FOK!forum / Sport Algemeen / Bobsleeën, skeleton en rodelen
heywooduvrijdag 4 januari 2013 @ 20:04
Het enige topic wat ik over deze sporten kon vinden is inmiddels een jaar of 8 oud, dus een nieuw topic is wel op zijn plaats denk ik, zeker zo richting de Spelen in Sochi :)

Ik moet er wel gelijk bij zeggen dat ik de sporten niet op de voet volg, maar af en toe kijk ik het, en het zijn allemaal toch erg mooie sporten om te zien.
Het lijkt me ook een prima plek om zo de prestaties van de Nederlanders in de gaten te houden, zodat ze al wat bekender zijn tegen de tijd dat we naar de wedstrijden in Sochi zitten te kijken *O*
Bijkomend voordeel is dat we dan ook de toppers al een beetje kennen, ik probeer hier in elk geval de uitslagen van de belangrijkste wedstrijden te plaatsen.

Bij deze sporten is het zo dat er bij wedstrijden 2 runs afgewerkt worden, waarbij de tijden bij elkaar opgeteld worden. Uiteraard wint de snelste totale tijd.

Veel mensen weten het verschil niet tussen rodelen en skeleton, om dat even uit de wereld te helpen: bij het rodelen ligt men op de rug op de slee, terwijl je bij het skeleton juist op je buik, dus head-first, naar beneden gaat.

Rodelen

armin-zoeggeler-514.jpg

Het rodelen bij de mannen wordt gedomineerd door Duitsland, na 4 van de 9 wedstrijden bij de singles staan er Duitsers op de plaatsen 1, 2, 4 en 5 in de World Cup, met Felix Loch op kop. Alleen de Rus Albert Demchenko weet zich daartussen staande te houden. Noemenswaardig is ook de nummer 6, de Italiaanse legende Armin Zöggeler, 2-voudig Olympisch kampioen, 6-voudig wereldkampioen en 10-voudig winnaar van de World Cup, en dat allemaal alleen maar bij de singles.
De doubles worden alleen door de mannen gedaan, daar gaan de Duitsers Wendl en Arlt aan de leiding, zij wonnen tot nu toe alle wedstrijden.
Voor Nederland probeert Dirk Jongkind zich via de Nations Cup te kwalificeren voor de World Cup (als ik het goed begrijp worden die wedstrijden vlak voor de World Cup gehouden, en hoeft alleen de top-15 van de World Cup zich niet te kwalificeren), tot nu toe nog zonder succes.

Bij de vrouwen is hetzelfde beeld zichtbaar, de Duitse dames staan op 1, 2 en 3, aangevoerd door Natalie Geisenberger.
Ergens onderaan staan Melanie en Janika Heinzelmaier namens België, zij hebben allebei alleen meegedaan bij de eerste wedstrijd in Igls. Ik heb nog niks over ze kunnen vinden, echter kwam ik tijdens het zoeken wel een zus van hun tegen, Katrin Heinzelmaier. Zij is ongeveer 16 jaar jong, geboren in Oostenrijk en heeft al namens België meegedaan aan de World Cup (ook alleen in Igls). Bij dit seizoen zie ik haar staan in de stand om de Junior World Cup, met een DNF en een 23e plaats, echter wel voor Oostenrijk.
Als iemand meer informatie heeft over de zussen Heinzelmaier, hoor ik het graag. Anders ga ik zelf ook nog wel even zoeken :)

Skeleton

Kimber-Martins-Dukurs.jpeg

De beste atleet bij de mannen is op dit moment de Let Martins Dukurs, winnaar van het zilver in Vancouver, wereldkampioen bij de laatste twee WK's en hij won de drie vorige seizoenen in de World Cup. Ook dit jaar gaat hij weer aan de leiding, hij won vier van de vijf wedstrijden en eindigde een keer als tweede. De enigen die enigszins (relatief gezien) in de buurt kunnen blijven zijn de Rus Tretjyakov en de oudere broer van Dukurs, Tomass.
Er staan 2 Nederlanders in de ranking, Gert Koetje (die vandaag zijn 23e verjaardag viert *O*) en Lars Arts, beiden doen doorgaans een niveau lager mee dan de World Cup.
Tot een tijd terug hadden we ook nog Peter van Wees die met zijn busje van wedstrijd naar wedstrijd trok, zo nu en dan met de Amerikanen op kon trekken en regelmatig in de top-25 terechtkwam.

Bij de vrouwen zit het iets dichter bij elkaar. De Duitse Marion Thees staat vrij ruim op kop, maar daarachter zitten de Engelse Yarnold, de Duitse Huber, de Amerikaanse Uhlaender en de Canadese Reid niet ver van elkaar af.
Voor Nederland doet Joska le Conté mee in de World Cup, en zeker niet onverdienstelijk. Na 6 wedstrijden staat ze nu op een knappe 17e plaats. Beste plaats is tot nu toe de 11e plek in Whistler, top-8 zal ze een keer moeten halen om naar de Spelen te mogen, dit zou best mogelijk kunnen zijn :)

Bobsleeën

940-zubkov-8col.jpg

Bij de mannen tweemansbob gaat het team van de Amerikaan Steven Holcomb aan de leiding in de World Cup, nadat ze de eerste drie wedstrijden wisten te winnen. Hij wordt gevolgd door de rus Alexander Zubkov en de Canadees Lyndon Rush. Vooral achter Holcomb zit alles bijzonder dicht bij elkaar.
Er staan twee Nederlanders in de stand om de World Cup, aangevoerd door Edwin van Calker op de 20e plaats. Als je je bedenkt dat hij er in Whistler niet bij was (ja, dat is inderdaad de baan waar hij tijdens de Spelen in 2010 toch niet naar beneden ging) is dat een knappe prestatie, dit seizoen heeft zijn team al een 6e en een 9e plek gehaald.
Op de 25e plek staat Ivo de Bruin, die het seizoen begon met een 11e plek in zowel Lake Placid als in Park City.

Bij de viermansbob zien we grofweg dezelfde namen, Zubkov gaat hier ruim aan de leiding, hij won de eerste vier wedstrijden en werd een keer tweede. Hij wordt gevolgd door Holcomb en de Duitsers Arndt en Machata.
Edwin van Calker staat hier op een 38e plek, echter begon hij het seizoen wel knap met twee 11e plaatsen. Ivo de Bruin staat hier op de 61e plaats.

Tot slot het onderdeel waarop Nederland in principe de meeste kans heeft op succes, de tweemansbob bij de vrouwen (volgens mij noemt men het niet de tweevrouwsbob :+).
Ruim aan kop gaat hier de Canadese Kailie Humphries, zij werd met haar team vandaag voor het eerst verslagen, derde, nadat ze de eerste vijf wedstrijden wist te winnen. Ze wordt gevolgd door de Duitse vrouwen Sandra Kiriasis en Cathleen Martini.
Maar nu komt het, op de zesde (!) plaats staat onze eigen Esmé Kamphuis. Op de Olympische baan van Whistler werd ze al vierde dit seizoen, en vandaag wist ze dat in Altenberg te herhalen. Zij is dus zeker in staat om zich gewoon tussen de wereldtop te vestigen, eigenlijk is ze daar zelfs al een beetje een onderdeel van _O_

Zo is het uiteindelijk een erg lang verhaal geworden zie ik nu, maar ik heb in de tijd dat ik hiermee bezig ben geweest zelf al een boel opgestoken over wat op het moment grofweg de krachtsverhoudingen zijn in de verschillende disciplines, iets wat ik anders richting Sochi toch wel zou doen. Nu kan iemand anders zich alvast die moeite besparen :+

Als iemand aanvullingen/opmerkingen/resultaten etc. heeft, posten *O*
En voor vragen over de sport ben ik denk ik niet echt de juiste persoon (ik ben absoluut geen kenner), maar ik zou zeggen, stel ze gewoon en wie weet komt er iemand langs die het wel weet. En anders gaan we gewoon even zoeken :+
heywooduvrijdag 4 januari 2013 @ 20:17
Oh ja, nog even iets wat er wel bij hoort, namelijk het plan voor het weekend.

Van vandaag tot en met zondag zijn we in Königssee aan het rodelen. Vandaag was daar al de wedstrijd in de Nations Cup (zoals gezegd, de kwalificatie voor de World Cup). De eerste 20 plaatsen zich voor de wedstrijd, helaas kwam Dirk Jongkind niet verder dan de 34e plek.

Het bobsleeën en skeleton vinden dit weekend plaats in Altenberg. Bij de tweemansbob bij de vrouwen werden Esmé Kamphuis en Judith Vis knap vierde. De overwinning ging naar het Duitse duo Martini/Schneider, voor hun landgenoten Kiriasis/Bertels en Humphries/Valois uit Canada.
Opmerkelijk en zeer knap, de tweede run van Kamphuis/Vis was het snelste van iedereen! _O_
Elfje Willemsen en Hanna Emilie Mariën kwamen voor België tot de de 10e plaats in een veld van 13.

Joska le Conté haalde een 15e plaats bij het skeleton. Bij haar tweede run zette ze zelfs de 4e tijd neer van iedereen, een hele knappe prestatie :)
Columbiafanzaterdag 5 januari 2013 @ 12:55
Benieuwd naar Loch ook, vorige wereldbeker leek ie makkelijk te gaan winnen, maar maakte een énorme fout op het einde waardoor die oude Demtsjenko 'de Syberische tijger' nog eens won, ook benieuwd naar de OS volgende jaar bij het herenrodelen. Loch kan wel eens uitgroeien tot één van de allergrootste rodelaars ooit
heywooduzaterdag 5 januari 2013 @ 13:09
Tweemansbob bij de mannen in Altenberg is, bij afwezigheid van een aantal toppers, gewonnen door het duo Florschütz/Kuske, gevolgd door Friedrich/Bäcker en Machata/Poser, een geheel Duits podium.

De Belgen Michael Serisé en Lino Vandoorne kwamen tot de 14e plek in een veld van 18 deelnemers.
heywooduwoensdag 9 januari 2013 @ 11:38
Kan iemand mij vertellen wat de "Training Groups" hier precies betekenen? Ik zie vrouwen, mannen en dubbels door elkaar en Jongkind in dezelfde groep als Loch bijvoorbeeld, etc :P
http://www.fil-luge.org/index.php?id=383&event_id_fk=659&L=

Overigens werd de wedstrijd in Königssee bij de mannen gewonnen door David Möller, zijn eerste zege in 4 jaar. Tweede werd Demchenko, gevolgd door Fischnaller uit Italië, die daarmee zijn eerste individuele podium haalde :)
Voor Loch was het overigens de eerste keer dit seizoen dat hij het podium niet haalde, 4e.

Bij de vrouwen waren het weer de Duitse dames die domineerden. Geisenberger won, voor Schwab en Frisch, die voor het eerst op het podium stond.

De wedstrijd bij de dubbels werd opnieuw met ruime voorsprong gewonnen door de Duitsers Wendl en Arlt, die tot nu toe alle wedstrijden hebben gewonnen dit seizoen. Landgenoten Eggert/Benecken werden tweede, voor de Oostenrijkers Penz/Fischler.

Van 11 t/m 13 januari gaan we rodelen in Oberhof, waar naast de World Cup ook het EK op het programma staat.

Het skeleton in Altenberg werd bij de mannen gewonnen door Martins Dukurs, voor de Duitsers Alexander Kroeckel en Frank Rommel. De broers Martin en Tomass Dukurs blijven aan kop in de World Cup.

De viermansbob in Altenberg was een Duits onderonsje, Maximilian Arndt en zijn team wonnen, voor Manuel Machata en Thomas Florschütz. Net zoals bij de tweemansbob waren ook hier lang niet alle toppers aanwezig.
Michael Serisé en zijn team haalden voor België een 16e plek in een veld van 17.

Van 7 t/m 13 januari staat er bobsleeën en skeleton op het programma bij de World Cup in Königssee.
heywooduzaterdag 12 januari 2013 @ 11:23
Wendl/Arlt zijn verslagen in Oberhof :o
heywooduzaterdag 12 januari 2013 @ 12:13
Martins Dukurs oppermachtig bij het skeleton in Königssee, hij wint voor Rommel en Tretjyakov.
boriszzaterdag 12 januari 2013 @ 12:52
Pareltje Uit de archieven: SPT / Ik wil gaan rodelen. ;)
heywooduzaterdag 12 januari 2013 @ 13:27
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 januari 2013 12:52 schreef borisz het volgende:
Pareltje Uit de archieven: SPT / Ik wil gaan rodelen. ;)

:D
heywooduzondag 13 januari 2013 @ 11:44
Loch heeft zijn eerste Europese titel te pakken :)
heywooduzaterdag 26 januari 2013 @ 10:05
Iemand die het WK aan het kijken is? Toen ik inschakelde was er volgens mij iets wat vrij dramatisch klink over Florschütz, maar ik was net te laat. Ik hoorde nog net dat zijn wedstrijd bij de viermansbob in gevaar was...
heywooduzaterdag 26 januari 2013 @ 10:10
Oh, ik begrijp nu dat zijn teamgenoot in de tweemansbob net geblesseerd is geraakt, weet niet of dat voor de run of tijdens het starten was.
heywooduzaterdag 26 januari 2013 @ 14:46
Vierde en laatste run bij de "tweevrouwsbob" op het WK is nu bezig, Kamphuis verdedigt de 6e plaats, komt over ongeveer 2 minuten denk ik, is op ARD te zien.
marcodejzaterdag 26 januari 2013 @ 15:04
Zesde dus. Humphries (CAN) met afstand kampioen.
heywooduzaterdag 26 januari 2013 @ 15:07
Klein foutje gemaakt waarmee een 4e of 5e plek misschien nog wel mogelijk was geweest, maar ja, 6e is ook netjes :)
Columbiafanzaterdag 26 januari 2013 @ 16:13
Wat een baas is die Friedrich zeg, één van de absolute jongeren op dit WK, briljant voorlopig _O_
heywooduzaterdag 2 februari 2013 @ 13:22
Dukurs verliest in de 3e run bijna een halve seconde in de tweede helft van de baan :o
heywooduzondag 3 februari 2013 @ 12:38
Arndt met grote voorsprong wereldkampioen bij de viermansbob, voor Zubkov en Holcomb.
heywooduzondag 24 februari 2013 @ 14:13
Leuk stukje net op ZDF over Albert Demchenko, die gisteren de begeleider was van Viktoria, zijn dochter, bij de World Cup rodelen in Sotchi :)
Ze was erg snel, maar onderweg ging er iets kapot waardoor haar slee niet meer conform de regels was, en dus een DSQ.

Vandaag is het de beurt aan papa Demchenko, eerste keer dat ze allebei in hetzelfde weekend op dezelfde baan naar beneden gaan :P
heywooduzondag 24 februari 2013 @ 16:35
En Duitsland wint de landenwedstrijd in Sochi, dankzij Wendl en Arlt die een relatief grote achterstand op Rusland goed hebben gemaakt.
boriszdonderdag 3 oktober 2013 @ 13:09
Dit topic ook vast een schopje geven. Hoewel de eerste WB is pas eind november.
http://en.wikipedia.org/wiki/2013%E2%80%9314_Bobsleigh_World_Cup
http://en.wikipedia.org/wiki/2013%E2%80%9314_Luge_World_Cup
http://en.wikipedia.org/wiki/2013%E2%80%9314_Skeleton_World_Cup
heywooduzondag 1 december 2013 @ 14:18
Nu op ZDF live, de estafette bij het rodelen in Winterberg, altijd leuk om te zien :)
heywooduzondag 1 december 2013 @ 14:21
En gelijk een flinke crash voor de vrouw van Slowakije, gelukkig lijkt ze in orde te zijn. Het scheelde niet veel of het leek een beetje op de dodelijke crash van Kumaritashvili in Whistler...
heywooduzondag 1 december 2013 @ 14:40
Canadese duo vertrekt even dik een seconde te vroeg, dag podium :')
heywooduvrijdag 6 december 2013 @ 21:30
Schitterend, Pikus-Pace wint de World Cup skeleton in Park City en gaat echt helemaal uit d'r plaat, niet normaal :D

Verhaaltje erachter: Vorige week veruit de snelste over 2 runs, maar (in haar ogen) onterecht gediskwalificeerd. Nu een week later dus World Cup op haar thuisbaan, opgegroeid op minder dan een uur van de baan. En nu wint ze niet zomaar, ze vernietigt de concurrentie, met name degene die vorige week haar overwinning heeft gejat :P
heywooduzaterdag 7 december 2013 @ 22:36
4mansbob, eerste run: 3 sleeën met exact dezelfde tijd aan de leiding, leuke ontknoping in run 2 :P
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 15:20
Zwitserse bob onderuit in bocht 2, na een paar bochten houdt de remmer het voor gezien en laat los, bob komt weer overeind en 1 bocht later weer ondersteboven :')

Livestream:
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 15:32
Ook vandaag geen top-10 voor Van Calker, of er moet in run 2 een wonder gebeuren.
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 20:33
2e run bij de vrouwen is net begonnen, met Esmé Kamphuis op plaats 11 na 1 run. Elfje Willemsen namens België heel knap op plek 7 _O_

marcodejzaterdag 14 december 2013 @ 21:32
De bobbers hebben het nog niet dit jaar. Best knullig in een Olympisch seizoen.
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 21:43
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 december 2013 21:32 schreef marcodej het volgende:
De bobbers hebben het nog niet dit jaar. Best knullig in een Olympisch seizoen.
Kamphuis gaat steeds beter. De 2e run net was echt prima en uiteindelijk een 8e plek, daar mag ze voor nu tevreden mee zijn. Stijgende lijn. Erg leuk dat de Belgische Willemsen ook zo vooruit gaat en nu zelfs 7e (!!) wordt, dat is met haar beperkte middelen echt knap.

De prestaties van de mannen geven ook een klein beetje hoop, vooral weer de tweede runs. De Bruin was daarin 11e, Van Calker 9e, ook daar een stijgende lijn dus. Probleem is wel dat er nu banen komen waar veel Europeanen ook trainen, en ze dus geen voordeel kunnen hebben van "snel leren" zoals op de Noord-Amerikaanse banen.

Morgen trouwens nog de viermansbob in Lake Placid, als Van Calker de lijn door kan trekken moet die top-10 (en dus een ticket voor Sochi) dan eindelijk lukken..
DeLunazaterdag 14 december 2013 @ 22:15
Wat ik altijd niet snap, is dat vaak alleen Van Calker wordt genoemd in zo'n bobslee. Ik weet bijvoorbeeld helemaal niet wie die andere 3 zijn, best sneu toch ook?
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 22:38
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 december 2013 22:15 schreef DeLuna het volgende:
Wat ik altijd niet snap, is dat vaak alleen Van Calker wordt genoemd in zo'n bobslee. Ik weet bijvoorbeeld helemaal niet wie die andere 3 zijn, best sneu toch ook?
Bij het Amerikaanse commentaar noemen ze die vaak ook. Vooral tijdens de start, en dat is waar ze ook genoemd moeten worden eigenlijk. Bovendien is het lastig, bij bijvoorbeeld rodelen zijn het doorgaans vaste duo's, maar bij het bobsleeën wisselt het nogal.

De Amerikaanse vrouwen wisselen op het moment volgens mij bijna elke race van remster, omdat ze er nogal veel hebben die allemaal getest moeten worden en die allemaal vechten voor een plek in een slee in Sochi. Sommige remmers/remsters schuiven ook door en worden piloot, Beat Hefti bijvoorbeeld. Van een paar olympische medailles als remmer naar World Cup-winnaar als piloot :)
DeLunazaterdag 14 december 2013 @ 22:44
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 december 2013 22:38 schreef heywoodu het volgende:

[..]

Bij het Amerikaanse commentaar noemen ze die vaak ook. Vooral tijdens de start, en dat is waar ze ook genoemd moeten worden eigenlijk. Bovendien is het lastig, bij bijvoorbeeld rodelen zijn het doorgaans vaste duo's, maar bij het bobsleeën wisselt het nogal.

De Amerikaanse vrouwen wisselen op het moment volgens mij bijna elke race van remster, omdat ze er nogal veel hebben die allemaal getest moeten worden en die allemaal vechten voor een plek in een slee in Sochi. Sommige remmers/remsters schuiven ook door en worden piloot, Beat Hefti bijvoorbeeld. Van een paar olympische medailles als remmer naar World Cup-winnaar als piloot :)
Ik bedoelde eigenlijk ook meer in nieuwsberichten maar ik snap het wel nu. Vergelijk het wat met estafettes in het zwemmen, daar worden ze altijd alle 4 genoemd, vandaar.
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 22:49
En in atletiek ook, daar leveren ze in principe allemaal dezelfde prestatie (qua afstand dan). De remmer duwt 5 seconden (het Engelse "push athlete" vind ik zelf dan ook wat logischer :+) en aan het eind remt ie de slee af, terwijl de piloot zich naar beneden manouvreert :P
DeLunazaterdag 14 december 2013 @ 23:03
Relay in het rodelen kan ik me nog even niks bij voorstellen :D
DeLunazaterdag 14 december 2013 @ 23:05
Wtf :o
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 23:06
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 december 2013 23:03 schreef DeLuna het volgende:
Relay in het rodelen kan ik me nog even niks bij voorstellen :D
Nu wel? Bord een ram geven en dan mag de volgende, naast een crash is het missen van dat bord trouwens de enige manier om Duitsland niet te zien winnen :+

Zielig voor die Kazachse ;(
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 23:08
Even de commentator corrigeren: dubbel moet OOK het doek aanraken bij de finish.
DeLunazaterdag 14 december 2013 @ 23:08
Oh hey een dubbele :D
DeLunazaterdag 14 december 2013 @ 23:12
Is het nou 1 vrouw en 3 mannen?
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 23:13
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 december 2013 23:12 schreef DeLuna het volgende:
Is het nou 1 vrouw en 3 mannen?
Ja. Er zijn wedstrijden voor vrouwen, mannen en dubbels (2 mannen), die zijn in dit onderdeel samengevoegd.
DeLunazaterdag 14 december 2013 @ 23:14
quote:
1s.gif Op zaterdag 14 december 2013 23:13 schreef heywoodu het volgende:

[..]

Ja. Er zijn wedstrijden voor vrouwen, mannen en dubbels (2 mannen), die zijn in dit onderdeel samengevoegd.
Aah vandaar
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 23:22
Duidelijk dat het Slowaakse dubbel voor het eerst in het team zat, ze zaten al 2 seconden voor de finish rechtop om dat ding aan te tikken :P
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 23:24
Pff die Koreaan _O-
DeLunazaterdag 14 december 2013 @ 23:24
Oehw :o
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 23:26
Hoe hij dat nog gered heeft zeg :o
DeLunazaterdag 14 december 2013 @ 23:26
Dat ging niet echt makkelijk volgensmij :')
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 23:34
Nou, eindelijk Rusland van plaats 1?
DeLunazaterdag 14 december 2013 @ 23:36
Kut :P
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 23:38
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 december 2013 23:36 schreef DeLuna het volgende:
Kut :P
Nu is het wel echt klaar met Rusland :P
DeLunazaterdag 14 december 2013 @ 23:40
Hehe :D
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 23:40
Baanrecord _O_
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 23:44
Dat laatste stuk van Kindl :o
En dan Linger/Linger nog, blij dat ik geen Canadees ben :7
DeLunazaterdag 14 december 2013 @ 23:45
:D :D
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 23:45
Oh Amerika nu, daar ben ik wel heel benieuwd naar. Als iemand kan stunten tegen Duitsland zijn zij het denk ik.
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 23:50
Dan nog Italië (met de vrouw als zwakste schakel) en Duitsland met veruit de beste vrouw ter wereld, de beste man ter wereld en veruit het beste dubbel ter wereld :+
DeLunazaterdag 14 december 2013 @ 23:57
Vond de eerste twee nog tegenvallen dan :D
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 23:57
Zo doen Tobias en Tobias dat (Wendl en Arlt) _O_
heywooduzaterdag 14 december 2013 @ 23:59
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 december 2013 23:57 schreef DeLuna het volgende:
Vond de eerste twee nog tegenvallen dan :D
Ja Geisenberger tegen een super Hansen op haar thuisbaan en Loch in slechte vorm tegen Mazdzer in supervorm op zijn thuisbaan, maar dat dubbel is echt zo veel beter :P

Leuk onderdeel in elk geval :Y
heywooduzondag 15 december 2013 @ 14:58
Zeldzame kans om Joska le Conté bij het skeleton in actie te zien zo:
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:03

Eerste run voor de viermansbob gaat zo van start, met Van Calker op jacht naar de top-8 en dus een ticket voor Sochi.
DeLunazondag 15 december 2013 @ 19:05
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 19:03 schreef heywoodu het volgende:

Eerste run voor de viermansbob gaat zo van start, met Van Calker op jacht naar de top-10 en dus een ticket voor Sochi.
Ik kijk mee :P
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:06
Top-8 trouwens, excuus. Top-10 is voor de tweemansbob :P
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:07
WTF doet die remmer _O- :')
DeLunazondag 15 december 2013 @ 19:09
WTTTTFFFF
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:09
5NBAe.jpg

5NBAr.jpg

En hupsakee hij zit ^O^
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:11
Dit kan trouwens wel heel gunstig uitpakken voor Van Calker. Tot nu toe 2 keer 10e geworden op 0.05, en in principe valt Rush daar nu dus voor weg...
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:15
Nou Edwin, kom op. Als het nu niet lukt wordt het heel lastig.
DeLunazondag 15 december 2013 @ 19:17
Is het genoeg denk je?
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:17
Dat was een prima run.
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:18
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 19:17 schreef DeLuna het volgende:
Is het genoeg denk je?
Ik denk dat ze na de eerste run tussen 10e-12e staan, maar 0.07 winnen en ze pakken al 4 plekken. In elk geval geen fout gemaakt en zo weinig verliezen op Spring en vooral voor Zubkov zitten is echt goed.
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:20
Ik zie trouwens dat er ook 1 van de Letse bobs mist. Nog meer reden om te geloven dat dit DE kans is.
DeLunazondag 15 december 2013 @ 19:23
Die Canadezen langzamer :D
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:26
Cunningham, Butner, Friedrich en Melbardis zijn de gevaarlijkste sleeën die nog boven staan. Dat zijn degene die eigenlijk net even achter Van Calker moeten komen :P
DeLunazondag 15 december 2013 @ 19:28
Cunningham al langzamer dus :P
DeLunazondag 15 december 2013 @ 19:30
Butner ook *O*
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:30
Butner ook.
DeLunazondag 15 december 2013 @ 19:32
Friedrich ook :D :D
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:32
En Friedrich.
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:33
Normaal gesproken moet 8e-9e dus lukken na run 1, maar die 7e plek vasthouden zou erg fijn zijn. Zubkov een tiende achter ze, die is heel gevaarlijk straks, en voor ze zijn de gaten gelukkig heel klein. Gaat een hele spannende 2e run worden ^O^
DeLunazondag 15 december 2013 @ 19:34
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 19:33 schreef heywoodu het volgende:
Normaal gesproken moet 8e-9e dus lukken na run 1, maar die 7e plek vasthouden zou erg fijn zijn. Zubkov een tiende achter ze, die is heel gevaarlijk straks, en voor ze zijn de gaten gelukkig heel klein. Gaat een hele spannende 2e run worden ^O^
Die is ook vanavond?
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:35
20.30 :Y
DeLunazondag 15 december 2013 @ 19:38
Ik had gedacht dat een land als Italië wel sneller zou zijn
DeLunazondag 15 december 2013 @ 19:41
Letland 0.01 langzamer :D
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:41
Hey Melbardis mooi schuin daar ^O^
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:42
quote:
11s.gif Op zondag 15 december 2013 19:38 schreef DeLuna het volgende:
Ik had gedacht dat een land als Italië wel sneller zou zijn
Krijg je als je je mooie olympische baan binnen 6 jaar weer weghaalt :')
DeLunazondag 15 december 2013 @ 19:44
Wat gebeurde daar :')
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:44
Hij moest even wat op de "push-bar" stompen om dat verrekte ding die bob in te krijgen _O-

En hoe deze Tsjech nou weer de slee ingleed :')
DeLunazondag 15 december 2013 @ 19:45
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 19:44 schreef heywoodu het volgende:
Hij moest even wat op de "push-bar" stompen om dat verrekte ding die bob in te krijgen _O-

En hoe deze Tsjech nou weer de slee ingleed :')
Haha ja wtf _O-
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:47
Ook wel leuk om de Koreanen te volgen, aan het begin van het lange traject naar hun OS in 2018 :Y
DeLunazondag 15 december 2013 @ 19:48
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 19:47 schreef heywoodu het volgende:
Ook wel leuk om de Koreanen te volgen, aan het begin van het lange traject naar hun OS in 2018 :Y
Een seconde in 4 jaar, zou moeten kunnen toch?
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:48
Makkelijk ^O^
DeLunazondag 15 december 2013 @ 19:49
Die Russen.
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:50
Oei, Zakharov :(

Ga weg man.
DeLunazondag 15 december 2013 @ 19:50
Dit was hun 3e slee toch :')
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:51
Ja en zijn beste resultaat ooit was een keer een 11e plek :{w
heywooduzondag 15 december 2013 @ 19:59
Nou, dat was run 1.

5NEPz.png

Het zit dus echt zo vreselijk dicht bij elkaar rond die 8e plek..

Als het goed is gaan we over een half uurtje verder :)
DeLunazondag 15 december 2013 @ 20:00
Spannend hoor. :%
DeLunazondag 15 december 2013 @ 20:03
Blijven op dezelfde youtubelink? :P
heywooduzondag 15 december 2013 @ 20:04
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 20:03 schreef DeLuna het volgende:
Blijven op dezelfde youtubelink? :P
Nee dat wisselen ze per run altijd, zodat ze elke run gelijk kunnen uploaden om later terug te kijken _O_

Dit is hem straks, de timer is al aan het aftellen w/
DeLunazondag 15 december 2013 @ 20:04
Dank ^O^
DeLunazondag 15 december 2013 @ 20:33
Hup Nederland *O*
heywooduzondag 15 december 2013 @ 20:33
En daar gaan we weer.

Trouwens, in de vorige races was vooral de tweede run van Van Calker heel sterk. In Calgary van 13 naar 10 (6e tijd in run 2) en in Park City van 12 naar 10 (5e tijd zelfs in run 2), hopelijk doet hij dat nu weer :P
Hij zal het wel nodig hebben met Melbardis en Zubkov achter hem.
DeLunazondag 15 december 2013 @ 20:34
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 20:33 schreef heywoodu het volgende:
En daar gaan we weer.

Trouwens, in de vorige races was vooral de tweede run van Van Calker heel sterk. In Calgary van 13 naar 10 (6e tijd in run 2) en in Park City van 12 naar 10 (5e tijd zelfs in run 2), hopelijk doet hij dat nu weer :P
Iedere keer naar 10 ja. Hopen nu niet dus _O- :D
DeLunazondag 15 december 2013 @ 20:37
1.51.86, even voor mezelf.
heywooduzondag 15 december 2013 @ 20:37
quote:
10s.gif Op zondag 15 december 2013 20:37 schreef DeLuna het volgende:
1.51.86, even voor mezelf.
Nou die Japanners moeten ze toch wel kunnen hebben hoor.

Edit: Sorry, was voor jezelf.
DeLunazondag 15 december 2013 @ 20:39
quote:
11s.gif Op zondag 15 december 2013 20:37 schreef heywoodu het volgende:

[..]

Nou die Japanners moeten ze toch wel kunnen hebben hoor.

Edit: Sorry, was voor jezelf.
Dan heb ik even zicht erop, volg dit voor het eerst echt. :D
heywooduzondag 15 december 2013 @ 20:41
Voor Van Calker is het in elk geval simpel. Als hij over de streep komt en ze hebben de 1e plek kunnen ze hun ticket naar Sochi boeken.
DeLunazondag 15 december 2013 @ 20:42
Ah, da's makkelijk kijken dus.
heywooduzondag 15 december 2013 @ 20:42
Ja tenzij hij dan 2e staat, dan wordt het rekenen enzo. Maar daar maken we ons dan wel druk om :+
heywooduzondag 15 december 2013 @ 20:45
Ah, eindelijk snap ik waarom de stream meer dan een minuut voorliep op de timing. Ik had hem schijnbaar even op pauze gezet en liep een halve minuut extra achter :')

Even F5 gedaan, wil wel zo live mogelijk zijn natuurlijk w/
DeLunazondag 15 december 2013 @ 20:46
Italianen hebben wel de mooiste helmen
DeLunazondag 15 december 2013 @ 20:50
Die Zwitsers :o
heywooduzondag 15 december 2013 @ 20:51
Na de Tsjechen nog 4 en dan moet het gebeuren.
Montovzondag 15 december 2013 @ 20:52
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 20:51 schreef heywoodu het volgende:
Na de Tsjechen nog 4 en dan moet het gebeuren.
Die 4 zijn wel de grootste concurrenten nu. Deze Tjechen hebben al teveel achterstand.
heywooduzondag 15 december 2013 @ 20:53
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 20:52 schreef Montov het volgende:

[..]

Die 4 zijn wel de grootste concurrenten nu. Deze Tjechen hebben al teveel achterstand.
Zeker, maar voor hem staan er ook een paar die eventueel te pakken zijn.
heywooduzondag 15 december 2013 @ 20:55
Kripps was snel :(
Montovzondag 15 december 2013 @ 20:55
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 20:55 schreef heywoodu het volgende:
Kripps was snel :(
4 hondersten sneller dan Van Calker in de eerste run.
DeLunazondag 15 december 2013 @ 20:56
Stream loopt vast :')
heywooduzondag 15 december 2013 @ 20:56
quote:
13s.gif Op zondag 15 december 2013 20:56 schreef DeLuna het volgende:
Stream loopt vast :')
Snel andere browser ofzo pakken dan :{
heywooduzondag 15 december 2013 @ 20:57
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 20:55 schreef Montov het volgende:

[..]

4 hondersten sneller dan Van Calker in de eerste run.
Friedrich is daarentegen weg. Nu Zubkov en Melbardis..
DeLunazondag 15 december 2013 @ 20:57
Pfff op tijd terug
heywooduzondag 15 december 2013 @ 20:59
Zubkov "matig"..
DeLunazondag 15 december 2013 @ 20:59
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 20:59 schreef heywoodu het volgende:
Zubkov matig..
Beter
heywooduzondag 15 december 2013 @ 21:01
Ah, Melbardis goed :(
heywooduzondag 15 december 2013 @ 21:02
55.17 nodig voor Van Calker, moet een dikke tiende verbeteren dus. Hopen dat ze in elk geval kunnen starten met 5.10 of sneller.
Montovzondag 15 december 2013 @ 21:02
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 21:01 schreef heywoodu het volgende:
Ah, Melbardis goed :(
Zou de 2e tijd zijn geweest in de eerste run.
heywooduzondag 15 december 2013 @ 21:04
:{
DeLunazondag 15 december 2013 @ 21:04
Oeh
DeLunazondag 15 december 2013 @ 21:04
1.50.69
heywooduzondag 15 december 2013 @ 21:05
Mijn hoop is vooral gevestigd op/tegen Jackson en Zakharov..
heywooduzondag 15 december 2013 @ 21:05
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 21:04 schreef DeLuna het volgende:
1.50.69
En voor onderweg: +0.24 tov Melbardis.
heywooduzondag 15 december 2013 @ 21:06
Nou, dan die Rus maar.
DeLunazondag 15 december 2013 @ 21:06
Fuck
DeLunazondag 15 december 2013 @ 21:09
:(
heywooduzondag 15 december 2013 @ 21:10
Deze slee had dus wat remmers van Zubkov. Die derde (en normaal gesproken minste) slee heeft dat niet, hopelijk kan hij de druk niet aan.
DeLunazondag 15 december 2013 @ 21:11
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 21:10 schreef heywoodu het volgende:
Deze slee had dus wat remmers van Zubkov. Die derde (en normaal gesproken minste) slee heeft dat niet, hopelijk kan hij de druk niet aan.
Je kan dus gewoon wisselen tussen run 1 en 2?
heywooduzondag 15 december 2013 @ 21:11
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 21:11 schreef DeLuna het volgende:

[..]

Je kan dus gewoon wisselen tussen run 1 en 2?
Nee, ik bedoel remmers die normaal bij Zubkov in de slee zitten, oa vandaar dat Zubkov vandaag wat minder is :P
Maar die zitten nu in die vorige Russische slee, ivm kwalificatie OS enzo.
DeLunazondag 15 december 2013 @ 21:12
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 21:11 schreef heywoodu het volgende:

[..]

Nee, ik bedoel remmers die normaal bij Zubkov in de slee zitten, oa vandaar dat Zubkov vandaag wat minder is :P
Maar die zitten nu in die vorige Russische slee, ivm kwalificatie OS enzo.
Oh dacht al :P
heywooduzondag 15 december 2013 @ 21:13
JAAAAAAAAAAAA
DeLunazondag 15 december 2013 @ 21:13
JAAAAA
heywooduzondag 15 december 2013 @ 21:14
EINDELIJK :D *O* *O* *O* *O* *O*

"In your face" tegen al die achterlijke Van Calker haters *O* *O* *O*
DeLunazondag 15 december 2013 @ 21:15
_O_ _O_ _O_ _O_ _O_
Montovzondag 15 december 2013 @ 21:15
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 21:14 schreef heywoodu het volgende:
EINDELIJK :D *O* *O* *O* *O* *O*

"In your face" tegen al die achterlijke Van Calker haters *O* *O* *O*
Van Calker kan weer zijn falen etaleren op de Spelen. _O_
heywooduzondag 15 december 2013 @ 21:18
Uiteindelijk achtste op 0.01 seconde voor de 9e plek, mag het ook eens meezitten zeg _O_
marcodejzondag 15 december 2013 @ 23:51
Mooi.
heywooduvrijdag 17 januari 2014 @ 17:37
Voor de liefhebbers:

Om 18.00 begint daar live de 2e run van de World Cup skeleton bij de vrouwen vanuit Innsbruck-Igls :)

Verder komen morgen de mannen in actie, evenals de tweemansbobs. Zondag de viermansbobs en de vrouwen bobsleeërs. Ook allemaal live te zien via hetzelfde kanaal met prima deskundig commentaar :)
heywooduvrijdag 17 januari 2014 @ 19:17
Even een klein beetje reclame maken :+

[OS 2014] Razend door het ijskanaal
Szuravrijdag 17 januari 2014 @ 19:26
quote:
0s.gif Op zondag 15 december 2013 21:14 schreef heywoodu het volgende:
EINDELIJK :D *O* *O* *O* *O* *O*

"In your face" tegen al die achterlijke Van Calker haters *O* *O* *O*
Mogen we wel weer haten als hij weer faalt in de tweemansbob?
heywooduvrijdag 17 januari 2014 @ 19:28
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 januari 2014 19:26 schreef Szura het volgende:

[..]

Mogen we wel weer haten als hij weer faalt in de tweemansbob?
Wat vindt jij "falen"? Als je een medaille verwacht heb je het sowieso niet begrepen :+
Szuravrijdag 17 januari 2014 @ 19:31
quote:
14s.gif Op vrijdag 17 januari 2014 19:28 schreef heywoodu het volgende:

[..]

Wat vindt jij "falen"? Als je een medaille verwacht heb je het sowieso niet begrepen :+
Medaille? Laat me niet lachen, natuurlijk haalt ie dat niet. Hij moet zich eerst maar eens zien te plaatsen, zo niet dan vind ik dat hard falen.
heywooduvrijdag 17 januari 2014 @ 19:34
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 januari 2014 19:31 schreef Szura het volgende:

[..]

Medaille? Laat me niet lachen, natuurlijk haalt ie dat niet. Hij moet zich eerst maar eens zien te plaatsen, zo niet dan vind ik dat hard falen.
Ah, dus iedereen die in zijn tak van sport niet bij de beste 15 hoort faalt hard. Wat kortzichtig als je het mij vraagt, maar goed :)

Duidelijk is wel dat wij het sowieso niet eens gaan worden :+
Szuravrijdag 17 januari 2014 @ 19:37
quote:
14s.gif Op vrijdag 17 januari 2014 19:34 schreef heywoodu het volgende:

[..]

Ah, dus iedereen die in zijn tak van sport niet bij de beste 15 hoort faalt hard. Wat kortzichtig als je het mij vraagt, maar goed :)

Duidelijk is wel dat wij het sowieso niet eens gaan worden :+
Nee als je zwaar onder je mogelijkheden presteert, ook met de beste remmer nog in z'n slee, vind ik dat je faalt.
heywooduvrijdag 17 januari 2014 @ 19:48
Wat zie jij dan als zijn mogelijkheden? In de viermansbob moet hij sowieso top-10 halen, anders presteert hij inderdaad wel ondermaats. Een tiende plek zou zo ongeveer een nette prestatie voor hem zijn, niet slecht, niet bijzonder.

Overigens ben ik het er wel mee eens dat hij zich "gewoon" moet kunnen kwalificeren in de tweemansbob hoor, maar ik vind het dan weer niet per definitie "hard falen" als hij dat niet doet, zijn basisniveau is daar gewoon een stuk lager.
Szuravrijdag 17 januari 2014 @ 20:06
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 januari 2014 19:48 schreef heywoodu het volgende:
Wat zie jij dan als zijn mogelijkheden? In de viermansbob moet hij sowieso top-10 halen, anders presteert hij inderdaad wel ondermaats. Een tiende plek zou zo ongeveer een nette prestatie voor hem zijn, niet slecht, niet bijzonder.

Overigens ben ik het er wel mee eens dat hij zich "gewoon" moet kunnen kwalificeren in de tweemansbob hoor, maar ik vind het dan weer niet per definitie "hard falen" als hij dat niet doet, zijn basisniveau is daar gewoon een stuk lager.
Wat je zegt, top tien in de viermansbob en zoiets acht ik ook in de tweemansbob mogelijk. Zo'n klassering had al genoeg geweest voor kwalificatie, maar zelfs met Bror van der Zijde achter hem kwam hij amper in de buurt. Ik vind het in ieder geval triest dat De Bruin het eigenlijk beter doet dit seizoen. Geen kwalificatie vind ik falen.
heywooduvrijdag 17 januari 2014 @ 20:25
Dan zijn we het eigenlijk gewoon wel eens :D

Dacht even dat je ook zo'n figuur was die alleen maar kan roepen dat Van Calker een achterlijke lafaard is die niks durft, maar we zijn het er dus over eens dat hij wel degelijk gewoon potentie heeft voor de top-10 :+
heywooduzaterdag 18 januari 2014 @ 10:04
Eerste run skeletonmannen uit Innsbruck nu live op ARD ^O^
heywooduzaterdag 18 januari 2014 @ 10:39
Nu gevolgd door de tweede (dus beslissende) run van de rodeldubbels uit Altenberg.
heywooduzaterdag 18 januari 2014 @ 17:04
Van Calker geeft in elk geval De Bruijn een fiks pak slaag in Innsbruck, redelijk dicht bij de top-12, maar net iets te ver van de top-10 na 1 run.
heywooduzaterdag 18 januari 2014 @ 17:10
Gedeeld 16e na run 1, op 0.31 van de top-10. Om 17.45 is de 2e run.
heywooduzaterdag 18 januari 2014 @ 18:22
Helaas, tweede run was gewoon niet goed genoeg.

Wel leuk dat de FIBT commentator al het hele seizoen bij elke run van Van Calker zegt dat ie top-8 moet halen, maar dat hij nu mijn zoveelste tweet daarover eindelijk gelezen heeft en ook even netjes heeft uitgelegd dat top-10 genoeg is (en waarom dat zo is) :P
heywooduzaterdag 18 januari 2014 @ 20:41
Holcomb wint toch weer, voor Hefti en Zubkov. Gaat een mooi duel worden op de OS, tenzij Holcomb weer 100% in vorm is zoals in Noord-Amerika.

Van Calker 16e uiteindelijk. Nog wel vrij dicht bij een paar hogere plaatsen, maar er zijn er helaas gewoon 10-12 die echt boven de rest uitsteken, Van Calker zit in de hele brede groep daarachter die weinig kans hebben om er eens tussen te komen.

De Bruijn trouwens 24e, waardoor Van Calker met de 16e plek in de World Cup nu 1 plek voor De Bruijn staat.
Panzermauszaterdag 18 januari 2014 @ 23:08

holy shit :X
heywooduzaterdag 18 januari 2014 @ 23:13
Ja dat was tijdens de trainingen voor de Spelen in 2010.
Szurazondag 19 januari 2014 @ 08:58
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 januari 2014 20:41 schreef heywoodu het volgende:
Holcomb wint toch weer, voor Hefti en Zubkov. Gaat een mooi duel worden op de OS, tenzij Holcomb weer 100% in vorm is zoals in Noord-Amerika.

Van Calker 16e uiteindelijk. Nog wel vrij dicht bij een paar hogere plaatsen, maar er zijn er helaas gewoon 10-12 die echt boven de rest uitsteken, Van Calker zit in de hele brede groep daarachter die weinig kans hebben om er eens tussen te komen.

De Bruijn trouwens 24e, waardoor Van Calker met de 16e plek in de World Cup nu 1 plek voor De Bruijn staat.
0,7 van kwalificatie af, dat is gewoon veel te veel. Maar hij zal wel gewoon mogen starten vanwege de viermansbob.
heywooduzondag 19 januari 2014 @ 09:00
quote:
1s.gif Op zondag 19 januari 2014 08:58 schreef Szura het volgende:

[..]

0,7 van kwalificatie af, dat is gewoon veel te veel. Maar hij zal wel gewoon mogen starten vanwege de viermansbob.
Dat is zeker te veel. Het is gewoon jammer dat hij zich niet bij de vaste groep kan werken die constant de top-10/12 bepalen :N
heywooduzondag 19 januari 2014 @ 11:13
Wat is Geisenberger ongelooflijk veel beter dan de rest.
Felagundzondag 19 januari 2014 @ 12:33
Jammer dat niet een echte estafette is, nu is het gewoon wat achter elkaar aan rodelen.
heywooduzondag 19 januari 2014 @ 12:35
Je kunt ook moeilijk teruggaan om letterlijk een stokje over te gaan geven :P
Felagundzondag 19 januari 2014 @ 12:37
quote:
0s.gif Op zondag 19 januari 2014 12:35 schreef heywoodu het volgende:
Je kunt ook moeilijk teruggaan om letterlijk een stokje over te gaan geven :P
Dat snap ik. De baan is ook niet lang genoeg om hem in stukken te delen.
Felagundzondag 19 januari 2014 @ 12:45
Niet echt een stevig deurtje. :D
Felagundzondag 19 januari 2014 @ 12:49
Duitsland. :o

Commentator had winst al vergeven.
heywooduzondag 19 januari 2014 @ 13:11
Dat is toch wel erg verrassend, en dat verschil met Rusland ook :o

Nou had Rusland volgens mij wel flink profijt van de snel slechter wordende baan, maar toch.
Columbiafanzondag 19 januari 2014 @ 13:21
quote:
0s.gif Op zondag 19 januari 2014 13:11 schreef heywoodu het volgende:
Dat is toch wel erg verrassend, en dat verschil met Rusland ook :o

Nou had Rusland volgens mij wel flink profijt van de snel slechter wordende baan, maar toch.
Benieuwd wat dat geeft in Sochi :D
heywooduzondag 19 januari 2014 @ 13:25
quote:
0s.gif Op zondag 19 januari 2014 13:21 schreef Columbiafan het volgende:

[..]

Benieuwd wat dat geeft in Sochi :D
Als Rusland een hoog startnummer heeft blijft de baan lang goed denk ik, moeten ze al vroeg dan denk ik dat de baan snel slechter wordt. Rara politiepet.
Columbiafanzondag 19 januari 2014 @ 13:26
quote:
10s.gif Op zondag 19 januari 2014 13:25 schreef heywoodu het volgende:

[..]

Als Rusland een hoog startnummer heeft blijft de baan lang goed denk ik, moeten ze al vroeg dan denk ik dat de baan snel slechter wordt. Rara politiepet.
:D
Zie ze overigens ook wel bij de heren, dubbels en vrouwen een medaille winnen hoor ^O^
heywooduzondag 19 januari 2014 @ 13:29
quote:
0s.gif Op zondag 19 januari 2014 13:26 schreef Columbiafan het volgende:

[..]

:D
Zie ze overigens ook wel bij de heren, dubbels en vrouwen een medaille winnen hoor ^O^
Mwah, bij de dubbels? Ze hebben 2 keer een fatsoenlijke wedstrijd gehad dit seizoen, en vorig jaar kwamen ze ook in Sochi niet echt veel beter uit de verf.

Ik vraag me ook af of Ivanova het wel gaat lukken om tussen de Duitsers en Gough te komen.
heywooduzondag 19 januari 2014 @ 18:00
Melbardis wint weer _O_
heywoodudonderdag 23 januari 2014 @ 17:06
Wist helemaal niet dat Joska le Conté bij het Engelse team zit deze winter, die met Rudman en vooral Yarnold dus absoluut wereldtop zijn :P
heywooduwoensdag 26 maart 2014 @ 18:29
Skeletoni Frank Rommel heeft zijn carričre beëindigd. Toch een mooie loopbaan, met 2 keer WK-brons en een zilveren medaille. Daarnaast 2 keer tweede en 2 keer derde in de eindstand van de World Cup (zonder een DSQ had hij zelfs de World Cup wel eens gewonnen).
heywooduwoensdag 26 maart 2014 @ 18:34
Trouwens ook einde carričre voor Thomas Lamparter. In 2006 zat hij in de viermansbob van Martin Annen waarmee ze olympisch brons wonnen. In 2007 zat hij in de viermansbob van Ivo Rüegg en pakten ze de wereldtitel. En tot slot zat hij vorig jaar bij Beat Hefti in de bob toen ze op het WK in eigen land tweede werden.

Leuk detail: Lamparter zat bij de successen in 2006 en 2007 ook in de slee met Hefti, die toen nog remmer was :)

Europees kampioenen Fabienne Meyer en Tanja Mayer, eveneens uit Zwitserland, stoppen er trouwens ook mee. Opvallend, want Meyer won dit seizoen de afsluitende World Cup in Königssee.
heywoodumaandag 31 maart 2014 @ 19:55
Dubbel olympisch en drievoudig wereldkampioenen dubbelrodelen Linger en Linger stoppen ;(

quote:
Die zweifachen Rodel-Olympiasieger Andreas Linger (32) und Wolfgang Linger (31) haben am Sonntag in Wien das Ende ihrer Karriere verkündet. Das Doppelsitzer-Brüderpaar aus Tirol hatte 2006 in Turin und 2010 in Vancouver Gold bei den Winterspielen geholt. Im heurigen Februar in Sotschi eroberten sie nach einer durchwachsenen Saison Silber.

Fünf WM-Medaillen, davon drei in Gold, sieben Mal EM-Edelmetall, 15 Erfolge im Weltcup und einen Gesamtsieg haben sie neben ihren Olympia-Erfolgen zu Buche stehen. Der Traum vom Olympia-Triple ging Mitte Februar in Sotschi nicht in Erfüllung, mit Silber setzten sie nach zwei schwierigen Saisonen dank akribischer Vorbereitung und präzisem Timing aber noch einmal einen Glanzpunkt.

Ausschlaggebend für den Schlussstrich sei einerseits die jeweilige Familiensituation, aber auch die nicht mehr ganz hundertprozentig vorhandene Motivation gewesen. “Wir haben lange überlegt. Es hätten einige Gründe dafür gesprochen, dass wir noch weiterfahren, aber es haben die Gründe, die dagegen sprechen, überwogen”, meinte Wolfgang Linger.

Die vergangenen zwei Jahre waren für das Erfolgsduo nicht nach Wunsch verlaufen, trotzdem lieferten sie in Sotschi noch einmal eine starke Leistung ab und mussten sich nur den deutschen Dominatoren Tobias Wendl/Tobias Arlt geschlagen geben. Ein weiteres Jahr oder gar vier bis zu den nächsten Winterspielen wollten sie aber nicht mehr auf sich nehmen.

Mitentscheidend sei das Familienleben gewesen, gaben die Tiroler zu Protokoll. Andreas wird im Mai 33 und wurde einen Tag nach dem Medaillengewinn in Sotschi erstmals Vater. Sein Bruder ist eineinhalb Jahre jünger und hat bereits zwei Kinder. “Wir haben beide Familie daheim. Es ist nicht einfach, wenn man jeden Winter wochen- und monatelang unterwegs ist”, sagte Wolfgang Linger. “Der andere Grund ist, dass wir gespürt haben, das Feuer brennt nicht mehr so, wie es brennen muss. Wenn wir etwas machen, dann machen wir es zu 100 Prozent. Wir haben gespürt, dass wir nicht mehr bereit sind, dass wir uns schwertun, die 100 Prozent aus uns herauszuholen, und so wollten wir nicht mehr weiterfahren.”

Der Entschluss sei in den letzten Wochen nach einigen Diskussionen gereift. “Die Entscheidung ist nicht von heute auf morgen gefallen. Wir haben die eineinhalb Monate Zeit gebraucht. Es war anfangs auch nicht eindeutig, aber unser gegenseitiges Abtasten hat ergeben, dass wir in eine ähnliche Richtung tendieren. Natürlich hat es aber ein paar Mal Zusammensitzen gebraucht, bis es festgestanden ist”, erläuterte Wolfgang Linger die Entscheidungsfindung.

Sein Bruder ergänzte, dass man relativ schnell auf einen grünen Zweig gekommen sei, obwohl er sich unter Umständen auch die Fortsetzung der Karriere hätte vorstellen können. “Wir haben schnell gemerkt, dass wir ähnlich ticken. Wolfgang ist der entscheidungsfreudigere Typ. Ich hätte mich vielleicht eher in die andere Richtung mitreißen lassen, aber wenn ich ehrlich zu mir selber war, ist es mir ganz tief drinnen ähnlich gegangen. Somit hat das zum langjährigen Miteinander gepasst, dass es keine großen Diskussionen und Kämpfe gegeben hat.”

Natürlich schwinge auch eine Portion Wehmut mit, die WM 2015 in Sigulda – wo das Duo 2003 das erste WM-Gold geholt hat – wäre schon noch reizvoll gewesen. “Aber es geht uns sehr gut mit der Entscheidung und wir freuen uns schon auf das Danach.”

Die Zeit nach der Karriere wollen sie zunächst für Fortbildung, die ihnen als Bundesheer-Angehörige zusteht, nutzen. In welche Richtung es gehen wird, sei noch nicht entschieden. Außerdem soll es zu einer Zusammenarbeit mit dem Österreichischen Verband kommen. “Es hat mit dem ÖRV schon ein sehr gutes Gespräch gegeben. Wir möchten sehr gerne unser Wissen und unsere Erfahrung weitergeben, in welcher Form auch immer. Das wird sich auch in den nächsten Wochen und Monaten weisen”, erklärte Andreas Linger. “Uns wird sicher nicht langweilig, wir freuen uns schon auf den neuen Lebensabschnitt”, fügte er an. Vor allem die Zeit mit der Familie und das Wegfallen des strikten Tagesablaufes werde man in vollen Zügen genießen. Auch die Abhaltung von Management- und Motivationsseminaren ist ein Thema.

Die Fortsetzung der Laufbahn im Einsitzer oder mit einem anderen Partner war hingegen für keinen der beiden eine Option. “Das ist nie zur Diskussion gestanden. Uns Lingers hat es im sportlichen Sinn immer nur zusammen gegeben”, betonte der 32-Jährige.

ÖRV-Sportdirektor Markus Prock bedauerte den Abschied des Parade-Duos natürlich. “Für uns ist jetzt schon ein großes Loch da, wenn die erfolgreichsten Athleten ihre Karriere beenden. Sie waren seit 2003 ein fixer Medaillenlieferant”, meinte Prock, der sich aber auch schon auf die zukünftige Mitarbeit des Duos im Verband freut.
http://www.salzburg24.at/(...)t/apa-s24_1517705614
heywooduzaterdag 12 april 2014 @ 09:14
Kevin Kuske en Thomas Florschütz gaan uit elkaar. Florschütz wil verder toch nog wel een jaar door, Kuske is van plan t/m 2018 door te gaan en praat nu met Machata en Arndt voor een plek in hun slee.
heywooduzondag 20 april 2014 @ 14:54
David Möller stopt ermee. Wereldkampioen rodelen in 2004 en 2007, zilver in 2008, brons in 2005. Olympisch zilver in 2010. Van 2005 t/m 2009 vier seizoenen op rij tweede in de World Cup en in 2003/2004 en 2011/12 en 12/13 derde in de eindstand.
heywoodumaandag 2 juni 2014 @ 18:39
Olympisch bobsleeremmer Khrenkov (29) overleden
supernigermaandag 2 juni 2014 @ 19:22
RIP aan de nabestaanden. -O-
heywoodudinsdag 14 oktober 2014 @ 18:14
Olympische legende Zöggeler (41) zwaait af

-O-
Wat een legende _O_
komraddinsdag 14 oktober 2014 @ 18:43
Zat al te wachten op je bericht hierover heywoodu. Las het maar mobiel is het lastig topics terugzoeken


Inderdaad wat een held _O_
Columbiafandinsdag 14 oktober 2014 @ 21:17
quote:
Formidabele atleet ja, wat heb ik een respect voor hem _O_
heywooduwoensdag 22 oktober 2014 @ 17:22
Zubkov kapt er ook maar mee.
Bobsleeheld Zubkov stopt per direct
heywooduvrijdag 24 oktober 2014 @ 10:07
Geruchten gaan dat Lisa Zubkova (dochter van) voor Duitsland uit wil gaan komen in het skeleton.
heywooduzaterdag 29 november 2014 @ 09:32
Vandaag begint de World Cup rodelen in het Oostenrijkse Innsbruck-Igls. De vrouwen en dubbels zijn vandaag:

09:45 op ZDF live de 1e run vrouwen
11:15 op Eurosport (en kwartier later op ZDF) live de 2e run bij de vrouwen
12:15 op Eurosport 2 de 1e run bij de dubbels
13:30 op Eurosport int. de 2e run bij de dubbels (ZDF begint 5 minuten later en doet de highlights van de dubbels)

Verder nog even deze hier neergooien:
Stel je vragen aan skeletonster Bos
heywooduzaterdag 29 november 2014 @ 10:25
Eitberger verrast Hüfner in de eerste run en geeft slechts 0,05 seconden toe op Geisenberger.
Columbiafanzaterdag 29 november 2014 @ 11:49
Eitberger :D Wat een baangevoel zeg om die achterstand nog om te zetten in een voorsprong _O_
Geisenberger wint alweer met gemak natuurlijk _O-
heywooduzaterdag 29 november 2014 @ 11:49
Geisenberger wint met een sterke 2e run, Eitberger maakt bovenin een foutje maar blijft nog nipt tweede, een paar duizendsten voor Hüfner die kijkt alsof haar hele wereld zojuist is ingestort.
heywooduzondag 30 november 2014 @ 09:11
10:15 Eerste run rodelen mannen live op Eurosport 2
Aansluitend de tweede run live, ZDF is daar vanaf 11:40 bij.
heywooduzondag 30 november 2014 @ 12:24
Dominante zege voor Loch in Innsbruck, geeft Dominik Fischnaller en Langenhan het nakijken.
heywooduvrijdag 12 december 2014 @ 17:46
Francesco Friedrich wint de eerste World Cup bobsleeën van het seizoen (2mansbob), waarmee het drama van Sochi voor de Duitsers nu misschien echt achter de rug is.

Oh, en dit:

NickHopeBBC twitterde op vrijdag 12-12-2014 om 17:25:09 Controversy at the end though with USA bobsleigh bronze medallist Cunningham slowed after running over a fan's hat! http://t.co/yitZA10Zq9 reageer retweet
B4qxGMCCQAIJOaB.jpg:large
heywooduvrijdag 12 december 2014 @ 20:03
Yung Sung-bin, die gaat een olympische medaille winnen in het skeleton in 2018, wat een held _O_

20 jaar en bij zijn debuut in de World Cup liet hij net gelijk een vlekkeloze run met topstart zien.
heywooduvrijdag 19 december 2014 @ 22:08
Vorige week werd Yun Sung-bin na de eerste run (4e) gediskwalificeerd, omdat hij vertrok voor het licht op groen stond. Vandaag de herkansing en na weer een geniale eerste run weer op plek 4. Andere atleten en coaches spreken vol bewondering over hem en zien in hem een ongekend groot talent _O_
Columbiafanzaterdag 20 december 2014 @ 09:17
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 december 2014 22:08 schreef heywoodu het volgende:
Yun Sung-bin
Kilian von Schleinitz werd overigens 12de. Hij is de regerende wereldkampioen bij de junioren. Dat is wel heel bijzonder aangezien zijn broer Julian ook al een juniorenwereldtitel op zijn naam heeft staan, maar dan in het rodelen :D

edit: zusje Carolin won in 2013 trouwens zilver op het junioren wk in het rodelen _O- (overigens was ze vorig jaar en ook dit seizoen een pak minder succesvol)

[ Bericht 7% gewijzigd door Columbiafan op 20-12-2014 09:30:13 ]
Columbiafanzaterdag 20 december 2014 @ 10:10
Koreanen ook 5de in de 2-mans bob, mooie vooruitzichten voor 2018 inderdaad :)
heywooduzaterdag 20 december 2014 @ 10:38
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2014 09:17 schreef Columbiafan het volgende:

[..]

Kilian von Schleinitz werd overigens 12de. Hij is de regerende wereldkampioen bij de junioren. Dat is wel heel bijzonder aangezien zijn broer Julian ook al een juniorenwereldtitel op zijn naam heeft staan, maar dan in het rodelen :D

edit: zusje Carolin won in 2013 trouwens zilver op het junioren wk in het rodelen _O- (overigens was ze vorig jaar en ook dit seizoen een pak minder succesvol)
Mooie familie :o

In de World Cup rodelen voor junioren hebben we trouwens Viktoria Demchenko (dochter van) maar nu ook Nina Prock (dochter van), talent zit in het bloed in het rodelen :P
heywooduzaterdag 20 december 2014 @ 22:43
Eerste run in de 4mansbobs in Calgary:


Het is een bijzondere run, want Kaillie Humphries en Elana Meyers Taylor staan zometeen als eerste vrouwelijke piloten ooit aan de start in de 4mans :)
Kingstownvrijdag 16 januari 2015 @ 19:19
Waarom wordt er in dit topic nauwelijks gepost?
De Belgische dames doen het zeer goed en net de Nederlandse bob met Marije van Huigenbosch gezien die een top-10 plaats gaan halen in de WB in Königssee.
heywooduvrijdag 16 januari 2015 @ 20:00
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 januari 2015 19:19 schreef Kingstown het volgende:
Waarom wordt er in dit topic nauwelijks gepost?
De Belgische dames doen het zeer goed en net de Nederlandse bob met Marije van Huigenbosch gezien die een top-10 plaats gaan halen in de WB in Königssee.
9e bij haar World Cup-debuut (?), dat is wel netjes ja (ook al deden er maar 13 mee). En Willemsen gaat ook al hard, 2e zelfs in de tussenstand van de World Cup :o

Gaaf om te zien dat het er schijnbaar uit begint te komen bij Van Huigenbosch, die in 2012 nog goud won op de Jeugd Olympische Spelen (waar Kimberley Bos 3e werd).

Ik ga in elk geval mijn best doen om het weer meer te volgen, het is er eerlijk gezegd een beetje bij in geschoten dit seizoen.
heywooduvrijdag 16 januari 2015 @ 20:02
En nu dit topic toch weer leeft, vandaag was ook het WK rodelen voor junioren, met een aantal opvallende namen:

Lukas Schlierenzauer, broertje van Gregor, werd 13e. Goud ging naar Roman Repilov uit Rusland, voor Tucker West uit de VS en de Oostenrijker Nico Gleirscher.

De Duitse Jessica Tiebel won bij de vrouwen, voor Viktoria Demchenko, jawel, de dochter van ^O^
Sandra Robatscher uit Italië pakte brons, de tiende plek ging naar Nina Prock, dochter van de legendarische Markus Prock.
Kingstownvrijdag 16 januari 2015 @ 20:04
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 januari 2015 20:00 schreef heywoodu het volgende:

9e bij haar World Cup-debuut (?), dat is wel netjes ja (ook al deden er maar 13 mee). En Willemsen gaat ook al hard, 2e zelfs in de tussenstand van de World Cup :o

Gaaf om te zien dat het er schijnbaar uit begint te komen bij Van Huigenbosch, die in 2012 nog goud won op de Jeugd Olympische Spelen (waar Kimberley Bos 3e werd).

Ik ga in elk geval mijn best doen om het weer meer te volgen, het is er eerlijk gezegd een beetje bij in geschoten dit seizoen.
WC-debuut idd. :Y Commentatoren waren erg lovend over haar.
Willemsen vandaag weer tweede geworden en er had zelfs winst ingezeten. Scheelde slechts 4-honderdste
heywooduvrijdag 16 januari 2015 @ 20:06
Ik moet zeggen dat het landschap in alle 3 "glijsporten" volgens mij enorm veranderd is na de Spelen. Ik zie niet alles meer, maar als ik kijk zie ik allerlei andere namen in de top meedraaien. Bij de skeletonmannen valt het op zich mee, en bij de vrouwen is het te verklaren door heel veel toppers die ermee gestopt zijn of een sabbatical nemen, maar opvallend vind ik het wel :P
Kingstownzaterdag 17 januari 2015 @ 11:35
Nu live de eerste run voor de skeletoni op de ARD.
heywooduzaterdag 17 januari 2015 @ 11:44
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 januari 2015 11:35 schreef Kingstown het volgende:
Nu live de eerste run voor de skeletoni op de ARD.
Ik ben weer benieuwd naar startnummer 16, Yun Sung-bin :Y
heywooduzaterdag 17 januari 2015 @ 12:10
Yun 7e voorlopig, Tregybov op P2 is de grote verrassing :o

En bij het rodelen Wendl/Arlt die Eggert/Benecken eindelijk weer verslaan, met 0,017 seconden :D
heywooduzaterdag 17 januari 2015 @ 22:34
Dan mis je eens een wedstrijd, wordt Le Conté ineens even zevende :o

Beste World Cup-resultaat ooit Nederlandse skeletonster Le Conté

Dat vind ik echt een ontzettend knappe prestatie. Al jaren meedoen (sinds 2007/2008 of 1 seizoen later), eigenlijk nooit een resultaat halen waarmee je een beetje mee kunt draaien voorin en dan na al die jaren ineens een 7e plek ^O^

[ Bericht 30% gewijzigd door heywoodu op 17-01-2015 22:42:48 ]
heywooduwoensdag 21 januari 2015 @ 10:31
Yun Sung-bin is aan het beesten bij de trainingen in St Moritz en zet iedereen voorlopig op meer dan een seconde (Dukurs zelfs op 2+) _O_

Het kan natuurlijk goed zijn dat hij bij de starts als enige volle bak gaat, maar toch, die man heeft zoveel talent.
heywooduvrijdag 23 januari 2015 @ 10:40
Eerste run van de World Cup in St Moritz bij de mannen: Martins Dukurs de snelste, Yungod tweede op slechts 0,20 seconden _O_

Als het goed is begint om 13:00 de eerste run bij de vrouwen, met Le Conté. Alles uiteraard weer live via bobskeletv:
https://www.youtube.com/channel/UCkr7c8lwpup_LfDV7hOQWsg
heywooduvrijdag 23 januari 2015 @ 10:53
De Italiaan zit een beetje hoog in "Horseshoe" :o

0674cef68e.jpg
heywooduvrijdag 23 januari 2015 @ 12:32
Dukurs wint, Yun pakt de 2e plek :7
franklopvrijdag 23 januari 2015 @ 14:07
Le Conté 13e in eerste run
Columbiafanzaterdag 14 februari 2015 @ 11:53
Wendl/Arlt wereldkampioen geworden in Sigulda ^O^
heywooduzaterdag 14 februari 2015 @ 11:54
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 februari 2015 11:53 schreef Columbiafan het volgende:
Wendl/Arlt wereldkampioen geworden in Sigulda ^O^
En een medaille voor Oberstolz/Gruber op hun laatste WK :Y
Columbiafanzaterdag 14 februari 2015 @ 23:19
Geisenberger wereldkampioen bij de dames. Bij de medailleceremonie is blijkbaar de DDR hymne gespeeld voor Wendl/Arlt _O- _O-
heywooduzondag 15 februari 2015 @ 12:02
Semen Pavlichenko pakt de wereldtitel en is de eerste Russische (dus niet Soviet) wereldkampioen ooit _O_
Columbiafanzondag 15 februari 2015 @ 12:05
Semen Pavlichenko is wereldkampioen geworden voor Felix Loch, zeer indrukwekkend. ^O^ Loch voor de eerste keer sinds 2009 op een WK/OS verslagen :D
Columbiafanzondag 15 februari 2015 @ 12:06
Toch ook wel hoed af voor Felix Loch die voor de 6de maal op rij bij de top 2 eindigt bij het WK _O_ _O_
heywooduzondag 15 februari 2015 @ 12:07
quote:
0s.gif Op zondag 15 februari 2015 12:05 schreef Columbiafan het volgende:
Semen Pavlichenko is wereldkampioen geworden voor Felix Loch, zeer indrukwekkend. ^O^ Loch voor de eerste keer sinds 2009 op een WK/OS verslagen :D
En dan staan vader en zoon Loch lekker heppie de peppie te zijn met het zilver :')
Skeletonsterdinsdag 17 februari 2015 @ 12:52
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2015 10:53 schreef heywoodu het volgende:
De Italiaan zit een beetje hoog in "Horseshoe" :o

[ afbeelding ]
Deze Italiaan zit op de perfecte plek om met de hoogste snelheid uit Horseshoe te komen, zolang hij maar niet vol het hout raakt omdat hij nog verder omhoog gaat ;)
heywooduzondag 8 maart 2015 @ 18:19
Duitsland is nu echt weer helemaal terug in de wereldtop van het bobsleeën _O_

Mooi :)
Skeletonsterwoensdag 2 september 2015 @ 12:33
Hallo allemaal,

De meeste mensen zullen met hun hoofd nog bij de zomer zitten, maar ik zit met de mijne alweer volledig bij de winter. Nog een goed maandje en dan gaat er weer gesleed worden. Wat belangrijke data wat betreft skeleton om in de gaten te houden komend seizoen.

1. 19 & 20 december NK skeleton in Winterberg (ook leuk om van dichtbij de sport te bekijken, mocht je interesse hebben en het is lekker dichtbij.)
2. 22 & 23 januari WK junioren in Winterberg
3. 19, 20 & 21 februari WK in Igls (Oostenrijk)
4. 19 februari Jeugd Olympisch Spelen in Lillenhammer (Noorwegen)

Noteer ze vast in je agenda.

Voor ons start het seizoen al 16 oktober met vertrek naar Lillenhammer voor een trainingskamp van daaruit gaan de Nederlandse atleten door de verschillende wedstrijd circuit in. World Cup, Intercontinental cup, Europa Cup en het kwalificatie traject voor de Jeugd Olympische Spelen.
heywooduwoensdag 2 september 2015 @ 13:13
quote:
0s.gif Op woensdag 2 september 2015 12:33 schreef Skeletonster het volgende:
Hallo allemaal,

De meeste mensen zullen met hun hoofd nog bij de zomer zitten, maar ik zit met de mijne alweer volledig bij de winter. Nog een goed maandje en dan gaat er weer gesleed worden. Wat belangrijke data wat betreft skeleton om in de gaten te houden komend seizoen.

1. 19 & 20 december NK skeleton in Winterberg (ook leuk om van dichtbij de sport te bekijken, mocht je interesse hebben en het is lekker dichtbij.)
2. 22 & 23 januari WK junioren in Winterberg
3. 19, 20 & 21 februari WK in Igls (Oostenrijk)
4. 19 februari Jeugd Olympisch Spelen in Lillenhammer (Noorwegen)

Noteer ze vast in je agenda.

Voor ons start het seizoen al 16 oktober met vertrek naar Lillenhammer voor een trainingskamp van daaruit gaan de Nederlandse atleten door de verschillende wedstrijd circuit in. World Cup, Intercontinental cup, Europa Cup en het kwalificatie traject voor de Jeugd Olympische Spelen.
Zijn er Nederlanders bij de nieuwe atleten die zich richten op de Jeugd OS?
heywooduzondag 6 september 2015 @ 10:51
Er is nu zelfs een heel skeletonteam Nederland dus, die ook met crowdfunding begonnen zijn. Mooi filmpje erbij :Y


Ik moest lachen om dat stukje op de dijk :+
Skeletonsterzondag 6 september 2015 @ 15:25
quote:
0s.gif Op woensdag 2 september 2015 13:13 schreef heywoodu het volgende:

[..]

Zijn er Nederlanders bij de nieuwe atleten die zich richten op de Jeugd OS?
Ja er is een zijn 3 atleten

Noelle Venema
Jonas Petit
Bram Zeegers

Hier vindt je meer informatie over de atleten. Klik op biografie!
Skeletonsterzondag 6 september 2015 @ 15:25
quote:
14s.gif Op zondag 6 september 2015 10:51 schreef heywoodu het volgende:
Er is nu zelfs een heel skeletonteam Nederland dus, die ook met crowdfunding begonnen zijn. Mooi filmpje erbij :Y


Ik moest lachen om dat stukje op de dijk :+
Nu heb je voor iedereen die gaat kijken de grap al verklapt. _O-
Columbiafanzondag 11 oktober 2015 @ 11:53
Manuel Machata stopt met bobsleeën
Skeletonsterdinsdag 13 oktober 2015 @ 12:49
Help skeleton Nederland met de laatste lootjes! Een geslaagde actie geeft een mooie boost voor de start van hun seizoen in Lillehammer zaterdag. De finishlijn is nu echt in zicht!

https://wijzijnsport.nl/c(...)r-de-olympische-top/
heywooduvrijdag 27 november 2015 @ 12:23
Om 14:15 begint de World Cup skeleton in Altenberg met run 1 bij de dames. Joska le Conté is weer van de partij :)

Livestream:
heywooduvrijdag 27 november 2015 @ 14:20
En we zijn onderweg *O*
heywooduvrijdag 27 november 2015 @ 16:06
Le Conté 16e na de eerste run. Tweede run is nu begonnen, ze vertrekt als 6e.
heywooduvrijdag 27 november 2015 @ 16:13
Klapt 3 keer bijna van de slee af, dat was gewoon slecht.
heywooduvrijdag 27 november 2015 @ 16:22
Bijzonder indrukwekkend World Cup-debuut van Kim Meylemans, de Belgische _O_
Columbiafanvrijdag 27 november 2015 @ 16:50
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 november 2015 16:22 schreef heywoodu het volgende:
Bijzonder indrukwekkend World Cup-debuut van Kim Meylemans, de Belgische _O_
Prachtig inderdaad, benieuwd of dit hier door de media opgepikt wordt. Jammer voor de Duitse vrouwen, maar Loelling is technisch wel erg indrukwekkend. ^O^
heywooduvrijdag 27 november 2015 @ 16:56
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 november 2015 16:50 schreef Columbiafan het volgende:

[..]

Prachtig inderdaad, benieuwd of dit hier door de media opgepikt wordt. Jammer voor de Duitse vrouwen, maar Loelling is technisch wel erg indrukwekkend. ^O^
Lölling heeft zo'n matige start, als ze dat onder de knie weet te krijgen mag Yarnold toch ernstig oppassen.

Deas zorgt overigens voor de eerste World Cup-zege ooit in welke wintersport dan ook voor een sporter uit Wales ^O^
heywooduzaterdag 28 november 2015 @ 09:20
Ook de mannen beginnen hun skeletonseizoen over een paar minuten :Y

heywooduzaterdag 28 november 2015 @ 15:16
Heat 2 van de tweemansbob in Altenberg, live nu :)

heywooduzondag 29 november 2015 @ 10:57
Rodelen bij de mannen live op Eurosport 2 nu :Y (met de commentator die heel veel woorden en namen niet uit kan spreken)
heywooduzondag 29 november 2015 @ 11:13
"Pavlichenko" wordt uitgesproken als "Pavlijoeki" en "Pavstaltinenko", schijnbaar.

En "Kindl" heet stiekem "Findl" en de Amerikaan "Mazdzer" heet eigelijk "msfwws".
heywooduzondag 29 november 2015 @ 11:22
Felix Loch gediskwalificeerd nadat hij de snelste was :o
Columbiafanzondag 29 november 2015 @ 12:07
quote:
0s.gif Op zondag 29 november 2015 11:22 schreef heywoodu het volgende:
Felix Loch gediskwalificeerd nadat hij de snelste was :o
:N
heywooduzaterdag 12 december 2015 @ 00:55
Topresultaat bobsleester Willemsen in World Cup
Skeletonster Le Conté valt tegen, Meylemans maakt indruk

Morgen de mannen skeleton en 2-mansbob + natuurbaanrodelen live op fil-luge.org + rodelen in Park City
heywooduzaterdag 12 december 2015 @ 00:56
Rodelen is nu ook al bezig trouwens :P
http://liveplus.digotel.com/fil/index.html
heywooduzaterdag 12 december 2015 @ 11:37
Tweede run bij het skeleton (mannen) is onderweg :Y

heywooduzaterdag 12 december 2015 @ 12:09
Strijd om het podium nu, weer eens een hele mooie run van Yun die het op scherp gezet heeft.
heywooduzaterdag 12 december 2015 @ 15:00
Run 2 bij het bobsleeën komt eraan, 2mans:

heywooduzaterdag 12 december 2015 @ 15:26
Top-10 nu, nog drie en dan komt Won die de Zuid-Koreaanse opmars in de glijsporten vertegenwoordigt w/
heywooduzaterdag 12 december 2015 @ 15:48
Francesco Friedrich wint ook race 5 van het seizoen, nog altijd ongeslagen _O_
heywooduzaterdag 12 december 2015 @ 23:34
Rodelen, run 1 van de mannen live met Engels commentaar:
http://liveplus.digotel.com/fil/index.html#
heywooduzondag 13 december 2015 @ 00:10
Albert Demchenko is de coach van de Russen tegenwoordig, had ik helemaal niet meegekregen. Leuk om te zien en het zal ongetwijfeld ook wel te maken hebben met zijn dochter die op begint te komen :Y
heywooduzondag 13 december 2015 @ 00:36
Pavlichenko valt van z'n slee, maar weet 'm op een of andere manier weer onder z'n kont te slingeren en de finish te halen. Wel jammer.
heywooduzondag 13 december 2015 @ 00:50
Belachelijk kleine verschillen aan de top:

03c069ecc1.jpg
heywooduzondag 13 december 2015 @ 01:59
Mazdzer wint, Amerikanen zijn echt weer ijzersterk op de eigen banen.
heywooduzondag 13 december 2015 @ 13:29
Run 2 van de 4mansbob is onderweg :)

heywooduzondag 13 december 2015 @ 13:55
Friedrich is eindelijk verslagen w/
heywooduzondag 13 december 2015 @ 14:11
Door naar het natuurbaanrodelen met Engels commentaar :Y)

http://eversport.tv/alpin(...)-singles-k%C3%BChtai
heywooduvrijdag 8 januari 2016 @ 15:55
Joska le Conté 18e in de eerste run in Lake Placid, vooral het begin ging bijzonder moeizaam. Grote sensatie is de 4e plek van de Australische Jaclyn Narracott :o

Run 2 begint over een paar minuten :)

heywooduvrijdag 8 januari 2016 @ 16:50
O'Shea haalt op haar 28e voor eigen publiek voor het eerst het podium en wint zelfs, zelden zo'n gelukkige winnares gezien van een World Cup _O_
heywooduzaterdag 9 januari 2016 @ 14:00
Volle bak straks in de 4mansslee van Kasjanov en Holcomb.

3382f1b99f.jpg

efae71daa0.jpg
heywooduzaterdag 9 januari 2016 @ 15:37
Daar gaan we, eerste vrouwenteam ooit in de viermansbob.

heywooduvrijdag 15 januari 2016 @ 23:20
Sanne Dekker heeft een World Cup-medaille *O*
Het is niet voor Nederland -O-

Eerste World Cup-medaille bobsleester Dekker
heywooduzaterdag 16 januari 2016 @ 11:41
De rodelcommentator op Eurosport is weer met een nieuwe uitspraak gekomen voor wereldkampioen Semen Pavlichenko. Dit keer noemde hij hem Slemon Plafliejonko.
Columbiafanzaterdag 23 januari 2016 @ 23:28
Martins Dukurs gaat voor een zevende keer op rij de WB skeleton winnen, tot dusverre alle wedstrijden dit seizoen gewonnen :D Zul je gaan zien dat Yun hem in Pyeonchang op eigen baan gaat voorblijven (net als Montgomery in Vancouver en Tretiakov in Sochi). _O- Fenomenale atleet _O_ _O_
heywooduzaterdag 23 januari 2016 @ 23:37
quote:
9s.gif Op zaterdag 23 januari 2016 23:28 schreef Columbiafan het volgende:
Martins Dukurs gaat voor een zevende keer op rij de WB skeleton winnen, tot dusverre alle wedstrijden dit seizoen gewonnen :D Zul je gaan zien dat Yun hem in Pyeonchang op eigen baan gaat voorblijven (net als Montgomery in Vancouver en Tretiakov in Sochi). _O- Fenomenale atleet _O_ _O_
Vandaag was het verschil tussen Dukurs - Dukurs en de rest wel heel groot :o

En die laatste bocht in Whistler blijft lastig, gisteren al Tina Hermann die daar loeihard tegen de muur knalde en zich echt stevig pijn deed _O-
TheVulturemaandag 25 januari 2016 @ 10:01
Skeletonster en FOK!ster Bos stunt met zilver op WK junioren

_O_
Skeletonstermaandag 25 januari 2016 @ 13:47
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 januari 2016 23:37 schreef heywoodu het volgende:

[..]

Vandaag was het verschil tussen Dukurs - Dukurs en de rest wel heel groot :o

En die laatste bocht in Whistler blijft lastig, gisteren al Tina Hermann die daar loeihard tegen de muur knalde en zich echt stevig pijn deed _O-
Ja die bocht 16 in whistler is tricky. Zelf nog naar het ziekenhuis geweest voor een paar hechtingen in december, na een aanvaring met de muur daar. Maar los van dat is Whistler wel echt een top baan! Heel gaaf!
heywoodumaandag 25 januari 2016 @ 13:50
quote:
0s.gif Op maandag 25 januari 2016 13:47 schreef Skeletonster het volgende:

[..]

Ja die bocht 16 in whistler is tricky. Zelf nog naar het ziekenhuis geweest voor een paar hechtingen in december, na een aanvaring met de muur daar. Maar los van dat is Whistler wel echt een top baan! Heel gaaf!
Wat is eigenlijk je lievelingsbaan? En bij welke baan juich je vooral als je in de auto stapt en wegrijdt? :+
komradmaandag 25 januari 2016 @ 17:35
whistler zal voor mij altijd verbonden blijven met het ongeluk tijdens de OS :'(
heywooduzaterdag 30 januari 2016 @ 16:14
Op het WK rodelen zitten de dames na de eerste run echt bizar dicht bij elkaar _O_

7df3fe850e.png
komradzaterdag 30 januari 2016 @ 17:48
Wat ging Eitberger doen? :X
komradzaterdag 30 januari 2016 @ 17:50
nog 1 te gaan, gaat Duitsland hier de mist in?

edit: toch niet, Geisenberger wint
heywooduzondag 31 januari 2016 @ 13:07
Wedstrijd bij de mannen gaat naar de beslissing nu, live op ARD.
heywooduzondag 31 januari 2016 @ 13:12
Turbodrom is zo gaaf, de bocht zelf maar zeker ook de naam _O_
komradzondag 31 januari 2016 @ 13:16
Loch wint :P
komradzondag 31 januari 2016 @ 13:17
quote:
0s.gif Op zondag 31 januari 2016 13:12 schreef heywoodu het volgende:
Turbodrom is zo gaaf, de bocht zelf maar zeker ook de naam _O_
:Y
heywooduzondag 31 januari 2016 @ 13:19
Dat hoogteverschil tussen de Duitsers en Kindl :D
Columbiafanzondag 31 januari 2016 @ 13:31
quote:
0s.gif Op zondag 31 januari 2016 13:19 schreef heywoodu het volgende:
Dat hoogteverschil tussen de Duitsers en Kindl :D
Loch met een vijfde wereldtitel ^O^ Vorig jaar en in 2011 zilver, zeven medailles op rij dus, bijzonder knap _O_
heywooduzondag 31 januari 2016 @ 14:28
Even stiekem hopen dat Duitsland eindelijk niet de wereldtitel wint op de estafette, maar goed, dan moet er wel echt iets fout gaan :+
heywoodudonderdag 4 februari 2016 @ 09:54
Voorbeschouwing voor het EK in St Moritz dat morgen begint (volgens mij met Le Conté, zonder Bos):
http://www.ibsf.org/en/ne(...)onships-in-st-moritz

Deze man wordt overigens de olympisch kampioen van Beijing 2022, dan is dat ook alvast duidelijk ^O^

quote:
Wenqiang Geng (CHN)
Is the most successful slider to date in the newly formed Chinese skeleton team.The ten athletes are being coached by Canada’s Jeff Pain, who came second at the 2002 Olympics and won two skeleton World Championships (2003 and 2005).They were selected in China in the summer of 2015 from 121 applicants and 21 sports, and raced their first competitions at the beginning of 2016 in the IBSF European Cup.Wenqiang Geng came 21st and 19th in Königssee, and in St Moritz he was sixteenth of 42 sliders. In the first run, the 20-year-old recorded the sixth fastest start.
De Chinezen zijn echt voor 90% gekozen op startsnelheid (zie je bij hem het duidelijkst terug), maar Yun Sung-bin (olympisch kampioen 2018) laat inmiddels zien dat je stuurkunsten met genoeg training ook de lucht in kunnen schieten _O_
franklopvrijdag 5 februari 2016 @ 18:43
quote:
0s.gif Op donderdag 4 februari 2016 09:54 schreef heywoodu het volgende:
Voorbeschouwing voor het EK in St Moritz dat morgen begint (volgens mij met Le Conté, zonder Bos):
http://www.ibsf.org/en/ne(...)onships-in-st-moritz

Deze man wordt overigens de olympisch kampioen van Beijing 2022, dan is dat ook alvast duidelijk ^O^

[..]

De Chinezen zijn echt voor 90% gekozen op startsnelheid (zie je bij hem het duidelijkst terug), maar Yun Sung-bin (olympisch kampioen 2018) laat inmiddels zien dat je stuurkunsten met genoeg training ook de lucht in kunnen schieten _O_
quote:
Skeletonster Joska le Conté heeft in St. Moritz haar beste wedstrijd van dit seizoen afgewerkt. De 28-jarige Soesterbergse eindigde op de Zwitserse natuurbaan als zesde tijdens het Europees kampioenschap. Slechts één keer in haar loopbaan was ze beter op het EK: in 2012 met de vijfde plaats.

De EK in St. Moritz maakte onderdeel uit van het wereldbekercircuit. In de wereldbekerwedstrijd finishte Le Conté als zevende, een evenaring van haar beste prestatie op dat niveau. Vorig jaar eindigde ze al een keer als zevende bij de World Cup in Königssee.

Oostenrijkse kampioene

De wereldbekerwedstrijd werd gewonnen door de Oostenrijkse Janine Flock, die daarmee ook de Europese titel binnenhaalde. In 2014 was ze ook al de beste van Europa. Flock bleef de Duitse Tina Hermann 0,08 seconde voor. De derde plaats was op 0,09 seconde voor de Zwitserse Marina Gilardoni. Le Conté gaf over twee runs 0,87 seconde toe op Flock.
komradvrijdag 5 februari 2016 @ 18:52
Dukurs 1 en Dukurs 1 ^O^ bijzonder resultaat
heywooduvrijdag 5 februari 2016 @ 19:37
Net pas terug kunnen kijken, maar wat een briljante wedstrijd in St Moritz _O_

Yun die zijn eerste zege pakt door twee ongekend goede onderste helften waar zelfs Dukurs totaal niet aan kon tippen _O_ _O_

Joska die ineens 7e wordt na twee hele strakke runs _O_ _O_
heywooduzaterdag 6 februari 2016 @ 09:24
Tweede run bij de rodeldubbels nu live op Eurosport 2. De baan in Sochi ligt er echt dra-ma-tisch bij, belachelijk slecht. De ene na de andere slee in de problemen.
heywooduzondag 7 februari 2016 @ 15:32
Wendl/Arlt gaan met 0.66 seconden achterstand op Rusland de baan in bij de estafette en komen uiteindelijk 0.005 tekort :D
Columbiafanzaterdag 13 februari 2016 @ 12:09
Johannes Lochner, wat een fenomeen is het toch _O_ Niet eens geselecteerd voor de WB dit seizoen bij de Duitsers. Hij startte dus maar in de Europacup waar hij de eerste 12 wedstrijden allemaal won _O- Kwam aan de start op dit WK dankzij zijn juniorenwereldtitel en staat na 2 runs nu duidelijk aan de leiding voor Friedrich en Melbardis. _O_ _O_ _O_
heywooduzaterdag 13 februari 2016 @ 12:14
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 februari 2016 12:09 schreef Columbiafan het volgende:
Johannes Lochner, wat een fenomeen is het toch _O_ Niet eens geselecteerd voor de WB dit seizoen bij de Duitsers. Hij startte dus maar in de Europacup waar hij de eerste 12 wedstrijden allemaal won _O- Kwam aan de start op dit WK dankzij zijn juniorenwereldtitel en staat na 2 runs nu duidelijk aan de leiding voor Friedrich en Melbardis. _O_ _O_ _O_
Wat dacht je van Bruce Tasker :D
Columbiafanzaterdag 13 februari 2016 @ 12:26
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 februari 2016 12:14 schreef heywoodu het volgende:

[..]

Wat dacht je van Bruce Tasker :D
Zekers, zo'n WK brengt altijd wel mooie verrassingen met zich mee ^O^
heywooduzondag 14 februari 2016 @ 14:43
Francesco Friedrich pakt weer de wereldtitel _O_

Tasker 4e in zijn eerste jaar als piloot :D

Landen/teamwedstrijd begint over 20 minuten:

1. Skeleton (M)
2. Bobslee (W)
3. Skeleton (W)
4. Bobslee (M)

heywooduzondag 14 februari 2016 @ 15:13
Tregybov (skeleton, RUS2) schiet bij de start uit de groeven en moet zelfs inhouden, maar gaat niet terug. Had hij wel mogen doen, dus dat is een duur beginnersfoutje..
heywoodudonderdag 18 februari 2016 @ 09:11
Run 1 voor de skeletonners gaat zo beginnen op het WK :)

komradvrijdag 19 februari 2016 @ 09:27
Is er op de ard/ZDF uitzending vandaag heywoodu? Of alleen een stream?
heywooduvrijdag 19 februari 2016 @ 09:36
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 februari 2016 09:27 schreef komrad het volgende:
Is er op de ard/ZDF uitzending vandaag heywoodu? Of alleen een stream?
ARD :Y
heywooduzaterdag 20 februari 2016 @ 08:45
1 keer raden wie rodelaarster Stramaturaru "Raduka" noemt.
heywooduzondag 21 februari 2016 @ 11:11
Lekker eerlijke omstandigheden bij de World Cup rodelen in Winterberg :')

Het regent, baan is zeiknat en dus is het voor latere starters compleet onmogelijk fatsoenlijk mee te doen. Loch voorlopig nog wel 5e, maar Kindl (nummer twee in de World Cup) staat 26e :')