Oneens met de OP, zoveel naïviteit.

Ligt gewoon puur aan de leeftijd (1997

), vroeger wilde ik ook heel graag een moreel goed mens zijn. Als je ouder wordt, begin je de hardheid van de wereld steeds beter in te zien en conformeer je eraan. Voorbeeldje:
Toen ik een jaar of tien was, zei een familielid dat het belangrijk is dat je vooral het meest van jezelf houdt. Kon er bij mij destijds niet in, altruïstisch persoon dat ik daar even was.

Nu weet ik wel beter, je houdt ver-re-weg het meeste van jezelf en zal jezelf no matter what immer op de eerste plaats zetten. Je doet alles omwille van jezelf, ook aardigheid, liefde en socializen naar anderen.
Nog zoiets is de macht van de sociaal sterkste en niet de macht van de 'moreel beste'. Natuurlijke selectie heet dat. Waarom schoppen sommige klootzakken het in deze wereld zo ver? Nee, niet puur omdat ze een klootzak zijn, maar omdat ze
iemand zijn, een persoon met body, karakter, een eigen mening en een shitload aan uitstraling. Je hoeft niet per se een rotzak te zijn om iets te bereiken, maar zorg wel dat je genoemde eigenschappen bezit.
TS komt er nog wel achter.