vraagje: hier zien we kinderen van de barnehagen komen die nog weinig kunnen wat betreft taal, rekenen en zo. er wordt gezegd dat ze op de barnehagen wettelijk geen tijd / aandacht mogen besteden aan dat soort onderwijs (weet de precieze term niet, maar laten we zeggen hard-skills: rekenen, taal, etc) maar dat ze vooral spelen, sociale dingen doen, etc.quote:Op zondag 15 september 2019 13:04 schreef Roomsnoes het volgende:
Zeker gestemd! Ben in Oslo tevreden over het resultaat. Ben nogal actief op gebied van kwaliteit in barnehages, dus voorlopig tevreden met het resultatmat.
Ik werk op de uni, die is sinds gisteren gesloten, dus ik werk vanaf nu thuis. In de supermarkten nog geen problemen gehad, nog geen lege schappen gezien (behalve het brood op vrijdagavond, maar dat is wel vaker zo volgens mij).quote:Op vrijdag 13 maart 2020 08:06 schreef WoundedKnie het volgende:
Fraai is dat. Alle scholen, kroegen, sportscholen etc 2 weken dicht. En ik kon geen rijst of pasta meer vinden in de supermarkt. Als de poep echt de ventilator raakt kan ik gelukkig nog vis vangen in het Oslofjord
Valt hier ook mee. En ze vullen gewoon weer aan. Beetje aanklooien thuis maar de komende weken. En ik heb mijn boot al weer een paar weekjes in het water, dus kan lekker op pad.quote:Op vrijdag 13 maart 2020 08:06 schreef WoundedKnie het volgende:
Fraai is dat. Alle scholen, kroegen, sportscholen etc 2 weken dicht. En ik kon geen rijst of pasta meer vinden in de supermarkt. Als de poep echt de ventilator raakt kan ik gelukkig nog vis vangen in het Oslofjord
fijn. vraagje: het gerucht dat hier gaat is dat ze op een Barnehage absoluut geen "echt" onderwijs mogen aanbieden, zoals leren schrijven en of rekenen. Is dat broodje aap?quote:Op donderdag 2 april 2020 20:02 schreef Roomsnoes het volgende:
Druk![]()
Mijn man werk bij Nav dus die heeft het mega druk. Ik werk als styrer in een barnehage en moet nu 3 stuks draaiende houden. Mede mogelijk gemaakt door Viaplay![]()
Wel gezond gelukkig.
Even terugkomend op deze post. Intussen toch gaan twijfelen. Hoewel het momenteel natuurlijk crisis is ivm het Coronavirus, is Noorwegen / Oslo toch in mijn hoofd blijven hangen.quote:Op maandag 23 september 2019 07:32 schreef GibsonLesPaul88 het volgende:
Heb zelf nog even een tijdje gekeken naar opties om naar Oslo te vertrekken. Heb een keer nabij Bislett ( Rosenbergate ) gezeten en Bygdoy. Alleen qua werk vinden etc toch maar gelaten voor wat het is. Hoewel ik Noorwegen toch echt een prachtig land vind en Oslo een super mooie / leuke stad.
Hosansuper lekker gegeten daar
in principe is finn.no de marktplaats en indeed ineen van Noorwegen. Keuze jobb en dan kun je omgeving enzo aangeven. Verdiep je er wel even in wat nodig is om te mogen wonen en werken in Noorwegen (allemaal niet zo lastig voor EU burgers, maar er zijn wat spelregels).quote:Op dinsdag 14 april 2020 09:01 schreef GibsonLesPaul88 het volgende:
[..]
Even terugkomend op deze post. Intussen toch gaan twijfelen. Hoewel het momenteel natuurlijk crisis is ivm het Coronavirus, is Noorwegen / Oslo toch in mijn hoofd blijven hangen.
Mijn achtergrond is Maatschappelijk werk en momenteel nu reeds twee jaar Overheid, Invorderaar bij de Belastingdienst. Wat zijn banen / werk die in eerste instantie relatief makkelijk op te pakken zijn voor een nieuweling ? En wat in een beetje de 'Indeed' van Noorwegen om een baan te vinden ?
Thanks voor je reactie! Ik heb op het moment MBO4 diploma in Logistiek, maar sta (graag zelfs) zeker open voor andere richtingen. Ik denk niet dat daar veel behoefte aan is in Noorwegen?quote:Op woensdag 28 december 2022 12:52 schreef Fogel het volgende:
Of je een baan kan vinden hangt natuurlijk heel erg af van wat je kan…
Woonplek kan je op zich overal vinden, als je budget OK is.
Zonder wat extra info is het onmogelijk om je raad te geven.
Voor zowel banen als woningen (huur en koop) kan je op www.finn.no terecht.
Www.finn.no/jobquote:Op woensdag 28 december 2022 15:54 schreef Fietsenrek het volgende:
[..]
Thanks voor je reactie! Ik heb op het moment MBO4 diploma in Logistiek, maar sta (graag zelfs) zeker open voor andere richtingen. Ik denk niet dat daar veel behoefte aan is in Noorwegen?
Ik heb zelf een tijdje in Stavanger gewoond, dat is een centrum voor de olie en gas industrie. Daar zit vast en zeker ook een hele logistieke kant aan (al ben ik niet zo bekend met die kant van de business) . Ook erg internationaal dus je valt er als Nederlander ook niet heel erg buiten de boot.quote:Op woensdag 28 december 2022 15:54 schreef Fietsenrek het volgende:
[..]
Thanks voor je reactie! Ik heb op het moment MBO4 diploma in Logistiek, maar sta (graag zelfs) zeker open voor andere richtingen. Ik denk niet dat daar veel behoefte aan is in Noorwegen?
Bedankt voor de tip! Zal eens zoeken voor vacatures in die regio. Hoe was het wonen daar in Stavanger?quote:Op woensdag 28 december 2022 17:57 schreef nixxx het volgende:
[..]
Ik heb zelf een tijdje in Stavanger gewoond, dat is een centrum voor de olie en gas industrie. Daar zit vast en zeker ook een hele logistieke kant aan (al ben ik niet zo bekend met die kant van de business) . Ook erg internationaal dus je valt er als Nederlander ook niet heel erg buiten de boot.
Prima om te wonen, Stavanger zelf een beetje duur, maar Sandnes vlak eronder weer wat goedkoper. Je zit ook zo in natuur. Als je van varen houdt zit je ook goed.quote:Op woensdag 28 december 2022 20:00 schreef Fietsenrek het volgende:
[..]
Bedankt voor de tip! Zal eens zoeken voor vacatures in die regio. Hoe was het wonen daar in Stavanger?
Ik heb op Reddit wel wat handige links gevonden, maar de uitdaging lijkt mij een geschikte woonplek vinden nadat er werk gevonden is. En de te overbruggen kosten.quote:Op donderdag 29 december 2022 08:43 schreef manny het volgende:
Er is online veel te vinden over / van Nederlanders in Noorwegen, en er schijnt een Belgische tv serie te lopen over Belgen die naar Noorwegen zijn vertrokken.
Ik kan me herinneren dat er ook een soort startpagina was met allerlei info over werken, belasting en andere administratieve dingen voor Nederlanders in Noorwegen. Ambassade heeft ook wel wat info.
De verhuurmarkt voor "hybels" (een klein appartementje waar je even kan wonen in de eerste maanden, om te checken of het je bevalt), is vrij aardig. Je kan in de meeste plaatsen vrij makkelijk zo een klein verblijf vinden en huren voor een paar maanden. Google op "Hybel til leie" en dan de plaatsnaam.quote:Op donderdag 29 december 2022 21:10 schreef Fietsenrek het volgende:
[..]
Ik heb op Reddit wel wat handige links gevonden, maar de uitdaging lijkt mij een geschikte woonplek vinden nadat er werk gevonden is. En de te overbruggen kosten.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |