Die hebben een voorstel naar me gestuurd met huurverhoging voor het plaatsen van de afzuiging.quote:Op zondag 23 september 2012 22:10 schreef Chinless het volgende:
In principe wel ja, maar wat zegt de woningbouw?
Ik geloof dat ik niet helemaal begrijp wat je bedoelt. Dan zou ik de ramen van de kamer ernaast open moeten zetten en alle deuren in het huis. Lastige is dat ik geen ramen ofzo in de badkamer heb.quote:Op zondag 23 september 2012 22:14 schreef Vanyel het volgende:
Is dit probleem ook te verhelpen zonder ventilatie, door bijvoorbeeld te stoken en de deur open te zetten?
Je kunt het ook door een 3e laten uitvoeren..quote:Op zondag 23 september 2012 22:16 schreef Desdemona het volgende:
[..]
Die hebben een voorstel naar me gestuurd met huurverhoging voor het plaatsen van de afzuiging.
De huur gaat dan met een 4 a 5 euro per maand omhoog en dan komt er een bedrijf een afzuiging in mijn badkamer plaatsen. Volgens de woningbouw valt dit onder 'geriefsverbetering'
Ik heb wel een gangetje (1 bij 1quote:Op zondag 23 september 2012 22:19 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Je kunt het ook door een 3e laten uitvoeren..
Het is niet zo'n grote klus en kost de wereld niet...
Een andere optie is om de deur of een raam open te zetten, na gebruikt van de "natte cel" tot alle vocht weg is..
Edit: Ik zet ook gewoon de deur naar de gang open... dat ventileert ook prima..
quote:Op zondag 23 september 2012 22:22 schreef Osiris024 het volgende:
Waarom geen ventilatie laten aanbrengen en iedere keer als het onder de schimmel zit de woningbouwvereniging het laten opknappen ?
Toen ik mijn vorige (woningbouw)huis betrok, werd me verzocht de deur van de badkamer open te zetten en de verwarming in de badkamer aan te doen. Dat gaat vocht tegen.quote:Op zondag 23 september 2012 22:18 schreef Desdemona het volgende:
[..]
Ik geloof dat ik niet helemaal begrijp wat je bedoelt. Dan zou ik de ramen van de kamer ernaast open moeten zetten en alle deuren in het huis. Lastige is dat ik geen ramen ofzo in de badkamer heb.
Alleen 1 deur en die leidt naar de gang, dus niet echt mogelijkheden om zelf te luchten.
Dat stoken begrijp ik geloof ik niet helemaal. Er zit wel een kleine verwarming in de badkamer.
Das te klein om echt goed te kunnen luchten...quote:Op zondag 23 september 2012 22:24 schreef Desdemona het volgende:
[..]
Ik heb wel een gangetje (1 bij 1) wat betekent dat ik ook de deuren naar andere kamers open moet zetten. Dit kan uiteraard wel, maar duurt wel langer. Ook onhandig als je daarna bij de spiegel wilt omdat deze helemaal is beslagen.
3e zou kunnen natuurlijk, die optie had ik, hoe voor de hand liggend hij ook is, nog niet overwogen.
Oh, dat wist ik niet. Is op zich wel een goede tip!quote:Op zondag 23 september 2012 22:25 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Toen ik mijn vorige (woningbouw)huis betrok, werd me verzocht de deur van de badkamer open te zetten en de verwarming in de badkamer aan te doen. Dat gaat vocht tegen.
Ligt aan het bouwjaar vd woning en het bouwbesluit van toen volgens mij....quote:Op zondag 23 september 2012 22:29 schreef Desdemona het volgende:
[..]
Oh, dat wist ik niet. Is op zich wel een goede tip!
Kanttekening vind ik wel dat ik dan meer stookkosten heb. Ik heb de verwarming in de badkamer nooit aan eigenlijk.
Daarbij is mijn initiële vraag of het zo is dat de woningbouw dit niet zou moeten betalen,
Ik vind het heel fijn dat mensen meedenken in oplossingen, maar ik vraag me toch af of de woningbouw de oplossing moet bieden of dat ik dat uit eigen zak moet betalen.
Tuurlijk!quote:Op zondag 23 september 2012 22:29 schreef Hallmark het volgende:
Schimmel kan je luchtwegen aan tasten als je daar gevoelig voor blijkt te zijn. Een vriend van me heeft dat gehad. Ik zou niet daar schimmel laten ontstaan alleen om de WB tot actie te dwingen.
Je kunt de deur openzetten en dat is waarschijnlijk voldoende luxe... wil je meer dan moet je dat zelf betalen...quote:Op zondag 23 september 2012 22:31 schreef Desdemona het volgende:
[..]
Tuurlijk!
Ik weet dat dat heel gevaarlijk is! De woningbouw is meerdere malen bij me geweest voor dat ze besloten er wat tegen te doen, want schimmel ontstaat niet in 1 nacht natuurlijk.
Maar goed, nu is het er en ook al heb ik in het verleden wel anti-schimmel middelen gekregen van de woningbouw, nu willen ze er eindelijk wat aandoen.
Maar ik moet de ventilatie zelf betalen en dat snap ik niet.
Er zijn regels voor ja. Tegenwoordig bij nieuwbouw moet dat er standaard inzitten.quote:Op zondag 23 september 2012 22:35 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Je kunt de deur openzetten en dat is waarschijnlijk voldoende luxe... wil je meer dan moet je dat zelf betalen...
Of er regels zijn omtrent ventilatie, weet ik niet...
(anti schimmel werkt niet zonder ventilatie... je dekt er enkel de schimmel mee af)
Edit: ik zou wel vragen om alles te betegelen... niet tot de helft van de muur oid
Het is nog erger.quote:Op zondag 23 september 2012 22:29 schreef Desdemona het volgende:
[..]
Oh, dat wist ik niet. Is op zich wel een goede tip!
Kanttekening vind ik wel dat ik dan meer stookkosten heb. Ik heb de verwarming in de badkamer nooit aan eigenlijk.
Het lijkt mij dat een woning voorzien moet zijn van ventilatie. Zit er helemaal niks in jouw badkamer?quote:Daarbij is mijn initiële vraag of het zo is dat de woningbouw dit niet zou moeten betalen,
Ik vind het heel fijn dat mensen meedenken in oplossingen, maar ik vraag me toch af of de woningbouw de oplossing moet bieden of dat ik dat uit eigen zak moet betalen.
Nee, er zit nu helemaal niets in mijn badkamer.quote:Op zondag 23 september 2012 22:47 schreef quo_ het volgende:
[..]
Het is nog erger.
De enige manier om vocht tegen te gaan is stoken EN ventileren, en dat kost geld.
[..]
Het lijkt mij dat een woning voorzien moet zijn van ventilatie. Zit er helemaal niks in jouw badkamer?
Ook geen afvoergat of pijp ?quote:Op zondag 23 september 2012 23:12 schreef Desdemona het volgende:
[..]
Nee, er zit nu helemaal niets in mijn badkamer.
Hoe oud is je woning?quote:
Ik vraag me dus af of dat zo is. Zou het niet gewoon normaal zijn dat er een ventilatie in moet zitten omdat het anders gewoon erg slecht is voor je gezondheid?!quote:Op maandag 24 september 2012 00:21 schreef deadly_kiss het volgende:
Dat je de klus moet betalen is best raar, maar dat je huur omhoog gaat is logisch.. je huis heeft een waardepunt meer dor die ventilatie.
Jaren '30 woningquote:Op maandag 24 september 2012 00:32 schreef nasty_popovich het volgende:
[..]
Hoe oud is je woning?
Ik woon zelf in jaren 60 flatje, en de badkamer is gewoon geventileerd hoor...
Mij dus ookquote:Op maandag 24 september 2012 00:33 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Dat lijkt me toch wel behoorlijk onveilig.
Dan douche jij vaak niet regelmatig.quote:Op maandag 24 september 2012 12:20 schreef tongytongylickylicky het volgende:
Ik heb precies hetzelfde (alleen geen schimmel) je kan gewoon de deur open laten staan en je hebt gewn probleem.
Mijn ervaring is toch ook dat de deur open laten staan schimmelproblemen voorkomt. Ik woon in een appartement, dus de slaapkamer grenst aan het zelfde halletje als de douche. Zowel de slaapkamerdeur als die van de badkamer staan altijd op een kier. Net na het douchen zet ik ze meestal even 10-15 minuten helemaal open. Uiteraard wordt de slaapkamer wel 24 uur per dag goed geventileerd, ook in de winter.quote:Op maandag 24 september 2012 12:22 schreef GoobyPls het volgende:
[..]
Dan douche jij vaak niet regelmatig.
Er word hier elke dag minimaal één keer door vier personen gedoucht. Deur staat altijd op een kier en open tijdens het douchen.quote:Op maandag 24 september 2012 12:22 schreef GoobyPls het volgende:
[..]
Dan douche jij vaak niet regelmatig.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |