Het staat nog in de kinderschoenen waardoor de gevaren vrij onbekend zijn en de voorlopige voorspellingen qua schade zijn behoorlijk negatief. Daarnaast is het rendement op dit moment nog achterlijk laag, wat nog een reden zou zijn om in ieder geval de winning op deze manier uit te stellen.quote:Op zaterdag 9 februari 2013 08:55 schreef Dven het volgende:
[..]
Nieuwe huisjes bouwen of de huidige versterken. Door dat aardgas is heel Groningen in ieder geval nog iets waard.
Om wat boeren miljarden euro's links willen laten liggen
Daarbij, het zijn echt miniscule schokjes en het is te triest voor woorden dat er nog over gesproken wordt ook.
True story.quote:Op zaterdag 9 februari 2013 08:38 schreef DJKoster het volgende:
Aardschokjes ja.. Japanners of bewoners van de westkust in de VS lachen ons keihard uit.
http://www.speld.nl/2013/(...)aardschok-groningen/quote:Inwoners van Pakistan reageerden geschokt toen ze hoorden over de overlast die de aardschokken veroorzaakten. “We zijn intens verdrietig door de tragedie die zich in Groningen heeft afgespeeld. De schokken zijn tot in Zandeweer en Garsthuizen waargenomen. Mensen zijn er wakker van geworden. Dat is nauwelijks te bevatten”, prevelt de nog emotionele Qasim Ahmad, terwijl hij koortsachtig tassen met kleding verzamelt.
Je opmerking of ik een ervaringsdeskundige ben laat ik maar in het midden, is onnodige informatie.quote:Op zaterdag 9 februari 2013 16:46 schreef JaapB het volgende:
[..]
Ik begrijp dat jij ervaringsdeskundige bent?
Als het drie keer niks is dan zit je niet in je stoel te schudden.
En op de schaal van richter is 3.2 niet veel maar de diepte waarop dat plaats vindt en de richting zorgen ook voor de nodige effecten.
Nieuw Zeeland is heel wat aardbevingen gewend en toch ging een paar jaar terug Christchurch deels te gen de vlakte door een niet zo heftige maar wel ondiepe schok.
een bewoonster van Christchurg vertelde mij dat het niet zo zeer een aardbeving was maar een plaat die een dikke meter omhoog kwam en in een keer neer kwam. Dus op de schaal van richter leek het wel mee te vallen maar dat is onvolledigquote:Op zaterdag 9 februari 2013 16:46 schreef JaapB het volgende:
[..]
Ik begrijp dat jij ervaringsdeskundige bent?
Als het drie keer niks is dan zit je niet in je stoel te schudden.
En op de schaal van richter is 3.2 niet veel maar de diepte waarop dat plaats vindt en de richting zorgen ook voor de nodige effecten.
Nieuw Zeeland is heel wat aardbevingen gewend en toch ging een paar jaar terug Christchurch deels te gen de vlakte door een niet zo heftige maar wel ondiepe schok.
Gaan niet uit van aardbevingen nee. Maar Nederlandse huisjes zijn zeer goed gebouwd en er is letterlijk niets om je zorgen om te maken. Nogmaals, die aardbevingen stellen niets voor.quote:Op zaterdag 9 februari 2013 16:49 schreef JaapB het volgende:
[..]
Huizen zijn gebouwd volgens richtlijnen die niet uitgaan van aardbevingen van 3 of meer, dus heeft niks met bouwen te maken maar met uitgangspunt.
Als jij een scooter koopt die ontworpen is om 45 km/u te rijden en je hangt er een 250 cc blok onder zodat het ding 145 km/u kan dan gaat dat fout. Niet omdat de scooter slecht ontworpen is maar omdat de uitgangspunten zijn veranderd.
Blijkbaar heb je het gemist maar al die aardbevingen die jij erbij haalt, zijn natuurlijk en bij deze aardbevingen in Groningen, dat lijkt niet natuurlijk...quote:Op zaterdag 9 februari 2013 17:07 schreef Dven het volgende:
[..]
-knip-
Conclusie : Gewoon weer typisch Nederlands gezeik van een handvol mensen die in die regio woont.
Geinduceerde schokken zijn nooit boven de vijf gekomen en het ligt niet in de verwachting dat dit zomaar zal gebeuren. En wanneer zoiets gebeurd dan zal het zeker niet als eerste in Nederland het geval zijn omdat de geinduceerde aardschokken in zoveel andere landen al zoveel groter zijn dan in Nederland en ook niet boven die waarde uitkomen.quote:Op zaterdag 9 februari 2013 16:55 schreef Adames het volgende:
[..]
Het staat nog in de kinderschoenen waardoor de gevaren vrij onbekend zijn en de voorlopige voorspellingen qua schade zijn behoorlijk negatief. Daarnaast is het rendement op dit moment nog achterlijk laag, wat nog een reden zou zijn om in ieder geval de winning op deze manier uit te stellen.
Aardbeving is een aardbeving, geinduceerd of niet.quote:Op zaterdag 9 februari 2013 17:10 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Blijkbaar heb je het gemist maar al die aardbevingen die jij erbij haalt, zijn natuurlijk en bij deze aardbevingen in Groningen, dat lijkt niet natuurlijk...
Dat zou ik sowieso adviseren, ook zonder de aardschokken.quote:Op zaterdag 9 februari 2013 08:40 schreef omapietje het volgende:
Ja tot je in het gebied woont en je huis gebreken krijgt. Gaan ze je doodleuk adviseren te verhuizen.
Klopt, pijn is pijn. Dus of iemand je een mokerslag op je kaak geeft of je stoot je teen, geen verschil.quote:Op zaterdag 9 februari 2013 17:12 schreef Dven het volgende:
[..]
Aardbeving is een aardbeving, geinduceerd of niet.
En waar zit volgens jou dan het grote verschil in? Wat maakt de aardbevingen in Groningen, veroorzaakt door menselijk handen zo bedreigend?quote:Op zaterdag 9 februari 2013 17:13 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Klopt, pijn is pijn. Dus of iemand je een mokerslag op je kaak geeft of je stoot je teen, geen verschil.
Jawel, veelvuldig zelfs.quote:Op zaterdag 9 februari 2013 16:53 schreef Adames het volgende:
Fracking is iets wat je in de VS nog wel kunt uitproberen, daar heb je vele onbewoonde vlaktes met verstopt aardgas, maar je gaat zo'n dingen toch niet testen in bewoonde gebieden.
Ja, ze reageren anders zeiken omdat het door de gasboringen komt die al gestart zijn op het moment dat het leeuwendeel van de mensen daar waarschijnlijk nog niet eens woonden. Richt een schadefonds in voor de problemen die het veroorzaakt heeft en klaar. Maar nee, alle boringen moeten gestaakt worden! Stoppen met het enige dat noordoost Groningen nog iets opleverd!quote:Op zaterdag 9 februari 2013 17:13 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Klopt, pijn is pijn. Dus of iemand je een mokerslag op je kaak geeft of je stoot je teen, geen verschil.
Is het je niet opgevallen dat deze Groningers anders reageren dan bijv de Limburgers die een kleine aardbevingen hebben meegemaakt? Omdat het een aardbeving betreft, maakt het geen kut uit wat de achterliggende oorzaken zijn?
Goed plan, tijd om bij de volgende orkaan in Florida, de volgende aardbevingen in California of Japan meteen maar met je kop op tv komen dat al die mensen het zelf opgezocht hebben.quote:Op zaterdag 9 februari 2013 17:16 schreef Dven het volgende:
[..]
Ja, ze reageren anders zeiken omdat het door de gasboringen komt die al gestart zijn op het moment dat het leeuwendeel van de mensen daar waarschijnlijk nog niet eens woonden. Richt een schadefonds in voor de problemen die het veroorzaakt heeft en klaar. Maar nee, alle boringen moeten gestaakt worden! Stoppen met het enige dat noordoost Groningen nog iets opleverd!
Het is denk ik eerder dat je ieder half jaar een aannemer kunt laten komen om de scheuren in de nieuwe aanbouw of nieuwe badkamer te komen dichten. Leuk dat je dat vergoed krijgt maar daar heb je weinig aan omdat het er ook na de reparatie er niet zo mooi uit ziet als voorheen en je hebt ieder half jaar bouwvakkers over de vloer. En dat alleen maar omdat Den Haag verslaafd is aan de centen van het aardgas.quote:Op zaterdag 9 februari 2013 17:14 schreef Dven het volgende:
[..]
En waar zit volgens jou dan het grote verschil in? Wat maakt de aardbevingen in Groningen, veroorzaakt door menselijk handen zo bedreigend?
Ja, schuif ik direct aan de kant omdat ze bang zijn voor iets wat niet bestaat. Meeste mensen zullen gigantische aardbevingen verwachten in de toekomst. Iets wat simpelweg onmogelijk is.quote:Op zaterdag 9 februari 2013 17:18 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Goed plan, tijd om bij de volgende orkaan in Florida, de volgende aardbevingen in California of Japan meteen maar met je kop op tv komen dat al die mensen het zelf opgezocht hebben.
Ze zijn bang. Schuif jij dat zo aan de kant? Want het is minder bedreigend dan xx 6.8 op de schaal van richter
Ze zijn nu al bang hoor en ze weten dat er met één druk op de knop dit niet meer voorkomt. Emotie, sommige mensen hebben dat, de rest wat je erbij haalt is gewoon beledigend voor die mensenquote:Op zaterdag 9 februari 2013 17:19 schreef Dven het volgende:
[..]
Ja, schuif ik direct aan de kant omdat ze bang zijn voor iets wat niet bestaat. Meeste mensen zullen gigantische aardbevingen verwachten in de toekomst. Iets wat simpelweg onmogelijk is.
In Nederland is het niet zo geregeld dat het gewonnen gas onder je huis ook een mooie zak geld oplevert voor de mensen in die huizen. De overheid roomt alle opbrengsten af en het geld wordt elders geïnvesteerd. In Groningen draagt men dus de lasten terwijl men in de rest van het land de baten afroomt. Dan maak je het mensen natuurlijk wel heel erg makkelijk om in verzet te komen.quote:Op zaterdag 9 februari 2013 17:17 schreef Dven het volgende:
Vergelijk het anders met Duitsland. Daar komen veel meer en zwaardere geinduceerde aardschokken voor maar de mensen zeiken niet zoveel. Omdat ze weten dat het nu eenmaal een kleine bijkomstigheid van iets wat een mooie zak met geld opleverd is.
Klopt, ik zeik graag op mensen die op van alles en nogwat zeiken. Als dat nu het enige is, swa.quote:Op zaterdag 9 februari 2013 17:26 schreef opgebaarde het volgende:
Is het je niet opgevallen dat jij eigenlijk ook loopt te zeiken? Op die zeikerts en ze is een bepaalde hoek zet met bepaalde eigenschappen?
Uiteraard zal de gaswinning niet gestopt worden, lijkt mij ook geen goed idee maar we mogen ze wel serieus nemen
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |