Je zou automatisch 30% van je salaris opzij moeten zetten.quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:30 schreef mymoodfentje het volgende:
Eigenlijk moet je 10% van je inkomsten sparen en gewoon zien een vaste lasten post. Dan spaar je altijd. Gewoon linea recta naar een spaarrekening laten overboeken per maand.
Niet perse, ik betaal vrijwel nooit contant, maar ben me toch echt bewust van elke cent die ik uitgeef. Gewoon even nadenken voor je het uitgeeft of je iets echt nodig hebt.quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:31 schreef Wokkel het volgende:
Speltip 1: Betaal uitsluitend contant. Geld wat fysiek door je handen gaat geef je bewuster uit.
Hier gaat het dubbele er doorheen met 2 personen en 2 katten.quote:Voor eten hebben we deze maand zo'n 250 - 300 euro uitgegeven, is dit normaal voor twee personen? En dan eten we wel elke dag groenten met aardappelen en een stukje vlees.
50¤ pm aan parkeergarages is ¤600 per jaar puur om je auto ergens neer te zetten!quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:26 schreef Kostyan het volgende:
Hallo allemaal,
Wij wonen net een maand samen en wij zijn dus bezig met een beetje een balans te zoeken van onze uitgaven. We hebben zo'n 700 euro op te maken elke maand, daar moeten we dan alleen boodschappen van doen en de rest blijft over, benzine is hier al vanaf. Het is echt puur en alleen boodschappen en that's it.
Maar nu aan het einde van de maand is het er allemaal doorheen en we willen proberen dit een beetje rustiger aan te doen zodat we ook kunnen sparen. We zijn dus aan het rekenen gegaan en blijkt dat we deze maand 50 euro aan parkeergarages betaald hebben, gewoon omdat we het leuk vinden om naar de stad te gaan of is naar een winkelcentrum of b.v. deze maand ook scheveningen. Eigenlijk overal waar je met de auto heen wilt moet je betaald parkeren. Het openbaar vervoer is denk ik ook niet echt een optie want dat is vreselijk duur, vooral met z'n tweeën. Hebben jullie hier nog tips voor ons?
Voor eten hebben we deze maand zo'n 250 - 300 euro uitgegeven, is dit normaal voor twee personen? En dan eten we wel elke dag groenten met aardappelen en een stukje vlees.
Mijn vraag is dus of jullie nog tips hebben over hoe we het zo aan kunnen pakken dat we geld over gaan houden. De rest van het geld is opgegaan aan andere zaken, is een keer een cadeautje voor een jarige, een onderdeel voor mijn auto t.b.v. reparatie, wat kleding etc. dat soort dingen.
Holy crap, wat eet je dan? Wij zijn met 2 personen en een kat en we geven minder uit dan TS.quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:34 schreef vosss het volgende:
[..]
Hier gaat het dubbele er doorheen met 2 personen en 2 katten.
Gewoon normaal. Spaghetti, rijst, aardappelen, vlees, groenten dat soort dingen.quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:35 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Holy crap, wat eet je dan? Wij zijn met 2 personen en een kat en we geven minder uit dan TS.
Ja ik was er ook van geschrokken, hehe.. toen ik nog bij mijn ouders woonde keek ik er niet zo naar en kon het niet op zal ik maar zeggen.. maar dat is nu wel anders.quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:35 schreef Pannenkoeken het volgende:
[..]
50¤ pm aan parkeergarages is ¤600 per jaar puur om je auto ergens neer te zetten!
Ga met het ov, koop tijdens acties dagkaartjes, is heus niet zo duur als je bedenkt dat je nu ook nog benzine kwijt bent.
Ja we doen sowieso vaak eten halen bij de Lidl, maarja bij de Lidl kan je toch ook net weer niet alles vinden wat je nodig hebt.. dus dan gaan we ook meestal naar bas van der heijden.quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:41 schreef fruityloop het volgende:
Onderdelen van auto's zijn volgens mij meestal eenmalig, of niet? Als dit jullie eerste maand samen is, zou ik deze niet meteen als representatief zien. 300 euro voor eten is 75 euro/week, en dat is volgens mij redelijk gemiddeld, en zeker niet al te overdadig. Jullie zouden eens kunnen kijken naar een goedkopere supermarkt, zo is de olijfolie van de lidl niet alleen goedkoper dan het AH huismerk, maar ook simpelweg lekkerder van smaak. Verder kan je zo veel mogelijk koken naar het seizoen, verse aardbeien in februari willen eten kost je gewoon klauwen met geld. Ook kan het helpen om van sommige dingen in de aanbieding een voorraad aan te leggen, zeg wc-papier, rijst, pasta, ingeblikt spul, dameshygiëne producten, shampoo en zo verder.
Verder is 50 euro parkeergeld in de maand redelijk fors, een paar keer de fiets pakken kan dat al halveren volgens mij?
Waarom reken je de benzine niet mee?quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:41 schreef Kostyan het volgende:
[..]
Ja ik was er ook van geschrokken, hehe.. toen ik nog bij mijn ouders woonde keek ik er niet zo naar en kon het niet op zal ik maar zeggen.. maar dat is nu wel anders.
Maar als ik kijk als we samen naar de stad gaan met de trein als alternatief.. dan kost dat 2 x 5 euro, 10 euro per keer dus (wel heen en weer). Dat vind ik ook belachelijk duurVooral als ik dan voor die tijd dat we in de stad zijn zo'n 5 a 6 euro voor de parkeer garage kwijt ben..
De fiets zit er niet echt in, het is toch snel een uur fietsen en iets kopen doen je dan ook niet echt, want ja hoe ga je het weer mee krijgen.
Het is gezond, je bespaart geld aan benzine en parkeren en daarnaast geef je ook nog eens minder uit doordat je niks koopt. Als je wilt besparen, lijkt dit me toch wel een geweldig idee.quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:41 schreef Kostyan het volgende:
De fiets zit er niet echt in, het is toch snel een uur fietsen en iets kopen doen je dan ook niet echt, want ja hoe ga je het weer mee krijgen.
Ik werk bij een oliemaatschappij en de benzine wordt anders verrekend, niet direct bij het tanken, maar wordt automatisch afgeschreven met korting.quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:44 schreef Pannenkoeken het volgende:
[..]
Waarom reken je de benzine niet mee?
Mooi! Dubbele besparing!quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:41 schreef Kostyan het volgende:
[..]
Ja ik was er ook van geschrokken, hehe.. toen ik nog bij mijn ouders woonde keek ik er niet zo naar en kon het niet op zal ik maar zeggen.. maar dat is nu wel anders.
Maar als ik kijk als we samen naar de stad gaan met de trein als alternatief.. dan kost dat 2 x 5 euro, 10 euro per keer dus (wel heen en weer). Dat vind ik ook belachelijk duurVooral als ik dan voor die tijd dat we in de stad zijn zo'n 5 a 6 euro voor de parkeer garage kwijt ben..
De fiets zit er niet echt in, het is toch snel een uur fietsen en iets kopen doen je dan ook niet echt, want ja hoe ga je het weer mee krijgen.
Kleding, onderdelen voor de auto, cadeau's. Gewoon even tot het einde doorlezen, dan wordt het vanzelf duidelijk.quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:46 schreef Platina het volgende:
Als je 700 euro aan boodschappen te besteden hebt en je maakt 300 op + 50 voor de parkeergarage dan houdt je toch 350 over. Waar blijft dat dan?
Ik vind het trouwens een slechte insteek van TS om te zeggen, we hebben 700 euro om aan boodschappen te besteden.quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:46 schreef Platina het volgende:
Als je 700 euro aan boodschappen te besteden hebt en je maakt 300 op + 50 voor de parkeergarage dan houdt je toch 350 over. Waar blijft dat dan?
Mjah, ik zie het nu staan. Vraag me dan wel af waarom de TS zegt:quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:48 schreef Angel_of_Dth het volgende:
[..]
Kleding, onderdelen voor de auto, cadeau's. Gewoon even tot het einde doorlezen, dan wordt het vanzelf duidelijk.
quote:Het is echt puur en alleen boodschappen en that's it.
Ja had ik anders kunnen omschrijven, wat ik er eigenlijk mee probeerde aan te geven was dat van dit bedrag enkel de boodschappen nog af gehaald moesten worden. 700 euro opmaken aan boodschappen is niet onze intentie uiteraard...quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:49 schreef Platina het volgende:
[..]
Mjah, ik zie het nu staan. Vraag me dan wel af waarom de TS zegt:
[..]
quote:
Doe dat vooral niet als de benzinekosten al hoger zijn dan de besparing op de boodschappen.quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:52 schreef Selestha het volgende:
1) Ga naar meerdere supermarkten, koop producten waar ze het goedkoopst zijn en let op aanbiedingen
Dan boodschappen op de fiets doen, laten we aub niet doen alsof supermakrten in nederland zo ver van elkaar liggen, als ik hier 3 supers langsga in de buurt ben ik nog binnen een half uur klaarquote:Op zaterdag 22 september 2012 18:54 schreef Angel_of_Dth het volgende:
[..]
Doe dat vooral niet als de benzinekosten al hoger zijn dan de besparing op de boodschappen.
Heb je de rest van de post ook gelezen? Er staat ''laat de auto staan'' namelijk..quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:54 schreef Angel_of_Dth het volgende:
[..]
Doe dat vooral niet als de benzinekosten al hoger zijn dan de besparing op de boodschappen.
Ja, maar ik heb ook de mogelijkheid in acht genomen dat TS niet alle tips ter harte zal nemen en straks voor een besparing van 10 cent op een potje pindakaas naar een andere supermarkt rijdt.quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:56 schreef Selestha het volgende:
[..]
Heb je de rest van de post ook gelezen? Er staat ''laat de auto staan'' namelijk..
Ja, dat is dan niet mijn probleem. Ik neem aan dat TS kan lezen.quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:57 schreef Angel_of_Dth het volgende:
[..]
Ja, maar ik heb ook de mogelijkheid in acht genomen dat TS niet alle tips ter harte zal nemen en straks voor een besparing van 10 cent op een potje pindakaas naar een andere supermarkt rijdt.
Alles wat ik uit de geldautomaat haal is binnen een week op terwijl ik vrij weinig uitgeef als ik dat niet zou doen dus dat gaat niet voor iedereen op.quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:31 schreef Wokkel het volgende:
Speltip 1: Betaal uitsluitend contant. Geld wat fysiek door je handen gaat geef je bewuster uit.
Hier moet je drie kwartier fietsen om van supermarkt 1 bij supermarkt 2 te komen, veel plezier!quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:55 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
Dan boodschappen op de fiets doen, laten we aub niet doen alsof supermakrten in nederland zo ver van elkaar liggen, als ik hier 3 supers langsga in de buurt ben ik nog binnen een half uur klaar
Niet erg buitenaf.. Maar de eerste super is 20km verderop?quote:Op zaterdag 22 september 2012 20:07 schreef drumstickNL het volgende:
[..]
Hier moet je drie kwartier fietsen om van supermarkt 1 bij supermarkt 2 te komen, veel plezier!
En nee; ik woon niet erg buitenaf. 't Is 15 minuten met de auto.
En jij knalt overal met een gemiddelde snelheid van 80 km p/u heen?quote:Op zaterdag 22 september 2012 20:21 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
Niet erg buitenaf.. Maar de eerste super is 20km verderop?
50 euro aan parkeergarages vind ik bizar veel. Ik denk dat ik niet eens in heel mijn leven zoveel geld heb uitgegeven om te parkeren.quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:26 schreef Kostyan het volgende:
Hallo allemaal,
Wij wonen net een maand samen en wij zijn dus bezig met een beetje een balans te zoeken van onze uitgaven. We hebben zo'n 700 euro op te maken elke maand, daar moeten we dan alleen boodschappen van doen en de rest blijft over, benzine is hier al vanaf. Het is echt puur en alleen boodschappen en that's it.
Maar nu aan het einde van de maand is het er allemaal doorheen en we willen proberen dit een beetje rustiger aan te doen zodat we ook kunnen sparen. We zijn dus aan het rekenen gegaan en blijkt dat we deze maand 50 euro aan parkeergarages betaald hebben, gewoon omdat we het leuk vinden om naar de stad te gaan of is naar een winkelcentrum of b.v. deze maand ook scheveningen. Eigenlijk overal waar je met de auto heen wilt moet je betaald parkeren. Het openbaar vervoer is denk ik ook niet echt een optie want dat is vreselijk duur, vooral met z'n tweeën. Hebben jullie hier nog tips voor ons?
Vandaag was ik toevallig weer eens in de stad. Ik kom daar niet vaak. Het was weer stikdruk met lelijke, apatische mensen, zombies eigenlijk, die daar met een vermoeid gezicht rondsjokten met zware tassen vol ROMMEL die ze eigenlijk helemaal niet nodig hebben. Stop daarmee!quote:Voor eten hebben we deze maand zo'n 250 - 300 euro uitgegeven, is dit normaal voor twee personen? En dan eten we wel elke dag groenten met aardappelen en een stukje vlees.
Mijn vraag is dus of jullie nog tips hebben over hoe we het zo aan kunnen pakken dat we geld over gaan houden. De rest van het geld is opgegaan aan andere zaken, is een keer een cadeautje voor een jarige, een onderdeel voor mijn auto t.b.v. reparatie, wat kleding etc. dat soort dingen.
Er is nog genoeg gratis te parkeren in Scheveningen hoor. Eén straat uitlopen en ik sta op het strand en hier voor de deur is het toch echt nog gratis (tot vervelens toe...want als het lekker weer is heb ik dus never nooit een parkeerplek in de buurt). Maar goed, gewoon even iets verder kijken dan je neus lang is en er is genoeg gratis plek voor je auto.quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:26 schreef Kostyan het volgende:
We zijn dus aan het rekenen gegaan en blijkt dat we deze maand 50 euro aan parkeergarages betaald hebben, gewoon omdat we het leuk vinden om naar de stad te gaan of is naar een winkelcentrum of b.v. deze maand ook scheveningen.
Anders kan het nooit 45min fietsen zijn. In de stad is fietsen minstens even snel dus je moet dus minimaal in het volgende dorp zijnquote:Op zaterdag 22 september 2012 20:29 schreef drumstickNL het volgende:
[..]
En jij knalt overal met een gemiddelde snelheid van 80 km p/u heen?
Daarnaast had jij het over verschillende supermarkten.
Is ook een dorp verderop; waardoor je eerste argument vervalt.quote:Op zaterdag 22 september 2012 20:52 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
Anders kan het nooit 45min fietsen zijn. In de stad is fietsen minstens even snel dus je moet dus minimaal in het volgende dorp zijn
Hier ben ik het volledig mee eens. Was vandaag ook even in de stad omdat ik iets moest hebben, maar ik zie alleen maar rijen met mensen die niet in de stad zijn omdat ze wat nodig hebben, maar gewoon zinloos rondlopen en allerlei rotzooi kopen waar ze niets aan hebben.quote:Op zaterdag 22 september 2012 20:43 schreef LXIV het volgende:
Vandaag was ik toevallig weer eens in de stad. Ik kom daar niet vaak. Het was weer stikdruk met lelijke, apatische mensen, zombies eigenlijk, die daar met een vermoeid gezicht rondsjokten met zware tassen vol ROMMEL die ze eigenlijk helemaal niet nodig hebben. Stop daarmee!
In ieder geval IK niet.quote:Op zaterdag 22 september 2012 22:49 schreef Lienekien het volgende:
Dus iedereen was zinloos geld aan het uitgeven behalve jullie!
Ik ook niet, maar ik vraag me af hoe mensen dat zouden moeten kunnen zien.quote:
Geen tassen.quote:Op zaterdag 22 september 2012 23:17 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ik ook niet, maar ik vraag me af hoe mensen dat zouden moeten kunnen zien.
We hadden een boodschappentas mee, vol met nuttige dingen toen we weer huiswaarts gingen. Gaan waar jullie wonen mensen niet naar de markt op zaterdagmiddag?quote:Op zaterdag 22 september 2012 23:20 schreef LXIV het volgende:
[..]
Geen tassen.
Het is pure verveling, gebrek aan creativiteit, luiheid, bevattelijkheid voor commercie en domheid dat mensen op een vrije zaterdag niks anders weten te bedenken dan maar 'naar de stad gaan', om daar 'leuke dingen te kopen', die ze totaal niet nodig hebben.
Wat daar mee samenhangt is dat gedoe rond de I-phone. Hebben mensen zo'n toestel gekocht, worden ze onthaald alsof ze het wereldrecord op de marathon verbroken hebben!
Jawel. Maar je weet toch wel wat ik bedoel. Het gaat niet om de mensen die een half pond kaas en twee kilo uien halen op de markt voor het avondeten. Daarvoor gaan mensen toch sowieso niet naar de stad. Het gaat om die grote massa die gewoon uit verveling en gebrek aan wat dan ook maar gaat consumeren.quote:Op zaterdag 22 september 2012 23:22 schreef Lienekien het volgende:
[..]
We hadden een boodschappentas mee, vol met nuttige dingen toen we weer huiswaarts gingen. Gaan waar jullie wonen mensen niet naar de markt op zaterdagmiddag?
De markt is hier anders hartje stad, dus ja, daarvoor gaan mensen de stad in.quote:Op zaterdag 22 september 2012 23:23 schreef LXIV het volgende:
[..]
Jawel. Maar je weet toch wel wat ik bedoel. Het gaat niet om de mensen die een half pond kaas en twee kilo uien halen op de markt voor het avondeten. Daarvoor gaan mensen toch sowieso niet naar de stad. Het gaat om die grote massa die gewoon uit verveling en gebrek aan wat dan ook maar gaat consumeren.
Oh, dat doe ik dan weer wel.quote:Op zaterdag 22 september 2012 23:26 schreef Lienekien het volgende:
[..]
De markt is hier anders hartje stad, dus ja, daarvoor gaan mensen de stad in.
Het enige wat me ergert, zijn mensen met buggy's die standaard in de weg lopen.
jaquote:Op zaterdag 22 september 2012 23:27 schreef Lienekien het volgende:
[..]
In de weg lopen met een buggy.
Je kunt zo'n kind toch moeilijk de hele dag laten lopen. En verder ben je haar dan ook nog eens zo kwijt.quote:
Je hoeft zaterdagmiddag niet de stad in.quote:Op zaterdag 22 september 2012 23:35 schreef LXIV het volgende:
[..]
Je kunt zo'n kind toch moeilijk de hele dag laten lopen. En verder ben je haar dan ook nog eens zo kwijt.
"anders" dus het moet een dorp verderop zijn, dus je woont wel in een gehuchtquote:Op zaterdag 22 september 2012 21:43 schreef drumstickNL het volgende:
[..]
Is ook een dorp verderop; waardoor je eerste argument vervalt.
http://www.erasmusmagazin(...)pjesjacht-kost-geld/quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:52 schreef Selestha het volgende:
1) Ga naar meerdere supermarkten, koop producten waar ze het goedkoopst zijn en let op aanbiedingen
Aha.. Interessant wel. Het helpt mij namelijk wel, maar als de wetenschap het zegt, zal ik het wel fout hebben hè..quote:Op zondag 23 september 2012 09:39 schreef wikwakka2 het volgende:
[..]
http://www.erasmusmagazin(...)pjesjacht-kost-geld/
Wetenschappelijk onderzoek wijst uit dat dit geen goed idee is.
Dan ga je ervanuit dat mensen ALTIJD nog andere spullen kopen die niet op hun lijstje staat. Wij doen dat nooit en te nimmer. We maken een lijstje en kopen alleen dat en niks meer en minder. Dan loont het wel om naar verschillende supermarkten te gaan.quote:Op zondag 23 september 2012 09:39 schreef wikwakka2 het volgende:
[..]
http://www.erasmusmagazin(...)pjesjacht-kost-geld/
Wetenschappelijk onderzoek wijst uit dat dit geen goed idee is.
Ik doe nooit aan betaald parkeren in de stad waar ik woon of in een stad waar ik de weg weet.quote:Op zondag 23 september 2012 12:15 schreef Brentmeister het volgende:
Er zijn bijna altijd wel mogelijkheden om gratis te parkeren als je iets verder kijkt. Dan moet je misschien een minuutje of 5/10 lopen.
Ik ben alleen, per maand ben ik 150 euro kwijt aan eten. En dan winkel ik alleen bij de lokale C1000quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:30 schreef karr-1 het volgende:
Fietsen als dat kan, OV hoeft niet duur te zijn, neem bv een kortingskaart. 250 tot 300 euro per maand voor eten vind ik royaal veel, maar dat hangt van je eigen voorkeuren af. Wij eten ook elke dag groente, aardappelen en vlees, maar voor stukken minder geld.
Let bv op aanbiedingen en koop dan veel in zodat je kunt invriezen. Neem eens niet het A merk, maar een goedkoper merk etc
Ik ook ongeveer, als ik het kattenvoer/verzorgingsproducten etc niet mee tel. Kan prima, ik snap dan ook echt niet hoe TS zo veel geld kwijt kan zijn aan boodschappen. Als ik zéér luxe zou eten zou ik misschien 250 euro per maand kwijt zijn..quote:Op zondag 23 september 2012 12:57 schreef cvboer het volgende:
[..]
Ik ben alleen, per maand ben ik 150 euro kwijt aan eten. En dan winkel ik alleen bij de lokale C1000
En dan doe je nog je best ook. Ik koop echter nooit bij de Aldi/Lidle, puur omdat de verpakkingen te groot zijn, wat moet als vrijgezel met 4 lappen vlees? Ik ga wel naar de slager/c1000 waar ik kleinere porties kan kopen. Dit lijkt duurder, maar is het niet. Ik heb geen vriezer, dus moet ik wat vaker boodschappen doen, maar daar heb ik geen hekel aan.quote:Op zondag 23 september 2012 13:03 schreef Selestha het volgende:
[..]
Ik ook ongeveer, als ik het kattenvoer/verzorgingsproducten etc niet mee tel. Kan prima, ik snap dan ook echt niet hoe TS zo veel geld kwijt kan zijn aan boodschappen. Als ik zéér luxe zou eten zou ik misschien 250 euro per maand kwijt zijn..
Preciesquote:Op zondag 23 september 2012 13:08 schreef cvboer het volgende:
[..]
En dan doe je nog je best ook. Ik koop echter nooit bij de Aldi/Lidle, puur omdat de verpakkingen te groot zijn, wat moet als vrijgezel met 4 lappen vlees? Ik ga wel naar de slager/c1000 waar ik kleinere porties kan kopen. Dit lijkt duurder, maar is het niet. Ik heb geen vriezer, dus moet ik wat vaker boodschappen doen, maar daar heb ik geen hekel aan.
Daar bespaar je ook leuk mee. Ik heb dan weer geen auto, moet ik veel hebben dar ga ik met de auto van de zaak langs de super als ik naar huis ga. Bespaart ook een hoop geld.quote:Op zondag 23 september 2012 13:24 schreef Selestha het volgende:
[..]
Precies
Ah ja als je geen vriezer hebt snap ik dat, ik heb wel een vriezer dus ik koop daar wel groot in. Dat is op de lange termijn ook goedkoper, ik koop zoveel mogelijk in bulk.
Ik heb ook geen auto, maar dan fiets ik een keertje extra..quote:Op zondag 23 september 2012 13:31 schreef cvboer het volgende:
[..]
Daar bespaar je ook leuk mee. Ik heb dan weer geen auto, moet ik veel hebben dar ga ik met de auto van de zaak langs de super als ik naar huis ga. Bespaart ook een hoop geld.
250 euro is 8,33 per dag.quote:Op zondag 23 september 2012 13:03 schreef Selestha het volgende:
[..]
Ik ook ongeveer, als ik het kattenvoer/verzorgingsproducten etc niet mee tel. Kan prima, ik snap dan ook echt niet hoe TS zo veel geld kwijt kan zijn aan boodschappen. Als ik zéér luxe zou eten zou ik misschien 250 euro per maand kwijt zijn..
Tsja, dat vindt jij dan. Ik red het prima met 150 euro per maand, misschien omdat ik al 5 jaar zo leef maar goed; dat doet niets af aan dat 700 euro per maand aan boodschappen écht exorbitant veel is. Dat is namelijk 23 euro per dag.quote:Op zondag 23 september 2012 13:59 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
250 euro is 8,33 per dag.
Onbijt en lunch (als je het van thuis meeneemt) kosten beide ongeveer 1,50 - 2,00.
250 g fruit ca 40 cent (afhankelijk van wat je koopt)
blijft nog 4,- tot 5,- over voor avondeten, een eventuele snack en een glas wijn/bier etc.
Ik vind het niet heel veel. Volgens mij kun je er niet meer dan 1 euro per dag op besparen zonder echt alleen nog maar macaroni met tomatensaus te eten.
Ik vraag me een beetje af wat jij dan eet? Niet dat het onmogelijk is om voor 5 euro per dag te eten (ben ook student geweest), maar je bent dan wel heel erg beperkt tot het allergoedkoopste. Of tel je je lunch en wijn/bier/sap etc niet mee?quote:Op zondag 23 september 2012 14:00 schreef Selestha het volgende:
[..]
Tsja, dat vindt jij dan. Ik red het prima met 150 euro per maand, misschien omdat ik al 5 jaar zo leef maar goed; dat doet niets af aan dat 700 euro per maand aan boodschappen écht exorbitant veel is. Dat is namelijk 23 euro per dag.
Ik drink geen frisdrank/alcohol, koop groenten en fruit op de markt en bij de turkse toko's (goedkoop), eet 2x per week vlees (want vlees is duur), koop aardappelen/rijst/pasta in bulk, snoep weinig en kook vaak voor meerdere dagen.quote:Op zondag 23 september 2012 14:04 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Ik vraag me een beetje af wat jij dan eet? Niet dat het onmogelijk is om voor 5 euro per dag te eten (ben ook student geweest), maar je bent dan wel heel erg beperkt tot het allergoedkoopste. Of tel je je lunch en wijn/bier/sap etc niet mee?
700 is wellicht iets teveel van het goede, daar zou wel iets op bespaard kunnen worden, maar het is wel voor 2 personen.
Ja, dat soort dingen heb ik ook niet. Alleen de basisdingen.quote:Op zondag 23 september 2012 15:19 schreef Extraneus het volgende:
Zelf ben ik de laatste tijd op zo ongeveer alles aan het besparen. Ik kocht altijd dure kleren en dat doe ik nu nauwelijks nog. Verder heb ik tijdschriftabonnementen opgezegd en koop ik nauwelijks nog boeken en dvd's. Zijn er hier veel mensen die momenteel dat soort dingen doen? Ik doe het vooral om een buffer te hebben voor het geval ik die nodig heb en om wat meer flexibiliteit te hebben.
Uit noodzaak?quote:Op zondag 23 september 2012 15:19 schreef Extraneus het volgende:
Zelf ben ik de laatste tijd op zo ongeveer alles aan het besparen. Ik kocht altijd dure kleren en dat doe ik nu nauwelijks nog. Verder heb ik tijdschriftabonnementen opgezegd en koop ik nauwelijks nog boeken en dvd's. Zijn er hier veel mensen die momenteel dat soort dingen doen? Ik doe het vooral om een buffer te hebben voor het geval ik die nodig heb en om wat meer flexibiliteit te hebben.
Wij gaan meestal naar AH of Jumbo, eten elke dag gewoon normaal (dus niet elke dag pasta of brood) en zijn voor 2 personen en 1 kat, iets van 200 a 250 euro per maand kwijt. En dan zit alles erbij, dus eten, drinken, shampoo, tandpasta etc.quote:Op zondag 23 september 2012 12:57 schreef cvboer het volgende:
[..]
Ik ben alleen, per maand ben ik 150 euro kwijt aan eten. En dan winkel ik alleen bij de lokale C1000
Is niet eens zo gek veel.quote:Op zondag 23 september 2012 15:47 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Wij gaan meestal naar AH of Jumbo, eten elke dag gewoon normaal (dus niet elke dag pasta of brood) en zijn voor 2 personen en 1 kat, iets van 200 a 250 euro per maand kwijt. En dan zit alles erbij, dus eten, drinken, shampoo, tandpasta etc.
Wat eet je dan wel, als je niet elke dag brood eet?quote:Op zondag 23 september 2012 15:47 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Wij gaan meestal naar AH of Jumbo, eten elke dag gewoon normaal (dus niet elke dag pasta of brood) en zijn voor 2 personen en 1 kat, iets van 200 a 250 euro per maand kwijt. En dan zit alles erbij, dus eten, drinken, shampoo, tandpasta etc.
Ik heb dat jaren geleden al gedaan.quote:Op zondag 23 september 2012 15:19 schreef Extraneus het volgende:
Zelf ben ik de laatste tijd op zo ongeveer alles aan het besparen. Ik kocht altijd dure kleren en dat doe ik nu nauwelijks nog. Verder heb ik tijdschriftabonnementen opgezegd en koop ik nauwelijks nog boeken en dvd's. Zijn er hier veel mensen die momenteel dat soort dingen doen? Ik doe het vooral om een buffer te hebben voor het geval ik die nodig heb en om wat meer flexibiliteit te hebben.
Precies.quote:Op zondag 23 september 2012 12:51 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dan ga je ervanuit dat mensen ALTIJD nog andere spullen kopen die niet op hun lijstje staat. Wij doen dat nooit en te nimmer. We maken een lijstje en kopen alleen dat en niks meer en minder. Dan loont het wel om naar verschillende supermarkten te gaan.
Ja, een buffer is verstandig. Die hebben we, dus we kunnen ons nog wel wat luxe permitteren.quote:Op zondag 23 september 2012 16:05 schreef Extraneus het volgende:
[..]
Nee, meer voor het geval er in de toekomst een noodzaak voor is.
In de ochtend meestal yoghurt met muesli of zo, 's middags fruit, salade of een broodje en 's avonds aardappelen, vlees en groente, pasta of bv een ovenschotel.quote:Op zondag 23 september 2012 16:00 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Wat eet je dan wel, als je niet elke dag brood eet?
Ah, ik dacht even dat 'geen brood' besparing was, maar je bedoelt juist dat je voor dat geld niet alleen brood hoeft te eten.quote:Op zondag 23 september 2012 16:35 schreef karr-1 het volgende:
[..]
In de ochtend meestal yoghurt met muesli of zo, 's middags fruit, salade of een broodje en 's avonds aardappelen, vlees en groente, pasta of bv een ovenschotel.
Ja, dit is een feit. In het buitenland spaart iedereen zich een ongeluk. Het is specifiek Nederland waar het je echt onmogelijk wordt gemaakt om te sparen. Door de elite. Zakkenvullers. Puh.quote:Op zondag 23 september 2012 20:17 schreef computerprobleem het volgende:
In Nederland kun je niet sparen.
Straks gaat het eigen risico omhoog en btw met 2%.
Je geeft hier 250 uit voor een bril, een maand later 130 voor lezen, je zorgverzekering keert 100 euro en dat is dan meteen het maximum voor 2 jaar. Je tankt hier voor 80 en na 2 weken weer voor 50.
Je moet eten kopen, kleren, verzekeringen en belastingen.
Sparen is onmogelijk in dit land, tenzij je op elke cent let, somber leeft, nooit op vakantie gaat of gewoon erg veel geld verdiend. Maar ja, daar blijft dan ook weinig van over nadat de overheid je heeft gepakt.
Jouw hobby is eten?quote:Op zondag 23 september 2012 20:21 schreef computerprobleem het volgende:
Ik geef wel toe dat ik soms te veel uitgeef terwijl ik er niet bij nadenk, maar ja, hobby's zijn duur xD.
Preciesquote:Op zondag 23 september 2012 16:39 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ah, ik dacht even dat 'geen brood' besparing was, maar je bedoelt juist dat je voor dat geld niet alleen brood hoeft te eten.
Ik verdien niet overmatig veel, let echt niet op elke cent, ga zeker 2 keer per jaar op vakantie en nog steeds heb ik een spaarrekening met een flink saldo. Het scheelt ook dat je met twee personen bent, dan kun je kosten delen en zijn sommige dingen beter te betalen.quote:Op zondag 23 september 2012 20:17 schreef computerprobleem het volgende:
Sparen is onmogelijk in dit land, tenzij je op elke cent let, somber leeft, nooit op vakantie gaat of gewoon erg veel geld verdiend. Maar ja, daar blijft dan ook weinig van over nadat de overheid je heeft gepakt.
Tsja, als chronisch zieke heb ik geen keus of ik dat wil of niet, ik zal op elke cent moeten letten. Een minimumloon zit er voor mij niet in en de premie's + het eigen risico worden ieder jaar verhoogd dus tsja als ik het hoofd boven water wil houden moet ik wel.quote:Op zondag 23 september 2012 20:21 schreef computerprobleem het volgende:
En ik kan i.i.g. nooit leven zoals jullie.
Op elke cent letten, lijkt mij echt erg.
Zie gewoon dat mensen uitrekenen welke supermarkt het goedkoopst is. Als het fruit goedkoper is bij de AH, kopen ze dat bij de AH. Is de groente 3 cent per kilo goedkoper bij de C1000, kopen ze het bij de C1000, etc.
Ik geef wel toe dat ik soms te veel uitgeef terwijl ik er niet bij nadenk, maar ja, hobby's zijn duur xD.
quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:34 schreef vosss het volgende:
[..]
Hier gaat het dubbele er doorheen met 2 personen en 2 katten.
Je vindt 10 euro voor de trein duur maar 6 euro voor alleen maar parkeren niet? Wat kost die rit je verder met de auto aan brandstof bv? hoeveel km hebben we het over?quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:41 schreef Kostyan het volgende:
[..]
Ja ik was er ook van geschrokken, hehe.. toen ik nog bij mijn ouders woonde keek ik er niet zo naar en kon het niet op zal ik maar zeggen.. maar dat is nu wel anders.
Maar als ik kijk als we samen naar de stad gaan met de trein als alternatief.. dan kost dat 2 x 5 euro, 10 euro per keer dus (wel heen en weer). Dat vind ik ook belachelijk duurVooral als ik dan voor die tijd dat we in de stad zijn zo'n 5 a 6 euro voor de parkeer garage kwijt ben..
De fiets zit er niet echt in, het is toch snel een uur fietsen en iets kopen doen je dan ook niet echt, want ja hoe ga je het weer mee krijgen.
Maar je betaald hem nog steeds dus moet je hem wel meerekenen.quote:Op zaterdag 22 september 2012 18:46 schreef Kostyan het volgende:
[..]
Ik werk bij een oliemaatschappij en de benzine wordt anders verrekend, niet direct bij het tanken, maar wordt automatisch afgeschreven met korting.
En jij rijdt 5km/u op de fiets ofzo? Hoever is het dan? 10km fiets je bv in een half uurtje. En als de eerstvolgende supermarkt echt op 10km afstand ligt woon je best wel 'buiten'quote:Op zaterdag 22 september 2012 20:29 schreef drumstickNL het volgende:
[..]
En jij knalt overal met een gemiddelde snelheid van 80 km p/u heen?
Daarnaast had jij het over verschillende supermarkten.
Of je maakt keuzes:quote:Op zondag 23 september 2012 20:17 schreef computerprobleem het volgende:
In Nederland kun je niet sparen.
Straks gaat het eigen risico omhoog en btw met 2%.
Je geeft hier 250 uit voor een bril, een maand later 130 voor lezen, je zorgverzekering keert 100 euro en dat is dan meteen het maximum voor 2 jaar. Je tankt hier voor 80 en na 2 weken weer voor 50.
Je moet eten kopen, kleren, verzekeringen en belastingen.
Sparen is onmogelijk in dit land, tenzij je op elke cent let, somber leeft, nooit op vakantie gaat of gewoon erg veel geld verdiend. Maar ja, daar blijft dan ook weinig van over nadat de overheid je heeft gepakt.
Wat een bullshit.quote:Op zondag 23 september 2012 20:17 schreef computerprobleem het volgende:
In Nederland kun je niet sparen.
Straks gaat het eigen risico omhoog en btw met 2%.
Je geeft hier 250 uit voor een bril, een maand later 130 voor lezen, je zorgverzekering keert 100 euro en dat is dan meteen het maximum voor 2 jaar. Je tankt hier voor 80 en na 2 weken weer voor 50.
Je moet eten kopen, kleren, verzekeringen en belastingen.
Sparen is onmogelijk in dit land, tenzij je op elke cent let, somber leeft, nooit op vakantie gaat of gewoon erg veel geld verdiend. Maar ja, daar blijft dan ook weinig van over nadat de overheid je heeft gepakt.
Ja hoor, Als jij per maand 250 euro over hebt om van te eten, de kat te voeren, kleding te kopen, te reizen en alles wat je verder nodig hebt te kopen, kan jij sparen? Ik niet. Zeker niet met jaarlijkse premieverhogingen en eigen risico verhoging. Ben blij als ik eens een tientje over heb.quote:Op maandag 24 september 2012 12:14 schreef Worteltjestaart het volgende:
[..]
Wat een bullshit.
Niet iedereen kan 500 euro per maand sparen, dat lijkt me evident. Maar IEDEREEN kan sparen. Het is een kwestie van je uitgaven op je inkomsten afstemmen.
Ja dat klopt, als ik een gewoon minimumloon had kon ik wel sparen. Ik wilde alleen aangeven dat niet iederéén dat kan. Ik als chronisch zieke kan dat op het moment echt niet.quote:Op maandag 24 september 2012 12:19 schreef Lienekien het volgende:
Maar het beeld dat computerprobleem schetst, vind ik ook wat overdreven.
Chronisch zieken is inderdaad een verhaal apart maar als je fulltime werkt moet je echt wel wat kunnen sparen.quote:Op maandag 24 september 2012 12:20 schreef Selestha het volgende:
[..]
Ja dat klopt, als ik een gewoon minimumloon had kon ik wel sparen. Ik wilde alleen aangeven dat niet iederéén dat kan. Ik als chronisch zieke kan dat op het moment echt niet.
Voor mij is dat momenteel 876 euro aan uitkering + 270 euro aan huurtoeslag + zorgtoeslagquote:Op maandag 24 september 2012 12:26 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Chronisch zieken is inderdaad een verhaal apart maar als je fulltime werkt moet je echt wel wat kunnen sparen.
Mag ik zo brutaal zijn om te vragen wat je als chronisch zieke aan inkomen krijgt?
Hmm, inderdaad niet zóveel en zeker omdat je als zieke je eigen risico moet betalen is het duur. Hoge huur en waarschijnlijk het feit dat je veel thuis bent (energiekosten) zal echter denk ik eerder killing zijn dan je inkomen. Iemand met het minimumloon krijgt dat namelijk ook netto ongeveer.quote:Op maandag 24 september 2012 12:31 schreef Selestha het volgende:
[..]
Voor mij is dat momenteel 876 euro aan uitkering + 270 euro aan huurtoeslag + zorgtoeslag
= 1146 e per maand netto.
Met mijn lasten eraf (heb een hoge huur) hou ik ongeveer 250 euro per maand over. Dat ook omdat mijn verzekering erg duur is.
1x per jaar komt er een toeslag voor chronisch zieken, die betaalt meestal een deel van mijn eigen risico. Maar dan is het ook op, dus sparen kan ik daar niet van.
Jep. Als ik moet gokken zal dat ergens tussen de 550 en 650 liggen.quote:
Ja klopt mijn energiekosten zijn ook wat hoger al komt dat omdat ik een deel van de kosten van een gaslek moet afbetalen. Als dat voorbij is heb ik weer ongeveer 350 euro te besteden, dan hoor je mij niet meer klagenquote:Op maandag 24 september 2012 12:35 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Hmm, inderdaad niet zóveel en zeker omdat je als zieke je eigen risico moet betalen is het duur. Hoge huur en waarschijnlijk het feit dat je veel thuis bent (energiekosten) zal echter denk ik eerder killing zijn dan je inkomen. Iemand met het minimumloon krijgt dat namelijk ook netto ongeveer.
Hoewel het wat off topic gaat; groots respect hoe je dit aanpakt. Je lijkt erg creatief en misschien zie je het, noodgedwongen, ook wel als een sport om efficiënt en zuinig met je geld om te springen. Als ik dan aan een leus terugdenk die tijdens de verkiezingen de rondte deed: dit is niet je hand ophouden, wat jij doet is juist aanpakken!quote:Op maandag 24 september 2012 12:59 schreef Selestha het volgende:
[..]
Ja klopt mijn energiekosten zijn ook wat hoger al komt dat omdat ik een deel van de kosten van een gaslek moet afbetalen. Als dat voorbij is heb ik weer ongeveer 350 euro te besteden, dan hoor je mij niet meer klagenDan kan ik namelijk wel mee sparen.
En trouwens, iemand met een minimumloon krijgt bovenop die 1146 euro wel huur en zorgtoeslagDat tikt nogal aan.
Leuk is anders maar als het moet kan je het echt wel hoor. En als je eenmaal gewend bent aan een iets minder luxe levensstijl heb je er daarna alleen maar profijt van en hou je domweg meer overquote:Op zondag 23 september 2012 20:21 schreef computerprobleem het volgende:
En ik kan i.i.g. nooit leven zoals jullie.
Op elke cent letten, lijkt mij echt erg.
Zie gewoon dat mensen uitrekenen welke supermarkt het goedkoopst is. Als het fruit goedkoper is bij de AH, kopen ze dat bij de AH. Is de groente 3 cent per kilo goedkoper bij de C1000, kopen ze het bij de C1000, etc.
Ik geef wel toe dat ik soms te veel uitgeef terwijl ik er niet bij nadenk, maar ja, hobby's zijn duur xD.
Hoe zit het met jou met de inkomstenbelasting? Na het verminderen van aftrekposten betaal ik me daar nu blauw aan(mijn inkomsten komen nu van 4 bronnen(door hogerhand opgelegd) en dat is bijzonder ongunstig t.o.v. de inkomstenbelasting. Vakantiegeld en bijdrage voor arbeidsongeschikten gaat hier rechtstreeks naar de inkomstenbelasting en verplichte eigen bijdrage, hou ik niets van over en volgend jaar gaat die eigen bijdrage weer 130 euro omhoog....interessant waar ik dat weer vandaan zou moeten halen.quote:Op maandag 24 september 2012 12:31 schreef Selestha het volgende:
[..]
Voor mij is dat momenteel 876 euro aan uitkering + 270 euro aan huurtoeslag + zorgtoeslag
= 1146 e per maand netto.
Met mijn lasten eraf (heb een hoge huur) hou ik ongeveer 250 euro per maand over. Dat ook omdat mijn verzekering erg duur is.
1x per jaar komt er een toeslag voor chronisch zieken, die betaalt meestal een deel van mijn eigen risico. Maar dan is het ook op, dus sparen kan ik daar niet van.
Eerlijk gezegd weet ik dat niet, mijn vader regelt mijn belastingzaken omdat ik daar ivm. mijn beperking niet goed in ben. Dat ik maandelijks mijn eigen inkomsten en uitgaven kan regelen is al heel wat.quote:Op maandag 24 september 2012 13:10 schreef trovey het volgende:
[..]
Hoe zit het met jou met de inkomstenbelasting? Na het verminderen van aftrekposten betaal ik me daar nu blauw aan(mijn inkomsten komen nu van 4 bronnen(door hogerhand opgelegd) en dat is bijzonder ongunstig t.o.v. de inkomstenbelasting. Vakantiegeld en bijdrage voor arbeidsongeschikten gaat hier rechtstreeks naar de inkomstenbelasting en verplichte eigen bijdrage, hou ik niets van over en volgend jaar gaat die eigen bijdrage weer 130 euro omhoog....interessant waar ik dat weer vandaan zou moeten halen.
Dankjequote:Op maandag 24 september 2012 13:03 schreef Bananenvlaflip het volgende:
[..]
Hoewel het wat off topic gaat; groots respect hoe je dit aanpakt. Je lijkt erg creatief en misschien zie je het, noodgedwongen, ook wel als een sport om efficiënt en zuinig met je geld om te springen. Als ik dan aan een leus terugdenk die tijdens de verkiezingen de rondte deed: dit is niet je hand ophouden, wat jij doet is juist aanpakken!
Jammer, had het graag eens van iemand anders gehoord hoe bij anderen het is veranderd. Is de "fijnste" tijd van het jaar als die enveloppe weer binnenkomt.quote:Op maandag 24 september 2012 13:16 schreef Selestha het volgende:
[..]
Eerlijk gezegd weet ik dat niet, mijn vader regelt mijn belastingzaken omdat ik daar ivm. mijn beperking niet goed in ben.
Hoewel ik me realiseer dat jij als chronisch zieke in een andere situatie verkeert, wil ik wel even zeggen dat óók bij jou keuzes gemaakt kunnen worden die sparen wel mogelijk maken.quote:Op maandag 24 september 2012 12:17 schreef Selestha het volgende:
Ja hoor, Als jij per maand 250 euro over hebt om van te eten, de kat te voeren, kleding te kopen, te reizen en alles wat je verder nodig hebt te kopen, kan jij sparen? Ik niet. Zeker niet met jaarlijkse premieverhogingen en eigen risico verhoging. Ben blij als ik eens een tientje over heb.
Tuurlijk, maar heb je er ook wel eens aan gedacht dat het dier misschien wel noodzakelijk is voor mijn (mentale) gezondheid? Ik heb namelijk een kat omdat ik sociaal nogal in een isolement zit door mijn ziekte. Dáárom is zij noodzakelijk; anders zou ik helemaal gek worden van eenzaamheid.quote:Op maandag 24 september 2012 13:21 schreef Worteltjestaart het volgende:
[..]
Hoewel ik me realiseer dat jij als chronisch zieke in een andere situatie verkeert, wil ik wel even zeggen dat óók bij jou keuzes gemaakt kunnen worden die sparen wel mogelijk maken.
Kort door de bocht: je hebt een kat. Nou wil ik helemaal niet suggereren dat dat dier onbelangrijk is, maar laten we wel wezen: als je écht nulkommanul euro te makken hebt en élke eurocent letterlijk moet omdraaien, en je alleen droog brood moest eten (nou ja, je snapt wat ik bedoel), dan was die kat een kostenpost die ik zou proberen te verlagen.
Nogmaals, ik zeg niet dat dat leuk is, of wenselijk, maar het kán. En ja, ik heb makkelijk praten omdat ik financieel niets te klagen heb, maar dat neemt niet weg dat ik van mening ben dat mensen die zeggen dat sparen niet kan, vooral kritisch naar zichzelf moeten zijn.
Als je het graag genoeg wil, kan het. Dat je andere keuzes maakt is begrijpelijk, maar niet de hele waarheid
Ik bedoel het niet verkeerd hoor. Maar de overheid maakt het wel erg moeilijk voor mensen om fatsoenlijk te kunnen sparen of i.i.g. geld over te houden. Nu weer met die btw verhoging van 2%, terwijl de salarissen hetzelfde blijven. Wij zullen er niets of weinig van merken, maar er zijn veel mensen die het echt rustig aan moeten doen. Dit maakt het niet makkelijker.quote:Op maandag 24 september 2012 12:07 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Of je maakt keuzes:
- Niet teveel bij de AH winkelen maar bij de Bas vd heijden, aldi en lidl
- Let op aanbiedingen, vlees is vaak in de aanbieding, gewoon gelijk groot inslaan (een zuinige grote vriezer is je vriend)
- Loop alsof je depressief bent door de supermarkt, de aanbiedingen en huismerken staan vaak onderaan en zijn rustig de helft goedkoper dan de 'a' merken.
Wij zijn met 2 personen en een kat tussen de 200 en 250 euro per maand kwijt aan boodschappen.
- Auto kostte me ook klauwen met geld elke maand terwijl ik hem niet veel gebruikte: weggedaan, besparing alleen aan vaste lasten: 95 euro. Alles bij elkaar opgeteld (onderhoud en afschrijving) bespaar ik al snel een kleine 250 euro per maand. Ik doe nu alles per fiets (wel een velomobiel, ook niet goedkoop in aanschaf maar om te rijden spotgoedkoop)
- Als je je auto houdt, zorg dat je steden met duur betaald parkeren vermijd, tank bij de witte pomp en pak voor de korte afstand (<10km) de fiets.
- Internet en tv via de goedkoopste provider , kost me 3 tientjes per maand
- energie besparen door schakelaars op sluipverbruikers te zetten, spaar en led lampen te plaatsen , alles uit te zetten als ik niet thuis ben en geen stroomvreters als drogers ed te hebben bespaar ik , als ik zie wat mijn collega's kwijt zijn en wat ik kwijt ben ongeveer 100 tot 200 euro per maand.
- geen onnodige abonnementen zoals een duur mobielje of krant die je toch nooit leest, bespaart zo weer 40 tot 50 euro per maand
- Niet op zaterdag gaan 'funshoppen' want dan vliegt het geld er zo uit
en zo zijn er nog wel meer bespaartips maar dit schiet me zo even te binnen. Zo kun je toch prima sparen.
Als die 700 euro enkel voor voedsel is, dan kan elk mens dat redden.quote:Op maandag 24 september 2012 13:25 schreef Selestha het volgende:
Maar mensen, we dwalen wel erg afHet ging er tenslotte om dat TS niet rond komt met 700 euro om alles van te doen. Ik zeg dat dat wel kan
Ik snap helemaal wat je bedoelt, maar je bevestigt wel precies wat ik zeg:quote:Op maandag 24 september 2012 13:22 schreef Selestha het volgende:
Tuurlijk, maar heb je er ook wel eens aan gedacht dat het dier misschien wel noodzakelijk is voor mijn (mentale) gezondheid? Ik heb namelijk een kat omdat ik sociaal nogal in een isolement zit door mijn ziekte. Dáárom is zij noodzakelijk; anders zou ik helemaal gek worden van eenzaamheid.
Ik eet soms al dagen brood; omdat zij er is. Maar liever dat, dan helemaal alleen zijn.
Dus, als je het graag genoeg wilt, kan het. Punt.quote:Op maandag 24 september 2012 13:21 schreef Worteltjestaart het volgende:
Nogmaals, ik zeg niet dat dat leuk is, of wenselijk, maar het kán.
Een hypotheek nemen huis kopen doe je ook niet omdat het je direct geldelijk gewin oplevert.quote:Op maandag 24 september 2012 13:24 schreef computerprobleem het volgende:
Wat ik ook niet snap is dat mensen een hypotheek nemen. Mijn ouders hebben er ook een, maar ik zou dat bijvoorbeeld niet doen. Je profiteert er in dit land gewoon niet van.
Ja het KAN; maar is het ook redelijk en gezond: nee. Dus dan vind ik het eigenlijk niet kunnen, bovendien hou ik weer minder geld over als ik weer doordraai en de AWBZ bijdrage moet gaan betalenquote:Op maandag 24 september 2012 13:27 schreef Worteltjestaart het volgende:
[..]
Ik snap helemaal wat je bedoelt, maar je bevestigt wel precies wat ik zeg:
[..]
Dus, als je het graag genoeg wilt, kan het. Punt.
En ik zeg niet dat je het moet doen hooralles behalve, want er is méér in het leven dan geld!
[..]
Een hypotheek nemen een huis kopen doe je ook niet omdat het je direct geldelijk gewin oplevert.
Je moet een huis kopen om in te wonen, en op de lange termijn (na aflossing) je maandlasten ruimer te zien worden. Niet op korte termijn.
Ook als het 500 euro is. Of 300. Zelfs met zijn tweeën. Onder de 300 wordt een beetje weinig met zijn tweeën maar het kan welquote:Op maandag 24 september 2012 13:27 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Als die 700 euro enkel voor voedsel is, dan kan elk mens dat redden.
Zelfs een miljonair zou er zijn levensstijl niet drastisch voor hoeven aan te passen...
Nou ja, tenzij je een corrupte, 135 kilo zware, aan Cubaanse sigaren verslaafde multi-miljonair bent. Maar het zou niet zo'n probleem moeten zijn.
Nouja het is hier met tussen de 550 en 650 nou ook weer niet zo dat we elke week gaan uit eten.quote:Op maandag 24 september 2012 13:27 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Als die 700 euro enkel voor voedsel is, dan kan elk mens dat redden.
Zelfs een miljonair zou er zijn levensstijl niet drastisch voor hoeven aan te passen...
Nou ja, tenzij je een corrupte, 135 kilo zware, aan Cubaanse sigaren verslaafde multi-miljonair bent. Maar het zou niet zo'n probleem moeten zijn.
Je suggereert nu dat ik een behoorlijk inkomen heb maar vergissen is menselijk hoorquote:Op maandag 24 september 2012 13:24 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Ik bedoel het niet verkeerd hoor. Maar de overheid maakt het wel erg moeilijk voor mensen om fatsoenlijk te kunnen sparen of i.i.g. geld over te houden. Nu weer met die btw verhoging van 2%, terwijl de salarissen hetzelfde blijven. Wij zullen er niets of weinig van merken, maar er zijn veel mensen die het echt rustig aan moeten doen. Dit maakt het niet makkelijker.
Ik weet er alles van, ik heb een hypotheek en een huis dat te koop staat voor 30% onder de hypotheekwaardequote:Wat ik ook niet snap is dat mensen een hypotheek nemen. Mijn ouders hebben er ook een, maar ik zou dat bijvoorbeeld niet doen. Je profiteert er in dit land gewoon niet van. En zeker nu niet, met de dalende huizenprijzen.
Valt wel mee hoor met dat zoutquote:Op maandag 24 september 2012 15:03 schreef jroz het volgende:
Potten en blikken zitten vol met zout, dus niet echt 'net zo goed'.
@Coelho
Tussen A-merk en Euroshopper heb je ook nog het huismerk he... Daarnaast scheelt het ook een boel om bij de Lidl boodschappen te doen. Het 'shopt' misschien iets minder fijn, maar het scheelt een hoop geld, en ik vind dat de kwaliteit vaak beter is dan bv een AH. Vooral versproducten zijn bij de Lidl een stuk beter.
Avondeten is bij ons niet heel uitgebreid, maar we eten niet veel vlees. Ik denk dat we zo'n 2x per week een stukkie vlees eten. Verder vaak een gerecht met kip of gehakt. (Kilo kip á 6 euro waar je 3x mee doet... ) Als toetje veelal yoghurt, en geen dure vla.
Ook is drankgebruik natuurlijk iets wat erg kan verschillen. Koop je een huiswijntje van 3 euro waar je een hele week mee doet, of koop je een fles van 10 euro waar je er per week 3 van nodig hebt... Wij drinken geen wijn, ik drink wel bier, maar meer dan 5 flesjes per week gaan er niet doorheen (tenzij er vrienden op bezoek komen.).
Diepvries is een goed alternatief inderdaad. Uit pot zit wel degelijk veel zout in: http://www.voedingscentru(...)zond-als-verse-.aspxquote:Op maandag 24 september 2012 15:12 schreef trovey het volgende:
[..]
Valt wel mee hoor met dat zouten anders neem je diepvries, is vaak zelfs nog beter dan verlept zogenaamd vers.
Het is maar net hoe je er mee omgaat idd. Ik merk zelf dat al die megavoorraden alleen maar voor onduidelijkheid zorgen. De voorraden stapelen zich op, je weet niet zo goed meer wat je wel en niet hebt, er komt alleen maar bij terwijl je elke week aan de kassa hetzelfde bedrag staat af te rekenen. Dan bespaar je dus niet echt. Ik word veel gelukkiger van een heel kleine basisvoorraad en wat meer vrijheid bij het boodschappen doen (heel leuk 20 potten doperwten maar misschien wil ik wel een keer worteltjesquote:Op maandag 24 september 2012 15:35 schreef jroz het volgende:
@Luigi
Als je een megavoorraad chips inkoopt, dan ga je sneller doordeweeks even een zak chips opentrekken, terwijl je anders alleen in het weekend chips eet. Een potje groente echter, die trek je niet dinsdagavond om 10 uur even open. Een megavoorraad groente uit pot oid inkopen kan dus prima.
Vind ik nog wel meevallen, proef er in ieder geval weinig van. En anders zijn er inderdaad nog diepvriesgroenten, dat werkt ook prima.quote:Op maandag 24 september 2012 15:03 schreef jroz het volgende:
Potten en blikken zitten vol met zout, dus niet echt 'net zo goed'.
Zo moeilijk is het echt niet. merkproducten tikt wel aan, de winkel waar je boodschappen doet tikt aan en dingen als wijn en kaasjes.. tja ook dat tikt aan. Bij boodschappen is het vaak een optelsom van heel veel kleine bedragen (ach wat kost die pot pindakaas van merk X nou extra tov merk Y, 20 cent maar! En die pot van Hak kost slechts een euro meer dan van de euroshopper en zo keer het aantal producten in je kar = veel geld)quote:Op maandag 24 september 2012 14:23 schreef Coelho het volgende:
Respect voor een ieder die (al dan niet gedwongen) voor erg weinig geld boodschappen kan doen. Wat ik me echter afvraag is waar de grote besparing vandaan komt? Als ik naar mijn eigen boodschappen kijk (2 volwassenen + 2 kleine kinderen / ¤600,- per maand incl. verzorgingsproducten) dan zouden mijn besparingen moeten liggen in het laten staan van luxe zaken als wijn, bier en chips of kaasjes. Verder hebben we namelijk niet heel buitensporige zaken bij de boodschappen zitten. We bakken zelf brood etc. Wel zorgen we er voor dat we ons niet in overdaad te buiten gaan. Er wordt hier bijna niks weggegooid.
We eten wel elke dag minimaal 2 ons verse groenten pp, en dus niet van die potten of blikken. Dit heeft regelrecht met gezondheid te maken en hier zou ik dus ook geen concessies in willen doen. Wat wel een bron van besparing zou kunnen zijn is om van merken af te stappen. Noem het het succes van de commercie, maar vaak vinden we merkproducten ook lekkerder dan euroshopper.
Ik denk oprecht dat ik niet meer dan 100-150 euro per maand zou kunnen besparen op boodschappen en ik zou er ontzettend veel 'leefplezier' voor moeten inleveren. Ik vraag me wel af waar je nog meer besparingen vandaan kunt halen. Of gun je jezelf vaak geen volwaardige maaltijd meer als je weet dat je enorm op de kleintjes moet letten en haal je daar nog een stuk besparing vandaan?
Ja, daar ben ik wel achter gekomen ja. Ik pak nu ook standaard het vlees wat een 35% sticker heeft bij de Appie en dat eten we dusquote:Op maandag 24 september 2012 16:29 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Het is net als met alles wat met besparen te maken heeft, heel veel kleine bedragen maken samen een heel grote besparing.
Dat bedoel ik te zeggen: Als ik alle luxe zaken zou laten staan en dan ook nog voor een hoop zaken naar winkelmerk zou overstappen, dan schat ik ik dat ik max. 150 euro zou besparen. Alles wat ik meer zou moeten besparen zou samenhangen met beperken van mijn 'normale' levensonderhoud. Dus alleen nog boterham met pindakaas ipv vleeswaren of een plak kaas. Daarom mijn oprechte verwondering dat mensen in staat zijn om een gezin te voeden voor nog eens 100 euro minder.quote:Op maandag 24 september 2012 16:29 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Zo moeilijk is het echt niet. merkproducten tikt wel aan, de winkel waar je boodschappen doet tikt aan en dingen als wijn en kaasjes.. tja ook dat tikt aan. Bij boodschappen is het vaak een optelsom van heel veel kleine bedragen (ach wat kost die pot pindakaas van merk X nou extra tov merk Y, 20 cent maar! En die pot van Hak kost slechts een euro meer dan van de euroshopper en zo keer het aantal producten in je kar = veel geld)
Het is net als met alles wat met besparen te maken heeft, heel veel kleine bedragen maken samen een heel grote besparing.
de paprika die niet bespoten is met allerlei soorten gif zal denk ik na 10 dagen ongeveer weggeschimmeld zijn ja.quote:Op maandag 24 september 2012 16:53 schreef Coelho het volgende:
[..]
Dat bedoel ik te zeggen: Als ik alle luxe zaken zou laten staan en dan ook nog voor een hoop zaken naar winkelmerk zou overstappen, dan schat ik ik dat ik max. 150 euro zou besparen. Alles wat ik meer zou moeten besparen zou samenhangen met beperken van mijn 'normale' levensonderhoud. Dus alleen nog boterham met pindakaas ipv vleeswaren of een plak kaas. Daarom mijn oprechte verwondering dat mensen in staat zijn om een gezin te voeden voor nog eens 100 euro minder.
Overigens las ik hierboven ergens dat groente en fruit van Aldi en Lidl beter was. Ik ben bang dat je het onderzoek van de consumentenbond verkeerd interpreteert: Aldi en Lidl hebben de beste prijs/kwaliteit verhouding, direct gevolgd door Albert Heijn. AH heeft echter de beste producten, je betaalt er alleen voor. Die van Aldi en Lidl zijn flink goedkoper maar tegelijkertijd ook van mindere kwaliteit.
Leg maar eens een paprika van Aldi een dag of 10 in de koelkast en die van de AH, dan merk je het verschil wel... Toen wij nog boodschappen deden bij DEKA markt was het niet mogelijk om op zaterdag de groenten te kopen voor de donderdag en vrijdag erna. Nu bij AH blijft het met gemak een week goed en knapperig (en in de 0 graden zone van mijn nieuwe koelkast zelfs 3 weken).
Daar ben ik 3 jaar geleden om gestoptquote:Op maandag 24 september 2012 18:13 schreef fotostarter het volgende:
Hier is de grootste kostenpost het roken. Eigenlijk absurd, maar stoppen kan ik niet. Daar ben ik gewoon te zwak voor.
Maar als ik dat zou laten met mijn vrouw, zou dat al dik 320 euro per maand schelen.
Ok, knap. Ik kan het niet.quote:Op maandag 24 september 2012 18:21 schreef Selestha het volgende:
[..]
Daar ben ik 3 jaar geleden om gestoptHelpt idd wel een stuk! Scheelde mij 20 euro per week..
Er staat niet dat er veel zout inzit...er is extra zout toegevoegd, net zoiets als dat de meeste mensen zout toevoegen bij verse groente bij het serveren.quote:Op maandag 24 september 2012 15:35 schreef jroz het volgende:
[..]
Diepvries is een goed alternatief inderdaad. Uit pot zit wel degelijk veel zout in: http://www.voedingscentru(...)zond-als-verse-.aspx
Wat betreft voedingsstoffen is er dus geen verschil.
@Luigi
Als je een megavoorraad chips inkoopt, dan ga je sneller doordeweeks even een zak chips opentrekken, terwijl je anders alleen in het weekend chips eet. Een potje groente echter, die trek je niet dinsdagavond om 10 uur even open. Een megavoorraad groente uit pot oid inkopen kan dus prima.
Klopt, dat doe je normaal gesproken ook nietquote:Op maandag 24 september 2012 18:28 schreef trovey het volgende:
[..]
Er staat niet dat er veel zout inzit...er is extra zout toegevoegd, net zoiets als dat de meeste mensen zout toevoegen bij verse groente bij het serveren.Komt er dus op neer dat als je groente in pot koopt je geen zout meer hoeft toe te voegen.
Jij kookt je aardappels niet met zout?quote:Op maandag 24 september 2012 19:03 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Klopt, dat doe je normaal gesproken ook niet
We hadden het in dit geval over zout toevoegen aan groente uit een potje, niet over aardappels en andere dingen.quote:Op dinsdag 25 september 2012 08:37 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Jij kookt je aardappels niet met zout?
Jij voegt nooit dressing toe aan salades ed?
Ik bedoel te zeggen dat overal wel zout in zit of in elk geval in gaat. Die paar gram in een potje groente maakt ook weinig uit dan.quote:Op dinsdag 25 september 2012 09:00 schreef karr-1 het volgende:
[..]
We hadden het in dit geval over zout toevoegen aan groente uit een potje, niet over aardappels en andere dingen.
Klopt, maar bij een potje hoef je er geen extra zout meer aan toe te voegen, dat zit er al in namelijkquote:Op dinsdag 25 september 2012 09:10 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Ik bedoel te zeggen dat overal wel zout in zit of in elk geval in gaat. Die paar gram in een potje groente maakt ook weinig uit dan.
scheelt nog meer geldquote:Op dinsdag 25 september 2012 09:11 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Klopt, maar bij een potje hoef je er geen extra zout meer aan toe te voegen, dat zit er al in namelijk
Preciesquote:
Dat ben je nu toch ook al, of moet je het geld wat je verdient met een bijbaantje inleveren bij paps en mams?quote:Dan ben ik zelf verantwoordelijk voor mijn inkomsten en uitgaven en ga ik zoveel mogelijk proberen te bezuinigen op alle vlakken.
Dat vind ik leuk om te doen.
In de praktijk en als je moet is het een stuk minder hoor.quote:Op woensdag 26 september 2012 10:44 schreef Luxuria het volgende:
Het klinkt stom, maar ik woon nog thuis en studeer, maar ik kan niet wachten totdat ik een baan heb en op mezelf kan gaan wonen. Dan ben ik zelf verantwoordelijk voor mijn inkomsten en uitgaven en ga ik zoveel mogelijk proberen te bezuinigen op alle vlakken.
Dat vind ik leuk om te doen.
Wil ook in de schuldhulpverlening gaan werken![]()
Dat is mijn mening, ik doe dat nu ook al voor zover ik kan.quote:Op woensdag 26 september 2012 13:26 schreef trovey het volgende:
[..]
In de praktijk en als je moet is het een stuk minder hoor.
120 euro per maand aan boodschappen inclusief de drogisterij al zie je mij daar niet zo vaakquote:Op woensdag 26 september 2012 15:17 schreef CafeRoker het volgende:
Wat een lage bedragen voor supermarktuitgaven hier allemaal.. ik dacht dat ik het best netjes deed maar het zit rond de 360 euro per maand voor 2 volwassenen, baby + kat.
Tellen jullie uitgaven van de drogist eigenlijk ook bij supermarktspullen mee?
Luiers hakken er ook in en als je die ook bij de AH haalt....quote:Op woensdag 26 september 2012 15:17 schreef CafeRoker het volgende:
Wat een lage bedragen voor supermarktuitgaven hier allemaal.. ik dacht dat ik het best netjes deed maar het zit rond de 360 euro per maand voor 2 volwassenen, baby + kat.
Tellen jullie uitgaven van de drogist eigenlijk ook bij supermarktspullen mee?
Nog goedkoper gewoon katoenen doeken gebruiken en dan 1 keer per 2 dagen even kort in de kookwas gooien.quote:Op woensdag 26 september 2012 15:44 schreef Hi_flyer het volgende:
[..]
Luiers hakken er ook in en als je die ook bij de AH haalt....
Dat is het juist, dat doe ik niet. Ik haal al driekwart van m'n spullen bij de aldi. En ik heb ook niet het idee dat ik duur kook. Ook niet echt uitgesproken goedkoop maar als je uit die uiterste moet kiezen neigt het eerder naar goedkoop dan naar duur.quote:Op woensdag 26 september 2012 15:44 schreef Hi_flyer het volgende:
[..]
Luiers hakken er ook in en als je die ook bij de AH haalt....
Inclusief bij mijn 200 euro per maand reken ik zowel drogisterij artikelen, kattenverzorgingsproducten én toiletartikelen als wc papier.quote:Op woensdag 26 september 2012 15:17 schreef CafeRoker het volgende:
Wat een lage bedragen voor supermarktuitgaven hier allemaal.. ik dacht dat ik het best netjes deed maar het zit rond de 360 euro per maand voor 2 volwassenen, baby + kat.
Tellen jullie uitgaven van de drogist eigenlijk ook bij supermarktspullen mee?
Wij niet maar we halen dan ook niet voor honderden euro's per maand bij de drogist weg ofzoquote:Op woensdag 26 september 2012 15:17 schreef CafeRoker het volgende:
Wat een lage bedragen voor supermarktuitgaven hier allemaal.. ik dacht dat ik het best netjes deed maar het zit rond de 360 euro per maand voor 2 volwassenen, baby + kat.
Tellen jullie uitgaven van de drogist eigenlijk ook bij supermarktspullen mee?
Dat lijkt me altijd zo'n gedoe. Ik neem aan dat het dan de bedoeling is dat je echt alles bijhoudt. Hoe moet je het vervolgens verder doen? Per categorie optellen en kijken waar het naartoe gaat? En wat voor rubrieken zijn dan andig (boeken, cd's en dvd's bijvoorbeeld bij elkaar?)? Ik heb er helemaal geen ervaring mee...quote:Op woensdag 26 september 2012 21:59 schreef Johnny_Tzunami het volgende:
[...]
Begin gewoon eens met het bijhouden van je uitgaven. Op het moment dat je overzicht hebt, kun je gaan strepen.
Ik vind die 360 euro per maand eigenlijk heel netjes. Dat halen wij bij lange na niet - en dan hebben wij nog geeneens een baby en een katquote:Op woensdag 26 september 2012 15:17 schreef CafeRoker het volgende:
Wat een lage bedragen voor supermarktuitgaven hier allemaal.. ik dacht dat ik het best netjes deed maar het zit rond de 360 euro per maand voor 2 volwassenen, baby + kat.
Tellen jullie uitgaven van de drogist eigenlijk ook bij supermarktspullen mee?
Meten = weten. Weten waar je geld aan uitgeeft is m.i. essentieel om te bepalen waar je op kunt besparen. Je kunt gewoon de bonnetjes bewaren en dan eens in de zoveel tijd alles in Excel zetten. Al doende kun je dan rubrieken vormen, zoals bv. basisboodschappen, eten in de stad, uitgaan, kleding, benzine, parkeren... Benzine kun je dan weer onderverdelen in benzine om te gaan werken en benzine voor plezieruitstapjes.quote:Op woensdag 26 september 2012 22:03 schreef Extraneus het volgende:
[..]
Dat lijkt me altijd zo'n gedoe. Ik neem aan dat het dan de bedoeling is dat je echt alles bijhoudt. Hoe moet je het vervolgens verder doen? Per categorie optellen en kijken waar het naartoe gaat? En wat voor rubrieken zijn dan andig (boeken, cd's en dvd's bijvoorbeeld bij elkaar?)? Ik heb er helemaal geen ervaring mee...
Inderdaad. In ieder geval bij ABN-Amro kun je je rekenoverzicht als .xls downloaden (zal ook wel bij andere banken kunnen). Daarmee kun je ook al een behoorlijk overzicht krijgen als je de meeste uitgaven pint.quote:Op woensdag 26 september 2012 22:06 schreef Johnny_Tzunami het volgende:
[..]
Meten = weten. Weten waar je geld aan uitgeeft is m.i. essentieel om te bepalen waar je op kunt besparen. Je kunt gewoon de bonnetjes bewaren en dan eens in de zoveel tijd alles in Excel zetten. Al doende kun je dan rubrieken vormen, zoals bv. basisboodschappen, eten in de stad, uitgaan, kleding, benzine, parkeren... Benzine kun je dan weer onderverdelen in benzine om te gaan werken en benzine voor plezieruitstapjes.
Ja, is een heel gedoe, maar het kan verhelderend zijn en het kan je helpen bij besparen.
Als je pint, wel inderdaad. Als je voor je de stad in gaat, 5 meiers uit de muur trekt, dan heb je niks aan dat rekeningoverzicht.quote:Op woensdag 26 september 2012 22:14 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Inderdaad. In ieder geval bij ABN-Amro kun je je rekenoverzicht als .xls downloaden (zal ook wel bij andere banken kunnen). Daarmee kun je ook al een behoorlijk overzicht krijgen als je de meeste uitgaven pint.
Je weet dan weliswaar niet of je te dure brood koopt, maar je weet wel hoeveel % van je uitgaven naar de supermarkt, tankstation, NS, kleding etc gaat.
Dat 'gedoe' valt echt wel mee. Zeker als je alles pint. Kijk gewoon wat er per maand waar heen gaat en maak een overzichtje van in elk geval je vaste lasten.quote:Op woensdag 26 september 2012 22:03 schreef Extraneus het volgende:
[..]
Dat lijkt me altijd zo'n gedoe. Ik neem aan dat het dan de bedoeling is dat je echt alles bijhoudt. Hoe moet je het vervolgens verder doen? Per categorie optellen en kijken waar het naartoe gaat? En wat voor rubrieken zijn dan andig (boeken, cd's en dvd's bijvoorbeeld bij elkaar?)? Ik heb er helemaal geen ervaring mee...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |