quote:
enquote:Op dinsdag 21 mei 2013 14:12 schreef -jos- het volgende:
Omdat er bij crowdfunding geen tussenkomst is van een financiele instelling zijn de kosten lager en de rendementen over de investering over het algemeen hoger.
quote:Op dinsdag 21 mei 2013 08:29 schreef SeLang het volgende:
[..]
Er is kennelijk veel belangstelling voor hier op Fok! maar dit is echt geen spaaronderwerp maar een type belegging
Aangezien jij er daadwerkelijk mee bezig bent, misschien kun jij even de aftrap geven en hier een apart topic over maken? Ik vind het zelf ook wel leuk om te volgen maar heb geen plannen om hieraan mee te doen anders opende ik hem zelf wel even...
Omdat crowdfunding het booming isquote:
Bij Kickstarter moet je een inwoner van Groot-Brittannië, USA of Canada zijn (of kennen natuurlijk)quote:Op dinsdag 21 mei 2013 14:27 schreef Blik het volgende:
Iemand al onderzocht of je ook als buitenlander via lendingclub mee kunt doen?
Nee hoor, geldvoorelkaar.nl is de zoveelste site die dit aanbiedt. Er zijn al verschillende sites opgeheven vanwege de grote puinhoop aan wanbetalers.quote:
Dat TS wel meer spamachtige topics opent.quote:
Geen idee, maar hier is een aardige review van Lendingclub:quote:Op dinsdag 21 mei 2013 14:37 schreef RemcoDelft het volgende:
Waar ik vooral benieuwd naar ben bij lendingclub, is wat ze doen als mensen niet terugbetalen. Er is een "Late Payment Fee", maar wat gebeurt er als de lener dat ook negeert?
Een topic uit 2011 opvissenquote:Op dinsdag 21 mei 2013 14:44 schreef MarkyMarkx het volgende:
[..]
Dat TS wel meer spamachtige topics opent.
DIG / Hi:2000MB internet+onbeperkt SMS+Spotify Premium=10e/maand
FHF / Goedkope OV-Chipkaart
Wat ik jammer vind, is dat je 1 bedrag op 1 lening inlegt. Met een kleiner bedrag (ik bedoel kleiner dan een paar duizend euro) is het lastig om te spreiden.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 14:46 schreef Dennis_enzo het volgende:
De totstandkoming van een lening is wat traag, elke lening waar ik aan mee deed duurde minstens twee maanden om helemaal up and running te zijn. Maar tot nu toe heb ik elke betaling ontvangen.
Nou ja, het minimum bedrag wat je kan inleggen is 100 euro, zoveel is dat nou ook weer niet. Als je maar heel weinig wil inleggen is het inderdaad niet echt de moeite waard.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 14:51 schreef Hallmark het volgende:
[..]
Wat ik jammer vind, is dat je 1 bedrag op 1 lening inlegt. Met een kleiner bedrag (ik bedoel kleiner dan een paar duizend euro) is het lastig om te spreiden.
Bedankt. Ben benieuwd! Volgens mij heb je 2 type accounts. Lender en Borrower. Gaat dan dus om een lender account.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 15:02 schreef Blik het volgende:
Ik heb lendingclub een mail gestuurd met de vraag of het mogelijk is een account te openen buiten de US
Bij inschrijven kom ik overigens ook de volgende zin tegen:quote:Op dinsdag 21 mei 2013 15:04 schreef -jos- het volgende:
[..]
Bedankt. Ben benieuwd! Volgens mij heb je 2 type accounts. Lender en Borrower. Gaat dan dus om een lender account.
Dat komt denk ik omdat in Amerika de wet voor beleggen/crowdfunding per staat anders kan zijn.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 15:07 schreef Blik het volgende:
[..]
Bij inschrijven kom ik overigens ook de volgende zin tegen:
At this time, investors from Kansas, Maryland, Ohio, Oregon, Vermont or Washington, DC cannot invest in Lending Club Notes
De kans dat Nederland dan wel kan is erg klein
Link dan naar http://uinvest.com.ua/ i.p.v. naar je eigen site.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 15:08 schreef Stevensan het volgende:
Ik inversteer in bedrijven bij Uinvest. Ik heb $3300 geïnversteerd. Ik verdien $500 per maand.
<spam>
Ik zou willen dat dit in Nederland voor NHG-hypotheken mogelijk wordt! Gedekt door de Staat je geld 100% veilig tegen 4% uitlenen i.p.v. dat er een schatrijke bankier aan het Staatsinfuus tussen zit.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 15:05 schreef Weltschmerz het volgende:
Het lijkt mij iets dat als het eenmaal zo groot is dat je risico echt zo kunt spreiden dat het wordt afgedekt, het een grote vlucht zou kunnen nemen.
^^ Dat. Of erger nog: het is een bekende manier van scammers om hebberige slachtoffers te lokken.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 15:17 schreef -jos- het volgende:
En misschien kan je een link naar het project geven waarin je hebt geïnvesteerd want zo'n rendement is behoorlijk ongeloofwaardig.
Ik wilde alleen mijn ervaringen delen.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 15:17 schreef -jos- het volgende:
[..]
Link dan naar http://uinvest.com.ua/ i.p.v. naar je eigen site.
En misschien kan je een link naar het project geven waarin je hebt geïnvesteerd want zo'n rendement is behoorlijk ongeloofwaardig.
Misschien, maar je wilde ook referrals. Dat is niet cool.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 15:23 schreef Stevensan het volgende:
[..]
Ik wilde alleen mijn ervaringen delen.
Sorry ik zal het niet meer doen. Volgende keer plaats ik alleen links naar de officiële websites.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 15:24 schreef Hallmark het volgende:
[..]
Misschien, maar je wilde ook referrals. Dat is niet cool.
Dit hoorde ik vandaag ook al maar er hebben toch genoeg Nederlandse bedrijven aan kickstarter mee gedaan? Verder heeft een kennis van mij 35K binnen gehaald bij geldvoorelkaar.nl Ging erg snel met minimale informatie, wel apart naar mijn mening dat mensen het geld zo snel in iemand investeren.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 14:27 schreef ace_eleven het volgende:
[..]
Bij Kickstarter moet je een inwoner van Groot-Brittannië, USA of Canada zijn (of kennen natuurlijk)
Ik heb zelf al $2300 verdiend. Je kon mijn uitbetalingsbewijzen op mijn website zien, maar je mag niet een link naar je eigen website plaatsen.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 15:30 schreef Blik het volgende:
Dat uinvest vind ik maar een beetje schimmig. Allemaal vage projecten in Rusland, Ukraine, Panama, etc.
Dit is trouwens niet waar. Als je een goed crowdfund platform hebt wordt er ook gekeken naar de kredietrating van de lener. En mensen lenen geld bij crowdfund platformen omdat de rente lager is dan bij banken.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 14:38 schreef BenGepeept het volgende:
Geld uitlenen aan figuren die bij de bank geen krediet kunnen krijgen. Lijkt me een goede investering
Helpen met een hoge rentequote:Op dinsdag 21 mei 2013 14:49 schreef Tha_Duck het volgende:
Ik heb ook veel interesse, ten eerste omdat ik het de banken niet gun en ten tweede omdat je elkaar moet helpen in deze wereld.
Ben benieuwdquote:Op dinsdag 21 mei 2013 15:02 schreef Blik het volgende:
Ik heb lendingclub een mail gestuurd met de vraag of het mogelijk is een account te openen buiten de US
Je moet niet in de E klasse investeren. Veel te riskant.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 17:56 schreef µ het volgende:
Hmmz, op geldvoorelkaar.nl staat alleen maar klasse 'E'-troep open...
Wat ik zei: troep dusquote:Op dinsdag 21 mei 2013 18:00 schreef Stevensan het volgende:
[..]
Je moet niet in de E klasse investeren. Veel te riskant.
Moet jij zeggen met je rendementenquote:Op dinsdag 21 mei 2013 18:00 schreef Stevensan het volgende:
[..]
Je moet niet in de E klasse investeren. Veel te riskant.
Tot nu toe vind vind ik Uinvest de beste crowd funding platform. Uinvest beschermt mensen tegen risico's. Bij Uinvest investeer je in bedrijven die al langer bestaan.quote:
Voor zover ik op de website lees zitten er voor de lender geen kosten aan.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 17:53 schreef µ het volgende:
Zitten hier mensen bij geldvoorelkaar? Ervaringen?
En is het rendabel om er ¤1k in te knallen? Of zitten er veel fees aan vast?
Waarom vind je dat? Hoe beschermen ze? Werk je er? En hoeveel geld heb je erin zitten? Over hoeveel projecten en hoe veel tijd?quote:Op dinsdag 21 mei 2013 18:13 schreef Stevensan het volgende:
[..]
Tot nu toe vind vind ik Uinvest de beste crowd funding platform. Uinvest beschermt mensen tegen risico's. Bij Uinvest investeer je in bedrijven die al langer bestaan.
http://en.wikipedia.org/wiki/Uinvest
0.9% fee lees ik.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 18:16 schreef Kirov het volgende:
[..]
Voor zover ik op de website lees zitten er voor de lender geen kosten aan.
Jawel, als je investeert betaal je geldvoorelkaar eenmalig 0,9% van je investering. Dus voor elke 100 euro die je investeert betaal je 90 cent aan hen. Aangezien de meeste investeringen een rente van 7-10% hebben haal je dit er makkelijk uit. Aan geld lenen zitten wel hogere kosten, maar dat doe ik nietquote:Op dinsdag 21 mei 2013 18:16 schreef Kirov het volgende:
[..]
Voor zover ik op de website lees zitten er voor de lender geen kosten aan.
Zo te zien heb ik het antwoord al gevonden.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 15:02 schreef Blik het volgende:
Ik heb lendingclub een mail gestuurd met de vraag of het mogelijk is een account te openen buiten de US
https://www.mint.com/blog(...)e-into-lending-club/quote:Lending Club is not for everyone on the investing side, either. Investors are required to affirm that they have a net worth of $70,000 and gross income of $70,000, or a net worth of $250,000not counting home equity. (These qualifications are waived if you want to invest less than $2,500.)
Wat was de looptijd en rendement per project?quote:Op dinsdag 21 mei 2013 20:16 schreef AQuila360 het volgende:
Bedankt TS voor het openen van dit topic!
Ik heb zelf op het moment 3 dingen lopen via Geldvoorelkaar.nl. Van het 1e project heb ik afgelopen weekend de eerste aflossing + rente ontvangen. Het 2de project is ook rond en komt denk ik volgende week. En het derde project moet ik nog het geld overmaken maar dat duurt nu al wel even. Net mailtje dat die ook rond is en ik het moet overmaken.
Opzich ben ik wel tevreden over hoe het daar werkt want je wordt goed op de hoogte gehouden en op je eigen inloggedeelte kun je allemaal overzichten terug vinden.
Het risico is natuurlijk wel hoger maar als je gewoon kleine bedragen per project doet (wat ook eigenlijk het idee achter crowdfunding is) dan is het wel te overzien.
1: 24 maanden, 7,1%quote:Op dinsdag 21 mei 2013 20:27 schreef -jos- het volgende:
[..]
Zo te zien heb ik het antwoord al gevonden.
http://www.my4hrworkweek.(...)-club/#comment-75417
Maar ik hoor het natuurlijk graag officieel.
Ik zie nu ook dat er zelfs nog extra voorwaarden voor lenders zijn (bij meer dan $2500):
[..]
https://www.mint.com/blog(...)e-into-lending-club/
[..]
Wat was de looptijd en rendement per project?
Dat gaat hem niet worden dusquote:Thank you for your email and your interest in Lending Club. We do have an option for investing in the platform internationally for investors considering a larger amount. The minimum amount to open an international account is $100,000.
Toch niet?quote:Op woensdag 22 mei 2013 14:08 schreef Blik het volgende:
Reactie van Lendingclub:
[..]
Dat gaat hem niet worden dus
interessantquote:Op woensdag 22 mei 2013 14:08 schreef Blik het volgende:
Reactie van Lendingclub:
[..]
Dat gaat hem niet worden dus
Bedankt voor de info. Zijn dat jaarlijkse rendementen?quote:Op dinsdag 21 mei 2013 20:39 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
1: 24 maanden, 7,1%
2: 24 maanden 7,6%
3: 60 maanden 9,1%
Heb er nu dus 3 en daar laat ik het ook even bij denk ik om te kijken hoe het gaat lopen of er moet een A/B klasse project komen met korte looptijd.
Maar mij spreekt crowdfunding gewoon sowieso erg aan en nu zie je ook dat er leuke extra's bij komen. zo heb ik ook geld gestort in een hotel en bij de opening/verbouwing mogen de investeerders dan ook komen, en je kunt een keer overnachten met 50% korting o.i.d. ( ga ik niet doen want is te me ver weg maar het is wel een leuk dingetje vind ik. Of bij sommige winkels krijg je dan 5% korting op een bestelling en dat soort zaken.
Maar ik snap wel dat er nog altijd een zeker wantrouwen bij dit soort sites komt kijken maar ik denk dat de tijd er nu meer rijp voor is dan voorheen zeker nu met de crisis en de banken die niet meer zo scheutig zijn en ook dankzij kickstarter denk ik dat wat meer mensen er iets mee gaan doen.
Shit. Zo veel heb ik nog nietquote:Op woensdag 22 mei 2013 14:08 schreef Blik het volgende:
Reactie van Lendingclub:
[..]
Dat gaat hem niet worden dus
Yep.quote:Op woensdag 22 mei 2013 18:23 schreef -jos- het volgende:
[..]
Bedankt voor de info. Zijn dat jaarlijkse rendementen?
Ja ik denk dat ik idd maar met een paar lage bedragen ga beginnen. Mijn voorkeur ging eigenlijk uit naar Lending Club maar dat is dus geen optie.quote:Op woensdag 22 mei 2013 18:45 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Yep.
Als het je aanspreekt kun je gewoon het beste even kijken waneer er iets is wat je wat lijkt en daar een klein bedrag in stoppen en dan een tijdje aankijken of de betalingen enzo goed lopen en dan kun je altijd nog wat meer gaan doen.
Of pak de helft van je vakantiegeld en doe dat er in dat merk je dan minder
Wat sprak je daar meer in aan dan? Een stuk groter en dat het langer bestaat?quote:Op woensdag 22 mei 2013 18:57 schreef -jos- het volgende:
[..]
Ja ik denk dat ik idd maar met een paar lage bedragen ga beginnen. Mijn voorkeur ging eigenlijk uit naar Lending Club maar dat is dus geen optie.
Misschien dat er nog een soort Europese versie van bestaat, maar anders zal het idd geldvoorelkaar worden.
Ja. Ik las ook dat Google in het bedrijf geïnvesteerd heeft. Ik denk dat het faillissementsrisico een stuk kleiner is dan bij de kleinere crowdfund platformen. En sowieso is het automatisch diversificeren heel erg handig.quote:Op woensdag 22 mei 2013 19:06 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Wat sprak je daar meer in aan dan? Een stuk groter en dat het langer bestaat?
Wel even gekeken toen dit topic werd geopend maar die hebben nog helemaal niet veel opgehaald zie ik. Bij Geldvoorelkaar zijn ze in elk geval hard op weg naar het bedrag waarmee die site gewoon goed kan draaien (dat is dan al weer een zorg minder)quote:Op donderdag 23 mei 2013 18:29 schreef Hallmark het volgende:
Heeft iemand iets met crowdaboutnow gedaan?
Een Fok-leen-club oprichten dus? Allemaal aandeelhouder voor x procent, en x procent van 100k inleggen.quote:Op woensdag 22 mei 2013 14:08 schreef Blik het volgende:
Reactie van Lendingclub:
[..]
Dat gaat hem niet worden dus
Dit is inderdaad belangrijk. Ik denk dat het grootste risico bij geldvoorelkaar zelf ligt. Als een lener niet terugbetaalt ben je in het ergste geval je inzet voor die lener kwijt. Als geldvoorelkaar failliet gaat ben al je inleg kwijt. Daarom sowieso nooit al je spaargeld bij 1 bedrijf onderbrengen, wat je er ook mee doet.quote:Op donderdag 23 mei 2013 20:36 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Wel even gekeken toen dit topic werd geopend maar die hebben nog helemaal niet veel opgehaald zie ik. Bij Geldvoorelkaar zijn ze in elk geval hard op weg naar het bedrag waarmee die site gewoon goed kan draaien (dat is dan al weer een zorg minder)
Maar moeten nu weer wat meer projecten bijkomen en ook graag met wat korte looptijden.
Die site is in principe wel alleen de tussenpersoon of bemiddelaar of hoe je het wil noemen. Ik heb nu gewoon wel een contract met diegene die het geld heeft geleend dus of je je inzet kwijt bent weet ik niet maar het is wel zo dat die betalingen en de administratie daarvan via geldvoorelkaar loopt dus het zal sowieso wel een probleem zijn in dat geval.quote:Op donderdag 23 mei 2013 20:46 schreef Dennis_enzo het volgende:
[..]
Dit is inderdaad belangrijk. Ik denk dat het grootste risico bij geldvoorelkaar zelf ligt. Als een lener niet terugbetaalt ben je in het ergste geval je inzet voor die lener kwijt. Als geldvoorelkaar failliet gaat ben al je inleg kwijt. Daarom sowieso nooit al je spaargeld bij 1 bedrijf onderbrengen, wat je er ook mee doet.
Ik was laatst ook van plan om wat geld uit te lenen (1000e) op geldvoorelkaar.nl maar toen zag ik de eenmalige kosten van 95euro ofzo? Dan is gelijk je winst verdampt of niet?quote:Op dinsdag 21 mei 2013 14:46 schreef Dennis_enzo het volgende:
Ik heb een aantal maanden geleden wat geld in geldvoorelkaar gestopt bij wijze van experiment (800 euro). De totstandkoming van een lening is wat traag, elke lening waar ik aan mee deed duurde minstens twee maanden om helemaal up and running te zijn. Maar tot nu toe heb ik elke betaling ontvangen.
Het is ook niet zomaar 'mensen die geld nodig hebben en niet bij de bank mogen lenen'. Het merendeel van de aanvragen zijn van kleine bedrijven die kapitaal zoeken om iets nieuws op te starten of uit te breiden. Uiteraard zit er altijd een risico aan, maar tot nu toe is er nog nooit een lener bij geldvoorelkaar geweerst die niet uiteindelijk alles heeft terugbetaald.
De reden dat mensen lenen bij geldvoorelkaar loopt uiteen, van particulieren die een zonnepaneel willen aanschaffen tot mensen die een nieuw bedrijf willen starten tot middelgrote bedrijven die bijvoorbeeld hun wagenpark willen vernieuwen. Elk project wordt gescreend en krijgt een risicorating (A tot en met E). Het lijkt verder allemaal vrij transparant en ik heb er wel vertrouwen in dat mijn geld terugkomt
Dat valt mee. Geldvoorelkaar vraagt 0,9% van al het geld wat je inlegt. De meeste leningen geven 7 tot 10% rente. Minus wat inflatie heb je nog steeds een ruime winstmarge, in ieder geval een stuk meer dan welke spaarrekening dan ook. Daar staat tegenover dat je je geld niet sneller terug kan krijgen natuurlijk.quote:Op donderdag 23 mei 2013 20:51 schreef NeeOfTochJA het volgende:
[..]
Ik was laatst ook van plan om wat geld uit te lenen (1000e) op geldvoorelkaar.nl maar toen zag ik de eenmalige kosten van 95euro ofzo? Dan is gelijk je winst verdampt of niet?
Maar er waren toch promotiekosten of heb ik het verkeerd gelezen?quote:Op donderdag 23 mei 2013 20:56 schreef Dennis_enzo het volgende:
[..]
Dat valt mee. Geldvoorelkaar vraagt 0,9% van al het geld wat je inlegt. De meeste leningen geven 7 tot 10% rente. Minus wat inflatie heb je nog steeds een ruime winstmarge, in ieder geval een stuk meer dan welke spaarrekening dan ook. Daar staat tegenover dat je je geld niet sneller terug kan krijgen natuurlijk.
Bij duizend euro uitlenen betaal je dus 9 euro aan geldvoorelkaar.
Buiten de 0,9% zijn er voor zover ik weet geen extra kosten. Ik heb ook geen rare afschrijvingen gezienquote:Op donderdag 23 mei 2013 20:58 schreef NeeOfTochJA het volgende:
[..]
Maar er waren toch promotiekosten of heb ik het verkeerd gelezen?
Je moet ook niet vergeten dat er gelijk afgelost wordt, dus je krijgt nooit de volledige 7 of 8 % over het bedrag wat je inlegt. Je komt vaak uit op plus minus 4%.quote:Op donderdag 23 mei 2013 20:56 schreef Dennis_enzo het volgende:
[..]
Dat valt mee. Geldvoorelkaar vraagt 0,9% van al het geld wat je inlegt. De meeste leningen geven 7 tot 10% rente. Minus wat inflatie heb je nog steeds een ruime winstmarge, in ieder geval een stuk meer dan welke spaarrekening dan ook. Daar staat tegenover dat je je geld niet sneller terug kan krijgen natuurlijk.
Bij duizend euro uitlenen betaal je dus 9 euro aan geldvoorelkaar.
Zou kunnen, maar als een iemand zo'n bedrag beheert moet er wel een soort officieel contract gemaakt worden lijkt me. Misschien iets voor later.quote:Op donderdag 23 mei 2013 20:36 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Een Fok-leen-club oprichten dus? Allemaal aandeelhouder voor x procent, en x procent van 100k inleggen.
Dat klopt niet!quote:Op donderdag 23 mei 2013 20:59 schreef NeeOfTochJA het volgende:
[..]
Je moet ook niet vergeten dat er gelijk afgelost wordt, dus je krijgt nooit de volledige 7 of 8 % over het bedrag wat je inlegt. Je komt vaak uit op plus minus 4%.
Klopt. Je kan het makkelijk uitrekenen, het is een annuïtaire aflossing. Ergens op de site staat een link hierheen: http://www.berekenhet.nl/wonen-en-hypotheek/annuiteit.htmlquote:Op donderdag 23 mei 2013 20:59 schreef NeeOfTochJA het volgende:
[..]
Je moet ook niet vergeten dat er gelijk afgelost wordt, dus je krijgt nooit de volledige 7 of 8 % over het bedrag wat je inlegt. Je komt vaak uit op plus minus 4%.
Als je 1000 euro in een project investeert waarbij je 8,5% krijgt met een looptijd van 60 maanden verdien je in die tijd 221,93 euro. Dat is 22,2% in 5 jaar, dus 4,4% rente per jaar. Of zie ik het verkeerd?quote:
Ja, dat zie je verkeerd. Gedurende die vijf jaar krijg je je inleg ook geleidelijk weer terug. Je krijgt over die 5 jaar dus geen 221,93 euro, maar veel minder. Daarbij moet je die rente ook niet delen door 1000 euro, maar over het bedrag wat je gemiddeld in die periode hebt uitgeleend.quote:Op donderdag 23 mei 2013 21:07 schreef NeeOfTochJA het volgende:
[..]
Als je 1000 euro in een project investeert waarbij je 8,5% krijgt met een looptijd van 60 maanden verdien je in die tijd 221,93 euro. Dat is 22,2% in 5 jaar, dus 4,4% rente per jaar. Of zie ik het verkeerd?
Die 221,93 euro heb ik net op de site berekend, dat is het rendement. Dat percentage klopt idd niet, want je leent steeds minder uit omdat er afgelost wordt.quote:Op donderdag 23 mei 2013 21:12 schreef DappereDodo77 het volgende:
[..]
Ja, dat zie je verkeerd. Gedurende die vijf jaar krijg je je inleg ook geleidelijk weer terug. Je krijgt over die 5 jaar dus geen 221,93 euro, maar veel minder. Daarbij moet je die rente ook niet delen door 1000 euro, maar over het bedrag wat je gemiddeld in die periode hebt uitgeleend.
Totaal te ontvangen ¤ 1.212,93quote:Op donderdag 23 mei 2013 21:16 schreef NeeOfTochJA het volgende:
[..]
Die 221,93 euro heb ik net op de site berekend, dat is het rendement. Dat percentage klopt idd niet, want je leent steeds minder uit omdat er afgelost wordt.
Je kan zelf een alarm maken, bijv. m.b.v. de SiteDelta plugin voor Firefox.quote:Op donderdag 23 mei 2013 23:00 schreef Tha_Duck het volgende:
Jammer dat er alleen E projecten zijn en er geen mogelijkheid lijkt te zijn om een alarm in te stellen als er een nieuwe lening bijkomt.
Ik zou graag starten met 100 of 200 euro op A of B projecten met max 24 maanden looptijd bijvoorbeeld. Niet te groot beginnen
Nee, maar het lijkt me geen goed start puntquote:Op vrijdag 24 mei 2013 07:21 schreef AQuila360 het volgende:
Een E klasse risico wil trouwens ook niet alles zeggen hè.
Een omweg, weet niet of je daar gelukkig van moet worden. Vind het een native feature die ze aan zouden moeten bieden eerlijk gezegd.quote:Op donderdag 23 mei 2013 23:52 schreef -jos- het volgende:
[..]
Je kan zelf een alarm maken, bijv. m.b.v. de SiteDelta plugin voor Firefox.
Zal even kijken als ik het niet vergeetquote:Op vrijdag 24 mei 2013 10:36 schreef Dennis_enzo het volgende:
Voor geïnteresseerden: Geldvoorelkaar.nl
Vanmiddag om 13:20 uur zijn we te zien bij RTL, de Kijker aan Zet, en waarschijnlijk vanavond om 19:30 uur in het avond journaal van RTL. Aandacht voor crowdfunding!
Thank you, maar idd niet echt boeiendquote:Op vrijdag 24 mei 2013 14:54 schreef AnneX het volgende:
Het linkje: http://www.rtl.nl/compone(...)op-crowd-funding.xml
en
http://www.rtl.nl/system/(...)75-9fa5-dce01f2958f6
Zie het ja, als iemand intresse heeft moet die er wel snel bij zijn want dit soort ''kleine'' projecten loopt mega snel vol.quote:
52% in minder als een dagquote:Op vrijdag 24 mei 2013 19:52 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Zie het ja, als iemand intresse heeft moet die er wel snel bij zijn want dit soort ''kleine'' projecten loopt mega snel vol.
Die zit vandaag of morgen wel vol![]()
Dan gaan de rentes naar misschien 3%, schiet niet op.quote:Op vrijdag 24 mei 2013 21:48 schreef NeeOfTochJA het volgende:
jammer dat de looptijd zo lang is. liever wat korter.
nee hoor, er staan oude projecten op met een looptijd van 18 maanden met 10%.quote:Op vrijdag 24 mei 2013 21:59 schreef Kirov het volgende:
[..]
Dan gaan de rentes naar misschien 3%, schiet niet op.
Dan loop je een gigantisch risico om je geld kwijt te raken.quote:Op vrijdag 24 mei 2013 22:04 schreef NeeOfTochJA het volgende:
[..]
nee hoor, er staan oude projecten op met een looptijd van 18 maanden met 10%.
Dat weet ik niet in het begin was het nog niet helemaal duidelijk hoe en wat je die rente's in moest schalen heb ik het idee. maar stel je dat 500 euro doet en je raakt het kwijt dan is er geen man overboord dat is het beetje het voordeel van dit vind ik.quote:Op vrijdag 24 mei 2013 22:06 schreef Kirov het volgende:
[..]
Dan loop je een gigantisch risico om je geld kwijt te raken.
Heb je al in veel projecten geinvesteerd?quote:Op vrijdag 24 mei 2013 22:08 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Dat weet ik niet in het begin was het nog niet helemaal duidelijk hoe en wat je die rente's in moest schalen heb ik het idee. maar stel je dat 500 euro doet en je raakt het kwijt dan is er geen man overboord dat is het beetje het voordeel van dit vind ik.
Kleine bedragen op veel projecten zodat je totaal een een redelijk bedrag komt met spreiding.
In 4 nu.quote:Op vrijdag 24 mei 2013 22:20 schreef NeeOfTochJA het volgende:
[..]
Heb je al in veel projecten geinvesteerd?
Denk per stuk en volgens mij ook op verschillende data maar heb er nu pas van 1 project vorige week de betaling gehad en volgende maand van 3 als het goed is.quote:Op vrijdag 24 mei 2013 22:21 schreef NeeOfTochJA het volgende:
[..]
Komen die bedragen in 1x binnen of in 4x?
Speciaal geregistreerd om hier spam te komen plaatsen joh?quote:
Die van 24 maanden eventueel wel ja (ook bedrijf wat er achter zit lijkt oke) maar dan moet je weer snel zijn want die lopen vol als de paus op zondag.quote:Op maandag 27 mei 2013 17:20 schreef NeeOfTochJA het volgende:
[..]
Met dit keer een kortere looptijd, misschien wel interessant.
Dan praat je al over looptijden van 5 tot 10 jaar. Dan moet er echt een pareltje tussen zitten.quote:Op maandag 27 mei 2013 21:46 schreef AQuila360 het volgende:
Je hebt trouwens ook nog http://www.symbid.nl/
Maar dat is ook weer meer echt investeren ipv lenen.
Daar heb ik geïnvesteerd in Train Fever, het vooralsnog enige project dat met het platform gefinancierd is. Duurt nog wel even voordat het spel klaar is en er dus wat terug gaat komen.quote:Op woensdag 22 mei 2013 19:05 schreef AQuila360 het volgende:
http://gambitious.com/
Dit is ook wel interessant maar op het moment zijn ze bezig met een restart dus er is nu even niets te doen. Op die site kun je investeren in games maar ligt je eventueel winst niet vast dus dit is wel echt investeren niet lenen.
Maar ook wel crowdfunding dus.
Die wou ik ook doen toen maar ff gewacht tot die bijna vol zat en toen was ik te laatquote:Op dinsdag 28 mei 2013 00:57 schreef Crazy Harry het volgende:
[..]
Daar heb ik geïnvesteerd in Train Fever, het vooralsnog enige project dat met het platform gefinancierd is. Duurt nog wel even voordat het spel klaar is en er dus wat terug gaat komen.
Hoezo zou je omvallen?quote:Op dinsdag 28 mei 2013 01:23 schreef 123dudeguys het volgende:
is dit niet risicovol? je wordt dan immers een bank, bij een volgende financiele crisis waar banken omvallen val jij ook om.
I.t.t. tot een bank doe je dit met eigen vermogen, als je slim bent tenminste. Een bank doet het met vreemd vermogen. En het is natuurlijk risicovol, dat kun je aan de rentepercentages wel zien.quote:Op dinsdag 28 mei 2013 01:23 schreef 123dudeguys het volgende:
is dit niet risicovol? je wordt dan immers een bank, bij een volgende financiele crisis waar banken omvallen val jij ook om.
Zolang je geen geld leent om dit vervolgens in dit soort projecten te steken is er niets aan de hand.quote:Op dinsdag 28 mei 2013 01:23 schreef 123dudeguys het volgende:
is dit niet risicovol? je wordt dan immers een bank, bij een volgende financiele crisis waar banken omvallen val jij ook om.
Beter nog: geld lenen via crowdfunding en vervolgens weer beleggen in crowdfunding in een ander land! Zeg maar een Fok-pooltje om de lendingclub binnen te tredenquote:Op dinsdag 28 mei 2013 09:28 schreef Crazy Harry het volgende:
Zolang je geen geld leent om dit vervolgens in dit soort projecten te steken is er niets aan de hand.
Wat is een microverzekering? Een verzekering voor kleine kosten o.i.d.?quote:Op dinsdag 28 mei 2013 10:22 schreef NeeOfTochJA het volgende:
Heb 1000 euro in Micro verzekeringen Egypte gestopt.
Ja bedoelt voor mensen met weinig geld. Net iets als micro krediet neem ik aan.quote:Op dinsdag 28 mei 2013 10:32 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Beter nog: geld lenen via crowdfunding en vervolgens weer beleggen in crowdfunding in een ander land! Zeg maar een Fok-pooltje om de lendingclub binnen te treden
[..]
Wat is een microverzekering? Een verzekering voor kleine kosten o.i.d.?
Ik bedoel meer: als zo'n arme sloeber z'n auto tegen een boom rijdt, is jouw geld dan weg?quote:Op dinsdag 28 mei 2013 10:43 schreef NeeOfTochJA het volgende:
Ja bedoelt voor mensen met weinig geld. Net iets als micro krediet neem ik aan.
Ik neem aan dat het niet voor zulke grote bedragen bedoelt is.quote:Op dinsdag 28 mei 2013 10:52 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Ik bedoel meer: als zo'n arme sloeber z'n auto tegen een boom rijdt, is jouw geld dan weg?
En dat gevoel heb ik ook en zie het dan ook met vertrouwen tegemoet.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 14:46 schreef Dennis_enzo het volgende:
Ik heb een aantal maanden geleden wat geld in geldvoorelkaar gestopt bij wijze van experiment (800 euro). De totstandkoming van een lening is wat traag, elke lening waar ik aan mee deed duurde minstens twee maanden om helemaal up and running te zijn. Maar tot nu toe heb ik elke betaling ontvangen.
Het is ook niet zomaar 'mensen die geld nodig hebben en niet bij de bank mogen lenen'. Het merendeel van de aanvragen zijn van kleine bedrijven die kapitaal zoeken om iets nieuws op te starten of uit te breiden. Uiteraard zit er altijd een risico aan, maar tot nu toe is er nog nooit een lener bij geldvoorelkaar geweerst die niet uiteindelijk alles heeft terugbetaald.
De reden dat mensen lenen bij geldvoorelkaar loopt uiteen, van particulieren die een zonnepaneel willen aanschaffen tot mensen die een nieuw bedrijf willen starten tot middelgrote bedrijven die bijvoorbeeld hun wagenpark willen vernieuwen. Elk project wordt gescreend en krijgt een risicorating (A tot en met E). Het lijkt verder allemaal vrij transparant en ik heb er wel vertrouwen in dat mijn geld terugkomt
Banken lenen sowieso niet onder de ~250k aan bedrijven. Daar springen zulke bedrijfjes mooi op in.quote:Op dinsdag 28 mei 2013 12:25 schreef Iwanius het volgende:
[..]
En dat gevoel heb ik ook en zie het dan ook met vertrouwen tegemoet.
Het mooiste van dit al is, dat Banken zo buiten spel worden gezet en mensen onderling zaken gaan regelen waar het voornaamste, vertrouwen en eerlijkheid, wederom centraal staat.
Als dit zich verder uitbreidt en wereldwijde navolging heeft en Banken op den duur dus inkomsten mislopen omdat de gemiddelde consument hun diensten links laat liggen,dan zou het best weleens kunnen dat Banken plotseling weer teruggaan naar de oude waarden waar zij ooit voor stonden te weten: Geldbeheer ten dienste van de clientèle.
Oh, dat wist ik niet. Heb je hier een bron voor? Dan zet ik het in de OP.quote:Op dinsdag 28 mei 2013 11:15 schreef troepjepdat het volgende:
Wb de discussies over het failliet gaan van geldvoorelkaar.nl: je gaat de contracten aan met de mensen waar je geldt aan leent. Die contracten blijven dus gewoon overeind, ook wanneer geldvoorelkaar.nl failliet gaat of besluit ermee te stoppen.
Ik heb voor mijn project een schuldbekentenis van de ondernemer gekregen, waarin expliciet staat dat hij mij (obv deelnemernummer) geld + rente verschuldigd is. Per project wordt een informele vereniging opgericht welke de schuldeiser is. Geldvoorelkaar.nl is enkel voor de administratieve afwikkeling.quote:Op dinsdag 28 mei 2013 16:29 schreef -jos- het volgende:
[..]
Oh, dat wist ik niet. Heb je hier een bron voor? Dan zet ik het in de OP.
Ik dacht dat de contracten altijd via het crowdfundplatform zelf gaan omdat ze dan hun commissie kunnen verdienen. Hoe verdient geldvoorelkaar.nl dan?
Oke. Staat die info ook op geldvoorelkaar.nl? Dan zet ik het in de OP.quote:Op dinsdag 28 mei 2013 17:00 schreef Underdoggy het volgende:
[..]
Ik heb voor mijn project een schuldbekentenis van de ondernemer gekregen, waarin expliciet staat dat hij mij (obv deelnemernummer) geld + rente verschuldigd is. Per project wordt een informele vereniging opgericht welke de schuldeiser is. Geldvoorelkaar.nl is enkel voor de administratieve afwikkeling.
Vertrouwen trekt natuurlijk misbruik aan...quote:Op dinsdag 28 mei 2013 12:25 schreef Iwanius het volgende:
Het mooiste van dit al is, dat Banken zo buiten spel worden gezet en mensen onderling zaken gaan regelen waar het voornaamste, vertrouwen en eerlijkheid, wederom centraal staat.
http://www.geldvoorelkaar(...)ene-voorwaarden.aspxquote:Op dinsdag 28 mei 2013 17:08 schreef -jos- het volgende:
[..]
Oke. Staat die info ook op geldvoorelkaar.nl? Dan zet ik het in de OP.
Waar haal je dat vandaan? Volgens mij is dat gewoon niet waar.quote:Op dinsdag 28 mei 2013 12:30 schreef Kirov het volgende:
[..]
Banken lenen sowieso niet onder de ~250k aan bedrijven.
Bedankt. Ik zie nu echter dat ik de OP niet meer kan aanpassen, zal er aan denken bij het volgende deel.quote:Op dinsdag 28 mei 2013 17:18 schreef Underdoggy het volgende:
[..]
http://www.geldvoorelkaar(...)ene-voorwaarden.aspx
1.1; 1.2; 1.3
Ik heb er 500 ingestopt want wou het eigenlijk even afwachten..quote:Op dinsdag 28 mei 2013 10:22 schreef NeeOfTochJA het volgende:
Heb 1000 euro in Micro verzekeringen Egypte gestopt.
Ik vond dit dermate terechte opmerking dat ik de heren even heb gemaild. Netjes binnen 10 minuten reactie gekregen. Op dit moment zijn ze bezig met een app, alternatief tot dat moment is dat alle nieuwe projecten ook op Twitter worden gezet, dat valt natuurlijk prima bij te houdenquote:Op donderdag 23 mei 2013 23:00 schreef Tha_Duck het volgende:
Jammer dat er alleen E projecten zijn en er geen mogelijkheid lijkt te zijn om een alarm in te stellen als er een nieuwe lening bijkomt.
Ik zou graag starten met 100 of 200 euro op A of B projecten met max 24 maanden looptijd bijvoorbeeld. Niet te groot beginnen
Ik vond het te risicovol, geen "feeling" bij het business-model.quote:Op dinsdag 28 mei 2013 18:40 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Ik heb er 500 ingestopt want wou het eigenlijk even afwachten..
Dat vind ik weer wat minder van belang bij dit soort dingenquote:Op dinsdag 28 mei 2013 19:52 schreef Underdoggy het volgende:
[..]
Ik vond het te risicovol, geen "feeling" bij het business-model.
Snap het hele verhaal amper, terwijl ik financial ben. Die kerel heeft een woning van EUR 800k en kan geen 50k rondkrijgen? Rekenen dat je 4,5x jaarsalaris lenen, zou meneer een salaris hebben van 150k, jaarlijks. Na alle omschreven ervaring (34jaar in finance!) zou je dan echt wel 50k hebben moeten liggen me dunkt :-)quote:Op dinsdag 28 mei 2013 19:53 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Dat vind ik weer wat minder van belang bij dit soort dingen
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |