abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_118291469
quote:
L'AQUILA - Een rechtbank in Italië heeft zeven wetenschappers veroordeeld omdat ze in 2009 de bewoners van het stadje L'Aquila onvoldoende hebben gewaarschuwd voor een allesverwoestende aardbeving. De zeven, leden van de zogenoemde Grote Risico-commissie, kregen elk zes jaar gevangenisstraf opgelegd.

De veroordeelden kunnen in beroep gaan tegen de uitspraak. Tot die tijd hoeven zij hun straf waarschijnlijk nog niet uit te zitten.

In de hele wereld reageerden wetenschappers verontwaardigd op het proces, dat zij afdeden als belachelijk. Volgens hen is het onmogelijk aardbevingen te voorspellen.
bron

Rare jongens, die Romeinen...
pi_118291601
Aardbevingen voorspellen kan niet eens, dikke faal dus. :')
Gist is liefde, gist is leven. Vooral in een vagijn.
pi_118291713
Was Zeus of een van zijn collegagoden boos? :(
Om aan te geven hoe hoog Erdogan het moederschap acht, gaf hij een voorbeeld uit de praktijk. ''Ik kuste wel eens de voeten van mijn moeder omdat ze naar het paradijs roken. Zij wierp me dan een zedige blik toe en huilde soms.''
  Redactie Frontpage maandag 22 oktober 2012 @ 18:47:47 #4
38148 crew  Innisdemon
pi_118292521
quote:
0s.gif Op maandag 22 oktober 2012 18:21 schreef Nemephis het volgende:

Rare jongens, die Romeinen...
[ afbeelding ]
_O_
'Me' is géén bezittelijk voornaamwoord
pi_118293078
En gisteren? een Italiaanse rechtbank die verklaarde dat mobieltjes kankerverwekkend zijn.. Goed bezig daar. :')

quote:
Zes jaar cel voor fout advies aardbeving Italië
L'AQUILA - Een rechtbank in de Italiaanse stad l'Aquila heeft zes wetenschappers veroordeeld tot 6 jaar cel, omdat ze hadden gezegd dat er weinig gevaar was voor aardbevingen in de regio l'Aquila.

De regio werd enkele dagen later echter getroffen door een zware aardbeving. Daardoor stierven 309 mensen en raakten duizenden mensen dakloos.

Tegen de seismologen was door justitie 4 jaar cel geëist. Ze waren aangeklaagd voor doodslag. Door de geruststellende woorden van de onderzoekers waren veel bewoners niet gevlucht voor een reeks kleinere bevingen.

De rechtszaak heeft geleid tot veel kritiek in wetenschappelijke kringen. Sommigen vrezen dat wetenschappers voortaan hun mond houden, uit vrees voor een celstraf.

Geen schuld

De deskundigen vinden dat ze geen schuld hebben. ''Overstromingen en orkanen kunnen worden voorspeld, maar aardbevingen niet'', zei een advocaat.

De aanklager meent echter dat de seismologen ''een onvolledige, ongeschikte en misdadig verkeerde analyse'' hadden gegeven. Ze hadden gezegd dat de seismische bevingen geen gevaar vormden en dat inwoners rustig thuis een glas wijn konden drinken.
http://www.nu.nl/buitenla(...)rdbeving-italie.html

Als ze dat zo letterlijk hebben gezegd, stom natuurlijk. Of een lokaal krantje heeft een uitspraak als "Volgens onze modellen achtten we de kans op een grote aardbeving gering" veranderd in bovenstaande uitspraak.
pi_118303172
Wat een derde wereld land zeg...
"Academics, people who know the word for coal in seventeen languages but gape and stammer when asked to lay a fire."
pi_118306533
Is er niet een duidelijker bericht met meer inhoud? De rechter beweert toch niet dat aardbevingen voorspeld kunnen worden maar dat er spraken is van wanbeleid, hoop ik
  maandag 22 oktober 2012 @ 22:51:27 #8
382016 Brum_brum
Brum brum bruuuum
pi_118306858
quote:
1s.gif Op maandag 22 oktober 2012 22:46 schreef opgebaarde het volgende:
Is er niet een duidelijker bericht met meer inhoud? De rechter beweert toch niet dat aardbevingen voorspeld kunnen worden maar dat er spraken is van wanbeleid, hoop ik
Het kan inderdaad zo zijn dat al bekent was dat het een aardbeving regio was maar die commissie bewust heeft verzuimt om de bouweisen in die regio te verscherpen.

Als wetenschapper veroordeeld worden omdat je de mensen slechts gerust gesteld hebt is gevaarlijk. Dat lokt paniek berichten uit en na 2 paniek berichten zonder gebeurtenis neemt niemand je meer serieus. Het WEERALARM!!!! van het KNMI bijvoorbeeld. En zelfs dan moet je oppassen want voor je het weet gaat iemand de schade die ze hebben gelden door de paniek berichten claimen en wil niemand meer in zo'n panel zitten.
pi_118307478
ze zijn veroordeeld omdat ze iets NIET gedaan hebben, namelijk het voorspellen van die aardbeving. Belachelijk, en een van die nabestaanden was er nog blij om ook...

maar ze gaan allemaal in hoger beroep
There are only 151 Pokémon.
pi_118307671
Het zal vast wel iets genuanceerder liggen.
pi_118307725
quote:
14s.gif Op maandag 22 oktober 2012 23:05 schreef Confetti het volgende:
Het zal vast wel iets genuanceerder liggen.
Het gaat om Italië, ik betwijfel het.
"Academics, people who know the word for coal in seventeen languages but gape and stammer when asked to lay a fire."
  dinsdag 23 oktober 2012 @ 01:43:57 #12
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_118314354
Kunnen we straks ook al die 'wetenschappers' aanklagen omdat het einde van de wereld NIET kwam op 21 december. Ik heb daar wel emotionele schade onder gehad ja :(

Maar serieus, 6 jaar....zodra ik vrij zou komen zou ik naar het buitenland vertrekken. Zo wil je toch niet behandeld worden als wetenschapper? :')
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
pi_118314399
Als het morgen regent inplaats van dat de zon schijnt sleep ik die boerenlul van een Piet Paulusma ook voor de rechter, het moet maar eens afgelopen zijn met die kwakzalvers. :(
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
  dinsdag 23 oktober 2012 @ 01:52:50 #14
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_118314487
https://www.nrc.nl/nieuws(...)-niet-gedaan-hebben/
quote:
Volgens justitie was er voldoende grond te waarschuwen voor een aardbeving.
Misschien moet justitie dan maar aardbevingen gaan voorspellen.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_118314884
Tja, hier heb je ook politici die willen dat weermannen boetes krijgen als ze het weer onjuist voorspellen :')

Ok, dit in Italië is een graadje erger, maar blijkbaar hebben sommige mensen de behoefte om een dader te vinden.
pi_118314965
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 oktober 2012 01:47 schreef Hathor het volgende:
Als het morgen regent inplaats van dat de zon schijnt sleep ik die boerenlul van een Piet Paulusma ook voor de rechter, het moet maar eens afgelopen zijn met die kwakzalvers. :(
Telefonisten van het KNMI andere weervoorspellers zijn getraind om te reageren op boze opbellers die de weerman of -vrouw wel eens willen spreken.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_118315045
quote:
2s.gif Op maandag 22 oktober 2012 19:00 schreef DJKoster het volgende:
En gisteren? een Italiaanse rechtbank die verklaarde dat mobieltjes kankerverwekkend zijn.. Goed bezig daar. :')

[..]

http://www.nu.nl/buitenla(...)rdbeving-italie.html

Als ze dat zo letterlijk hebben gezegd, stom natuurlijk. Of een lokaal krantje heeft een uitspraak als "Volgens onze modellen achtten we de kans op een grote aardbeving gering" veranderd in bovenstaande uitspraak.
misdadig verkeerde analyse. Alsof ze het er op aanlegden.

De juffrouw op de tv die ik zag, was blij dat de overheid, die altijd haar verantwoordelijkheid afschoof, eindelijk eens veroordeeld werd.

Wat een halve waarheden, veranderd in hele leugens.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_118315270
De wetenschappers kunnen op z'n minst de indruk hebben gewekt dat er geen gevaarlijke bevingen zouden plaatsvinden! Maar mag een wetenschapper niet fout zitten, als die wetenschappers dachten daar goed bewijs voor te hebben geleverd ongeacht of dat goed of fout was, maakt dat dan uit?

Hebben ze mensen met hun uitspraken daadwerkelijk in gevaar gebracht?

Dat zijn zaken die worden afgewogen in de rechtbank!
pi_118363545
quote:
Hoofd rampendienst Italië stapt boos op
ROME - Het hoofd van de Italiaanse rampenbestrijding is dinsdag afgetreden uit protest. Hij is boos omdat een rechter maandag zeven van zijn medewerkers heeft veroordeeld wegens de aardbeving in l'Aquila.
AFP
l'Aquila 2012 Fotoserie

De seismologen moeten 6 jaar de cel in en 9 miljoen euro schade vergoeden omdat ze niet hadden gewaarschuwd voor de aardbeving in 2009, waarbij 309 mensen omkwamen. Luciano Maiami vindt de veroordeling ''een grote fout''.

De seismologen hadden destijds gezegd dat er weinig kans was op een aardbeving, maar 6 dagen later stortte de halve stad in bij een flinke beving. ''Het zijn professionele medewerkers die in goed vertrouwen hebben gesproken. Ze zijn niet gedreven door persoonlijke belangen. Ze hadden steeds gezegd dat het niet mogelijk is een aardbeving te voorspellen.''

Maiami zei dat wetenschappers voortaan weigeren de overheid nog te adviseren.

Ontzetting

De veroordeling van de seismologen zorgt wereldwijd voor ontzetting. ''Het vonnis is pervers en de straf belachelijk'', zei het prestigieuze vakblad Nature dinsdag in een commentaar. ''Enkele wetenschappers hebben al gewaarschuwd voor het verstikkende effect op hun risico-inschattingen.''

Michael Halpern van het Amerikaanse Union of Concerned Scientists zei dat wetenschappers vrij en onafhankelijk moeten kunnen spreken, zonder kans op strafvervolging. Dit vonnis lijkt volgens hem op de veroordeling van de Italiaanse astronoom Galileo die had gezegd dat de planeten om de zon draaiden.
bron

kortom; als wetenschapper kan je nu niet meer zeggen: "uit mijn onderzoek blijkt dat een grote aardbeving onwaarschijnlijk is, maar we kunnen dit niet waterdicht voorspellen". en daarmee zet je feitelijk wetenschap gewoon buitenspel.
Your mind don't know how you're taking all the shit you see
Dont believe anyone but most of all dont believe me
God damn right it's a beautiful day Uh-huh
  woensdag 24 oktober 2012 @ 09:27:40 #20
137134 Iblardi
Non semper idem
pi_118363884
Het ligt kennelijk iets genuanceerder. In het verslag van de vergadering van 31 maart 2009 wordt inderdaad gezegd dat een grote aardschok als in 1703 op korte termijn "onwaarschijnlijk" is, dat er geen aanleiding is om te zeggen dat een opeenvolging van kleine schokken als de voorloper van een krachtige schok kan worden beschouwd, maar ook dat de stand van de wetenschap geen betrouwbare prognose toelaat (als ik het tenminste goed lees, anders kan iemand mij misschien verbeteren).
quote:
Questo il verbale della Riunione della Commissione Grandi rischi riunita all’Aquila il 31 marzo 2009, nella quale si definisce tra l’altro “improbabile che ci sia a breve una scossa come quella del 1703”, si aggiunge che “non c’è nessun motivo per cui si possa dire che una sequenza di scosse di bassa magnitudo possa essere considerata precursore di un forte evento” e si sottolinea che “qualunque previsione (di terremoto, ndr) non ha fondamento scientifico”
Dit is door de woordvoerder kennelijk vertaald in de mededeling dat "er geen gevaar was". De commissieleden wordt nu verweten dat ze de woordvoerder destijds niet hebben gecorrigeerd.
quote:
L'Aquila's public prosecutor, Fabio Picuti, argued last week that although the committee members could not have predicted the earthquake, they had translated their scientific uncertainty into an overly optimistic message. The prosecution has focused on a statement made at the press conference by accused committee member Bernardo De Bernardinis, who was then deputy technical head of Italy's Civil Protection Agency. "The scientific community tells me there is no danger," he said at the time, "because there is an ongoing discharge of energy. The situation looks favourable."

Many seismologists — including one of the accused, Enzo Boschi, president of the National Institute of Geophysics and Vulcanology in Rome — have since criticized the statement as scientifically unfounded. The statement does not appear in the minutes of the committee meeting itself, and the accused seismologists say they cannot be blamed for it. De Bernardinis's advocate insists that his client merely summarized what the scientists had told him. The prosecutor claims that because none of the other committee members immediately corrected De Bernardinis, they are all equally culpable.
http://www.nature.com/news/2011/110601/full/474015a.html
Bovendien zou er destijds een conceptversie van de notulen hebben gecirculeerd(?) met passages die een valse indruk van veiligheid zouden hebben gewekt, en die uit het officiële verslag zijn weggelaten:
quote:
His arguments drew on witness statements as well as a draft version of the minutes of the 31 March meeting not available when he first formulated the charges in 2010. That document includes a number of controversial statements not contained in the official minutes, including a reference to the discredited idea that small tremors tend to reduce the chance of a bigger quake because they discharge energy. That concept was cited by many of the victims' relatives as having persuaded their loved ones to stay indoors in the early hours of 6 April 2009.
http://news.sciencemag.or(...)terms-sought-fo.html
pi_118364465
en hoevaak is het al niet voorgekomen dat wetenschappers wel waarschuwen wanneer er "een kans is dat <insert naar gevolg>" en dan evengoed beketterd worden als onrustzaaiers? klimaatveranderingen, permagrowth, etc...?
Your mind don't know how you're taking all the shit you see
Dont believe anyone but most of all dont believe me
God damn right it's a beautiful day Uh-huh
pi_118399904
En dan nog.
Stel dat de wetenschappers gezegd hadden dat er een zware aardbeving zat aan te komen, wat hadden de autoriteiten dan gedaan? Of de bevolking?
Vluchten? Emigreren?
Wat doen de bewoners van San Francisco, dat op een beroemde breuk ligt? Gewoon blijven wonen.

Na die spectaculaire actie met de Twin Towers op 11-9 was er een moeder in Zoetermeer bang om haar kinderen naar school te brengen. Want bang voor een aanslag. Tja, tegen zulke angsten is amper een kruid gewassen.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')