Het grappige is, in Appelsap zit (net als in de meeste vruchtensappen) net zoveel suiker, en de zuren die er in zitten maken dat het nog slechter voor je gebit is dan colaquote:
Maar Cola is toch ook onwijs zuur pH 2 ofzo. Ligt het dan aan het soort zuur?quote:Op donderdag 11 april 2013 16:49 schreef Pietverdriet het volgende:
it (net als in de meeste vruchtensappen) net zoveel suiker, en de zuren die er in zitten maken dat het nog slechter voor je gebit is dan cola
De zuurgraad van appelsap en cola is gelijk, alleen de zuren in Appelsap werken langer doorquote:Op donderdag 11 april 2013 16:55 schreef bioloogje het volgende:
[..]
Maar Cola is toch ook onwijs zuur pH 2 ofzo. Ligt het dan aan het soort zuur?
Lekker dan, denk je gezond te doen door vruchtensap te nemen ben je nog slechter af dan als je gewoon fris had genomen...quote:Op donderdag 11 april 2013 16:56 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
De zuurgraad van appelsap en cola is gelijk, alleen de zuren in Appelsap werken langer door
Tja, maar dat willen mensen niet weten, want fruit dus sap is gezond.quote:Op donderdag 11 april 2013 16:58 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Lekker dan, denk je gezond te doen door vruchtensap te nemen ben je nog slechter af dan als je gewoon fris had genomen...
In verse niet, toch?quote:Op donderdag 11 april 2013 16:48 schreef MrDoo het volgende:
[..]
Bijna net zoveel suiker als in jus d'orange
Ice Tea heeft dat ook.quote:Op donderdag 11 april 2013 16:49 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Het grappige is, in Appelsap zit (net als in de meeste vruchtensappen) net zoveel suiker, en de zuren die er in zitten maken dat het nog slechter voor je gebit is dan cola
En ik dronk voorheen vet veel appelsapquote:Op donderdag 11 april 2013 16:56 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
De zuurgraad van appelsap en cola is gelijk, alleen de zuren in Appelsap werken langer door
ligt aan je sinaasappelsquote:
Ik had het over het suiker gehalte in een "blikje" / glas verse sinaasappelsap.quote:Op donderdag 11 april 2013 17:05 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
ligt aan je sinaasappels
paksap is geen suiker toegevoegd, en verse jus kan nog veel zuurder zijn
Dat begrijp ik, maar het suikergehalte van je verse jus is afhankelijk van de sinaasappels, aan dat blikje is geen suiker toegevoegd. Verder kunnen verse sinaasappels veel zuurder zijn, (een lager PH waarde hebben)quote:Op donderdag 11 april 2013 17:08 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ik had het over het suiker gehalte in een "blikje" / glas verse sinaasappelsap.
Sorry hoor, maar je ga je me nu vertellen dat vers geperste 'orange juice' een kleur en smaakloze substantie is?quote:Op donderdag 11 april 2013 17:12 schreef slashdotter3 het volgende:
Ook wel interessant: Orange Juice is eigenlijk een kleurloze smaakloze substantie die opgeleukt wordt met kleur, geur en smaakstoffen, maar omdat deze 'natuurlijk' zijn hoeft het niet vermeld te worden op de verpakking.
Erg lang artikel achter de link: http://www.foodrenegade.com/secret-ingredient-your-orange-juice/
The Secret Ingredient In Your Orange Juice
Kleine teaser:
Haven’t you ever wondered why every glass of Tropicana Pure Premium orange juice tastes the same, no matter where in the world you buy it or what time of year you’re drinking it in? Or maybe your brand of choice is Minute Maid or Simply Orange or Florida’s Natural. Either way, I can ask the same question. Why is the taste and flavor so consistent? Why is it that the Minute Maid never tastes like the Tropicana, but always tastes like its own unique beverage?
[ afbeelding ]
Volgens het artikel halen ze eerst alle geur, kleur en smaak eruit zodat het een uniforme basis substantie is die vervolgens weer opgeleukt wordt met geur, kleur en smaakstoffen (GKS) zodat ze miljoenen liters exact dezelfde Orange Juice hebben. Maar omdat die GKS 'natuurlijk' is hoeven ze het niet op de verpakking te vermeldenquote:Op donderdag 11 april 2013 17:22 schreef MrDoo het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar je ga je me nu vertellen dat vers geperste 'orange juice' een kleur en smaakloze substantie is?
Sinaasappelsap heeft meer vitamine Cquote:Op donderdag 11 april 2013 17:32 schreef Kentoet het volgende:
Een glas coca-cola en een glas zelfgeperste biologische jus kunnen best een vergelijkbare zuurgraad en hoeveelheid suiker bevatten. Maar het kan niet zo zijn dat ze daarom allebei even ongezond zijn.
Onder anderequote:Op donderdag 11 april 2013 17:33 schreef leeell het volgende:
[..]
Sinaasappelsap heeft meer vitamine C
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |