Bleh!quote:Op woensdag 2 januari 2013 16:41 schreef ymme het volgende:
Nu hing er ineens een briefje op de brievenbus (zonder afzender, lafbekken).
Hou die kat bij jullie, anders is hij zo weg!
Ziek gewoon!quote:Op woensdag 2 januari 2013 16:45 schreef sylvesterrr het volgende:
[..]
Bleh!
Deed me denken aan een bericht dat ik laatst op Facebook zag:
[ link | afbeelding ]
Pff, dat is ook wel agressief zeg. Als ze er echt zeker van willen zijn dat er geen vreemde kat door hun luik naar binnen komt, kunnen ze beter eens op zoek gaan naar een luik die in combi met de chip van de eigen kat pas open gaat. Ipv zulke achterlijke bedreigingen naar je hoofd slingerenquote:Op woensdag 2 januari 2013 16:41 schreef ymme het volgende:
Nu hing er ineens een briefje op de brievenbus (zonder afzender, lafbekken).
Hou die kat bij jullie, anders is hij zo weg!
Ik hou dr maar binnen. Voor zover dit mogelijk is.
Ik denk niet dat het van deze mensen af komt waar ze vannacht is geweest.quote:Op woensdag 2 januari 2013 17:07 schreef snkr-xxx het volgende:
[..]
Pff, dat is ook wel agressief zeg. Als ze er echt zeker van willen zijn dat er geen vreemde kat door hun luik naar binnen komt, kunnen ze beter eens op zoek gaan naar een luik die in combi met de chip van de eigen kat pas open gaat. Ipv zulke achterlijke bedreigingen naar je hoofd slingeren![]()
Oh oepsquote:Op woensdag 2 januari 2013 17:14 schreef ymme het volgende:
[..]
Ik denk niet dat het van deze mensen af komt waar ze vannacht is geweest.
Die kwamen gewoon netjes aan de deur vanmorgen.
Briefje op jouw deur hangen dat je graag met de anonieme brievenplakkers in gesprek wil om een oplossing te vinden..quote:Op woensdag 2 januari 2013 16:41 schreef ymme het volgende:
Nu hing er ineens een briefje op de brievenbus (zonder afzender, lafbekken).
Hou die kat bij jullie, anders is hij zo weg!
Ik hou dr maar binnen. Voor zover dit mogelijk is.
Onze voordeur zit niet aan de straat kant.quote:Op woensdag 2 januari 2013 17:29 schreef SiGNe het volgende:
[..]
Briefje op jouw deur hangen dat je graag met de anonieme brievenplakkers in gesprek wil om een oplossing te vinden..
Zo jammer dat mensen tegenwoordig bij voorbaat al bang voor een grote bek zijn en daardoor dus geen simpel gesprekje meer met hun buren aangaan.
Oh ik had daar al wel op onze regio gezocht, maar ik kan natuurlijk wat verder kijken! Goeie tip!quote:Op woensdag 2 januari 2013 13:14 schreef snkr-xxx het volgende:
[..]Als je op http://ikzoekbaas.nl/ filtert op poezen die bij andere katten kunnen, staan er op de eerste pagina's al een boel knappe schildpadjes.
Oh dat lijkt me fantastisch! Zou een boel zorgen en verdriet schelen, als dat gemeengoed zou worden.quote:Op woensdag 2 januari 2013 17:40 schreef Horror het volgende:
Hallo, dit is al de vierde dag dat mijn kat weg is, en hij is nog steeds niet terug. Ik heb ook van mensen gehoord dat er iets is als een gps Finder. Waarbij je dus een halsbandje met een signaaltje om de nek van het huisdier doet, en dan kan je op ieder moment van de dag zien waar de kat zich bevind, via een app op je mobiel. Mij lijkt dat erg handig, maar ik weet er zelf nog niet zo veel over. Hebben jullie hier misschien ervaring mee?
Daar heb ik zelf eigenlijk niets over kunnen vinden, ik heb wel een site gevonden over een GPS finder, http://www.pocketfinder.com/gps-locator/pet-locator/ maar ik weet eigenlijk niet of hij wel geschikt is voor katten, het zou zomaar kunnen zijn dat het veel te groot is voor katten, en dat ze er last van hebben, En zoals senesta al zei, kan het ook zijn dat ze het makkelijk verliezen/kwijtraken.. Of dat ze met het bandje ergens aan blijven haken waardoor ze vast zitten, of stikken. Via een onderhuidse chip zou daarom ook hardstikke handig zijn, ik hoop echt dat er zo'n ding bestaat.quote:Op woensdag 2 januari 2013 17:49 schreef miss_dynastie het volgende:
Zou dat niet via een onderhuidse chip kunnen?
Mijn katten hebben allemaal een bandje om maar vrij losjes. Ik koop ook altijd zo'n elastische halsband die snel losgaat als ze blijven hangen. Vroeger in hun wilde tijd verloren ze met regelmaat hun bandje maar denk dan altijd dat het wellicht ten goede is. Die jongste (anderhalf) heeft ook een bandje maar in haar jonge leven nu al 2x kwijt geraakt. Ik vind het prettig zodat mensen kunnen zien dat ze een eigenaar hebben dus niet bijgevoerd hoeven te worden.quote:Op woensdag 2 januari 2013 17:48 schreef senesta het volgende:
Goed, mevrouw doemdenker hier
Maar ik heb al zoveel gehoord van katten die zich ophangen aan een bandje om hun nek. Ik durf mijn katten echt geen bandje om te doenEn als je een bandje hebt met beveiliging want die schijnen er te zijn... raken ze die niet erg makkelijk kwijt dan?
Nee want zo'n GPS moet stroom hebben..quote:Op woensdag 2 januari 2013 17:49 schreef miss_dynastie het volgende:
Zou dat niet via een onderhuidse chip kunnen?
Bij een kat leuk voor een enkele keer maar niet iets waar ze 24/7 mee zouden moeten lopen.quote:Op woensdag 2 januari 2013 17:53 schreef Horror het volgende:
[..]
Daar heb ik zelf eigenlijk niets over kunnen vinden, ik heb wel een site gevonden over een GPS finder, http://www.pocketfinder.com/gps-locator/pet-locator/ maar ik weet eigenlijk niet of hij wel geschikt is voor katten, het zou zomaar kunnen zijn dat het veel te groot is voor katten, en dat ze er last van hebben, En zoals senesta al zei, kan het ook zijn dat ze het makkelijk verliezen/kwijtraken.. Of dat ze met het bandje ergens aan blijven haken waardoor ze vast zitten, of stikken. Via een onderhuidse chip zou daarom ook hardstikke handig zijn, ik hoop echt dat er zo'n ding bestaat.
Nou, een GPS finder vind ik wel handig hoor, veel handiger dan zo'n chiplezer, of een kokertje met de informatie van de eigenaar erin! Met een GPS finder, kan je altijd, iedere minuut van de dag, zien waar de kat zich bevind.. Daarom vind ik dat ding ook zo handig, en daarom zou ik zo'n ding ook willen hebben. Maar het kan altijd zijn, dat hij dat ding verliest, of dat hij het onprettig vind.quote:Op woensdag 2 januari 2013 17:57 schreef SiGNe het volgende:
[..]
Nee want zo'n GPS moet stroom hebben..
En als zo'n kat een bandje om moet kan je er net zo goed meteen een kokertje met adres aan hangen.
Dat is nu juist het voordeel van een onderhuidse chip: kat heeft er totaal geen last van en kan nergens aan blijven hangen.
En ook zonder chiplezer kan je voelen of een huisdier gechipt is, bij katten in elk geval.. zit altijd in de linkerschouder, daar voel je een klein bultje.. rijstkorrel grootte
Ik heb mijn jongste kat ook nog geen bandje omgedaan, in verband met jeugdige klauteracties e.d.quote:Op woensdag 2 januari 2013 17:48 schreef senesta het volgende:
Goed, mevrouw doemdenker hier
Maar ik heb al zoveel gehoord van katten die zich ophangen aan een bandje om hun nek. Ik durf mijn katten echt geen bandje om te doenEn als je een bandje hebt met beveiliging want die schijnen er te zijn... raken ze die niet erg makkelijk kwijt dan?
Mij maakt de prijs op zich niet zo veel uit, zolang ik maar weet dat mijn kat veilig is, en ik zou graag al het nodige voor hem willen doen, een GPS finder lijkt mij wel veel beter dan een chip.quote:Op woensdag 2 januari 2013 17:59 schreef SiGNe het volgende:
[..]
Bij een kat leuk voor een enkele keer maar niet iets waar ze 24/7 mee zouden moeten lopen.
PLus zo'n ding is vast ook duurder dan een normale chip.
Ik zou het wel handig vinden voor die ouwe kat van me. Die peert um vaak zeker in de zomer en komt dan naar huis wanneer hem het zint, kan ik es zien waar meneer uithangt. Of zo'n camera lijkt me ook wel watquote:Op woensdag 2 januari 2013 17:59 schreef SiGNe het volgende:
[..]
Bij een kat leuk voor een enkele keer maar niet iets waar ze 24/7 mee zouden moeten lopen.
PLus zo'n ding is vast ook duurder dan een normale chip.
Laten castreren en zorgen dat hij het thuis leuk vindt zodat hij niet hele dagen de hort op gaat.quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:00 schreef Horror het volgende:
[..]
Mij maakt de prijs op zich niet zo veel uit, zolang ik maar weet dat mijn kat veilig is, en ik zou graag al het nodige voor hem willen doen, een GPS finder lijkt mij wel veel beter dan een chip.
Voorlopig heb je nog geen kat om het ding aan te hangen.quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:00 schreef Horror het volgende:
[..]
Nou, een GPS finder vind ik wel handig hoor, veel handiger dan zo'n chiplezer, of een kokertje met de informatie van de eigenaar erin! Met een GPS finder, kan je altijd, iedere minuut van de dag, zien waar de kat zich bevind.. Daarom vind ik dat ding ook zo handig, en daarom zou ik zo'n ding ook willen hebben. Maar het kan altijd zijn, dat hij dat ding verliest, of dat hij het onprettig vind.
Hopelijk komt jouw kat snel thuis. Laat um dan maar eerst chippen en castreren, no offense maar zou ik doen als ik jou was.quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:00 schreef Horror het volgende:
[..]
Mij maakt de prijs op zich niet zo veel uit, zolang ik maar weet dat mijn kat veilig is, en ik zou graag al het nodige voor hem willen doen, een GPS finder lijkt mij wel veel beter dan een chip.
Ik heb vandaag nog even een rondje gemaakt, maar ik kon hem nergens vinden, de langste tijd dat hij weg was was 3 dagen, het duurt nu dus wel erg lang..quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:03 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Voorlopig heb je nog geen kat om het ding aan te hangen.
Ben je alweer even een rondje gaan maken? Duurt wel lang nu. Vier dagen.
Belletjes ben ik een beetje tegenstander van, loop zelf maar eens een paar dagen rond met zo'n bel.. daar word je op een gegeven moment gek van, konstant dat getingel.quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:00 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Ik wil haar komend voorjaar toch wel een bel omhangen eigenlijk. Maar heb dus dezelfde twijfels als jij.
Bedankt, als hij thuis is maak ik gelijk een afspraak met de dierenarts, om hem te laten castreren. Als hij nadat hij is gecastreerd nog steeds weg loopt dan laat ik hem ook chippen.quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:03 schreef controlaltdelete het volgende:
[..]
Hopelijk komt jouw kat snel thuis. Laat um dan maar eerst chippen en castreren, no offense maar zou ik doen als ik jou was.
Nee, gewoon tegelijk laten doen!quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:08 schreef Horror het volgende:
[..]
Bedankt, als hij thuis is maak ik gelijk een afspraak met de dierenarts, om hem te laten castreren. Als hij nadat hij is gecastreerd nog steeds weg loopt dan laat ik hem ook chippen.
Ik vind belletjes zelf ook niet zo handig, stel de kat wil een muisje vangen of een vogeltje, of een visje, dan horen ze de kat al gelijk aankomen en dan hebben ze ook minder kans om muisjes enzo te vangenquote:Op woensdag 2 januari 2013 18:07 schreef SiGNe het volgende:
[..]
Belletjes ben ik een beetje tegenstander van, loop zelf maar eens een paar dagen rond met zo'n bel.. daar word je op een gegeven moment gek van, konstant dat getingel.
Dus hij moet nóg een keer kwijt zijn voordat je hem laat chippen?quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:08 schreef Horror het volgende:
[..]
Bedankt, als hij thuis is maak ik gelijk een afspraak met de dierenarts, om hem te laten castreren. Als hij nadat hij is gecastreerd nog steeds weg loopt dan laat ik hem ook chippen.
Waarom niet tegelijk met de castratie? Voorkomen is beter dan genezen.quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:08 schreef Horror het volgende:
[..]
Bedankt, als hij thuis is maak ik gelijk een afspraak met de dierenarts, om hem te laten castreren. Als hij nadat hij is gecastreerd nog steeds weg loopt dan laat ik hem ook chippen.
Goed dat je hem laat castreren! Maar waarom niet meteen chippen? Daar voelt hij echt niks van en krijgt er later ook geen last van. Wellicht ken je kattenbezitters? En kun je bij hun kat eens gaan voelen hoe groot, oftewel klein, die chip is.quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:08 schreef Horror het volgende:
[..]
Bedankt, als hij thuis is maak ik gelijk een afspraak met de dierenarts, om hem te laten castreren. Als hij nadat hij is gecastreerd nog steeds weg loopt dan laat ik hem ook chippen.
Ben jij een matige troll?quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:10 schreef Horror het volgende:
[..]
Ik vind belletjes zelf ook niet zo handig, stel de kat wil een muisje vangen of een vogeltje, of een visje, dan horen ze de kat al gelijk aankomen en dan hebben ze ook minder kans om muisjes enzo te vangen
Nee, ik denk het niet eigenlijk. Dat went, net als naast een spoorweg wonen, zeg maar.quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:07 schreef SiGNe het volgende:
[..]
Belletjes ben ik een beetje tegenstander van, loop zelf maar eens een paar dagen rond met zo'n bel.. daar word je op een gegeven moment gek van, konstant dat getingel.
Heb ik ook een tijd zo gedaan met mijn katten, ik heb heel wat slachtoffers moeten begraven of weer de dierenambulance bellen want er werd weer een half dooie duif naar huis gebracht. Belletje vind ik handig want nu hebben de vogeltjes en muisjes nog een kans, bovendien hoor ik buiten vrij snel waar ze uithangen of dat ze eraan komen als ik ze roep. Zo'n belletje wordt ook minder fel als ze het halsbandje al een poosje dragen.quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:10 schreef Horror het volgende:
[..]
Ik vind belletjes zelf ook niet zo handig, stel de kat wil een muisje vangen of een vogeltje, of een visje, dan horen ze de kat al gelijk aankomen en dan hebben ze ook minder kans om muisjes enzo te vangen
Aan de andere kant vangen katten voornamelijk zwakke of oude prooien.. die zijn ook het makkelijkst te vangen en het is voor de vogel-/muizenpopulatie dus in feite goed: de gezonde dieren kunnen het jaar erop weer voor sterkere jongen zorgen.quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:13 schreef controlaltdelete het volgende:
[..]
Heb ik ook een tijd zo gedaan met mijn katten, ik heb heel wat slachtoffers moeten begraven of weer de dierenambulance bellen want er werd weer een half dooie duif naar huis gebracht. Belletje vind ik handig want nu hebben de vogeltjes en muisjes nog een kans, bovendien hoor ik buiten vrij snel waar ze uithangen of dat ze eraan komen als ik ze roep. Zo'n belletje wordt ook minder fel als ze het halsbandje al een poosje dragen.
Dit ja.quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:10 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Dus hij moet nóg een keer kwijt zijn voordat je hem laat chippen?
Ik snap de logica niet.
Als de vangst altijd dood zou zijn zou ik er niet zo mee zitten maar heb vaak meegemaakt dat het nog leefde als het bij mij achter gelaten werd. Kreperende duiven, vlaamse gaaien zelfs eens een pad maar die heb ik in een emmertje gezet en naar de vijver gebracht.quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:22 schreef SiGNe het volgende:
[..]
Aan de andere kant vangen katten voornamelijk zwakke of oude prooien.. die zijn ook het makkelijkst te vangen en het is voor de vogel-/muizenpopulatie dus in feite goed: de gezonde dieren kunnen het jaar erop weer voor sterkere jongen zorgen.
Het is natuurlijk wel wat anders als je kat echt dagelijks met prooien thuis komt, op zo'n moment zou ik goed gaan kijken naar wat voor voer ik mijn kat geef want die komt in z'n eigen ogen blijkbaar iets tekort.
Maar ook niet elke kat is een grote jager, om dan een belletje om te doen voor een probleem dat er eigenlijk niet is is ook een beetje zielig (vind ik)
http://www.haarlemsdagbla(...)blijkt-internetonzinquote:Op woensdag 2 januari 2013 16:45 schreef sylvesterrr het volgende:
[..]
Bleh!
Deed me denken aan een bericht dat ik laatst op Facebook zag:
[ link | afbeelding ]
Ik denk dat je Darwin-technisch wel gelijk hebt.quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:22 schreef SiGNe het volgende:
[..]
Aan de andere kant vangen katten voornamelijk zwakke of oude prooien.. die zijn ook het makkelijkst te vangen en het is voor de vogel-/muizenpopulatie dus in feite goed: de gezonde dieren kunnen het jaar erop weer voor sterkere jongen zorgen.
Het is natuurlijk wel wat anders als je kat echt dagelijks met prooien thuis komt, op zo'n moment zou ik goed gaan kijken naar wat voor voer ik mijn kat geef want die komt in z'n eigen ogen blijkbaar iets tekort.
Maar ook niet elke kat is een grote jager, om dan een belletje om te doen voor een probleem dat er eigenlijk niet is is ook een beetje zielig (vind ik)
... Oh.quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:40 schreef deadly_kiss het volgende:
[..]
http://www.haarlemsdagbla(...)blijkt-internetonzin
Gelukkig is het een hoax!
Jup check die bandjes regelmatig en net wat je zegt dan maar wat vaker een bandje kopen. Die belletjes van die oudsten hoor je nog amper want die bandjes dragen ze al jaren dus het belletje is ook al oud. In het begin stoorde ik me er even aan maar nu heb ik er geen last van.quote:Op woensdag 2 januari 2013 18:39 schreef Holyme het volgende:
Over chips, die zijn niet altijd te voelen hoorEn soms komt het voor dat een chip zich een beetje verplaatst en die dus ook niet op de originele plek te voelen is. Maar dan issie uiteraard nog steeds prima te vinden met reader.
Wat betreft bandjes, het komt ook voor dat een kat met de poot door het bandje gaan zodat dat ding klem komt te zitten en in het weefsel van de oksel komt te zitten, wat flinke wonden kan geven. Als je je kat een bandje omdoet, check dan regelmatig offie niet te los zit, zodat dat niet kan gebeuren. En als je zo'n kokertje met info erin gebruikt, regelmatig even vastdraaien om te voorkomen dat het onderste deel met de informatie kwijt raakt.
Mijn katten komen alleen in een afgezette tuin, maar als ik ze een bandje om zou doen, dan 1 die vanzelf los springt, liever wat vaker een bandje kopen dan risico lopen. En geen belletje, omdat ik daar zelf al simpel van zou worden
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |