Ik heb voor de gein eens op een Roemeense vacaturesite gekeken en voor er überhaupt indicaties van een salaris bij staan is dat over het algemeen toch niet veel meer dan ~500 euro per maand.quote:Op zaterdag 15 september 2012 13:33 schreef LXIV het volgende:
Een optie is natuurlijk zelf in Roemenië te gaan wonen en voor 1200 euro per maand te gaan programmeren. Daar kun je in Roemenië prima van leven.
De kosten voor eten, computerapparatuur en een degelijke netwerkaansluiting zijn wereldwijd bijna hetzelfde. Als je dat allemaal wilt doen voor 500 euro dan zal diegene blijven uitkijken naar iets beters lijkt mij. Dus als je iemand wilt die ook gedurende dat project blijft zal er haast wel iets bij moeten.quote:Op zaterdag 15 september 2012 14:22 schreef Igen het volgende:
[..]
Ik heb voor de gein eens op een Roemeense vacaturesite gekeken en voor er überhaupt indicaties van een salaris bij staan is dat over het algemeen toch niet veel meer dan ~500 euro per maand.
Maar dat is iets minder erg dan het lijkt, want letterlijk zo'n 99% van alle Roemenen heeft een eigen huis zonder hypotheek. Dat vermindert de vaste lasten natuurlijk behoorlijk.
Maar juist met jouw kennis van "westerse" ICT heb je daar een meerwaarde. Dan ga je tussen die Roemenen en het Nederlandse bedrijf in zitten natuurlijk.quote:Op zaterdag 15 september 2012 14:22 schreef Igen het volgende:
[..]
Ik heb voor de gein eens op een Roemeense vacaturesite gekeken en voor er überhaupt indicaties van een salaris bij staan is dat over het algemeen toch niet veel meer dan ~500 euro per maand.
Maar dat is iets minder erg dan het lijkt, want letterlijk zo'n 99% van alle Roemenen heeft een eigen huis zonder hypotheek. Dat vermindert de vaste lasten natuurlijk behoorlijk.
Programmeurs boeren anders nog steeds goed, en dat zal altijd wel zo blijvenquote:Op zondag 16 september 2012 10:22 schreef Iwanius het volgende:
Ik heb mij er altijd er tegen verzet omdat het op een bepaalt zo erg werd dat elke zolderkamer held die een beetje kon programmeren of als 'hacker' te boek stond werd binnengehaald.
Ik noemde het toen ( en nog steeds) veredelde magazijnjongens die onnodig werden groot gemaakt en gelukkig zijn bedrijven er nu pas achter hoe relatief al die geweldige "kennis" van hun is.
Zolang je nog toegevoegde waarde hebt, blijf je echt wel.quote:Op vrijdag 14 september 2012 18:57 schreef QBay het volgende:
[..]
Niet waar. Programmeurs hebben last van goedkope concurrentie in Roemenië, Oekraïne, Polen en dat soort landen. Om te kunnen programmeren moet je Engels redelijk op niveau zijn, dat is een voordeel. Programmeren kan je ook eenvoudig leren: je hebt een pc, boek en eventueel een studie nodig. Vaak is een studie niet nodig als je zelf gedreven bent.
De programmeurs gaan langzamerhand ook in Nederland verdwijnen hoor.
Ik heb alleen maar bij 1 (hele) grote detacheerder gewerkt, dus met de kleintjes heb ik weinig ervaring.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |