Correct.quote:Op dinsdag 29 januari 2013 20:00 schreef RM-rf het volgende:
was het niet dat ze ver verwant waren aan karl Marx
klopt,quote:Op woensdag 30 januari 2013 05:56 schreef DeParo het volgende:
Ah de bovenstaande weet ik wel, komt al in de buurt van mijn periode, Maria-Adelheid Groot-hertogin van Luxemburg, Charlotte was haar opvolgster, en dit alles gebeurde neem ik aan in 1914 tijdens de Duitse invasie zoals je al zegt. De Eerste Wereldoorlog is dit inderdaad.
Goed genoeg voor punt?quote:Op woensdag 30 januari 2013 06:48 schreef RM-rf het volgende:
[..]
klopt,
Maria Adelheid was de udere zus van charlotte en toendertijd net 19 jaar en zachts gezegd een beetje eigenwijs, en misschien niet al te slim
[ afbeelding ]
of de anekdote werkeljk gebeurd is betwijfel ik, het lijkt gebaseerd te zijn op overgeleverd telegramverkeer in augustus 1914 na de inval in Troisvierges tussen haar en de zeer ervaren minister-president (sinds 30 jaar) Paul Eyschen, die de groothertogin een beetje realiteitszin poogde bij te brengen en duidelijk wilde maken dat ze met een leger van 400 man die invasie niet kon tegenhouden, wat ze leek te willen..
na de oorlog moest ze juist terugtreden wegens te veel collaboratie met de Bezetter (waarin ze weinig keuze had, zeker toen Eyschen in 1915 plots in zn ambt overleed en ze in een politieke chaos moest leven)... mogelijk was dat eerder een afrekening wegens haar politieke dictatoriale stijl
Inderdaad.quote:
Aardappel naar het hoofd van de aankomende koning.quote:Op woensdag 30 januari 2013 11:25 schreef NoCigar het volgende:
Welke groente heeft veel met ons koningshuis te maken?
quote:Op woensdag 30 januari 2013 11:27 schreef DeParo het volgende:
[..]
Aardappel naar het hoofd van de aankomende koning.
Scherp.quote:Op woensdag 30 januari 2013 11:32 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
Johan Friso is een vegetable, zoals de Engelsen zeggen?
De huidige oranje wortel is het resultaat van kruisingen. De eerste wortels kwamen uit Iran en werden door de V.O.C. in de 17e eeuw [1] naar Nederland overgebracht. De wortel werd in Nederland gekruist totdat deze de oranjekleur van het Huis Oranje-Nassau had.[1] De wortel dankt dus zijn huidige kleur aan de 'Oranjes' (Nederlanders). De oranje wortel werd pas in de 17e eeuw verspreid over de rest van Europa.quote:Op woensdag 30 januari 2013 12:27 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
Alle gekheid op een stokje: zijn het niet de worteltjes? Die waren vroeger paars en wit en zo, maar die zijn oranje gekweekt ter ere van het koningshuis.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |