Ik bedacht net dat deze vraag voorbij zou kunnen komen.quote:Op zaterdag 1 december 2012 21:02 schreef AnimeFan het volgende:
De vraag is of je wiskunde B aan kan.
Ben je goed in wiskunde / vind je het leuk?
Bedankt voor je reactie.quote:Op zaterdag 1 december 2012 21:04 schreef JohnSpek het volgende:
Je bent wel wat beter voorbereid, maar het is absoluut geen noodzaak om het te leren.
Leer goed de basis regels van wiskunde (log's/breuken/etc), daarna leren differentiëren (en zodoende optimaliseren), integreren, rekenkundige rijen en werken met matricen.
Met log's bedoel ik inderdaad logaritmes. Ik bedoel eigenlijk gewoon de basis rekenregels zoals het werken met breuken, machten, optellen, delen, vermenigvuldigen en uiteraard algebra. Klinkt heel basaal maar ik durf te wedden dat 90% van je klasgenoten dit niet naar behoren kunnen.quote:Op zaterdag 1 december 2012 21:08 schreef danzazlol het volgende:
[..]
Bedankt voor je reactie.
Log? Logaritmes? Dit zijn toch een soort van functies? En wat zijn matrices?
Edit: volgensmij behoort alles wat je noemt tot lineaire algebra dus dit is met voorname belangrijk?
Hmm oké. Volgensmij komt differentiëren en logaritmes ook aan bod bij wis A. Wis B zal er ongetwijfeld dieper op ingaan denk je dat dit veel toegevoegde waarde heeft?quote:Op zaterdag 1 december 2012 21:18 schreef JohnSpek het volgende:
[..]
Met log's bedoel ik inderdaad logaritmes. Ik bedoel eigenlijk gewoon de basis rekenregels zoals het werken met breuken, machten, optellen, delen, vermenigvuldigen. Klinkt heel basaal maar ik durf te wedden dat 90% van je klasgenoten dit niet naar behoren kunnen.
Matricen is inderdaad lineaire algebra.
Differentiëren en integreren vallen volgens mij onder de noemer calculus.
Calculus is het bestuderen van veranderingen. Grootste onderdelen zijn (...volgens mij hoor, ik ben geen wiskundige) de differentiaalrekening en de integraalrekening (differentiëren en integreren dus).quote:Op zaterdag 1 december 2012 21:24 schreef danzazlol het volgende:
[..]
Hmm oké. Volgensmij komt differentiëren en logaritmes ook aan bod bij wis A. Wis B zal er ongetwijfeld dieper op ingaan denk je dat dit veel toegevoegde waarde heeft?
En wat is het verschil tussen algebra en calculus?
Algebra is vergelijkigen opstellen en oplossen volgensmij, maar calculus?
Hmm bedankt voor je reacties. Mag ik vragen wat je precies studeert/ heb gestudeerd en hoe dit bevalt?quote:Op zaterdag 1 december 2012 21:26 schreef JohnSpek het volgende:
[..]
Calculus is het bestuderen van veranderingen. Grootste onderdelen zijn (...volgens mij hoor, ik ben geen wiskundige) de differentiaalrekening en de integraalrekening (differentiëren en integreren dus).
Differentiëren krijg je bij wiskunde A. Integreren krijg je niet bij wiskunde A.
In principe borduurt de studie economie gewoon voort op de basis van wiskunde A. Wiskunde B gaat echter telkens net iets dieper in op de onderwerpen van wiskunde A, dus in die zin is het een betere basis.
Wiskunde B heeft dus wel toegevoegde waarde, maar zoveel maakt het ook weer niet uit. Als je slim genoeg bent dan snap je het als ze het uitleggen op de universiteit ook wel, maar het is wellicht fijn dat je alvast een stukje voorloopt op de andere studenten.
Ik heb zelf wiskunde A gedaan en ik had er geen problemen mee, maar wiskunde is voor veel studenten wel een struikelvak op de universiteit.
WO Bachelor Bedrijfseconomie afgerond, zit nu in mijn master. Achteraf gezien vond ik de bedrijfskundige vakken erg saai. Wiskundige vakken en economische vakken daarentegen vond ik wel leuk. De studie had wat moeilijker van mij gemogen, als ik het over had gedaan had ik geprobeerd eerst econometrie te studeren (daarvoor is Wiskunde B dus wel nodig), omdat dat wiskundig zeer uitdagend is. Dat miste ik hier een beetje.quote:Op zaterdag 1 december 2012 21:40 schreef danzazlol het volgende:
[..]
Hmm bedankt voor je reacties. Mag ik vragen wat je precies studeert/ heb gestudeerd en hoe dit bevalt?
Ik ga dit aan me wiskundeleraar en decaan voorleggen en moet nog kijken hoe ik het ga doen met boeken of alleen via internet (bedankt voor de link!) maar je reacties hebben zeker geholpen.
Tja algebra van wiskunde b staat me wel aan maar de meetkunde en bewijzen niet. Dat houdt me tegen om het erbij te doen naast de vraag of dat kan op mn school en ik dat aankan. Bij ons hebben we alleen wiskunde A en B dus ik weet niet waar je op doelt met B1?quote:Op zaterdag 1 december 2012 21:48 schreef mrbombastic het volgende:
Ik heb zelf ook VWO E&M profiel gedaan met Wiskunde B1.
Achteraf gezien ben ik hier erg blij mee, omdat ik uiteindelijk Econometrie ben gaan studeren.
Ik zou zeggen als je het aankan, en daar lijkt het wel op als je een 8,6 als eindcijfer hebt, dan zou ik zeker Wiskunde B1 doen als ik jou was.
Begrijpelijk (er bestaat heel wat interessantere en nuttigere meetkunde maar dat past minder in de contextwiskunde van het Freudenthalinstituut wat hiervoor verantwoordelijk is) maar daardoor moet je je niet laten tegenhouden. Zo groot is dat deel niet en je leert het wel als je de oefeningen maakt en doorvraagt bij de leraar wanneer het toch niet lukt.quote:Op zaterdag 1 december 2012 21:53 schreef danzazlol het volgende:
[..]
Tja algebra van wiskunde b staat me wel aan maar de meetkunde en bewijzen niet.
Ha, die uitspraak had ik hier ook al eens gedaan.quote:Op zondag 2 december 2012 12:07 schreef ufopiloot12 het volgende:
Wiskunde B is natuurlijk een betere voorbereiding dan A dus als je kan overstappen, doe het dan. Op de middelbare school zijn er eigenlijk maar drie vakken die echt belangrijk zijn voor je vervolgopleiding: Wiskunde, Nederlands en Engels.
Dit vind ik dit dus een interessante. Ik geloof, ja ik noem het geloof omdat ik het niet feitelijk kan onderbouwen, dat het voornamelijk de slimmere mensen zijn die N&T volgen (en succesvol behalen!). Ik geloof niet dat het simpelweg volgen van een vak wiskunde B je analytisch denkvermogen opeens 'upgrade' ten opzichte van wiskunde A.quote:Op zondag 2 december 2012 01:26 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Heb je wiskunde B nodig voor economie? Waarschijnlijk niet.
Volg je beter wiskunde B als dat lukt? Ja. Je leert toch net wat beter je verstand te gebruiken en je leert net wat meer wat nuttig kan zijn. Bovendien is de kans groot dat je nog niet zeker wat je wil gaan studeren hoezeer je ook denkt dat wel zeker te weten.
Wiskunde is vaak een middel voor andere vakken. Dat dit bij natuurkunde en scheikunde het geval is heb je hopelijk door maar ook voor tal van andere vakken (elektrotechniek, werktuigkunde, informatica, aardwetenschappen, biologie, biomedisch onderzoek, farmacologie enzovoorts) gebruik je wiskunde.
Neem dus het zekere voor het onzekere en kies voor wiskunde B. Ik raad iedereen dit aan. In 4-VWO is dat nog poepeenvoudig (een groot deel van de stof kreeg je vroeger zelfs al in de lagere leerjaren van het VMBO) dus stap met een gerust hart over, je gaat nog niet veel gemist hebben wat je niet op je gemakje kan inhalen.
Oh ja, uit een rapportje bleek dat studenten die het NT-profiel en het NG-profiel (met name het eerste) hadden gevolgd beter presteren bij de studie economie. Vandaar dat veel universiteiten geen economie eisen maar ook leerlingen die een van de N-profielen hebben gevolgd toelaten.
De vraag is of dat die leerlingen beter presterne doordat ze slimmer zijn en waren dan die andere leerlingen, doordat hun verstand beter is ontwikkeld doordat ze een ander profiel volgden of door een combinatie van beiden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |