abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 16 juni 2013 @ 15:05:25 #1
348078 Veldkamp
Gerechtigheid en vrede
pi_127862063
Filip Dewinter was in Damascus en doet verslag

Bron: De Dagelijkse Standaard.

Geplaatst door Joost Niemöller op 15 juni, 2013 - 11:34




Dewinter deed zijn democratische plicht, en wordt er scheef op aangekeken.

Filip Dewinter, niet meer de voorman, maar nog steeds het gezicht van het Vlaams Belang ging op uitnodiging van het Syrische parlement naar Damascus. Hij sprak er met Syrische ministers, bezocht de plek van een zojuist gepleegde aanslag en sprak met gevangen genomen terroristen, die door het regime geen Jihadisten genoemd mogen worden, want dat is een belediging van de islam.


De Vlaamse media interviewde hem over deze reis, onder andere de Vlaamse staatsomroep, de VRT. Ze deden dit op een zeldzaam onbeschofte wijze. Je zou, puur journalistiek gezien als VRT verslaggever toch kunnen zeggen: Interessant. Politicus probeert het verhaal van de 'andere kant' te benaderen. Dat zou iets op kunnen leveren qua informatie. Interview hem kritisch, maar inhoudelijk. Maar Dewinter werd [bij VRT Vlaamse publieke omroep] eerder afgeblaft [en leugens van Rudi Vranckx en andere pro-rebellenjournalisten BRT verdedigd door interviewer], kon nauwelijks uitspreken. Dewinter is dat inmiddels wel gewend, en waar een ander kwaad zou weglopen, bleef hij rustig zitten en probeerde er zoveel mogelijk van zijn verhaal doorheen te krijgen. Toch knap, zoveel zelfbeheersing. (Zie hier de uitzending met Filip Dewinter en zijn franke en duidelijke opmerkingen over Syrië, Assad, terrorisme, salafisme, jihadisten, koppensnellers, Israël, Rusland en Iran: http://www.deredactie.be/(...)3_TZ?video=1.1654379)

Om iets meer te weten te komen over zijn reis naar Damascus, kun je dus beter het verslag lezen dat Dewinter zelf publiceerde op zijn website.

Anders dan je zou denken, afgaand op de Westerse berichtgeving worden gevangen genomen Jijhadi's volgens het Syrische regime weldegelijk gevangen gehouden en berecht, en dus niet gelijk tegen de muur gezet. Wat hier waar van is, weten we natuurlijk niet. Maar het lijkt me toch altijd relevant om in het geval van oorlog ook de andere kant te horen. Niet dat ze er met een eenvoudige straf vanaf zouden komen:


Volgens al-Za’bi vechten er 20.000 jihadi’s mee met het zogenaamde ‘Vrije Syrische Leger/Free Syrian Army (FSA)’ waarvan een 7000 uit Europa afkomstig zijn. Een 800-tal werd gedood tijdens vijandelijkheden allerhande en een onbekend aantal zit achter de tralies. Vanuit België zouden 500 tot 600 jihadi’s richting Syrië zijn afgezakt. Drie zijn er gedood en een tiental zit in de militaire gevangenis van Aleppo. Alle ministers die we hebben ontmoet zijn duidelijk over het lot van deze salafistische huurlingen. Indien ze gevangen worden genomen zullen ze in Syrië voor de rechter worden gebracht en zullen ze vervolgd worden op basis van de terrorismewetgeving. Ze zullen hun straf moeten uitzitten in Syrië en pas nadien uitgeleverd worden aan hun land van oorsprong. Op de vraag hoe lang zo’n straf gemiddeld duurt, is het antwoord van al-Za’bi laconiek: ’500 jaar’.

Dewinter mocht ook spreken met enkele van die gevangen genomen Jihadisten.


Hallucinant… een ander woord is er niet voor het bezoek aan de militaire gevangenis van Damascus. Hier verblijven FSA-krijgsgevangen waaronder ook heel wat ‘internationale jihadi’s’.

We hebben hier duidelijk te maken met tuig:


Hun ‘leider’ is de zelfverklaarde ‘emir’ van de club. Fier laat de emir weten dat hij ‘de vrouwen uitdeelde’ aan zijn handlangers. Raar maar niet uitzonderlijk want op een Libanese televisiezender verklaarde onlangs de invloedrijke Saoedische geestelijke Mohammed al-Arifi dat jihadi-strijders vrouwen mogen dwingen tot een huwelijk van enkele uren om sex met hen te kunnen hebben op een ‘islamitisch verantwoordde wijze’.

We krijgen een beeld van de gruwelen en van de motivatie. En dus ook wat 'onze' Jihadisten daar hebben meegemaakt en hoe die terugkeren:


Nummer 3 en 4 in de rij zijn geen carnavalsgekken, integendeel… Alhoewel hij eruit ziet als een overjaarse tuinkabouter, klinkt het discours van deze salafistische zelfmoordterrorist onwaarschijnlijk extreem. De man had zich proberen op te blazen in Damascus maar dat was omwille van een technisch falen niet gelukt. Integendeel, hij werd gearresteerd en opgesloten. Op de opmerkingen dat ‘Allah blijkbaar een slechte technieker was’ komt het laconieke antwoord dat ‘Allah voor hem een ander plan in petto heeft’. Op de vraag wat zijn drijfveer is om in Syrië als buitenlander de wapens op te nemen, is zijn antwoord dat ‘hij het wereldwijde islamitische kalifaat mee wil helpen stichten. We willen een kalifaat van het midden-oosten tot in Spanje. Europa volgt nadien…’ Wanneer hem gevraagd wordt of hij geen etisch probleem heeft met het vermoorden van onschuldige kinderen antwoordt hij dat hij ‘zijn eigen kinderen als zelfmoordterrorist ter beschikking heeft gesteld’. De laatste in de rij is een Jordaniër die een zelfmoordaanslag had proberen te plegen maar de aanslag had overleefd. Hij legt uit wat er gebeurd is: ‘We laten altijd eerst een eerste bom ontploffen. Op zo’n explosie komt heel veel volk af. Ik zou dan de tweede bom laten ontploffen. Ik werd echter zelf gewond door de eerste bom en raakte bewusteloos. De tweede bom ging nooit af’. Wat moet je in hemelsnaam met dit soort van ‘mensen’ aanvangen…

Dergelijke getuigeverklaringen zijn belangrijk. Ze geven een beeld van wat deze Jihadisten willen: Het hele Westen onderwerpen aan hun vorm van de islam. Dat lijkt me een belangrijk argument bij het kunnen ontnemen van hun Nederlandse (of Belgische) nationaliteit.

Hieronder een interview op beeld door Dewinter met een van de gevangen genomen Jihadi's. Hij zit er behoorlijk ontspannen bij en praat rustig over zijn daden.

Vlaams Belang-politicus Filip Dewinter, de Britse nationalistische EU-parlementariër Nick Griffin en leden van CSU (Jürgen Töddenhofer, CDU) en Poolse PiS-oppositiepolitici bezochten in Damascus-Barzeh ook gevangen genomen terroristen:

Turkmeense salafistische terroristen uit Mosoel in Irak (voor Meki, Turkmenen!) in militaire gevangenis van Rif Dimasqh:

REISVERSLAG DOOR MR. Ph. Dewinter (Vlaams Belang):
http://t.co/X1ploD9l8o

http://www.gva.be/nieuws/(...)d&utm_medium=twitter

Filip Dewinter met een BBC-filmploeg bij site van zelfmoordaanslag in Damascus-Centrum

(BBC zond dit helaas uiteindelijk niet uit, gecensureerde Britse staatsomroep moet nu Cameron-Hague oorlogsplannen tegen President Assad steunen.)
pi_127862403
Wanneer islam- en moslimhaters je regime steunen, dan wordt het wel erg duidelijk voor de onwetenden welke moslims in deze strijd op het rechte pad zitten en welke 'moslims' misleid zijn en satan dienen.
pi_127862459
Die interviewer! :')
pi_127862503
De Dagelijkse Standaard :')
  zondag 16 juni 2013 @ 15:27:18 #5
365082 IPA35
Patriarch
pi_127862788
quote:
10s.gif Op zondag 16 juni 2013 15:18 schreef karton2 het volgende:
Die interviewer! :')
Wat een mongool is dat zeg.
"But the age of chivalry is gone; that of sophisters, economists, and calculators has succeeded, and the glory of Europe is extinguished forever."- Edmund Burke
  zondag 16 juni 2013 @ 15:34:25 #6
348078 Veldkamp
Gerechtigheid en vrede
pi_127863038
quote:
10s.gif Op zondag 16 juni 2013 15:18 schreef karton2 het volgende:
Die interviewer! :')
Inderdaad.

Een fanatieke linkse VRT-journalist die ook nog even Rudi Vranckx en onhoudbare "vrijheidsrebellen zijn lief en idealistisch"-berichtgeving verdedigt door op éen nieuwsberichtje te wijzen, dat jihadisten een sjiitische bejaarde grootvader onthoofdden (die niet had kunnen vluchten).

Filip Dewinter is als Vlaams nationalist en criticus van Arabische moslimimmigratie echt geen grote fan van de socialistische Arabische Baath-partij van de Syrische president Bashar al Assad. (Baath zat net als de partij van Ben Ali en Moebarak overigens in de Socialistische Internationale van Sociaaldemocraten.)

Maar Filip Dewinter was eerlijk en helder. Hij is er geweest, benoemt de feiten.

De oorlogsjournalisten die in Turkije, Istanbul, Beiroet (Libanon) of op Cyprus schuilen en de Reuters-propaganda en CNN nababbelen, zijn geen journalisten.

Filip Dewinter is meer journalist dan VRT, BBC, NOS, France2, CNN, NSNBC, ABC.

Ik heb alleen bij Sky News van Tim Marshall (zit ook op twitter) soortgelijke franke en kritische berichtgeving gehoord als van Dewinter.

Tim Marshall is onafhankelijk en Sky News publiceerde interviews met terroristen in gevangenis nabij Douma (Rif Dimashq). Al in herfst 2012 overigens, niet juni 2013 zoals Dewinter.

pi_127863129
> BNW
  zondag 16 juni 2013 @ 15:38:20 #8
348078 Veldkamp
Gerechtigheid en vrede
pi_127863172
Dit is in Maart 2012, Homs. Meer dan een jaar geleden. Al Franse speciale troepen (geheime agenten) in Homs (Babr Amro) gevangen genomen.

Hier nog in maart 2013 in Yarmouk-kamp ten zuiden van stad Damascus, terroristen en rebellen openen vuur op Palestijnse burgervluchtelingen die het Yarmouk-vluchtelingenkamp binnen willen, terug naar hun noodwoningen (al 50+ jaren hier).

(Ook SkyNews Tim Marshall nabij Damascus.)
  zondag 16 juni 2013 @ 15:49:41 #9
348078 Veldkamp
Gerechtigheid en vrede
pi_127863531
Syrische Socialistische Nationale Partij heeft enkele parlementariërs. Die hebben mogelijk het Syrische parlement aangespoord om Filip Dewinter, FPÖ (de Oostenrijkse blauwhelmen zijn bijna geheel vertrokken uit Golanhoogten door de rebellen en doordat Israëlische operaties van terroristen en inlichtingenofficieren hen bedreigden) en anderen uit te nodigen voor een bezoek.

De Syrische Socialistische Nationale Partij was door de Baath-regering van Assad sr. en Assad jr. meermaals verboden en werd vervolgd. In 2005 werd de partij echter toegestaan.

De Syrische Socialistische Nationale Partij is een relatief rechts-nationalistische (wel seculiere, anti-islamistische) partij met een Syrisch nationalistische ideologie. Een populaire partij (vroeger verboden) onder Grieks-orthodoxe Syriërs en onder seculiere soennitische handelaren in de steden Latakia en Tartous (kustgebieden). Ook in Libanon vertegenwoordigd.
pi_127865647
Wellicht treft hij zijn oude vrind Abou JahJah daar wel.
pi_127866037
Er is maar één God en Filip Dewinter is zijn profeet.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
  zondag 16 juni 2013 @ 17:18:32 #12
348078 Veldkamp
Gerechtigheid en vrede
pi_127866196
quote:
0s.gif Op zondag 16 juni 2013 17:14 schreef Monolith het volgende:
Er is maar één God en Filip Dewinter is zijn profeet.
:D
  zondag 16 juni 2013 @ 17:19:18 #13
348078 Veldkamp
Gerechtigheid en vrede
pi_127866220
quote:
0s.gif Op zondag 16 juni 2013 17:03 schreef WammesWaggel het volgende:
Wellicht treft hij zijn oude vrind Abou JahJah daar wel.
Nee, daarvoor is in het Syrië te gevaarlijk.

En de AEL is tegelijkertijd islamitisch alsook Arabisch-nationaal geweest. Dus nogal verscheurd rondom Syrisch conflict, vrees ik.

Abou Jahjah was een provocateur, maar niet per se een takfiri-salafist. Integendeel, denk ik zelf.s
  zondag 16 juni 2013 @ 17:20:58 #14
348078 Veldkamp
Gerechtigheid en vrede
pi_127866298
De Syrische minister van Buitenlandse Zaken, Dr. Faisal al-Miqdad, sprak zeer kort met Vlaams Belang-parlementariër Filip Dewinter over het gevaar van international takfiri-terrorisme....

  zondag 16 juni 2013 @ 17:27:29 #15
117098 Hathor
Effe niet
pi_127866551
quote:
7s.gif Op zondag 16 juni 2013 15:15 schreef Shawn het volgende:
Wanneer islam- en moslimhaters je regime steunen, dan wordt het wel erg duidelijk voor de onwetenden welke moslims in deze strijd op het rechte pad zitten en welke 'moslims' misleid zijn en satan dienen.
:O
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
pi_127866701
quote:
0s.gif Op zondag 16 juni 2013 17:18 schreef Veldkamp het volgende:

[..]

:D
Dat was sarcasme.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_127866710
quote:
0s.gif Op zondag 16 juni 2013 17:19 schreef Veldkamp het volgende:
Abou Jahjah was een provocateur, maar niet per se een takfiri-salafist. Integendeel, denk ik zelf.s
Abou Jahjah is een sjiiet.
  zondag 16 juni 2013 @ 17:40:03 #18
348078 Veldkamp
Gerechtigheid en vrede
pi_127866990
quote:
0s.gif Op zondag 16 juni 2013 17:32 schreef Shawn het volgende:

[..]

Abou Jahjah is een sjiiet.
Pardon?
Dat wist ik helemaal niet. Hij blijkt inderdaad een sjiitische moslim uit Libanon. En bovenal Pan-Arabisch (dus geen Hezbollah-aanhanger). Uit Bint Jbeil.

Dank voor je info.
pi_127867040
quote:
0s.gif Op zondag 16 juni 2013 17:40 schreef Veldkamp het volgende:
Pardon?

Hoezo?

In Marokko zijn 100 % van alle moslims soennieten. Of vind je soefi's en derwisjes ook "sjiieten"?
Je toont weer je onwetendheid aan. Abou Jahjah is een Libanese sjiiet en geen Marokkaan. En die Marokkaanse imam die in België doodging na een salafistische aanslag was een sjiiet, dus ook Marokkanen kunnen sjiieten zijn. En niet alle Iraniërs zijn sjiieten.
  zondag 16 juni 2013 @ 17:42:35 #20
348078 Veldkamp
Gerechtigheid en vrede
pi_127867089
quote:
0s.gif Op zondag 16 juni 2013 17:41 schreef Shawn het volgende:

[..]

Je toont weer je onwetendheid aan. Abou Jahjah is een Libanese sjiiet en geen Marokkaan. En die Marokkaanse imam die in België doodging na een salafistische aanslag was een sjiiet, dus ook Marokkanen kunnen sjiieten zijn.
Dan was die vermoorde sjiitische imam een Marokkaanse bekeerling tot de sjiitische islam. Niet oorspronkelijk sjiiet. Afgezien van Djerba bij Tunesië en enkele gehuchten in Egypte (uit de oude Fatimiden-tijd) zijn er geen sjiitische moslims in Noord-Afrika. De meesten zijn gedood in de loop der eeuwen. Of gevlucht.
  zondag 16 juni 2013 @ 17:42:43 #21
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_127867092
Die presentator. :r Een of andere linkse hippie die denkt dat Assad alleen maar het kwaad is.
  zondag 16 juni 2013 @ 17:44:39 #22
348078 Veldkamp
Gerechtigheid en vrede
pi_127867175
quote:
0s.gif Op zondag 16 juni 2013 17:42 schreef sonnyspek het volgende:
Die presentator. :r Een of andere linkse hippie die denkt dat Assad alleen maar het kwaad is.
Terwijl Assad Jr. en Assad Sr. eigenlijk zelf heel links waren. En lekker pro-ANC, pro-Mandela (nog steeds staat huidige Zuid-Afrika volledig achter Assad), pro-Sovjet-Unie, pro-China. En pro-Iraanse revolutie dus.

Dus ook sociaaldemocratische westerse staatsomroepen maakten een rare draai. Het zal wel misplaatst medelijden met "arme moslims in Syrië" zijn. En "dictator" doet het altijd goed bij deze "Linkse Gutmenschen" die zelf niet nadenken en niet kunnen bedenken dat zij ooit misleid zouden worden door hun eigen media.

Veel linkse activisten elders zijn overigens tegen de oorlog en sommigen ronduit pro-Assad.

En Hans van Baalen en Guy Verhofstadt zijn liberalen, geen linkse activisten. En toch oorlogshitsers en wapenlobbyisten in Europees Parlement.
pi_127867234
quote:
0s.gif Op zondag 16 juni 2013 17:42 schreef Veldkamp het volgende:
Dan was die vermoorde sjiitische imam een Marokkaanse bekeerling tot de sjiitische islam. Niet oorspronkelijk sjiiet. Afgezien van Djerba bij Tunesië en enkele gehuchten in Egypte (uit de oude Fatimiden-tijd) zijn er geen sjiitische moslims in Noord-Afrika. De meesten zijn gedood in de loop der eeuwen. Of gevlucht.
Wat houdt oorspronkelijke sjiiet in? Iran was soennitisch voordat het met het zwaard bekeerd werd naar het sjiisme door Ismael I.
  zondag 16 juni 2013 @ 17:53:11 #24
348078 Veldkamp
Gerechtigheid en vrede
pi_127867485
quote:
0s.gif Op zondag 16 juni 2013 17:46 schreef Shawn het volgende:

[..]

Wat houdt oorspronkelijke sjiiet in? Iran was soennitisch voordat het met het zwaard bekeerd werd naar het sjiisme door Ismael I.
Ja, en Egypte en Palestina werden met het zwaar na de Fatimiden-tijd terug bekeerd naar het soennisme. (Terwijl Fatimiden zelfs als sjiieten heel tolerant naar soennitische onderdanen waren in Egypte en elders.) Het sjiitisch-soennitisch schisma is me wat.

Ik bedoel dat deze Marokkaanse sjiitische imam geboren is in een soennitische familie. 99,9 % van Marokkanen is soennitisch moslim (afgezien van 0,1 % christenen, joden). Sjiieten nauwelijks tot niet. Wel bijv. 2 % sjiieten in Egypte (uit Fatimiden-tijdperk enz.), maar niet in Marokko, hoor.
pi_127867557
quote:
0s.gif Op zondag 16 juni 2013 17:53 schreef Veldkamp het volgende:
Ja, en Egypte en Palestina werden met het zwaar na de Fatimiden-tijd terug bekeerd naar het soennisme. (Terwijl Fatimiden zelfs als sjiieten heel tolerant naar soennitische onderdanen waren in Egypte en elders.) Het sjiitisch-soennitisch schisma is me wat.

Ik bedoel dat deze Marokkaanse sjiitische imam geboren is in een soennitische familie. 99,9 % van Marokkanen is soennitisch moslim (afgezien van 0,1 % christenen, joden). Sjiieten nauwelijks tot niet. Wel bijv. 2 % sjiieten in Egypte (uit Fatimiden-tijdperk enz.), maar niet in Marokko, hoor.
Kortom, iedereen kan soenniet of sjiiet zijn en het is niet voorbehouden aan welk volk dan ook. Ik zie dan ook niet in wat je punt precies is. In de openingpost heb je het over "Turkmenen" en "Meki", ook dat begrijp ik niet.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')