quote:HAREN - Burgemeester van Haren Rob Bats noemt het "ongekend" wat vrijdagavond is gebeurd in Haren. Volgens hem heeft "tuig huisgehouden in de gemeente".
Dat zei Bats zaterdagochtend tijdens een persconferentie in het gemeentehuis van Haren naar aanleiding van de rellen in de gemeente vrijdagavond. Hij noemde de rellen "buitensporig".
"De agressie tegen politie en andere hulpverleners was ongekend groot", voegde hoofdcommissaris Oscar Dros toe.
In totaal zijn 34 aanhoudingen verricht, waarvan het merendeel voor openlijke geweldpleging. De verdachten, overwegend jong meerderjarigen, komen uit het hele land.
Voor de verdachten zal snelrecht worden toegepast. "Wat ons betreft gaat er geen verdachte weg zonder dat er streng strafrecht is toegepast", stelt Hessel Schut, hoofd-officier van Justitie in Groningen.
De politie heeft vrijdagavond in eerste instantie niet ingegrepen om zodoende te voorkomen dat de situatie zou escaleren. Toen er vernielingen werden aangericht is besloten om alsnog in te grijpen.
In totaal zijn 500 mensen ingezet, waaronder 250 leden van de mobiele eenheid. Daarnaast waren 75 agenten en 40 man van arrestatieteams ter plaatse om te voorkomen dat de boel nog verder uit de hand liep.
De politie had van tevoren contact gehad met de Duitse politie, die eerder een vergelijkbare situatie met een Facebook-feest had meegemaakt. Daarop werd rekening gehouden met alle mogelijke scenario’s, waaronder ook rellen. Tijdens de gebeurtenissen zijn ook sociale media in de gaten gehouden.
De gemeente is een grootschalig onderzoek gestart naar de rellen. Hierbij zijn 25 rechercheurs betrokken. Dat team verzamelt zoveel mogelijk informatie om aanhoudingen te kunnen verrichten.
De politie heeft ook zelf beeldmateriaal verzameld. Ook roept het Openbaar Ministerie mensen op om beeldmateriaal te sturen.
"Het is niet veroorzaakt door scholieren die afkomen op een feestje, maar eerder door georganiseerde raddraaiers", stelt de korpschef. "Er is ongelofelijk veel beeldmateriaal van publiek, van journalisten. De kans is groot dat je gepakt wordt op een moment dat het je niet uitkomt. Dus meld je maar zelf."
Burgemeester Bats heeft contact gehad met de familie van het meisje dat had opgeroepen voor het Facebook-feestje. Inmiddels is de familie ondergedoken op een ander adres en is door de gebeurtenissen volgens Bats zwaar geėmotioneerd.
Samenvatting avond en nacht en volgende ochtend van 4:30 tot 11:30:twitter:Politie twitterde op vrijdag 21-09-2012 om 23:05:43pls RT Foto's of filmpjes van #Haren #projectX? Upload ze op http://t.co/mj1Ic9Bp. Help ons relschoppers te herkennen. reageer retweet
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt."He who gives up freedom for safety deserves neither" Benjamin Franklin
Ik heb haar op hele andere gedachten gezet....quote:Op zondag 23 september 2012 01:37 schreef -Datdus- het volgende:
[..]
De enthousiasme straalt er vanaf.![]()
Het.quote:Op zondag 23 september 2012 01:37 schreef -Datdus- het volgende:
[..]
De enthousiasme straalt er vanaf.![]()
Gaat toch nooit gebeuren met haar....quote:
Ik dacht al man.quote:Op zondag 23 september 2012 01:39 schreef Equites het volgende:
Ik zat maar wat te trollen hoor jongens, natuurlijk is het vrij ernstig wat daar gebeurd is.
Kijk als Feyenoord een keer een prijs wint weten we hier in Rotterdam dat het wat gaat kosten als men naar de Coolsingel trekt. Komt nog eens bij dat het een grote stad is met veel geld. Bovendien praat je dan over een veelvoud aan mensen die op zo'n happening afkomen. Maar goed, dan valt er ook echt iets te vieren. In Haren was helemaal geen feestje want er viel niks te vieren.quote:Op zondag 23 september 2012 01:32 schreef Equites het volgende:
[..]
Ik praat niks goed, maar ik vind wel dat ze zichzelf aanstellen.
Mij?quote:Op zondag 23 september 2012 01:38 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Ik heb haar op hele andere gedachten gezet....
Kut lees dit nu pas. Vond je reactie op mij ook al helemaal niet stroken met de rest van je posts.quote:Op zondag 23 september 2012 01:39 schreef Equites het volgende:
Ik zat maar wat te trollen hoor jongens, natuurlijk is het vrij ernstig wat daar gebeurd is.
En er was nog wel een feestje voor mij...quote:Op zondag 23 september 2012 01:39 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Mij?![]()
Iemand anders? Wellicht
Dat is toch ook van de gekke.quote:Op zondag 23 september 2012 01:39 schreef psychosomatic het volgende:
[..]
Kijk als Feyenoord een keer een prijs wint weten we hier in Rotterdam dat het wat gaat kosten als men naar de Coolsingel trekt. Komt nog eens bij dat het een grote stad is met veel geld. Bovendien praat je dan over een veelvoud aan mensen die op zo'n happening afkomen. Maar goed, dan valt er ook echt iets te vieren. In Haren was helemaal geen feestje want er viel niks te vieren.
VOOR jou, niet MET jouquote:Op zondag 23 september 2012 01:40 schreef Snowballed het volgende:
[..]
En er was nog wel een feestje voor mij...![]()
We hadden je gisteren goed kunnen gebruiken in Haren, al dat: "Waar is de feestje? Hier is de feestje!"quote:
Ik kan me de beelden nog goed heugen van de rellen op de Coolsingel. Wat een tering bende was dat zeg. En ik wou er als kleine jongen nog naar toequote:
Als al het volk naar Groningen was gedirigeerd was het niemand opgevallen dat er 300 man in de stad waren...quote:
Deze feestje.quote:Op zondag 23 september 2012 01:41 schreef Pek het volgende:
[..]
We hadden je gisteren goed kunnen gebruiken in Haren, al dat: "Waar is de feestje? Hier is de feestje!"
Tenenkrommend gewoon.
Kus je nou een kont of tieten met afgestorven tepels??quote:Op zondag 23 september 2012 01:42 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Als al het volk naar Groningen was gedirigeerd was het niemand opgevallen dat er 300 man in de stad waren...
Dacht je dat ik een rond geel hoofd had..?quote:Op zondag 23 september 2012 01:43 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Kus je nou een kont of tieten met afgestorven tepels??
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |