abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_121445151
Ik woon op een studentenkamer in Rotterdam-Zuid, en ik ben drummer, dus ik heb op mijn kamer mijn drumstel staan. Uiteraard oefen ik hierop, maar probeer ik - net zoals ik deed toen ik nog thuis woonde - mijn geluidsoverlast netjes binnen de perken te houden. In de praktijk komt dat erop neer dat ik vrijwel uitsluitend doordeweeks speel, niet 's morgens vroeg, en ook niet na pakweg 8 uur 's avonds, en dan telkens maximaal een uur per keer. Ook speel ik lang niet elke dag, maar ongeveer 2 à 3 keer per week. Ik vind dit heel redelijk, en ik heb dan ook nog nooit gedoe gehad met huisgenoten, buren (onderbuurman netjes ingelicht toen ik er kwam wonen) en andere buurtbewoners.

Tot onlangs: een of andere gebroken Nederlands sprekende Chinees begint zodra ik ook maar een stok op een trommel laat vallen, verwoed aan te bellen en houdt pas op zodra het drummen gestopt is. Nou zou je denken, lekker aan laten bellen (ik woon 3 hoog), maar na een aantal keer wilde ik nu toch wel horen wat de man te zeggen had. In de weinige communicatie die met hem mogelijk was, werd duidelijk dat hij wilde dat ik helemaal zou stoppen met drums spelen, en dat hij anders de politie erop af zou sturen ( :') ). Op mijn poging tot een soort compromis te komen reageerde hij niet.

Volgens mij heeft deze man zolang ik mij aan nette tijden en speelduur houd, geen poot om op te staan, of wel? Hebben jullie hier ervaring mee?
  vrijdag 11 januari 2013 @ 19:45:21 #2
138258 LasTeR
Run for your life.
pi_121445209
Drummen op een studentenkamer. :') Ga lekker een oefenruimte in één of andere garage zoeken.
Elk huis z’n kruiswoordraadsels
Iedereen z'n plaats aan tafel
Maar ik kom wat later, ik kom wat later
  vrijdag 11 januari 2013 @ 19:46:49 #3
139330 TNA
For the stars that shine
pi_121445271
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 19:45 schreef LasTeR het volgende:
Drummen op een studentenkamer. :') Ga lekker een oefenruimte in één of andere garage zoeken.
Dat dus. Het magische recept voor maximale overlast.
pi_121445274
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 19:45 schreef LasTeR het volgende:
Drummen op een studentenkamer. :') Ga lekker een oefenruimte in één of andere garage zoeken.
:') Iedereen weet toch dat FOK!-ers nooit buiten komen
pi_121445359
Misschien ter illustratie nog even handig een situatieschets te geven. Ons huis bestaat uit twee verdiepingen (2e en 3e verdieping van het pand). Mijn kamer zit op de bovenste verdieping, en bevindt zich onder een schuin dak. Aan geen enkele kant grenst mijn kamer dus rechtstreeks aan de buren, er zit altijd wel minstens een hele verdieping of twee daken tussen.
pi_121445428
Naar een goede drummer luisteren is leuk!! Al sinds ik hier woon (19 jaar) drumt mijn buurjongen. Net als jij, geen gekke tijden. Een buurvrouw van een huis verderop wilde eens een klacht indienen maar volgens de politie moest het ook van een directe buur (wij dus) komen voor ze iets konden doen. Toen kwam ze aan de deur vragen of wij ook een klacht wilden indienen maar dat wilde mijn vader niet, toen werd ze boos :')

Maar ik weet dus niet hoe het bij jou zit
  vrijdag 11 januari 2013 @ 19:54:07 #7
364261 Limburg82
I shit you not.
pi_121445571
Koop zo'n electrisch ding met een koptelefoon.
pi_121445617
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 19:54 schreef Limburg82 het volgende:
Koop zo'n electrisch ding met een koptelefoon.
Gehad, en geloof me: het is als tennissen met een koekenpan, lijkt erop, maar is eigenlijk totaal anders. En maakt ook een teringherrie.
pi_121445713
Er is maar één reden dat ik niet thuis een drumstel heb staan. Buren.
TS ik begrijp die Chinees volkomen. Als jij mijn buurman was zou ik naast 'm staan.
pi_121445736
quote:
Geluidsoverlast en de wet
We wonen in Nederland zo dicht op elkaar dat het vrijwel onmogelijk is de buren niet te horen, ook normale geluiden dringen regelmatig tot de woning door en uiteraard kunt u ook hier last van hebben. U kunt echter pas actie ondernemen tegen het geluid als er een wet of regel wordt overtreden of als de geluidsoverlast voorkomt uit “onrechtmatig handelen”. De wet bepaald over dit soort geluidsoverlast dat de aard, ernst, duur en de omvang van de geluidshinder en de daardoor veroorzaakte schade bepalen of de geluidsoverlast ook daadwerkelijk juridisch kan worden aangepakt.

De geluidsgrenzen voor particulieren woningen, gemeten aan de gevel, zijn als volgt:
gemiddeld piekbelasting
overdag (07.00 - 18.00) 50 dB(A) 70 dB(A)
's avonds (18.00 - 23.00) 45 dB(A) 65 dB(A)
's nachts (23.00 - 07.00) 40 dB(A) 60 dB(A)
Deze normen gelden niet voor bijzondere situaties. Als er gemiddeld per etmaal hogere geluidswaarden worden gemeten dan kan de geluidsoverlast die u ondervindt onrechtmatig zijn.

Een tweede regeling is te vinden het wetboek van strafrecht (artikel 431). Dit artikel verbiedt nachtelijk burengerucht. De controle op naleving van deze bepaling berust bij de politie en deze kan dan ook een boete geven aan overtreders van dit artikel. Richtbedrag voor deze boete is ¤ 90,00.
Dit dus
-XOXO-
  vrijdag 11 januari 2013 @ 19:58:59 #11
3542 Gia
User under construction
pi_121445794
Volgens mij is het helemaal niet onredelijk om drie uur per week te repeteren. Maar wel 's morgens na 8 uur, 10 uur in het weekend, en niet na 8 uur 's avonds.

Mensen die tuba spelen, moeten ook thuis oefenen.

Wij zaten vroeger met drie zussen bij de fanfare en moesten thuis oefenen.
pi_121445816
quote:
2s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 19:57 schreef Nemephis het volgende:
Er is maar één reden dat ik niet thuis een drumstel heb staan. Buren.
TS ik begrijp die Chinees volkomen. Als jij mijn buurman was zou ik naast 'm staan.
Maar vind jij dan niet dat het een kwestie van geven en nemen is? Kijk, als ik nou 7 dagen per week 5 uur per dag op dat ding zit te rammen, zou dat ronduit asociaal zijn. Maar nu is het drie uurtjes, máximaal, verspreid over de week, op fatsoenlijke tijdstippen - en dan zitten er voor hem ook nog eens een paar muren tussen. Laten we het zo zeggen, ik zou er andersom geen problemen mee hebben... En hij zal ook wel eens een keer een verbouwing gaan doen of harde muziek draaien of een feestje geven, daar hebben wij het dan ook gewoon maar even mee te doen.
  vrijdag 11 januari 2013 @ 20:01:18 #13
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_121445868
Ik denk dat je door taalproblemen de buurman niet duidelijk kunt maken dat je je aan vrij strikte limieten houdt. Ook kan het 'iets cultureels' zijn dat hij het je wil verbieden en dreigt met de politie.

Lastig. Je zou er een tolk bij willen hebben.
The love you take is equal to the love you make.
  vrijdag 11 januari 2013 @ 20:12:31 #14
364261 Limburg82
I shit you not.
pi_121446279
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 19:58 schreef Gia het volgende:

Mensen die tuba spelen, moeten ook thuis oefenen.

Wij zaten vroeger met drie zussen bij de fanfare en moesten thuis oefenen.
Je moet helemaal niets.
pi_121446405
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 20:12 schreef Limburg82 het volgende:

Je moet helemaal niets.
Jawel hoor: je moet geen overlast creeeren.
pi_121446515
Ik denk dat TS zijn best gedaan heeft. Hij heeft medebewoners ingelicht en houdt zich aan een regeling.
Helaas zijn er nu eenmaal chagrijnige zeurmensen die waarschijnlijk de hele dag vervelend thuis hangen en dan bij elk geluidje bij de buren aan de deur staan om te dreigen met politie.
TS kan die man helpen door hem naar een uitzendbureau te sturen of een bejaardencentrum met hem uit te zoeken.
pi_121447321
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 20:19 schreef Hicham. het volgende:
Ik denk dat TS zijn best gedaan heeft. Hij heeft medebewoners ingelicht en houdt zich aan een regeling.
Helaas zijn er nu eenmaal chagrijnige zeurmensen die waarschijnlijk de hele dag vervelend thuis hangen en dan bij elk geluidje bij de buren aan de deur staan om te dreigen met politie.
Of wat denk je van mensen in ploegendienst (politie/brandweer/ambulance persoon of verplegend personeel in een ziekenhuis, etc etc etc), die 's nachts werken en overdag hun slaapje doen?
pi_121447648
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 20:38 schreef _Arthur het volgende:

[..]

Of wat denk je van mensen in ploegendienst (politie/brandweer/ambulance persoon of verplegend personeel in een ziekenhuis, etc etc etc), die 's nachts werken en overdag hun slaapje doen?
Dat zou uiteraard een geval zijn waarin je met zo iemand afspraken maakt om het drummen in te plannen op momenten waarop het zijn slaapritme niet verstoort. Deze buurman valt echter niet in zo'n categorie.
pi_121448033
Stervensirritant. Zoek een oefenruimte.

Ik heb hier nog last van m'n overbuurman die ook nog eens drie huizen naar rechts woont. Mên wat draagt dat ver, en die chinees woont nog dichterbij. Ik heb met hem chinees te doen.
  vrijdag 11 januari 2013 @ 20:59:17 #20
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_121448232
Zo wisselend, de reacties in dit soort topics. Drie keer per week een uurtje drummen overdag is nu een groot probleem. Maar in een topic waar een buurman die vroeg op moet klaagt over muziek draaien en tv kijken om 1 uur 's nachts is de buurman een zeikerd.
The love you take is equal to the love you make.
pi_121448368
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 20:54 schreef CafeRoker het volgende:
Stervensirritant. Zoek een oefenruimte.

Ik heb hier nog last van m'n overbuurman die ook nog eens drie huizen naar rechts woont. Mên wat draagt dat ver, en die chinees woont nog dichterbij. Ik heb met hem chinees te doen.
Maar die 2-3 uurtjes per week (waarop je dikwijls misschien niet eens thuis zou zijn) eventjes de tv een tikje harder zetten en een ander ook zijn hobby gunnen is dan teveel gevraagd? Nogmaals, ik snap dondersgoed dat het voor een ander geen heel prettig gehoor zal zijn, maar ik vind ook dat (zeker als je in een achterstandsbuurt in een grote stad woont) het qua (geluids-)overlast een kwestie van geven en nemen is. Mits de geluidsoverlast binnen redelijke grenzen blijft natuurlijk, en dat is bij mij en mijn drumstel toch zeker wel het geval.
  vrijdag 11 januari 2013 @ 21:05:20 #22
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_121448561
Zoek een oefenruimte
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_121448614
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 21:01 schreef Mr.Grant het volgende:

[..]

Maar die 2-3 uurtjes per week (waarop je dikwijls misschien niet eens thuis zou zijn) eventjes de tv een tikje harder zetten en een ander ook zijn hobby gunnen is dan teveel gevraagd? Nogmaals, ik snap dondersgoed dat het voor een ander geen heel prettig gehoor zal zijn, maar ik vind ook dat (zeker als je in een achterstandsbuurt in een grote stad woont) het qua (geluids-)overlast een kwestie van geven en nemen is. Mits de geluidsoverlast binnen redelijke grenzen blijft natuurlijk, en dat is bij mij en mijn drumstel toch zeker wel het geval.
Dit dreunt overal doorheen.. al staat de muziek aan dan voel je het nog en het is heel indringend. Niet om zielig te doen verder, maar jij hoort het maar van 1 kant, namelijk van achter het drumstel. Voor hem hoort het waarschijnlijk heel anders aan.
  vrijdag 11 januari 2013 @ 21:10:38 #24
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_121448854
Wat wil TS nu eigenlijk?
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_121448875
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 21:10 schreef Pietverdriet het volgende:
Wat wil TS nu eigenlijk?
Dat wij met z'n allen in koor roepen dat die chinees een zeikerd is en de TS gelijk heeft.
  vrijdag 11 januari 2013 @ 21:11:34 #26
33954 ElisaB
ook in zwart verkrijgbaar!
pi_121448901
Ik snap je buurman helemaal; wij hebben hier tegenover de illegale oefenruimte van een of andere drumband. Vreselijk storend, vanwege het dreunen.

Dus ik zou zeggen: ga lekker naar een oefenruimte ^O^
Muil houwe of ik sjoel d'r eentje in!
pi_121448929
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 21:06 schreef CafeRoker het volgende:

[..]

Dit dreunt overal doorheen.. al staat de muziek aan dan voel je het nog en het is heel indringend. Niet om zielig te doen verder, maar jij hoort het maar van 1 kant, namelijk van achter het drumstel. Voor hem hoort het waarschijnlijk heel anders aan.
Snap ik. Wat ik alleen niet snap is dat er bij veel mensen dus blijkbaar 0% bereidheid aanwezig is zichzelf er even overheen te zetten. We hebben allemaal wel eens ergens last van; de onderbuurman met het getokkel op z'n akoestische gitaar net als ik moet studeren, de buurman bij m'n ouders die om 7 uur smorgens steevast luid hoestend meerdere huizen wakker maakt, ruzieënde stelletjes, om wat voorbeelden uit mijn eigen dagelijks leven te noemen. Ik schud op zo'n moment even m'n hoofd, doe oordoppen in of ga naar een andere kamer, en dan is het na een half uurtje weer voorbij. Zo erg is dat toch niet?
pi_121448989
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 21:11 schreef _Arthur het volgende:

[..]

Dat wij met z'n allen in koor roepen dat die chinees een zeikerd is en de TS gelijk heeft.
Nee, eigenlijk was dit topic niet bedoeld als discussiepunt over de vraag of ik nu wel of niet thuis zou moeten drummen. Het gaat mij erom of die Chinees (wettelijk gezien) een punt heeft, als ik mij zoals gezegd aan fatsoenlijke tijden en speelduur houd.
  vrijdag 11 januari 2013 @ 21:14:06 #29
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_121449027
Kennis van mij had een zaaltje van het leger des heils naast zich, eerst hadden ze daar alleen vergaderingen, later gingen ze daar oefenen, wat een Aso's waren dat, wilden ook niet luisteren, rechtszaken, gemeente, erbij, maar wilden niet inbinden
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  vrijdag 11 januari 2013 @ 21:14:48 #30
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_121449065
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2013 21:13 schreef Mr.Grant het volgende:

[..]

Nee, eigenlijk was dit topic niet bedoeld als discussiepunt over de vraag of ik nu wel of niet thuis zou moeten drummen. Het gaat mij erom of die Chinees (wettelijk gezien) een punt heeft, als ik mij zoals gezegd aan fatsoenlijke tijden en speelduur houd.
Ja, heeft hij, ophouden met janken en zoek een oefenruimte
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')