In mijn geval niet denk ik.quote:Op woensdag 14 november 2012 23:14 schreef NikkelCobalt het volgende:
Euh, ja, behoorlijk? Of volgens jou niet?
Wanneer ik Guarniero centjes heb misschien (n)ooitquote:
Oh ja, helemaal vergeten, Marklin had dat 3 rail systeemquote:Op donderdag 15 november 2012 00:59 schreef whY... het volgende:
Hey mensen, 'net terug' van de modelbouwwinkel! ohw wat een mooie treinen lagen er weer... maar daar ging ik niet voor![]()
Ik heb even gepraat over 2-rail en 3-rail en Marklin en Roco en Fleischman maar het kwam bij mij een beetje uit op 'dat het allemaal niet zoveel uitmaakt'. Die man is zelf 2-rail rijder erg deskundig en heeft veel uitgelegd qua verschillen.
Ik moet zeggen dat het in de looks van de baan zelf, de bededded 2-rail van Roco wel érg mooi is, maar de niet bedded Krail van Marklin ook erg goed eruit ziet. En de flexrailsen enzovoorts.
Dus ik weet het nog niet, het lijkt erop dat ik misschien toch 3-rail blijf rijden, maar liever laat ik me overtuigen door iemand (van jullie) om danwel 2 danwel 3 rail te gaan rijden.
Ik heb in ieder geval de folders weer en ga weer lekker zitten neuzen. Wat me wel opviel is dat sommige treinen die ik wil niet eens zo duur zijn![]()
dus dat is weer een plus punt, sommige zijn natuurlijk weer wle duur
maar ja daar sparen we dan maar voor. Eerst maar eens knopenhakken en meelezen hierzo naar al dat mooie spul.
De eerste 1600 is meteen met grijze band afgeleverd. Ik heb een juichboekje van Alsthom uit die tijd waar ie prominent op staat.quote:Op woensdag 14 november 2012 22:59 schreef NikkelCobalt het volgende:
[..]
Ik las ook zoiets terug op een ander forum: het model kwam uit voor uberhaupt in werkelijkheid rond reed. Gebaseerd op de tekentafel dus; ik lees berichten dat er nooit een bandloze 1600 heeft rondgereden, zelfs het prototype niet. Maar wellicht dat iemand uit het TreinenTopic daar meer info over heeft.
In mijn geval heb ik een collectie treinen van m'n pa ge-orven (klinkt raar).quote:Op donderdag 15 november 2012 00:59 schreef DJJoris het volgende:
[..]
Wanneer ik Guarniero centjes heb misschien (n)ooit.
Verder denk ik dat Digitaal het goedkoopst is als je nieuw begint zonder een grote collectie van analoge treintjes maar dat hoe groter de collectie al is je mogelijk goedkoper uit bent om Dinamo te nemen, voor mij hangt het er nog een beetje vanaf denk ik, indien mijn Grootvader materieel beschikbaar stelt dan wordt het denk ik Dinamo en anders gaan we gewoon gelijk digitaal.
Wat ik mij wel afvraag, vroeger reden de Fleischmann treintjes van mijn grootvader nooit op Trix rails, is dat een foutje qua stroomvoorziening/aansluiten of hoorde dat toen? En is dat nu voorbij?
Nouja, met DCC heb je een heleboel parameters die je per decoder kunt instellen, dus daar ben je ook wel even mee bezig om alles fine te tunenquote:Op donderdag 15 november 2012 08:59 schreef Cryothic het volgende:
[..]
Voordeel van digitaal is volgens mij wel dat je minder werk kwijt bent met het instellen van je baan t.o.v. dinamo. Of zie ik dat verkeerd? Volgens mij moet je voor Dinamo meer railsjes doorzagen, baanvakken maken, sensors plaatsen enzo?
qua princiepe zou ik blind voor digitaal gaan.quote:Op donderdag 15 november 2012 11:13 schreef NikkelCobalt het volgende:
[..]
Nouja, met DCC heb je een heleboel parameters die je per decoder kunt instellen, dus daar ben je ook wel even mee bezig om alles fine te tunenOok een reden dat ik voor Selectrix ben gegaan.
Die blokken/baanvakken/railsjes zagen heb je inderdaad met Dinamo. Maar ook met volwaardig digitaal doe je dat voor je bezetmelders ook. Al heb je die niet per se nodig, dit zou je softwarematige kunnen oplossen. Voor de bestuurbaarheid wil je waarschijnlijk wel meer blokken definieren dan in een digitaal systeem => meer zagen, meer Dinamo componenten.
Je zit wel met veel software instellingen: als jij met analoge treinen rijdt, en de trein rijdt van blok 1 => blok 2 binnen, dan moet Dinamo op dat moment wel blok 2 inschakelen. Dit kan maar op 1 manier: in de software (koploper bv) moet de spoorlayout bekend zijn. Vooraf moet je dit dus allemaal instellen. Al heeft de gemiddelde digitale spoorbaan natuurlijk ook een PC erbij. Maar dat hoeft niet per se.
Ik lees ook nog even net op de site, maar in een eerdere reply zei ik iets over digitaal en analoge lok op 1 blok: dat kan dus niet. (alleen van toepassing als je multitractie wilt rijden)
De rails van Marklin vallen nog wel mee, qua lelijk. Maar de wissels zijn echt heel erg lelijk met al die omhooglopende contactpunten. Geen gezicht. Als je echt wat moois wilt, moet je voor tweerail gaan.quote:Op donderdag 15 november 2012 00:59 schreef whY... het volgende:
Hey mensen, 'net terug' van de modelbouwwinkel! ohw wat een mooie treinen lagen er weer... maar daar ging ik niet voor![]()
Ik heb even gepraat over 2-rail en 3-rail en Marklin en Roco en Fleischman maar het kwam bij mij een beetje uit op 'dat het allemaal niet zoveel uitmaakt'. Die man is zelf 2-rail rijder erg deskundig en heeft veel uitgelegd qua verschillen.
Ik moet zeggen dat het in de looks van de baan zelf, de bededded 2-rail van Roco wel érg mooi is, maar de niet bedded Krail van Marklin ook erg goed eruit ziet. En de flexrailsen enzovoorts.
Dus ik weet het nog niet, het lijkt erop dat ik misschien toch 3-rail blijf rijden, maar liever laat ik me overtuigen door iemand (van jullie) om danwel 2 danwel 3 rail te gaan rijden.
Ik heb ook geen advies voor je, ik heb alleen antwoordenquote:Op donderdag 15 november 2012 11:21 schreef Cryothic het volgende:
[..]
qua princiepe zou ik blind voor digitaal gaan.
Maar dan lopen de kosten voor de treinen zo op.![]()
Dat is m'n grootste barriere. Kan het in m'n treintjes ingebouwd worden, en wat gaat t kosten.
Het budget is niet schrikbarend hoog, dus als je dan het eerste jaar maar met 1 of 2 loc's kunt rijden, is de lol er ook snel vanaf
Ik heb de oude treinbaan van m'n pa uit elkaar gesloopt. Dus ik heb wel een verhuisdoor met behoorlijk wat rails ja. Hij had zelf idd ook baanvakken gemaakt, maar dat werd elektronisch geregeld (baanvakken aan en uit aan de hand van treinen die er reden). Maar ja, meneer was dan ook elektrotechnicusquote:Op donderdag 15 november 2012 11:39 schreef NikkelCobalt het volgende:
[..]
Ik heb ook geen advies voor je, ik heb alleen antwoorden
Tuurlijk het is duur, Dinamo in opstartkosten misschien meer, maar bij uitbreiding minder. Bij DCC is het eerder andersom. Maar aan het eind van de rit ben je misschien wel evenveel kwijt!
Ben je al in het bezit van een spoorbaan? Anders zou ik ook overwegen daar eerst mee te beginnen, en dan analoog te rijden. Later kun je altijd overstappen. Door alles in blokken te delen en handmatig delen in te schakelen ben je voorbereid voor de toekomst, voor welk digitaal systeem dan ook.
Bouwkosten en aanschafprijzen van wissels en wisselmotoren zijn ook niet gering namelijk. En een een digitaal systeem zonder spoorbaan is ook maar zo-zo
Je zegt zelf dat je wenst om bepaald hogesnelheids materieel te rijden. Kijk vooral wat je wilt, en ga dan opzoeken voor welk rail systeem dit te krijgen is. Er is bijvoorbeeld geen standaard 3-rail Thalys.quote:Op donderdag 15 november 2012 00:59 schreef whY... het volgende:
Dus ik weet het nog niet, het lijkt erop dat ik misschien toch 3-rail blijf rijden, maar liever laat ik me overtuigen door iemand (van jullie) om danwel 2 danwel 3 rail te gaan rijden.
Echt wel...quote:Op donderdag 15 november 2012 11:45 schreef NikkelCobalt het volgende:
[..]
Je zegt zelf dat je wenst om bepaald hogesnelheids materieel te rijden. Kijk vooral wat je wilt, en ga dan opzoeken voor welk rail systeem dit te krijgen is. Er is bijvoorbeeld geen standaard 3-rail Thalys.
Oh, ik las vrij recente ombouw berichten op het 3rail forum. Die deden het meer voor de uitdaging danquote:
quote:Op donderdag 15 november 2012 12:40 schreef NikkelCobalt het volgende:
[..]
Oh, ik las vrij recente ombouw berichten op het 3rail forum. Die deden het meer voor de uitdaging dan
Hmm... nouja het zijn whY... z'n centen. ¤ 470 eurie voor 4 bakken. Of ¤ 835 voor 10. Al is de Trix variant niet goedkoper.quote:Op donderdag 15 november 2012 12:43 schreef Duvel het volgende:
Deze is nogal duur... Misschien dat dat wel een rol speelt?
Weet ik niet zo 123 uit m'n hoofd.quote:Op donderdag 15 november 2012 11:45 schreef Wombcat het volgende:
Wat voor locs heb je?
Zelf ombouwen hoeft niet moeilijk te zijn (maar ik heb het zelf ook nog nooit gedaan). Er zijn ook workshops waarin het je wordt geleerd.
123 locs, das een boelquote:Op donderdag 15 november 2012 16:21 schreef Cryothic het volgende:
[..]
Weet ik niet zo 123 uit m'n hoofd.
Vooral oude (neem ik aan) van Fleischmann en Minitrix.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |