Ik blijf dat geroep van namen gewoon zo stom vinden. "We moeten die en die en zus en zo sturen, dan zijn we onderscheidend en dat werkt, want hij/zij/het heeft zich al bewezen de afgelopen 10+jaren". Dat is bullshit.
Het gaat in eerste instantie om het totaalpakket dat je inzendt, namelijk een goed lied met een bijpassende act die alles naar een hoger niveau tilt, dat ook nog eens goed vertolkt wordt en goed wordt gezongen. Of daar nou een "bekende" naam aan vastzit is bijzaak.
Je hoort niet een naam te sturen, maar een goede inzending, van wie die ook komt. Ik word er zo moe van dat er zo makkelijk over gedaan wordt; dat je iemand stuurt die al succes heeft gehad en 'dan zal het wel goed gaan'. Nee, dan ben je nog niet eens aan het echte werk begonnen.
Bekendheid is wel het laatste waar je je druk om moet maken, net als wat de artiest in verleden jaren heeft gepresteerd. Het gaat niet om hoeveel gouden en platina platen een artiest aan zijn/haar muur heeft hangen: voor die drie minuten op het ESF zijn die platen geen reet waard. En met zo'n kandidaat zou een Caro Emerald zonder gouden platen, prijzen en bekendheid per definitie al kansloos zijn als kandidaat, ook al was haar talent hetzelfde geweest. De naam maakt geen ene flikker uit. Ik kan wel tientallen voorbeelden gaan geven - Cascada dit jaar o.a. - maar bekendheid is nul reden tot succes. Het gaat om wat er daar wordt neergezet en wat voor merknaam daar aan plakt is volledig bijzaak. Om die reden moet je dus ook niet iemand kiezen.
Voor een groots opgezet NSF is het misschien nog te vroeg, maar ik vind wel dat er niet klakkeloos iemand moet worden gekozen om onbelangrijke redenen zoals succes in het verleden. Er zijn al zoveel zaken waar rekening mee moet worden gehouden bij een geslaagde inzending en dan moet je je juist zeker niet bezig houden met in principe onbelangrijke zaken als hoe groot en bekend een artiest wel niet is.
Op dinsdag 2 augustus 2022 22:02 schreef Domnivoor het volgende:
Jij bent een eindeloze bron van leuke quotes :D