebruiken wij..quote:Op zondag 4 augustus 2013 20:37 schreef computergirl het volgende:
[..]
Ze hebben er tegenwoordig een machine voor, las ik in de krant
Bij ons hebben ze van die knopjes aan de muur. Als je daar op drukt gaan er een paar grote lampen aan het plafond aanquote:Op zondag 4 augustus 2013 22:22 schreef June. het volgende:
Welk zaklampje hebben jullie eigenlijk? Mijne is op sterven na dood en zoek een andere. Iemand tips?
Als die in een hartstilstand schiet is het de vraag of je überhaupt wel moet reanimerenquote:Op maandag 5 augustus 2013 08:03 schreef computergirl het volgende:
[..]
Kan je die ook gebruiken bij een obesitas patient?
dat is niet veel. Dan heb je ook bij een gespierde grote man wel een probleem lijkt mequote:Op maandag 5 augustus 2013 08:24 schreef dotKoen het volgende:
Patient fit
• Sternum height of 17.0 - 30.3 cm (6.7 - 11.9 inches)
• Maximum chest width of 44.9 cm (17.7 inches)
Nee. Erg dunne mensen ook niet..quote:Op maandag 5 augustus 2013 08:03 schreef computergirl het volgende:
[..]
Kan je die ook gebruiken bij een obesitas patient?
De vraag is of die kwestie ethisch steek houdt... Waarom zou jij obese patiënten niet reanimeren?quote:Op maandag 5 augustus 2013 08:25 schreef June. het volgende:
[..]
Als die in een hartstilstand schiet is het de vraag of je überhaupt wel moet reanimeren
Nouja, ik schaar ze onder dezelfde categorie als mensen met hartfalen, cardiovasculair belast, hoge leeftijd etc. Dan wordt er ook vaak op medische gronden besloten niet te reanimeren.quote:Op maandag 5 augustus 2013 17:09 schreef christiman het volgende:
[..]
De vraag is of die kwestie ethisch steek houdt... Waarom zou jij obese patiënten niet reanimeren?
LOLquote:Op maandag 5 augustus 2013 21:03 schreef samthegreat5 het volgende:
[..]
Ik.
Ik sta er naast en roep: ''SHE TOO FAT YOU NOT REVIVE!!'', met een zwaar aziatisch accent.
maar iedereen hier weet dat ik een ziek gevoel voor humor heb. Ik had niet verwacht dat iemand mij in de lach zou kunnen laten schietenquote:Op maandag 5 augustus 2013 21:24 schreef samthegreat5 het volgende:
[..]
Had verwacht dat niemand er om zou kunnen lachen ^^
well well well, it seems that you have found your equally mentally fucked up soulmate.quote:Op maandag 5 augustus 2013 23:35 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
maar iedereen hier weet dat ik een ziek gevoel voor humor heb. Ik had niet verwacht dat iemand mij in de lach zou kunnen laten schieten
Misschien moeten we de conversatie via DM voortzettenquote:Op maandag 5 augustus 2013 23:53 schreef samthegreat5 het volgende:
[..]
well well well, it seems that you have found your equally mentally fucked up soulmate.
Ooh, kinky. I like it..quote:Op maandag 5 augustus 2013 23:59 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Misschien moeten we de conversatie via DM voortzetten
Dat lijkt mij een nogal overdreven stelling. Het is maar net hoe oud de persoon is, hoe lang hij al obees is, hoeveel hij heeft bewogen (ja, het kan dat iemand die licht obees is een paar keer per week goed sport), wat verder zijn levensstijl was etc.quote:Op maandag 5 augustus 2013 18:55 schreef June. het volgende:
[..]
Nouja, ik schaar ze onder dezelfde categorie als mensen met hartfalen, cardiovasculair belast, hoge leeftijd etc. Dan wordt er ook vaak op medische gronden besloten niet te reanimeren.
Vind ik leuk. Wil je bij ons kleine pessimist-tot-in-de-kist clubje? Er is nog een plek vrij als penningmeester (of meesteres, if you'd likequote:Op dinsdag 6 augustus 2013 02:37 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Ik vind je opmerking in dat andere topic leuk![]()
Pessimist tot in de kist
Nee vind ik niet. Heb het dan ook niet over een beetje obees, maar morbide obesitasquote:Op dinsdag 6 augustus 2013 01:03 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dat lijkt mij een nogal overdreven stelling. Het is maar net hoe oud de persoon is, hoe lang hij al obees is, hoeveel hij heeft bewogen (ja, het kan dat iemand die licht obees is een paar keer per week goed sport), wat verder zijn levensstijl was etc.
Beter licht obees en een actieve levensstijl dan een goed gewicht, een groot gebrek aan beweging, roken en zuipen. Nietwaar?
Bovendien kan iemand die obees is goed herstellen als hij zijn gewicht, of eigenlijk vetpercentage, onder controle krijgt maar dat lukt helaas niet vaak.
ik ben waarschijnlijk veel te dom om het te snappen, maar er staat toch dat obese dezelfde overlevingskansen hebben als mensen met normaal gewicht?quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 10:29 schreef intoxicated het volgende:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20699443
Fatso's reanimeren gaat dus niet
Even grofweg gebladerd: Overgewicht met daarna obese doen het zelfs het bestequote:Op dinsdag 6 augustus 2013 10:42 schreef computergirl het volgende:
[..]
ik ben waarschijnlijk veel te dom om het te snappen, maar er staat toch dat obese dezelfde overlevingskansen hebben als mensen met normaal gewicht?
Ja hoor :/quote:Op maandag 5 augustus 2013 18:55 schreef June. het volgende:
[..]
Nouja, ik schaar ze onder dezelfde categorie als mensen met hartfalen, cardiovasculair belast, hoge leeftijd etc. Dan wordt er ook vaak op medische gronden besloten niet te reanimeren.
Ik heb het nergens denigrerend neergezet, zo is het nu eenmaal. In het begin zei ik dat je je dan moet afvragen of je bij morbide obese mensen (dus mensen met bmi's van >40 ofzo) wel moet reanimeren. Ik vind van niet en ja, ik heb dat al regelmatig gezien dat dat gebeurd. Per casus natuurlijk verschillend, maar dat lijkt me logisch.quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 17:02 schreef Asgard het volgende:
[..]
't Zal best maar dan hoef je dat niet zo denigrerend neer te zetten, zeker niet als dokter.
Haha, toen ze het schreef wilde ik al posten: wie in dit topic is er obees.quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 17:02 schreef Asgard het volgende:
[..]
't Zal best maar dan hoef je dat niet zo denigrerend neer te zetten, zeker niet als dokter.
Als je dit meent, daag ik je uit om je bekend te maken en in welk ziekenhuis je werkt.quote:
Maar je postuur hangt toch samen met je BMI?quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 21:01 schreef gohan16 het volgende:
[..]
Als je dit meent, daag ik je uit om je bekend te maken en in welk ziekenhuis je werkt.
Dit is namelijk nieuwswaardig.
Nr ivm onmogelijkheid vanwege postuur is anders, maar niet BMI > x = nr/nb
Ja, iemand met als comorbiditeit diabetes en duizend vetweefselontsteking: inderdaad.quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 22:06 schreef June. het volgende:
[..]
Maar je postuur hangt toch samen met je BMI?Het eerste wat je zegt bedoel ik dus ook.. Vaak is het gewoon onmogelijk.
En natuurlijk kijk je ook nog naar comorbiditeit, maar dat is bijna altijd ook aanwezig. Die combi maakt vaak toch NR.
Ik gok ergens in het oosten des lands. Was dotkoen niet ooit in Arnhem?quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 21:01 schreef gohan16 het volgende:
[..]
Als je dit meent, daag ik je uit om je bekend te maken en in welk ziekenhuis je werkt.
Dit is namelijk nieuwswaardig.
Nr ivm onmogelijkheid vanwege postuur is anders, maar niet BMI > x = nr/nb
Omdat je een coassistent neurologie was. Die gaat echt nooit iemand reanimeren *grinnikt*quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 21:11 schreef dotKoen het volgende:
Ik heb een half jaar in het bewuste zkh rondgelopen en heb er nog nooit van gehoord.
Nee reanimeren doen we alleen als het cardiaal is, toch intoxicated? Veel betere outcomequote:Op dinsdag 6 augustus 2013 10:29 schreef intoxicated het volgende:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20699443
Fatso's reanimeren gaat dus niet
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |