Ik heb iets meer dan een jaar gelelden gelest op Kijkduin. Weet eigenlijk niet meer hoe de school heetquote:Op maandag 29 juli 2013 18:53 schreef tongytongylickylicky het volgende:
Ik wil ook gaan beginnen met kiten. Iemand tips waar ik dit kan leren in de regio Den Haag en welke school kan ik beter overslaan?
Ik ben begonnen met 28, en I love itquote:Op maandag 29 juli 2013 20:04 schreef Jedi_Pimp het volgende:
Volgende week voor het eerst!
Zenuwachtig
Is het eigenlijk nog wel waard om te beginnen met 22?
22 al...quote:Op maandag 29 juli 2013 20:04 schreef Jedi_Pimp
het volgende:
Volgende week voor het eerst!
Zenuwachtig
Is het eigenlijk nog wel waard om te beginnen met 22?
Gefeliciteerdquote:Op woensdag 7 augustus 2013 19:39 schreef illusions het volgende:
Yes, ik heb eindelijk m'n kitespullen aangeschaft! Beginnende kitesurfer hier. Ben 27 jaar, woon in Spanje aan de Costa Blanca, en heb redelijk veel goede kitespots hier in de buurt. Net m'n IKO-cursus afgerond, dus kan voorzichtig aan zelf gaan lopen kloten.
Heb 2 kites gekocht om het te leren, tweemaal een Lidearth Bliss - 11m en 13m. Dit zijn budget kites, maar mijn leraar zei dat ze vrij goed waren, makkelijk te relaunchen en erg vergevingsgezind. Hier een foto:
[ afbeelding ]
Daarnaast een Underwave Sultan harnas:
[ afbeelding ]
En een Future Kiting F12 board:
[ afbeelding ]
Morgen de boel maar eens uitproberen in Oliva.
Dan heb ik nog een vraagje, die men hier me vast kan beantwoorden. Ik kwam laatst de aftakking van kitesurfen tegen genaamd "kitefoil", hiermee vaar je op een board met daaronder een enorm roer. Als je dan vaart, komt het bord van de zee af.
Ik vraag me af, waarom doet men dit? Meer snelheid ofzo? Meer gevoel van vliegen? Ik heb zelf geen idee, en vond het er nogal debiel uitzien zo'n board een meter boven het water.
Over Lidearth, het is in 2011 failliet gegaan / zijn gestopt, weet alleen niet waarom. M'n kiteleraar heeft deze aanbevolen, en grappig genoeg was de testlocatie van de Bliss 2011 slechts 5km van mijn woonplaats. De stuurlijnen zijn te bevestigen op 2 locaties, "slow" en "fast", waarbij de "fast" uiteraard het dichtste bij het einde van de leading edge zit. Voor de rest is het een voor mij normaal-uitziende SLE-kite met 4 struts.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 20:24 schreef Faxie het volgende:
[..]
Gefeliciteerd![]()
Budget hoeft niet perse slecht te zijn hoor. Kijk naar Switch, kost de helft vanwege het uitschakelen van tussenhandel, en net zo goed zo niet beter als veel andere merken. Een andere nieuwe speler, Zian Kites, ziet er ook zeer goed uit voor het geld en ze vliegen verassend goed.
Dat merk van jou heb ik wel echt nog nooit van gehoord. Heb je meer details?
Over de foils, de korte versie: Het is net zoiets als bij die snelle boten die uit het water komen. Het board heb je nodig om in de eerste instantie op snelheid te komen, maar dan zorgt die mast voor lift en heb je bijna geen weerstand meer van het water als je board loskomt. Daardoor kan je erg snel gaan en flink upwind varen.
Krengen zijn wel duur.... Ik zou er graag eens eentje willen proberen.
Nou, ik zag het bij de Best Kahoona niet zitten. Wel meerdere knopen op het bevestigingslijntje natuurlijk, maar hier zijn dit echt 2 verschillende locaties op de leading edge. Als ik binnenkort ga kiten, zal ik een paar goeie foto's nemen van de kites en bars.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 21:09 schreef Faxie het volgende:
Die afstellingen hebben alle kites wel tegenwoordig. Maar ik vraag me wel af hoe de kite van dichtbij is. En denk dan aan dingen zoals de 1pump aansluitingen, de stiksels, bridle, en waar de verstevigingen zitten.
Ook wel benieuwd naar de bar.
Bij Bas?quote:Op woensdag 14 augustus 2013 13:51 schreef Jedi_Pimp het volgende:
Trouwens erg tevreden over de les,
Dit is juist (achteraf) het leukste, verantwoord klooien om elke keer net die extra meter te varenquote:Op woensdag 14 augustus 2013 13:51 schreef Jedi_Pimp het volgende:
Op een gegeven moment voer die vriend van me weg terwijl ik nog geen succesvolle waterstart had gedaan, toen was ik er even helemaal klaar mee. Maar toen toch de allerlaatste poging mn eerste meters gevaren!
Nu veel twijfels, nog een les nemen - materiaal huren of kopen en zelf aankloten... Moeilijk moeilijk!
Nouja, kort, is relatief natuurlijk. Hij heeft verteld over het windvenster, powerzone, en veel gepraat over het sturen van de kite. Geloof dat de nadruk bij hem ook niet op varen lag omdat hij ook zei dat dat vanzelf wel komt. Nadruk lag denk ik meer op kite controleren en begrijpen hoe je zonder kracht te gebruiken de kite moet besturen. De laatste les ging het (gelukkig) wel veel over varen, ook omdat het zo moeilijk ging haha.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:45 schreef Faxie het volgende:
Korte theorie?... Da's foute boel eigenlijk maarja... Veel scholen hebben de focus te veel op varen liggen terwijl de theorie veel belangrijker is. Varen leer je vanzelf wel
Oke maar heeft hij het gehad over kleine dingetjes zoals letten op het weer, rekening houden met wind die volledig wegvalt voor of na een bui, getij, stroming, andere strandgebruikers en watersporters, spotinfo vragen aan locals, obstakels, verboden gebieden, materiaalkennis, principes waar een kite op vliegt, type kites, afstellingen, schijnbare wind, safety (!!!), soorten safeties, self rescue, kijken wat anderen varen (pak geen 9 meter als iedereen met een 7 vaart bv), wat je moet doen bij een kite die invert of vreemd in de lijnen is gedraaid, watertemperatuur en onderkoeling, verschillen tussen zomer en winter (in de zomer met koud water en warme lucht pomp je de kite harder op, en heeft de wind minder kracht), ow en -ook niet onbelangrijk- de voorrangsregels?quote:Op donderdag 15 augustus 2013 01:50 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
Nouja, kort, is relatief natuurlijk. Hij heeft verteld over het windvenster, powerzone, en veel gepraat over het sturen van de kite. Geloof dat de nadruk bij hem ook niet op varen lag omdat hij ook zei dat dat vanzelf wel komt. Nadruk lag denk ik meer op kite controleren en begrijpen hoe je zonder kracht te gebruiken de kite moet besturen. De laatste les ging het (gelukkig) wel veel over varen, ook omdat het zo moeilijk ging haha.
Paar van die dingen die je noemt kan je nog niet leren als je niet kan varen, paar dingen heeft hij wel behandeld (we hadden toevallig een bui waarna de wind compleet weg was, heel raar!), paar dingen niet. Ik had er in elk geval wel een goed gevoel bij..quote:Op donderdag 15 augustus 2013 02:05 schreef Faxie het volgende:
[..]
Oke maar heeft hij het gehad over kleine dingetjes zoals letten op het weer, rekening houden met wind die volledig wegvalt voor of na een bui, getij, stroming, andere strandgebruikers en watersporters, spotinfo vragen aan locals, obstakels, verboden gebieden, materiaalkennis, principes waar een kite op vliegt, type kites, afstellingen, schijnbare wind, safety (!!!), soorten safeties, self rescue, kijken wat anderen varen (pak geen 9 meter als iedereen met een 7 vaart bv), wat je moet doen bij een kite die invert of vreemd in de lijnen is gedraaid, watertemperatuur en onderkoeling, verschillen tussen zomer en winter (in de zomer met koud water en warme lucht pomp je de kite harder op, en heeft de wind minder kracht), ow en -ook niet onbelangrijk- de voorrangsregels?
Dat zijn de dingen die aan bod moeten komen bij een les imho. Vliegen en varen leert iedereen vanzelf wel....
Helaas zijn er niet veel scholen die uitgebreid aandacht besteden aan de 'randzaken'...
Die dingen kan je allemaal al weten voordat je kunt varen hoor.quote:Op zondag 18 augustus 2013 19:19 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
Paar van die dingen die je noemt kan je nog niet leren als je niet kan varen, paar dingen heeft hij wel behandeld (we hadden toevallig een bui waarna de wind compleet weg was, heel raar!), paar dingen niet. Ik had er in elk geval wel een goed gevoel bij..
Ik weet nu dus niet hoe ik verder moet, het is nu gewoon zelf leren varen denk ik met veel vallen en opstaan. Dus nog een les loont zich niet lijkt me. Op Marktplaats zie ik een aanbieding van 2 kites (7 en 11 m2) uit 2008 voor 550 euro, is dat wat?
We willen misschien met z'n tweeën een kitesurf set aanschaffen maar we weten echt niet waar we moeten beginnen haha. Iemand een tip ofzo?
Edit: zie net dat er op kitehigh veel meer aanbod is dan op marktplaats, ik ga daar even rondkijken!
Tja dan ga je krijgen dat er soms iemand aan de kant moet wachten sowieso.quote:Op zondag 18 augustus 2013 23:48 schreef Jedi_Pimp het volgende:
Haha dat heb ik gelukkig wel geleerd. Kan me de ergernis goed voorstellen, ik geef alweer wat jaartjes skiles in Oostenrijk en er gebeuren zoveel ongelukken met ongeoefende beginners die anderen aanskiën...
Allebei rond de 85 kg! We dachten aan 1 van 10 meter omdat we daar ook les op hadden, of een set van 7 en 10 of 9 en 11 ofzo...
Wetsuits in Spanje in augustus? Zal lekker zweten.quote:Op zondag 18 augustus 2013 17:51 schreef H4ppy het volgende:
Was voor het PKRA in Juli voor 14 dagen in Fuerteventura geweest om te kiten bij het Rene Egli kite centrum in Costa Calma. Inmiddels 4de keer voor mij daar en ik moet zeggen dat het kite centrum zelf qua organisatie met elk jaar achteruit gaat.
De wind was top, 3 dagen 30+ knopen gehad met het record op 37 knopen. Met de 6 meter op full depower raggen, de chop was wel echt ontzettend vermoeiend voor je benen. Wel mijn grootste sprong tot nu toe gemaakt tijdens 1 van die 3 dagen.
De eerste dag dat het 30+ knopen waaide was ik samen met 2/3 anderen als enige op het water, de rest stond eerst een beetje op het strand te kijken maar vouwden daarna allemaal hun kites op en trokken hun wetsuits uit in afwachting tot de wind minder werd.
De andere dagen was de wind minder hard maar alsnog een goede 20 knopen. Ook stond de wind een aantal dagen compleet offshore waardoor je heel erg goed langs het ontzettend lange strand kon varen en met de golvjes kon spelen.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Mwah valt wel mee, op het water is het eigenlijk frisser dan je zou denken. Dus vrijwel iedereen trekt daar een wetsuit aan.quote:Op maandag 19 augustus 2013 12:22 schreef illusions het volgende:
[..]
Wetsuits in Spanje in augustus? Zal lekker zweten.
en de locals zijn enorme koukleumen..ik ken een portugees die met 35 graden uiteraard zijn 5/3 wetsuit aantrekt...mafkezen.quote:Op maandag 19 augustus 2013 17:38 schreef H4ppy het volgende:
[..]
Mwah valt wel mee, op het water is het eigenlijk frisser dan je zou denken. Dus vrijwel iedereen trekt daar een wetsuit aan.
Ik woon er (vasteland) en vind het wel meevallen, zie echt nooit iemand met een wetsuit - zomer dan, winter wel natuurlijk.quote:Op maandag 19 augustus 2013 17:38 schreef H4ppy het volgende:
[..]
Mwah valt wel mee, op het water is het eigenlijk frisser dan je zou denken. Dus vrijwel iedereen trekt daar een wetsuit aan.
Ik heb een jaar een Key (ook van 2010) gehad. Het is een prima kite, een echte beginners kite. Makkelijke te relaunchen en stabiel in de lucht. Maar ook als je snel progressie maakt blijft het een leuke kite. Je kan er prima mee springen. Enige nadeel... De kite reageert niet heel erg snel, dat is top voor een beginner maar zodra je meer sprongen wilt maken dan zul je waarschijnlijk naar een andere kite moeten zoeken.quote:Op donderdag 29 augustus 2013 14:04 schreef Jedi_Pimp het volgende:
Aangenomen dat er geen reparaties of gaten in de kites zitten (we gaan wel langs om te kijken eerst uiteraard), zijn dit enigzins goede deals? Over de slingshot gelezen dat het een solid merk is en dat de Key een goede beginnerskite is.
Kwam deze ook al op wat andere sites tegen. Echt gaaf! Een van de beste "amateur"-videos die ik tot nu toe gezien heb. Jammer dat het geen HD kwaliteit is.quote:Op donderdag 29 augustus 2013 09:05 schreef RRD_kiter het volgende:
episch filmpje van vader en zoon (eigenaar epic kites)
"daddy down...wait for daddy!"
F-One heeft wel vette filmpjes volgens mij, ken er zelf maar 1 en die vind ik toch een stuk leuker als bovenstaande: . Ook Naish TV is af en toe wel leuk, zijn ook verhaaltjes maar wel wat korter.quote:Op zaterdag 31 augustus 2013 13:57 schreef Bolter het volgende:
[..]
Kwam deze ook al op wat andere sites tegen. Echt gaaf! Een van de beste "amateur"-videos die ik tot nu toe gezien heb. Jammer dat het geen HD kwaliteit is.
Trouwens iemand nog meer aanraders van wat langere kite-film/videos? Iets in de trant van Children of the Revolution:
Ik zie voornamelijk sponser/rider-spul van een paar minuten langskomen; terwijl er bij snowboarden elk jaar hele sets aan films worden geproduceerd.
Dat maakt niet uit, wel voor de prijs.quote:Op woensdag 4 september 2013 19:37 schreef Jedi_Pimp het volgende:
Helaas is de Slingshot Key al verkocht (die ik even geleden gepost heb). Heb nu een nieuwe advertentie gespot, alleen betreft het nu een kite met een kleine reparatie ivm een scheurtje:
http://www.marktplaats.nl(...)0c1b&previousPage=lr
Een Slingshot Key HD 2011 10m2, 350 euro met bar. Maakt een (klein) scheurtje dat goed is gerepareerd nou echt uit? Ziet er wel goed uit deze namelijk!
en? hoe was het? Ik heb vrijdag mijn knie verdraaid tijdens het zitten op een kruk (don't ask), zaterdag pootje hoog gehouden, zondag dacht ik dat het best wel zou gaan (en tegen mijn vriendin gelogen dat ik er geen last meer van had). Jammergenoeg kende ze een fysio-doktor-kerel die best even naar de knie wilde kijken. Helaas zag hij wel snel dat de ene knie dikker was dan de andere en toen mocht ik niet meer gaan kitenquote:
hahahaha, had iets soortgelijks afgelopen vrijdag op strand horst...krijg je het mooi toch weer iets warmer vanquote:Op maandag 4 november 2013 19:02 schreef Faxie het volgende:
Wel een megabakken zondag trouwensEn 2 dames gespot die gingen skinnydippen
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik vond het behoorlijk klote eigenlijk. Had verder naar het Noorden moeten gaan...quote:Op zaterdag 15 maart 2014 22:56 schreef RRD_kiter het volgende:
WHOOOHOOO, wat een dagje was het!
nog iemand ook zo'n geweldig kite dagje gehad?
Vrouwenpolder. Wind was in de ochtend wel goed, maar tegen 12 uur was het niet echt bijzonder meer. Met een normaal board en een 12m kon je nog wel aardig varen, maar ik moet zo nodig een veels te klein board met hoge rocker hebben, en een 11 die niet een geweldige low end heeftquote:Op dinsdag 18 maart 2014 13:38 schreef RRD_kiter het volgende:
hmmm, jammer, waar ben je naartoe gegaan dan? Ik zat op Horst, en 's ochtends was het echt goed. 's middags leek het iets minder te worden.
wil je toevallig een nieuw bord kopen? Via een relatie bij Brunotti kan ik goedkoop aan nieuwe bordjes komen uit 2010, 2011, 2012 tegen aantrekkelijke prijzen (zeg maar pakweg 60% van nieuwprijs)?quote:Op dinsdag 18 maart 2014 19:05 schreef Faxie het volgende:
[..]
Vrouwenpolder. Wind was in de ochtend wel goed, maar tegen 12 uur was het niet echt bijzonder meer. Met een normaal board en een 12m kon je nog wel aardig varen, maar ik moet zo nodig een veels te klein board met hoge rocker hebben, en een 11 die niet een geweldige low end heeftBij minder dan 15 knopen kom ik amper m'n plek af. En met het surfboard kan ik nog niet goed genoeg varen om echt hoogte te lopen...
Board komt binnenkort verandering in overigens. Zal een hoop schelen al.
Nee want ik ben een Switch team rider. Nieuw board is bijna beschikbaar, is al een stuk goedkoper en ik krijg daar nog 25% overheenquote:Op woensdag 19 maart 2014 09:15 schreef RRD_kiter het volgende:
[..]
wil je toevallig een nieuw bord kopen? Via een relatie bij Brunotti kan ik goedkoop aan nieuwe bordjes komen uit 2010, 2011, 2012 tegen aantrekkelijke prijzen (zeg maar pakweg 60% van nieuwprijs)?
Zeewater is net de 10 graden voorbij, dus met een beetje mooi/warm weer kun je nu wel in een 5/3 kiten zonder handschoenen, cap en schoentjes.quote:Op vrijdag 4 april 2014 22:15 schreef CarltonBanks het volgende:
Na mijn cursus van afgelopen jaar heb ik een maand of wat geleden de stoute schoenen aangetrokken en de hele bende aangeschaft. Helaas nog geen goede weer gehad om te kunnen oefenen met mijn maat.
We kunnen alleen in het weekend helaas, of er is geen wind of de wind staat verkeerd
Is de zee trouwens wel warm genoeg voor een 5/3 steamer?
Idd, zeker voor een beginner zoals ik, wind schuin richting het land en een knoopje of 16/17 voor mijn 10m2 kite (ben zelf 95kg), anders ga ik voorlopig nietquote:Op vrijdag 4 april 2014 22:18 schreef OverRated het volgende:
[..]
Zeewater is net de 10 graden voorbij, dus met een beetje mooi/warm weer kun je nu wel in een 5/3 kiten zonder handschoenen, cap en schoentjes.![]()
http://hanglos.nl/news/313408/show
Blijf wel geduldig, en ga niet als je twijfelt over de wind.
Oké topquote:Op vrijdag 4 april 2014 22:21 schreef CarltonBanks het volgende:
[..]
Idd, zeker voor een beginner zoals ik, wind schuin richting het land en een knoopje of 16/17 voor mijn 10m2 kite (ben zelf 95kg), anders ga ik voorlopig niet
Is 10graden water ook te doen zonder schoenen als je nogal veel in het water ligt?
(aan het einde van de lessen van afgelopen jaar kon ik meters varen, maar meer dan 10 meter varen lukte me nog niet)
Bedankt!quote:Op zondag 27 april 2014 16:14 schreef Faxie het volgende:
Gewoon een 11 of een 12. Kan je doorvaren tot een knoop of 20 als beginner, en dat is voorlopig meer dan zat voor je. En dan kan je later er nog een 8 of 9 bijkopen.
Vlak water op Muiderberg enzo, maar meestal wel minder wind dan aan de kust.
En tenzij je genoeg geld te besteden hebt, zou ik gewoon beginnen met een goede 2e hands kite.
De prijs is wel prima denk ik. Rebel is alleen niet de beste beginnerskite van North ivm relaunch en vlieggedrag. Dan zou ik voor een Evo gaan. En een 5e lijn... tja, daar zijn de meningen over verdeeld... heeft z'n voor en nadelen.quote:Op zondag 27 april 2014 16:19 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
Bedankt!
Zag net dit voorbij komen op Marktplaats, wat vind je van er van qua prijs? Een North Rebel 2012 12m2 voor 670 euro:
http://www.marktplaats.nl(...)3e3a&previousPage=lr
Klopt wel, maar dan zou ik eerder voor de Vector gaan. Die is geschikter voor beginners. En als je een kite wil om mee door te groeien, dan de Switchblade. Vrij allround dat ding. Is mooi stabiel en heeft prima depower etc.quote:Op maandag 28 april 2014 23:59 schreef Jedi_Pimp het volgende:
Toch niet voor de Rebel gegaan ivm de slechte verhalen over de 5e lijn en dat het niet geschikt zou zijn voor een beginner. Heb nu een Cabrinha Drifter op het oog, schijnbaar een echte wave kite maar ook een geschikte kite voor beginners als ik de verhalen op internet mag geloven (SLE, snel reagerend enzo). Klopt wat ik denk een beetje?
Heb vandaag met een vriend samen aangeklooid met zijn LiquidForce Envy 9m2. Wat een verschil met mijn Core trainingskite zeg, veel minder stabiel en veel nerveuzer. Relaunch ook dramatisch. Hij was ook erg teleurgesteld omdat dit zijn eerste kite is en omdat iemand deze hem had aangeraden...quote:Op dinsdag 29 april 2014 08:44 schreef OverRated het volgende:
[..]
Klopt wel, maar dan zou ik eerder voor de Vector gaan. Die is geschikter voor beginners. En als je een kite wil om mee door te groeien, dan de Switchblade. Vrij allround dat ding. Is mooi stabiel en heeft prima depower etc.
Ja!quote:Op vrijdag 2 mei 2014 18:50 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
Heb vandaag met een vriend samen aangeklooid met zijn LiquidForce Envy 9m2. Wat een verschil met mijn Core trainingskite zeg, veel minder stabiel en veel nerveuzer. Relaunch ook dramatisch. Hij was ook erg teleurgesteld omdat dit zijn eerste kite is en omdat iemand deze hem had aangeraden...
Heb nu een 2012 Switchblade op het oog voor 475 euro, 5 struts ipv 3 struts van de Drifter. Dit zorgt voor meer stabiliteit toch?
Morgen ga ik ze dus allebei bezichtigen:
-Cabrinha Drifter 11m 2013 550 euro
-Cabrinha Switchblade 12m 2012 475 euro
Op dit moment neig ik meer naar de Switchblade, you agree?
F-one Trax is een goed board, maar kwaliteit liet altijd wel te wensen over. De bovenlaag scheen te delamineren of zo. Maar ik hoorde dat het dit jaar beter was. En anders hebben ze ook een prima garantieservicequote:Op zaterdag 10 mei 2014 00:03 schreef Jedi_Pimp het volgende:
Vandaag een F One Trax board 2014 kunnen ophalen voor een hele mooie prijs. Hij is 136x40,5, ik weet dat het aan de kleine kant is voor 186cm bij 83kg maar niet onmogelijk toch?
Prima maat, niks mis mee.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 00:03 schreef Jedi_Pimp het volgende:
Vandaag een F One Trax board 2014 kunnen ophalen voor een hele mooie prijs. Hij is 136x40,5, ik weet dat het aan de kleine kant is voor 186cm bij 83kg maar niet onmogelijk toch?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |