Vragen, opmerkingen en commentaar graag in Commentaren op de streamverslagen: Deel 3. Dat houdt de streamverslagen beter leesbaar.
Vervolg op de Streamverslagen van zondag 8 september 2002..
Bo komt er ook weer bijzitten.
"Ik baal er wel van dat ik het niet heb gezien", zegt Laurens. "Daar kan ik niet goed tegen. Toen mijn ex vriendin bij me weg ging heb ik het ook helemaal niet zien aankomen... daar baal ik dus van!"
"Ik heb ook aan de psycholoog verteld dat ik alleen ga zitten alsikme rot voel", zegt Jeanette. "En daar ga ik net zo lang zitten totdat ik er weer tegen kan. Ik zou niet uit mezelf naar iemand toegaan om er over te praten!"
Intussen zitten Stefan en Daniela rechtop in bed en proberen het gesprek te volgen volgens mij!
"Nou Judith, ik heb het niet gezien", zegt Laurens nogmaals. "Daar baal ik echt van."
"Ik ben hier ook nog niet helemaal mezelf", zegt Jeanette.
"Dat weet ik", valt Judith haar in de rede. "Jij bent soms wat grof in de mond.
"Maar zeg dat dan ook gewoon tegen me", reageert Jeanette meteen. "anders heb ik er geen flikker aan.... of geen bal".
"Ik weet dat jij van diepgang houdt", zegt Laurens. "Maar ik vind het soms wat te zwaar om daarvoor echt bij elkaar tegaan zitten!"
"Dat hoeft ook niet", reageert Judith.
"Maar ik vind iedereen even lief hoor", gaat Laurens verder. "Maar op de lange duur zal het met de ene iets beter klikken dan met de ander. Een goed gesprek of diepgang heb je als het zo uitkomt... niet omdat het moet!"
Intussen wordt er in de arme slaapkamer heel erg gefluisterd tussen Daniela en Stefan. Ik kan het helaas niet volgen.
Ik doe m'n uiterste best alles te horen, zet het geluid dus flink hard en opeens komt Margriet er kei- en keihard hardop overheen: "Het lijkt wel of je in je kist ligt!". Met dank. Daan gaat water halen.
Daan zegt dat ze het gefluister zat is. (Mooi.) "Judith gedroeg zich in het begin zo stoer, ze had wel Daan nodig." "Jeanette heeft die diepgang niet zo". Daan komt terug: "Het gaat hiernaast over jou, dat jij hier met zo'n gezicht zat toen zij chinees aten want jij had zo'n trek in chinees. Is dat zo?"
Daniela is intussen weer uit bed en staat bij het hek met Jeanette te praten over gevoelens....
Ze luisteren nog altijd de andere kant af. "Hoor jij wat?" "Ik hoor niks, ik ga plassen".
Ze gaan slapen en wensen elkaar weltrusten. Mus ronkt allang natuurlijk. Stefan en Margriet maken nog even wat grapjes in het Spaans. Het gaat over Fawlty Towers. Ha, fijn, het geluid springt opeens over op de rijke kant.
"Ik weet niet wat ik wil", zegt Jeanette....
WIL DANIELA HAAR ZENDER CHECKEN !
Daniela gaat meteen naar de slaapkamer. Jeanette gaat even naar binnen om sigaretten te halen. Judith ziet dat zehuilt maar reageert niet. Dan komt Jeanette weer even terug.
"Gaat het?", vraagt ze toch even.
(Ik hoor geen reactie van Jeaneytte)
Ze wordt weer emotioneel.
[Dit bericht is gewijzigd door scanman01 op 09-09-2002 01:44]
Laurens vindt het heerlijk om een discussie te hebben. Judith beaamt dat: "dat is het mooiste wat er is." Laurens zegt dat hij er altijd wel een grapje over moet maken als hij mensen met de handen tegen elkaar ziet zitten en er gaat een laserstraal tussen ze heen en weer. Judith merkt op dat Laurens in zijn enthousiasme dingen soms niet door kan hebben. Het contact is er dan even niet. Laurens vindt wel dat het overduidelijk was dat Judith zich niet lekker voelde. "Het is ook niet eerlijk dat ik dan naar buiten loop en niks zeg", zegt Laurens. "Ik verwijt mezelf dat, dat blijf ik mezelf misschien wel verwijten. Ondanks dat het zeven uur was." "Ik heb in ieder geval alles gedaan om het te verbergen" zegt Judith.
"Ik vind de verdeling ook niet zo goed; zij zijn heel rustig en wij hebben de twee gangmakers. Als je Margriet ook aan deze kant zou hebben wordt het helemaal rustig". zegt Judith. Ze zijn benieuwd wat er gebeurd zou zijn als Mustapha zelf zou hebben gekozen. Laurens: "Ik noem geen namen, maar het werd wel zo gezegd, dat als die en die, dan is dat te sterk tegenover de andere twee." Judith vindt het heftig om over sterkte te praten. Bo merkt op dat je niet weet hoe mensen op elkaar reageren. "Alles staat op papier, al die psychologische testen, ze weten alles."
"Ja maar kijk dan naar Jeanette", zegt Judith, "die lijkt misschien ook niet sterk en er wordt steeds gezegd dat ze zo jong is enzo, maar ze heeft nog geen traan gelaten hier in huis en ze heeft wel het eerste dilemma behaald." Laurens heeft haar gisteren gevraagd of zij het gevoel heeft dat ze niet mee kan komen met de rest. Toen zei ze nee. Judith: "ja maar als we op de bank zitten en we willen iets met diepgang dan gaat ze naar bed. En nou is ze weer naar buiten. Ook omdat ik met mijn dingetjes naar daan ga en niet naar haar kom."
Laurens let erop of de dingen niet te snel voor Jeanette gaan. Bo vroeg haar of ze zich verveelde. Ze wilde actie. Maar soms moet je je er gewoon bij neer leggen en dan gaat het vanzelf. Judith probeert het te vergoelijken: "ja maar als je altijd bij je ouders hebt gewoond! Je wordt hier heel erg op jezelf gewezen. En ik denk dat dat een inschattingsfout is." Laurens verwacht bij Jeanette ook nog wel een tranenexplosie. (mooie term!)
Judith vindt het ook moeilijk dat ze aldoor wantrouwend is. Daar kan ze niks mee.
Ik moet nu *echt* even plassen!
"Jij bent echt het jongetje dat vroeger bij z'n moeder in de keuken ging zitten als z'n moeder de afwasmachine hing uitruimen, jij vindt dat gewoon gezellig!" zegt Judith tegen Bo.
Vervolgens hebben ze het erover dat het onvoorstelbaar is dat elkaar pas dertien dagen kennen. Bo vindt dat hij met iedereen goed op kan schieten. Alleen de derde dag toen was ie chagrijnig. "Maar," licht hij toe "Dat zeg ik dan gewoon". Laurens is wel benieuwd of hij zichzelf ook nog meer leert kennen. "Ik ben ook niet snel van m'n stuk af te brengen. Maar m'n slaap, die heb ik echt nodig." zegt Judith. "En wat dan," vraagt Laurens, "als je even geen geld meer hebt, vlak voor je salaris komt?" "Als het gewoon even allemaal te veel wordt en ik heb teveel rekening en ik moet snoeihard werken en ik kan niet mee stappen, dan ga ik niet weg en ik vind het dus echt kut dat ik dat dan moet vertellen." antwoordt ze. Bo heeft wel eens gehad dat ie met meer geld thuis kwam dan ie weg ging. Hij werkt veel in het weekend, dan heeft ie daarom ook altijd geld. En als er door de weeks geen geld is, tja. Laurens begrijpt het even niet: hij denkt even dat Bo een bepaald beroep heeft waardoor ie in het weekend meteen handje contantje vangt.
Dat was niet helemaal de strekking van het verhaal. Werken betekent gewoon niks uitgeven.
Ik denk overigens dat mijn streams er zo mee ophoudt.
"Kom even bij me dan", zegt Daniela. "Kunnen we even fluisteren. Gewoon niet op die camera letten!"
Daniela neemt Jeanette door de tralies heen in haar armen en knuffelt haar even stevig. Jeanette zit er echt helemaal door en baalt daar verschrikkelijk van.
"Ik vind het echt heel knap van je", zegt Daniela. "En dat zeg ik niet om jou een goed gevoel aan te praten, maar het is gewoon zo. Je bent hier dejongste en ik vind dat je het heel goed doet!"
Jeanette legt haar armen om Daniela's schouders en kan weer wat lachen.
"Wekunnen hier allemaal van elkaar leren", meent Daniela. "Jij van mij... ik van jou.... dat is het mooie.."
"Ik wil ook wel leren, maar soms durf ik niet te zeggen als ik iets niet snap", zegt Jeanette. "Dan voel ik me zo lullig."
"Stomme vragen bestaan niet", reageert Daniela meteen. "Een andere keer zijn er weer dingen die jij wel snapt en ik niet... Je moet gewoon vragen!"
"Ik ben gewoon soms wel bang!", bekent Jeanette.
"Ik ook schat".
"Maar bij jou zie ik het niet!"
"Omdat ik het beter kan verbergen", zegt Daniela. "Ik had twaalf jaar een relatie en was gewoon heel bang om weer alleen te zijn. En iedereen doet dingen die voortkomen uit angst. Iedereen is bang, maar het slaat gewoonnergens op. Ik durf nu nog steeds sommige dingen niet. Ik ben nog steeds liever niet alleen, want dan voel ik me niet fijn!"
"Ik heb niet echt een maatje hier", zegt Jeanette. "Dat is soms wel prettig... maar niet altijd."
"Ik hoopte toen ik hier in ging dat ik in ieder geval één iemand leuk zou vinden hier", reageert Daniela. "Gelukkig vind ik nou bijna iedereen wel leuk! Maar ik zit ook vaak bij een gesprek dat ik helemaal niets zeg en alleen maar luister. Je bent aan niemand verantwoording schuldig. Als je een keer alleen maar wilt luisteren moet dat ook kunnen. Probeer niet bang te zijn, probeer niet boos te zijn... en als je wat wilt zeggen dan zeg je wat..... "
[Dit bericht is gewijzigd door scanman01 op 09-09-2002 01:46]
De meiden houden elkaar nog een tijdje stevig vast!
Even later haalt ze even een sigaretje op en haalt Daniela even wat drinken op.
Laurens zegt dat je thuis gewoon dingen gaat doen. Judith vindt het erg tegenvallen dat ze geen eigen bed heeft. Ze ligt tegen een scherpe wand waar ze steeds haar handen aan open haalt, en aan de andere kant ligt Jeanette, waar ze niet tegenaan wil liggen. "We kunnen toch veranderen?" "Dan moeten we alles omgooien, ik denk dat ik gewoon in Stefan z'n bed ga liggen", zegt Judith. De camera hoor je ook, en mensen die door de gangen lopen, en gesnurk. Laurens heeft het meeste last van het gesnurk: "dan denk ik, oh Bo!". "Je moet op een gegeven moment slapen, je MOET!". Niemand heeft nog een lekkere nacht gehad. "Oh, ik dacht toch die keer dat je naast mij kwam liggen" grinnikt Laurens.
Ze sluiten het af met een sigaartje en nog een drankje. Bo: "ik hoef niet te drinken, dat is slecht voor me". Laurens vraagt wie er staat te douchen, maar Judith grijnst dat dat Bo is die de Niagara watervallen imiteert op het toilet. (Geweldig: dat moet nogal wat zijn dan, als het als een douche klinkt!). Laurens moet ook plassen, zegt ie. Hij gaat vast in de rij staan (Judith zit er dus nu blijkbaar op). Bo scharrelt wat rond in zijn fladderende badjas.
Judith gaat alvast Stefans bed opmaken. "Zo en dan komt het helemaal goed. De oordoppen erbij." "Ik zou ze lekker in doen als ik jou was schat." zegt Bo. "En dan gaat de alarmbel vannacht en dan staan we allemaal bij de deur en dan missen we iemand."
Laurens kijkt in de spiegel naar zijn snor. Hij vindt het vreselijk dat er weer wat doorkomt, omdat hij niet de meest grove baardgroei heeft maar van dat dons. IJdel tiepje.
"ik moet er echt wel enorm naast zitten maar Jeanette voelt zich niet lekker" zegt Laurens. Ze blijft zeggen dat ze niemand vertrouwt, terwijl ze allerlei vertrouwelijke dingen aan bijvoorbeeld Jeanette heeft verteld. "Ik wil er echt niet afvallen hoor, want ik vind haar heel lief, maar het is een hele moeilijke meid, en daar kun je niks mee." "Met dat koetje van d'r," zegt Bo, "dat is een echt moment". Mustapha en Jeanette zijn wel heel duidelijk door hun uitgesproken gedrag. Daar zijn ze het wel over eens.
Ik ga pitten!
"Wat ik me hier besef is dat de ruimte daar zo lekker is", begint Daniela als ze weer bij het hek staan.
"Dat lijkt me ook het moeilijkste", meent Jeanette... "Je hebt daar echt heel weinig ruimte! Het eerste wat ik ook doe als ik eruit ben is naar het strand rijden... lekker de ruimte zoeken!"
De twee vallen elkaar nog even in de armen en er klinken heel veel kusjes.... "Lekkerrrr", reageert Daniela.
Jeanette vertelt dat ze wat last van haar rug heeft omdat ze is aangereden door haar favoriete autootje op haar fiets.
"Soms gaat mijn been nog op slot... en mijn rechterarm... Ik slik vanalles, maar het gaat nog heel lang duren voordat dat weer goed komt. Ik heb twee en een halve maand plat gelegen! Het belemmert me nu niet meer echt, maar alleen als ik veel til of te veel verkeerd sta ofzo...."
"Dus je gaat altijd net te lang door?", vraagt Daniela.
"Ja... ik ga altijd net door tot aan het gaatje..."
Ze zijn in rijk verder dingen aan het verzinnen als confrontatie. Bijvoorbeeld de wassen omdraaien: dat arm de was van rijk moet doen en andersom. Ze hebben erg goed in de gaten dat ze constant bekeken worden door de redactie en dat die feilloos dingen kan bedenken waarmee ze de mensen precies op hun zwakke plekken kan pakken.
Judith merkt op dat Jeanette lang aan het praten is. Ze denkt ook dat ze wel contact met elkaar zullen houden omdat er verder niemand is die dit heeft meegemaakt, thuis, vrienden enzo, dat je dat niet kunt uitleggen. "Je krijgt halve beelden, halve dingen". "Ze maken van mij een of andere bitch, ruzie met Mustapha en in de keuken. En Laurens is chagrijnig en Bo is alleen maar aan het eten en wordt de hele dag gemasseerd. Ze kunnen je neerzetten zoals ze dat willen."
Judith roept dat het half twee is (bij mij ook, geen vertraging?). In arm hebben ze nu ook een klok die het doet. Laurens tegen Jeanette: "Kom jij ook nog binnen vanavond of...?" "Nee, ik blijf even buiten, dat is lekker". "is er iets. Ik weet zeker dat er iets is!" Jeanette ontkent. Laurens gaat bij haar zitten, terwijl ze dat niet wil. Ze zegt dat er niks is en wordt bijna boos als hij erbij komt zitten. "Neehee, ik red me wel". Dan loopt hij maar weer terug. Bo vindt dat ze haar moeten zeggen dat ze de hele tijd over haar gepraat hebben, maar de anderen vinden dat niet. Nu gaat Judith naar buiten: "Ik denk dat wij hetzelfde hebben". "Ja, dat denk ik ook ja". "Dat had ik ook wel door, maar ja ik had hetzelfde" zegt Judith. Jeanette vertelt aan Judith dat ze er moeite mee heeft als ze dingen niet begrijpt. "waar ik gewoon mee zat was: vinden mensen wel van mij wat ze zeggen dat ze van mij vinden? Ik ben heel erg bang om te falen." Ze probeert Judith ervan te overtuigen dat ze het echt naar d'r zin heeft. Judith klinkt nogal fel als ze probeert haar te helpen: ze vindt het niet leuk dat Jeanette niet naar haar toe komt, maar naar Daan is gegaan.
Judith weet precies hoe het in elkaar zit bij Jeanette: "Jij hebt hele goede vriendinnen, ik zie het precies bij jou, dat ziet iedereen, je bent een heel lief meisje met een grote mond en een enorme vertrouwenskwestie." Ze blijft maar benadrukken dat ze niet gek is. "Ik weet precies wanneer jij jezelf bent en waanneer niet." "Maar ik kan mensen heel goed voor de gek houden". "Ja dat zal best, maar mij niet. Echt, mij kan je niet voor de gek houden!". Poeh poeh, Judith. Wat had die ook alweer gestudeerd? Judith: "Ik hoef nergens mijn plaatsje te veroveren want ik ben wie ik ben, en als jij dat niet kan zien dan ben jij niet de persoon waar ik mijn verhaal bij kwijt kan." Jeanette zegt dat ze zeker weet dat er straks heel veel gaat gebeuren en dat ze daarom mensen niet wil vertrouwen; ze heeft zelf immers al een dilemma gehad. Judith zegt vervolgens dat ze altijd iemand moet vetrtrouwen omdat het anders niet gaat werken. "Je moet jezelf gewoon openstellen, met bepaalde reserves, maar niet met de reserves die je nu hebt." (Snappen we dit nog?)
Helaas, hij is er nu echt mee opgehouden! Zijn er nog mensen wakker om Scanman te assisteren, of is tie er ook al vandoor? Ik heb iig geen code meer. :')
2.00 Arm ligt al een tijdje op één oor. Hoewel ik niet iedereen in de slaapkamer kan zien.
2.30 Bo en Laurens gaan slapen in rijk.
In de tuin zitten nog steeds mensen te praten. Kan alleen niet zien wie, het is in ieder geval 1 iemand uit rijk (met gele trui) maar kan niet zien met wie ze praat. Het is een ze aangezien Bo en Laurens net zijn gaan slapen.
2.38
Waarschijnlijk zijn het toch 2 mensen uit rijk, want ik zie nu pas dat 1 iemand met zijn hoofd bij iemand anders in de schoot ligt. (En dat is niet vies bedoeld!) Dat moeten dus Sjaan en Judith zijn.
2.39
Ze zijn zonet opgestaan en naar binnen gegaan. En inderdaad, het zijn Sjaan en Judith. Ze zetten nog netjes de afwas in de vaatwasser en na wat geballerina van Sjaan in de gang terwijl Judith op de plee zit, vertrekken ze naar de badkamer. Daar wordt nog even geknuffeld
[Dit bericht is gewijzigd door Katie op 09-09-2002 02:43]
Judith en laurens lopen rond. Bo komt ook zijn bed weer uit. Katie zou zo graag willen weten wat ze zeggen
Nou iedereen ligt ondertussen geloof ik gewoon weer in bed. Geen spannende acties dus. Ze liggen wel nog wat te kletsen.
[Dit bericht is gewijzigd door Katie op 09-09-2002 02:53]
Zo te zien is het een handdoekje. Hij veegt zijn hoofd er mee af, Jeanet aait hem over zijn rug. Dan niest hij ofzo. En poetst daarna zijn benen en armen af met het doekje.
3.10
Zo te zien kletsen Jeanet en Laurens nog wat. De andere twee zijn niet te zien op de stream.
Bij arm is alles rustig en ziet het er uit alsof ze nog steeds slapen.
[Dit bericht is gewijzigd door Katie op 09-09-2002 03:09]
3.26
Niemand beweegt meer. Voorzichtige aanname: ze slapen.
4.13
Ze slapen nog steeds.
5.11
Zzzzzzz
6.06
En Bo is effe wezen plassen.
[Dit bericht is gewijzigd door Katie op 09-09-2002 06:06]
11:00 Daniela en Judith hebben een gesprek over gisteren avond ... heeft de groep duidelijk gemaakt dat ze het niet leuk vindt wat ze met arm doen, laurens zou met tranen in zijn ogen hebben geluisterd.
Voor de rest gaat het over de verhouding tussen rijk en arm.
Daniela zegt dat ze tevreden is in arm, want elke dag lekker eten hoeft ze niet,
Het enige probleem vindt ze de wc die is te smerig, en het koude douche is wat minder maar het hoort erbij.
Nu begint ze ook over het koken te zeuren:)
11:05 nu gaat het over dromen, Daniela heeft het over trappen af en badjassen uit..... en nog wat rare dingen..
11:06 nu hebben ze het over al het lawaai rond het huis (je hoor slijptollen en zagen)
Judith heeft het erover dat ze met oordoppen en een deken over haar hoofd Bo nog hoort zagen, ze zegt nog even dat ze het niet normaal is
11:08 Margriet staat op in arm
11:14 Daniela en Judith zitten buiten te praten over koetjes en kalfjes
Oude liefdes, mooie zomer dagen,
11:15 Margriet komt erbij, gelijk gaat het gesprek over dromen,
Judith en Margriet hebben over hun EX gedroomd.
Nu vragen ze het aan Daniela, blijkbaar heeft zijn over seks met een vrouw gedroomd
Met een hele mooie meid zegt ze, het komt door stefan met al zijn seks praatjes .
11:20 Margriet is aan het zeuren.
ps het gesprek wordt interessant
stream is dood, en fok is traag
13.04
Er is nog geen uitzending; tell-sell is net gestopt, eerst de reclames uitzitten.
13.06
De camera staat op de bunker waar Margriet, Daniela en Stefan zijn. Stefan zegt tegen Daniela: "Doe even de reclame van crunchy, zacht en luchtig. Camera twee." Daniela eet een soort reep (?) en kreunt daarbij dat het heerlijk is.
Stream schakelt naar Judith en Bo die liggen te zonnen. Judith streelt de rug van Bo.
13.10
Daniela haalt binnen nog een reep. "Ik neem er nog één." Margriet: "Echt waar heb je er al zoveel op?" Stefan vraagt waar ze het bewaart. In het kastje vertelt ze. Margriet heeft nog geen trek, ze heeft 's morgens nooit echt honger.
13.14
Jeanette is ook wakker en komt buiten, informeert of de anderen lekker geslapen hebben. Margriet vertelt dat ze het over de vakantiebaantjes van Mus hebben gehad.
13.15
Mus: "Ik ga een portret van je maken. Moet je wel stil zitten." Margriet: "Ik kan beter een portret van jou maken."
Margriet vindt de kaaklijn van Mustapha heel erg mooi. Margriet: "Je ziet hier wel dun te worden."
Stefan gaat ondertussen douchen en zingt daarbij dat het een new day is. De camera vindt het kennelijk heel interessant, en blijft hangen op Stefan. Er wordt ingezoomd op zijn voeten in de smerige douchebak.
13.20
Daniela klaagt dat haar huid wel erg droog wordt. Ze hebben geen bodylotion; alleen "die blauwe pot" (Nivea). Laurens en Margriet hebben een gesprek bij het hek. Het gesprek gaat over het rare gedrag van de andere groep. Margriet: "Het leek wel of jullie het er moeilijker mee hadden dan wij." Laurens: "Dat is ook zo." Stefan wordt er bij betrokken, gaat over terugpakken. Stefan: "Dat zou ik nooit doen, zo zit ik niet in elkaar."
13.22
Margriet: "Ik weet het niet. Je weet bij wie je het kan doen, en bij wie je het niet kan doen." Laurens kan niet slapen door het gesnurk van Bo. Margriet vraagt waarom hij geen oordoppen indoet. Dat past niet zegt ie. Hij laat aan Margriet zien dat zijn ene oor anders is dan de andere. Margriet kijkt en zegt: "Nou dat zie ik zo niet." Laurens vertelt over iemand met op maat gemaakte oordoppen.
13.26
Judith: "Bo ik wil niet met jou door een porseleinzaak lopen." Bo doet iets bij een deur, en zegt: "Ik sloop de hele boel hier. Ik ga maar even naar die mensen toe. De mensen van de dagboekkamer." Judith vraagt of hij de dagboekkamer heel wil houden.
13.28
Bo zit in de dagboekkamer en zegt hallo. Het geluid wordt zowaar doorgegeven. Bo vertelt dat hij een handle heeft gesloopt (een deurkruk). Daar is Big Brother niet blij mee. Er wordt gevraagd of Bo zo sterk is. Hij dacht zelf van niet. Ging ervan uit dat de deur gewoon open was.
Einde uitzending: er komt een leader voor vanavond voorbij.
That's it for me, tot ik weer codes heb.
Buiten wordt gepraat tussen Laurens, Mustapha en Judith over de ramadan en wat er allemaal wel en niet mag. Seks mag niet, dat is onrein. Alles wat leuk is mag niet. "Dus je mag ook niet naar een pretpark?" vraagt Laurens. "nee, dat is wat anders, alleen vleselijke genoegdoeningen. Eten, seks, drank enzo".
Iedereen moet naar binnen want ze komen de deur bij rijk maken. Nu moet arm ook naar binnen. Ze balen. Maar Judith merkt op dat ze pas ook naar binnen moesten toen er in arm een lamp werd opgehangen (of zoiets).
Margriet heeft ook al een splinter ergens. Daan laat het brood nog wat langer rijzen want dan wordt het *nog* lekkerder. Uhuh.
Bo en Daan staan te kletsen door de tralies heen. Ik kan ze slecht verstaan. Margriet tegen Stefan: "je hebt wel een beetje paparmpjes hoor!". De dames in rijk liggen wederom lui in bikini op hun bedjes in de zon. Laurens zit erbij in zijn knalgele T-shirt (wel handig, zo zie ik op een afstandje ook dat hij het is) bij ze op de grond te kletsen. Geluid is niet te verstaan. Bo staat op zijn manier heftig te 'trainen'. Daan coacht hem door de tralies. Ze telt: "laatste drie, nog twee, en de laatste en hou je handen laag, en hoog, en laag, niet op je tenen lopen he, ook op je hakken". "Pijn in m'n armen!" kermt Bo. "laatste drie, kom op je kan het, nog twee, okee Bo, laat maar zakken maar wel door blijven lopen". "Ga nu nog maar effe tien minuten lopen" Bo loopt op de plaats.
Margriet komt naar buiten in badpak (dus toch!). Het gaat over hoeveel repen ze nog hebben. Daan heeft er nog drie. Stefan heeft de helft weggegeven aan de meiden.
Bo ontdekt nieuwe spiergroepen. Volgens Stefan wordt hij een gespierde tijger. Hij moet nog acht minuten. Daan laat hem ondertussen allerlei armoefeningen doen.
Judith vraagt wat er in zijn bolletje zit? (Op zijn buik bedoelt ze). "Bier" zegt Laurens. Volgens Judith kunnen zijn knieën dat straks niet meer aan. (Heuh, zo dik is Laurens toch niet?). "Daar gaat het ook niet om lieve schat, je moet gewoon af en toe even gas terugnemen". "Ik word ook echt ziek bij dat vasten, ik krijg een knalgroene tong, al dat gif komt eruit; ik neem wel dingen citroensap met ahornsiroop, ik neem wel wat, of alleen rijst ofzo. En je lichaam gaat dan werken om al die vieze stoffen uit je lichaam te krijgen. Ik sport dan ook niet, gewoon joggingpak aan, dvd's huren, rustig aan. Eerst deed ik dat tien dagen, nu is vijf dagen wel genoeg omdat er niet meer zoveel vuil in mijn lichaam zit. Daarom zie ik er ook zo jong uit." Laurens reageert heerlijk nuchter: "Dat kan".
Volgens Judith is het aan de arme kant moeilijk omdat je daar toch geen eten hebt om te kunnen pakken. Maar als je er wel bij kunt, bijvoorbeeld op een verjaardag, dan is het moeilijk. Je wordt er heel sterk van: "daarom doen hun het ook een maand", zegt ze, verwijzend naar Mustapha. "Maar ja, zegt Laurens, een hele maand geemn seks! Eigenlijk ben ik er al mee bezig, ik heb nou toch ook geen seks! Vier maanden niet, dat heb ik nog nooit mee gemaakt." "Je weet nooit wat er gaat komen," zegt Judith. "Misschien wel met die chinees!". Er wordt hard gelachen, Laurens wil even gaan afkoelen.
Bo is nog altijd aan het trainen.
Daan heeft d'r benen geschoren. Judith mag eraan voelen, ze schijnen heerlijk zacht te zijn. Nu gaat het over haar op de armen. Juut en Daan staan gezellig aan elkaar te voelen. Margriet heeft het op de achtergrond over erotische producten. De Viva schijnt daar volgens Stefan nogal aan hebben bijgedragen, dat er meer wordt verkocht qua vibrators enzo. Stefan en Margriet hebben een echt commercieel gesprek, inclusief interessante termen: packages deals etc. "Bellen is nog wel hip; maar vooral booming". "Nederland is helemaal geen interessante markt, Frankrijk is een markt waar je niet op kunt komen, Duitsland, de Scandinavische landen daar kun je wel goed terecht". "Engeland kom je ook niet tussen" zegt margriet. "Toch gaat Engeland wel open hoor" vindt Stefan.
Vinden jullie het erg als ik weer even naar een ander geluidje switch?
Ik heb even een stukje gemist en hoor alleen Judith mnog heel hard gillen dat er iets errug lekker was. Maar wat? Waarschijnlijk iets met water, want het gaat er nu over dat ze wel een plantenspuit zouden willen hebben. Waarom is het in het BB-huis altijd elk jaar nog mooi weer als de rest van Nederland allang hoog en breed met warme chocomel bij de verwarming zit? Ook Laurens heeft dat nu door: "Dit is toch on-Nederlands", mompelt ie.
Er gebeuren wat onduidelijke dingen in rijk, die ik niet goed kan volgen.
Margriet en Stefan hebben het nog altijd over pornobladen e.d. "Met de softcore bladen gaat het nog altijd heel goed, daar ben ik heel blij mee. Maar de hardcore bladen... " "En dat was dus vroeger een enrome inkomstenbron en heb je dat niet recht kunnen zetten met internet?" "ja tuurlijk wel," zegt Stefan. "Moet je dat dan toch niet langzaam afbouwen en een nieuw product voor in de plaats zetten?" "Maar het is ook een prestigeslag". Tja.
Gelukkig zapt de stream zelf ook over naar Daan en Mus. Mus zit te zweven in een oneindig zwart gat zegt ie. "Ik heb niet veel problemen om over na te denken, maar die komen wel. Als ik straks in mijn eentje in die eenzame kamer moet zitten (?), dan ga ik de hele dag broodjes bakken".
sorry maar ik kan niet tegen dit saaie gelul . dit valt niet te streamen.
Mus gebruikt de tijd niet om te slapen maar om de broodjes vast op de bakplaat te leggen. Daan bemoeit zich ermee. "je moet ze allemaal even voelen". "Okee, ik voel ze" bromt Mus.
In rijk wordt weer gekaart (vandaar dat het wat stiller was even). Laurens moet winnen anders 'is hij kapot'. Bo moet vreselijk lachen en zal dus wel weer gewonnen hebben. Jeanette lacht: "Daar kan ie niet zo goed tegen, tegen z'n verlies". Er wordt weer gedeeld. "We krijgen zo denk ik een regenbuitje". Het enige dat ik vanuit rijk hoor: shit, hee, en kut. Niet echt inspirerend dus.
Maar weer 'es effe bij de broodjes kijken. Mus vraagt aan Daan wat haar droom is. "Ik ben nog steeds op zoek naar wat mijn werk is, wat ik leuk vind, waar ik iets van mezelf in kan leggen. Niet een eigen zaak, zoveel sores, zoveel gedoe". Ze kent iemand bij wie dat mis is gegaan. Die ging failliet. "Bijvoorbeeld om sieraden te maken, daarvan zeggen veel mensen dat ik dat moet gaan doen, maar ik ben bang als ik dat aldoor doe, is het niet meer leuk. Ik wil heel veel verschillende dingen doen." "iets met mensen". Mus vindt het raar dat ze geen geld ofzo van haar man heeft gekregen. (bij de scheiding) "Maar we woonden heel simpel, en ik woon nu heel klein dus ik kon het sowieso niet plaatsen. Ik vind dat ook niet belangrijk".
Mus is nog altijd bezig met het maken van de broodjes. De bakplaat is nu half vol. Daan maakt koffie en thee van het water dat inmiddels kookte.
Volgens Mus komen donderdag de bodybuilders in het huis. Alle andere mannen die nog moeten komen zijn bodybuilders. Daan weet het niet, ze kwam als een na laatste binnen en heeft ze niet allemaal gezien. Er zitten ook nog mensen tussen die niet roken. "Hij was wel apart; eerst was ie fotomodel en nu is ie opticien" (nu kunnen we opzoeken over wie het gaat)
De broodjes zijn klaar. Mus vindt ze prachtig: "deze gaat het maken". Dan komt Daan erachter dat ze het niet hebben laten rijzen. "We kunnen het toch nu laten rijzen" vindt Mus. Gaat nog effe duren dus, voor ze kunnen eten.
Judith: "Ik had al best wel wat kunnen bereiken, ze wilden een singletje met me opnemen, ik kan niet zingen, maar dan hadden ze er wel een bandje onder gezet. Maar ik wil het niet. Iedereen zei het vroeger: jij wordt beroemd, m'n oma, m'n moeder, m'n broer. Altijd. Ik heb altijd gezegd: dat word ik niet. Ik wil dat echt niet!" Laurens: "Mijn moeder zie vroeger altijd, jij moet naar de toneelschool. Jij kan dingen spelen, nadoen, imiteren. Maar ja, mijn leven is anders gelopen. Ik heb wel altijd gezegd: afhankelijk van het moment dat ik hieruit kom: als ik de mogelijkheid heb, zou ik het fantastisch vinden om iets te gaan doen met theater, acteren of musical, om te kijken of ik er talent voor heb. Of iets presenteren, niet de moppentrommel, of live dat je duizend euro kan winnen, de hele dag praten. Maar andere dingen." Judith: "Dat speelt bij mij dus absoluut niet mee. Het werkt alleen maar tegen je." "Ja maar je zult eerst telefoonspelletjes moeten preseneteen, want het is zo heftig. Je gaat zo onderuit. Nu ben je jezelf. Maar als jij straks een bepaald programma doet..."
En weer komen ze tot de conclusie dat het veel uitmaakt hoe BB hen neerzet.
Effe naar de andere kant.
Ze gaan de boel verbouwen buiten in arm. De ton in de hoek duwen want daar hebben ze alleen maar last van. Nu zit Margriet achter de camera. "maar ze pakken jou wel van voren" zegt Stefan.
Goed, dat boek dus. Stefan vertelt. Er is voor iedereen wel iets dat ie echt zou willen doen of meemaken en waar je dan alles voor op zou geven. Kan ook een gevoel zijn of zoiets. In dat boek is dat ook zo: de hoofdpersoon wil een reis maken. Hij verkoopt alles enzo. Eerst krijgt ie er niks voor terug. Hij ontmoet steeds nieuwe mensen en daar gaat ie steeds op zijn eigen manier mee om. Daardoor komt ie steeds geestelijk een stap verder.
(poeh, komt er dan echt niemand helpen met verslagen maken??? This is borrring....)
"Het is gelijk een test" zegt Laurens "kijk, ze kan naar mij kijken, maar ik weet niks van daarbuiten, dat frustreert soms." Judith: "maar het is ook frustrerend dat je iemand niet beter leert kennen. Die eerste drie maanden zijn altijd fantastisch maar daarna. Hier gaat het allemaal veel sneller. Dan valt iemand weer tegen, maar dat heb je met haar nog niet gehad. Dat was nog heel heftig, jij gaat met dit heftige gevoel hierin". "Ik heb hetzelfde" vertelt ze "Dat is dan nu anderhalve maand over; hij is zoveel in het buitenland, dat kan ik niet. Ik wil tegen iemand aan slapen, ik kan niet alleen zijn."
Laurens vertelt dat het soms ook fijn kan zijn als de druk weg is van een relatie die je samen hebt beeindigt en dat het dan weer veel relaxter is om elkaar te zien. Je hebt weer je eigen dingetjes. Ruimte voor elkaar.
De laatste woorden die Judith's ex tegen haar zei voor ze het huis in ging waren dat hij haar vreselijk ging missen en dat hij zich anders ook wel in Nederland wilde laten plaatsen enzo. Mus heeft tegen hen allebei gezegd dat ze niet echt vrij zijn allebei, Juut en Lau. Dat ze weer een relatie hebben als ze eruit komen.
Laurens heeft een vriendin ingeschakeld die op zijn vriendin past. "Iedere aanraking hier in huis wordt vergroot door de tv" "Anders moet ik ergens in een hoekje gaan zitten". "Ja," zegt Judith " dat zou gewoon kunnen gebeuren maar dan is het gevoel gewoon niet sterk genoeg, als ik met iemand hier in huis iets zou hebben".
Het gaat er nu verder over of je verliefd bent of niet en of je daar iets mee doet tijdens een relatie. Volgens Laurens gebeurt hem dat niet tijdens een relatie omdat zijn hart daar dan niet open voor staat. Hij ziet dat wel vaak gebeuren om zich heen, dat mensen niet meer voor hun relatie vechten. "Ik ben tijden smijn relatie nooit vreemd gegaan". "En buiten je relatie?" vraagt Judith. "Ja, wat is dan vreemdgaan?" vraagt Laurens. Ze moeten lachen.
(foto's volgen later)
Bo zit bij de kooi met Daniela en Laurens te praten. Daniela telt dat ze vier dagen in de kooi zit nu. Margriet zegt dat de dagen in de kooi wel langer zijn als in de bungalow.
18.45
Laurens: "Ben je misselijk, en gisteren was je misselijk. Wat is er?" Bo: "Ik ben op je verliefd." Laurens lacht. Bo zegt: "Nee hoor." Mijn streams zijn weg; dit is wel een heel kort half uurtje
ik begin met een jea die in dr haren pulkt
de dames zijn aan het dammen lijkt het
een bord gemaakt van papiertjes en de stenen zijn volgens mij bonbons
lau is iets met de deuren aan het doen
Bo nergens te bekennen
Lau : kijk daar komt ie tegen het plintje en wijst naar boven
O Bo is daar ook
stream terug naar de dammende dames
jea : ik kan het helemaal niet he (met dr mond vol)
maar hoe moet ik nou slaan dan
even aan Lau vragen zet maar even terug
Bo : zijn jullie er aan uit
Jea : nee we moeten Lau hebben
Bo pakt een snoepje en loopt weer weg
Jea : je kan volgens mij gewoon op die witte staan hoor dat je ze naast elkaar zet
ju ik weet het niet ik weet het echt niet hoor
jea gaat een bakkie koffie halen en vraagt en passant of Bo al naar de wc is geweest vandaag
jea Tis wel koel nu binnen
ju ja ech wel
jea denkt dat ze nog wel effe naar buiten gaat
21.12 Stefan en Daniela staan bij het fornuis waarop drie pannen staan. Stefan roert af en toe. Margriet en Stefan zitten er bij. Stefan : Gaat het nog Bo ? Ik versta het antwoord niet. Bo : hebben jullie uien ? Lekker hoor. Wie eet er nog meer tofu vanavond ? Daniela : Alleen Daniela. Wees blij, jullie hebben nu meer kip. Bo ligt op zijn rug dwars over drie ligstoelen in de tuin.
21.17 Stefan : De kip is ready. Daniela : Die ui is een beetje laat. Ik geloof dat Mustapha vuil op zijn broek heeft. Margriet vindt het geen drama. Stefan : Jullie nog een sigaretje voor het eten ? Margriet : Ja. Stefan : Dat ziet er lekker uit. Dat zullen de kinderen ook wel lusten.
Stream 3
21.20 Jeannette en Judith zitten te dammen op een groot dambord. Jeannette : Ik kan dit helemaal niet hoor. Moet ik nou slaan dan ? Ik heb de indruk dat geen van beiden de regels goed kent. Bo gaat er even zuchtend bij staan. Judith : Ik weet het echt niet meer. Jeannette : Volgens mij haal ik dammen en schaken door elkaar heen. Judith : Ik kan niet schaken. Ben je vandaag al naar de wc geweest Bodie (Stefan noemde hem net ook al zo) ? Nee ? Het is wel koel binnen. Jeannette : Ja. Judith : Ik vind het lekker. Ik denk dat ik wel nog even naar buiten ga. Jeannette : Wat dan ? Judith heeft een kopje espresso gemaakt in de keuken. Judith : Ga je mee naar buiten ? Jeannette : Ik blijf liever binnen zitten. Ik ga even in het kookboek kijken. Jeannette gaat op de bank zitten met het kookboek. Judith gaat niet naar buiten. Ze gaat ook op de bank zitten. Jeannette : Speculaasparfait (Nederlands uitgesproken), wat is dat ? Judith : Parfè. Net zoiets als bavarois. Jeannette : Ik wil gewoon koekjes maken. Judith : Kun je toch doen. Judith leest in het regelboek.
21.29 Judith : Ik lig vanavond vroeg in mijn mandje. Jeannette : Ik ook. Judith : Lekker vroeg er uit morgen. Jeannette : Ik ook, want dit schiet niet op.
in de bunker buiten wordt er een deuntje gefloten
dan: ik denk dat morgen de zon niet schijnt
stef: dat denk ik ook
spontaan een koor : o wo het is over
dan: hoe zou het met wendy gaan?
stef sja wendy ik zou hget niet weten
"owo het is over..... "
stef maakt de zin af en staan ondertussen wat de springen op het trapje in de bunker
Daan rommelt wat in de pannen
stef : "ik pak mn jas en zeg wat ik doe nee doe wat ik zeg"kortom hijprobeert het nummer helemaal te zingen
herstel het was Lau
Daan het lijkt me spannend als je snacht gewekt word en je bent dan alleen, verder fluistert ze
lau en stef over een dillema : als je mag kiezen om 1 dag in de 7e hemel te zijn zou je dan heel he groep naar de andere kant sturen?
lau vind van wel
stef alleen als er geen camera bij is
daan zingt weer die ene zin
ze tellen nu een halve minuut af
nog 16
nog 15
9
8
moes komt erbij staan
we kunnen eten )wijze van we zullen doorgaan)
alles wordt mee naar binnen genomen
ik blijf wel even in de bungalow streamen
Bo en Lau buiten een peukie aan het doen
ze discusieren over de groepen in de toekomst
Bo : zo die koffie doet me goed, zullen we straks nog effen dobbelen
Lau das goed
Bo even nog met zn 4en een metje ? gooien
Bpo : ik ga niet te laat slapen vanavond uurtje of 11
lau ik weet wel dat als ik niet kan slapen van jou ik weet wel dat jij er niets aan kan doen dat ik ga verhuizen
Bo ; sorry hoor maar ik kan niet slapen met licht
Lau : ja ik probeer eerst die oordopjes van daan wel die mag ik pakken
Bo ; raar hoe die deur zo gekomen is
Lau ja hiet is wel een dubbel glas
maar dat hoeven we toch niet te melden ?
Bo : we gaan zo lekker doebbelen (weten de dames dit al??) en dan vroeg naar bed
Lau : vind je het nou apart dat je een brief van je vader hebt gehad
Bo : apart apart
Lau waarom nu en niet voor je erin ging
Bo : ja weet ik niet misschien dat ie me nu heeft gezien
(heeft BO een brief gehad IN het huis ????)
Bo : ja hij was in nederland maar daar is tie al vaker geweest hij is nu zon 60 jaar
Lau : ik kan het wel voorstellen dat je zegt het doet me niet veeel
Bo ; ja ik heb mn leven ik leef dat al langer zonder hem
Bo gaapt, goh ik ben moe
Lau ja je hebt veel gesport vandaag
ju loopt dr tanden te poetsen
Bo en Lau hebben het over het dammen en hoeveel stenen je ervoor nodig hebt
Bo : hoeveel vakjes heb je nodig om te dammen
er komt niet echt antwoord
Bo wil buiten een bakkie gaan drinken
Ju wil toch van lau weer meer weten over het dammen
Lau en jea zitten nu even te dammen en lau legt de spelregels uit
meerslag gaat voor damslag
Lau wat een dambord
Bo ; slim bedacht toch
Jea ja we wilden eerst de potjes uit de badkamer nemen maar die waren wel wat groot
B : ik ga nog 1 peukje roeken en dan ga ik naar bed
Ju gaan we niet meer orrlogje ?
Bo gaat nu dan toch echt naar buiten
Ju loopt ook naar buiten en staat te luisteren
volgens mij is dat mijn vriendin
Bo denk je dat echt
ja dat denk ik want ze zegt altijd juuuuhuuuu
en ze zei als je daar iemand hoort die heel hard juuuuhuuuu roept dan ben ik het
Ja want ze heeft avonddienst gehad van dr stage..... dnek ik
ghi ghi dies ook gek
ju wil bo wel eens een keer zien buiten het huis
bo nodigt haar uit om een keer te komen dan gaan ze stappen
ju vind dat bo alles snel doet eten roken koffie drinken
bo geeuwt nog maar eens een keer
ook bo begint nu owo het is over te neurien
ju die dolfijn flikkert straks die schaal eraf
bo nee hoor
ju die dolfijnorca
ju vraagt waarom bo alles snel doet
bo weet het niet
ju ; ben je bang dat je anders iets mist
bo nee, weet ik niet
bo geeuwt weer
de hoeveelste dag is het nu hier?
daar moet even over geteld en gedacht worden
ju heeft niet het gevoel dat ze er al zo lang inzit
Bo : ik ga tandenpoetsen en naar bed
ju ja doe dat en begint ook maar weer eens ; owo het is over
effe koffie halen
Stream 5
21.37 Arm zit inmiddels te eten. Daniela : Jeetje, tien over half tien. Ik ben echt de tijd kwijt hier. Goh. Margriet : Zo door naar de bedden. Lekker gezond. Het gesprek gaat over voedsel. Ze bedanken een paar keer een rijke bewoner die ze smakelijk eten wenst.
21.43 Stefan begint tegen Bo over het dambord. Bo : Met hoeveel steentjes moet je het doen ? Met hoeveel vakjes ? Stefan : Volgens mij niet acht hoor. Zestien vakjes heb je volgens mij. Bo : Ik ga buiten zitten. Het is mij te warm binnen. Stefan : Anders moeten we even Harm Wiersma bellen. Die ander kan niet meer, Jannes van der Wal. Margriet : Die heeft zelfmoord gepleegd. Stefan : Ja. Stefan sugggereert dat het op een hotelkamer was d.m.v. wurgseks. Stefan : Dat doen wel meer bekende Nederlanders maar dat kan ik hier niet vertellen.
21.48 Het gesprek komt op de bijbel. Daniela noemt een tekst : Het is beter te geven dan te ontvangen. Stefan : Ging dat over die schapies ? Margriet : Lezen jullie eigenlijk de koran Bij het eten ? Mustapha : Op vrijdag in de moskee. N.a.v. een vraag van Margriet zegt Mustapha dat ze niet bidden bij het eten. Mustapha over de koran : Het is heel ingewikkeld. Je kunt het niet gewoon lezen als de bijbel. Het is in het arabisch. Zelf als je het begrijpt begrijp je het niet. Het is op meerdere manieren te interpreteren. Het is makkelijker naar de imam te luisteren. Daniela : Dus jij luistert naar de imam ? Mustapha : Als het een goede imam is. Mustapha vertelt over de stromingen in de islam. Mustapha vindt de extremen (extremisten) in de islam mannen die willen overheersen. Als het kan gaat hij vrijdagmiddag naar de moskee. Mustapha : Samen bidden, een preek en als je wat wilt vragen vraag je wat. Daniela over het bidden : Doe jij het vijf keer per dag ? Mustapha : Als ik het doe doe ik het goed. Ik heb nooit op de koranschool gezeten. Ik ben eruit gekickt. Ik kon het niet goed vinden met die man. Ze waren streng. Je kreeg een tik op je hoofd. Ik lees de vertaling van de koran, ik lees de geschiedenis. Als het ongedwongen is gaat het vanzelf. Als je geïnteresseerd bent is het veel leuker. Mijn moeder heeft me een paar dingen uitgelegd. Mannen en vrouwen gaan apart naar de moskee. Of mannen zitten voorin en vrouwen achterin. Daniela : Dat vind ik toch moeilijk te begrijpen.
21.58 De armen wensen iemand in rijk welterusten. Mustapha vraagt Daniela naar de jehovah rituelen. Mustapha zegt dat zijn moeder bezoek heeft gekregen van jehovah's. Zijn moeder probeerde de jehovah's te overtuigen van de koran. Mustapha : Ze hebben het na drie vier keer opgegeven. Daniela : Ze geloven dat binnenkort de grote verdrukking begint. Margriet vraagt naar het verschil tussen jehovah's en christenen. Ik kan het niet helemaal volgen. Mustapha : Jij distantieert je ervan ? Daniela : Ik zeg nog vaak wij. Daniela is uitgestoten. Ze is een keer teruggekeerd maar is toch weer vertrokken.
streamt er nog iemand op de bunker?
Bo kust de dames goedenacht en gaat richting slaapkamer
streams op Bo die wat op en neer loopt in de slaapkamer
Bo kruipt in bed herstel hij gaat op de dekens liggen (22..02)
geluid van de huiskamer is weg
in de huiskamer wordt er gediscusieerd over het bb traject
wanneer mensen erbij hoeveel etc
ze hebben wel een boek voor zich,maar kunnen er nog niet echt uit wijs
nu over het nomineren
je moet dat doen met een motivatie
lau : ja zij stofzuigt linksom
dat krijg je dan toch
jea heeft doordat ze zo laat pas mee mog doen de kans nog niet gehad om dat goed door te lezen
ook Lau zit vreselijk te geeuwen
ju jea en lau aan tafel
nog steeds over het nomineren
jea vraagt of iemand iets over de vrijwillige exit wil weten
lau : nee want dat is niet voor mij
en voor JOU niet en voor JOU ook niet !
nog even over de noodexit
en ineens wordt er gefluisterd
er wordt nu gediscuseerd of er wel geknuffeld mag worden met de bunker
volgens lau mag dat wel anders hadden ze er al lang iets van gehoord
nagels vijlen mag niet want dat is luxe aldus lau
jea leest vrolijk hardop verder
jea vind dat ze wel nagels mag vijlen bij een bunkerbewoner want dat is frummelen en niet iets geven
lau : je kan het proberen maar ik denk dat je dan binnen 5 minuten een waarschuwing krijgt
jea leest weer verder
geen communicatie met de buitenwereld
kortom alles wat we al weten
22.12 Stefan zegt min of meer dat hij in evolutie gelooft. Margriet : Ik heb op school culturologie gehad, mooi woord. Onze maatschappij en ons rechtboek zijn gebaseerd op het christendom en de tien geboden. Dat heeft niks te doen met een oosterse filosofie of zo. De voor- en nadelen van geloven worden nu besproken. Bepaalde dingen zijn makkelijker maar je wordt wel opgezadeld met een schuldgevoel.
22.16 Daniela : Ik ben er blij om dat ik zo ben opgevoed. Dat heeft me gemaakt wat ik ben. Margriet gelooft in een combinatie van geloven. Margriet : Ik hou toch een twijfel. Daniela : Alle geloven noemen het anders. Als je dat weghaalt is het allemaal hetzelfde. Het is gewoon een universeel weten. Het maakt niet uit wat voor sticker je erop plakt. De meeste oorlogen komen door het geloof. Mustapha : Mensen maken er misbruik van. Daniela : Het is wel in naam van. Mustapha : Het zijn de mensen, niet het geloof. Daniela : Dat kun je niet los zien. Beiden herhalen hun standpunt.
22.20 Margriet : Als je zelf kinderen hebt, wat ga je dan meegeven ? Daniela : Helemaal niks. Normen en waarden. Margriet : Ik zou iets mee willen geven. Maar wat ? Daniela : Normen en waarden zijn genoeg. Niets in een hoekje douwen. Alles bespreekbaar maken. Dan komt het wel goed. Margriet : Wat heb je dan voor basis ? Als jij niet gelovig zou zijn geweest zou je ook niet zijn gaan doorzoeken ? Daniela : Dat weet ik niet. Margriet : Jouw ouders waren niks ? Stefan : Nee. Later ben ik er over gaan lezen. Daniela : Je komt vanzelf mensen tegen waardoor je gaat zoeken. Margriet : Waar ben je gaan zoeken ? Stefan : Alle grote verhalen ben ik door gaan lezen. Toen ben ik me gaan storten in de bing bang en dat soort dingen. Ik heb dingen opgepikt van een Turkse vriend. Toen kreeg ik een heel mooi vriendinnetje. Dat heeft twee weken geduurd. Door haar geloof mocht het niet verder. We werden uit elkaar gerukt. Ik zag haar pas nog. Het was net als jij (Daniela). Eruit of. Ze was ook aan het zoeken maar dan extreem. Dat vind ik erg. Dat vond ik wel even heel erg confronterend.
22.25 Margriet : Waar haal je je houvast uit in de puberteit ? Stefan : Mijn vader en moeder. Eigenlijk heb ik altijd houvast gehad aan de mensen om mij heen.
jea en ju hebben het over ballerinas
jea heeft op ballet gezetn,maar vond het toch niet alles
ze wil uit dr dak gaan en niet al die pasjes
disco's vond ze leuker
daar danste ze
in belgie in een disco heeft ze 1 11/2 jaar gedanst
een kennis van ju heeft voor ze hier in ging een discotheek in belge gekocht net over de grens
ju somt de sancties op
500 eur boete
korveedienst
1 of meerdere medebewoners vertrekken naar de binker
bb kan waarschuwen
en een snctie kan zijn dat bb je zonder voor af te waarschuwen uit het huis kan zetten
lau even wat anders nu
stel je voor
iemand die jij kent, je vriendje of ex
bb vraagt je naar de dbkamer
en zegt : jij mag zonder cameras (een sapje een kaarsje) en zonder cameras
een uurtje danwel een nachjtje door te brengen
MAAR meteen erna moet heel de groep naar de bunker
jea wat zou jij doen
jea moet ikzelf ook naar de bunker
ju dat ligt eraan hoe de groep is
zoals de groep nu is zou ik denken kerel ik zie je buiten wel weer
jea ik zou het niet
behalve als ik alleen naar de bunker zou moeten dan wel
lau zou het wel doen en dan meteen aangeven dat hij de gehele periode zou koken in de bunker
want
als iemand anders de keus krijgt en het wel doet voel jij je klote
jea vind het toch niet tof
ik zou het echt niet doen hoor
lau ja Nu zou ik het niet doen maar als ik hier wat langer zit en dan de kans om even een moment voor jezelf
jea dan ook niet
lau Dus als jij 40 sec je moeder mag horen op het moment dat je het taai hebt
jea Nee dan ook niet
ik zou mezelf niet meer aan kunnen kijken
Lau en nu moet ik een dillema doen en ik zie het niet, jij wel
dan moet toch iedereen ook de bunker in moeten
jea ja maar dan heb je wel je best gedaan
Ju dat is toch wat ik had met mijn dillema
ik mocht ook doorroken maar dan moest iedereen naar de bunker
jea en ja als het echt ZO erg is dat je je moeder nodig hebt, dan er maar uit dan helpt die 40 sec ook niet
de discussie duurt voort jea vind dat je zoiets nooit kan maken
22.30
Margriet heeft het over losers op EO-dagen (?) Die er niet uitzien.
Stefan vraagt zich af of er een revival is in het geloof, omdat er op zondag op twee zenders tegelijk dezelfde soort programma's worden uitgezonden.
22.35
Mustapha vertelt dat ie niet goed tegen kan als mensen super positief zijn (ala Ratelband). Mus: "Mensen die daar komen zijn gewoon mensen die onzeker zijn, die gepest werden vroeger." Daan: "Iedereen is onzeker." Mushi: "Zo moet je gewoon niet zijn, je moet gewoon je ding doen. Niet blijven zeggen want dan verliest het zijn kracht."
22.42
Mushi: Qua ideeën is het een apart verhaal. (stukje gemist) Hij kon niet tegen kritiek. Als iemand wat tegen hem zei dan gooide hij zijn microfoon af en dan stond hij op." Margriet: "Dat is niet waar." Mushi refereert aan het optreden van Fortuyn bij hem op de universiteit, over de aanvaring met Rosenmüller. Mushi: "Als hij dingen zegt over iemand; wie kaatst moet de bal verwachten. Dat was ook een minpunt van hem." Margriet: "Ik ben het er niet mee eens. Hij werd vaak aangevallen op bepaalde punten waardoor hij in een hoek werd gedrukt. Hij wilde wel discussiëren."
22.39 Stefan zegt dat hij Pim Fortuyn een aantal keren meegemaakt heeft bij seminars etc. Stefan : Hij heeft charisma. Hij wist mensen te bewegen. Hij was gewoon een goeie verteller. Als je foto's van hem ziet met haren vraag je je af hoe hij zo veranderd is. Hij wist de kern te raken. Het was zo erg dat je hem geen vraag durfde te vertellen. Eén gast deed dat en die werd afgemaakt. Dan zegt hij 'U weet toch', een beetje bekakt. Ik was het absoluut niet met hem eens. Mustapha : Als hij op de tv was bleef je kijken. Qua ideeën sprak hij zichzelf tegen en zei hij dingen die belachelijk waren. Hij kon niet tegen kritiek. Hij gooide zijn microfoon weg. Margriet : Dat ben ik niet met je eens. Dat is onzin. Mustapha : Je kon niet met hem in discussie gaan. Mustapha begint over het incident met Rosenmöller op de universiteit in Rotterdam. Daniela : Onmacht. Mustapha : Als je kaatst kun je de bal verwachten. Het was een minpunt. Margriet : Ik ben het er niet mee eens. Hij werd in een hoek gedrukt waar hij niet uit kon komen. Mustapha : Ik heb het vaak gezien op de tv. Dan zei hij, onzin. Stefan : Op een gegeven moment was het tactiek. Dan stapte hij gewoon op. Alles wat ik meer ga zeggen kan wat ik gezegd heb ontkrachten. Iemand die dat ook doet is van Gaal. Je kunt ook gewoon zeggen, kutjournalisten.
22.47 Mustapha : Hij zegt dingen en denkt er niet goed over na. Margriet : Hij stak zijn nek uit. Hij gaf wel duidelijke oplossingen. Stefan : Anders zou hij niet zo veel stemmen hebben gekregen. Mustapha : Er zijn wijken die helemaal verrot zijn, met junks die spuiten. Die sprak hij aan. Maar hij had geen oplossingen.
22.50
Gesprek gaat verder over junks. Margriet vertelt dat in Amsterdam de drugsoverlast een stuk minder erg is geworden doordat het zich verspreid heeft. Stefan haakt erop in door te zeggen dat het aan de andere kant ook moeilijk wordt juist omdat het verspreid is. Mushi: "Zitten ze niet bij het Centraal Station maar voor een rijtjeshuis te spuiten. Misschien is dat beter." Volgens Margriet is de verspreiding inderdaad beter.
Mushi: "Je kan ze wel geld geven, maar je kan ze beter een cursus geven zodat ze leren met geld om te gaan. Margriet: "Een drugsverslaafde is met zo'n cursus niet te helpen." Stefan heeft wel eens een dag meegelopen in de hulpverlening voor daklozen en verslaafden.
Stream 3
22.54 Bij de slaapkamer. Laurens : Ik vind het niet normaal. Nu is het muisstil. Ik vind het vreemd. Ik vermoed dat Bo in bed ligt en niet snurkt. Laurens : Dan komt het waarschijnlijk door ons. Jeannette : Volgens mij zit het gewoon in zijn systeem of zo. We kunnen ook buiten slapen. Lieftallige buren, er staat nog gas aan. Ik versta het antwoord van de buren niet. Jeannette : Okee, alstublief. Dat is voor de koffie.
Stream 5
22.59 Margriet en Daniela eten. Mustapha en Stefan zijn vertrokken. Margriet : Ik ben helemaal geen toetjesmens. Daniela : Ik hou erg van zoet. Margriet : Ik ben helemaal van de hartig. Daniela : Ik heb altijd augurk in huis. Margriet : Ik ook. Bapaobroodjes in de vriezer. Kop noedels. Margriet : Ik dacht dat hij geloviger was (Mustapha). Daniela : Ik wist niet dat er drie stromingen bestaan (in de islam). Margriet wil buiten gaan roken. Ze vraagt of Daniela meeloopt.
23.03 Margriet en Daniela buiten. Laurens : Heb jij ook niet goed geslapen ? Daniela : Minder goed dan gister. Laurens : Bo is echt hardstikke stil. Het gesprek gaat vervolgens over house. Daniela : Ik ben niet zo van de megafeesten. Dit jaar ben ik voor het eerst niet naar Dancevalley geweest. Streams 3 tot en met 6 staan nu allemaal op het gesprek over house.
De stream stopt.
Ik ving ondertussen wel op dat Margriet vindt dat Mustapha zich maar weinig met zijn geloof bezig houdt. Ze had verwacht dat hij veel meer zou bidden en de Koran zou lezen.
23.20
Het gaat over geleende spullen die je of niet, of beschadigd terug krijgt. Margriet zegt dat ze de zwarte pruik (die in de bungalow ligt) ook geleend heeft. Ze benadrukt: "Die is niet van mij."
Margriet (tegen Laurens): "Ik weet jouw achternaam helemaal niet." Stefan: Janssen met dubbel S. Laurens: "Denk eens na ik kom uit Friesland. Waar eindigen die namen op?" Er worden wat Friese stamboeknamen opgenoemd Jipkema, Jopkema. Het is in ieder geval met een J.
Jansma, Joustra. Er komt van alles voorbij. Stefan: "Wil Laurens naar de dagboekkamer komen? Laurens naar de dagboekkamer."
23.25
Bo ligt nog steeds op bed. Ik check het geluid, en hoor hem NIET snurken.
Scanman help eens even plz
23.38
Jeanette: Iedereen zit hier voor hetzelfde idee denk ik. Het is voor nieman makkelijk. Als ik een keer iets anders wil dan de rest wil, dan moet ik dat gewoon zeggen. Simpel zat.
23.38
Bo is inderdaad opgestaan, lag maar te draaien en vertelt aan Mustapha dat hij een kopje thee gaat drinken. Geluid gaat terug naar Margriet en Jeanette. Margriet: Je moet jezelf niet onderschatten. Jeanette: Ja dat is ook zo. Ik moet mijn weggetje vinden. Ik ben mezelf. Dat geeft ook niet. Margriet: Niemand zit hier helemaal lekker in zijn vel, helemaal niemand. Wanneer voel jij je lekker in je vel? Jeanette: Als ik thuis ben. Margriet: Je moet voor jezelf een manier verzinnen waarop je het redelijk goed hebt. Je moet hier inderdaad wel een karakter hebben;
daarom doen ze al die testen ook.
23.41
Jeanette: Ik heb altijd gezegd ik ga hier nooit uit mijn zelf weg. Nooit. Margriet: Nou dat weet je niet. Jeanette begint over de scheiding van haar ouders... geluid is weg.
Jeanette: "Als ik nou ff een sigaret aansteek, dan kan jij zo peukie-neuken zoals ze dat noemen."
23.46
Jeanette: Je moet maar zo zien, ik heb het gewoon effe moeilijk gehad. Ik weet nu dat als ik het nodig heb ik bij 7 mensen terecht kan. Margriet: Je hoeft niet eens bij iedereen terecht te kunnen. Margriet deelt zware dingen met haar vriendinnen. Jeanette wil weten hoe het zit met Margriet en haar relaties. "Heb je sterke ideaalbeelden?" Margriet denkt van wel.
23.50
Jeanette: Ik wil gewoon een vent, en twee kids. Margriet: Dat heb je allemaal al bedacht? Jeanette: Ja dat zit allemaal in de planning. Zeker die auto, die komt er. Al moet ik ieder dubbeltje omdraaien. Al moet ik werken tot mijn 85e werken, die auto komt er. Al kan ik er maar een jaar in rijden; dan kan ik zeggen ik heb mijn droom gerealiseerd. Margriet: Ik vind een auto helemaal niet belangrijk. Jeanette (ontsteld) Nééé? Een auto interesseert Margriet echt helemaal niets. Jeanette: Maar als ik het vragen mag, wat voor auto rijd je dan? Margriet mompelt een Suzuki Swift. Jeanette gaat nog even door met hitsige praatjes over haar droomauto. Margriet: Weet je wel wat zo'n auto kost. Wat voor baan heb je dan? Jeanette werkt in een kledingzaak. En ze doet een opleiding 2 dagen per week tot een hoger management functie. De opleiding wordt voor haar betaald, moet ze wel terugbetalen als ze het niet haalt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |