Goed, ik heb het nu ook min of meer goed geïnstalleerd staan, maar het was wel een gedoe... Eerst weigert mijn BIOS om de Win8 CD the booten vanuit m'n externe DVD speler (ik heb de OEM versie gekocht omdat ik een schone installatie wil kunne doen), dus moest ik eerst m'n kast openschroeven om één van m'n interne aan te sluiten (had ze beiden ontkoppelt zodat ik een ouwe IDE schijf aan kon sluiten). Toen ik m'n kast versleepte achter m'n bureau vandaan hoorde ik echter twee keer een harde knal tegen de zijkant van m'n kast, in de buurt van het ventilatierooster waar m'n CPU achter zit (zit nog wel nog een metalen plaatje voor, maar toch). Nu hoor ik een ritmisch zacht getik wanneer m'n pc aan staat dus ik hoop niet dat ik nu m'n CPU half gesloopt heb

Maar hij doet het nog steeds

Goed, toen wilde de CD wel booten, installatieproces ging verder prima, alleen was om te één of andere reden nederlands de enige taal die ik kon kiezen bij de installatie. Gelukkig in de settings redelijk snel de mogelijkheid gevonden om een english language pack te downloaden (ik haat nederlands in windows, gebruik altijd engels).
En toen kwam het leukste, m'n geluidskaart... model is alweer een aantal jaartjes oud (X-Fi XtremeMusic) dus ik vreesde er al een beetje voor... en ja hoor, de drivers op de Creative site stonden (die er ook nog eens een half uur over deden om gedownload te worden) waren niet compatibel met Win8.
Dus toen op zoek gegaan naar 3rd party drivers. Die waren er gelukkig, dus ik downloaden en installeren... maar geen geluidskaart in de device manager. Toen maar eens wat verder gaan speuren en op een gegeven moment iemand tegen gekomen met hetzelfde probleem. Wat bleek? Win8 lust geen non-signed drivers. En dat niet alleen, het geeft je zelfs niet de optie om ze gewoon te installeren na een melding. Nee, daarvoor moet je eerst in de general computer settings naar geavanceerde opstart opties gaan, de installatiebescherming voor niet-gesigneerde drivers uitschakelen, en 't ding opnieuw opstarten... lekker omslachtig dus.
Afijn, drivers gedelete, opnieuw geïnstalleerd en hij deed het!

En volgens mij zelfs met een beter geluid dan eerst. Alleen kostte dit geintje van Microsoft en Creative me dus wel zo'n anderhalf uur aan tijd en frustratie.
Maar ik moet zeggen dat het prima draait. Metro UI ziet er leuk uit voor op deze hobby- en game pc (het is eigenlijk een gigantisch startmenu en zo moet je het ook zien. Voor onderhoudstaken en zakelijk gebruik kan je gewoon de "ouderwetse" desktop gebruiken) en moet zeggen dat IE 10/metro/whatever er erg mooi uit ziet zonder window en taakbalk eronder. Is even wennen om op die manier te surfen maar je hebt wel een stuk beter overzicht over de website, denk dat dit echt een verbetering is voor tablets en ultrabooks die het met een relatief klein schermpje moeten doen.
Goed, dat was mijn verslag tot zover, ik ga nu eens uit testen hoe League of Legends op Win8 draait.