quote:Massale verontwaardiging over dood grensrechter
De dood van de overleden grensrechter uit Almere heeft tot veel verontwaardiging geleid. De KNVB overweegt om komend weekend op alle voetbalvelden stil te staan bij z'n overlijden.
Er waren zondag vier of vijf voetballers van Nieuw Sloten betrokken bij de mishandeling van grensrechter Richard Nieuwenhuizen die maandag overleed. Dat zei voorzitter Marcel Oost van de Almeerse amateurvoetbalclub SC Buitenboys gisteravond.
Op dit moment zitten drie spelers van de Amsterdamse club vast.
Volgens Oost is het slachtoffer na afloop van de zeer grimmig verlopen wedstrijd door vier of vijf spelers van het bezoekende team naar de grond getrokken en daarna herhaaldelijk geschopt en geslagen. Het slachtoffer is naar huis gegaan, heeft daar even op bed gelegen en is daarna teruggekeerd naar het voetbalveld om een andere wedstrijd te bekijken. Daar werd hij onwel.
Activiteiten
Het bestuur van voetbalvereniging Nieuw Sloten liet maandagavond in een verklaring weten dat alle activiteiten van de club worden opgeschort. "De trainingen van al onze teams zijn voor deze week afgelast. We hebben na overleg met de KNVB uit respect voor de familie van het slachtoffer besloten dat onze teams komend weekend geen wedstrijden spelen.''
Royement
De club besloot zondag al het bewuste team uit de KNVB-competitie te halen. Het lidmaatschap van de drie verdachten is ontbonden. "Zij kunnen nooit meer lid worden van onze vereniging. Zodra hun betrokkenheid officieel is vastgesteld, zullen wij deze personen ook bij de KNVB voordragen voor een levenslang royement.''
Teleurgesteld in KNVB
Ook is Oost zwaar teleurgesteld in de KNVB. De voetbalbond heeft het volgens hem ernstig laten afweten. "Een beetje ondersteuning was welkom geweest. Naast alle verdriet zorgt dat voor extra woede'', aldus de voorzitter maandag.
"Als iemand een gele kaart krijgt, weten ze ons meteen te vinden. Maar nu horen we niets. We zijn allemaal vrijwilligers. We hadden best wat advies kunnen gebruiken over hoe we hier mee om moeten gaan.''
Afspraak KNVB en Buitenboys
Volgens de bond was echter de afspraak gemaakt om maandagavond met elkaar om de tafel te gaan zitten. "Het gaat hier om menselijk leed. We proberen zo goed mogelijk in te spelen op de situatie en de club te helpen. Hoe, dat is afhankelijk van wat de club wil'', aldus de KNVB-woordvoerder.
'Verschrikkelijk'
KNVB-woordvoerder Rob de Leede heeft er geen woorden voor. “ Het is verschrikkelijk.”
“We zien dat het aantal incidenten afneemt door het strengere beleid van de KNVB. Maar dan zie je toch weer dat er op zo’n zondagmiddag een paar gekken het in hun hoofd halen om iets te doen wat normale mensen niet zouden bedenken”, aldus De Leede.
Excuses
Het bestuur van SC Buitenboys heeft zondagavond van de clubleiding van sv Nieuw Sloten schriftelijke excuses ontvangen voor het geweld tegen de grensrechter. Op de site van de de club staat dat dit soort zaken niet op de voetbalvelden hoort en dat er alles aan gedaan moet worden op dit soort excessen te voorkomen.
quote:Zaak grensrechter: Wat voor straffen hangt de verdachten boven het hoofd?
De twee 15-jarigen en een 16-jarige jongen uit de B1 van Nieuw Sloten die de grensrechter afgelopen zondag in Almere in elkaar zouden hebben geschopt en geslagen, worden door het OM beschuldigd van doodslag, mishandeling en openlijk geweld. Wat voor straf hangt de tieners boven het hoofd?
Strafrechtadvocaat Floris Holthuis zegt dat er een nieuwe wet voor het adolescentenstrafrecht, een tussenvorm van jeugd- en volwassenenstrafrecht. De wet is al aangenomen door het parlement, maar nog niet in werking. Daarom kunnen de drie nog de 'oude' maximumstraffen opgelegd krijgen.
De drie worden beschuldigd van doodslag, mishandeling en openlijk geweld. Volgens Holthuis kan voor al deze verdenkingen de maximumstraf worden opgelegd.
Dit hangt de jonge verdachten boven het hoofd:
De 16-jarige verdachte hangt naar verwachting nog niet de nieuwe maximumstraf van 4 jaar jeugddetentie boven het hoofd, maar de huidige 2 jaar. Voor de 15-jarige verdachten is de maximale gevangenisstraf momenteel 1 jaar.
Daarnaast kan de rechter jeugd-tbs bevelen. Dat is maximaal 3 jaar, waarvan 1 jaar voorwaardelijk. Deze termijn kan twee keer met 2 jaar verlengd worden, waardoor de jeugd-tbs maximaal 7 jaar kan duren, zegt advocate Maartje van Megen. De tbs kan opgelegd worden als een verdachte lijdt aan een geestelijke stoornis en als er gevaar voor herhaling is.
Er bestaat ook nog de mogelijkheid dat de 16-jarige als volwassene wordt berecht. Advocate Maartje van Megen hierover: "De rechter beoordeelt deze mogelijkheid aan de hand van de ernst van het feit, de persoon van de dader en de omstandigheden waaronder het feit is begaan." Berechting als volwassene betekent dat de straffen flink omhoog kunnen.
Van Megen verwijst naar de moord op een Amsterdamse garagehouder, waarvoor een 16-jarige jongen 18 jaar cel kreeg opgelegd. Levenslang kan niet aan minderjarigen worden opgelegd, ook niet als het volwassenenstrafrecht op hen wordt toegepast.
Alleen contact met advocaat
De jonge verdachten in de voetbalzaak zitten sinds hun arrestatie in zogeheten beperkingen en mogen uitsluitend contact hebben met hun advocaat. Het voorarrest van jongeren kan worden verlengd tot aan de uitspraak van de rechter.
Vandaag beslist de onderzoeksrechter of de jongens de komende 14 dagen vast kunnen blijven zitten.
quote:Molestatie grensrechter op foto
Foto’s van de jubilerende Buitenboys-keeper Nando (16) spelen een grote rol in het politieonderzoek naar de dodelijke mishandeling van grensrechter Richard Nieuwenhuizen. Daarop zouden de schoppartij en de daders zijn vastgelegd.
„Ik zou tegen Nieuw-Sloten mijn driehonderdste wedstrijd spelen en werd voor de wedstrijd nog gehuldigd op de middenstip”, aldus de havo 5-scholier. „Mijn zus was er om foto’s te maken van deze, voor mij speciale wedstrijd.”
De keeper van Buitenboys B3 aarzelde geen moment toen hij zag dat Nieuwenhuizen achterna werd gezeten door zijn razende belagers. „Ik zag vanuit mijn ooghoek hoe Richard met nog slechts een schoen aan rennend voor ze probeerde te vluchten. Ik ben naar hem toe gesprint om zijn belagers van hem af te duwen.
quote:Grensrechter mensonterend behandeld
„De spelers van Nieuw Sloten zijn niet alleen verantwoordelijk voor de dood van Richard, ze hebben hem aan het eind van de tweede helft en later in de kantine mensonterend behandeld. Dat steekt enorm”, vertelt Igor van Gelderen, die als technisch manager van Buitenboys ooggetuige was van het drama.
Twee walgelijke momenten staan in mijn geheugen gegrift. Vlak voordat Nieuw Sloten B1 in de slotfase de 2-2 scoorde, gleed Richard onderuit op het gladde veld. In plaats van hun doelpunt te vieren, renden ze op Richard af, die nog op de grond lag, en begonnen hem sarcastisch uit te lachen. Heel denigrerend”, vertelt Van Gelderen.
„En na afloop, in de kantine, hadden ze bepaald geen berouw van hun daden. Integendeel. Ze straalden een soort voldoening uit dat het hen toch gelukt was om te hebben gevochten. Toen ze ons clubgebouw verlieten, riepen ze, met een smalende grijns: Fijne dag hè, grensrechter…
Een nieuw topic, met nieuwe kansen. Regels voor dit topic:quote:Leerlingen geschorst na goedkeurende uitlatingen over daders
Er is grote onrust ontstaan op het Huygens College in Amsterdam. Twee verdachten van de mishandeling waarbij grensrechter Richard Nieuwenhuizen om het leven kwam, zitten op deze school.
De directie probeert de gemoederen kalm te houden maar moest gisteren leerlingen schorsen. Zij lieten zich op Twitter goedkeurend uit over de molestatie.
Een van de twee leerlingen twitterde 'Free Yassin' over een van de verdachten. Volgens schooldirecteur Rick d'Ancona zijn tot nu toe twee leerlingen geschorst, maar zullen er meer volgen.
Zo'n tweet is natuurlijk een schorsing waard De leerlingen hebben niet altijd door wat voor impact hun berichten hebben op internet en door hoeveel mensen die wordt gelezen,' aldus D'Ancona in Het Parool vandaag
Ach hij zal ze best wel kennen, maar hij gaat natuurlijk niet vrijwillig zijn hoofd op het hakblok leggen door kritiek te uiten op die lieve jongens.quote:Op donderdag 20 december 2012 16:00 schreef Nielsch het volgende:
Voor uw kijkplezier:
Kijk die blanke rector dan ook, zo'n debiele theedrinkende boomknuffelaar die het ook allemaal niet snapt en zich een rad voor de ogen laat draaien door 14-jarige Marokkaantjes.
Hij kent die jongens "niet op zo'n manier"....
Ook bang waarschijnlijk. Dus dan maar ontkennen.quote:Op donderdag 20 december 2012 16:55 schreef Hathor het volgende:
[..]
Ach hij zal ze best wel kennen, maar hij gaat natuurlijk niet vrijwillig zijn hoofd op het hakblok leggen door kritiek te uiten op die lieve jongens.
School? Het lijkt eerder op een open huis van bewaring.quote:Op donderdag 20 december 2012 16:58 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Ook bang waarschijnlijk. Dus dan maar ontkennen.
Het wordt tijd dat deze school eens goed tegen het licht gehouden wordt.
Het is ook echt niet te geloven dat dit gebeurt. Je mond valt er van open.quote:Op donderdag 20 december 2012 18:17 schreef Ferdo het volgende:
[..]
School? Het lijkt eerder op een open huis van bewaring.
Verbaasd jullie dit serieus?quote:Op donderdag 20 december 2012 18:21 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Het is ook echt niet te geloven dat dit gebeurt. Je mond valt er van open.
Nee, bij een deel mag daar "potentieel" voor!quote:Op donderdag 20 december 2012 18:25 schreef Re het volgende:
Ah, dus gooien we iedereen aldaar onder het kopje crimineel...
Dus we gaan mensen behandelen als potentiële crimineel en later als ze door de behandeling als 2de rangsburger crimineel zijn geworden dit 100% toewijzen aan het gedrag van de dader?quote:Op donderdag 20 december 2012 18:28 schreef Jian het volgende:
[..]
Nee, bij een deel mag daar "potentieel" voor!
Ja, die discussie hebben we 11 topics geleden al gevoerd, of waren het er 12 .....quote:Op donderdag 20 december 2012 18:32 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Dus we gaan mensen behandelen als potentiële crimineel en later als ze door de behandeling als 2de rangsburger crimineel zijn geworden dit 100% toewijzen aan het gedrag van de dader?
Gezien het krantenbericht van vandaag klopt het nog ook.quote:Op donderdag 20 december 2012 18:25 schreef Re het volgende:
Ah, dus gooien we iedereen aldaar onder het kopje crimineel...
Als ik die filmpjes zie moet ik bijna janken dat ik dit gedrag al jaren lang aankondigde. Diarree volgt als dezelfde hand-boven-het-hoofd-houdertjes nog steeds niets geleerd hebben en hier nog harder de boel bij elkaar bagatelliseren waardoor die raddraaiers zich gesterkt voelen en nog meer katten op het spek binden.quote:Op donderdag 20 december 2012 18:39 schreef Lavenderr het volgende:
Als je dat filmpje ziet vraag je je af of het ooit goed gaat komen met deze kinderen.
Nie generaliseren hèquote:Op donderdag 20 december 2012 18:53 schreef mossad_agent het volgende:
[..]
Gezien het krantenbericht van vandaag klopt het nog ook.
Als de overheid niet haar beleid aanpast gaat het inderdaad met een x aantal van deze kinderen niet goed komen.quote:Op donderdag 20 december 2012 18:39 schreef Lavenderr het volgende:
Als je dat filmpje ziet vraag je je af of het ooit goed gaat komen met deze kinderen.
De overheid? Moet tegenwoordig de overheid de kinderen opvoeden?quote:Op donderdag 20 december 2012 19:05 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Als de overheid niet haar beleid aanpast gaat het inderdaad met een x aantal van deze kinderen niet goed komen.
Ah mooi. De verantwoordelijkheid ligt dus bij de overheid. Anders eigen schuld dikke bult.quote:Op donderdag 20 december 2012 19:05 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Als de overheid niet haar beleid aanpast gaat het inderdaad met een x aantal van deze kinderen niet goed komen.
Het is idd des overheids taak kinderen op te voeden.quote:Op donderdag 20 december 2012 19:05 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Als de overheid niet haar beleid aanpast gaat het inderdaad met een x aantal van deze kinderen niet goed komen.
In plaats van kinderen uit huis plaatsen omdat ze rauwkost eten, moeten ze deze kinderen (die zich misdragen) ook uit huis plaatsen en een gedegen opvoeding geven.quote:Op donderdag 20 december 2012 19:07 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
De overheid? Moet tegenwoordig de overheid de kinderen opvoeden?
Wat dacht je van de nalatige ouders?
Zie mijn reactie hierboven.quote:Op donderdag 20 december 2012 19:07 schreef 3-voud het volgende:
[..]
Ah mooi. De verantwoordelijkheid ligt dus bij de overheid. Anders eigen schuld dikke bult.
We zijn eruit.
Gewoon nee.quote:Op donderdag 20 december 2012 19:09 schreef Smack10 het volgende:
[..]
In plaats van kinderen uit huis plaatsen omdat ze rauwkost eten, moeten ze deze kinderen (die zich misdragen) ook uit huis plaatsen en een gedegen opvoeding geven.
Zo is het idd gegaan. Daarom mislukken alle immigrantengroepen in NL en niet slechts een paar specifieke groepen.quote:Op donderdag 20 december 2012 18:32 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Dus we gaan mensen behandelen als potentiële crimineel en later als ze door de behandeling als 2de rangsburger crimineel zijn geworden dit 100% toewijzen aan het gedrag van de dader?
Zou het niet te maken hebben met het feit dat een paar specifieke groepen hele andere self reference criterion hanteren door gebrek aan kennis?quote:Op donderdag 20 december 2012 19:21 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Zo is het idd gegaan. Daarom mislukken alle immigrantengroepen in NL en niet slechts een paar specifieke groepen.
Ze gaan toch naar school? Als ze daar wat beter op zouden letten ipv bezig zijn met allerlei rare praktijken zouden ze genoeg kennis kunnen vergaren .quote:Op donderdag 20 december 2012 19:24 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Zou het niet te maken hebben met het feit dat een paar specifieke groepen hele andere self reference criterion hanteren door gebrek aan kennis?
Is deze school om de kinderen van de straat te houden tot ze 18 jaar zijn of om ze daadwerkelijk kennis te laten vergaren waar ze later wat aan hebben?quote:Op donderdag 20 december 2012 19:25 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Ze gaan toch naar school? Als ze daar wat beter op zouden letten ipv bezig zijn met allerlei rare praktijken zouden ze genoeg kennis kunnen vergaren .
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |