bron:http://www.lymevereniging.nl/quote:Maatschappelijke gevolgen
Algemeen
Lyme-Borreliose kan een ernstig invaliderende ziekte zijn, die vaak gepaard gaat met ernstige klachten en grote vermoeidheid (uitputting). Patiënten die hiermee te maken hebben, kunnen geen normaal leven meer leiden. Werken en naar school gaan is voor hen een groot probleem of zelfs onmogelijk. Omdat Lyme-Borreliose een moeilijk te diagnosticeren aandoening is en maar weinig artsen voldoende kennis hebben van de ziekte en de behandeling, raken deze mensen maatschappelijk tussen wal en schip. De gevolgen kunnen groot, zelfs dramatisch zijn.
Thuissituatie
Het gezinsleven lijdt uiteraard ook onder de ziekte van de patiënt. Familieleden en patiënten gaan soms zelf twijfelen aan de ziekte van de patiënt, omdat er geen definitieve diagnose is.
Voor ouders en partners van de patiënt is het ook moeilijk omdat zij aan de buitenwereld nauwelijks kunnen verklaren waarom kind of partner ziek is. In veel gevallen zie je niks aan de patiënt en door het wisselende beloop van de ziekte is de patiënt soms wél en soms níet in staat tot activiteit. De wanhoop van het familielid niet in staat te zijn te helpen en verergering toe te zien, is erg belastend.
Gezinnen waar meerdere gezinsleden een tekenbeetziekte hebben lijden des te meer. Als moeder ziek is, wordt de zorg voor haar kinderen erg zwaar. De ziekte van vader of moeder leidt vaak tot veel vooroordelen in de omgeving van het gezin.
quote:Owen, Mare, Emil, Arno en Nell September 21, 2012 5:48 AM
Dag Hannah,
ook ik kamp sinds maart met een ernstige vorm van Lyme, nl. Lyme-neuroborreliose. Wat je beschrijft herken ik volledig. De angst en de ziekte die zich op dat moment meester van je maakt zijn gewoon niet te beschrijven. Ik heb daarbij ook nog de zorg voor vijf kinderen. En hou me de hele dag sterk voor hun. Maar bij momenten barst ik gewoon volledig in snikken uit tot er geen traan meer over is...
Bron: http://diaryofalime.blogs(...)elt-like-granny.htmlquote:Owen, Mare, Emil, Arno en Nell September 22, 2012 6:01 AM
Buiten mijn man is er eigenlijk niemand. Een tante die af en toe eens in springt. Mijn kinderen kunnen ook niet naar school. Ik heb ze de hele dag thuis. Ik ben heel erg bang om verlamd te geraken...
Sinds maart krijg ik te pas en te onpas verlammingsverschijnselen. Na een paar minuten verdwijnen deze weer. Maar het is zo beangstigend. Ik zou willen dat iemand m'n hand de hele dag kon vasthouden en zou zeggen dat het weer goed komt...
Mijn moeder zegt dat ik eens wat dapperder moet zijn!
Maar zij is dan ook een harde tante...
Ben nu pas naar dokter de Meirleir geweest. Ontzettend duur. Maar volgens de gewone behandeling ben ik klaar na drie weken rocephin. Daarvan kreeg ik een herxheimerreactie. De neuroloog herkende dit niet. Dacht alleen maar dat het slechter met me ging en heeft de behandeling stopgezet. Boven op de zorg voor vijf 'speciale' kinderen, de lyme hebben we nu ook nog geldzorgen om de behandeling te kunnen betalen. Maar ik heb al heel veel goeds gehoord over de professor. Dus ik vind dat ik het moet proberen. Ben jij bezig met behandeling? Hou oud ben je eigenlijk? Ik 36.
Leg deze informatie nu eens naast de RSS-feed van de blog:quote:De dramatische gebeurtenissen begonnen woensdagmorgen om negen uur, na het ontbijt en nadat vader Daniël K. naar zijn werk was vertrokken. Moeder Ils G. nam haar drie jongste kinderen van zes, vier en twee jaar mee naar boven. De drie kleintjes zouden in bad gaan, vertelde de mama aan haar twee oudste kinderen. Deze moesten zich in stilte bezighouden.
In werkelijkheid had de moeder het plan opgevat om de kinderen om het leven te brengen. Ze legde de drie kindjes in hun bed. Die reageerden gedwee, want hun moeder had hen verdovende medicijnen toegediend.
Daarna zou ze de kinderen verstikt hebben met lachgas. De officiële doodsoorzaak moest gisteren nog bepaald worden door toxicologisch onderzoek.
Moeder 20 minuten verzorgd
Toen de moeder om 11.25 uur terug beneden kwam, wellicht met het plan om de twee oudste kinderen ook te doden, stortte ze in. De twee kinderen schoten in paniek en belden de noodcentrale. Ze dachten dat hun moeder een epilepsie-aanval had gekregen.
http://www.standaard.be/a(...)DMF20121213_00401998
Maar daar houdt het niet op. Er is ook nog een (door Ils G. ?) verwijderde blogpost met de titel "2012". Deze is vermoedelijk geplaatst op 8 december 2012 maar op enig moment daarna weer verwijderd. Gisteren kwam de pagina in kwestie niettemin nog wel voor in de resultaten van google, vandaag niet meer.quote:Kerstwens
woensdag 12 december 2012 10:47
Aardmannetjes hebben maar één wens voor 2013...
Lieve Kerstman, kan u er voor zorgen dat mam, mijn twee kleine broertjes en mijn kleine zusje weer helemaal beter worden? Heel veel liefs van Owen en Mare
xxxxxx
http://bolleboos.blogspot.com/feeds/posts/default?alt=rss
Als ik de politie was geweest zou ik best benieuwd zijn naar hoe lang "2012" online heeft gestaan en naar hoe "villanella van start" (al dan niet) tussen "2012" en "Kerstwenst" past.quote:zondag 9 december 2012
Startschot feestconcerten Villanella
Wie hier niet bij was, heeft iets gemist. Gelukkig staan er nog heel wat optredens op het programma in deze winter-, kerst- en feestperiode. Met het Villanella-koor toch altijd weer een aparte belevenis!
http://bolleboos.blogspot.nl/2012/12/villanella-van-start.html
In de pers staat dat de mama niet naar beneden gekomen is voor 11u25. Dus wie postte die wens? Als het de kinderen wel waren, wat wisten zij op dat moment?quote:Op zaterdag 15 december 2012 10:33 schreef Copycat het volgende:
Mis ik iets? Maar die nieuwjaarswens is toch in de ochtend geplaatst? Om kwart voor elf, dus nadat mommy dearest tot haar daad was gekomen en voordat ze instortte?
Je hoeft jezelf niet te verdedigen.quote:Op zaterdag 15 december 2012 10:45 schreef Panzermaus het volgende:
Zei ik dat het lelijke kinderen waren? Ik zei alleen dat het op een aardmannetje leek. Wellicht is dat dan ook de oorsprong van die term, ze schrijft alleen maar over haar kinderen als 'aardmannetjes'.
Waarom die namen van die kinderen er steeds bij?quote:Op vrijdag 14 december 2012 23:52 schreef NotYou het volgende:
[..]
[..]
Bron: http://diaryofalime.blogs(...)elt-like-granny.html
Goede vraag. Naar 't antwoord kan ik best gissen maar erg zinvol lijkt dat me niet. Ik vond het zelf vooral opvallend dat Ils G. hier wel gewoon in de ik-vorm schrijft wat haar nickname - inderdaad - des te opmerkelijker maakt. Dat het niet haar kinderen zijn geweest die de geciteerde posts schreven is zo immers overduidelijk.quote:Op zaterdag 15 december 2012 11:06 schreef hexje het volgende:
[..]
Waarom die namen van die kinderen er steeds bij?
Oh ja... ook nog zoiets... niet bij stil gestaan.quote:Op zaterdag 15 december 2012 10:40 schreef Copycat het volgende:
Wie zegt dat de computer (alleen) beneden stond?
Ik blijf zeggen dat een van de oudere kinderen dit geplaatst heeft.quote:Op zaterdag 15 december 2012 10:09 schreef NotYou het volgende:
Allereerst een journaalitem waarin de advocaten van Ils G. aan het woord komen.
Maar dan interessanter, van de interwebz:
[..]
Leg deze informatie nu eens naast de RSS-feed van de blog:
[..]
Maar daar houdt het niet op. Er is ook nog een (door Ils G. ?) verwijderde blogpost met de titel "2012". Deze is vermoedelijk geplaatst op 8 december 2012 maar op enig moment daarna weer verwijderd. Gisteren kwam de pagina in kwestie niettemin nog wel voor in de resultaten van google, vandaag niet meer.
[ afbeelding ]
Wat resteert is de ijzingwekkende montage waarom het in de post te doen lijkt te zijn geweest:
http://animoto.com/play/p73G7l9dBUIsqbvkAsBIrg
Nu hoeft dit uiteraard niets te zeggen maar de muziekkeuze contrasteert toch wel behoorlijk met die bij de montage die Ils G. anderhalf jaar eerder maakte ter gelegenheid van de eerste verjaardag van dochter Nell.
Opmerkelijk is ook de post die in alle waarschijnlijkheid volgde op "2012":
[..]
Als ik de politie was geweest zou ik best benieuwd zijn naar hoe lang "2012" online heeft gestaan en naar hoe "villanella van start" (al dan niet) tussen "2012" en "Kerstwenst" past.
Verder wil ik nog even opmerken dat ik het behoorlijk 'jammer' vind dat sommigen het nodig achten vermoorde kinderen af te kraken op uiterlijk.
Maar het tijdstip op de rss feed is toch duidelijk? 10.47 Dus als het een van de oudere kinderen was, dan wisten die dus al dat de kleintjes boven lagen toen ze de hulpdiensten belden voor hun moeder, dat was nl om 11.25. Dan zouden ze bijna in het complot moeten zitten en dat lijkt me toch wel sterk voor een 11-jarige.quote:Op zaterdag 15 december 2012 12:46 schreef yvonne het volgende:
[..]
Ik blijf zeggen dat een van de oudere kinderen dit geplaatst heeft.
Dat mens is gewoon knettergek en heeft waarschijnlijk alle stoornissen uit de DSM-IV tesamen opgeteld. Ik denk niet dat het voor ons lezers uberhaupt mogelijk is te behappen wat er in die hersenpan is omgegaan.quote:Op vrijdag 14 december 2012 15:55 schreef Meaghan het volgende:
Wat voor functie en belang dichtte die moeder dat blog dan wel niet toe als ze daarop zo'n bericht plaatst in naam van haar kinderen en na zo'n afschuwelijke daad??
Alsof ze haar blog ook nodig had om haar gevoel voor de kinderen over te kunnen brengen, of mss zelfs tastbaar te maken voor zichzelf? Tenminste, zo komt het een beetje over op mij. Heel eng afstandelijk schrijft ze ook over de kinderen en zichzelf.
Definitely voer voor psychologen, dat mens én haar hersenspinselen/blog.
Niet zozeer in het complot maar wel zo getroubleerd.quote:Op zaterdag 15 december 2012 13:18 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Maar het tijdstip op de rss feed is toch duidelijk? 10.47 Dus als het een van de oudere kinderen was, dan wisten die dus al dat de kleintjes boven lagen toen ze de hulpdiensten belden voor hun moeder, dat was nl om 11.25. Dan zouden ze bijna in het complot moeten zitten en dat lijkt me toch wel sterk voor een 11-jarige.
Bronquote:Moeder uit Diest blijft aangehouden
DIEST - De Leuvense raadkamer heeft beslist dat Ils G., de 36-jarige vrouw uit Diest die vorige week 3 van haar 5 kinderen zou gedood hebben, aangehouden blijft. Ze blijft minstens nog een maand in de cel.
De vrouw was om medische redenen zelf niet aanwezig op de zitting van de raadkamer. Haar advocaat, meester Hans Rieder, wou geen enkele commentaar kwijt over het dossier.
Het gezinsdrama in Molenstede, een deelgemeente van Diest, vond vorige week woensdag plaats. Ils G. zou eerst haar drie jongste kinderen, van 2, 4 en 6 jaar oud, omgebracht hebben en zou vervolgens een aanval van hysterie of epilepsie gekregen hebben. Haar twee oudste kinderen belden daarop de hulpdiensten die de vrouw naar het ziekenhuis brachten.
Omdat een buurvrouw dacht dat de kleinste drie op dat moment lagen te slapen, werd toen nog geen alarm geslagen. Dat gebeurde pas toen de oudste merkte dat ze niet meer ademden. De hulpdiensten snelden een tweede maal toe maar konden de kinderen niet meer reanimeren.
Ils G. zou nog geen verklaring kunnen afleggen hebben over de feiten. Bij haar verhoor door de onderzoeksrechter herinnerde ze zich blijkbaar niets van de feiten. Wel zou haar psychische toestand onrustwekkend zijn.
Over de juiste doodsoorzaak van de drie slachtoffertjes bestaat trouwens nog geen duidelijkheid. Er is een autopsie uitgevoerd maar de resultaten van het toxicologisch onderzoek zijn nog niet bekend
Bronquote:Gifmengster en moeder familiedrama Diest samen in de cel
Ils G., de vrouw die vorige week haar drie kinderen om het leven bracht bij een familiedrama in Diest, deelt in de gevangenis een cel met Marie-Josée Vandenbosch, de vrouw die vrijdag veroordeeld werd voor de gifmoord op haar echtgenoot.
De advocaten van beide vrouwen bevestigen dat de twee een cel delen in de gevangenis van Hasselt. Ils G. zou bijzonder depressief zijn na het familiedrama midden vorige week. Aangezien vermoed wordt dat de vrouw zich van het leven wil beroven, moet ze de cel delen met een andere gevangene. In dit geval werd geopteerd voor Marie-Josée Vandenbosch, die Ils G. voortdurend in de gaten moet houden om te voorkomen dat ze zelfdoding pleegt. Vandenbosch werd vorige week veroordeeld tot dertig jaar cel voor twee moordpogingen en moord op haar man met behulp van gif.
Als ze een psychiatrische aandoening heeft lijkt dat me niet eens zo'n gekke gedachte.quote:Op dinsdag 18 december 2012 20:42 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Nu maar hopen dat deze vrouw niet voor altijd opgesloten wordt als ze het overleefd, maar gerehabiliteerd wordt zodat ze een tweede kans krijgt.
Precies. Ze zou ook opnieuw een gezin moeten kunnen opbouwen.quote:Op dinsdag 18 december 2012 20:48 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Als ze een psychiatrische aandoening heeft lijkt dat me niet eens zo'n gekke gedachte.
Dat zijn jouw woorden.quote:Op dinsdag 18 december 2012 21:35 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Ze zou ook opnieuw een gezin moeten kunnen opbouwen.
Inderdaadquote:Op dinsdag 18 december 2012 21:18 schreef Leandra het volgende:
Ja, een gifmengster nota bene.... de dames kunnen elkaar vast mooie dingen vertellen over allerlei natuurlijke middelen die wel of geen effect hebben.
Wellicht weet de gifmengster nog een zootje wondermiddelen voor haar die ze dan kan bestellen.
Bronquote:Begrafenis drie kindjes gezinsdrama Diest vindt zaterdag in intieme kring plaats
(Belga) De drie kinderen van 2, 4 en 6 jaar die vorige week woensdag thuis in Molenstede (Diest) door hun moeder werden gedood, worden zaterdag begraven in Tessenderlo. Dat gebeurt in zeer intieme kring. Over de exacte locatie en het tijdstip van de begrafenis wordt niet gecommuniceerd.
Het stadsbestuur van Diest opende een rouwregister voor Nell (2), Arno (4) en Emil (6) die bij het drama om het leven kwamen. Daarin kunnen mensen hun gevoelens en steunbetuigingen neerschrijven. De burgemeester van Diest, Jan Laurys (DDS), vraagt aan pers en sympathisanten om de wens van de familie te respecteren om het afscheid van de kinderen in besloten kring te houden en zeker de eerste dagen terughoudendheid aan de dag te leggen. Het is niet duidelijk of de moeder van de kinderen op de uitvaart aanwezig zal zijn. Vooral haar problematische geestelijke toestand zou naar verluidt zorgen baren. De aanhouding van de vrouw werd gisteren door de raadkamer in Leuven voor dertig dagen verlengd. (ANA)
Lijkt me voor de vader en voor de andere twee kinderen niet echt opportuun. Als de pers maar wegblijft...quote:Op woensdag 19 december 2012 22:32 schreef Specularium het volgende:
Ik kan werkelijk geen enkele reden verzinnen waarom moeder bij die uitvaart zou moeten zijn.
quote:Deze blog is alleen toegankelijk voor uitgenodigde lezers
http://bolleboos.blogspot.com/
U bent niet uitgenodigd om deze blog te lezen. Als u denkt dat dit een vergissing is, neemt u contact op met de auteur van de blog en vraagt u om een uitnodiging.
Geen idee. Ik weet dat enkele jaren geleden hier in de buurt een meisje van veertien samen met haar vriendje haar moeder vermoord heeft. Hoofd ingeslagen met hamer. Heel gruwelijk. Dat meisje wilde ook naar de begrafenis van haar moeder die zelf mee vermoordde. Haar Oma (moeder van de dode vrouw) en haar zusje hebben dat verhinderd door uitdrukkelijk aan justitie te laten weten dat ze niet uitgenodigd was. Ze hebben haar naam ook niet op de doodsbrief vermeld. Zo leek het alsof die vrouw twee kinderen had ipv drie...quote:Op woensdag 19 december 2012 22:38 schreef Leandra het volgende:
Het gebeurt volgens mij wel vaker dat de moordende ouder ook aanwezig is bij de uitvaart, en als de vader en andere kinderen er geen moeite mee hebben....
Het blijft nogal dubbel natuurlijk, ze heeft ze vermoord maar ze is ook hun moeder.
quote:DIEST - Ils G. (36), de moeder uit Diest die vorige week drie van haar vijf kinderen doodde, heeft woensdag afscheid van hen mogen nemen. De politie haalde de vrouw op in de gevangenis in Hasselt, waarop ze naar het funerarium werd gebracht. Na het korte afscheid werd ze meteen teruggebracht naar haar cel.
Ils G. wordt verdacht van de moord op haar drie jongste kinderen, N. (2), A. (4) en E. (6), waarna ze een epilepsieaanval kreeg. De vrouw zou sindsdien volledig van de kaart zijn. Haar psychische toestand is zorgwekkend, waardoor ze niet aanwezig was in de raadkamer eerder deze week. Tijdens haar ondervraging verklaart G. zich niets te herinneren.
Over de doodsoorzaak bestaat nog geen honderd procent duidelijkheid. Er is sprake van dat de kinderen met helium of lachgas werden verstikt. Maar de resultaten van het toxicologisch onderzoek op de lichaampjes laten nog op zich wachten.
De kinderen worden morgen in intieme kring begraven in Tessenderlo. Over de precieze locatie en het tijdstip wordt niet gecommuniceerd. Het stadsbestuur in Diest opende wel een rouwregister.
Hartverwarmendquote:
Nee, ik ook niet. Dacht eindelijk nieuws maar helaas.quote:Op dinsdag 10 augustus 2021 17:08 schreef Viv het volgende:
Sorry voor de gigantische kickmaar ik kwam dit topic toevallig tegen, en ik vroeg me af of die moeder veroordeeld of vrijgesproken is. Dat zou inmiddels wel gebeurd moeten zijn, maar ik kan geen nieuwsberichten vinden van ná december 2012. Jullie wel?
https://uitspraken.rechtspraak.nl/quote:Op dinsdag 10 augustus 2021 17:08 schreef Viv het volgende:
Sorry voor de gigantische kickmaar ik kwam dit topic toevallig tegen, en ik vroeg me af of die moeder veroordeeld of vrijgesproken is. Dat zou inmiddels wel gebeurd moeten zijn, maar ik kan geen nieuwsberichten vinden van ná december 2012. Jullie wel?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |