Schijndood:quote:De belevenissen van Sanne en Brechje, die door drieëneenhalve eeuw van elkaar zijn gescheiden. Brechje leefde in de 17de eeuw, Sanne leeft in de 21ste.
Op een dag loopt Sanne onder de Utrechtse Domtoren door als ze uit het niets de naam Brechje hoort. Het blijkt een stem uit het verre verleden. Met haar vriendin Minke duikt Sanne de archieven in en komt erachter dat een zekere Brechje in 1672 in de Utrechtse kruidenierswinkel 'In de Vergulde Peperbael' woonde en werkte. Tijdens haar speurtocht krijgt Sanne steeds meer het gevoel dat er al die tijd geleden iets vreselijks met Brechje is gebeurd. Sannes zoektocht wordt afgewisseld met hoofdstukken waarin Brechje zelf wordt gevolgd, in de zeventiende eeuw.
quote:De historische roman Schijndood vertelt het verhaal van de Amsterdamse student Kris Blanken die, gekweld door angstdromen, ten einde raad een reïncarnatietherapeut bezoekt. Die neemt hem mee naar zijn vroegere ik in de zeventiende eeuw, wiens carrière als kunstschilder abrupt wordt afgebroken als de artsen constateren dat hij melaats is.
Alleen! die boeken ken ik niet!quote:Op dinsdag 11 september 2012 23:17 schreef heaven7 het volgende:
@Lienekien, die 2 voorbeeld boeken geven precies aan wat ik bedoel. Het heden en verleden in elkaar verweven, tijdreizen is ook leuk idd!
Google is your friendquote:Op dinsdag 11 september 2012 23:18 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Alleen! die boeken ken ik niet!
Ja, aan die van King zat ik ook te denken.quote:Op dinsdag 11 september 2012 23:28 schreef miss_sly het volgende:
Rode sneeuw in december, van Simone van der Vlugt. Tijdens mijn vakantie gelezen, gaat over de tijd van Willem van Oranje en de Spaanse inquisitie.
Ook erg leuk, wel heeeel anders, is 22-12-1963 van Stephen King
Jup eerste ook gelezen evenals de rest van Simonequote:Op dinsdag 11 september 2012 23:28 schreef miss_sly het volgende:
Rode sneeuw in december, van Simone van der Vlugt. Tijdens mijn vakantie gelezen, gaat over de tijd van Willem van Oranje en de Spaanse inquisitie.
Ook erg leuk, wel heeeel anders, is 22-12-1963 van Stephen King
Niet zo flauw doen. Dat ik toevallig alleen deze jeugdboeken in dit genre ken wil niet zeggen dat ik nooit wat anders lees.quote:Op dinsdag 11 september 2012 23:30 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ja, aan die van King zat ik ook te denken.
Is misschien nogal een stap voor TS.
Het is wel even iets anders, inderdaad. Maar wel erg de moeite waard, wat mij betreft.quote:Op dinsdag 11 september 2012 23:30 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ja, aan die van King zat ik ook te denken.
Is misschien nogal een stap voor TS.
Oh, grapjes niet gewenst. Ok.quote:Op dinsdag 11 september 2012 23:32 schreef heaven7 het volgende:
[..]
Niet zo flauw doen. Dat ik toevallig alleen deze jeugdboeken in dit genre ken wil niet zeggen dat ik nooit wat anders lees.
Waarom eet hij die hond dan niet op?quote:Op woensdag 12 september 2012 10:13 schreef Knip het volgende:
Ik heb ooit een novelle gelezen van een drenkeling die aanspoelt op een eiland voor de Afrikaanse kust. Hij vindt daar documenten over de Nederlandse slavernij die uitgebreid in het boek aan bod komen. Ondertussen gaat hij op zoek naar eten, komt een hond tegen die op het eiland leeft en aan het einde sterft hij door honger en uitputting (de drenkeling, niet de hond).
A: De hond is slim en laat zich niet opetenquote:Op woensdag 12 september 2012 17:11 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Waarom eet hij die hond dan niet op?
Die heb ik inderdaad gelezen!quote:Op woensdag 12 september 2012 21:58 schreef DragonBlade het volgende:
En "haar naam was sarah"? Daarin speelt een deel van het boek zich af in de tweede wereldoorlog en het andere deel in het heden. Uiteraard door elkaar heen.
Waarom zoekt ie niet gewoon uit waar die hond -quote:Op woensdag 12 september 2012 17:11 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Waarom eet hij die hond dan niet op?
Kan ook, slecht boek dus.quote:Op vrijdag 14 september 2012 10:46 schreef DO2 het volgende:
[..]
Waarom zoekt ie niet gewoon uit waar die hond -die op het eiland leeft
- z'n vreten vandaan haalt..?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |