het lijkt me logisch dat je ze wél even isoleert. Jij woont ook niet in een huis van alleen maar steen en beton mag ik hopen. Daarnaast kan je het zo maken als je zelf wilt. Smaken verschillen natuurlijk, maar ik vind dit zeker niet lelijk:quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 19:15 schreef erikkll het volgende:
Ik zie wel wat nadelen. Zo zijn ze slecht geïsoleerd, niet duurzaam, klein, lelijk (aan de buitenkant), gehorig, heet (in de zomer). Waarom zou je er permanent in willen wonen?
Dit gaat de gemeente toch niet zien als containerwoning, lijkt mequote:Op dinsdag 16 oktober 2012 19:21 schreef Saisai het volgende:
[..]
het lijkt me logisch dat je ze wél even isoleert. Jij woont ook niet in een huis van alleen maar steen en beton mag ik hopen. Daarnaast kan je het zo maken als je zelf wilt. Smaken verschillen natuurlijk, maar ik vind dit zeker niet lelijk:
[ afbeelding ]
Een huis voldoet volgens de gemeente aan een aantal eisen die niet overeen komen met een containerwoning (bv stenen muren).quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 19:22 schreef erikkll het volgende:
[..]
Dit gaat de gemeente toch niet zien als containerwoning, lijkt me
ja, daar heb ik ook naar gekeken. Ook erg tof!quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 19:25 schreef Junglebeast het volgende:
Waarom wordt er eigenlijk niet veel meer met (duurzaam) hout gebouwd? Je kan hele bouwpakketten kopen uit zweden of amerika. En die zijn meestal snel neer gezet.
omdat ze waarschijnlijk niet veel goedkoper zijnquote:Op dinsdag 16 oktober 2012 19:25 schreef Junglebeast het volgende:
Waarom wordt er eigenlijk niet veel meer met (duurzaam) hout gebouwd? Je kan hele bouwpakketten kopen uit zweden of amerika. En die zijn meestal snel neer gezet.
Precies daarin ben ik geïnteresseerd. Wat komt er allemaal bij kijken?quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 19:33 schreef RichardRichard het volgende:
Ik weet dat iemand in de buurt van Groningen een container huis probeert te bouwen. Komt alleen meer bij kijken dan je denkt maar uiteindelijk wel flink goedkoper (wat hij heeft uitgerekend).
Wellicht wat berekeningen wanneer je een en ander aan elkaar gaat verbinden/lassen? Stapelen?quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 19:34 schreef Saisai het volgende:
[..]
Precies daarin ben ik geïnteresseerd. Wat komt er allemaal bij kijken?
een 3D model heb ik al gemaakt, kosten ervoor berekenen gaat ook geen probleem worden. Ik ben voornamelijk geïnteresseerd in de gemeentelijke procedures.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 19:36 schreef Dr.Hilfiger het volgende:
[..]
Wellicht wat berekeningen wanneer je een en ander aan elkaar gaat verbinden/lassen? Stapelen?
hier nog zo'n mooiequote:Op dinsdag 16 oktober 2012 19:21 schreef Saisai het volgende:
[..]
het lijkt me logisch dat je ze wél even isoleert. Jij woont ook niet in een huis van alleen maar steen en beton mag ik hopen. Daarnaast kan je het zo maken als je zelf wilt. Smaken verschillen natuurlijk, maar ik vind dit zeker niet lelijk:
[ afbeelding ]
Ach, wat een onzin en geldverspilling dit. Bouw dan gewoon eem betonnen huis. Goedkoper dan een containerhuis dat met van dat dure hardhout is bekleed. Echt, je leeft in een alternatieve realiteit als je dit huis duurzaam noemt.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 19:21 schreef Saisai het volgende:
[..]
het lijkt me logisch dat je ze wél even isoleert. Jij woont ook niet in een huis van alleen maar steen en beton mag ik hopen. Daarnaast kan je het zo maken als je zelf wilt. Smaken verschillen natuurlijk, maar ik vind dit zeker niet lelijk:
[ afbeelding ]
quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 19:42 schreef Dr.Hilfiger het volgende:
Notitie van de gemeente Barendrecht:
http://decentrale.regelge(...)endrecht/210406.html
Dat klinkt positiefquote:Permanente (zee)containers en units kunnen alleen worden toegestaan als die er qua uiterlijk uitzien als ter plaatse gebouwd, bijvoorbeeld doordat de gevels zijn bekleed met hout en onder de voorwaarde dat kleur, materialen, detaillering en situering zijn afgestemd op de bestaande bebouwing en als ze voldoen aan planologische en technische eisen.
Beton kost ook flink wat energie om te maken. Als je het goed aanpakt kun je goed duurzaam bouwen met hout. En tja ook oude zeecontainers die je dan gebruikt als frame.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 19:45 schreef RetepV het volgende:
[..]
Ach, wat een onzin en geldverspilling dit. Bouw dan gewoon eem betonnen huis. Goedkoper dan een containerhuis dat met van dat dure hardhout is bekleed. Echt, je leeft in een alternatieve realiteit als je dit huis duurzaam noemt.
Zo te zien zitten daar wel een stuk of 30 bomen in. Die kun je natuurlijk opnieuw aanplanten, maar dan moet je weer 20 jaar wachten totdat die weer even groot zijn. Dus niks duurzaam. Je bent gewoon 30 bomen kwijt voor 20 jaar. Dat is niet anders dan geld lenen om een TV te kopen.
Maar hout is toch niet duurzaam? Als je een boom kapt, kun je natuurlijk een jonge boom planten. Ooit zal die weer even groot zijn als de gekapte boom. Maar dat duurt een paar jaar.quote:
expert hier hoorquote:Op dinsdag 16 oktober 2012 19:45 schreef RetepV het volgende:
[..]
Ach, wat een onzin en geldverspilling dit. Bouw dan gewoon eem betonnen huis. Goedkoper dan een containerhuis dat met van dat dure hardhout is bekleed. Echt, je leeft in een alternatieve realiteit als je dit huis duurzaam noemt.
Zo te zien zitten daar wel een stuk of 30 bomen in. Die kun je natuurlijk opnieuw aanplanten, maar dan moet je weer 20 jaar wachten totdat die weer even groot zijn. Dus niks duurzaam. Je bent gewoon 30 bomen kwijt voor 20 jaar. Dat is niet anders dan geld lenen om een TV te kopen.
duurzaam heeft niks te maken met wat je gebruikt, maar alles met hoe dit gefrabiceerd, gebruikt en afgebroken wordt.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 19:55 schreef RetepV het volgende:
[..]
Maar hout is toch niet duurzaam? Als je een boom kapt, kun je natuurlijk een jonge boom planten. Ooit zal die weer even groot zijn als de gekapte boom. Maar dat duurt een paar jaar.
Goed, in plaats van stelen van de natuur leen je van de natuur. Je 'betaalt' het dus wel terug. Alleen doe je daar X jaar over (de dat zo'n boom er over doet om weer zo groot te worden als de gekapte boom). Het is dus niet zo dat je meteen neutraal bent. Je bent over 20 jaar neutraal. En als de boom vroegtijdig dood gaat, dan duurt het nog langer voordat hij vervangen is.
Waarom moet het hout zijn? Waarom niet iets dat recyclebaar is omdat het niet wegrot? Waarom niet steentjes er tegenaan plakken?
Een boom duurt dus 20 jaar ofzo om te recyclen. Beton kun je veel makkelijker en snelle recyclen.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 19:53 schreef Junglebeast het volgende:
[..]
Beton kost ook flink wat energie om te maken. Als je het goed aanpakt kun je goed duurzaam bouwen met hout. En tja ook oude zeecontainers die je dan gebruikt als frame.
Uiteindelijk is dat zeker het streven. Ik heb al wat gekeken naar windturbines. Die maken ze tegenwoordig ook voor particulieren en geven leuke rendementen.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 20:02 schreef Dr.Hilfiger het volgende:
[..]
Ga je volledig voor zelfvoorzienend?
het recyclen van bouwmaterialen zoals steen, beton, legeringen en gemixt plastic is zo energieverslindend als maar kan en mag je eerder downcyclen noemenquote:Op dinsdag 16 oktober 2012 20:00 schreef RetepV het volgende:
[..]
Een boom duurt dus 20 jaar ofzo om te recyclen. Beton kun je veel makkelijker en snelle recyclen.
En energie. Een boom heeft dus 20 jaar dagelijks een hoeveelheid energie nodig om te kunnen groeien. Als je dat optelt en afzet tegen de energie om beton te recyclen, denk ik dat beton nog wel eens heel wat goedkoper kan uitvallen.
En als je accepteert dat een boom 20 jaar kost om te recyclen, dan kun je ook accepteren dat je de energie voor het maken en recyclen van beton van de zon betrekt. Misschien duurt het dan een jaar om het beton voor één heel huis te recyclen, maar dat betekent NOG dat het efficienter, en dus duurzamer, is om beton te gebruiken en te recyclen.
Als je heel goed isoleert kun je ook met een mooie aardwarmtepomp werkenquote:Op dinsdag 16 oktober 2012 20:04 schreef Saisai het volgende:
[..]
Uiteindelijk is dat zeker het streven. Ik heb al wat gekeken naar windturbines. Die maken ze tegenwoordig ook voor particulieren en geven leuke rendementen.
Ja, over die aardwarmtepomp heb ik ook gelezen, maar de kosten ervoor schijnen niet op te wegen tegen het (lage) rendement.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 20:11 schreef erikkll het volgende:
[..]
Als je heel goed isoleert kun je ook met een mooie aardwarmtepomp werkenIn de winter verwarming, in de zomer airco. ICM zonnepanelen en jouw windturbine ben je dan al een heel eind
O cool dat zo'n man dat online zet. Maarr.. zover is het nog niet, ik moet eerst dat huis eens zien te plaatsen ergensquote:
Als je zo'n kleine windmolen bedoelt met een rotordiameter van zeg 2 a 3 meter, daar bestaan geen exemplaren van met een 'leuk' rendement.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 20:04 schreef Saisai het volgende:
Ik heb al wat gekeken naar windturbines. Die maken ze tegenwoordig ook voor particulieren en geven leuke rendementen.
De DonQi lijkt het goed te doen. Maar nogmaals, zover is het nog lang niet.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 21:10 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Als je zo'n kleine windmolen bedoelt met een rotordiameter van zeg 2 a 3 meter, daar bestaan geen exemplaren van met een 'leuk' rendement.
Ik heb zelf al één ontworpenquote:Op dinsdag 16 oktober 2012 21:16 schreef jpajs het volgende:
In sketchup zijn in 3D warehouse diverse leuke container woningen te vinden. Mischien met wat aan passingen dat je woning er al kant en klaar tussen zit. Ander een machtig mooi plek om details te bestuderen.
[ afbeelding ][ afbeelding ][ afbeelding ]
Ik weet niet wat die kost, maar die levert per jaar in Zeeland (!) een kleine 400kWh op. Dat is nog geen ¤ 100,- aan stroom. ( Bron )quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 21:13 schreef Saisai het volgende:
De DonQi lijkt het goed te doen. Maar nogmaals, zover is het nog lang niet.
Ok, maar vooralsnog ben ik daar ook nog niet mee bezig. En dat heb ik al.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 21:22 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Ik weet niet wat die kost, maar die levert per jaar in Zeeland (!) een kleine 400kWh op. Dat is nog geen ¤ 100,- aan stroom. ( Bron)
Dat kan met minder dan 4m2 aan zonnepanelen ook, beter hou je in je ontwerp dan rekening met een plek voor zonnepanelen richting het zuiden.
Zie mijn edit, je kunt er niet vroeg genoeg mee beginnen.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 21:27 schreef Saisai het volgende:
Ok, maar vooralsnog ben ik daar ook nog niet mee bezig.
Ben wel benieuwd. Kun je er iets van laten zien?quote:
je hebt een dmquote:Op dinsdag 16 oktober 2012 22:19 schreef GrumpyFish het volgende:
[..]
Ben wel benieuwd. Kun je er iets van laten zien?
Vind zelf dit containergebouw (wel tijdelijk) wel cool. Pumacity:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Niet echt nodig als je stapelt. Kan 40 ton in een 40 ft. Al stapel je 8 op elkaar is er niks aan de hand. Hele boten varen zo de wereld rond.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 19:36 schreef Dr.Hilfiger het volgende:
[..]
Wellicht wat berekeningen wanneer je een en ander aan elkaar gaat verbinden/lassen? Stapelen?
Indd. ik kom trouwens wel tegen dat er in bouwbesluiten staat dat een plafond 2,60 moet zijn. De containers (tall) zijn 2,67 cm, en dat is zonder vloeren en plafonds. Vraag me af of dat een probleem gaat opleveren.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 23:04 schreef Tikbalang het volgende:
[..]
Niet echt nodig als je stapelt. Kan 40 ton in een 40 ft. Al stapel je 8 op elkaar is er niks aan de hand. Hele boten varen zo de wereld rond.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |