quote:Op zondag 21 oktober 2012 17:42 schreef CafeRoker het volgende:
Als je nu nog een kerncentrale aan die mast vastknoop levert hij vast nog meer energie
Ten eerste heb je bij mijn ontwerp minder kabels nodig dan wanneer je drie afzonderlijke systemen zou bouwen. Ten tweede kun je ervoor zorgen dat de drie turbines dezelfde dynamo aandrijven.quote:Op zondag 21 oktober 2012 17:47 schreef dude1960 het volgende:
Tsja er zit natuurlijk geen enkele vorm van synergie in dit ontwerp. Je koppelt gewoon 3 verschillende dingen aan elkaar vast... Waarschijnlijk dus meer kosten om dit ontwerp te realiseren dan wanneer je de 3 onderdelen los van elkaar realiseert.
Daar heb je misschien een puntquote:Op zondag 21 oktober 2012 18:01 schreef polderturk het volgende:
[..]
Ten eerste heb je mijn ontwerp minder kabels nodig dan wanneer je drie afzonderlijke systemen zou bouwen. Ten tweede kun je ervoor zorgen dat de drie turbines dezelfde dynamo aandrijven.
Ik ga een businessplan schrijven en ik ga ermee naar een grote energieleverancierquote:Op zondag 21 oktober 2012 19:49 schreef Molurus het volgende:
Sja, als je nou echt een ontwerp had, een kosten-baten plaatje en een business plan.. dan zou je kunnen zoeken naar investeerders.
Met een in paint gemaakte impressieschets kom je nergens.
Jij denkt dat getijde alleen omhoog en omlaag gaat?quote:Op zondag 21 oktober 2012 19:52 schreef Thrilled het volgende:
kheb verder weinig verstand van aquatische ecotechnologie maar heeft het uberhaupt zin om turbines onder water te plaatsen als ze met het getij te maken hebben? Stroming is toch wat anders dan getijden?
Nee dat niet, maar de manieren die ik ken waarbij energie gewonnen wordt uit de getijden is door middel van golven / beweging aan het wateroppervlak..quote:Op zondag 21 oktober 2012 21:00 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Jij denkt dat getijde alleen omhoog en omlaag gaat?
Dat is golfenergie.quote:Op zondag 21 oktober 2012 21:04 schreef Thrilled het volgende:
Nee dat niet, maar de manieren die ik ken waarbij energie gewonnen wordt uit de getijden is door middel van golven / beweging aan het wateroppervlak..
Is in Nederland vrijwel niet rendabel. Nederland profiteert alleen van wind en zon. Al geldt dat laatste voor de helft van het jaar. En aardwarmte natuurlijk. Maar als je dan toch op de noordzee windmolen park bouwt kan je net zo goed die stroming/getijden turbines er aan vast zetten.quote:Op woensdag 24 oktober 2012 09:22 schreef frenkck het volgende:
En niet te vergeten, er zijn niet zoveel plaatsen waar een serieuze stroming is. Het potentieel van getijden energie is niet denderend en brengt enorm veel moeilijkheden met zich mee.
Ik geloof niet dat op de posities waar windmolen parken gebouwd worden een sterke getijden stroom aanwezig is. Het lijkt me dat ze dan juist locaties opzoeken waar minimale getijden stroom is, zodat de bouw van zo'n park eenvoudiger wordt.quote:Op donderdag 25 oktober 2012 19:54 schreef Jordony het volgende:
[..]
Is in Nederland vrijwel niet rendabel. Nederland profiteert alleen van wind en zon. Al geldt dat laatste voor de helft van het jaar. En aardwarmte natuurlijk. Maar als je dan toch op de noordzee windmolen park bouwt kan je net zo goed die stroming/getijden turbines er aan vast zetten.
^^ Dat.quote:Op vrijdag 26 oktober 2012 09:37 schreef frenkck het volgende:
Ik geloof niet dat op de posities waar windmolen parken gebouwd worden een sterke getijden stroom aanwezig is. Het lijkt me dat ze dan juist locaties opzoeken waar minimale getijden stroom is, zodat de bouw van zo'n park eenvoudiger wordt.
^^ En dat! Je weet nu al precies wat de output over 10 jaar om 9:58h zou zijn.quote:Wat wel het absolute voordeel is aan getijdenstroom ten opzichte van zon en wind is dat het een zeer stabiele en voorspelbare energiebron is. Elke dag opnieuw op een exact bekend moment.
Mmmnneeee.... IgNobel prijs, dat lijkt me wel haalbaar.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |