Het leger wordt niet afgezwakt hé, ze willen het juist nog extra versterken door extra soldaten eraan toe te voegen.quote:Op maandag 27 mei 2013 20:47 schreef Skillsy het volgende:
Ben benieuwd wat dit betekend voor de toekomst van Israel. Als het leger afzwakt komt Jordanie binnen vallen (zo niet alle Arabieren )
Maar we hebben geen absoluut geen vrees
Waarom vragen ze het de Haredim om hun vaderland te dienen? Ze zijn tegen de staat Israel. Ze zullen nooit het leger in gaan.quote:Op maandag 27 mei 2013 22:03 schreef schurkurk het volgende:
[..]
Het leger wordt niet afgezwakt hé, ze willen het juist nog extra versterken door extra soldaten eraan toe te voegen.
In het slechtste geval blijft het zoals het is, in het beste geval worden ook de ultra orthodoxe joden verplicht om het vaderland te dienen.
Andersom, Jordanie komt Israel binnen vallen.quote:Ps, waarom zou Israël Jordanië binnen vallen?
Simpel, de Israëlische seculiere burgers zijn het zat dat zij voor alles opdraaien terwijl de ultra orthodoxen vaak niet werken of het leger te dienen. Ultra orthodoxen zitten gewoon jaren aan een stuk de joodse wetten te studeren (met belastingsgeld van de werkende burgers) en dragen zo weinig bij tot de Israëlische staatquote:Op maandag 27 mei 2013 22:59 schreef Skillsy het volgende:
Waarom vragen ze het de Haredim om hun vaderland te dienen? Ze zijn tegen de staat Israel. Ze zullen nooit het leger in gaan.
Maar waarom nu ineens de optie om de Orthodoxen het leger in te eisen? Gaat het dan toch niet goed met Israel en zijn militaire macht?
Jij bent met de seculaire joden eens?quote:Op dinsdag 28 mei 2013 00:15 schreef schurkurk het volgende:
[..]
Simpel, de Israëlische seculiere burgers zijn het zat dat zij voor alles opdraaien terwijl de ultra orthodoxen vaak niet werken of het leger te dienen. Ultra orthodoxen zitten gewoon jaren aan een stuk de joodse wetten te studeren (met belastingsgeld van de werkende burgers) en dragen zo weinig bij tot de Israëlische staat
In de periode voor de verkiezingen is daar veel om te doen geweest en Lapid heeft gezegd enkel in de coalitie te stappen op voorwaarde dat deze ultra orthodoxen worden behandeld zoals iedereen
Heeft dus niet echt iets te maken dat het slecht gaat met het IDF maar gewoon dat de burgers vinden dat ze benadeeld worden tov de haredim en deze voorrechten moeten stoppen
Logisch, als ook ultra orthodoxen beginnen werken en belastingen betalen zal dit voor een aanzienlijke welvaartstijging zorgen in heel Israëlquote:
Jordaniers in Jordanie ("autochtonen") staan niet welwillend tegenover de Palestijnse Jordaniers, vandaar dat de koning alle zijlen moet bijzetten om zijn traditionele achterban ("autochtone" bedoeiene jordaniers) niet teveel voor het hoofd te stoten ten gunste van de Palestijnen in Jordanie. Volgens mij is het daarom ook zo dat aanzienlijk wat Jordaanse Palestijnen bijv. nog steeds geen Jordaanse nationaliteit hebben ondanks dat zij veelal tweede of derde generatie zijn, anders zouden ze al snel demografisch de meerderheid zijn in Jordanie. Wat de "eastbankers" ("autochtonen") weer niet zien zitten. Niet lang geleden hebben dan ook Jordaanse hogere militairen de koning verzocht rekening te houden met deze gevoeligheden. De koning is zelf immers met een Palestijnse uit Koeweit getrouwd en dus zijn er zorgen over de toekomst en of zijn zoon en opvolger niet teveel de kant van de Palestijnen in Jordanie gaat kiezen tegenover de eastbankers bijv.quote:Op maandag 27 mei 2013 22:59 schreef Skillsy het volgende:
Door deze propaganda (ja dat is het wel) is er een grote kans dat ze Palestijnen een eigen staat krijgen en dan zullen ze weer herenigen met Jordanie en dan heeft Jordanie rechten op bepaalde steden en andere dingen in Israel.
Uhm. Ikke niet snap.quote:Op maandag 27 mei 2013 22:59 schreef Skillsy het volgende:
[..]
Waarom vragen ze het de Haredim om hun vaderland te dienen? Ze zijn tegen de staat Israel. Ze zullen nooit het leger in gaan.
Maar waarom nu ineens de optie om de Orthodoxen het leger in te eisen? Gaat het dan toch niet goed met Israel en zijn militaire macht?
[..]
Andersom, Jordanie komt Israel binnen vallen.
Tussen Jordaniërs, Palestijnen, Syriërs en Libanezen bestaan er geen verschillen. Zij maken deel uit van één volk, de Arabische natie. Zij zijn één volk. Alleen maar om politieke redenen onderschrijven zij zorgvuldig de Palestijnse identiteit. Het is namelijk van nationaal belang voor de Arabieren om het bestaan van de Palestijnen aan te moedigen tegenover het zionisme.
Ja, het bestaan van een aparte Palestijnse identitieit is er alleen om tactische redenen. De stichting van een Palestijnse staat is een nieuw middel om de strijd tegen Israël en voor de Arabische eenheid voort te zetten.
De strategie is vrij simpel: Jordanië (80% van het oorspronkelijke Palestina) is een staat met bepaalde grenzen. Het kan geen aanspraaken maken op Haifa, Jaffa, Jeruzalem en Beërsheva, terwijl Palestijnen wel recht heb op Haifa,Jaffa, Jeruzalem en Beërsheva hebben.
De Palestijnse staat zou het recht hebben om op te treden namens alle Palestijnen in de Arabische wereld en elders. Als zij eenmaal al rechten in geheel Palestina hebben verworven, zullen de hereniging van Jordanië en Palestina worden ingezet .Dit is de reden waarom er zo op gehamerd werd door Arafat dat Palestijnen een volk zijn. Door deze propaganda (ja dat is het wel) is er een grote kans dat ze Palestijnen een eigen staat krijgen en dan zullen ze weer herenigen met Jordanie en dan heeft Jordanie rechten op bepaalde steden en andere dingen in Israel.
En dit is waar jij de plank misslaat. Arabieren zijn 1 etniciteit, 1 volk, dat klopt. Maar de verschillen onder Arabische landen onderling kan enorm zijn. Het zijn Arabische landen omdat ze dezelfde taal spreken, Arabisch. En omdat ze een soortgelijke cultuur delen, maar die ook weer heel erg kan verschillen onderling.quote:Op maandag 27 mei 2013 22:59 schreef Skillsy het volgende:
Andersom, Jordanie komt Israel binnen vallen.
Tussen Jordaniërs, Palestijnen, Syriërs en Libanezen bestaan er geen verschillen. Zij maken deel uit van één volk, de Arabische natie. Zij zijn één volk. Alleen maar om politieke redenen onderschrijven zij zorgvuldig de Palestijnse identiteit. Het is namelijk van nationaal belang voor de Arabieren om het bestaan van de Palestijnen aan te moedigen tegenover het zionisme.
Ja, het bestaan van een aparte Palestijnse identitieit is er alleen om tactische redenen. De stichting van een Palestijnse staat is een nieuw middel om de strijd tegen Israël en voor de Arabische eenheid voort te zetten.
En dan zijn het geen Arabieren meer? Volgens mij hebben we het hier al over gehad. Ze spreken Arabisch, ze hebben de Arabische cultuur, ze hebben al minstens honderden jaren Arabische roots. Het zijn dus wel Arabieren.quote:Op donderdag 30 mei 2013 12:11 schreef Skillsy het volgende:
[..]
Logisch voor het westen inderdaad.
De bekende leider van de Palestijnen, Arafat, heeft bij herhaling de claim uitgesproken dat de Palestijnen van nu rechtstreeks afstammen van de Filistijnen (bewoners van het land Filistea, het zuidwestelijk deel van het Israël/Palestina van nu. Vestigen zich tussen de 17e en 12e eeuw v. C. in het land Kanaän. Vermoedelijk van overzee gekomen volk van Griekse afstamming.)
Als de verklaring van Arafat wetenschappelijk kan worden bewezen dan is het Palestijnse volk dus niet van Arabische maar van Griekse oorsprong.
Ze werden Palestijnen genoemd omdat ze inwoners waren van het gebied dat Palestina heet. Net als dat Nederlanders inwoners zijn het gebied dat de 'lage landen' heet. In België spreken ze ook Nederlands en hebben ze een vergelijkbare cultuur. Toch zijn het 2 landen. Hetzelfde geld voor Duitsland en Oostenrijk of Frankrijk en Luxemburg.quote:Alleen maar om politieke redenen onderschrijven zij zorgvuldig de Palestijnse identiteit. Het is namelijk van nationaal belang voor de Arabieren om het bestaan van de Palestijnen aan te moedigen tegenover het zionisme.
Ja, het bestaan van een aparte Palestijnse identitieit is er alleen om tactische redenen. De stichting van een Palestijnse staat is een nieuw middel om de strijd tegen Israël en voor de Arabische eenheid voort te zetten.'
"Palestina bestaat niet. Het woord is een uitvinding van de Zionisten. Wij kennen het niet." zei Arabische leider Auni Bey Abdul Hadi tot de Britse onderzoekscommissie Peel, 1937.
Dat is bekend. En nu?quote:Vlak vóór het begin van onze jaartelling bezet het Romeinse rijk het land Israël. Op dat moment is het al meer dan 1200 jaar hoofdzakelijk bewoond door de Israëlieten, het Joodse volk. Een deel daarvan (het Tienstammenrijk) was rond 700 v. Chr. afgevoerd, gedeporteerd, naar Assyrië. Een ander deel (de overgebleven Israëlieten, w.o. de inwoners van Judea, de stam van Juda, waar de benaming Joden van is afgeleid) was in 586 v. Chr. naar Babylonië afgevoerd. De gedwongen verhuizing worden diaspora (= omzwerving) genoemd. Een deel van het volk, voornamelijk inwoners van Judea, keert (in 538 v. Chr. o.l.v. Ezra) terug naar Israël.
Over de in Assyrië en Babylonië achtergebleven Israëlieten weten we bijna niets: vermoedelijk zijn ze geassimileerd, d.w.z. in de autochtone bevolking opgegaan. Vandaag zouden we zeggen dat ze Arabier zijn geworden
Huh wat?quote:Op maandag 27 mei 2013 22:59 schreef Skillsy het volgende:
Jordanië (80% van het oorspronkelijke Palestina) ...
Ja we weten allemaal hoe de buurlanden over de Palestijnen denken .quote:Op dinsdag 28 mei 2013 11:14 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Jordaniers in Jordanie ("autochtonen") staan niet welwillend tegenover de Palestijnse Jordaniers, vandaar dat de koning alle zijlen moet bijzetten om zijn traditionele achterban ("autochtone" bedoeiene jordaniers) niet teveel voor het hoofd te stoten ten gunste van de Palestijnen in Jordanie. Volgens mij is het daarom ook zo dat aanzienlijk wat Jordaanse Palestijnen bijv. nog steeds geen Jordaanse nationaliteit hebben ondanks dat zij veelal tweede of derde generatie zijn, anders zouden ze al snel demografisch de meerderheid zijn in Jordanie. Wat de "eastbankers" ("autochtonen") weer niet zien zitten. Niet lang geleden hebben dan ook Jordaanse hogere militairen de koning verzocht rekening te houden met deze gevoeligheden. De koning is zelf immers met een Palestijnse uit Koeweit getrouwd en dus zijn er zorgen over de toekomst en of zijn zoon en opvolger niet teveel de kant van de Palestijnen in Jordanie gaat kiezen tegenover de eastbankers bijv.
Kort gezegd: Jordanie die ook nog eens Palestijnen uit de West-Bank erbij gaan halen is zelfmoord voor de koning, ligt daar vrij gevoelig namelijk de verhoudingen. Dat is al jaren bekend overigens.
Het is een mooi betoog wat je hier opsteekt, en ook zeker waarheid in. Alleen jammer dat het niet oprecht is. Het is om je eigen straatje schoon te vegen, niet meer en minder.quote:Op donderdag 30 mei 2013 17:40 schreef Skillsy het volgende:
.....
Maar het zijn niet enkel de Arabieren en de Palestijnse regeringen die een blind oog draaien naar de massale ontworteling van de Palestijnen. De mensenrechtenorganisaties en de toonaangevende media in het Westen negeren eveneens de benarde toestand van de Palestijnen.
Omdat dit tenslotte toch een verhaal is dat geen anti-Israël kantje heeft en dan is het voor hen niet nieuwswaardig
Welk straatje?quote:Op donderdag 30 mei 2013 18:04 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Het is een mooi betoog wat je hier opsteekt, en ook zeker waarheid in. Alleen jammer dat het niet oprecht is. Het is om je eigen straatje schoon te vegen, niet meer en minder.
Je hebt geen idee uit welke stroming ik kom dudequote:Op donderdag 30 mei 2013 18:19 schreef Aloulou het volgende:
Israelische straatje, en hoe men Palestijnen (autochtone bewoners integenstelling tot veel importjoden) behandelt bijv. Dan laten we de geschiedenis en het onnoemelijke leed zoals verdrijven van Palestijnen om de staat op te kunnen richten terzijde.
Deze groep joden erkennen de staat niet. Ze stemmen niet, ze verafschuwen alles wat met de staat te maken heeft. Dus ze zullen zeker niet voor de staat werken laat staan het leger in gaan.quote:Op dinsdag 28 mei 2013 11:04 schreef schurkurk het volgende:
[..]
Logisch, als ook ultra orthodoxen beginnen werken en belastingen betalen zal dit voor een aanzienlijke welvaartstijging zorgen in heel Israël
Shalom aleikhemquote:Op donderdag 30 mei 2013 18:31 schreef Aloulou het volgende:
In dat geval verontschuldig ik mij, excuses dus van mij kant voor de foutieve aanname. Zal er volgende keer voor waken en dit als een les zien.
Fout, in Israël zijn er 2 partijen die ultra orthodoxe joden kunnen stemmenquote:Op donderdag 30 mei 2013 18:31 schreef Skillsy het volgende:
[..]
Deze groep joden erkennen de staat niet. Ze stemmen niet, ze verafschuwen alles wat met de staat te maken heeft. Dus ze zullen zeker niet voor de staat werken laat staan het leger in gaan.
Ach er zijn er zovele stromingen binnen het jodendom, feit blijft wel dat er onder de Chassidim flinke tegengas is te horen over het wetsvoorstel. Werken doen ze ook niet, nooit gedaan. De vrouwen werken, de man niet. Die moet de neuzen in de boeken houdenquote:Op donderdag 30 mei 2013 19:46 schreef schurkurk het volgende:
[..]
Fout, in Israël zijn er 2 partijen die ultra orthodoxe joden kunnen stemmen
De eerste: een sefardisch charedische partij en die haalde iets meer dan 8% van de stemmen
en de tweede charedisch joodse partij en die haalde iets meer dan 5% van de stemmen
Klopt, maar nu wil men in Israël dat deze groep zich niet meer afzonderd van de maatschappij maar dat ze ook integreertquote:Op donderdag 30 mei 2013 19:57 schreef Skillsy het volgende:
[..]
Ach er zijn er zovele stromingen binnen het jodendom, feit blijft wel dat er onder de Chassidim flinke tegengas is te horen over het wetsvoorstel. Werken doen ze ook niet, nooit gedaan. De vrouwen werken, de man niet. Die moet de neuzen in de boeken houden
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |