ja den daar jheeft ie last van, over een half jaar zijn er weer tal van andere corporaties die publiek geld over de balk smijten, net als iedereen de naam van die zonnegod al vergeten isquote:Op dinsdag 2 juli 2013 10:04 schreef Terrorizer het volgende:
[..]
Naam publiekelijk door het slijk halen is ook goed.
quote:vr 19 jul 2013, 05:30 | 0 reacties
Vestia vraagt Staal om verdwenen geld
DEN HAAG - Het ministerie van Binnenlandse Zaken is op verzoek van woningcorporatie Vestia een onderzoek gestart naar de betrokkenheid van voormalig Vestia-topman Erik Staal bij verdwenen geld, bedoeld voor sociale projecten in Zuid-Afrika.
Dit wordt bevestigd door een woordvoerder van het ministerie.
Het onderzoek van de afdeling toezicht van het ministerie richt zich op een miljoenenlening die Vestia ruim tien jaar geleden verstrekte aan stichting HASA, waarvan Erik Staal de enige bestuurder is. Het geld was bedoeld voor de bouw van woningen voor de armsten in de Zuid-Afrikaanse stad East London.
quote:do 24 jul 2014, 12:24
Vestia verkoopt 5500 woningen aan Patrizia
door onze financiële redactie
AMSTERDAM -
Corporatie Vestia heeft 5500 van zijn woningen verkocht aan het Duitse Patrizia Immobilien. De in opspraak geraakte woningbouwvereniging ontvangt ¤578 miljoen.
Erik Staal, voormalig topman van wonincorporatie Vestia, tijdens een verhoor van de Parlementaire Enquêtecommissie Woningcorporaties.Foto: Serge Ligtenberg
Patrizia Immobilien stelt dat het ook het fondsbeheer overneemt, inclusief het personeel voor dit vastgoed. Patrizia koopt de woningen aan als onderdeel van een beleggig voor een niet nader genoemd Duits pensioenfonds.
Vestia ging eerder bijna onderuit door een verlies op derivaten die het aanhield. Zijn verlies van zeker ¤2 miljard door de financiële constructies van zijn top was de aanleiding tot een parlementaire enquête.
Goede deal, 100k per woning, verhuur voor gemiddeld ¤550 plus 4% per jaar.quote:Op donderdag 24 juli 2014 13:32 schreef homme7 het volgende:
http://www.telegraaf.nl/d(...)_aan_Patrizia__.html
Voor een matsprijsje , ouwe jongens krentebrood
En die gaan ze dan weer voor een hoge prijs verkopen aan de huurders
Het houdt nooit en nooit op
[..]
ja maar de huurders krijgen geen kansquote:Op donderdag 24 juli 2014 13:45 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Goede deal, 100k per woning, verhuur voor gemiddeld ¤550 plus 4% per jaar.
quote:Patrizia is beursgenoteerd en actief op de vastgoedmarkt in meer dan tien landen.
Op dit moment beheert het bedrijf vastgoed ter waarde van ongeveer 13 miljard euro
quote:Goedkeuring
http://www.nuzakelijk.nl/(...)ingportefeuille.html
Wanneer deze overgenomen zouden worden door een commerciële partij als Patrizia, zouden veel mensen hier niet meer gesubsidieerd kunnen wonen.
Daarom zoekt Vestia voor dit zorgvastgoed een andere oplossing, zegt een woordvoerster.
Patrizia is beursgenoteerd en actief op de vastgoedmarkt in meer dan tien landen. Op dit moment beheert het bedrijf vastgoed ter waarde van ongeveer 13 miljard euro.
De deal tussen Vestia en Patrizia moet nog worden goedgekeurd door autoriteiten en toezichthouders. Naar verwachting kan de transactie eind dit jaar worden afgerond.
Door: ANP
Pensioenfonds? Volgens mij gewoon vastgoed/onroerend goed fondsquote:Op donderdag 24 juli 2014 13:50 schreef homme7 het volgende:
[..]
ja maar de huurders krijgen geen kans
en dat pensioenfonds gaat ze later weer verpatsen, aan de huurders met koopgarant
[..]
[..]
Ja zulke deals moeten ze in Nederland houden , dar is vraag genoeg naar betaalbare woningenquote:Op donderdag 24 juli 2014 13:45 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Goede deal, 100k per woning, verhuur voor gemiddeld ¤550 plus 4% per jaar.
quote:Een andere fout is het ontbreken van stevig toezicht met een 'toezichthouder met tanden die een werkelijk disciplinerende rol heeft'.
De schuld hiervoor legde Conijn bij de politiek.
"Dat het stelsel zo onvolkomen is, daarvoor ligt de verantwoordelijkheid bij de achtereenvolgende ministers en de Tweede Kamer."
Hij deed daarom een 'morele oproep' op het parlement om deze lekken snel te dichten.
Als het aan Conijn ligt komt er 'integraal toezicht' op het stelsel van woningcorporaties
Die woningen blijven toch in Nederland en onder de NL-wetgeving vallen? Of denk je van niet?quote:Op dinsdag 29 juli 2014 09:49 schreef homme7 het volgende:
[..]
Ja zulke deals moeten ze in Nederland houden , dar is vraag genoeg naar betaalbare woningen
nee dat lijkt me niet, di e gaan verpatst worden, als ze leeg komenquote:Op vrijdag 29 augustus 2014 15:47 schreef Peter het volgende:
[..]
Die woningen blijven toch in Nederland en onder de NL-wetgeving vallen? Of denk je van niet?
Vorige week stond nog het volgende op NU.nlquote:Op dinsdag 26 augustus 2014 13:35 schreef homme7 het volgende:
http://www.telegraaf.nl/d(...)r_fors_omlaag__.html
Hoe hoog zou nu het verlies van Vestia geweest zijn??
Ik denk groter dan de waarde van alle Sociale huurwoningen samen
Als dus in 2017 de rent nog zo laag staat dan pas kan het volgens dat bericht problematisch gaan worden.quote:Vestia kan corporaties opnieuw geld kosten
Woningcorporaties moeten mogelijk opnieuw met honderden miljoenen euro's bijspringen om hun noodlijdende branchegenoot Vestia op de been te houden.
Vestia kan corporaties opnieuw geld kosten
Foto: ANP
Vestia kwam in 2012 in zwaar weer terecht door onverantwoorde speculatie met derivaten, waarmee de corporatie zich wilde indekken tegen rentestijgingen.
Door lage rentes leed Vestia echter miljardenverliezen. De andere corporaties hoestten 675 miljoen euro op om Vestia overeind te houden. Voor de sector geldt de verplichting elkaar te helpen als de nood aan de man komt.
Tot eind 2017 is er voorlopig weinig aan de hand. Vestia kan leningen aflossen en aan zijn financiële verplichtingen voldoen door op grote schaal huurwoningen te verkopen. Daarna wordt het voor Vestia lastiger als de rentestand laag blijft.
Kostbaar
Vestia heeft nog voor 5,7 miljard euro aan leningen uitstaan tegen een gemiddelde rente van 4 procent. Als de rente veel lager staat, wordt aflossen zeer kostbaar omdat Vestia de banken dan zou moet compenseren voor gederfde rente-inkomsten.
Als de rentestand tot 2021 niet boven de 3 procent komt, zou dat betekenen dat Vestia minimaal 686 miljoen euro extra saneringssteun nodig heeft van de andere corporaties. Op dit moment staat de rente onder de 2 procent.
De dreiging dat de andere corporaties opnieuw moeten bijspringen, blijkt uit een analyse van CFV van het nieuwe verbeterplan waarin Vestia moest aangeven hoe het eind 2021 financieel gezond denkt te worden. De toezichthouder heeft dit plan goedgekeurd, nadat hij eerdere versies had afgekeurd.
volgens mij is dat niet toegestaan door de minister.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 15:52 schreef homme7 het volgende:
[..]
nee dat lijkt me niet, di e gaan verpatst worden, als ze leeg komen
en dat zal heel snel zijn
Die woningen zijn in buitenlandse handen nu , en die hebben scheit aan de minister , dat zal de reden zijn dat het eigendom niet meer in nederland isquote:Op vrijdag 29 augustus 2014 18:39 schreef Peter het volgende:
[..]
volgens mij is dat niet toegestaan door de minister.
Dan staat ie nog lager , waarschijnlijk negatiefquote:Op vrijdag 29 augustus 2014 16:34 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Vorige week stond nog het volgende op NU.nl
[..]
Als dus in 2017 de rent nog zo laag staat dan pas kan het volgens dat bericht problematisch gaan worden.
Ik geloof je niet. Heb je bronnen die je geroep ondersteunen?quote:Op maandag 1 september 2014 08:03 schreef homme7 het volgende:
[..]
Die woningen zijn in buitenlandse handen nu , en die hebben scheit aan de minister , dat zal de reden zijn dat het eigendom niet meer in nederland is
Wel goed dat echt alle woningbouwverenigingen nu inzien dat het vrijgeven (de zgn marktwerking) van die publieke sector een zeer slecht idee was .
Daar is de mens te zwak voor om de handen van de miljardepot af te houden, en eigen toezicht wordt dan gewoon afgekocht
wat geloof je niet, dat ze verkocht zijn of dat ze aan een buitenlands belegger zijn verkocht ?/quote:Op maandag 1 september 2014 17:47 schreef Peter het volgende:
[..]
Ik geloof je niet. Heb je bronnen die je geroep ondersteunen?
quote:Goedkeuring
http://www.nuzakelijk.nl/(...)ingportefeuille.html
Wanneer deze overgenomen zouden worden door een commerciële partij als Patrizia, zouden veel mensen hier niet meer gesubsidieerd kunnen wonen.
Daarom zoekt Vestia voor dit zorgvastgoed een andere oplossing, zegt een woordvoerster.
Patrizia is beursgenoteerd en actief op de vastgoedmarkt in meer dan tien landen. Op dit moment beheert het bedrijf vastgoed ter waarde van ongeveer 13 miljard euro.
De deal tussen Vestia en Patrizia moet nog worden goedgekeurd door autoriteiten en toezichthouders. Naar verwachting kan de transactie eind dit jaar worden afgerond.
Door: ANP
Wat een halve qoute weer alleen om je gelijk aan te tonen? Terwijl er boven juist staat dat deze niet in de deal bleven zitten en er maar 5500 van de eerder bedachte 6500 verkocht worden.quote:Op dinsdag 2 september 2014 08:15 schreef homme7 het volgende:
[..]
wat geloof je niet, dat ze verkocht zijn of dat ze aan een buitenlands belegger zijn verkocht ?/
er zouden enkele duizenden woningen verkocht worden, en deze zijn verkocht aan een belegger voor 100.000 gemiddeld , als di eze kamn uitponden zal ie dat echt wel doen
[..]
buitenlandse commerciele bedrijven hebben geen plicht om sociale huurwoningen aan te houden , alleen woningbouwverenigingen doen datquote:Op dinsdag 2 september 2014 12:54 schreef Basp1 het volgende:
En waar je er dan uit haalt dat die 5500 die wel verkocht worden wel of geen sociale sector woningen zijn en of daarvan de huurtoeslag zou stoppen dat vraag ik me echt af.
jij weet helemaal niets van de verkoopvoorwaarden zie ik al. Verdiep je eens in de verkoop voor je onzin gaat verkopen..quote:Op dinsdag 2 september 2014 13:17 schreef homme7 het volgende:
[..]
buitenlandse commerciele bedrijven hebben geen plicht om sociale huurwoningen aan te houden , alleen woningbouwverenigingen doen dat
Dat is ook waarom er een Nederlandse tak van het fonds moet worden opgericht. In de portefeuille zitten namelijk zowel sociale huurwoningen als niet sociale huurwoningen. Je kan een sociale huurwoning niet zomaar omzetten in niet sociale huur.quote:Op dinsdag 2 september 2014 13:17 schreef homme7 het volgende:
[..]
buitenlandse commerciele bedrijven hebben geen plicht om sociale huurwoningen aan te houden , alleen woningbouwverenigingen doen dat
quote:Voormalig Vestia-directeur mag vertrekpremie houden
Voormalig Vestia-directeur Erik Staal hoeft zijn vertrekpremie van 3,5 miljoen euro niet in te leveren.
Voormalig Vestia-directeur mag vertrekpremie houden
Foto: ANP
Dat heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald.
De woningcorporatie wilde twee besluiten van de voormalige Raad van Commissarissen nietig laten verklaren. Deze twee besluiten vormden de basis voor het toekennen van een vertrekpremie van 3,5 miljoen euro aan voormalig-direceur Erik Staal.
Maar volgens de rechtbank is er geen juridische grond aanwezig om de vordering toe te wijzen.
Vestia was van mening dat er sprake was van dwaling. Toen de Raad van Commissarissen een besluit nam over de vertrekpremie, had het een verkeerde voorstelling van zaken. Bij een juiste voorstelling had de raad dit besluit niet genomen, zo stelt Vestia. Daarom zou het besluit moeten worden vernietigd.
Bijna failliet
Omdat leden van de toenmalige RvC van mening zijn dat zij niet hebben gedwaald, willen zij daarom ook geen beroep doen op dwaling. Dat was voor de rechtbank voldoende basis om het besluit niet te vernietigen.
De grote woningcorporatie ging in 2012 bijna failliet omdat flink was verloren op ingewikkelde, financiële producten die onder leiding van Staal waren gekocht. De banken moesten eraan te pas komen om Vestia overeind te houden. De corporaties zijn waarschijnlijk nog jarenlang geld kwijt vanwege het debacle.
erg is dit, heel ergquote:Op woensdag 3 september 2014 12:52 schreef Basp1 het volgende:
Voormalig Vestia-directeur mag vertrekpremie houden
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |