Eventueel geef je ze afgepaste porties. Moet je even uitrekenen wat ze per dag nodig hebben en dat verdeel je dan over de dag (bijv. 's ochtends een deel en 's avonds een deel).quote:Op donderdag 13 december 2012 14:31 schreef ikheetmartijn het volgende:
We hebben ze pas sinds maandag.
Ik heb altijd genoeg brokken staan inderdaad.
Bij het vorige adres zijn ze een beetje verpest met avondeten (!) en melk (!). Brokjes later nagevraagd kreeg ik geen helder antwoord op. Beetje raar, niet zo intelligent gastje. Hij heeft ze toch een x aantal weken gehad. Toen ze bij ons kwamen waren ze nog steeds bang voor handen (dat hebben we er nu uit na extreem veel aandacht).
Ik verdenk de oudste van het kotsen. Deze had ook de meeste verhuisstress.
Misschien nu hij totaal ontspannen is, is hij ook behoorlijk gulzig gaan eten. Ik zal het vanavond weer eens in de gaten houden.
[..]
quote:Op donderdag 13 december 2012 14:42 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Eventueel geef je ze afgepaste porties. Moet je even uitrekenen wat ze per dag nodig hebben en dat verdeel je dan over de dag (bijv. 's ochtends een deel en 's avonds een deel).
Maar het kan ook heel goed gewoon van de stress komen.
Let ook even op de ontlasting: zachte poep is niet goed. Kan ook nog van stress komen, maar moet je dan ook wel in de gaten houden.
Als ik zo lees waar ze vandaan komen, is een bezoekje aan de dierenarts binnenkort ook wel aan te raden.
Wat een pech, echtquote:Op donderdag 13 december 2012 14:37 schreef Cindy1988 het volgende:
[..]
Hij moet antibiotica krijgen, pijnstillers (net als vorige keer) en speciale voeding![]()
Iemand een idee of dat ook vergoed word door petplan?
Zit echt een beetje in een dip nu, hij is pas 1 1/2 tot 2 jaar oud!
Iets meer dan een jaar geleden andere kat in moeten laten slapen omdat die suikerziekte en hele hoge leverwaarden had, die was net 1 jaar geworden!gelukkig heeft Boendy niks
Snap niet waarom het allemaal maar gebeurd
Welk voer geef jij?quote:Op donderdag 13 december 2012 15:20 schreef snkr-xxx het volgende:
[..]
Wat een pech, echt. Wat een jonkie ook nog
![]()
Mijn poezel is vorige maand helaas ook op dieetvoer gezet, heb net even gekeken of zulke dingen uberhaupt vergoed worden, maar dat is dus niet het geval: http://www.petplan.nl/hui(...)rgoedingenoverzicht/
Ik geef Royal Canin Gastro Intestinal, maar dat is omdat ze bij ander voer altijd bloed bij haar ontlasting had (ook bij goed graanvrij voer zoals Orijen). Ze heeft waarschijnlijk ontzettend gevoelige darmen. Maar sinds ze op dieet is is het eigenlijk helemaal over. Van blaasgruis weet ik eerlijk gezegd niet zoveel, maar meestal kan ander voer wel erg helpen. Hoop dat ie zich snel wat beter voelt!quote:Op donderdag 13 december 2012 15:22 schreef Cindy1988 het volgende:
[..]
Welk voer geef jij?
Ik moet Royal canon urinair ofzo gaan geven
Mijn dierenarts zei dat het altijd verstandig was om het eten in beetjes te geven. Die van mij krijgen drie keer per dag eten. 's Morgens voordat we weg gaan, dan aan het eind van de middag als we weer thuis komen en tegen een uur of acht de rest.quote:Op donderdag 13 december 2012 14:42 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Eventueel geef je ze afgepaste porties. Moet je even uitrekenen wat ze per dag nodig hebben en dat verdeel je dan over de dag (bijv. 's ochtends een deel en 's avonds een deel).
Maar het kan ook heel goed gewoon van de stress komen.
Ja, bij ons ook in drieën, omdat onze (asiel)kat alles opschrokte wat je neerzette.quote:Op donderdag 13 december 2012 15:39 schreef Sweetpea8472 het volgende:
[..]
Mijn dierenarts zei dat het altijd verstandig was om het eten in beetjes te geven. Die van mij krijgen drie keer per dag eten. 's Morgens voordat we weg gaan, dan aan het eind van de middag als we weer thuis komen en tegen een uur of acht de rest.
En ik moet de bak hoger zetten, want anders ligt het zeker weten een uur of twee later ergens anders in het huis. Hij eet dan veel rustiger.
Tip voor de castratie tzt: ipv zo'n plastic toeter een Medical Pet Shirt aantrekken, kunnen ze niet bij de hechtingen/wondjes maar hebben ze meer bewegingsvrijheid dan met zo'n lampekap.quote:Op donderdag 13 december 2012 14:47 schreef ikheetmartijn het volgende:
Dat is sowieso de bedoeling. Ze moeten ook nog gechipt en gecastreerd worden.
[..]
Alleen droge brokjes hier. Heel soms krijgen ze eens wat natvoer, maar dat is altijd als traktatie. En dan met z'n tweeën een zakje, meer hoeven ze toch nietquote:Op donderdag 13 december 2012 15:42 schreef Lienekien het volgende:
[..]
De katten die ik eerder had deden het overigens prima op altijd droge brokjes. Dat hoeft niet verkeerd te gaan.
Ik bedoel met altijd droge brokjes dat er altijd een gevuld bakje droge brokjes stond.quote:Op donderdag 13 december 2012 16:01 schreef Sweetpea8472 het volgende:
[..]
Alleen droge brokjes hier. Heel soms krijgen ze eens wat natvoer, maar dat is altijd als traktatie. En dan met z'n tweeën een zakje, meer hoeven ze toch niet(dus een half zakje per kat)
Ahquote:Op donderdag 13 december 2012 16:02 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ik bedoel met altijd droge brokjes dat er altijd een gevuld bakje droge brokjes stond.
Okequote:Op donderdag 13 december 2012 09:59 schreef Nallie het volgende:
[..]
Dat hadden die van mij ook hoor, toen ik ze net uit het asiel had gehaald. De ene was na een dag gewend, de ander heeft ongeveer een week nodig gehad! Die is nog steeds wel een stuk banger dan de ander trouwens. Dus inderdaad gewoon even met rust laten. Hij komt vanzelf!
quote:Op donderdag 13 december 2012 14:38 schreef ikheetmartijn het volgende:
Bij deze nog 3 fototjes voor de liefhebbers:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
ik had hier ook 1 schrokkende asielkat (kitten)quote:Op donderdag 13 december 2012 14:42 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Eventueel geef je ze afgepaste porties. Moet je even uitrekenen wat ze per dag nodig hebben en dat verdeel je dan over de dag (bijv. 's ochtends een deel en 's avonds een deel).
mijn kat heeft een alvleesklierontsteking en eigenlijk moeten we vier tot zes keer per dag eten geven maar zodra we dat gaan doen gaat hij dus schrokken. dus nu altijd eten en dan werkt het wel. nadeel: dierenarts denkt dat wij dat doen omdat het mauwen van een kat zo lastig is maar ik vind meer het overgeven op vloerbedekking vervelendquote:Op donderdag 13 december 2012 17:37 schreef loecje het volgende:
[..]
ik had hier ook 1 schrokkende asielkat (kitten)
mij werd juist aangeraden om altijd voer te hebben staan (tenzij de kat echt te dik is). onbeperkt voer wordt sowieso aangeraden bij kittens maar ook bij katten die te snel eten.
met afgepaste porties krijg je juist het effect dat de katten direct aanvallen als er brokjes neergezet worden waardoor ze te snel eten wat overgeven kan veroorzaken.
wanneer er altijd voer staat zal dat in het begin ook gebeuren. maar zodra ze doorhebben dat er altijd voer staat zullen de katten gaan eten wanneer ze honger hebben.
Hmm, eens kijken wat ik kan regelen.quote:Op donderdag 13 december 2012 13:46 schreef ElisaB het volgende:
Vochtige theedoeken op de verwarming hangen helpt ook prima. Of je droogrekje in de kamer zetten
Dan de kleine porties ook in kleine porties geven. Je kat leert snelgenoeg bij hoorquote:Op donderdag 13 december 2012 19:15 schreef gothic-blackie het volgende:
mijn kat heeft een alvleesklierontsteking en eigenlijk moeten we vier tot zes keer per dag eten geven maar zodra we dat gaan doen gaat hij dus schrokken. dus nu altijd eten en dan werkt het wel. nadeel: dierenarts denkt dat wij dat doen omdat het mauwen van een kat zo lastig is maar ik vind meer het overgeven op vloerbedekking vervelend
Heb vanochtend wel mogen kijken van drquote:Op donderdag 13 december 2012 12:48 schreef snkr-xxx het volgende:
ang het er niet ontstoken uit ziet, of erg warm is, zal het meevallen.. Kun je haar niet even optillen om haar buikje te inspecteren? Maar even bellen kan
Ik ben altijd behoorlijk statisch als ik bij ons van de bank af kom. Sophie is ook vaak statischquote:Op donderdag 13 december 2012 13:03 schreef sylvesterrr het volgende:
Mijn katten zijn statisch geladen. Sinds ergens vorige week krijg ik regelmatig een schok wanneer ik hen aanraak.Komt dat door het koude weer?
Toen ik ze meenam werden ze in het asiel nog op mijn naam gezet, de chips. En daar kreeg ik per post een bevestiging van!quote:Op donderdag 13 december 2012 19:50 schreef Yashaaaaa het volgende:
[..]
Heb vanochtend wel mogen kijken van drHeb haar rustig op dr rug gelegd en zelfs nog foto's kunnen maken. Het ligt er maar net aan hoe ze ligt of het rondom opgezet lijkt. De wond zelf is op sommige plekken al goed dicht en lijkt ergens een heel klein beetje open (daar steekt ook een stukje hechting uit) Verder ziet hij er al twee dagen hetzelfde uit. Is het niet rood, of warm. Trekt ze niet weg als je er aan voelt of rondom voelt en is ze enorm actief. Dus denk dat het wel goed gaat komen. Hou het nu gewoon ff goed in de gaten
Iets anders waar ik via facebook achterkwam. (Omdat ik het asiel had geliked waar Sophie vandaan komt) Blijkbaar houden zij de chipgegevens op hun naam. Aan de ene kant handig, aan de andere kant wist ik hier niks van. En wist dus ook niet dat als ik zou verhuizen ik dat aan hun moet doorgeven. En vraag me af of je daar over tien jaar nog aan denkt.
Hoe zit dat hier bij andere katten die uit het asielkomen?
En daarnaast heb ik ook de inlogcodes om zelf mijn gegevens te veranderen als ik verhuis, de katten staan allemaal op mijn naamquote:Op donderdag 13 december 2012 19:56 schreef Nallie het volgende:
[..]
Toen ik ze meenam werden ze in het asiel nog op mijn naam gezet, de chips. En daar kreeg ik per post een bevestiging van!
Jaa, tis ook sneu.quote:Op donderdag 13 december 2012 17:00 schreef Morpheus2002 het volgende:
[..]
OkeIk vind het alleen zo zielig
Zijn nu bijna een dag verder en net bij thuiskomt zit hij wederom achter de bank, onder de verwarming. In m'n middagpauze was ik ook even thuis en toen ik hem aaide knipperde hij wel met z'n ogen, niet bijten ofzo. Ook kan ik aan het zijn etensbakje zien dat hij iets, hoe weinig ook, heeft gegeten. Ik moet geduld hebben
'
niet eens echt vanwege het voer want dat is gewoon normaal, meer omdat het beter voor de kat is om in meerdere kleinere hoeveelheden op een dag te eten. enige wat we moeten doen is een soort poeder over zijn eten maar daarvoor maakt de hoeveelheid brokken niet uit (wel hoeveel poeder je gebruikt maar dat doe je dan maal vier)quote:Op donderdag 13 december 2012 19:18 schreef loecje het volgende:
waarom vind de dierenarts dan dat je 4 tot 6x per dag moet voeren en niet de hele dag voer mag laten staan? met sommige dieetvoeren heeft dat een rede.
hier werkt altijd brokjes gewoon het beste.
alleen savonds als wij gaan eten worden de katen hier gek. dan krijgen ze namelijk versvoer(KVV). dan krijg ik niet eens de tijd om de bakjes rustig neer te zetten. liefst springen ze al omhoog als het bakje een cm of 50 van de grond af is (auw). en als ik de bakjes niet snel genoeg neerzet klimmen ze via mijn benen omhoog (auw auw)
iemand nog tips hoe ik dat iets rustiger kan laten verlopen?
ik heb al geprobeerd om ze af te leiden met speeltjes maar op een of andere manier hebben ze het door wanneer ik de bakjes pak en dan zijn speeltjes niet meer interessant.
Tjah katten he, dat laatst restje is gewoon niet hetzelfde hequote:Op donderdag 13 december 2012 20:02 schreef Yashaaaaa het volgende:
Hier staan btw ook altijd onbeperkt brokjes. Enige nadeel eraan is dat mevrouw altijd kieskeurig is met het onderste laagje. Gister dus expres laten staan tot ze hem leeg had voor ik hem weer aanvulde.
Als het schaaltje helemaal vol is zit er zo'n 150 gram in en daar doet ze drie dagen mee. Laatste tijd vul ik hem niet helemaal om bovengenoemd probleem van de oude brokjes
Same here.quote:Op donderdag 13 december 2012 22:54 schreef loecje het volgende:
hier eten ze ook kleine beetjes per dag terwijl er 24/7 brokjes staan. als dat voor jou katten ook werkt zou ik dat ook gewoon doen.
Hier werkt het niet omdat een van de twee net een hond is en alleen het blaffen niet heeft overgenomen maar dus wel de eetlust. Dus we geven nu drie keer per dag en blijven in de buurt zodat onze dame rustig kan eten en haar laatste tien brokjes kan laten liggenquote:Op donderdag 13 december 2012 22:54 schreef loecje het volgende:
hier eten ze ook kleine beetjes per dag terwijl er 24/7 brokjes staan. als dat voor jou katten ook werkt zou ik dat ook gewoon doen.
Dan zou ik de bakjes vullen, en vervolgens weer wegzetten dat ze er niet bij kunnen. Ze krijgen het pas als ze rustig zijn.quote:Op donderdag 13 december 2012 19:18 schreef loecje het volgende:
alleen savonds als wij gaan eten worden de katen hier gek. dan krijgen ze namelijk versvoer(KVV). dan krijg ik niet eens de tijd om de bakjes rustig neer te zetten. liefst springen ze al omhoog als het bakje een cm of 50 van de grond af is (auw). en als ik de bakjes niet snel genoeg neerzet klimmen ze via mijn benen omhoog (auw auw)
iemand nog tips hoe ik dat iets rustiger kan laten verlopen?
ik heb al geprobeerd om ze af te leiden met speeltjes maar op een of andere manier hebben ze het door wanneer ik de bakjes pak en dan zijn speeltjes niet meer interessant.
quote:
Dezelfde reactie als mijn dierenarts.... Volgens mij worden ze gesponsord door RC...quote:Op donderdag 13 december 2012 19:48 schreef Cindy1988 het volgende:
Toen ik zei dat ik geen voorstander ben van Royal canin was de DA wat verontwaardig. Ik zei dat er naar mijn mening veel onnodige dikmakende dingen in zitten maar hij vond het onzin en zei dat het m'n eigen besluit is en dat hij rc aanraad.
De ene kat staat wel op onze naam, de andere volgens mij niet... Maar ik zou niet eens weten hoe ik dat kan controleren!quote:Op donderdag 13 december 2012 20:49 schreef loecje het volgende:
ik heb van het asiel een foldertje meegekregen hoe ik de chipnummers zelf op mijn naam kon zetten.
asiel houd de chipnummers ook nog bij, makkelijk het geval dat een kat daar als vermist wordt binnengebracht. maar verder staat alles op mijn naam met mijn adresgegevens.
Ik had geen verstand van katten toen ik mijn eerste kat kreeg, wel van honden. Dus ik heb mijn kat net zo behandeld als dat ik een hond zou behandelen. Eerst netjes zitten voordat je eten krijgt... En het werkt ook nogquote:Op donderdag 13 december 2012 19:18 schreef loecje het volgende:
alleen savonds als wij gaan eten worden de katen hier gek. dan krijgen ze namelijk versvoer(KVV). dan krijg ik niet eens de tijd om de bakjes rustig neer te zetten. liefst springen ze al omhoog als het bakje een cm of 50 van de grond af is (auw). en als ik de bakjes niet snel genoeg neerzet klimmen ze via mijn benen omhoog (auw auw)
iemand nog tips hoe ik dat iets rustiger kan laten verlopen?
ik heb al geprobeerd om ze af te leiden met speeltjes maar op een of andere manier hebben ze het door wanneer ik de bakjes pak en dan zijn speeltjes niet meer interessant.
dat gebeurd nu altijd al. het voer moet namelijk eerst ontdooien dus het staat al in 2 bakjes.quote:Op vrijdag 14 december 2012 01:03 schreef skunkasaur het volgende:
[..]
Dan zou ik de bakjes vullen, en vervolgens weer wegzetten dat ze er niet bij kunnen. Ze krijgen het pas als ze rustig zijn.
hoe heb je ze dat geleerd? dat zou ik hier ook wel willen.quote:Op vrijdag 14 december 2012 08:42 schreef Sweetpea8472 het volgende:
[..]
Ik had geen verstand van katten toen ik mijn eerste kat kreeg, wel van honden. Dus ik heb mijn kat net zo behandeld als dat ik een hond zou behandelen. Eerst netjes zitten voordat je eten krijgt... En het werkt ook nogIk doe dat ook met de brokjes, eerst netjes afwachten, dan pas gaan de brokjes in de bak.
Mijn katten waren 1 en 3 toen ik ze kreeg (mijn eerste kat was de kat van m'n moeder en dat was een zeer goed opgevoede kat dus daar hoefde ik niet veel voor te doen)quote:Op vrijdag 14 december 2012 09:00 schreef loecje het volgende:
hoe heb je ze dat geleerd? dat zou ik hier ook wel willen.
met een hond dat wel altijd gelukt. maar een kat laten zitten, zeker hyperactief kittens is nog niet zo makkelijk.
zou ik dat nu nog kunnen trainen? met dezelfde bakjes als anders maar dan met een snoepje of niets erin of zoiets?
eigenzinnig is juist leukquote:Op vrijdag 14 december 2012 09:14 schreef Lienekien het volgende:
Ik zou dat dus nooit doen, een kat proberen af te richten zoals je met een hond doet. Dan nam ik wel een hond. Ik hou juist van het eigenzinnige van een kat.
Ach, is het zo erg om een kat op te tillen en bij een ander bakje te zetten, denk ik dan.quote:Op vrijdag 14 december 2012 09:17 schreef loecje het volgende:
[..]
eigenzinnig is juist leuk
maar de bakjes veilig (zonder krassen) neer kunnen zetten is ook fijn. voor mezelf maakt dat me nog niet zoveel uit. maar mochten we op vakantie gaan hoop ik dat de oppas ook versvoer wil geven. als de katten dan zo reageren ben ik bang dat oppas geen versvoer wil geven.
Zitten heb ik ze niet echt aangeleerd, ik denk dat dat komt omdat ik de bakken wat hoger heb staan. Maar wel dat ze even wachten totdat ik de bak neergezet heb. Ik zet hem pas neer als ze rustig zijn en niet eerder.quote:Op vrijdag 14 december 2012 09:17 schreef loecje het volgende:
[..]
eigenzinnig is juist leuk
maar de bakjes veilig (zonder krassen) neer kunnen zetten is ook fijn. voor mezelf maakt dat me nog niet zoveel uit. maar mochten we op vakantie gaan hoop ik dat de oppas ook versvoer wil geven. als de katten dan zo reageren ben ik bang dat oppas geen versvoer wil geven.
Ook een kat moet een aantal basis dingen kunnen. Zoals veilig eten kunnen neerzetten, maar ook gekamd worden en hun voetjes controleren. En natuurlijk kusjes geven! Maar niet dingen als naar hun mand gaan, naast lopen, etc...quote:Op vrijdag 14 december 2012 09:14 schreef Lienekien het volgende:
Ik zou dat dus nooit doen, een kat proberen af te richten zoals je met een hond doet. Dan nam ik wel een hond. Ik hou juist van het eigenzinnige van een kat.
Ik heb weinig hondenmens in mij, laat ik dat zeggen. En omdat jij dat meer bent, zijn onze perspectieven gewoon verschillend. Jouw 'moet' deel ik niet. Al was het maar omdat ik een paar traumakatten heb (gehad) uit het asiel en die ga je echt niet forceren om gekamd te worden en voetjes te controleren. Kortharigen hoef je gelukkig niet te kammen, die kunnen prima zelf hun vacht onderhouden. En ik zou niet eens weten waar ik de voetjes op zou moeten controleren.quote:Op vrijdag 14 december 2012 09:32 schreef Sweetpea8472 het volgende:
[..]
Ook een kat moet een aantal basis dingen kunnen. Zoals veilig eten kunnen neerzetten, maar ook gekamd worden en hun voetjes controleren. En natuurlijk kusjes geven! Maar niet dingen als naar hun mand gaan, naast lopen, etc...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |