Ik zeg: groot gelijk!quote:Als het aan de VVD ligt, mag iedereen straks zelf zijn eigen thuiszorg regelen. Pas wanneer je geen kinderen, broers of zussen, ouders, buren, vrienden of andere mensen hebt die je incontinentieluiers komen verwisselen kun je bij de overheid aankloppen voor hulp.
Om dit te realiseren moeten er duizenden wijkverpleegkundigen worden aangenomen die kunnen beoordelen of iemand hulpbehoevend genoeg is voor thuiszorg.
Minister Schippers (VVD) vindt het onaanvaardbaar dat mensen maar graaien naar zorg en zorgmiddelen omdat ze er nu eenmaal recht op hebben. Schippers: ?Het is raar dat veel mensen een werkster hebben en die betalen, maar dat ze die de deur uitdoen als ze hulpbehoevend worden, omdat de thuishulp collectief wordt betaald.?
Volgens Schippers gaat het vooral om hulp bij praktische zaken, zoals bijvoorbeeld het aan- en uittrekken van steunkousen. ?We gaan kleine kinderen echt niet dwingen om hun gehandicapte moeder te verschonen?. zo zegt ze in het AD van woensdag.
Vorige week liet Schippers ook al weten flink in de ouderenzorg te willen snijden. In de thuiszorg betaalt iedereen een vaste eigen bijdrage, maar net als in de ouderenzorg, wordt de thuiszorg onbetaalbaar als de regeling in zijn huidige vorm blijft bestaan.
quote:Op donderdag 23 augustus 2012 11:15 schreef Roellie80 het volgende:
Inderdaad belachelijk dat men gebruik maakt van zorg. Het is wel een financieel goed plan een drempel te maken waardoor mensen uiteindelijk eerder komen te overlijden.
Goed middel tegen de vergrijzing. En zo hou je op de lange termijn enkel gezond vlees over.
Als we dat dan ook doen met al die managementlagen, bij zowel de verzekeraars alsook de diverse instellingen.quote:Op donderdag 23 augustus 2012 11:19 schreef Viajero het volgende:
Of we hangen gewoon alle VVDers op zodra ze ziek zijn. Moet je eens berekenen hoeveel dat bespaart.
Mag ik dan ook minder dan 52% belasting gaan betalen op mijn inkomen?quote:Op donderdag 23 augustus 2012 11:22 schreef Sosa het volgende:
Daarbij vind ik ook dat bijv. de eigen bijdrage hoger moet zijn naar mate men meer verdient.
Jouw ma heeft gewoon recht op die thuiszorg. dat zeg ik ook. Maar zoals Edith het stelt in het artikel, ben ik het mee eens.quote:Op donderdag 23 augustus 2012 11:23 schreef tong80 het volgende:
GVD. Breek alles maar af. Mijn ma doet beroep op thuiszorg. Ze heeft een schamel weduwepensioentje. Mijn pa heeft daar vanaf zijn 12e voor gewerkt. Ze kan ieder dubbeltje gebruiken.
Ik kan amper voor mezelf zorgen. Moet ik dan de huishoudster gaan spelen ?
En de rest ligt te rotten onderaan de trap omdat ze van die trap vielen en er geen thuiszorg was om ze op tijd te ontdekken.quote:Op donderdag 23 augustus 2012 11:15 schreef Roellie80 het volgende:
Inderdaad belachelijk dat men gebruik maakt van zorg. Het is wel een financieel goed plan een drempel te maken waardoor mensen uiteindelijk eerder komen te overlijden.
Goed middel tegen de vergrijzing. En zo hou je op de lange termijn enkel gezond vlees over.
Daar zitten niet alleen de zorgkosten in verwerkt hé of wel? Volgens mij zijn hier ook maatregelen tbv sociale zekerheid in meegenomen.quote:Op donderdag 23 augustus 2012 11:24 schreef Sosa het volgende:
En voor iedereen die stelt dat de zorg 'vroeger' beter en betaalbaarder was: in 2000 was de zorg nog 47 miljard euro, anno 2012 het dubbele, 90 miljard.
Je mag Edith zeggen ? En jij bepaalt waar mijn ma recht op heeft ?quote:Op donderdag 23 augustus 2012 11:26 schreef Sosa het volgende:
[..]
Jouw ma heeft gewoon recht op die thuiszorg. dat zeg ik ook. Maar zoals Edith het stelt in het artikel, ben ik het mee eens.
Ghe. Ik tutoyeer gewoon. vast wel.quote:Op donderdag 23 augustus 2012 11:29 schreef tong80 het volgende:
[..]
Je mag Edith zeggen ? En jij bepaalt waar mijn ma recht op heeft ?
Daar is iedereen het over eens. Maar de voorstellen van de VVD raken iedereen.quote:Op donderdag 23 augustus 2012 11:30 schreef Sosa het volgende:
[..]
Ghe. Ik tutoyeer gewoon. vast wel.
Ik bepaal niks. Ik geef alleen aan wat ik vind. En dat is de mensen die het moeilijk hebben ontzien, maar de profiteurs er uit trappen. Vooral als het sociaal stelsel er door onder druk komt te staan.
Mijn moeder heeft bekende en vrienden in de buurt wonen. Die kunnen dan toch bijspringen ? Gewoon een soort ploegendienst. Schemaatje maken en ma is uit de zorgen.quote:Op donderdag 23 augustus 2012 11:30 schreef Sosa het volgende:
[..]
Ghe. Ik tutoyeer gewoon. vast wel.
Ik bepaal niks. Ik geef alleen aan wat ik vind. En dat is de mensen die het moeilijk hebben ontzien, maar de profiteurs er uit trappen. Vooral als het sociaal stelsel er door onder druk komt te staan.
Tja, die werken niet dus hoppa de goot in.quote:Op donderdag 23 augustus 2012 11:32 schreef mvdejong het volgende:
We kunnen meneer Rutte dankbaar zijn voor zijn snelheid en duidelijkheid. Gisteren beloofde hij nog een forse belasting-verlaging, en iedereen viel over hem heen eiste dat hij de financiele onderbouwing daarvoor zou aangeven.
En al vandaag maakt hij duidelijk dat hij dat geld in typsiche VVD-stijl natuurlijk bij de zwakkeren en hulpbehoevenden wil weggraaien.
Wat een geweldig man is het toch.
Daar lig ik alquote:Op donderdag 23 augustus 2012 11:34 schreef trovey het volgende:
[..]
Tja, die werken niet dus hoppa de goot in.
Waarom zou je meer voor een product moeten betalen als je loon hoger is?quote:Op donderdag 23 augustus 2012 11:22 schreef Sosa het volgende:
dat is nu ook weer niet te bedoeling.
Maar gechargeerd kun je best stellen dat in NL de zorg 'misbruikt' word door velen.
Daarbij vind ik ook dat bijv. de eigen bijdrage hoger moet zijn naar mate men meer verdient.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |