Duitsers nog medailleloos Van onze Telesportredactie
LONDEN - Duitsland is de wanhoop nabij. Nadat onze oosterburen Nederland de loef afstak tijdens het EK voetbal en de Tour de France, waarin André Greipel drie etappezeges pakte, gaat het nu een stuk minder tijdens de Olympische Spelen. Hoewel er genoeg kansen waren, zijn de Duitsers na twee dagen nog medailleloos.
Telesport Nieuwsbrief Britta Steffen kan niet geloven dat Duitsland de finale op de estafette mist.
"Zelfs Nederland heeft al goud", kopt het Duitse boulevard Bild. "En ook Hongarije, België en Oezbekistan hebben een medaille. Oez-Be-Ki-Stan nota bene! En wij? Na 26 onderdelen zijn wij een olympische nul."
"Vierde plaats dom"
De Duitse krant geeft zowel de mannelijke als de vrouwelijke atleten de schuld. "Waar we hoopten op een wielermedaille voor wellicht Marcel Greipel (27e plaats), Trixi Worrack (33), Judith Arndt (37e), stelden zij teleur." Ina Teutenberg werd nog vierde in de wegrace, maar op 27 seconden van de kopgroep van winnares Marianne Vos. "Een vierde plaats is nogal dom", was het commentaar van de Duitse.
Ook in het zwemmen werden grote kansen gemist. Tweevoudig olympisch kampioene Britta Steffen zou eigenlijk gespaard worden, maar zwom toch in de series van de 4 x 100 meter estafette. Het mocht niet baten, want de Duitse ploeg bereikte verrassend niet naar de finale. Ook Paul Biedermann, kanshebber op de 400 meter vrije slag, miste de eindstrijd. Hij krijgt vandaag een laatste kans op de 200 meter vrije slag. De beste kans voor Duitsland ligt vandaag bij de synchroonspringers Sascha Klein en Patrick Hausding.