http://www.telegraaf.nl/b(...)lag_Eindhoven__.htmlquote:Verdachte mishandeling: poging doodslag
DEN BOSCH -
De 17-jarige jongen uit Vosselaar die heeft bekend dat hij heeft meegedaan aan het geweld tegen een 22-jarige jongeman in Eindhoven, wordt beschuldigd van poging tot doodslag. Hij blijft nog zeker 14 dagen vastzitten. Zijn advocaat Peter van de Laar heeft dat vrijdag gezegd na afloop van de voorgeleiding bij de rechter-commissaris.
2 weken schoffelen.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 13:06 schreef stoeltafel het volgende:
Waarom is het ineens zo rustig hier?
[..]
http://www.telegraaf.nl/b(...)lag_Eindhoven__.html
Forse eis zeg, had ik nooit verwacht en de dader volgens mij ook niet. Hoeveel jaar staat hierop?
Maximaal 2 jaar omdat hij minderjarig is, anders 10quote:Op vrijdag 25 januari 2013 13:06 schreef stoeltafel het volgende:
Waarom is het ineens zo rustig hier?
[..]
http://www.telegraaf.nl/b(...)lag_Eindhoven__.html
Forse eis zeg, had ik nooit verwacht en de dader volgens mij ook niet. Hoeveel jaar staat hierop?
Bronquote:Politie Turnhout: verdachten bedreigd
EINDHOVEN/TURNHOUT - De politie van Turnhout heeft vijf verdachten van de mishandeling in Eindhoven op een geheime locatie ondergebracht omdat er aanwijzingen waren dat de jongens gevaar liepen.
In de Belgische krant Het Nieuwsblad zegt de Turnhoutse politiechef Roger Leys dat de jongens en hun familieleden de afgelopen dagen meerdere malen zijn bedreigd. "We hebben meerdere oproepen gekregen. De heksenjacht op sociale media stemt tot nadenken. De daders waren bevreesd dat ze uit hun eigen woning zouden worden gesleurd." Leys noemt dat 'geen gezonde tendens'.
Op sociale media gaan namen en foto's rond van de acht verdachten van de mishandeling van een 22-jarige man uit Oirschot, die plaatsvond op 4 januari, sinds de politie beelden van het incident vrijgaf.
De vijf verdachten die in België wonen meldden zich donderdag vrijwillig bij de politie van Turnhout. Een van hen werd vanaf zijn woning opgehaald met een niet-herkenbaar politiebusje. Zij zijn op een geheime locatie in Turnhout ondergebracht.
Drie andere verdachten van de mishandeling hebben zich eerder bij de politie in Eindhoven gemeld. Zij worden vandaag voorgeleid voor de rechter-commissaris in Den Bosch. Die beslist of de drie nog langer moeten worden vastgehouden of in afwachting van het onderzoek op vrije voeten worden gesteld.
De vijf die in Turnhout vastzitten worden vandaag voorgeleid aan de onderzoeksrechter. Die moet beslissen of zij worden uitgeleverd naar Nederland of in België blijven. Er is een Europees arrestatiebevel tegen hen uitgevaardigd.
Minderjarig ja, ook zo'n wetgeving (in de meeste gevallen). Als de jongen dezelfde daad zou verrichten is de straf ineens vijf keer zo hoog, waarom? Met een beetje pech/geluk scheelt het 8 jaar, lekker rechtvaardig weer. Waarom worden daders beschermd?quote:Op vrijdag 25 januari 2013 13:08 schreef het_grobbekuiken het volgende:
[..]
Maximaal 2 jaar omdat hij minderjarig is, anders 10
Als je met familieleden op de ouders doelt, dat zijn geen onschuldige mensen.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 13:09 schreef Copycat het volgende:
[..]
Bron
Dan ben je imo geen haar beter, als je gaat bedreigen. En dan ook nog familieleden erbij betrekken.
Iraniër / Irakees.quote:
Dit komt natuurlijk mede door de overheid. Door zulke belachelijke lage straffen te hanteren neemt het volk het hef in handen. Dit zij ook de voorzitter an de stichting zinsloos geweld. Tja je kan het moeilijk raar vinden. Als ze er straks met een werkstraf afkomen kan je het geweld tegen hen bij rechtvaardig vinden. Je moet niet vergeten als zij niks hadden gedaan was er niks gebeurt he.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 13:09 schreef Copycat het volgende:
[..]
Bron
Dan ben je imo geen haar beter, als je gaat bedreigen. En dan ook nog familieleden erbij betrekken.
Minderjarigen kunnen ook berecht worden volgens het gewone strafrecht.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 13:08 schreef het_grobbekuiken het volgende:
[..]
Maximaal 2 jaar omdat hij minderjarig is, anders 10
Volledig mee eens, dit zou moeten mee wegen. Ben heel benieuwd of ze daadwerkelijk strafvermindering krijgen door de media.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 13:28 schreef MouzurX het volgende:
Weet je wat mij enorm stoort? Dat schending van privacy een straf verlagend effect heeft. maar niemand spreekt er over de maatschappelijke schok die mishandelingen als deze voortbrengen.
mensen durven steeds minder andere aan te spreken op hun gedrag hierdoor, dat zou de straf moeten verhogen, en flink.
terechte aandacht en ophefquote:Op vrijdag 25 januari 2013 13:38 schreef Anno2012 het volgende:
[..]
Zwaar overdreven. Maarja, schaapjesvolk he
Het schijnt mensen te raken en bezig te houden ....quote:Op vrijdag 25 januari 2013 13:38 schreef Anno2012 het volgende:
[..]
Zwaar overdreven. Maarja, schaapjesvolk he
Ik hoop dat dit soort zaken steeds vaker op deze wijze aandacht krijgen.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 13:38 schreef Anno2012 het volgende:
[..]
Zwaar overdreven. Maarja, schaapjesvolk he
Vechtpartij tussen 2 groepen is anders dan 8 tegen 1.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 13:46 schreef Anno2012 het volgende:
Gewoon even een willekeurig bericht bij het zoeken op ''vechtpartij'' op google.
http://www.gelderlander.n(...)echtpartij-1.3605502
Waar is pownews nu, waar is 1 week nationale ophef,waarom is niemand verontwaardigd,waar is de nationale hype.
Komend stapweekend zal er ergens ook wel weer iemand worden mishandeld,als het er niet meer zijn.. Hoor je niks over.
"Een vechtpartij tussen 2 groepen jongeren" is volgens mij toch een ietsje anders dan een toevallige voorbijganger van uit het niets met een paar man total loss trappen.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 13:46 schreef Anno2012 het volgende:
Gewoon even een willekeurig bericht bij het zoeken op ''vechtpartij'' op google.
http://www.gelderlander.n(...)echtpartij-1.3605502
Waar is pownews nu, waar is 1 week nationale ophef,waarom is niemand verontwaardigd,waar is de nationale hype.
Komend stapweekend zal er ergens ook wel weer iemand worden mishandeld,als het er niet meer zijn.. Hoor je niks over.
Yup en nu zijn mensen het schijnbaar een keer zat en wellicht wordt het een tendens om in dit soort gevallen, dergelijke publicaties via Internet te doen om zo de daders te pakken en voor schut te zetten. Ik hoop 'tquote:Op vrijdag 25 januari 2013 13:50 schreef Anno2012 het volgende:
Willekeurig bericht (lezen), gebeurd vaak genoeg dat 1 persoon in elkaar word getrapt door een groep
Goed punt, wat ik zelf belangrijk vind bij deze zaak is de willekeur bij het uitzoeken van een slachtoffer en het gebrek aan aanleiding.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 13:28 schreef MouzurX het volgende:
Weet je wat mij enorm stoort? Dat schending van privacy een straf verlagend effect heeft. maar niemand spreekt er over de maatschappelijke schok die mishandelingen als deze voortbrengen.
mensen durven steeds minder anderen aan te spreken op hun gedrag hierdoor, dat zou de straf moeten verhogen, en flink.
gebrek aan aanleiding klopt niet helemaal, ze trapten fietsen in elkaar en iemand zegt er iets van dus ze trappen hem in elkaar.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 13:52 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Goed punt, wat ik zelf belangrijk vind bij deze zaak is de willekeur bij het uitzoeken van een slachtoffer en het gebrek aan aanleiding.
Zomaar iemand in elkaar slaan is heel wat anders dan iemand in elkaar slaan waarmee een ruzie of conflict bestaat.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |