Ik studeer geen rechten, weet ik veel of dat mag of niet. En niet alle studenten zijn asociaal tuig. Als ik mijn huisbaas te vriend houdt komt dat wellicht nog een keer van pas.quote:Als je denkt dat je het er zelf over te zeggen hebt, waarom vraag je het dan überhaupt aan de huisbaas?
Tja, zoals gezegd heeft hij het al verboden. Ik kan dat bankstel er wel neerzetten, maar dan staat dat ding er een dag, vervolgens gebiedt hij dat ding weg te halen en zo ben ik voor niets aan het sjouwen.quote:gewoon neerzetten, als het wegmoet hoor je het vanzelf wel.
Dus je wilt de bank graag schenken aan de huisbaas?quote:Op zondag 16 september 2012 15:11 schreef Berkenbast het volgende:
[..]
In het huurcontract staat overigens "er mogen geen privé-goederen in de gezamenlijke ruimtes staan", maar dat is natuurlijk polyinterpretabel...
De huisbaas komt elke dag kijken?quote:Op zondag 16 september 2012 15:11 schreef Berkenbast het volgende:
Tja, zoals gezegd heeft hij het al verboden. Ik kan dat bankstel er wel neerzetten, maar dan staat dat ding er een dag, vervolgens gebiedt hij dat ding weg te halen en zo ben ik voor niets aan het sjouwen.
Door het plaatsen van een bankstelquote:Op zondag 16 september 2012 14:45 schreef Berkenbast het volgende:
Beste forumleden,
Graag jullie advies over het volgende. Ik woon in een groot studentenhuis met een vijftiental studenten. We hebben meerdere gemeenschappelijke ruimtes, waaronder een grote keuken die ook een beetje als woonkamer dienst doet. Nu wil ik daar graag een bankstel neerzetten, maar de huisbaas staat dit niet toe. Als argumenten geeft hij dat er al een tafel en stoelen staan, wat hij voldoende vindt, en hij denkt dat het binnen de kortste keren een rommeltje wordt. Ik heb al aangegeven dat ik in ruil best een paar stoelen weg wil halen, maar eerlijk waar, zelfs nu is er ruimte zat voor een bankstel. Ik heb ook toegezegd de boel netjes te houden (dat is het er nu ook) en de huisbaas hoeft niets voor het bankstel te betalen. Sterker nog, je zou kunnen stellen dat hij er financieel op vooruit kan gaan omdat zijn kamers meer waard worden doordat de kwaliteit van leven in het huis toeneemt.
Mijn vraag is nu in hoeverre de huisbaas eigenlijk inspraak mag hebben in de indeling van ons huis. Heeft hij het laatste woord over de indeling van de gemeenschappelijke ruimtes? Het is nu in het huis maar een kale boel, overal staat alleen het minimaal benodigde. Nergens in de gemeenschappelijke ruimtes hangen gordijnen of posters, staan planten, lekkere stoelen, sierlampen of wat voor decoratief materiaal dan ook, dat heeft hij altijd geblokkeerd. Mag hij dat juridisch gezien wel verbieden? Ik hoor graag van jullie!
ik dacht ookquote:Op zondag 16 september 2012 15:28 schreef Pannenkoeken het volgende:
[..]
Door het plaatsen van een bankstel?
Ja, of aan het huis, of het wordt eigendom van meerdere bewoners... Zolang het bankstel niet van mij alleen is, is het per definitie geen privé-eigendom. Maar goed, het doet er eigenlijk niet zo toe wat er in het contract staat en wat dat exact betekent; ik neem aan dat ik dat punt mag negeren als het niet in overeenstemming is met de wet, en dat was mijn initiële vraag.quote:Op zondag 16 september 2012 15:23 schreef Sylver_ het volgende:
Dus je wilt de bank graag schenken aan de huisbaas?
Dat argument noemt hij niet. En het bankstel blokkeert geen nooduitgang of zo, en er is een brandblusser nabij...quote:Op zondag 16 september 2012 15:28 schreef gohan16 het volgende:
Soms zijn er terechte argumenten zoals brandveiligheid. Hier wordt dat niet eens aangekaart.
Nee.quote:Op zondag 16 september 2012 15:23 schreef Sylver_ het volgende:
Woont je huisbaas eigenlijk ook in het pand?
De volgende stap is een schemerlamp!quote:Op zondag 16 september 2012 15:28 schreef Pannenkoeken het volgende:
Door het plaatsen van een bankstel?
Dus banken mogen wel hangen aan het plafond.quote:Op zondag 16 september 2012 15:11 schreef Berkenbast het volgende:
In het huurcontract staat overigens "er mogen geen privé-goederen in de gezamenlijke ruimtes staan", maar dat is natuurlijk polyinterpretabel...
woon je bij hem in ofzo? Je gaat toch geen toestemming vragen om een postertje op te hangen.quote:Op zondag 16 september 2012 14:51 schreef Maanvis het volgende:
Als je denkt dat je het er zelf over te zeggen hebt, waarom vraag je het dan überhaupt aan de huisbaas?
gewoon doen man banken zat van straat te halen gewoon iedere keer als hij een bank weghaald week later een nieuwe neerzetten. Hij kan je echt niet op straat zetten en hij word het wel een keer zat als ie iedere week met een bank staat te slepen.quote:Op zondag 16 september 2012 15:49 schreef borbit het volgende:
[..]
woon je bij hem in ofzo? Je gaat toch geen toestemming vragen om een postertje op te hangen.
Komt ie dan ook binnen? Een verhuurder die niet zelf daar woont moet i.i.g. gewoon jullie huisvrede respecteren en mag normaal gesproken niet zomaar binnen komen zonder toestemming van de bewoners.quote:
Ja, hij komt gewoon binnen, maar hij blijft wel in de gangen en gemeenschappelijke ruimtes. Hij heeft altijd wel een reden (kijken of de boel wel wordt schoongehouden, een tl-buis vervangen, onderhoud uitvoeren, nieuwe huurders leegstaande kamers laten zien, kijken of er niet toevallig aan hem geadresseerde post is, etc.), de zogeheten 'verhuurderstaken', en dan is het officieel geen huisvredebreuk meen ik. Maar goed, daar zit ik eerlijk gezegd ook niet zo mee.quote:Op zondag 16 september 2012 16:25 schreef Henno het volgende:
Komt ie dan ook binnen? Een verhuurder die niet zelf daar woont moet i.i.g. gewoon jullie huisvrede respecteren en mag normaal gesproken niet zomaar binnen komen zonder toestemming van de bewoners.
Hij mag niet zomaar binnenkomen. Voor ieder bezoek móet hij een afspraak maken/ overleggen met bewoners. Bovendien kunnen julie hem 3x verzoeken weg te gaan om vervolgens de politie te bellenquote:Op zondag 16 september 2012 17:19 schreef Berkenbast het volgende:
[..]
Ja, hij komt gewoon binnen, maar hij blijft wel in de gangen en gemeenschappelijke ruimtes. Hij heeft altijd wel een reden (kijken of de boel wel wordt schoongehouden, een tl-buis vervangen, onderhoud uitvoeren, nieuwe huurders leegstaande kamers laten zien, kijken of er niet toevallig aan hem geadresseerde post is, etc.), de zogeheten 'verhuurderstaken', en dan is het officieel geen huisvredebreuk meen ik. Maar goed, daar zit ik eerlijk gezegd ook niet zo mee.
Dank voor je opmerking over het woongenot, daar kan ik denk ik wel wat mee.
Dat ligt iets genuanceerder; de verhuurder heeft het recht om binnen te komen om zijn 'verhuurderstaak' (helaas een erg vaag begrip) uit te voeren. Het zou onbillijk zijn als wij hem, de eigenaar van het pand, pertinent de toegang verbieden.quote:Op zondag 16 september 2012 17:35 schreef 37056272 het volgende:
Hij mag niet zomaar binnenkomen. Voor ieder bezoek móet hij een afspraak maken/ overleggen met bewoners. Bovendien kunnen julie hem 3x verzoeken weg te gaan om vervolgens de politie te bellen
Precies, dat is exact wat ik bedoelde met mijn opmerking dat de waarde van de kamers toeneemt door opleuking van de gemeenschappelijke ruimtes. Daarom denk ik ook dat hier gewoon een win-winsituatie mogelijk moet zijn... Nu de huisbaas daar nog even van overtuigen.quote:Op zondag 16 september 2012 17:52 schreef Henno het volgende:
Overigens zou ik persoonlijk als potentiële huurder een huis dat leuk is aangekleed eerder overwegen dan een huis waar de gemeenschappelijke woonruimten aangekleed zijn als een stel politiecellen...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |