Hallo mensen ,
Hierbij mijn verhaal , mijn vriend werd verdacht van diefstal van een mobiele telefoon , en moest zich melden op het politibureau A , hij was in R en had 3 haaltjes genomen van een joint eerder die avond , toen de agenten aan mijn deur kwamen heb ik hem gebeld en gezegd dat hij naar A moest gaan omdat hij zich moest melden . Hij is dus in de auto gestapt en daarheen gereden daar aangekomen hebben ze hem gevraagd of hij onder invloed van drugs was omdat mijn vriend langzaam praatte (zoals hij al jaren doet) en versuft over kwam hij lag al te slapen , hij heeft toen eerlijk toegegeven dat hij een joint had gerookt voordat hij naar A was gekomen , ze hebben niet gevraagd hoelaat dat was of wat dan ook. De volgende dag werd hij vrij gelaten omdat er niet genoeg bewijs was.
Vervolgens krijgt mijn vriend een brief van het cbr , dat hij onder invloed zou zijn aangehouden rijdend en dat hij artikel 5 en 6 heeft begaan , wat dus helemaal niet het geval is. Ook is hij nog nooit aangehouden onder invloed rijdend in een voertuig .
We hebben dus meteen een advocaat in de arm genomen en zijn naar het cbr op hoorzitting geweest daar hebben we het gesprek wat we hadden opgenomen op het politie bureau ook heen gestuurd zodat ze dat konden horen wat er is gezegd dat hij niet rijdend onder invloed is aangehouden tijdens een controle.
We moesten dus 6 weken wachten op de uitslag van het cbr .
Omdat mijn vriend het opgelegde bedrag van ¤966 wel had betaald voor het onderzoek werd hij opgeroepen om op 20 juli deel te nemen aan het onderzoek , ook daar werd door de arts aangegeven dat hij onder invloed tijdens een controle is aangehouden wat dus niet het geval is , mijn vriend heeft de situatie uitgelegd en was binnen 20 minuten klaar met het gesprek met de arts , psychiater en urine inleveren.
Nu krijgen we vandaag een brief dat ze de beslissing op ons bezwaar uitstellen met zes weken op grond van artikel 7:10 derde lid Algemene wet bestuursrecht , omdat ze willen wachten op de uitslag van het onderzoek.
Wij hebben bezwaar aangetekend op 13 mei en de beslissing was op 8 mei ,
Nu is het zo dat we ons afvragen of ze dit zomaar kunnen doen omdat ze dus nu kunnen zeggen dat ze het onderzoek nodig hadden voor hun beslissing en mijn vriend zijn geld niet terug krijgt terwijl er gewoon een fout is gemaakt ??
Wie o wie kan me helpen ?